PIECK Voorzitter Communistische Partij en drie andere leden geroyeerd Eisenhower wil defensieleiding reorganiseren Egypte koopt Russische vliegtuigen nieuwe clubs TYPEN fxxrut LEUNE VRIJDAG 4 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 HILLtGOM Vierdorpen-Tournooi De prijs uitreiking van dit Tournooi zal plaats vinden op woensdag 9 april a.s. in het clublokaal van de beker winnaar St Bavo te Heemstede. Op deze avond zal een volledig St. Bavo- team de strijd aanbinden tegen een sterke combinatie van de drie overige deelnemende verenigingen nl Noord- wijk, Sassenheim en Hillegom. De wedstrijd vangt des avonds om 8 uur aan. Tijdens de wedstrijd zal dan de prijsuitreiking plaatsvinden. LEIDSCP'IDAM Deze maand markt Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling de weekmarkt op dinsdag 29 dezer een aanvang te doen nemen. De opening waarop Leidschendam reeds lang heeft gewacht zal dan een fees telijk karakter dragen. NOORDWIJK H.A.K.I.N.-tentoonstelling. Gis termiddag gaf het H.A.K.I.N.-comité in het „Hof van Holland" tijdens een persconferentie een uiteenzetting van de plannen voor de komende H.A. K.I.N.-ten toonstelling. Om de speeltuinvereniging aan wat geld te helpen, kwam men op de ge dachte een expositie te organiseren van handel, ambacht, kunst, indus trie en nijverheid. Vooral in het voor seizoen kan Noordwijk de gasten weinig bieden en zo kwam men op het idee een tentoonstelling te hou den die vooral attractief moest zijn. De expositie is ondergebracht in twee tenten van resp. 60 bij 20 en 63 bij 18 meter. Op de expositie zullen door lopend demonstraties worden gege ven. Drie damesshows per avond en een per middag van kleding en bad- costuums. Ook is er gelegenheid tot het proeven van wijn. Verder expo seren een rubberboot, naaimachines, breimachines, hotelapparaten, een telivisiezaak. Veilig Verkeer Utrecht zal testen houden op verkeersgebied, terwijl er ook iets te zien is van de opbouw en werkwijze van het Jeugd Roode Kruis. Een verkeerstuin met echte knipperbollen, oversteekplaat sen, fietsen en auto's wordt ingericht voor de jeugd. Het entrée bedraagt 50 cent. De veilingver. Flora geeft gratis filmvoorstellingen en een ra dio-bandje zorgt voor de muziek. Op Koninginnedag zal waarschijn lijk een Twentse Folkloristische dans groep ontreden. De H.A.K.I.N.-tentoonstelling zal samenvallen met de bloemenfeesten. Zeker is al, dat er 30 a 40 bloem en- mozaïeken zullen worden aangelegd. Bekende maatschappijen zullen grote mozaïeken maken. Bij deze H.A.K.Ï.N.-expositie domi neert ook het belang van de bad plaats om de toerist, die te Noord- wijk verblijft iets prettigs te bieden. De vermaaktent beoogt interessante Ontspanning, zonder dat het een ker mis wordt of dat er gespeculeerd wordt op het sok-element. De entrée zal op verschillende manieren door het aanbieden van geschenken aan trekkelijk worden gemaakt. Men schat dat 80 a 90 van de entrée- gelden voor het jeugdwerk in de speeltuinen zal overblijven. Als de baten bijzonder meevallen wordt de inrichting van een permanente ver keerstuin overwogen. Op 29 april .s. te 7 uur nam. wordt de expositie door de burgemeester geopend. Op 3 mei zal de expositie van 68 uur nam. sluiten wegens de dodenherdenking. Als bijzondere attractie zal er nog de lossing :ijn van een 1000-tal dui ven, terwyl de fa. Beuk een pendel dienst zal onderhouden per diligence van de eindhalte tram naar de ten toonstelling. N00RDWIJKERH0UT Ouderavond r.k. ULO-school. De woensdagavond gehouden con tactbijeenkomst van het ULO-perso- neel en de ouders in „De Zwaan" is weer bijzonder geslaagd. Niet alleen als gevolg van de grote belangstelling van de ouders, maar zeker ook doordat men voor deze avond pater Aarnink