Het sprekende testament Directrice van „De Zonnebloem" in arrest Nieuwe aanwijzingen tegen de Berkelse arts Ruim 180.000 geslaagden in 1907 C. H. Notet visie op televisie VRIJDAG 4 APRIL 195l DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Rumoer rond een rusthuis in Haarlem Na aangifte van diefstal Het althans voor het oog zo rustige rusthuis „De Zonnebloem" in het Westerhoutpark te Haarlem is gister middag het toneel geweest van een hartverscheurend tafereel, die hun hoogtepunt vonden in de arrestatie van de directrice, de 42-jarige mevr. H. E. A. B.-H. De rumoerige geschie denis rond het tot voor kort zo stille tehuis, begon enige dagen geleden met de arrestatie van twee oud-ver pleegsters verdacht van diefstal van driehonderd gulden ten nadele van een van de verpleegden. BU het verhoor van de beide dames, die enige tijd geleden in verband met de diefstal hun congé kregen, kwa men zulke vreemde dingen aan het licht, dat het gemeentebestuur een brief richtte tot de verpleegden in het tehuis „De Zonnebloem", waarin hen werd medegedeeld, dat zij des mid dags zouden worden overgebracht naar een dépendance van het Grote Gasthuis. Met deze correspondentie, die als een bom insloeg, begon een dag vol verwarring en onrust in het tehuis. Elf van de acht en dertig verpleegden verbleven op kosten van de gemeen te in het bejaardentehuis en de overi gen hadden van de gemeente te ver staan gekregen, dat zij wel mochten blijven indien gewenst maar dat voor hen geen vergoeding van ge meentewege meer zou worden be taald. Deportatie. Om vier uur arriveerden enkele ambulance-auto's om de verpleegden af te halen. Elf van hen werden, deels per brancard van het huis gehaald. Een arts van de G.GJD., dokter Kok, trachtte ook de anderen ervan te overtuigen, dat het in him eigen be lang was, dat zij eveneens zouden vertrekken. Dit leverde slechts pro testen, geklaag en gemopper en een van de verpleegden, mevrouw De Graaf, vluchtte na het onderhoud ra deloos de deur uit, de stad in. Doker Kok was in het rusthuis ont vangen, door de raadsman van de di rectrice, mr. Stomps, die hem had verzekerd dat alle bepjaarden graag wilden blijven en dat zijn cliënte voorlopig alle kosten van verpleging op zich wilde nemen. Toen dr Kok de wens te kennen gaf, wel even met de verpleegden onder vier ogen te wil len spreken, liet men hem zijn gang gaan. Het gelukte hem, acht van hen over te halen, het tehuis te verlaten. Toen echter de 89-jarige mevrouw De Graaf de straat op vluchtte, heeft mr Stomps er de arts op attent ge maakt, dat hij zijn bevoegdheden overschreed. Tevredenheidsbetuigen. Inmiddels hadden enkelen van de bejaarden het initiatief genomen om een brief op te stellen, waarin tevre denheid werd betuigd over de verple ging in „De Zonnebloem". Het schrij ven werd door bijna alle ouden-van- dagen, die daartoe in staat waren, ge tekend. Ook door degenen, die voor eigen rekening in het tehuis vertoe ven. De directrice verzekerde aan ver slaggevers, dat ze niet precies be greep, wat er aan haar inrichting niet zou deugen. Ze gaf toe, dat er tegen haar pro ces-verbaal was opgemaakt omdat ze nog geen vergunning had aange vraagd, waartoe ze op grond van een nieuwe verordening verplicht was. Ook bevestigde ze, dat er diefstallen in haar tehuis waren gepleegd. Maar daarvoor waren de beide ontslagen verpleegsters aansprakelijk geweest en ze had er de politie over ingelicht, die daarop de beide dames had aange- Sloten en beken verdonkeremaand In de gemeente Arcen en Velden is grote beroering gewekt onder de landbouwers. In ongeveer 160 geval len zijn processen-verbaal opgemaakt en flume geldboetes uitgeaeeld te gen landbouwers, die nalatig waren geweest ora beken en sloten te reini gen. hetgeen bij de jaarlijkse schouw over de waterlossingen