DE LEIDSE BIOSCOPEN Adverteert in de Leidse Courant I grijze watten. kromme naalden, naairingen, sin gelband. gordijnband. Fa. Mol, Hooigracht 26. Wethouder Jongeleen sprak over woningbouw en structuurplan Leidse Universiteit GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN UIT DE OMGEVING Marktberichten Leidse Jeugdparlement Op de 4e zitting: van het Leidse Jeugdparlement in de cyclus Burger en gemeente sprak gisteravond voor een aantal jongeren de heer J. A. Jongeleen, wethouder van Openbare Werken. De bijeenkomst stond onder voorzitterschap van de heer J. A. M. v. Zonneveld, die een kort welkomst, woord hield. De heer Jongeleen heeft een boeiende verhandeling gehouden over de aangelegenheden van zijn departement, dat een zeer uitgebrei de afdeling is. In het bijzonder be handelde de wethouder de woning bouw en het Leidse structuurplan. Uitvoerig beschreef de heer Jonge leen de procedure welke gevolgd moet worden vanaf de aanvrage tot bouw of verbouw om tot de vergun ning te geraken; een lange weg langs verschillende commissie. Spr. zei, dat men in Leiden 4000 woningen te kort komt, hetgeen niet wil zeggen, dat wanneer men in staat zou zijn 3000 woningen ineens te bouwen deze woningen ook direct be volkt zouden worden. Dikwijls schrikt men terug voor de prijzige huren van de nieuwbouw. Met be trekking tot de krotopruiming ver telde spr., dat per jaar ongeveer 2 wordt opgeruimd. Wethouder Jongeleen schatte de tijd, welke nodig is om het woning tekort op te heffen op 10 jaar, in welke periode dan 900 woningen per jaar gebouwd moeten worden terwijl dan steeds 1300 woningen in aanbouw dienen te zijn. De wethouder vreesde echter, dat onder de huidige omstan digheden de woningbouw in Leiden niet licht op peil gebracht zal kun nen worden; men ligt al op het schema achter. Voor Leiden geldt iiet grote pro bleem: waar moeten de huizen wor den gebouwd? In Noord is nog slechts weinig grond voorhanden en elders is het al niet veel beter. Alleen plan Zuid-West biedt de nodige ruimte, hierop is dan ook alle aandacht ge vestigd en zijn de plannen al ver ge vorderd. Voor het onderwijs is hier b.v. voorzien in de bouw van 14 scho len. Wethouder Jongeleen lichtte een en ander toe aan de hand van enkele maquettes zodat de aanwezigen een beter inzicht kregen in de mogelijk heden welke een stadsuitbreiding biedt. Er kunnen nog 3000 woningen worden gebouwd, maar dan is de ge meentelijke bouwgrond ook defini tief uitgeput De wethouder behandelde vervol gens in grote trekken het structuur plan en alles wat daarmede verband houdt Men heeft hierbij te maken met de mening van verschillende ge meenten en het is niet altijd gemak kelijk tot overeensteming t£ komen. Op de kaart verduidelijkend toonde spr. het belang aan van de buiten en binnengordel van wegen door de agglomeratie, waardoor de binnen, stad ontlast wordt. Ook wees hij op de enorme uit breiding van de universiteitsoutillage en de noodzaak van recreatiegebie den, zoals de strook tussen Leiden, Zoeterwoude en Voorschoten. Boven dien heeft de gemeente grote plannen met het merengebied. Ten slotte zei wethouder Jongeleen, dat de plannen voor de cityvorming en de sanering van de binnenstad in vergevorderd stadium zijn. Voorzitter Van Zonne veld dankte aan het einde van de avond de wethouder voor diens inte ressante en heldere uiteenzetting van onderwerpen, welke voor Leiden zo urgent zijn of straks gaan worden. Geslaagd voor het doet ex. Ned. Recht de heer L. Hamming te Leiden; voor het doet. ex. Geschiedenis de heer N. J. Out te De Zilk; voor het Cand. ex. Franse taal- en letter kunde de heer J. C. v. d. Meulen te Haarlem; voor het doet. ex. Sociolo gie mevr. H. G. de Goederen-Vrolijk te Amsterdam. Geslaagd voor het doet. ex. Genees kunde II de heren T. J. Bierman te Haarlem, L. Hyams en I. I. Kahn (beiden U.S.A.). Geslaagd voor het semi-arts ex. mevr. N. Kaan-Heywood te Den Haag; en de heren T. N. Halbertsma te Oegstgeest, D. de Leeuw te Wasse naar en B. v. Leeuwen te Den Haag. Geslaagd voor het artsex. mevr. N. A. M. Lodder-de Vries te Katwijk en de heren C. M. v. Bemmelen te Den Haag, F. J. Prins te Rotterdam en B. Weisskopf (U.S.A.). GEVESTIGD: B. Jekel en fam., analist, Modderman straat 48; A. A. Wjjnnobel en fam., ge reedschapmaker, Lage Rijndijk 42; K. W. Smits en fam., vliegtuigmonteur, Ra penburg 96; T. Hoek en fam., vishan delaar, Beatrixstraat 10; A. C. Wage- makers geb. Villevoije en fam., cheffin textielfabriek, Oude Singel 94a; B. van der Esch en fam., arts, Moddermanstr. 