SJ uit Nijmegen bereid had gevonden om te spreken over de wijze van samen werking van gezin en school op het gebied van onderwijs, karaktervor ming en godsdienstige opvoeding. Namens de oudercommissie heette de heer Th. van Haaster alle ouders hartelijk welkom en begroette hij in het bijzonder het schoolbestuur, en enkele hoofden van lagere scholen. De voorzitter van de oudercom missie, de heer W. v. d. Berg, die momenteel in New York verblijft, had een telegram gezonden, waarin hij alle aanwezigen een Zalig Pasen en een succesvolle avond toewenste. In zijn aanhef zei pater Aarnink verheugd te zijn een klein steentje te kunnen bijdragen aan de goede verstandhouding tussen de ouders en de school. Op geestige wijze en met concrete voorbeelden, geput uit een rijke ervaring, schetste spreker de moeilijkheden, die zich bij de op groeiende jeugd voordoen en waar mee school en gezin nu eenmaal re kening moeten houden. Al is het schoolgebouw nog zo mooi en zijn de leermiddelen nog zo modern, zonder een intensieve sa menwerking met de ouders is geen vruhtbaar onderwijs mogelijk. Im mers in deze periode ondergaan de kinderen zowel geestelijk als in licha melijk opzicht een zeer sterke ver andering. Het verzet tegen het ge zag en het ontwaken van het gevoel voor eigenwaarde, waardoor zij op volwassenen proberen te lijken zijn typerend voor deze overgangsjaren. Niettemin zijn ze nog totaal van hun ouders afhankelijk en hebben grote behoefte aan aanmoediging, steun en een hartelijk woord. Met na druk betoogde spreker, dat de ouders in alle omstandigheden de verant woordelijke opvoeder blijven. De ouder moet durven, de kinde ren meer vrijheid en verantwoorde lijkheid te geven, die met de leeftijd gelijke tred houdt. Slechts dan krijgt de jeugd de kans op te groeien tot principiële katholieke mannen en vrouwen. Voor de school is het van groot belang, dat de leerkracht de ouders kent, waardoor hij beter op het gezin kan inhaken, aldus pater Aarnink. Het hoofd der school, de heer J. Smithuis, dankt de ouders voor de vele blijken van belangstelling ook buiten de ouderavonden en de hoof den der lagere scholen voor de zeer prettige wijze, waarop de collegiale omgang plaats heeft. Het ligt in de bedoeling om met de tweede klassers een instructie schoolreis te maken naar de Veluwe. De kosten voor deze 5-daagse reis belopen 25, Voorlichting zelfbescherming. Op de dinsdagen 8 en 15 april a.s. zal de heer Gerth van Wijk, Kring- hoofd van de organisatie Bescherming Bevolking, in de zaal van gebrs. Bra- ma spreken over de uitwerking van atoombommen en raketwapens, over welke afweer tegen die vreselijke wapens mogelijk ls en tenslotte op de manier, waarop men zich tegen de gevolgen kan beschermen. Op beide dagen aanvang 8 uur. Iedereen hoopt natuurlijk, dat wij nooit met atoombommen en raket wapens te maken zullen krijgen, maar zolang er zo'n gespannen ver houding tussen de grote mogendhe den blijft, dienen wij met een mo gelijke uitbarsting rekening te hou den. Mocht het ooit zover komen, dan behoeven en mogen wij geen wil loze slachtoffers te worden. De heer Gerth van Wijk komt om u in te lichten en voor te lichten. Het is uw eigen belang en vooral dat van uw kinderen. WASSENAAR Kindermiddag Buurtvereniging Deyleroord en omgeving. Het be stuur van de Buurtvereniging Dey leroord en omgeving heeft besloten, om evenals in de kerstvacantie, ook in de Paasvakantie voor de kinde ren van de buurt een gezellige mid dag te organiseren. Op woensdag 9 april zal wederom de heer W. Devi- lée, zij het met een ander program ma dan de vorige maal, een voorstel ling geven. Ei zal worden gegoocheld en er zal een poppekast zijn. De voor stelling wordt gegeven in gebouw „Sinon" aan de Violierenweg, (aan vangstijd 3 uur). De leeftijdsgrens is 414 jaar. Doktersdienst Gedurende de paasdagen is de medische dienst als volgt geregeld: Van zaterdagmiddag 4 uur tot zondagavond 12 uur: H. W. Plink, Lange Kerkdam 66, tel. 2075 en B. A. Geer lings, Storm van 's-Gravesandeweg 64, tel. 2137. Van zondagavond 12 uur tot dins dagmorgen 8 uur; Jac. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676 en H. W. Plink Apothekersdienst Van zaterdag avond tot de volgende week zater dag wordt de apothekersdienst na sluitingstijd waargenomen door de Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. SASSENHEIM Ondertrouwd: Johannes Nicolaas Leonardus v. d. Geest 26 jr en Cor nelia Maria van den Nouland 22 jr; Pieter Johannes de Mooij te Oegst- geest en Berendina Kroeze 27 jr. Getrouwd: J. C. v. d. Voort en B. C. W. Zandbergen. VOORSCHOTEN Medische Zondagsdienst. De medische zondagsdienst der doktoren wordt waargenomen; le Paasdag door dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23 telefoon 2493 en 2e Paasdag door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 2527. Voor de wijkzuster vervoege men zich tot het Gezondheidscentrum, Wijngaarderslaan 1, tel. 2177. Geb.: Petronella Gerarda Maria d. v. G. A. M. van Wissen en C. M. J. van Bohemen; 'Johanna Cecilia Ma ria d. v. H. J. Hoogduin en P. J. M. Pieterse; Johannes Laurentius z. v. J. J. Nierop en J. C. Disseldorp. Ondertr.: W. H. van Deursen en C. van Egmond; A. J. van Aartsen en A. M. Bouw. Overl.: Herman van Klaveren, wedn. v. P. van Leeuwen; Mijntje Wieman, wed. v. W. van Aseelt. Het partijbestuur var de Commu nistische Partij Nederland heeft de voorzitter der C.P.N.. de heer Gerben Wagenaar, en de heren H. Gortzak, B. Brandsen en F. Reuter als leden van de partij geroyeerd, zo bericht vandaag het partijorgaan „de Waar heid". De heren Wagenaar en Gortzak zijn lid van de Tweede Kamer en lid van de Provinciale Staten van Noord- Holland. Bovendien heeft de heer Gortzak zitting in de Amsterdamse gemeenteraad. De heren Reuter en Brandsen maakten deel uit van het partijbestuur der C.P.N. Zij waren respectievelijk voorzitter en secreta ris van het verbondsbestuur der Een- heidsvakcen trale. De heer Brandsen is deze week lid van de Tweede Kamer geworden in de plaats van de heer Reuter, die zijn zetel enige tijd geleden op verzoek van het partijbestuur ter beschikking had gesteld. Deze beslissing van het partijbe stuur is genomen op een op woensdag en donderdag j.l. gehouden zitting, en gisteravond op een algemene le denvergadering van het district Am sterdam der C.P.N. door de heer W. van 't Schip als woordvoerder van het partijbestuur bekend gemaakt. Het partijbestuur heeft voorts be sloten mevr. Rie LipsOdinot, lid van de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten van Noord-Hol land, uit het partijbestuur te sluiten en van haar te eisen, dat zij haar on dersteuning van de groep Brandsen c.s. onmiddellijk beëindigt, aldus „De Waarheid". Haar lidmaatschap van de partij blijft echter gehandhaafd, „om dat zij niet buiten de partij is opge treden". Het beroep van dit royement is, zo als in de statuten is vastgelegd, mo gelijk op het partijcongres, dat in het komend najaar zal worden ge houden. Zwaar gewond bij boerderijbrand Veel vee omgekomen Door onbekende oorzaak is brand uitgebroken in een boerderij nabij Wesnieland, gemeente Eenrum. Aangewakkerd door een krachtige wind greep het vuur snel om zich heen, Een gevolg daarvan was, dat zes koeien, twee hokkelingen, een kalf en tien varkens omkwamen. Twee paarden konden worden gered. De bewoner, de heer F. Dijkstra be kwam zware brondwonden en moest naar een ziekenhuis te Groningen worden overgebracht. De boerderij brandde geheel