au 4.48 3.88 2.88 2.38 SWAN BADHANDDOEKEN uitstekend merkfabrikaat Salariëring lager- en middelbaar overheidspersoneel Iiinkc hulp inde huishouding nieuwste dessins - cecarandeerd zonder fouten vastgestelde verkoopprijs f3.95 - f4.75 - f5.25 - f6.25 VRIJDAG 11 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ARKA-Bloembollenstreek besprak Weinig begrip bij het publiek De directeur van het ARKA-bureau, dr. W. Dijsselbloem gunde woensdag avond de leden van de ARKA, afde ling Bloembollenstreek, een blik in de keuken van het ministerie van binnenlandse zaken, waar 6 maart j.l. tussen de regeringsvertegenwoordi gers, waaronder de ministers Struij- ken en Hofstra en de vertegenwoordi gers van de organisaties van Over heidspersoneel, het over het algemeen schamele extra-lunchpakketje voor het overheidspersoneel werd bereid. Dr. Dijsselbloem was mede een der koks al kreeg hij de ingrediënten niet in handen en sprak daarom met grote kennis van zaken. Na een korte inleiding door de voorzitter der afdeling, de heer J. W. van den Aardweg, kwam de heer Dijsselbloem eerst nog even terug op het grote ARKA-congres in Rotter dam, waar onder meer de afdeling Bloembollenstreek acte de présence gaf met het alom in den lande be kend geworden spandoek van de top- en de tobfunctionnarissen. Het doel bereikt? Het doel van dat congres was geen ander, dan de publieke opinie in ne- derland te interesseren voor het lot der ambtenaren. Nog steeds is ons land en trouwens ook daar buiten, de ambtenaar een persona non grata. Heel begrijpelijk overigens, want de gemiddelde burger ontmoet de amb tenaar als zodanig meestal in voor hem minder prettige, althans lastige omstandighed en Het congres bedoelde per sé niet bij de ARKA-leden directe verwachtin gen te scheppen, noch om hun belof ten te doen. Het tweede doel van dat congres was, om de publieke opinie in te schakelen teneinde het Georga niseerde Overleg uit de impasse te halen, waarin het sedert de voorstel len der organisaties van 23 februari 1957 verkeerde. Dr. Dijsselbloem zette daarna nog- eens uitvoerig uiteen, waarom het bij die voorstellen ging. Hij stipte daar bij tevens aan, dat een verhoging van de kinderbijslag een voorname rol moest spelen in de oplossing van de moeilijkheden, waarin de lagere en middelbare ambtenaren verkeren, maar de progressieve kindertoelage, geboren in Zuid-Limburg en geper- fectionneerd door ARKA kreeg en krijgt nog geen schijn van kans. Wij katholieken staan op dit punt geheel alleen. Dat in het kader van de uiteenzet ting ook de salarisverhoging der top functionarissen niet onbesproken bleef, is duidelijk. Een onderscheid. Het probleem van de salariëring der topfunctionnarissen is echter een geheel andere dan dat der lagere en middelbare ambtenaren. Dit laatste dateert ook al van veel vroegere da tum. Het getuigde echter van weinig psychologisch inzicht der Regering om niet gelijk met de herwaardering der topfuntionnarissen en de daarme de gepaard gaande salarisverhoging, ook niet iets te doen voor de lagere en middelbare ambtenaren. Dit is trouwens de regering herhaaldelijk door de vertegenwoordigers der orga nisaties onder het oog gebracht. Sprekende over het tot heden be reikte resultaat, betoogde de heer Dijsselbloem met nadruk, dat nimmer is bedoeld een oplossing te geven aan het probleem der