29. 24r Drie jubilarissen (40 jaar lid) hartelijk gehuldigd Vergadering van kath- houtbewerkers. Leiden J* J* Driessen legt voorzittershamer neer De Meesterserie van t Residentie Orkest HUIBERS Communie-Geschenken Scherp L 3 8 9 I'3 1 s Vereniging van Suikerzieken, afd. Leiden vierde haar 10-j. bestaan UIT DE OMGEVING Uitslag tweede grosiijststemming van de K.Y.P., afdeling Leiden NU of NOOIT 7* DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Er heerste gisteravond in de achter saal van café „De Kleine Burcht" een feestelijke stemming bij de jaarverga dering van de afdeling van de Ned. Kath. Bond van Houtbewerkers, Meu belmakers, Behangers en aanver wante bedrijven. Men was onder meer bijeengekomen om die collega's eens feestelijk in de bloemetjes te zetten bij gelegenheid van hun veer tigjarig lidmaatschap. Voorzitter J. J. Driessen opende met gebed en een hartelijk welkom aan alle leden en hun dames. Door ziekte was secretaris Klein verhin derd de notulen en het jaarverslag werden nu voorgelezen door een an der en evenals het jaarverslag van de penningmeester onder dank goed gekeurd. Hulde. Bondsvoorzitter, J. de Groot, nam daarna de prettige taak op zich om de jubilarissen te huldigen. Hij deed dit zeer gaarne; met voorbeeldige trouw hebben zij het organisatielaven opge bouwd en gesteund. Zij waren pio niers. Nieuwe adviseur. Nadat de voorzitter spreker had bedankt voor zijn gloedvolle woor den, was het zijn beurt om nu de nieuwe g.a., kapelaan B. J. J. Truytns te installeren. Want terwijl het be stuur tracht de stoffelijke welstand te verbeteren is het de taak van een g.a. om de geestelijke welstandsver betering te behartigen. Spreker hoop te dan ook op een prettige samen werking. Een minder prettig agendapunt kwam hierna ter sprake. De heer Driessen zag zich door leeftijd en ge zondheidstoestand genoodzaakt de voorzittershamer ter beschikking te stellen aan een jongere kracht. Daar echter nog niet de juiste persoon hiervoor gevonden was stelde spre ker voor om secretaris J. Klein voor lopig een jaar als waarnemend voor zitter te doen fungeren, waarna de vergadering in de gelegenheid ge steld zou worden hier verder over te Kap. Truüens sprak in een kort slotwoord nog even over de liefde, begrip voor elkander en wederzijdse tekortkomingen, waardoor men het organisatie-leven kan verdiepen. Na een korte rondvraag bleven de leden nog enige tijd in gezellig samenzijn bijeen om nog eens heerlijk over de (goede) oude tijd te praten. PROF. DR. VOGEL OVERLEDEN Op 87-jarige leeftijd is gistermorgen onverwachts prof. dr. J. Ph. Vogel, oud-hoogleraar aan de Leidse univer siteit in het Sanskrit en de Indiase archeologie, overleden. Prof. Vagel, die in Amsterdam had gestudeerd, heeft voor zijn benoeming tot Leids hoogleraar in 1914, enige functies be kleed in Brits-Indië o.a. was hij in 1910 en 1911 directeur-generaal van de archeologie. Van 1914 tot 1939 was hij hoogleraar te Leiden. In 1939 leg de hij dit ambt op 88-jarige leeftijd neer om zich geheel aan zijn publi cistische arbeid te kunnen wijden. Hij was lid van de koninklijke aka- demie van wetenschappen en van zeer vele buitenlandse wetenschap pelijke instellingen en Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. beslissen. De heer Driessen dankte voor het genoten vertrouwen en voor ',n Ho onHoTvonH.n wionHcohon allea het orkest wat behoedzaam Meesterserie voor de leden van K. en O., geleid door de jonge belo vende dirigent Elie Poslawsky, werd gisteravond geopend met de Sym- phonie A gr. t. KV 201, een blijmoe dig vitaal werk van de 18-jarige Mo zart. Het wil ons voorkomen, dat Poslawsky een musicus is met fijne smaak, die nauwgezet en welover wogen te werk gaat. Stilistisch was de interpretatie van het werk, (dat in de concertzaal weinig bekend is) verantwoord, de klankontwikkeling was fijn met eenheid tussen de in strumentengroepen. Hoewel er kans genoeg is tot vrije ontplooiing en de dirigent de typische Mozart-nuances terdege aanvoelt (duidelijk waar- neembaar in sommige delen), bleef de ondervonden vriendschap. De heer de Groot wilde echter niet vertrekken zonder bijzonder hartelijk Spreker begon met eenterugblik j dank te brengen voor het vele en prachtige werk van de scheidende voorzitter die 38 jaar lid was, waar van bijna 25 jaar bestuurslid en 5 jaar voorzitter. Hij raadde de heer Dries sen aan nog twee jaar in 't bestuur te blijven, waarna men dan in de gelegenheid gesteld zou worden hem eens terecht in de bloemetjes te zet ten. naar de tijd waarin deze mannen hun eerste stappen zetten op het moeilijke pad van de vakbeweging. Hij tekende de toenmaals rechtsonzekere maatschappij, waarin het voor een ar beider bijna onmogelijk was een ge zin goed te onderhouden, de vakbe weging in haar eerste moeilijke strijd stond en 90 pet. van Nederland in ar moede leefde. Deze pioniers, aldus spreker, be gonnen in de tijd, dat elke georga niseerde werknemer nog de kans liep daarvoor uitgestoten te worden en er nog geen sprake was van so ciale wetten of vacantie. Toon daar om uw dankbaarheid voor deze wer kers van het „eerste uur". Na een klaterend applaus van de jubilarissen werd de vroegere secre taris, W. Simons, de vroegere pen ningmeester J. J. Rijsbergen en de heer W. P. Akerboom, door de bonds voorzitter het gouden KAB-sinsigne opgespeld, terwijl zij onder toepasse lijke woorden en onder voortdurend applaus een Delfts blauw herinne ringsbordje van hun organisatie in ontvangst mochten nemen. De afde ling bood hen een rokertje aan. De heer De Groot betrok ook nog de echtgenoten, die veertig jaar lang elke week opnieuw afstand moesten doen van een bedrag aan contribu tie, in de hulde. Haarlemmerstr. 123 - Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare. POTLOOD en GEF.ST 1 2 l 5 6 7 1 ,0 11 12 U 15 16 IB 19 20 21 en stijfjes in de verf, en niet wat men noemt spontaan van uiting. Elie Poslawsky is in Leiden geen vreemdeling, hij is bekend door de concerten van Sempre Crescendo. Als hjj het musiceren van de Leidse academie-burgers zo zeer weet te stimuleren, kon hy zoveel te meer de mogelijkheden realiseren, nu hij het voortreffelijk Residentie-orkest aanvoerde. Hij heeft de benodigde wetenschap sympathiek en beschei- |ong en Jolig met „Sempre Avanti" De afdeling Leiden en omstreken van de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken vierde gisteravond haar 10-jarig bestaan. In de grote zaal van Den Burcht werd een feestelijke bij eenkomst gehouden, die werd inge leid met een welkomstwoord door de voorzitter van de afdeling, de heer Jac. Wilbrink. Hij stelde vast, dat de vereniging van Suikerzieken niet aan