58; P. Spaak en fam., etaleur, Vijf Mei laan 93; N. C. Hop en fam., slager, Bos- huizerlaan 18; T. van den Eijnden en fam., bedrijfstechnicus, Moddermanstr. 24; J. J. Schreuders en fam., ingenieur, Moddermanstraat 44; E. W. Danekes en fam., hoofdopzichter, Moddermanstraat 44; M. J. Voorn en fam., chemicus, Ho- fewoerd 30; P. J. van der Zeeuw en am., loopkn.-controleur, a.b. Schelpen kade tegenover 43; L. W. Zevenbergen en fam., employé handelsmij., Wasstraat 44; L. A. M. Leeflang en fam., winkel chef. Vijf Meilaan 117; M. C. Veldt geb. Bartels en fam., Waardstraat 55; J. Her berts en fam., militair, Joh. de Wittstr. 2; J. J. Henneman en fam.. bedrijfs leider, Haagweg 41; B. V. Bekker en fam., arts, Moddermanstraat 52; C. J. du Ry van Beest Holle en fam., weten schappelijk ambtenaar, Roomburgerlaan 24; A H. de Ridder en fam., onder wijzer. Vijf Meilaan 107; O. Mislowska. Groenhovenstraat 19; E. M. P. van den Berg, leerling-verpleegster, RUnsburger- weg 10; J. A. F. Doove, Papengracht 34; G. E. Tromp, hellgymnaste-masseuse, Zoeterwoudse Singel 11; S. Ciere, constr. bankwerker, Falckstraat 15; C. L. M. de Mooij geb. Sengers, a.b. w.s. Haar lemmerweg; J. Knottenbelt, Hugo de GrootstraaJ 15; C. Eikelenboom, weten schappelijk' ambtenaar, Roodenburgerstr. 16; W. M. Verhuist geb. Boot, Kaarsen makersstraat 7; W. T. W. Vis, onder wijzer, Vijf Meilaan 99; E. Frankena geb. De Raad, Breestraat 139; E. de Joncheere, leerling-dokters-ass., Pieters kerk Choorsteeg 14a; P. M. Compeer geb. Van Zijl, Boshuizerlaan 18; K. W. Schwager, Wasstraat 31; A. J. Lanting, Mezenstraat 5; H. P. B. Schubert, tuin dersknecht, Plantsoen 1; H. W. Feit kamp, Rijnsburgerweg 52; E. J. Tolk, kantoorbediende, Oude Singel 162; D. F. M. Twaalfhoven, Jan van Goijenkade 44; J. Brons, planter, Burggravenlaan 225; E. N. B. Planteijdt, Burggravenlaan 191; F. M. Schoneveld, leerling-verpleegster, Witte Singel 27; C. A. Offers, leerling- verpleegster. Rijnsburgerweg 10; A. H. Krops. lerares N.A., Rijn- en Schiekade 95b; H. A. P. C. Villevoije, controleuse lakenfabriek. Oude Singel 94a; R. Bor ger, docent, Dfjkstraat 26; M. F. Kooien geb. Van Leen, Lammenschans weg 78; H. van Putten, schipper, a.b. Utrechtse Jaagpad tegenover 69; J. A. Wolkotte. Haagweg 24; J. G. F. Hasekamp, Fagel- straat 32; J. G. Spaans, gemeente-werk- man, Mareslngel 63; G. C. C. M. Dieles- sen, chauffeur, Noordeinde 2a; N. Klin geier, hulp in de huishouding, Mezen- straat 2; L. H. den Hoed geb. Van der Sluijs, Rapenburg 47; R. Schmidt, leer ling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; T. de Vries, Telderskade 4; H. K. Noten boom geb. Van Noorloos, Hoge Morsweg 5; P. C. Porrey, Witte Singel 67; J. J. A. van der Meer, leerling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; N. J. Scheurkogel, Witte Rozenstraat 16; M. E. de Tombe, Witte Singel 95; J. Schmidt geb. Van den Bosch, Hogewoerd 88a; L. Visser, onderwijzeres, Roodenburgerstraat 37; M. H. van Dooren, Rapenburg 12; M. E. Rydemark, Thorbeckestraat 3; P. G. Schilthuis, tuinbouwkundige Lammen- schansweg 4; M. J. Castelein, contro leuse lingeriefabriek. Lage Rijndijk 9; J. M. van Gessel geb. Lehmhaus, Mod dermanstraat 36; J. P. Sepers geb. Wijs man. Rijn- en Schiekade 48; H. W. A. Reintjes. militair, Noordeinde 2a; M. J. van Gulik, Marislaan 9; F. P. van der Stok, Witte Rozenstraat 12a; R. S. Bak ker. Witte Singel 4; A. E. Martens, ass. hulp in de huishouding, Rijnsburgerweg 10; J. E. A. Velthuis, militair, Meerhof no. 20. VERTROKKEN: F. Escobar del Rey en fam., van Rijns burgerweg 40 naar Spanje; J. L. Arnst en fam., van Papengracht 25a naar La ren (Gld.), C 74; A. M. J. Becking geb. Van Nouhuys en fam., van Const. Huy- genslaan 43 naar Arnhem, Utrechtseweg 94; L. Groenendijk en fam., van Hoge woerd 86 naar Voorschoten, Prof. Lo- rentzlaan 93; K. W. Tolman en fam., van Fagelstr. 