salariëring van de lagere en middelbare ambtenaren. Zou dat de bedoeling zijn geweest, dan zou ARKA zijn fiat aan de voor stellen hebben mogen en kunnen ge ven. Daarom moeten de organisaties op nieuw in de aanval en binnenskamers liggen de plannen daarvoor reeds ge reed. Andere moeilijkheden. Aan het slot van zijn uiteenzetting sprak de heer Dijsselbloem nog even over de hem nog meer aan het hart gaande moeilijkheden in de verhou ding ARKAKAB, maar gebrek aan tijd belette hem meer dan in grote lij* nen op dit vraagstuk in te gaan. De aanwezige ambtenaren dankten de heer Dijsselbloem met een harte lijk applaus voor diens uiteenzetting, die zo verhelderend had gewerkt. Het was weliswaar niet zo, aldus de voorzitter in zijn dankwoord, tot de heer Dijsselbloem, dat nu de teleur stelling over de bereikte resultaten bij de aanwezigen is weggenomen, maar men heeft volledig begrip ge kregen voor de moeilijke omstandig heden, waaronder de organisaties en meer speciaal de Rooms-Katholieke Centale zich bij deze onderhandelin gen geplaatst zagen. Het vertrouwen der leden in hun organisatie, de ARKA, is er na deze uiteenzetting slechts sterker door ge wogen. P.v.d.A. stelt candidatuur voor ge meenteraad. Voor de eerste maal in de geschiedenis zal de P.v.d.A. deelnemen aan de verkiezingen voor de raad der gemeente Noordwijker- hout. Op de Candidatenlijst zullen in deze volgorde voorkomen: E. M. Peet oom, P. Zandvliet, P. van der Zwart en R. Kok. Geboren: Jozef Martinus, zn v. M. J. P. Geerllngs en T. F. C. Timmer mans; Catharina Johanna Maria, dr w. F. v. d. Berg en P. A. H. van Den zen. Getrouwd: H. W. Heemskerk en G. C. B. van den Barselaar. Overleden: Johannes de Jager, 88 jr wednr van J. van Pinxteren; Anto- nius Barbarus, 78 jr. NOORDWIJK Tweede lustrum K.A.V. Onder grote belangstelling heeft gister avond de plaatselijke afd. van de K.A.V. in hotel „Royal" haar 10-jarig bestaan herdacht. Op de eigenlijke datum 19 maart was dit feit reeds kerkelijk herdacht, door een plechti ge avondmis. Mevr. v. DijkVersluis opende deze grootse bijeenkomst met een woord van welkom, in het bij zonder tot de g.a., kapelaan Hillen, de afgevaardigden van de zusterafd. uit Leiden, Voorhout, Noordwijker- hout, Vogelenzang en Lisse van de plaatselijke K.A.B. en The Keet Band van de N.K.J.B. In korte trekken weergaf de presidente een over zicht van de afgelopen 10 jaren, op gericht op 19 maart 1958 met 40 le- den, was dit aantal inmiddels geste-1 gen tot 350. Spr. noemde dit een mooi resultaat, doch dit aantal kan in Noordwijk nog minstens verdubbeld worden, zodat aller medewerking werd gevraagd om dit resultaat te bereiken. Uit de verschillende acties bleek wel, dat er in de K.A.V. een actief leven bestaat, waarbij het cha ritatieve deel wel een grote rol speelt. Na de mededelingen dat over 14 da gen de Lourdesreis aanvangt, waar voor nog intenties kunnen worden opgegeven en de uitnodiging van de Tornadofabrieken voor een excursie Waaraan 40 dames kunnen deelne men verkreeg kap. Hillen het woord. Met grote voldoening mocht spr. constateren de grote vlucht die de K.A.V. in Noordwijk had genomen, waarvoor allergeerst dank aan God voor de rijke zegen door Hem ge schonken en op de tweede plaats aan de trouwe leden en het volijve rige bestuur en wekte allen op een drachtig samen te werken om