A.L Nieuwe Omo wast smetteloos wit Echt-Leids echtpaar viert 50-jarig huwelijksfeest Gouden bruiloft te Roelofarendsveen JMEfl Mgr Jansen terug op school Ter gelegenheid van het 10-JARIG BESTAAN DER TELEVISIE in NEDERLAND houdt VAN BERGE HENEGOUWEN een grote TELEVISIE INRUILCAMPAGNE WOENSDAG 16 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Hij reed als studentenkoetsier prinses Juliana Over enige tijd is het groot feest In een klein, gezellig woninkje in de Herensteeg no. 9. Het echtpaar G. H. Castelein-Bremme gaat op 28 april ajs. de dag herdenken, dat zij vijftig jaar geleden elkaar trouw voor het leven beloofden. Dat zij deze stap geen moment betreurd hebben kan men gewaar worden op elk wille- keurig ogenblik, dat men het leven van deze „zeer sterke" echtelieden van nabij meemaakt. Zij genieten nu van hun oude dag, maar dan geheel op hun eigen manier. De bruidegom, nog een krachtige, stoere gestalte, wiens ogen tintelen van levenslust, gaat met zijn 78 jaren elke dag met zijn zoon op stap met paard en wa gen en blaast zijn deuntje in het ar. beidsproces nog danig mee. En wat zoudt u zeggen van de bruid, oma Castelein, bijna 82, maar nog even kwiek voor het huishouden zorgend als een jonge vrouw, al willen de benen de laatste tijd niet meer zo goed. Zowel bruid als bruidegom hebben hun gehele leven de Leidse sfeer om zich heen gehad. Oma Castelein- Bremmer, die vroeger, en trouwens nu nog, graag kattekwaad uithaalt en stiekum mouwen van jasjes dioht naaide en er nog niet tegen opziet om bij een carnavalsfeest met een maskertje op te verschijnen, is een Leidse in hart en nieren. De bruidegom komt uit Zoeterwou- de, maar heeft verder sinds zijn trouwen altijd in Leiden gewoond. Hij heeft een intense belangstelling voor alles wat er zo om hem heen gebeurt en leest vanzelfsprekend dagelijks zijn krantje de Leidse Cou rant kent hij vanaf de „geboorte" en „is niet meer weg te denken", zegt de heer Castelein. Ook oma zit zo nu en dan wel eens met de leesbril op, maar het gebeurt toch meer dan eens, dat ze niet thuis is; er gaat geen maandagavond voorbij of ze zit bij de moeders „in de Vrolijcke Arke". De heer Castelein heeft zijn hele leven als het ware tussen de paarden gezeten. In 1926 kwam hij bij de stal houderij van P. J. Koreman en de viervoeters en rijtuigen hebben hem sindsdien niet meer losgelaten. Dit wordt wel duidelijk in een gesprek. Hij is de oudste Leidse studenten koetsier en dit facet van zijn beroep is niet bepaald zonder spectaculaire bijzonderheden geweest. Als de dag van gisteren herinnert de heer Castelein zich nog, dat hij prinses Juliana als studente heeft gehad in zijn koets; en dat hij eens midden in de nacht met een wagen volgepropt met corpsleden voorbij een studentenhuis reed waarvan de ruiten niet bestand bleken tegen de flessen, die door de heren door de ramen werden gekegeld. De heer Castelein reed onverstoorbaar en on aandoenlijk verder, „je stond in die dagen voor niets". Overal op thuis. Zo is het leven van de bruidegom verstreken: van de mesterij en het paarden schoonmaken tot ritten naar het Kopje van Bloemendaal of Rot. terdam met een Jan-plezier. Dat was overigens niet het enige soort voer tuig waar hij op de bok heeft gezeten. Vader Castelein voelde zich even goed thuis op een victoria, een mail- coach, een landelet, een landauer en noem maar op. Geweldig vond hij altijd dat clubrijden met de studen ten naar Noordwijk; de bruidegom zat dan steevast op de muziekwagen. Verhalen te over weet de heer Cas telein te vertellen. Zoals met dat boerenpaard, dat op een versierde straat onder bloemenslingers door moest en het „hoofd" zo diep boog, dat het geen bloem raakte. Vader Castelein had zich verwonderd af gevraagd: „Wat doe jij