30 naar Arnhem, Utrecht seweg 110; M. H. J. Compeer en fam., van Leemansstraat 56 naar Oegstgeest, Hoge Morsweg 108; J. B. Poublon geb. De la Bretonière en fam., van Boshui- zerkade 48 naar Noordwijk, Koningin Astrid Boulevard 47; P. G. Bouter en fam., van Lammenschansweg 84 naar Krimpen aan den IJssel, Pr. Margriet straat 18; D. M. Brouwer en fam.. van Korevaarstraat 21 naar Amsterdam, Comeniusstraat 225 I; A. G. Elbrecht en fam., van Jan van Houtkade 28a naac Valburg, Kerkplein 18; H. Busse en fam., van Balistraat 64 naar Leidschen- dam. Delftlandstraat 48; J. M. op den Luxor. „Duel op de Atlantic" is een oorlogsfilm, een episode uit de strijd, welke op de Atlantische Oceaan gevoerd werd tussen de Duitse duik boten en de Amerikaanse duikboot- jagers. Het is waar wat de Duitse duikbootkapitein zei, dat er in vorige oorlogen meer romantiek te vinden was dan in de tegenwoordige geme chaniseerde oorlogvoering, waar ro bots vechten tegen robots. Maar toch laat „Duel op de Atlantic" 'zien, dat er zelfs in zo'n gruwelijk bedrijf als een moderne oorlog nog plaats kan zijn voor een zeker sportief element. Geen enkele oorlogsfilm is een pret tige film, het thema van dood en ver nietiging overheerst daarvoor te veel; maar deze heeft meer het karakter van een jachtverhaal. Zowel de com mandant van de Amerikaanse destro yer als de kapitein van de U-boot zijn ervaren zeelui, zij proberen elkaar te slim af te zijn en bevechten elkan der zonder persoonlijke haat. Geen van beide tegenstanders is tenslotte erg gebrand op die oorlogvoerderij en als aan he eind zowel de U-boot als de destroyer de lucht in vliegen, redt dc een de ander het leven. Door deze film waait een frisse zee wind, zij wakkert geen haatgevoelens aan, doch laat ons in uiterste span ning een harde jachtpartij mede be leven in felle kleuren. Toegang 14 jaar. Rex brengt ons deze week o'ok al naar de Amerikaanse marine, maar dan meer speciaal naar de luchtvaart afdeling, naar „De vleugels van de vloot". Eén van de piloten van de Amerikaanse marine-luchtvaart is luitenant ter zee Frank Wead en als er één met hart en ziel een marine vlieger is dan is hij het wel. Zozeer van Koningstraat 19 naar Amsterdam, Meeuwenlaan 247 I; J. F. Zwarts en fam., van Hugo de Grootstraat 3 naar Canada; A. Kasteelen. van Ltndestr. 22 naar Gouda, Turfmarkt 80; S. G. Goei geb. Liem, van VreewUkstraat 16a naar Groningen, Paramaribostraat 47; I. M. Snaterse geb. Do Jonge, van Zeeman laan 47 naar Leidschendam, Delfland straat 92; A. Kok. van Witte Rozenstr. 3 la naar Oegstgeest. Oranjelaan 17; C. R. Kok. van Witte Rozenstraat 31a naar Oegstgeest. Oranjelaan 17; C. Verschoor, van Leuvenstraat 28 naar Vlaardingen, Prins Hendriklaan 70; V. Koens, van Witte Singel 39 naar Deventer, Schou tenplein 89; W. A. de Vriendt. v. Witte ngel 80 naar Den Haag, Adr. Pauw- straat 34; P. F." M. Gründemann, van Herengracht 37 naar Haarlem. Markt 7; J. Blanksma geb. Reineker. van Stad houderslaan 26 naar Heemstede, Heem straat Dreef 30; J. Krantz, van Ketel- boetersteeg 7a naar Vlaardingen, Mr. L. A. Kesperweg 39d; J. M. van den Bout, van Rijnsburgerweg 17 naar Zonne- -naire. A 113; Q. J. M. Verbruggen geb. De Groot, van Oude Singel 236 naar Alphen aan den Rijn, Karei Doorman laan 15; F. Hofenk, van Nw. Beesten markt 34 naar Haarlem, Lange Bogaard straat 1; W. Wanninkhof, van Apothe- kersdijk 11a naar Haarlem, Lange Bo gaardstraat 1; E. von Veh, van Aal markt 11 naar Amsterdam, Amstelkade 78 1; M. Beekelaar, van Nieuwe Rijn 16 naar Oosthuizen. Hobrede 271; D. van Immerzeel, van Nieuwe Rijn 9 naar Epe, Apeldoornseweg 31; B. van Hol land, van Munnikenstraat 87 naar Al phen aan den Rijn, Raadhuisstraat 44; D. van de Velde, van Leemansstraat 3 naar Almelo, Rohofstraat 68; P. C. Verbruggen. van Morsstraat 23 naar Al phen aan den Rijn, Karei Doormanstr. 