af. Verzekering dekt de schade. De plaatselijke brandweer voor kwam uitbreiding door een begin van brand in een naastliggende boerderij te blussen. Meer bevoegdheid voor min. v. defensie President Eisenhower heeft donder- dag in een speciale boodschap aan het Congres voorstellen gedaan voor in grijpende wijziging van de leiding der defensie. De president wil aan de minister van defensie meer bevoegdheid geven ten aanzien van de plannen voor de strategische en tactische defensie. De burgerlijke ministers voor leger, vloot en luohtmacht wil hij onthef fen van hun directe zeggenschap over de militaire operaties. Hij wenst, dat zij de minister van defensie meer bij staan op het gebied van de admini stratie dan op dat van de militaire operaties. De commissie van staf chefs zou de minister van defensie moeten helpen bij de leiding van de Verenigde commando's. De stafchefs moeten alleen namens de minister van defensie bevelen aan de bevel hebbers van de verschillende onder delen der Amerikaanse strijdkrach ten kunnen geven, aldus de voorstel len van de president. Het Egyptische blad „Al Ahram" meldt, dat Egypte een groot aantal Russische vliegtuigen voor burger luchtvaart heeft gekocht. De toestellen zullen binnenkort in Cairo aankomen en spoedig na hun aankomst zullen nieuwe luchtlijnen worden geopend om Cairo met de rest van de wereld te verbinden. Volgens „Al Ahram" zijn de vlieg tuigen de snelste en modernste ter wereld. Zij kunnen dr afstand Cairo —Moskou in minder dan vijf uur en die tussen Cairo en Damascus in twintig minuten afleggen. „De onderwijzers zijn bang voor het ministerie van onderwijs, dat op zijn beurt weer bang voor de ouders is. De ouders zijn bang voor de kin deren. Alleen de kinderen zijn voor niemand bang". Zo heeft de vice- voorzitter van de bond van onderwij zers Stahl, de verhoudingen bij het lager onderwijs in de Westduitse Bondsrepubliek gekenschetst. Noodweer in Californië Stormen en overstromingen aan de kust van de Amerikaanse staat Cali fornië hebben acht mensenlevens ge- eist. Golven van tien meter hoogte beuk ten donderdag het schiereiland van San Francisco. Vijfduizend mensen hebben hun woning moeten ontrui men. Nog achtduizend is aangezegd zich gereed te houden voor evacuatie. Volgens Eisenhower is onder de huidige wetgeving het gezag van de minister van defensie te beperkt, waardoor doelmatige leiding van de verzekering der nationale veiligheid belemmerd wordt. Elsenhower merkt in een toelich ting op zijn voorstellen op, dat er in een toekomstige oorlog geen afzon derlijke strijd van land- zee- en luchtmacht meer zal bestaan. Bij de organisatie in vredestijd moet men hiermee rekening houden. Verzet verwacht- Waarnemers verwachten, dat de voorstellen van de president, die de minister van defensie meer gezag over de stafchefs wil geven, op krach tig verzet zullen stuiten van die f roepen in het Congres, die angstval- ig waken voor het behoud van de controle die zij over het leger, de vloot en de luchtmacht kunnen uit oefenen, doordat zij de toewijzing van gelden controleren. CHURCHILL WEER THUIS Sir Winston Churchill en zijn echt genote zijn donderdag na een va kantie in Roquebrune aan de Franse Riviéra in Londen teruggekeerd. Zo als bekend heeft de oud-premier tij dens het verblijf in zijn vakantie oord wegens longontsteking en pleuritis geruime tijd het bed moeten houden. Marktberichten R. A. VEEN. 3 april. Bloemen. Lathyrus 811.29, Blauwe druifjes 2253, Anemonen 51—70, Freesia's 55—94, Tulpen Cordel Huil 1.28 1.58, Moederdag 1.34—1.71, Elmus 1.30 1.69, Piccadilly 1.141.46, Que Elisabeth 1.20—1.50, Wintergold 1.05 1.38, Scarlet Sensation 1.311.56, Br. Star 79—1.01, Weber 1.03—1.14, v. d. Eerden 1.09—1.55, E. Eddy 1.07 1.38, Couleure Cardinal 1.201.44, White Sail 1.10—1.47, Rose Copland 1.091.69, olden Harvest 1.24—2.15, Bartigon 1.09—1.38, Snowdon 1.01— 1.39, Lustige Witwe 1.05—1.41, White Virgine 1.20—1.95, Hillegarde 1.05— I.38, Zenober 1.04—1.32, W. Pitt 1.08 1.65. Early Queen 1.001.22, Kre- lage 941.18, Aristocrate 1.40—1.75, Rose of Lima 1.501.72, Alberio 1.20 —1.46, Albright 1.21—1.36, Parkiet, tulpen 1.30—2.30, Dubbele tulpen 69 —1.74, Cheerfulness 69—73, Glasnar- eissen 7196, narcissen van grond 3789, Am. Anjers 24—43 per stuk. LEIDSCHENDAM. 