ing van Zoavo Bondsdag achter Adenauers politiek Het sprekende testament Troepen van Djakarta gaan verder op Sumatra ff Dulles niet zo optimistisch over de topconferentie Staking tegen A-bommen Landschapsdeskundige voor plan aan de Kromme Mijdrecht WOENSDAG 26 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Guerilla is de kans Volgens radio-Djakarta beheersen de Indonesische regeringstroepen thans het gehele district Rengat ten zuidoosten van Medan. Ten zuiden van Prapat hebben zij enkele plaat sen en een naburig vliegveld bezet. Voorts verklaarde radio-Djakarta, dat 178 rebellen zich met hun bewa pening hadden overgegeven tijdens de zuiveringsacties op maandag in het gebied van Rengat. Radio-Medan heeft gemeld, dat de opstandelingentroepen de toevoer van electriciteit in Pematang Siantar heb ben afgesneden. De burgemeester van de stad heeft een beroep gedaan op de gouverneur van Noord-Sumatra te Medan om bijstand te verlenen voor het herstellen van de stroom voorziening. De bevolking van Pema tang Siantar telt 300.000 zielen. De Indonesische procureur-generaal Soepratto, heeft volgens radio-Dja karta meegedeeld, dat de regering voornemens is „drastische maatrege len" te nemen om ,het smokkelen van buitenlandse wapens" naar de op standelingen in Midden-Sumatra te gen te gaan. Radio-Djakarta deelde voorts mee, dat berichten over hongersnood in het gebied ten oosten van Djakarta overdreven zijn. OM ERKENNING GEVRAAGD. In een door hem voor een massa bijeenkomst gehouden redevoering, welke door radlo-Padang werd uitge zonden, heeft Sjafroeddin Prawirane- gara, de premier der revolutionaire tegenregering in Midden-Sumatra, Nederlandse scholen in Indonesië Naar uit gezaghebbende bron wordt vernomen, zullen einde dezer maand nog twee Nederlandse mid delbare scholen in Indonesië worden gesloten. Hierna zal er in de gehele Archipel nog slechts één middelbare onderwijsinstelling overblijven, die in Djakarta gevestigd is. Het voortdurende proces van slui ting van Nederlandse scholen kan als een goede aanwijzing worden gezien voor de mate, waarin de Nederlan ders, sinds in december met de mas sa-repatriëring een aanvang werd gemaakt, Indonesië hebben verlaten. Bij het begin van de anti-Neder landse actie bezochten" bijna 7.500 Nederlandse kinderen in Indonesië 83 Nederlandse lagere en middelbare scholen. Op het ogenblik bedraagt het totale aantal leerlingen 2.100 op de 27 scholen, die op Java, Sumatra, Borneo en Bangka en Billiton nog open zijn. Dit betekent, dat in drie maanden tijd meer dan zeventig pro cent der Nederlandse schoolkinderen dit land hebben verlaten. De scholen, die eind maart wor den gesloten, zijn het lyceum in Ban doeng en de middelbare school in Soe- rabaja. Lourdes-pelgrims verongelukt Vlak bij Tarbes, 0 km van Lour- des, is gisterochtend een bus met Franse pelgrims tegen een boom ge vlogen. Vier van de inzittenden wer den gedood. Zestien werden gewond, van wie twee levensgevaarlijk. De pelgrims, die afkomstig waren van het dorpje Mazères sur Ariège in de Pyreneeën, wilden de conse cratie van de nieuwe basiliek van Lourdes bijwonen. betoogd dat de Zoavo-landen zijn re gering onmiddellijk dienen te erken nen. Hij zette uiteen, dat ten aanzien van Midden-Sumatra niet langer van een opstand kan worden gesproken, doch dat hier sprake is van een bur geroorlog, evenals destijds in Spanje. De buitenlandse regeringen dienen zich thans, evenals zij in het Spaanse conflict hebben gedaan, uit te spre ken. De premier richtte 2ich in het bij zonder tot de landen van de Zuid oost-Aziatische verdragsorganisatie, die geen profijt zullen hebben van er kenning van het huidige Indonesische regiem, daar het grootste deel van de Indonesische produkten voorkomt uit de door de opstandelingen beheerste gebieden. Een woordvoerder van de Suma- traanse rebellen in Singapore