15; L. Pijpers, van Rijnsburgerweg 10 naar Voorburg, Park de Werve 9; H. Spijkman, van Rijnsburgerweg 10 naar Opsterland, Sintelweg 265; Y. H. Beek man, van Mezenstraat 2 naar Almelo, Magnoliastraat 86; P. G. Buren, van Rijn- en Schiekade 101 naar Groote broek, Elisabethstraat 23; B. M. Vermo- len, van Noordeinde 2a naar Hilversum, Hoog Larenseweg 216; J. Beintema, van Noordeinde 2a naar Weesperkarspel, Zandpad B 284; J. H. A. de Vries, van Hooigracht 1129 naar Waalre, Anna Paulownalaan 12; J. J. Jong, van Park straat 13 naar Velsen, Elzenstraat 33; S. van der Kooij, van Langebrug 55a naar Rotterdam, Zegenstraat 33; M. J. M. Mulder, van Roomburgerweg 10 naar Oegstgeest. Regentesselaan 29; M. N. M. _i. Planteijdt, van Burggravenlaan 191 naar Veïde "Boots geb. Rooi"«1 fam.' van Den Haag, Zuidwal 83; T. F. X. Fleur. - van Oude Rijn 106 naar Delft, Van der Lelijstraat 73 I; J. G. van der Sman, van Hoge Morsweg 58 naar Breda, Laan van Mertensem 23; P. A. Manshanden, van Jacob Catslaan 107 naar Blokker, W. Blokker 157; P. J. den Boer. van Utr. Jaagpad 19 naar Beilen, Kampswcg 27; C. E. van Gelder geb. Vaandering, van Rijn- en Schiekade 99 naar Lisse, Julianastraat 91; J. C. Stolk. van Jul. van Stolberghof 46 naar Rijswijk (Z.H.), Brasserskade 227a; J. W. van Strien, van Kaarsenmakersstraat 10 naar Rijswijk (Z.H.), Brasserskade 227a; G. A. Yol- water, van Groenesteeg 81 naar Utrecht, Artilleriestraat 1 bis; S. Heeremans, van Noordeinde 2a naar Bloemendaal. Bre- derodelaan 79; C. J. Kluljtenberg geb. Snik, van De Genestetstraat 83a naar Wassenaar, Hyacinthstraat 32; J. T. M. van Iersel geb. Reggers, van Boshuizer laan 15 naar Katwijk, Princestraat 16; C. Hoogbruin, van Montgomerystraat 31 naar Groningen, Ollefhulderweg 172a; J. H. M. van der Steen, van Haven 36 naar Nijmegen, Stein Buljsstraat 98; W. J. van den Berg, van Hoogl. Kerkgracht 42 naar Nieuwerkerk a. d. IJssel, 1ste Tochtweg 60; A. J. van Os, van Oranje- gracht 79 naar Bussum, Koninginnelaan 43; G. Goossen geb. Koopman, van Os- en Paardenlaan 18 naar Wassenaar, Deljlerweg 139; W. J. Schoemaker, van Lammenschansweg 32 naar Br.-Afrika. zelfs dat hij zijn gezin erbij vergeet. Toch is deze luchtheld niet gevallen in zijn „natuurlijke" element, doch doodgewoon thuis van de trap. Over al elders zou zo'n val met een hals wervelbreuk en een totale verlam ming het einde van alles betekend hebben, maar in d^ze film heeft men er toch een echt happy end aan we ten te vinden. Toegang 14 jaar. Casino heeft de uitstekende ballet film „Het Bolskoi Ballet" geprolon geerd. Voor alle leeftijden. Lldo heeft de Nederlandse speel film „Jenny" ook weer nu een ^eek- je op het programma laten staan. In tegenstelling tot de rijkskeuring heeft de K.F.C. de leeftijdsgrens gesteld op 18 jaar. Trianons's programma is door de K.F.C. ontraden. ZOETERWOUDE Cursus bedrijfsleer. Gisteravond werd de eindles gegeven van de cursus in bedrijfsleer aan de Katho lieke Landbouwschool aan de Hoge Rijndijk. Behalve de vele ouders wa ren hierbij aanwezig de beer v. d. Bon als vertegenwoordiger van de landbouwconsulent ir. Scheepers en de heer J. W esse ling, als lid van de commissie van toezicht Burgemees ter Smeets en de heer G. v. Leeuwen waren verhinderd. Het hoofd van de cursus, de heer J. van Vliet, begon de eindles met een reeks vragen over de onderwer pen, die in de lopende winter be handeld waren. Dit om de aanwe zigen enig idee te geven wat er zoal op de cursus behandeld wordt Na dit voor de ouderen ook nog leerzame gedeelte, sprak de heer v. d. Bon en benadrukte het grote nut van een dergelijke cursus, vooral in de tegenwoordige tijd. De