doel en streven van de K.A.V. op een steeds hoger plan te brengen. Voor het verdere van de avond was het woord aan het toneelgroepje van de K.A.V. Door hun prachtig spel heb ben zij deze lustrumherdenking tot een waardige gemaakt. Roode Kruisjeugdmiddag. Vele Noordwijkse kinderen hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van de plaatselijke afdeling van het Roode Kruis om in het Casino te komen kennis maken met de alhier verblij vende gerepatrieerde jeugd. Het was de bedoeling, dat deze kinderen op die manier als vanzelf in de Noord wijkse gemeenschap zouden worden opgenomen en in deze opzet is het Roode Kruis voortreffelijk geslaagd. Spontaan stonden de jonge Noord- wijkers bij de ballonwedstrijd hun plaats af aan hun gerepatrieerde makkertjes. Geheel belangeloos gaf mevr. Vros uit Heemstede een voor stelling met haar poppenkast. Zij wist de jongelui te boeien met een spannend verhaal, waarin Jan Klaas- sen en Katrijntje de hoofdpersonen waren. Verder luisterde men met grote aandacht naar The Texas Band, een stel jonge muzikanten met veel belovende talenten. De heer Hoos stelde voor deze middag gratis zijn geluidsinstallatie beschikbaar. Onder leiding van mevr. Vros deed men enthousiast mee aan verschillende aardige spelletjes. Aan het eind van deze geslaagde middag werden haar bloemen aangeboden. Prijsuitreiking volleybalcompetitie. In tegenwoordigheid van talrijke dames en heren van de deelnemende teams vond gisteravond in hotel „De Zeeleeuw" de prijsuitreiking plaats van de onderlinge volleybalcompeti tie. De competitieleider, de heer B. J. H. Boers, sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de grote be langstelling. Waarderende woorden richtte spreker tot zijn mede-commis sieleden, de heren mr. G. A. J. Heling en H. J. J. Wamelink, die het bij de uitvoering van het programma lang niet gemakkelijk hadden gehad. Hartelijke woorden van dank richtte de heer Boers voorts tot de groep scheidsrechters. Speciaal noem de spreker de heren J. M. Huijbers, H. Redél en Chr. van Venetiën, die soms avonden achtereen in touw wa ren geweest. Als stoffelijke blijk van waardering bood hij genoemde heren een attentie aan. De concierges van de gymnastieklokalen, mevr. Van Boe len en de heren Groenewoud en J. van Beelen werden bedankt voor hun diensten in het belang van de compe titie. Eind juli zal een bijeenkomst wor den gehouden vor de competitie in het volgend seizoen. Men kan dan vroeg starten. De heer Boers zei te hopen, dat weer enkele teams zouden overgaan naar de Nevobo, want dit onderlinge programma zag hij als een „doorgangshuis". Vervolgens ging spreker over tot de prijsuitreiking. De dames van het Noordwijkse N.V.C. bleken in hun af deling met groot machtsvertoon kam pioen te zijn geworden. Enerverend was steeds de derby tussen die team en M.S.V., zo memoreerde de heer Boers. Hij overhandigde de aanvoerster mevr. Bos de wisselbeker, terwijl de dames van het team een medaille werd aangeboden. Mej. Dubbelden nam voor K.V.C. 5 uit Katwijk de tweede prijs in ont vangst. R.V.T. 1 was een verrassend mej. W. Hendriksen ging van de Sportclub Teylingen uit Sasenheim. Bij de heren had het Noordwijkse SIOS de kamp met het maximaal te behalen aantal punten gewonnen. Te gen 60 sets winst verloren zij er slechts 5. Frans Koeman nam de wis selbeker en