zei dinsdagavond, dat de verovering van een aantal steden in het opstandige Midden-Sumatra door Indonesische regeringstroepen filets te betekenen had". „Wat heeft men aan het ver overen van kleine steden, die alle maal wijd verspreid liggen, wanneer het onmogelijk is tussen deze plaat sen verbinding tot stand te brengen", zo zei hij. „De Nederlanders hadden 50.000 man troepen op Sumatra tij dens de laatste revolutie, maar zij konden niet heel Sumatra overnemen, omdat zij geen verbinding tussen hun steunpunten tot stand konden bren gen". „De centrale regering zal het zelfde lot als de Nederlanders onder gaan", aldus de woordvoerder. Het hoofdkwartier der Indonesi sche marine in Djakarta heeft woens dag bekend gemaakt, dat voor de westkust van Midden-Sumatra, tus sen Pariaman, dat vijftig kilometer ten noorden, en Painan, de vijftig kilometer ten zuiden van Padang ge legen is, mijnen zijn gelegd. Deze kuststrook is tot gevaarlijk gebied verklaard, en voor de scheep vaart gesloten. „Modernste wapens" dinsdagavond een christen- tische motie aanvaard, waarin de re gering bevoegdheid krijgt bij afwe zigheid van een internationale ont wapeningsovereenkomst de Westduit- se strijdkrachten met de „modernste wapens" uit te rusten. De aanvaarding geschiedde bij handopsteken. Vóór de stemming verklaarde een woordvoerder van de christendemo cratische fractie, dat onder de term „modernste wapens" geen waterstof bommen moeten worden verstaan. In de motie wordt de regering ver zocht haar invloed aan te wenden ten gunste van een algemene ontwape ning onder toezicht en zich bereid te verklaren een dergelijke ontwape ningsovereenkomst te aanvaarden, in dien deze door de grote mogendheden wordt bereikt. Voorts wordt uitgesproken, dat Politieke staking in Barcelona In Barcelona zijn dinsdag vijfhon derd arbeiders van twee fabrieken niet op het werk verschenen, nadat de dag tevoren in de stad vlugschriften waren verspreid waarin werd opge roepen tot een algemene staking. De gouverneur van de stad gelastte de fabrieken onverwijld te sluiten. In de officiële bekendmaking werd te kennen gegeven, dat het een poli tieke staking geldt, aangezien de be trokken arbeiders geen eisen op so ciaal gebied hadden gesteld, haar verluidt pogen de communisten in Barcelona en Madrid ongeregeldhe den te veroorzaken, nu de „langzaam aan-actie" in enige mijnen in Astu- rië niet tot een groot conflict is uit gegroeid. Volgens te Madrid ontvangen be- richtén heerst er aan de universiteit van Barcelona een gespannen toe stand. Zoals bekend is de medische faculteit dezer dagen gesloten, nadat de studenten uit protest tegen een verlenging van de specialistenoplei ding met twee jaar weigerden college te lopen. Volgens niet-bevestigde berichten zouden ook de studenten aan de litteraire en de juridische fa culteit in verzet zijn gekomen. Moskou vraagt te hoge prijs De eerste indruk die men maan dagavond in het Westen had van de nieuwste Russische nota aan de Ver enigde Staten is gisteren door minis ter Dulles bevestigd. De vooruitzich ten voor een topconferentie zijn er niet beter op geworden: Integendeel: de toon van de Russische nota's aan het Westen wordt geleidelijk aan harder. Dulles zette deze domper op het optimisme, dat in sommige weste lijke landen bestaat inzake overleg op het hoogste niveau met de Russen, op zijn wekelijkse persconferentie. In Washington werd dinsdag zelfs al van een impasse gesproken bij de voorbereiding van een topconferen tie. Zo sterk wilde Dulles het niet uit drukken. Hij zei echter wel, dat de prijs die de Russen van het Westen vragen veel te hoog is. Het zou be tekenen, zei de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, dat de weste lijke landen op weg naar de top hun hemd zouden verliezen. Dulles past er wel voor te ver klaren, dat een topconferentie onmo gelijk is. Laat