de weg timmert. Het werk wordt in stilte gedaan, maar het is zó zegen rijk voor de velen, die aan deze kwaal lijdendat dit tweede lustrum niet ongemerkt voorbij mag gaan. Suikerziekte is geen ernstige ziek te meer in de strikte zin van het woord. Het is slechts nodig, dat de suikerzieken zich aan hun kwaal aanpassen en de vereniging kan hen daarbij geschikte voorlichting en hulp geven. Dit geschiedt onder meer door de uitgave van een tijdschrift, waar in bijv. wenken worden opgenomen, die het leven van de suikerzieken kunnen veraangenamen. Zeer be langrijk is ook het werk voor de kinderen, voor wie het 't moeilijkst is zich aan te passen. Zij realiseren zich immers nog niet van hoeveel be lang een dieet is, dat zij zich vele snoeperijen moeten ontzeggen, die andere kinderen wel krijgen. Daarom is het van belang, dat de vereniging de beschikking heeft gekregen over een eigen gebouw, waar de kinderen geleerd wordt zich aan de omstan digheden aan te passen. Hij verwel komde de vértegenwoordigers van de verschillende afdelingen, alle overige aanwezigen en gaf vervol gens het woord aan de heer N. Bloe- mendaal, directeur van de N.V.S. te Den Haag. Dank De heer Bloemendaal wenste het oud-bestuur geluk met dit feest en hij dankte allen, die hun beste krach ten in het belang van de suikerzie ken hebben gegeven. In het bijzonder noemde hij de onvermoeide werk- j ster, Zuster Visser. Met enige voorbeelden uit de prak tijk toonde hij aan hoe belangrijk het werk is, dat door de vereniging wordt gedaan. Hij stelde vast, dat er in het verleder en ook nu nog wel iets ont- No. 540. Horizontaal: 1. staaldraad, lopende van de verschansing naar de maststeng, 7. rund, 8. ontgonnen land, 9. inwendigheid van een vis, 10. an- kertand, 11. voorzetsel, 12. stalen rasp, 13. hakwerktuig, 14. spil van een wiöl, 15. bakje, 16. kleverige zelfstan digheid, 18. zijtak Elbe, 20. insekt, 21. vogel. Verticaal: 1. puistje, 2. overblijfsel bij verbranding, 3. samengedrongen me nigte, 4. familie, 5. bekende afkor ting, 6. plant, 9. schel, fonkelend, 10. verstandig, 11. lipbloemige plant, 12. gem. in Gelderland, 13. hijswerktuig, 15. bedehuis, 16. vlies, 17. verdriet (figuurlijk3, 19. welaan, 20. afkor ting van berylium. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 539. Horizontaal: 1. Pau, 3. pen, 5. Lee, 7. ore, 9. raster, 11. A. K., 12. N.S., 13. pedant, 16. ara, 17 oer, 19. tor, 20. esp. Verticaal: 1. pal. 2. Umea, 3. Poot, 4. Niers, 6. erker, 8. rente, 10. sla, 11. apart, 14. daar, 15. node, 18. rap. Uitvoering „Hohe Messe". Naar wij vernemen zal de uitvoe ring van de „Hohe Messe" van J. S. Bach, door het Gemengd Toonkunst, koor alhier, op dinsdag 17 juni a.s. o.l.v. Iskar Aribo gegeven worden in het kader van het Holland-Festival. brak over de voorlichting over sui kerziekte. Dit is geen verwijt aan de artsen; zij hebben het immers razend druk in hun praktijk. Maar de dok toren zijn dankbaar voor de steun, die zij van de N.V.S. ondervinden bij de voorlichting. Spr betoogde, dat er bij dit tien jarig feest alle reden is tot feest vieren. Dank zij de vooruitgang dei medische wetenschap, de doeltref fende organisatie der suikerzieken is er voor hen geen enkele aanleiding meer om „met lange gezichten langs 's Heren wegen te gaan, mits we ons verstand gebruiken". De