de medailles in ont vangst. V.T. 1 was een verrassend team in dpze competitie geweest. Deze bijzonder sportieve ploeg verdiende de tweede prijs, welke aan de heer J. Kuipers werd overhandigd. De heer Q. Vink ontving voor MSV de derde prijs. Namens de teams sprak de heer JT. Boelen. Deze richtte hartelijke woor den tot de heer Boers, die hij de pro motor van de volleybalcompeitie noemde. Spreker hoopte in het ko mende seizoen weer op de medewer king van de heer Boers en zijn assis tenten te kunnen rekenen. Wandelaars voor! Zaterdagmid dag a.s. houdt de Noordwijkse Wan delsportvereniging „Hyacintha" haar „Hyacinthen"- wandeltocht, die de wandelaai's over uitgestekende wan delwegen door de fraaie duinen en de ontluikende bollenvelden zal voe ren. Men start të 2 uur nam. vait de speeltuin aan de Hoogwakersbos- straat te Noordwijk aan Zee. Liefheb bers van de wandelsport zullen zeker niet op het appèl ontbreken. Noordwijkse Filmclub. De Noord wijkse Filmclub hield in café-rest. „De Landbouw" een goed bezochte vergadering, hoewel verschillende trouwe leden wegens voorbereidende seizoenwerkzaamheden reeds verstek moesten laten gaan. Besloten werd, dat zij die wel ge durende de komende seizoenmaanden gelegenheid hebben, toch zullen blij ven vergaderen. De heer Prins zal zich in de zomer belasten met dei or ganisatie en de leiding van de maan delijkse bijeenkomsten. Verder discussieerde men onderling over het monteren van films, speciaal het tot een geheel opbouwen van los se opnamen tot een samenhangende rolprent. Daarna werden diverse door de leden vervaardigde films ge draaid. Gevonden voorwerpen. Bij de politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: plastic tasje met inhoud, portemonnaie, handschoen, dameswant, armbandje, zakmes, kinderwanten, speelgoed- paardje, behangersschaar, paar witte schoenen, vulpen, autostep, rozen krans, driewielig kinderfietsje, een hondje, kanarievogel, bankbiljet, kop pelingsplaat van een auto, jongens jasje, muntbiljet, nylon dameshand schoenen, rode dameshandschoenen en een damespolshorloge. Inlichtingen uitsluitend woensdags en zaterdags tussen 2 en 3 uur nam. aan het politiebureau, O. Zeeweg 10. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee In onze nleuwz-marathon, waar voor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. DOKTER WAS DIRECT TER PLAATSE Vanmiddag om tien voor een reed een Leidse kinderarts ter hoogte van het kruispunt MorssingelStations weg een 72-jarige voetganger aan, die zonder op te letten plotseling de rijweg overstak. De voetganger kwam met de rug in aanraking met de mo torkap, werd tegen de weg geslingerd en kwam met het achterhoofd met de keien in aanraking, waarbij hij een lichte verwonding opliep. De kinder arts die de bejaarde heer aanreed, kon hem ter plaatse behandelen en daarna naar huis vervoeren. Ingezonden door W. J. te Leiden EEN MIDDERNACHTELIJK AVONTUUR. In de nacht van maandag op dins dag te ongeveer half twee, reed de chauffeur van een luxe auto door on bekendheid ter plaatse op de Zuid- buurtseweg te Zoeterwoude bij het draaien van de auto, achteruit in de naast de weg gelegen poldersloot. Daar er op dit uur niet veel men sen op pad zijn, heeft de chauffeur een landbouwer uit bed geklopt om met de tractor de auto weer op het droge te brengen. Dit gelukte en de auto