boer wordt als het ware in een economisch har nas geperst door de verschillende maatregelen der regering en het valt niet mee om daarin een goede boter ham te verdienen. Vooral niet omdat het aantal boeren steeds achteruit gaat cn die kleine groep krachtige ontwikkelde mensen moet voort brengen, die voor de gehele boeren stand op de bres moeten staan. Jullie bent de goede weg gegaan, aldus de heer v. d. Bon, maar blijf doorgaan met je te ontwikkelen; het is in de tegenwoordige tijd absoluut noodzakelijk. Namens de directie van de land bouw dankte de heer v. d. Bon de heer Van Vliet voor zijn bereidwil ligheid om deze cursus te geven. Ook de commissie van toezicht werd dank gebracht voor haar medewerking; zy hebben wel niets gedaan, aldus de spreker, maar dat is een goed teken. De heer v. d. Bon reikte daarna de diploma's uit en feliciteerde de leer lingen. De geslaagden zijn: Hub. Duiven voorde, Cor Duivenvoorde, Leo van der Poel, Ger, Juffermans, Hein Rot teveel, Arie Rotteveel, Herman Straathof en Adri Versteegen allen van Rijpwetering; Jan de Hollander van Leiderdorp, Adri de Jong van Hazerswoude, Otto Onderwater van Stompwijk, H. v. d. Winden uit Voor schoten, C. Zwetsloot uit Hoogmade, Corn. v. Haasterd en Piet van der Krogt beiden uit Zoeterwoude. Namens de leerlingen sprak Leo van der Poel en bedankte de heer Van Vliet voor zijn gezellige en vlot te lessen en voor de moeite die hij zich gegeven had om de taaie stof ook wat aangenamer te maken. Als cadeau werd de heer v. Vliet een echte Goudse kaas aangeboden, ge maakt op een der bedrijven van de leerlingen. Namens de ouders sprak de heer v. d. Krogt, die de heer Van Vliet dankte voor zijn goede zorgen. Met woorden van dank door de lei der van de school werd deze avond besloten. LEEUWARDEN, 28 maart Kaas. Gouda volvet 1.891.90; Edammer 40+ 1.69—1.70. Broodkaas 40+ 1.711.73. Stemming kalm. JleCefaantjea 3 Een sportcolbert kunt U er altijd bii gebruiken. Sportieve. gemakkelijke dracht voor jong en oud. In vele dessins en model len voorradig. N.V. Tex tielhandel Adr. van Ooy Jr Breestraat 39. Leiden. 3 Wegens liquidatie: bankstellen in diverse mo derne kleuren, rookstoe- len. grote en kleine fau teuils, ameublement, di vanbedden. stalen ledikan ten, enz. Alles nieuw. Dressoirs, tafels, eiken le dikanten. waskasten, enz. Pluym, Hoogewoerd. In- en verkoop, tel. 21266. Bijpassende kleedjes van die fraaie Broussa ta pijten ziin in ieder dessin uit voorraad leverbaar ;i: N.V. Textielhandel Adr. v. Ooy Jr, Breestraat 39. Lei den. 3 1958 de nieuwe Solex direct leverbaar. Nok mooier, nog solider, noe krachtiger. Gebi Huisman Hogewoerd 6668. Eigen financiering tel 31292 3 Nieuwe roei- en vis- boten v.a. 195.- lev. franco bestemm. Spec, aanb. nieuwe mahoniebo- ten en volgbooties Ook voor aanh.motor. Vraac gratis orosp. ..DEBO". Da Costalaan 104. Rijswijk ZH tel. 0 1700- 084205. hele dag verkopen wij Desso-artikelen. Pas ver laagd in prijs, kost tafel kleed nu 64.—. N.V. Tex tielhandel Adr. van Ooy Jr Breestraa* 39. Leiden. 3 Herenhoeden stomen, modelleren nieuw lint nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen Voer vakwerk v. Velsen hoe- denkliniek. Donkersteeg 3 3 c.v. N. Bakker Hzi Roelof a rendsveen K 1713- 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt- vergunningen. Te koop: gebr. dames-, heren-, jongens- en meis- jesrijwielen. In prima staat. W. v. d. Wiel. Kc ningstraat 2. Leiden. SP Te koop 2e hands da mes- heren, en kinderrii- wielen Alles gemoffeld en onder garantie Rijwiel handel A. Grimbergen Dubbelebuurt 11 Rijns burg. teL K 1718—2967. 3 Met 'n senriifmachine maaxi U snel Keurige brie ven en gelijk copieen. Een prima machine is o.a. de ..Kolibri"in tas. 260. contant of in 2. 6. 9. 12 mna. vriiDUivend amon- stratie en proefplaatsing. Hees Kantoormachi-.es Ho gewoerd 92. tel. 31983. 3 Jabo lopers reeds van- ai 3.30 per meter in 50 c.m. breed. 