oud-voorzitter, de heer Vree link, sprak hierna nog een geluk wens aan het adres van de feestvie rende afdeling, waarna „Sempre Avanti's Jong en Jolig" bezit nam van het toneel. Als altijd waren de musici van dit aantrekkelijke gezelschap op dreef. Vlot en melodieus werden de num mers gebracht. Vooral de solisten, onder wie Wim Brugman, Gerard Koolhaas, Lyda Spaans en Nel de Vries mogen genoemd worden. Koos Kukler was de talentvolle leider van dit gezelschap. Na de pauze amuseerde men zich met „Trek aan de bel" en een diri- geerwedstrijd. LEIDEN. 11 april. Groente. An dijvie 67—55, Snijbonen 5.004.30, Kroten 64, Kroten, gekookt 2519, Prei 7830, Rabarber 91, Spinazie 6848, Stoofsla 5446, Waspeen 50 22, Witlof 1.4880 per 100 kg. Kom kommers A 8059, idem B 7544, idem C 1.67—42, Sla A 20—16, idem B 1512 per 100 stuks. Peterselie 17 9, Raapstelen 76, Radijs 113, Selderij 147 per 119 bos. WARMOND Ouderavond St Tarcisius. Gis teravond hield de verkennerstroep St. Tarcisius in de zaal van hotel De Zon een avond voor ouders en be langstellenden. De belangstelling was bijzonder groot te noemen. Hopman Van Stijn heette alle aan wezigen hartelijk welkom. „Deize avond", aldus spreker, „is georgani seerd om u kennis te laten maken met het spel van verkennen, om u een indruk te geven van wat er zoal buiten het gezin aan de opvoeding van de jeugd wordt gedaan". De avond werd geopend met een zwaarddans, opgevoerd door zes ver kenners Na een sportdemonstratie, die liet zien dat verkenners geen stijve bot ten hebben, volgde een filmpje, dat was opgenomen tijdens de gehouden zomerkampen in Vogelenzang en Middelbeers. Vaandrig De Vroomen gaf hierbij toelichting. Hierna volgde een staaltje akrobatiek door een aan tal dat zijn weerga in de geschiedenis niet heeft. Allemaal nep, maar op ie juiste wijze door de verkenners ver kocht, zodat eenieder werkelijk vol op genoot. Een hele prestatie was het dat de gewichtheffer onder karton nen gewichten van enkele grammen, toch nog kans zag om paars aan te lopen. Hierna volgde een echt stuk ver kennen. Er werd een solide brug ge slagen, een brancard gebouwd, een zwaar gewonde verkenner werd op deskundige wijze van alle kanten in de doeken, watten en latten gelegd. Na de pauze kon de zaal getuige zijn van een altijd weer fascinerend den durven tonen, waaruit zal groeien een meer emotioneel zich uit spreken van de muzikale leider. DE VELE LUISTERAARS hebben de interpretatie met warmte ont vangen en de jonge dirigent hartelijk toegejuicht, om zijn geacheveerd aantrekkelijk musiceren. Een merk waardige eigenschap van de latere Strawinsky is deze: volgens zijn op vatting heeft hij 't volste recht, een door anderen- gevonden wereld in te treden en tot de zijne te maken. Hij componeert met meesterschap het muzikale klimaat van anderen, hetzij Bach, Lully, Handel of Pergolese, en in „Le Baiser de la Fée" is het Tsjai- kowsky. Strawinsky's „Divertimen to" is een symphonisch werk, geba seerd op de gelijknamige balletmu-1 ziek van Tsjaikowsky, van wie hij de fascinerende melodieën met zijn eigen originele orkestratiekunst heeft verwerkt. Hoewel de interpre tatie weer tot in de finesses verzorgd was, en 't ons voorkwam, dat zowel leider als orkest meer en beter op elkander ingesteld raakten, geloven wij toch, dat een dirigent van groter ervaring