kon spoedig de weg voortzetten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ingezonden door: RIA VAN LEEUWEN, Zuidbuurt, Zoeterwoude. In de Leidse krant van 9 april staan twee mooie foto's van 2 maal 4 ge slachten n.l. familie Klink en de Jong. Nu wil ik u even laten weten, dat dit geen unicum is hier, die zijn er in R'veen zovéél, naar schatting zeker wel 30. Er zijn er óók waar de beide echtelieden nog in leven zijn. Heel bizonder is het geval van de heer en mevr. K. de Jong-van Duren en de heer en mevr. Elsgeest-de Krijger, die zijn van beide kanten overgroot vader en -moeder geworden Zo zijn er hier verschillende geval len waar beide echtelieden nog in le ven zijn: van heel erg oud tot minder oud, o.m. de heer en mevr. N. Bak- ker-Huigsloot (73 jaar) die overgroot vader en -moeder zijn. Onbekendheid hier, neem ik u niet kwalijk. Maar die foto's van heden avond, dat is in de Veen geen bijzon der iets. Zulke gevallen zijn er geluk kig héél veel. Zet u dit in de krant, dan dank voor de plaatsruimte. Marktberichten LEIDEN, 11 april. Vee. Aange voerd 6 stieren, 110 melkkoeien, 340 vette koeien, 138 varekoeien, 35 pin ken, 81 vette kalveren. 344 nuchtere kalveren, 45 vette schapen, 80 fok schapen, 909 vette lammeren, 276 wei- ei elamm eren, 43 varkens (zeugen), 318 schrammen, 599 biggen, 11 gei ten. Totaal 3335. Notering: melkkoeien 8501050, vette koeien, schoon gewicht f 2.70— 3.15, varekoeien 600825, pinken 300475, vette kalveren, levend ge wicht 1.802.40, nuchtere kalveren, levend gewicht f 1.201.40 en 45 55 per stuk, vette schapen f 75100, fokschapen met 2 lammeren f 140 190, vette lammeren ƒ85115. drach tige zeugen 275350, schrammen 75110, biggen 4858. Overzicht: handel voor melkkoeien rustig, vette koeien levendig, vare koeien stug, pinken stil, vette kalve ren redelijk, nuchtere kalveren ta melijk vlug, vette schapen stug, vet te lammeren willig, fokschapen wil lig, zeugen, schrammen en biggen stug duur. Kaas. Aangevoerd 14 par tijen Goudse kaas. Notering: Goudse eerste kwaliteit f 2,132,22, Goudse tweede kwaliteit ƒ2,2,12. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 9 april. Bloemen. Dhoronicurn 3238 ct. Narcissen 3590 ct, Anemonen 42 69 ct, Freesia's 6673 ct, Lathyrus 891.29; Tulpen; Moederdag 1.52 1.57, White Sail 1.21—1.43, v. d. Eer den 1.28—1.54, Golden Harvest 1.40— 1.79, Zenober 98—112, E. Eddy 1.04 1.43, John Gay 1.15—1.27. Bartigon 1.04—1.34, Hillegarda 1.05—1.22, Rose Copland 1.15—1.63, Cordell Huil 1.221.52, Snowdon 1.211.32, Wintergold 96—1.25, Piccadilly 1.15 1.37. Early Queen 93—1.18, White Virgine 1.511.80, Basra 1.601.68, Br. Star 68—95. W. Pitt 99—1.41. Re- forma 1.40—1.42, Queen Elisabeth 1.22—1.54, Krelage 1.02—1.07, Elmus 1.501.64, Albino 1.80—1.92, Lotus 1.401.43; Parkiettulpen 1.402.30; dubbele tulpen 831.35, per bos; Am. Anjers 2248 ct per stuk. VINKEVEEN, 9 april. Groente. Prei 90 ct. spinazie A 5866 ct, idem A II 50 ct, waspeen afwijkend 36 ct, witlof A II 1.05—1.10, idem B II af wijkend 85 ct, alles per kg; kom kommers 2570 ct, sla 19—21 ct, per stuk; raapstelen 10 ct, radijs 711 ct, selderij 25 ct, per bos. Op 30 april a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders L. BOSLAND M. A. BOSLAND— LEENDERS de dag te herdenken. dat zii voor 40 iaar elkaar het H. Sacra- ment van het Huwe- lijk toedienden. j