70 c.m. breed kost maar 4.50.. Een sterke goedkdpe loper waar U lang plezier van zult hebben N.V. Textiel handel Adr. van Ooy Jr., Breestraat 39. Leiden. 3 De Knit tax oreit in enkele uren. wal anders wekenlang moest dureni De Knittax breimachine breit recht-averecht pa tent en ontelbare patro nen. Inlichtingen Vau der Spek Haarlemmerstr. 19öa Leiden, tel. K 1710—23214. 3 Roifilm of flitslamp.ies vergeten? Geen bezwaa* toch fotograferen dank zll de roifilm- en flitslampjes automaat van fotohandei N. v. d Horst. Doezastraat 39. tel. 24702. CP Moeten wii nog wat zeggen van balatum 3.06 per meter? Kilometers verkopen wii er ieder jaar van en weer zijn er nieu we dessins bijgekomen. N.V. Textielhandel Adr. v. Ooy Jr. Breestraat 39. Lei den. SP Snelkookpannen, keu- Kenuitzetten: B.K.. Edy. Kat. Stofzuigers: Ruton. Holland-Electro. Erres. Ziet de allernieuwste Elec- troiux-ntna kook-koelcom- binatie 690.-. Al deze ar tikelen staan in onze etala ge. Bernard Schulte. Voor hout. 3 Paastiid-Verlovingstijd. Geef haar een Gero-cas- sette met levenslange ga rantie in prijzen v. 31.20 f30u.-. Ook bijpassende messencassettes. kaasscha- ven. slacouverts etc. Ziet onze Gero-etalage. Ber nard Schulte. Voorhout. 3 Blouse - rokjes (ook Terlenka) im. suede jasjes en de hele kollektie ..Ly- belle" kousen uit v. Drraad bij N.V. Textielhandel Adr. van Ooy Jr. Breestr. 39. Leiden. SP Te koop: bakfiets en een handwagen beide in orima staat. Te bevragen bii H. Juffersmans. Haar lemmerstraatweg 1. t.o. Groene Kerkje. Oegst geest. CP Rooijackers en naaima- cnines een Degrip. prima Kwaliteit, voordelig, vlotte service! Vraap vrnbluven bezoek aan huis en ook U zult overtuigt. zijn. Nat macjiinehandel Rooijackers Leemansstraat 31. Leiden, tel 31324 3 Leuke blokdekens fris sen uw slaapkamer op. 1- en 2-persoons maten. De modernste dessins. In wol en half wol. Ook de be kende merkdenkens van Van Wijk direkt leverbaar N.V. Textiehandel Adr. v. Ooy Jr. Breestraat 39. 5? Rotan meubelen, wie gen. mandenwerk, koopt U 't voordeligst bij Fa Van der Vaart. Vnge Pie- terskorkkoorsteeg 24 telef 30534 Speciaal adres voor reparati"" en bekleden van wiegen. CP De lichtreklame Bree straat 39. Leiden (recht over postkantoor) wiist U de weg naar goede nacht rust. Keuze uit meer dan 250 matrassen, vakwerk uit de grootste fabrieken. N.V. Textielhandel Adr. v. Ooy Jr. ■3.' Fako-prints Het fotc succes van dit iaar: ver grote afdrukken. 7x7 en 7x10 z0 cent. 9x9 23 cent 9x13 25 cent Fjtoreport.- Fotoh N v. d Horst Doe zastraat 39 Telef. 24702 Steeds de eerste met he1 nieuwste! CP Dooi onze jarenlange ervaring zijn wii uw ver trouwen ten volle waard voor het maken van uw bruidsboeket. Tevens heeft U kans dit gratis te ont vangen. Bloemsierkunst v. d. Voort, Morsweg tel. 26659. 3 Dames en heren leuke sportieve blazers in streep en effen. In vesten er pullovers puilen onze vak ken uit. Steeds het nieuw ste en eigen import uil Italië. N.V. Textielhandel Adr. van Ooy Jr. CP Autohoezen, kaopen pyama s complete bekle dingen. sponsiubbei zit tingen. asbakken spiegels jashaken bloemvaasies armsteunen zonneklepper rubbermaties vloermatten kaplak. ruiten sloten tochtrubbers Th. v Kutlk Autobekleder Morsstraat 46. tel 36552 L.eiden 3 Geven de gordijnen het op? Doe ze weg en koop nieuwe. Grote keus bij N.V. Textielhandel Adr. v. Ooy Jr. Breestraat 39. Lei den (zo uit het postkan toor loopt U tegen d< zaak). CP Geyser, vloerkl.. gasf. enz., pracht accordeon, bad gevser 57,50, boekenkast, bureaus, tafels, opklapbed- den, gotisch ameubl.. ra dio's. tafels, antieke doe- ken. damesrijwiel Simplex, electr. wasmach. f 75, stofzuiger 220 volt Nieuwe Rijn 60. bii hoek Hooigr. Tel. 22150. 103. CP Enin betaling en keuze geen moeilijkheden. Ons personeel staat graag voor U klaar. Wanneer mogen wij U verwachten? N.V. Textielhandel Adr. v. Ooy Jr. Breestraat 39. Leiden, tel. 20890. CP Huwelijk. Nette r.k. we duwnaar. 