nodig is. (hoewel de muzi kale talenten van deze beginnende dirigent niet onderschat mogen wor den) om de merkwaardige combina tie TsjaikowskyStrawinksky volko men beeldend in klank differentiatie en overtuigend voor te dragen. Tenslotte Beethoven's 5e pianocon cert, met Cor de Groot als solist, voor wie dit werk een kolfje naar zij., hand moet zijn geweest, zo krachtig van allure, zo bovenaards van toon, zo meeslepend van vaart en uitgelatenheid was zijn weergave. Manlijk en glanzend van toon speel de De Groot met algehele beheersing technisch en muzikaal. Het orkest had hier en daar wel eens de han den vol. Maar met langdurige ova ties voor solist, orkest en dirigent werd de virtuose prestatie bewonde rend toegejuicht. J. KORTMANN Vannacht om kwart voor één was de uitslag van de grosiijststemming te Lelden voor de K.V.P.-candidaten van de gemeenteraad bekend. In „In de Vrolijcke Arke" aan de Pie- terskerkkoorsteeg heerste tot die tijd grote bedrijvigheid. Onder toezicht van het kringbe- stuur ook de heer Deerenberg was aanwezig werden de aantallen stemmen van de verschillende stem bureaus bij elkaar opgeteld. Reken machines zoemden en vele belangstel lenden wachtten de uitslag min of meer gespannen af. Zoals men zich zal herinneren heeft het afdelingsbestuur de vorige groslijststemming ongeldig verklaard in overleg met het Kringbestuur. Aan de vorige groslijststemming namen ruim 800 K.V.P.-leden deel. Thans werden 772 stemmen uitge bracht, waarvan 704 geldig waren. Onderstaand geven wij de uitslag van de laatste stemming, van de vorige stemming en van het politiek advies. Vorige Politiek Uitslag laatste stemming: stemming: advies: J. S. MENKEN 4023 1 1 2. K. F. DE BREE 4817 2 2 3. J. C. J. LAMBERMONT 4942 3 3 4 P.C. A. TEN BROEK 5172 4 4 5 Mr J. VAN DE POEL 5636 7 9 6. J. W. J. WIERTZ 5645 6 5 7. H. M. J. W. J. KORTMANN 5801 8 11 8. A. VAN DIJK 6120 5 14 fl. J. LIJTEN 6493 9 6 10. M. B. v. d. KLUGT 6791 10 7 11. J. J. KLEIN 6981 11 8 12 Mevr. A. H. VAN OUDENHOVEN 7576 12 10 13. C. P. W. SCHINCK 8101 13 12 14. F. TH. GODDIJN 8369 14 13 15 Mr H. J. DIRKS 8573 15 15 16. J. CASTELEIN 9046 16 16 17. J. M. VAN ASPERDT 9537 17 17 18. J. M. SILVESTER 9805 18 18 19. P. B. H. OOSTDAM 10332 19 19 Aan het slot van de bijeenkomst in uitslag zo snel mogelijk te bereke- „In de Vrolijcke Arke" dankte de nen. Inderdaader zijn bergen voorzitter, mr J. van de Poel, allen, werk verzet, tot diep in de nacht, die er aan medegewerkt hadden del kampvuur, waarvan een ieder genoot en dat tot in de puntjes was ver zorgd. Hiervoor alle hulde aan de kampvuurleiding. De aalmoezenier, kapelaan A. P. Loos, sloot deze mooie avond en bracht een bijzonder woord van dank aan alle leidsters en leiders van de jeugdbewegingen voor het waarde volle werk dat zij verrichten. Hij hoopte, dat de avond goed was be vallen en dat de jeugdbeweging de belangstelling van de ouderen mocht blijven genieten. KATWIJK AAN DEN RIJN Brand In het pand Louwestraat 39b brak gisterenmorgen om half zeven brand uit. Het bleek slechts een schoorsteenbrand te zijn, die met behulp van de buren spoedig kon worden geblust. De intussen ver schenen brandweer behoefde alleen de schoorsteen van overtollig roet te ontdoen. SASSENHEIM Woningbouw. Architect K. Klein te Groningen heeft namens de N.V. Bouwkas Ned. Gemeenten