De H. Mis uit dank- j baarheid wordt ge- i houden in de kerk van de H. Hadrianus j te Langeraar om 10 uur. HUN DANKBARE KINDEREN EN KLEIN KINDEREN Ter Aar. 11 april 1958 i Westkanaalweg 51 Wilt U iets weten? Vraag: Route per rijwiel van Noordwijkerhout naar Heyen; hoe veel km.? Antwoord: Noordwijkerhout, Sas- senheim, Leimuiden, Vinkeveen, Utrecht, Zeist, Driebergen, Ameron- gen, Rhenen, Opheusden, Aandelst, Nijmegen, Mook, Gennep, Heyen; af stand pl.m. 150 km. Enige kennisgeving Op 8 april 1958, is nog geheel onverwachts van ons heengegaan, mijn innig geliefde Man. on ze zorgzame Vader JOHANNES BAPTIST DE MINJER in de ouderdom van 68 jaar C. M. de Minjer Lam ens M. de Minj er J. E. Lamme de Minjer H. Lamme Leiden. 11 april 1958 Hoge Rijndijk 89 De bijzetting in het fa miliegraf heeft heden in alle stilte plaats ge had op de begraafplaats .Rhijnhof" Rectificatie Warmond Het 25-jarige huwelijks feest van Q. L. v. d. Kerkhof en J. v. d. Kerkhof Ammerlaan moet zijn P. L. v. d. KERKHOF en J. v. d. KERKHOF— AMMERLAAN y Spanera ladekasten voor kantoor of magazijn, solide brandkast pracht zit kamerameublement, grote luxe kachel, prima Under wood kofferschrijfmachi ne. groot vast kleed. 2-per- soons toogledikant. 1 pers. ijzer ledikant, radio. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D.. tel. 23261. y Kampeerders! Wacht op onze show Schutters veld 1920 april. Veel nieuwtjes en koopjes. Wout Bergers. Dé kam- peerzaalc vrn Leiden. Voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden. overleed zacht en kalm in Huize St. Lidwina te Warmond, vrij onverwacht onze beste Vader. Behuwd-. Groot- en Overgroot vader ALBERTUS JOHANNES GODDIJN Weduwnaar van MAGDALENA VAN MOORSEL in de leeftijd van biina 93 jaar. Lichtevoorden: M. Koperberg Goddijn A. J. Koperberg Leiden: A. L. A. Goddijn N. GoddijnDekker Mevr. de Wed. Goddijn C. H. M. van der Stok Voorschoten: H. P. A. Goddijn A. P. Goddiin—Hagen Klein- en Achter kleinkinderen Warmond. 10 april 1958 Corresp.-adres: Da Costastraat 13 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden maandag 14 april a.s. in de kerk van de H. Leonardus P.M. (Haagweg te Lei den) te 7. 7.30 en 8 uur de stille H. Misen en te 9.30 uur de plechtige gezongen H. Mis van Requiem waarna de be grafenis vanuit de kerk te circa 11 uur op het r.k. kerkhof. Rozenkransbidden vrijdag- en zaterdag avond te 7.30 uur in de rouwkapel van het St. Elisabeth-Ziekenhuis en zondagavond te 9 uur in de Leonarduskerk. Bezoekuren rouwkapel van 9—11. 34 en 6—8 uur. y Bon. Plastic broodmand 98 ct. Zeer fraai model. Zacht buigzaam plastic. In diverse kleuren. Normale prijs 1.95. Uitsluitend met inlevering van deze bon 98 ct. Victorie-Bazar. Hogewoerd 31 en 73. Keurige juffrou 7 gevr. voor huishoudelijke bezig heden, zelfst. kunnende werken voor maandag, woensdag, donderdag en zaterdagmorgen van 91 uur. Leeftijd boven 25 jr. Aanb. per tel. 22657. alleen tussen 7.308.30 uur 's avonds. 0? Wasserij De Arend. Herensingel 27G. vraagt nette meisjes. Wacht op onze show Schuttersveld 19—20 april. Veel nieuwtjes en koopjes. dé kampeerzaak van Leiden. Gevraagd voor direct, we gens ziekte der tegen woordige. voor de dag of d. en n. Mevr. Groenewegen. Roo- denburgerstraat 57. telef. 