ons echter ophouden met deze correspondentie en overleg plegen via de diplomatieke kanalen. De Amerikaanse minister liet on danks zyn sombere kenschets van de jongste Russische nota doorscheme ren dat hij goede hoop heèft op de Rus sische bereidheid te blijven onder handelen, om zodoende resultaten van wezenlijk belang te bereiken. Hij kon niet geloven, dat de Sovjet-Unie haar laatste woord heeft gesproken. De westelijke landen schijnen thans alle hoop gevestigd te hebben op be sprekingen tusseh de diplomatieke vertegenwoordigers van deze landen in Washington met de Russische am bassadeur Mensjikof. Meer dan duizend van de tiendui zend arbeiders der Henschel locomo- tieffabrieken te Kassei in West- Duitsland hebben gisteren een wilde staking gehouden uit protest tegen de plannen van de regering om het le ger met atoomwapens uit te rusten. De stakers hielden een mars door de stad. Alle stakers zijn lid van de bond van metaalarbeiders. Het hoofdbe stuur van deze bond in Frankfurt verklaarde nadrukkelijk niets van de staking te weten. Bij Henschel werken veel uiterst links gezinde arbeiders. De commu nisten zouden er veel invloed heb ben. vrije verkiezingen in Oost- en West- Duitsland de basis van de hereniging van Duitsland moeten vormen. Het sluiten van afzonderlijke vredesver dragen met Oost- en West-Duitsland, onderhandelingen met Oost-Duits- land en de vorming van een Oost- Westduitse statenbond worden van de hand gewezen. Dit deel van de mo tie werd met 274 tegen 165 stemmen bij 26 onthoudingen goedgekeurd. De Bondsdag heeft deze na een de bat van vier dagen, dat de vorige week begon, de politiek, die bonds kanselier Adenauer verleden week donderdag uiteenzette, goedgekeurd. Adenauer zei toen, dat het volgens de strategische plannen van de Navo nodig is, dat West-Duitsland deel neemt aan „ontwikkelingen op het gebied der moderne wapentechniek" en dat de Bondsrepubliek zich buiten de Navo zou plaatsen, indien zij wei gert daaraan mee te doen. Tijdens de debatten hebben vak bondsleden in verscheidene delen van het land betogingen tegen kernbewa pening gehouden. AANKLACHT TEGEN ITALIAANSE PASTOOR. Diasdag zijn te Roccastrada (Ita lië) door vijf getrouwde paren en twee vrouwen aanklachten wegens smaad ingediend tegen pastoor don Bilagio Bailo, die verklaard heeft, dat niet-kerkelijk gehuwde katholie ken „openbare zondaren zijn die in schandelijk Cancubinaat leven". Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer temp. HELSINKI zwaar bew. 13 C. STOCKHOLM zwaar bew. 7 OSLO licht bew. 8 KOPENHAGEN half bew. 1 ABERDEEN geheel bew. 4 LONDEN regen 6 AMSTERDAM regen 6 BRUSSEL regen 9 LUXEMBURG geh. bew. 4 PARUS regen 9 BORDEAUX geh. bew. 10 GRENOBLE zwaar bew. 7 NICE geh. bew. 18 BERLIJN half bew. 2 FRANKFORT zwaar bew. 3 MüNCHEN zwaar bew. 1 ZüRICH zwaar bew. 2 GENèVE zwaar bew. 7 LOCARNO geh. bew. 3 WENEN geh. bew. 1 INNSBRUCK zwaar bew. 1 ROME regen 12 AJACCIO geh. bew. 11 MADRID gehee1 bew. 9 MALLORCA zwaar bew. 16 ALGIERS zwaar bew. 14 Raadsvergadering te Zevenhoven Verbouwing raadhuis in gebruik gesteld Gisteren kwam de voltallige raad van Zevenhoven onder voorzitter schap van burgemeester Detmers bij een. In verband met het feit, dat tot officiële ingebruikname van het ver bouwde gedeelte van het gemeente huis werd overgegaan, waren voor deze zitting tevens diverse andere personen, die in mindere of meer dere mate hadden medegewerkt aan deze verbouwing voor deze gelegen heid uitgenodigd. De burgemeester bracht dank aan de ontwerper van het plan, aan de aannemers en aan allen, die op een of andere wijze hieraan hebben me degewerkt. Ook dankte spr. de rijks archivaris voor zijn waardevolle ad viezen in verband met de vervanging der oude archiefruimte. Tijdens het serveren van koffie en versnaperingen werd nog het woord gevoerd door de aannemer, de heer