werd gecon stateerd. In verscheidene gevallen bleken de beken, die gereinigd moesten worden, al sinds tientallen jaren geheel ver dwenen te zijn, omdat ze door land bouwers met „landhonger" werden dicht geworpen en „aangeploegd". De schouw over de waterlossingen is jarenlang zeer soepel geweest, wat deze praktijken in de hand heeft ge werkt. Maar door de natte zomers der laatste jaren is veel wateroverlast ontstaan en regende het klachten van grondgebruikers. Dit heeft er toe ge leid, dat de gemeentebesturen op dracht hebben gekregen om de schouw uit te voeren over alle water lossingen die op de legger zijn be schreven. En volgens de legger wa ren er in Arcen en Velden heel wat meer sloten dan er thans in het land schap te vinden zijn. De moeiilijkheid is, dat vele sloten door een vorige generatie grondgebruikers zijn „weg gewerkt", en dat velen er thans on kundig van zijn, dat er feitelijk een waterlossing door of langs hun land moest lopen. Er zijn al stemmen op gegaan, dat de hantering van een verouderde legger onbillijk is en dat de „administratie" maar aan de hui dige toestand moet worden aange past. Zo eenvoudig is dit echter niet en er zal nog heel wat water door de (nog bestaande) beken moeten vloeien eer deze kwestie zal kunnen worden opgelost. houden. i De directeur van de G.G.D., dr, Heymans, kwam later op de middag het transport van de bejaarden zelf leiden. Hij weigerde inlichtingen te geven over de grond, waarop de be jaarden werden weggehaald. Hij zei- de slechts „b en w. hebben mij het zwijgen opgelegd". B. en w. bleven zwijgen Tijdens het transpoi4 van de be jaarden ging de politie rustig door met het doorzoeken van het grote he renhuis, naar men zei, naar sieraden en verdovende middelen. Roddel? Dr. Heymans meende, dat de toe standen in „De Zonnebloem" ernstig genoeg waren om tot deze snelle ont ruiming over te gaan. Een van de twaalf niet-gediplomeerde verpleeg sters, die in het rusthuis werkzaam zijn, daarentegen, achtte het een ge volg van „vuile roddel". Negen ver pleegsters verlieten in de afgelopen maanden het rusthuis. Ze werden al len vervangen door nieuwe. Een van dezen vertelde: „Ik wist niet wat me overkwam. Zo'n roddeltroep was het hier. Iedereen vertelde van alles over iedereen." Inmiddels hebben de geruchten toch wel zoveel grond van waarheid, dat de directrice van „De Zonne bloem" werd gearresteerd en, als we het wel hebben, zouden er in de toe komst nog wel enkele arrestaties kunnen plaatsvinden. B. en w. van Haarlem hebben de gemeentebesturen van andere plaat sen, die ouden van dagen voor hun rekening in het tehuis hebben onder gebracht, van het gebeuren op de hoogte gesteld. Ze hebben de betref- fende gemeente hun assistentie toe- i gezegd, voor het geval deze ertoe zou-1 den willen overgaan, „hun" bejaarden uit het tehuis zouden willen terugha- len. (Advertentie) Het bestuur van de Sint Radboud- stichting te Nijmegen heeft, met in gang van 1 mei 1958, benoemd tot ge woon hoogleraar aan de faculteit der Letteren en Wijsbegeerten, voor het geven van onderwijs in de Franse let terkunde, abbé Pierre Golliet te Pa rijs. NATIONAAL RIJTUIGMUSEUM In het Groninger plaatsje Leek zal half mei het nationaal rijtuigmuseum op het landgoed Nienoord voor be zichtiging worden opengesteld. Met de bouw werd vorig jaar augustus be gonnen. Hoewel hier nog slechts sprake is van een bescheiden begin, koestert de stichting „Paard en Ka ros" de hoop, dat velen dit jaar reeds naar Nienoord zullen komen. Met de nabij gelegen „Sohelpengrot" en de zo bezienswaardige kerk van Mid- wolde heeft men in deze streek thans drie toeristische trekpleisters. De nieuwe schouwburg- en film zaal en de kantine van de Prinses Margrietkazerne te Wezep is gister avond door de echtgenote van kolonel G. A. van