raar", toen het dier op zijn hurken onder de ver siering door gleed. „Ze halen soms vreemde streken uit" zegt hij, „dat is speelsigheid en de jonkheid van die beesten. Ik wist niet wat ik zag, toen eens zo'n dier voor een graswagen stond gespan nen en zo hoog steigerde, dat het achterover in de brik terucht kwam", grinnikte de heer Castelein, die een keer onder een wagen lag toen een paard op hol sloeg waarbij zijn been heel lelijk werd beschadigd. Voordat hij naar het ziekenhuis werd ge bracht had hij zich nog eerst even thuis willen verkleden Feestdag. Het wordt hun dag, die 28e april, een grote feestdag, maar met het oog op de ouderdom van de feestelingen worden de festiviteiten gevierd in de Vrolijcke Arke aan de Pieterkerk- koorsteeg 15. Daar is alle hulp aan wezig en behoeft oma Castelein zich Raad van Arbeid verkoopt terrein weer aan gemeente In 1940 heeft de gemeente (Ingeko men stukken no. 145) aan de Raad van Arbeid te Leiden, voor het bou wen van een nieuw raadsgebouw, verkocht het perceel bouwterrein, ge legen aan de Herengracht op de hoek van de Oosterkerkstraat Volgens het partieel uitbreidings plan 'Heerengracht-Oosterkerkstraat' is bedoeld terrein aangewezen als 'o.b.g.-terrein'. Aangezien de Raad van Arbeid heeft afgezien van de bouw van een nieuw raadsgebouw ter plaatse en deze grond thans nodig is voor ge meentelijke openbare doeleinden, zijn met de Raad van Arbeid onder handelingen gevoerd omtrent de te rugkoop van dit terrein door de ge meente, welke er toe hebben geleid, dat bedoelde Raad bereid is de grond aan de gemeepte te verkopen voor een bedrag van 28.000,met welke prijs genoegen kan worden genomen. Aangezien deze aankoop geschiedt in het belang van de volkshuivesting zijn geen registratierechten verschul digd. Wy hébben in de Leidse Courant van november 1940 gelezen, dat de Raad van Arbeid destijds dit terrein heeft gekocht voor 15.600.De plannen voor het gebouw, dat nooit geplaatst werd, zijn ontworpen door ir J. v. d. Laan. HOLLAND FESTIVAL MANIFESTATIES IN LEIDEN Onder leiding van Iskar Aribo en met medewerking van leden van het Concertgebouworkest zal het Ge mengde Toonkunstkoor te Leiden op 17 juni een uitvoering geven van Bachs „Hohe Messe". Aan deze uit voering, die binnen het raam van het Holland Festival zal plaatsvinden in de Pieterskerk, verlenen Erna Spoo- renberg (sopraan), Aafje Heynis (alt), Tom Brand (tenor) en David Hollestelle (bas) solistische mede werking. De Zwitserse celist Henri Honegger zal op 21 juni in het Sted. Museum „De Lakenhal" de zes solo-suites voor violoncel van Bach uitvoeren. Deze werken zullen worden verdeeld over twee recitals, waarvan het eer ste om 17 uur, het tweede om 20.30 uur zal aanvangen. Op 23 juni zal het Concertgebouw orkest onder leiding van Eduard van Beinum een concert geven in de Pie terskerk. Het programma bestaat uit Ouverture Leonore I van Beethoven en de Vierde Symfonie van Bruck ner. Het echtpaar W. van der VeerM. v. d. VeerWesseling, Witte Singel 21 te Roelofarendsveen, waarvan heden de gouden bruidsdagen ingaan. verder geen zorgen te maken, hoe alles reilt en zeilt. 's Morgens is er om 9 uur een H. Mis in de Lodewijkskerk en dan gaat hetr per landelet naar de Ark, waar 's middags van 35 uur de receptie ter hunner eer wordt gegeven; het huisje in de Herensteeg is die hele dag gesloten, want dat is voor zo'n groot feest te klein KYNOLOGENVERENIGING „RIJNLAND" Op zondag j.l. werd het tentoon stellingsseizoen 1958 geopend met de traditionele Internationale „Winner- tentoonstelling" in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. 