Beekman, die de gemeente en haar bestuurderen feliciteerde met deze geweldige verbetering. Als blijvend aandenken bood hij een glas-in-lood- raam aan met daarin het wapen der gemeente, hetwelk reeds was aange bracht in de glazen afscheiding tus sen raadzaal en secretarie De gemeente-opzichter de heer van Vliet meende, dat in deze nieuwe omgeving een nieuw elektrisch urn- werk op zijn plaats zou zijn en bnod een zeer fraai uitgevoerde wandklok aan tb.v. de raadzaal. Het oudste raadslid, de heer Splin ter feliciteerde eveneens de gemeen te Zevenhoven met het zo mooi ver bouwde raadhuis. Vergadering Na een rondgang door de ver bouwing ging de voorzitter over tot opening der openbare raadsvergade ring, die bij uitzondering ditmaal door het gehele gezelschap van geno digden werd bijgewoond. Na de gebruikelijke vaststelling der notulen, stelde de voorzitter aan de orde de ingekomen stukken, waar bij zich o.a. bevonden de goedge keurde begroting voor 1958, hetgeen de voorz. zeer verheugend vond, daar nog nimmer een begroting Voor het lopende dienstjaar zo vroeg in dat jaar goedgekeurd van G. S. was te rugontvangen; voorts bevond zich hierbij nog de uitspraak van het ambtenarengerecht, waarbij het be roep van de heer Lemkes tegen zijn ontslag als ambtenaar ter secretarie, als waarnemend secretaris en als ad ministrateur van het gemeentelijk woningbedrijf was verworpen. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden voor de nieuwe periode met algeme ne stemmen benoemd de heren W. Kerkhoven, G. van Doorn, F. B. Beekman, O. Rademaker en J. van den Broek. Een kleine wijziging der legesver- ordening werd op voorstel van b. en w. eveneens zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Het betrof in deze de vervanging van de bewijzen van Nederlanderschap door de per 1 maart j.l. ingevoerde toeristenkaarten. Voorts een ingekomen schrijven van de Bank voor Ned. Gemeenten n.v., dat aan de gemeente Zevenhoven van de zgn. woningbouwlening 1958 een bedrag kon worden toebedacht van ƒ1000,a 6 met een looptijd,van 25 jaar. B. en w. meenden, dat het bedrag zodanig laag was, dat men hiervan beter kon afzien en stelden daarom voor van deze aanbieding geen gebruik te maken, waartoe door de raad werd besloten. Besloten werd voorts ook in 1958 wederom voortgang te maken met de bouw van nieuwe woningen in het uitbreidingsplan Noordeinde. B. en w. zouden gaarne in de loop van dit jaar overgaan tot het bouwen van 6 woningwetwoningen en gezien de grote vraag naar bejaarden-wonin gen, 4 van deze kleine huizen. De heer De Boer zou er de aandacht op willen vestigen, dat zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met de pachter van het huidige nog niet be bouwde terrein. Dèar de bestrating in het Noord einde der gemeente reeds herhaalde malen klachten heeft gebracht in de raadsvergaderingen, heeft de voorz. gemeend om de gemeente-opzichter een plan voor verbetering hiervan te laten opstellen. Na enige discussie werd besloten een geheel nieuwe weg ter plaatse aan te leggen met een behoorlijke ondergrond, zoals indertijd is ge schied in het overige gedeelte van het dorp. Uitbreidingsplan De voorz. deelde nog mede, dat het indertijd door hem ter sprake gebrachte uitbreidingsplan aan de Kromme Mijdrecht in volle gang is. Om evenwel tot een goede oplossing in deze zaak te komen wordt het van hogerhand gewenst geacht, dat hiervoor een landschapsdeskundige wordt ingeschakeld. De kosten hiervan zullen ongeveer 2000,bedra gen, terwijl het ontwerpen van het plan door „Stad en Land" te Rotterdam eveneens 2000,zal kosten. Door de grootste belanghebbende in deze aangelegenheid, de heer A. Looij aldaar, die de eerste stoot hier toe heeft gegeven, zal evenwel een bedrag van f 2000,worden betaald als bijdrage hierin, met deze restrictie evenwel, dat deze kosten aan betrok kene door de