3 april. Eieren. Deze week waren 35700 kipeieren aangevoerd. De noteringen waren voor 5400 eieren no. 0 16.90—17.30, 4200 eieren no. 1 16.1016.35, 13800 eieren no. 2 15.75—15.25, 9800 eieren no. 3 14.2514.75, 2000 eieren no. 4 13.2514.00, 500 eieren no. 5 12.80 13.00. Tevens werden verkocht 10 kippen 1.50—4.35; 10 konijnen 10.95. Groente. Rijensla A 23.0028.40, idem B 17.90—21.80, idem C 7.70— II.30, stoofsla 4658, spinazie 3145, radijs 8—15, andijvie 66— 68, kaskom- kommers A 6669, idem B 5357, idem C 4041, warenhuiskomkom mers A 9092, idem B 6667, idem C 52—54. Met grote blijdschap en dankbaarheid jegens O.L. Heer geven wij U kennis van de geboorte van een Dochter en Zusje die wij noemen GONNIE ALLEGONDA MARIA MARTIN VISSER M. E. VISSER— v. d. MEEL en Kinderen Tot onze diepe droef heid overleed heden, na een langdurige ziek te, geheel onverwacht, nog voorzien van het H. Oliesel, mijn innig geliefde Vrouw en der Kinderen zorgzame Moeder. Dochter. Zus ter, Behuwdzuster en Tante Echtgenote van CORNELIS PETRUS VAN DER WERF in de leeftiid van 38 jr. C. P. v. d. WERF CORRIE JOKE NELLIE THEO KEES TREES Voorschoten. 3 april '58 Molenlaan 4A De H.H Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de parochie kerk van de H. Lauren tius te Voorschoten op woensdag 9 april a.s. De gelezen H. Mis te 8.30 uur en de gezon gen H. Mis van Re quiem te 9.30 u.. waar na begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden vrijdag-, zaterdag-, zondag- maandag- en dinsdagavond 8 uur Molenlaan 4A. g Te koop: Ford Prefect 1951, mechanisch en uiter- liik niet van nieuw te on derscheiden. Tegen zeer billijke prijs. Inruil moge lijk. Rijndijk 59. Hazers- woude. Hiermede geven wii U kennis, dat na een lang durig ziekbed, voorzien van de Genademiddelen van de H. Kerk is over leden, Mejuffrouw HELENA CORNELIA RIETMEYER in de ouderdom van 85 jaren. Namens de familie: AD. C. VAN NOORT Leiden. 3 april 1958 Corr.adres: Haarlemmerstraat 123 De gezongen H. Mis v. Requiem 7 1 worden opgedragen dinsdag 8 april a.s. om 9 uur in de kapel van Huize „St. Maarten". St. Jacobs- gracht 1 te Leiden, waarna de begrafenis zal plaats hebben om 10.30 op de r.k. begraaf plaats „Zijlpoort" te Leiden. Rozenkransbidden in Huize „St. Maarten" lste en 2e Paasdag om 19 uur. SPOEDCURSUS VOia. WEEK AANVANG vqqp »flf» qnqer wus SP Mevrouw Castelein. Boerhaavelaan 13. vraagt voor dag en nacht een vlot meisje, niet beneden de 21 dat zelfstandig kan wer ken. Goed salaris en hui selijk verkeer. g Wil degene die donder dagavond bij de kerk een verkeerde fiets meegeno men heeft deze zo spoedig mogelijk terug brengt bij Har v. d. Meer. Berken- weg 6. Roelofarendsveen. Deze wijzers wijzen U de weg, in de doolhof van horlogemerken. Wij hebben een zeer grote keuze merkhorioges. hor logebanden. Vanaf 37.50 koopt U by ons een kwaliteits 21 st. Anker, water dicht. schokvrij, anti-magnetic polshor loge. Gouden verlovingsringen H.D.Z.