Grondelle, kazernecomman dant, officieel in gebruik genomen. VEERTIENJARIGE JONGEN VERONGELUKT. Op de Van Adrichemweg te Rot terdam (Overschie) is gistermiddag de 14-jarige Christiaan J. B. M. Ouweneel, wonende aan dezelfde weg, door een ongeval om het le ven gekomen. Hij probeerde op een rijdende groentewagen te stappen, maar gleed uit en viel eerst met het hoofd op het trottoir, waarna hij door een wiel van de wagen werd overre den. De jongen was vrijwel op slag dood. ERVAREN KAMPEERDERS GEVEN VOORLICHTING. Van 2 april tot en met 18 juni zal de ANWB op alle bijkantoren weke lijkse „kampeertechnische spreek uren" houden, waar een ieder zich kan laten voorlichten op kampeerge- bied door ANWB-mentoren, oudere, ervaren kampeerders. De spreekuren worden gehouden woensdagavonds van 810 uur, in Amsterdam, Den Haag, Arnhem, Breda, Eindhoven, Enschede, Groningen, Haarlem, Maastricht, Rotterdam en Utrecht. Op deze wijze hoopt de Bond niet alleen de kampeerders-in-spé met goede raad van dienst te zijn, doch ook hén, die ervaring in het kampe ren hebben. De fantastische groei van net kam peren in ons land heeft tal van pro blemen geschapen, zowel op het ge bied van „kampeerstijl" als van re creatieruimte. Dat vele honderddui zenden thans met genoegen kampe ren en op die wijze een geheel nieu we levensstijl hebben ontdekt, is niet in de laatste plaats te danken aan de invloed en de goede raad van de oude kern van ervaren kampeerders. Zo adviseren de ANWB-mentoren o.a. inzake de keuze van een tent en van de verdere uitrusting: deze is immers bepalend voor het al of niet slagen van een kampeervacantie. Ook uit hygiënische- en gezond heidsoverwegingen is het uiteraard van groot belang dat de (toekomsti ge) kampeerder op de juiste wijze wordt voorgelicht. AUTO-GRENSDOCUMENTEN VOOR DE EUROPESE LANDEN Een groot aantal landen heeft de afgelopen maanden grensdocumenten afgeschaft. Door de snelle opeenvolging waarin dit gebeurde, is het velen niet meer duidelijk, welke papieren men voor de verschillende Europese landen nog nodig heeft en welke niet meer. Daarpm laten wij hieronder een door de K.N.A.C. verstrekt overzicht volgen, waarin is aangegeven, welke auto-grensdocumenten de Nederlandse personenautomobilisten op hun Europese reizen thans nog bij zich moeten hebben. Groene Kaart vereist vereist vereist vereist vereist geen Int. Rijbewijs geen geen geen geen vereist Zekerheid over herkomst vergif Het onderzoek in de geruchtma kende vergifmoord in de Leeuwarder Strafgevangenis, waar de Berkelse arts O. zijn medegevangene Lodder, voormalig gemeenteopzichter en bouwkundig tekenaar te Gouda met cyaankali van het leven beroofde, brengt steeds meer positieve aanwij zingen tegen de arts aan het licht. De belangstelling voor de affaire neemt weer toe, nu in het langdu rig en minutieuze onderzoek van de Leeuwarder recherche en de Rijks recherche naar de herkomst van het vergif weer nieuwe aspecten aan het licht zijn getreden. Zelf blijft de Berkelse arts hard nekkig ontkennen, dat het dodelijke gif zich anders dan op de hem bij VERKEERSOMLEIDINGEN BU UTRECHT OP TWEEDE PAASDAG Indien nodig ziullen bij grote drukte op de tweede Paasdag omleidingen bij het verkeersplein Ouderijn onder Utrecht worden ingesteld. Dit plein zal dan alleen voor west-oost w en reohts-afslaand verkeer mogen wor den gebruikt. Het doorgaand verkeer AmsterdamDen Bosch vv en alle links afslaand verkeer van of naar deze richtingen zal westelijk naar de Meerndijk worden geleid als het uit het noorden komt en naar de Jutfaa- seweg als het uit het Zuiden komt. Een tijdelijk stopverbod is tussen 4 en 8 april ingesteld voor parkeer- stroken en bermen van het deel MeerndijkJutfaaseweg uit de rijks wegverbinding Den HaagUtrecht- ken te kunnen benutten. Langs de