59 jr. met vast werk en eigen woning, zoekt kennismaking met nette goede vrouw of we duwe. lft. 50—60 jr. Brie ven onder no. 7051 bureau van dit blad. CP Occasions. Opel 1955 met radio. V.W. 1954 Hill- man 1954. V.W. Combi 1953. Austin Sport Cabrio let 1953. Jee^-aanhangwa- pentje. Garaee J. v. d. Meer. Hoge Rundiik 4a. tel. 25259 b.g.g. 26782. Vert. 30794. CP Meubelen direc£ van fabriek leverbaar in iedere prijsklasse, ii iedere hout soort Betaling kunt u des gewenst regelen. Vraag eventueel 's avonds reizi- gersbezoek. Wii brengen u vrijblijvend naar onze show room uit en thuis. Brieven Postbus 153 Leiden. CP Dames 1 Permanent v.a (6.-: wassen en watergol ven 2 - haarverven 6 - Bii Theo Zwetsloot. Haar specialist Hulgsloterdiik 387 Kapsalon ..De Kaag" tel K 2534—217 .Jein bovenhuis van 4 ka mers en zoldertje, huur ca. f 7p. week. Gevraagd klein huis met tuin 4 i 5 kamers, in Leiden of om geving: genegen te kopen. Brieven onder no. 7106 bu reau van dit blad. CP Te koop: een z.g.a.n. accordeon ..Hohner" 96 bas sen. H. Geestweg 42. Noord wiik. tel. 2883. 3 Alt op de Mare. Jager, herenriiw.: trommelr. 140.- Damessport drieversn. kniioremmen 180.-. Brom mers: Cvclemaster 115.-. Mobvlette 80.-. 130.-. 140.-. Losse Berinimotor "S Motorboot met kajuit voor een week te nuur ge vraagd m zomermaanden. Tel. Leiden 31997. 3 Jonge hennetjes! Alle ingeent. Erkend tokmate- naai onoer KyksKeur. Pluimveeteelt uroeneveid, v. d. VaiK üoumanweg 2ÖA Tel. 25590. SP Voor de vakantie uw rijbewiis, snelle vaKKunui- ge opleiding. Autoruscnooi „Lowi", erkende gediplo meerde instructeur. (gratis tneorie verkeer. Coornhert- straat 63. Tel. 23113. 3 Eéndags kuikens, alleen hennetjes. Bestel ze ons til dig. jonge hennen aan en tegen de leg. Alles op het gebied van pluimveeoeno- aigdneden Poelier, hoen- derbedruf Piet v. d. Burg. Vlasnoven. Noordwyker- hout. tel. 393. 5? Slaplanten en bloem- koolplanten te koop. Q. W. Warmerdam, Zuideinde 112 Roelofarendsveen. 3 Te huur kamer(s) voor 1 of 2 verpleegsters of ge zinsverzorgsters. Goede stand. N.w.houi Brieven agent J. J. Kroon. Haven straat 46. Noord wii kerhput 3 Te koop: 2-pers. opklap- bed met mooie ombouw en haardkachel Etna. Viaduct- weg 57. Noord wij kerhout. 3 Aangeboden: 3 2-wieli- ge aanhangwagentjes; 3 Ford bestelwagens ton 1949: 1 Ford met vooraan- drijving. weinig gebruikt; 1 Chevrolet bestel 1 tons (defect), alles in prima staat. Aannemingsbedrijf v. Denzen. Kerkstraat 32a te Noordwijkerhout, telef. K 2533—457. 3 EWE-Anker brengt u 1 dames polshorloge, edel- doublé. .Zwitsers uurwerk. 17 st. Anker, schokvrij (ln- cabloc). onbr. veer. Door eigen import, geen 79.50. slechts f 57.50. ..De Goed kopere Zaak" S. v. d. Wa ter, HaarLstraat 207. 3 Alt od de Mare. Heren riiw.: Locomotief, sport, groen/grijs, trommelr. drie versn. 145.-. Fongers 80.-. drieversn. 95.-. Drieversn. 140.-. Damesriiw.: Batavus twee versn. 147.50. Sport, drieversn. 185.-. Sport, remnaaf 115.-. Werkfiet: 55.-. 3 Stoffeerdersgaren in al le kleuren en nummers 3 Net persoon gevraagd, 3 Aangeboden een goed hier ter stede, voor expe- I onderhouden kinderwagen ditie-, magazijn- en schoon maakwerk. moet over pri ma getuigschriften kunnen beschikken. Eigenhandig geschreven brieven m. uit voerige inlichtingen onder no. 7122 bureau v. d. blad. Langeweg 62. R.A.Veen. 3 Gevraagd, wegens hu- weliik van de tegenwoor dige, r.k. werkster. 2 da gen per weck (dinsdag en vrijdag) per begin mei. liefst met beneden 21 jaar. Vorige werkster ruim f jaar werkz. geweest. Mevr. v. Rooy. Park Vronestevn 58. Voorburg. 3 Gevraagd, wegens ver trek naar elders van te penwoordige, een r.k. meisjes voor dag of dag en nacht, liefst boven 20 ja ren. Hoog loon. Mevr. B. WaalsSchli-tman. Rijns burgerweg 143. Leiden, tel. 25394. CP Nette jonge werkster gevraagd voor 1 ochtend in de week. Spoorlaan 17 te Voorhout. 3 Dokters-tandarts-assis tente van zeer goede huize b.z.a. tegen 15 juni. v.g.g.v. Br. onder no. 9294 bur. v. d blad. 3 A.s. Onderwijzer heeft nog enige uren beschik baar om leerlingen bii te werken. Inl.: Lombokstr. 