20464. y Zaterdagmarkt. Ook voor grote dames hebben wij leuk ondergoed. Vlotte damespyama's f 6.98. Ver- pleegstersschorten 2.98. i Kindergoed 0.59. Heren- sportgoed 1.49. Lange onderbroeken, borstrokken 2.49. Koornbrugsteeg over muziekhandel Ser- vaas. Japie. Leiden. 2? Aangeboden: kleine zit- slaapkamer met of zonder pension. Oranjelaan 2. Oegstgees». tel. 22380. y Nette vrouw of meisje voor huishouding gevraagd van 8-4.30. Aanmelden he den- of morgenavond tus sen 17.3020 uur. Adres: Prins Bernhardlaan 50. Oegstgeest. Tevens huis naaister gevraagd. 5? Haarborstel 39 ct. Mooi groot model, prima kwali teit plastic. Vastgestelde prijs 75 ct. Alleen met de ze advertentie voor 39 ct. Geldig tot 19 april. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 33? Woningruil bovenwo ning met winkel, centrum Voor beneden- of boven woning. Br. onder no. 7253 bur, v. d. blad. 3? Aangeboden: Puch 175 cc, 14000 km. gelopen, we gens aanschaffing auto. Bijdorplaan 10. Oegstgeest. 3? Zaterdagmarkt. Dames, wij hebben de nieuwste collectie onderjurken, pet- ty-coats, prachtige brode- riestrook ontvangen t.m. 50, welke wij gaan verko- K;n tegen spotprijzen, oornbrugsteeg over Mu ziekhandel Servaas. Japie. 3? Kampeerders! Wacht op onze show Schutters veld 1920 april. Veel nieuwtjes en koopjes. Wout Bergers. Dé kam peerzaak van Leiden. 3? Naaimachines. Wegens lichte lakbeschadiging eni ge nieuwe naaimachines o.a. Gritzner. Kohier. Fri- dor. 10 a 15% beneden de vastgestelde priis. met volle garantie. P. J. van Steyn, Nieuwe Rijn 46b. y Tuinameublement. dressoirs. theemeubels, schuiftafels, ameublemen ten. vitrinetoonbankje. rookstoel. jaloeziekast. da mesbureautje, koffieketel, bijzettafels. 3-deurskast. loper. 4 fauteuiltjes, bu reaulampen. In- en ver koop roerende goederen. Jan Pluvm, Hooigracht 51. tel. 25955. y Kastpapier, oer rol. 5 meter, diverse kleuren 19 ct. Emaille oan. grote maat 26 cm 3.95. Pracht koek trommels ƒ0.69. Plastic em mers, 8 liter inhoud nu 2.45. Afwasborstels 28 ct. Victorie-Bazar. Hogewoerd 31 en 73. 3? R.K. Boerenzoon, oud 17 iaar. zag zich gaarne geplaatst op eemechani- ceerd weide- of gemengd bedriif in of om Bodegra ven Intern. Br. onder no. 9936 bur. v. d. blad. 3? Gevraagd per 28 april nr. 5 jaar prettige samen werking. wegens huwelijk der tegenwoordige, een handig aardig dagmeisje. Mevr. v. Seventer. Prins Hendriklaan 17. Oegst- geest, tel. 25673^ y De nieuwe AJ.S. mo del 1953 met zijn nieuwe techn. verbeteringen is aangekomen bii Valk a. d. H. Schouw. Voorschoten. Komt U eens kiiken narr die bekende, goede en mooie motor? y Voor de sportliefhebber t.e.a.b. in z.g.st. ziirde N.S.U. Max 250 cc. motor rijwiel bouwjaar 1955 met valhelm H. J. Neuteboom. Zaanstraat 45 Leiden.^ y Kampeerders! Wacht op onze show Schutters veld 1920 april. Veel nieuwties en koopjes. Wout Bergers. Dé kam peerzaak van Leiden. y Te koop: kamervolière voor vogels, geheel teak hout met spiegeleKs en schilderstuk, hno? 1 75 m.. breed 1 m.. diep 50 cm. Prijs ƒ125.-. Tevens 5 auto buitenbanden 590x14 f50.- Prins Bernhardlaan 66. Oegstgeest. tel. 24190. y Thee. of koffiepot f 2.98 Prima kwaliteit emaille. Kleur crème met poudh'es. Z»er greie maat 2'/? liter inhoud. Alleen met adver- tentie voor 2 98. Geldig tot 19 aoril. I.V.A., Haar lemmerstraat 48. Nova. oordeinde 43. Leiden. VA LEIDEN - NOORDWIJK AAN ZEE

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3