afd. Zuid- Holland te 's-Gravenhage het bouwen van 3 bouwkaswoningen aan de Zuil- hofstraat opgedragen aan de firma H. Bakker te Bennebroek. Geb.: Meryan d. v. T. J. Spaan en A. J. J. Vinbges; Renske Johanna d. v. P. Tilma en E. Kapteijn; Helena WiLheLmina Geria d. v. J. H. Meijer en A. G. C. Verhaar; Franciscus Wil helmus Johannes z. v. H. W. van Elk en M. Stroombergen. Arie Jan z. v. J. van der Voet en E. Verhoef. VOORSCHOTEN Geboren: Adrianus H. M. zn van A. A. van der Meer en Chr. M. Ouivenvoorde; Joan Remco zn van J. H. Roeterink en K. C. Vonders; Josephine L. M. dr van J. L. Brons geest en P. D. Th. J. Goddijn; Arie Jan zn van A. de Wit en P. N. Krie- ge; Yvonne J. dr van N. W. Duij ven bode en W. J. Huner; Rienko P. zn van Chr. Eggink en E. B. Offringa; Paula I. dr van G. van den Hoek en G. F. Kerkhof; Christiaan J. zn van Chr. J. Drillenburg en P. A. Beijers- bergen; (geboren te 's-Gravenhage) Robbert A. zn van H. Delfos en J. C. A. M. Deelman. Ondertrouwd: Jacob Zuijderduin en Eva Volkers; Robert Stufkens, te 's-Gravenhage en Annelies Schuilen- burg, te Delft; Frits Filippo, te Lei den, en Margaretha Kesseler. Overleden: Johanna Maria Straat haf, echtgenote van C. P. van der Werf, 48 j;; (overleden te Leiden) Hendrik van Houten, echtgenoot van H. Hemerik, 60 j. ALPHEN AAN OEN RIJN Groot gezin ontkwam aan gasvergiftiging Reddende „hazeslaap" Het is aan het lichte slapen van de 14-jarige Corry, één var de acht kin deren van het echtpaar A. Huygens en J. Huygensde Wij7 (Bloemhof straat 25 te Alphen a. d. Rijn) te dan- ke-i, dat het gezin in de na-nacht van de tweede Paasdag aan gasverstik- king is ontsnapt. De 14-jarige Corry sliep met haar vijf zusjes en de verloofde van een van haar broers op een kamer. Het meisje slaapt gewoonlijk erg licht en bij het minste gerucht schiet ze wak ker. Omstreeks half zeven in de m9r- gen werd ze wakker toen ze zich on wel voelde. Aanvankelijk werd hier van de schuld gegeven aan de paas eieren die de dag tevoren waren ver orberd. Nad^t het meisje naar bene den was gegaan en gebruik had ge maakt van het toilet, kostte het haar veel moeite weer naar boven te ko men. Zij riep haar moeder met de mededeling, dat ze dacht gas te rui ken. Nauwelijks had ze haar mening uitgesproken of ze viel bewusteloos op de grond. Hevig geschrokken snelde mevr. Huygens, gevolgd door haar man naar beneden en vond in de keuken de hoofdkraan van de gas leiding die ze vrijwel altijd dicht draait voor het gezin zich ter ruste begeeft op terwijl de gasslang hiervan bleek te zijn afgeschoten. Dit is vermoedelijk pas in d* vroege mor gen gebeurd, hoogstwaarschijnlijk toen de druk op de gasleiding door de bedrijven werd hersteld. Intussen was heel het gezin in rep en roer, voorzover men zich op eigen krach ten naar beneden kon begeven. Want nadat de kinderen allen waren ge wekt en getracht hebben zich naar beneden te begeven, zakten er nog vijf meisjes bewusteloos tegen de grond. Zij werden door de ouders, bijgestaan door de twee oudste jon gens. die allen schijnbaar weinig hin der van het uitstromende gas had den ondervonden, naar andere ver trekken overgebracht, waar onder wijl alle ramen waren -opengezet. Dr A. J. Zwartendijk en later ook d* huisarts dr J. H. Pilon, konden weinig anders doen, dan zoveel mo gelijk frisse lucht aan te bevelen, waardoor het gehele gezin dan ook na enkele dagen van de gaslucht ge zuiverd en van de schrik bekomen was. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Vrijdag 11 April 1858. Legden. Te Utrecht zijn zoo als men weet tot candidaten voor het lidmaatschap der Twee de Kamer gesteld de hh. Van Voorthuyeen en Pabst. De hoog leeraar Vreede is in de U.C. op gekomen tegen het beweren, dat hij de candidatuur van den heer Pabst zal ondersteunen; integen deel verklaart hij met een aan tal 'achtingwaardige mannen de keuze van den heer Voorthuysen te zullen bevorderen, terwijl hij wenscht dat de heer Pabst door de zamenwerking van alle wei denkenden worde geweerd. Hier komt Coster's allesover- treffende voorjaarssensatie. Thans slaan wij alle records met onze aparte aanbiedingen. Want nu brengen wij de prachtigste jacks In een schitterende kwaliteit origineel zomersuède, niet van echt wildlei te onderscheiden. De bijzondere eigenschappen hiervan zijn vuilwi rend, pletvrij, terwijl het zonder enige moeite te wassen of te rei nigen is. leder jack onberispelijk afgewerkt met een handige, losse ritssluiting. Een gerenommeerd kledingbedrijf dat door het bar slechte weer met te grote voorraad zat, verkocht ons deze jacks in het favoriete model "Canada" tegen een onge lofelijk lage prijs. Coster laat U profiteren van dit buitenkansje want morgen kosten dez,"CAN ADA-JACKS" voor de HEREN in de maten 44-54, normale prijs 72.50 Morgen alle maten voor de JONGENS normale prijs 45.- tot 55.- Morgen alle maten Zolang de voorraad strekt. DEZE KANS KOMT INDERDAAD NOOIT MEER! LEIDEN: Haarlem straat 25, Tel. 2531 7 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11, tel. 1169 65 Meent hk. Goudseslngel, tel. 115377 Katendr. Lagedljk hk. Dorpsweg, tel. 74130 W. Kruiskade 35. tel. 12 5511 (Advertentie) DE TWEEDE RUSSISCHE KUNSTMAAN De tweede Russische kunstmaan zal volgens de sterrenwacht te Utrecht op zaterdag 12 april omstreeks twin tig over negen 's avonds in het Z.W. te zien zijn op een hoogte van onge veer 50 graden. Hij beweegt zich van N.W. naar Z.O. en zal er uit zien als een zeer heldere ster, die gemakke lijk met het blote oog te zien zal zijn. De sterrenkundigen van over de gehele wereld, zullen de gedragingen van de tweede kunstmaan gedurende het komende weekend met meer dan gewone aandacht volgen, omdat reeds enkele weken geleden zowel van Amerikaanse als van Russische zijde is voorspeld, dat deze kunstmaan op 12 of 13 april zou neerstorten. Het is dus gedeeltelijk de vraag of hij op zaterdagavond te zien zal zijn. Als hij verschijnt kan hij wel 10 minuten vroeger of later komen dan voor speld is. WASSENAAR Hinderwet. Op een verzoek van Mareis Autobedrijf aan de Rijksstr.- weg om een vergunning ingevolge de hinderwet voor het wijzigen en uitbreiden van een benzine-installa- tie is door burgemeester en wethou ders afwijzend beschikt. Doktersdienst. De c 'ersdienst wordt van zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur waargenomen door de artsen M. de Haan, Lange Kerkdam 56. tel. 2501 en B. A. Geer- lings, Storm van 's-Gravesandeweg 64, telefoon 2137. Van zaterdagavond tot de volgen de week zaterdag heeft apotheek Si- derius, Johan de Wittstraat 9, telef. 3806, doorlopend dienst.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2