1. Leiden. 3 Kartelscharen. rokme- ters. krijtpoeder taille- centimeters. Derskussens, Dasspelden, etalagespelden kleine s elden, gekleurde spelden Fa. Mol. Hooi gracht 26 3 Ritssluitin ren Van 8 tot 100 cm. lanp. in blank, kleur op kleur en n"'on. Ritssluitingen van 100 tot 300 cm binnen enkele da gen te leveren. Fa. Mol. T"ooisracht £6. 3 Te koop: een houten woonhuis, dubbelwandig, beschoten kap pannen ge dekt. lang 10 meter, breed 3 meter, drie kamers, keu ken, w.c.. enz. Fa A. van der Pouw Kraan Zn. Hoog- made tel. K 1712—283. 3 Bloempotten in alle maten te koop aangebo den. Gebr. Dobbe. Noord- einde 14. R.A.Veen. 3 Roodbont ponnyveulen te koop. 11 mnd. oud. bij Jac. v. Rijn, Rusthofflaan 30. Sassenheim. 3 Prima kastpapier, rood. groen. blauw-blokmotief 0.26. extra zwaar f 0.60. hagelwit 0.28. extra zwaar 0.50. damast 0.43 effen kleuren 0.39-0.50. Alles pc. vijf meter. Pa piergroothandel Padden burg. Nieuwe Rijn 11. 3 Volkswagen de Luxe 1953 met schuifdak en ra dio. in uitstekende condi tie. H. Flippo. Merelstraat 6. Leiden. 3 Eierstandaardjes zelf uit te knippen, tevens leuke Paastafel-versierin0 zes verschillende Paas-mo- dellen, compleet slechts 20 ct. Fraaie Paaskaarten 6 ct. zes stu'-s 30 ct. Papier groothandel Paddenburg Nieuwe Rijn 11. 3 Fraaie Paasmandjes met cellophaanwol. reed* vanaf ct. Leuke Paas- vulfigurer 0.20 Paasnet- ten slechts 10 ct. Zelf vul len veel voordeliger! T'\ meter crêpepcnier 17 ct. Papiergroothandel Padden burg. Nieuwe Rijn 11. 3 Pi-askuikens en Paas hazen. reeds vanaf 5 ct.. 6 stuks 25 ct. Prima Paas- eierverf. viif -.leuren in één pak. slechts 25 ct. Paaspapier 9 ct. Ziet eta lages! Papieroroothandel Paddenburg. Nieuwe Rijn Gevraacd: een nette hulp in de huishoudinp v.g.g.v. voor de dag of d. en n. weekend vrii. Kem- oerman. De Kemoe aer- straat 88 Oegstgeest. 3 Citroen aangeboden van 1950, in uitstekende staat, eeen olie-verbruik. Desk. onderz. toeg. Snot- riis /700.- met wegenbel. Janvossensteeg 34. Aangeboden: prachtige bruidsjapon, lang model, maat 42. korte sluier, tas je. handschoenen Br. on der no.9344 bur. v. d. blad. 3 Gevraagd een nette kruideniersbediende voor wijk- en winkelwerk. Fa. B. M. van Stijn. Herenweg 40. Warmond. 3 Aangeboden: goed on derhouden motorrijwiel Puch 1952 125 cc. L. J. van der Meer. Veerstraat 1. Oude Wetering. 3 Te koop: 4-pers. Austin, in zeer goede staat. S. J. v. d. Hulst. Jac v. Beieren- weg 37. Voorhout 3 Afwasbaar kastpapier. bedrukt 0.50-0.57. wit 0.50, per drie meter. 12 hagelwitte kastranden /0.56. gekleurde ƒ0.70. witte meterranden. vier meter 0.13, gekleurde, vijf meter 0.20. Papier groothandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 3 Modern driezitsbank- stel gekost 650.-. nu 175.-; tweezitsbankstel ƒ65.-; twee fraaie clubfau teuils met vier stoelen ƒ175.-: dressoir ƒ45.-: hangleekast 29.-; Dames- soortriiwiel als nieuw 65.-; moderne kinderwa gen 25.-. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (geen win kelhuis). Grote en kleine rijwie len ƒ25.-: twee pers ka- Dokh dsteüen 35 -: één pers. 19.-: vloerkleden ƒ25-; babveommode; kin derstoelen: wandel wagen: poppenwagen: kinderbox: luntoneds- clubfauteuils: keukentafels: uitschuifta- fels- onklanbedden: babv- ledikanten. Nieuwenburg Honjpricht 55 (geen win kelhuis) 3 In r.k. gezin Den Hs»- gevraagd een vertrouwde hulp voor dag cn nacht. Hef voor kleine kinderen. Mevr. De Groot -Thol^n. v. Montfo-arflPPn 1. Den Haa-* tel K 1700-721234. Door omstandirbeden: motor Jawa te koon aan geboden Openmarkt 3. bovenste bel Leiden. Aaneeboden: moderne witte bruidsjapon maat 38. n et oettvcoat. ka^ie cn tasje '85.-. Weidehof 24. Leiden. Gevraagd een in goede staat ziinde domessoort- fiets met versnelling, liefst Engels model. Zf>"dsloot- kade 21 Sassenheim. 3T Meisie gevraagd, boven 20 jaar. voor dag en nacht, intern en met lik ver keer. Mevr. Alders. Voor straat 76. Noordwiik-B.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3