ken te kunnen benutten. Lags de route AmsterdamUtrecht—Den Bosch, mag niet terzijde van de weg worden gestopt op 200 meter van de aansluitingen op het verkeersplein aldus meldt de KNAC. HOOFDBEDRIJFSCHAP AMBACHTEN In de bestuursvergadering van het hoofdbedrijfschap ambachten op 9 april zal het instellen van een „Com missie Economische Samenwerking in het Ambacht" besproken worden. Deze commissie zal, in samenwer king met de raad voor het midden- en kleinbedrijf en het hoofdbediijf schap détailhandel, een bedrijfs- en sociaal-economisch onderzoek diener. in te stellen naar de samenwerkings vormen in engere zin tussen ambach telijke ondernemingen, met uitslui ting van de bedrijfs- of kartelrege lingen. Met samenwerking wordt be doeld inkoopcombinaties alsmede het samengaan en concentreren op het gebied van produktie en dienstverle ning. Dr. E. J. Tobi wordt als condidaat voor het voorzitterschap voorgesteld. Het instellen van de commissie zou op verzoek van de staatssecretaris van economische zaken geschieden Het bestuur zal voorts een on werp- advies inzake een vestagingsbesluit voor de kleinhandel in en de repara tie van motorvoertuigen, rijwielen cn banden bespreken. zijn maaltijd verstrekte vis heeft be vonden. Maar men schijnt aan wij-1 zingen te hebben gevonden, dat hij i meer cyaankali in zijn bezit heeft gehad, dan hij aan zijn celbezoeker i ter analyse heeft meegegeven. De recherche meent als vaststaand I te kunnen aannemen, dat het gevaar-1 lijke goedje uit België, waar het m een grote fabriek gemaakt wordt, naar Nederland gesmokkeld is. Enkele politiemannen hebben bij het recherchewerk hiervan dc moge lijkheden nagegaan en ze zijn tot de bevinding gekomen, dat het in Bel gië niet zo moeilijk is om cyaankali in handen te krijgen, als in Neder land. Geruchten in Leeuwarden willen, dat een onlangs ontslagen gevangene men noemt zelfs namen met dr. O. een afspraak heeft gemaaxt. Een in België wonende neef van de arts zou in de affaire zijn bemiddeling hebben verleend. Met het oog cp het lopende recherchewerk kon inzake de betrokken personen nog geen na dere mededeling worden gedaan. De officier van justitie te Leeuwarden, mr. Gelinck, heeft inmiddels ver klaard, dat er van een samenhang, als hierboven beschreven, bij het on derzoek niets is gebleken. 390 349 rijexamens Ruim 180.000 Nederlanders hebben in 1957 een rijbewijs behaald, zo blijkt uit het verslag van het centraal bureau voor de afgifte van rijvaar digheidsbewijzen over het jaar 1957. Van de 390.349 afgelegde rij-exa mens werden 328.928 afgelegd door mannen en 61.421 door vrouwen; 25.913 mannen waren 18 jaar, 236.672 tussen 19 en 39 jaar, 62.284 tussen 40 en 59 jaar en 4.059 waren ouder dan 60 jaar. Voor de vrouwen waren deze cijfers: 18 jaar 3.169. 42.535 tussen 19 en 39 jaar, 15.192 tussen 40 en 59 jaar en 529 vrouwen waren boven 60 jaar. De aantallen examens voor de ver schillende categorieën rijbewijzen, waren als volgt: categorie A: 72.925. mannen en 5.747 vrouwen; categorie BE: 232.908 mannen en 55.421 vrou wen; categorie CE: 701 mannen en 11 vrouwen; categorie DE: 210 man nen en geen vrouwen; categorie CE/ DE: 21.298 mannen en 146 vrouwen. Van de aanvragers, die voor de eer ste keer examen deden, slaagde 36,6 procent, voor de eerste keer volledig. Het totale percentage gezakten voor het gehele land bedroeg: 5,8 procent. De geneeskundige C.B.R, gaf in dit verslagjaar totaal 512.046 geneeskun dige verklaringen af. Hieronder bevinden zich 1.159 per sonen, die de ogen test vóór het rij examen met onvoldoende resultaat volbrachten, en na onderzoek door een oogarts het dragen van een bril werd voorgeschreven, terwijl ook aan 1.396 personen, die de geldigheids duur van hun rijbewijs wilden ver lengen, na oogheelkundig onderzoek het dragen