gemeente zullen worden terugbetaald, nadat ter plaatse vijf definitief bewoonde woningen zijn gebouwd. De raad kon zich met een en ander verenigen en besloot het benodigde crediet voor dit plan, ten bedrage van 4000,te voteren. Rondvraag Op de vraag van de heer Mesman naar speelruimte voor de jeugd, kon de voorz. mededelen, dat het moei lijk is hiervoor iets geschikts te vin den. Voor het Noordeinde kan voor lopig gebruik worden gemaakt van het nog ongebruikte bouwterrein in het Noordeinde; voor het Zuideinde en Dorp is er op het ogenblik geen geschikte plaats; mogelijk kan hier voor straks een gedeelte van het aan Straathof in pacht gegeven terrein worden gebruikt. Nog informeerde de heer Splinter naar de aanleg van de waterleiding in de zgn. onrendabele gebieden der gemeente. De voorz. antwoordde hier op, dat het hiervoor uitgetrokken bedrag ad f100.000,— bij G. S. in principe geen bezwaar ondervond, doch op het ogenblik er geen kans bestaat om aan net geld te komen. Nadat nog een en ander was be sproken met betrekking tot afbraak van onbewoonbaar verklaarde wo ningen, deelde de voorz., tenslotte nog mede, dat de laatste tijd door 7 omliggende gemeenten besprekingen waren gevoerd voor het aanstellen van maatschappelijke werksters voor deze streek. Daar alleen subsidie van het rijk kan worden ontvangen, in dien het initiatief uitgaat van parti culiere zijde, b.v. diakonieën of arm besturen is contact opgenomen met deze instellingen in de betreffende ge meenten. Het verst is men gevorderd bij de r.k. armbesturen en de moge lijkheid om hier tot aanstelling van een of meer r.k. maatschappelijke werksters te komen is aanwezig. De verdeling der kosten is als volgt: rijk 30 armbesturen 30 en de gemeenten 40 Dit zou voor de ge meente Zevenhoven voor een werk ster rond f 530,— per jaar moeten kosten. B. en w. menen dat de ge meente moet medewerken. Op de vraag van de heer Splinter hoever het nu staat met deze zaak van prot. christ. zijde deelde de voor zitter mede, dat de toporganen in de provincie deze zaak erg stimuleren, doch de zaak is bij C.H. en Ger. nog niet rijp. Het voorstel van b. en w. om mede te werken werd hierna in principe aanvaard. Aan het slot der vergadering ging de voorzitter over tot uitreiking van de B.B.-boekjes „Individuele Zelfbe scherming" en sloot onder dank de vergadering. Woningbouw. Onder architectuur van architect J. Hopman te Sloten, wordt door de firma. C. Aartman te Nieuwveen voor eigen rekening een woning gebouwd aan de Schoolstraat. (29) LEIDERDORP 35 JAAR ZIEKENHUISVERPLEGING DE RECEPTIE Een verheugd bestuur troonde gis teravond in het Dorpshuis achter de receptietafel waar het de felicitaties van vele belangstellenden in ont vangst mocht nemen. Al spoedig ar riveerde burgemeester K. van Diepe- ningen vergezeld door wethouder J. Boon. De andere wethouder, de heer L. Snel, fungeerde als voorzitter van de jubilerende vereniging. Namens het gemeentebestuur bood burge meester Van Diepeningen hartelijke gelukwensen aan en sprak tevens zijn waardering uit voor het baan brekend werk dat is verricht en de sociale voorzieningen die zijn ge troffen. Uw vereniging heeft voor treffelijk werd verricht, aldus bur gemeester van Diepeningen, die zich gedrongen voelde zijn erkentelijk heid uit te spreken voor het zeer vele werk dat in de afgelopen jaren is verricht. Hij vertrouwt dat nog veel mag worden verwacht van de ver eniging op sociaal gebied. Voorzitter Snel dankt de burgemeester en zegt dat er getracht is in een behoefte te voorzien. Het is wel eens moeilijk geweest maar tenslotte toch geble ken een goede stoot te zijn geweest in de richting van de sociale voor zieningen van de ziekenhuisverple- ging, waarvan de kosten in de loop der jaren onrustbarend zijn opgelo pen. Het gaat niet om winst maar om met elkaar de zorgen te dragen, die soms in een