1100 Honden werden er ingeschreven, waaronder honden uit Zweden, Zwitserland en Italië. De leden van de K.V. Rijnland kwamen met hun fraaiste honden uit. stekend voor de dag. Door het grote aantal en de enorme drukte kunnen we slechts een greep doen uit de voornaamste uitslagen. Een uiterst elegant dwergpoedeltje van mej. N L. v. d. Kasteele uit Was senaar werd beste van alle dames hondjes en wist zich bovendien te plaatsen bij de beste honden van de gehele tentoonstelling. Verder zagen we in de erering pa raderen aL besten van hun ras: een Bobtail en een Schapendoes van mevr. H. BackxBennink uit Reeu- wijk, een Golden Retriever van mevr C. v. Crevelvan Oss, den Haag, een BassetArtésien Normand van mevr P. GrondrexonIves Browne, den Haag, een Bearded Collie van mevr. S. van KrevelenSimons, den Haag, een Steenbrak van mej. Hetty Mar tin, Wassenaar, de eerste in ons land aanwezige Norwichterrier en een Cairnterrier van mevr. C. Gravin van Zuylen van Nijevelt, Wassenaaf, een Airedaleterrier van de heer P. Spie renburg, Rotterdam, een Greyhound van mevr. M. DorrtliSeeuwen, den Dol der en een Amerikaanse Cocker Spaniel van mevr. R. Woesthoff Stoker uit Voorschoten. Onder de „Winners" en uitmunten de honden merkten we verder op: een Collie van mevr. C. CroinDijk stra, Oegstgeest, Bassets van mevr. P. GondrexonIves Browne, den Haag, Boxers van de heer D. de Jongh, Oegstgeest, een Boxer van de Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam heeft de geheel vernieuw de Sancta Maria-scholó aan de Prin sengracht te Amsterdam, waarvan hij oud-leerling is, plechtig ingezegend. Deze school telt talrijke oud-leer lingen onder de vooraanstaande ka tholieken in Nederland. Na de inzege ning heeft mgr. Jansen oude herinne ringen opgehaald, op een zeer druk bezochte receptie, die ook bezocht was door Mgr. van Hees, magister- generaal der Kruisheren, eveneens oud-leerling. De school wordt geleid door de Broeders van Oudenbosch. heer D. Onderwater Voorschoten, een Dalmatische hond van mevr. C Op- pelaar, Voorburg, een Cocker Spaniel van mrs Patricia Rey, den Haag, New-Foundlander van dr Ruhaak, Leiden, een Amerikaanse Cocker Spaniel van mevr. R. Woesthoff Stoker, Voorschoten, Engelse Cocker Spaniels van mevr. Woesthoff, wier 4-jarig dochtertje Mary-Ann op uit stekende wijze reeds een Cairnter rier voorbracht, Foxterriers van me vrouw H. VisserKraaienzang uit den Haag. De groep Bassets van me vrouw P. GrondrexonIves Browne werd de op drie na beste in de groepskl'asse. Onder de keurmeesters uit diverse landen ambteerden de leden van de K.V. „Rijnland": prof. dr A. J. M. HoLmer, de heer en mevr. prof. dr K. V Antal, de heer H. Strelin, de heer F. A. J. Alofs, terwijl de heer J. J. v. Koolbergen door ziekte he laas verstek moest laten gaan. Voor de K.V. „Riinland" beteken de „de Winner" 1958 een uitstekend begin. Vindt U Uw beeldscherm te klein of is üw televisieapparaat verouderd, ruilt het dan Dit bieden natuurlijk de radio- en televisie-specialisten: nu In tegen de HOOGSTE PRIJS, zodat U met zeer weinig geld kunt beschikken over P3 L R VAN BERGE HENEGOUWEN een groter en het allernieuwste televisie-apparaat 1958. Laat vrijblijvend Uw appa- e raat taxeren. AALMARKT 12 - Centraal tefoonnummer voor televisie-avondservice21782 Een nieuw Swift schoentje: de lentedroom van 'éi -'iS? elke vrouw... Ontdek zelf hoeveel beter nieuwe Omo wastGeen sterker bewijs dan de „daglicht"- proef: wit, smetteloos wit is Uw goed. En wat is het wassen een genot met Omo! In 2 tellen opgelost, geeft Omo een frisgeurend, krachtig sop, met dik, stevig schuim. Schuim dat nog staat als U al met de bonte was aan de gang bent! Ja, dit is Omo onverbiddelijk voor 't vuil, maar zacht en vriendelijk voor 't goed, wasketel en wasmachine! Dit is pas wassen naar Uw hart, dit geeft een lijn vol helder goed. Omo... dit wast pas smetteloos witl

Leidse Courant | 1958 | | pagina 10