van een bril moest wor den voorgeschreven. Aan 300 .anvragers moest de af gifte van een geneeskundige verkla ring worden geweigerd. Hieronder bevonden zich o.m. 26 epileptici, 2 met evenwichtsstoornissen, 42 lijders aan psychisch alcoholisme of een neu rologische aandoening, 7 lijders aan chronisch alcoholisme, 4 diabetici, 68 lijders aan inwendige ziekten en 148 lijders aan ooggebreken. SPORTCOLBERTS PANTALONS HOEDEN enz. Haarlemmerstraat 206 Botermarkt 89 Triptiek Land of Carnet België geen Denemarken geen Duitsland geen Engeland vereist Finland vereist Frankrijk geen geen Griekenland vereist vereis Italië vereist geen Luxemburg geen geen Noorwegen vereist geen Oostenrijk geen geen Portugal vereist geen Spanje vereist geen Tsjecho Slowvereist geen Zweden geen geen Zwitserland geen geen Zuid Slavië vereist geen Int. Wagenbew. geen geen geen geen vereist geen geen geen geen geen geen geen geen geen geen geen geen geen vereist vereist vereist geen geen vereist vereist vereist geen (Advertentie) (Van onze t.v.-medewerker) Prof. Chorus in Vademecum. In de stijl van de drie voorafgaan de afleveringen heeft de Leidse hoog leraar in de psychologie dr. A. Cho rus de vierde aflevering van Vademe cum door de KRO t.v. gemaakt tot een boeiend betoog. Onder de titel. „Zoveel hoofden zoveel zinnen" be handelde hij de typologie bij de mensheid en lichtte zijn onderwerp toe met talrijke sprekende lichtbeel den. Had de interviewer Jan Willem Hofstra nu en dan niet zelf het initia tief van het gesprek genomen, onge twijfeld zou de professor dieper op het onderwerp kunnen zijn ingegaan. Door overbodige vragenstellerij wordt menig t.v.-spreker van de hoofdzaak afgeleid. Pelgrimage naar Compostella. Het spel van Henri Ghéon „Pel grimage naar Compostella" is een wat omslachtige geschiedenis, die zelfs in de duidelijke vertaling van Albert Kuyle de aandacht niet ge boeid kon laten. En eigenlijk zijn we het vertoonde genre sinds jaren ont groeid; van naïeveteit moeten we het tegenwoordig niet meer hebben. We misten hier eigenlijk een epiloog ter verklarende afsluiting. De artisten stonden onder strakke regie en attent camerawerk van Wim Bary. De dé cors 'waren sober; de muziek was goed gekozen. Z.H. de Paus op Pasen. Op de Stille zaterdag en ter in leiding van Pasen geeft de NCRV morgenavond passiemuziek en een visuele meditatie over de laatste week van Christus' leven op aarde. Zondagmiddag van 11.55 tot half een werd in Eurovisieverband een recht streekse reportage uit Rome gege ven, waar de Heilige Vader de zegen Urbi et Orbi zal uitspreken. Het Ne derlandse commentaar zal zijn van Jan Dijkgraaf, correspondent van de KRO bij het Vaticaan. Op de avond van Eerste Paasdag is or opnieuw Eurovisie, thans door de vertoning van Bizet's „Carmen". Op Tweede Paasdag wordt in het jeugdprogram ma tussen vier en vijf uur een her haling gegeven van de film over de succesvolle reis van prinses Beatrix naar de Antillen en Suriname. „Twee bolhoeden naar Londen" is een alleraardigste film, die dinsdag avond wordt gedraaid en die men niet mag verzuimen te zien, vanwege de droge humor, en 't verrassende ver haal. We zullen niet flauw zijn door er tevoren over te schrijven. „Zesde etage". „Zesde etage" is een spel van Al fred Géhri, dat enkele jaren na de oorlog in ons land ten tonele is ge bracht. Nu zal de VARA het in een vertaling van Johan van Hoogstra ten in twee gedeelten uitzenden, on- de regie van Kees van Iersel in dé cors van Fokke Duetz. Het eerste deel van dit spel (dat niet geschikt is voor jeugdige kijkers) zal te zien en te horen zijn op woensdag a.s. Kabinetorgel van Zaandam naar Bussum. Voor de NCRV-uitzending van morgen hebben de samenstellers van het programma „Die Sieben Worte Jesu Christi am Kreuz" de beschik king kunnen krijgen over eerl uniek kabinetorgel. Het instrument is geheel in de stijl van de achttiende eeuw gebouwd door de orgelbou wer Flentrop in Zaandam en wel in opdracht van Oscar van Leer. Het orgel wordt in Zaandam gedemon teerd, in kisten verpakt en naar de Bussumse t.v.