- Love. Keuze uit 20 modellen. Gouden dames- en herenringen, armbanden, col liers, oorknoppen, Gero-cassettes, enz. „DE GOEDKOPERE ZAAK" S. v. d. WATER ZN., Haarl.straat 207 VOOR U onbegrijpelijk hoe wij zo'n prachtig NO-IRON overhemd kunnen leveren voor slechts 12.50 Een perfecte pasvorm met een onberis pelijk gladde boord. In de SUPERKLASSE welke eigenlek 17.90 kost, A A betaalt U bij ons slechts m w w Hang na het uitspoelen uw overhemd aan de bijbehorende plastic hanger. U kunt het de volgende dag zó weer als nieuw aantrekken. T Te koop wegens plaats gebrek old finish dressoir. 1-persoons spiraal, houten voet voor staande sche merlamp. Te zien: Leidse weg 236. Voorschoten. g Voetverzorging. Tegen geringe vergoeding des maandags van 19.3021 00 uur voetbehandeling. Op leidingsinstituut E. C. Pii- :rsBouter. Wasstraat 2. g Schoonmaak? Ja maar dan met een goede zeem lap van de Zemenspecia- list. Elke zeem met bewijs van garantie, in de priizen ƒ2.95. 3.50. 3.95. 4.50. De Bazar, Janvossensteeg 56. g Wacht niet langer maar bestel thans reeds Com- munie-gedachtenisnlaatjes Er is nu nog ruime keuze. R. Paauw. Noordeinde 3. Roelof arendsveen g Johnson. Evinrnde, Seagull. Boatmaster bui tenboordmotoren. Even tueel financiering. Repara tieinrichting. Technisch bureau Bauer. Hogewoerd 104. tel. 31260. Leiden. g Nieuwe scooters vanaf 1395. 1050.-; ƒ3145.-; ƒ425.-; ƒ115.-. motoren vanaf scootmobiel v.a. bromfietsen v.a. rijwielen vanaf Valk. H. Schouw. doezastraat 39 leiden tel24702 Na sluitingstijd: rolfiLma en flitslampen uit onze automaat. DE MOOISTE DE BESTE DE GOEDKOOPSTE costuums - colberts en pantalons bij Jan Vossensteeg 67 Leiden - Tel. 22415 32256 g Gratis boekje ..Waar wetenschap en natuur el kaar ontmoeten". Zend een briefkaart met naam er adres aan: Postbus 27 Hilversum. g 1958 de nieuwe Soler direct leverbaar No- mooier. nog solider. no° krachtiger Ocbr Huismar Hogewoerd 6668 Ei eer financiering tel 31292 g Speciale Paasaanbie- ding. Foto-album groot formaat in diverse moder ne kleuren en 3 doosjes 100 stuks transparant foto boekjes tesamen voor slechts ƒ2.75 Receptie-al bums. ooëzie-a'-hums f0 85 alléén bii A. A Vmhoog Zonen. Haarlemmrrstr 29 tel. 22197—25374 Wie heeft voor mij te gen billijke prijs een zeil boot te koon voor miin va- canties. Rien Streng. Deutzstraat 2, Oegstgeest. tel. 20482. g Siroopwafels i3 vooi ƒ1.-. Met roomboter bereic 10 voor ƒ1.-. Pindas zout of ongezouten of in dop 59 ct. 250 erarr bii H. C. Ver- -funst, zaterdag op de markt, brug Hoogstraat g Nieuwe babybox met verhoogde vlonder f18 75 Plastic boxkleed 7 95 g Kinderfoto's? Natuur lijk: Studio Koopman Hooigracht 96 De kinder fotografe die he. kan! Drie leuke briefkaartfoto's van uw kindje vanaf f3 75 Be spreekt U even tel 31701 g Snelkookpannen. Keu kenuitzetten: B.K.. Edy. Kat. Stofzuigers: Ruton Holland-Electro Erres. Ziet de allernieuwste Electrolux-Etna kook- koelcombinatie f 690.-. Al deze artikelen staan in on ze etalage. Bernard Schul- te. Voorhout. GELDERSE HAM CQ rond 150 gram 8NIJWORST C C le kwaliteit, 150 gram.. ONTBIJTSPEK Cq z. zw. nu 150 gram FRICANDEAU cq iets aparts, 150 gr ARDENNER-WORST Cq 150 gram nu CORNED BEAF cq import, 150 gram ROOKVLEES 7ft mooi, 150 gram g Te koop: Koelstra kin derwagen. uitneembaar en opvouwbare bak. Priis 70.-. Colenbranderstr. 1. Leiden. g Paastijd Verlovings tijd. Geef haar een Gero- cassette met levenslange garantie in prijzen van ƒ31.20 tot ƒ300.-. Ook bij passende messencassettes kaasschaven slacouvert? etc. Ziet onze Gero-etala- ge. Bernard Schulte. Voor- hout. g Net meisje gevraagd voor winkel en huishou ding 4 dagen per week. Brieven onder letter L aan R. Paauw. Roelofarendsv. g Dank aan God voor verkregen gunst op voor spraak van St Joseph door 't houden van een novene. g Te koop: z.g.a.n. Mut- saerts kinderwagen, nieuw model. Tevens kinderfiets. Musscnbroekstraat 19a. Leiden. Adverteren doet verkopen

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3