-studio overgebracht, waar de opbouw vele uren tijd zal kosten. Dit fraaie kabinetorgel past echter geheel bij de aard yan dit za terdagavond programma, waarin de 17e eeuwse passiemuziek van Hein- rich Schütz zal worden uitgevoerd. Reporters op hoge post. Nu overal in ons land de voorjaars schoonmaak onze huismoeders en -vaders te pakken heeft, moet het moment gunstig zijn de aandacht van de kijkers te richten op een typisch neven-verschijnsel xan de schoon maak, n.l. de schoo rsteen veger ij. „Hoei!" heet de korte filmdocumen taire, die door Leen Valkenier werd samengesteld voor het NCRV-pro- gramma van donderdag 10 april. In de film krijgt niemand een voet aan de grond, want alle opnamen zijn op dak gemaakt. De daken in het hartje van Amsterdam vormden dagen lang het werkterrein voor camera mensen, geluidstechnici en voor ver slaggever Dick van Bommel. Aetherklanken ZATERDAG HILVERSUM I 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuw. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kaL 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 8.25 Metten en lauden v. Paaszaterdag. 9.45 Gram. 9.55 Waterstanden. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Idem. (12.30—12.33 Land en tuinb. meded.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Gram. 14.40 Boekbespreking. 14.50 Gram. 14.55 Fanfare-orkest. 15.15 Kron. van Let teren en Kunsten. 15.40 Vrouwen, koor. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 Gre goriaanse zang. 17.20 Sportpraatje. 17.30 Amateursprogramma. 17.45 In strumentaal kwintet. 18.00 Journalis tiek weekoverzicht. 18.10 ram. 18.15 Parlementair overz. 18.25 Strijkorket. 16.45 Vragenbeantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19.15 Prome nadeorkest en sol. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.25 Act. 20.40 De gewone man. 20.45 Mil. orkest. 21.10 Gram. 21.25 De man, die Jezus' zijde doorstak, hoorspel. 22.30 Concertgebouworkest. 23.00 Nieuws. 23.151.30 Paaswake en plechtige nachtmis. HILVERSUM n 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Rep. 8.23 Gr. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Tijdelijk uit geschakeld, caus. 10.05 Morgenwij ding. 10.20 Lichte muziek. 10.40 Rep. 10.45 Buitenlands overz. 11.00 Anne- marieke, hoorspel met muziek. 11.30 Cello en piano 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Rep. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Harmonie-orkest. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Lichte muz. 15.00 Boe kenwijsheid. 15.20 Koorzang. 15.35 Veluws programma. 16.00 Radio Phil- harmonisch orkest. 16.55 Caus. over vakantiespreiding. 17.05 Reportage. 17.10 Lichte muziek. 17.30 Weekjour. naal. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Amus. muziek. 18.45 Regeringsuitzen ding: Atlantisch allerlei. Een en an der over de 15 landen, aagesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Le Corbusier, caus. 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Me. tropole-orkesx en soliste. 20.40 Rep. 20.45 Als een blad op de stroom hoorspel. 22.15 Soc. comm. 22.30 Op sporing verzocht! 23.00 Nieuws. 23.15 Rep. 23.2024.00 Johannes-Passion, Schütz (gr.). TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.0015.00 Eurovisie: Roei- wedstrijd OxfordCambridge. AVRO: 17.00—17.30 Voor de kin deren. NTS: 20.00 Joux-n. en weerbericht. NCRV: 20.15 Die sieben Worte Jesu Christi am Kreuz, Schütz. 20.35 Voor- draoht. 20.55 Zie de mens, film. (37)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6