gezin voorkomen. Burgemeester Van Diepeningen, die met de heer K. Peereboom ook de vereniging „Het Groene Kruis" ver tegenwoordigde, bood namens deze vereniging de gelukwensen aan. Van de velen die van hun belangstelling blyk gaven noemen we nog burge meester Smeets van Zoeterwoude en wethouder M. Kraan. De dokters G. A. de Bruijne en E. J. Hoefman. Aan het sot van de receptie vond toen nog de huldiging plaats van de drie bestuursleden die 35 jaar de vereniging hebben gediend, n.l. de heren A. Cats, Jac. de Jong en L. v. Egmond. Het was voorzitter Snel die het woord tot hen richtte en zeide dat de jubilarissen gevoel hebben gehad voor de sociale nood van de mens. Daarvoor hebben zij 35 jaar geleden een fonds in het leven ge roepen waaruit, bij een zeer lage contributie, uitkering plaats vond bij ziekte. Hij is dankbaar voor het initiatief dat zij hebben genomen en waardoor de financiën van een zieke in de huisgezinnen konden worden beperkt. AJs blijk van erkentelijk heid overhandigde hij de jubilaris sen een zilveren asbak. De heer Van Egmond dankte mede namens de beide anderen en merkte op dat het werk in de vereniging in alle een voud is begonnen en zo is het ook doorgegaan. Het is altijd bescheiden mensenwerk gebleven. Raadsagenda Vrijdag a.s. des avonds 7.45 uur komt de raad bijeen en zal o.a. behandelen een voorstel tot regeling van het crediet-in reke ning-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten; het aan gaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten; verle nen van een subsidie aan de Chr. Oranjevereniging in de kosten van schoolfeestjes en schoolreisjes; ver lenging van de ontruimingstermijn van onbewoonbaar verklaarde wo ningen; het verlenen van een tege moetkoming in de kosten van uit zendingen van een kind naar de Leidse Buitenschool te Katwijk aan Zee; vaststelling van de rekening der zwemvereniging over 1957; aanvul ling van de hypotheekgarantierege ling voor de particuliere woningbouw en aanvulling der leges-verordening. Subsidie Oranjevereniging Voor schoolfeestjes en -reisjes wordt elk jaar aan de Chr. Oranjevereniging een subsidie verleend van 0,75 per leerling in de leeftijd van 4 tot 14 jaar. Op de begroting is terzake ge raamd voor 1250 kinderen 950. Genoemde vereniging heeft ook voor 1958 verzocht deze subsidie te mogen ontvangen. Het aantal leerlingen wordt, overeenkomstig de becijfering op het desbetreffend verzoek ge schat op rond 1400. B. en W stellen voor een subsidie te verlenen van 1400 x 0,75 is ƒ1050.— Verlenging ontruimingstermijn Opnieuw doen B. en W. een voorstel aan de raad om de termijn van ont ruiming van enige onbewoonbaar verklaarde woningen te verlengen. Het betreft ditmaal de woningen Hoofdstraat 208 en 210. Op 5 april verstrijkt de termijn waarbinnen de woningen moeten zijn ontruimd. Daar het echter niet mogelijk is de bewoners nog vóór die datum een andere woning toe te wijzen en ook niet is te voorzien wanneer dit wel het geval is stellen B. en W. voor de termijn met een jaar te verlengen. Een nieuwe speelweide Op nieuw is door het gemeentebestuur een speelweide beschikbaar gesteld. Ditmaal langs de Berkenkade en is uitsluitend te bereiken over het erf van de woning Van der Valk Bou- manweg 47, naast het kinderhuis Voordorp. Alleen dit pad mag als toegang gebruikt worden. Geboren: Henderijntje Clasina dr van A. Roest en H. van Dam. N1EUWVFEN Geboren: Petrus A. zn van F. v. d. Berg en M. Lijster; Petrus N. M. zn v. N. J. Baars en M. C. Klijn; Cornelis P. M. zn van J. v. d. Berg en P. A. Keijzer; Yvonne L. M., dr van C. H. Kuipers en J. Orvan. Overleden: G. de Man, 81 jr, ong.; P. J. v. d. Paauw, 64 jr, echtgenote v. H. Sepers; H. de Krijger, 18 jr ongeh.; P. Koren, 72 jr, ongeh.; J. Ravensber- gen, 83 jr, echtgenote van A. v. Wie- ringen; C. den Lunne, 78 jr., ong. A. Bergshoeff, 88 jr, wed. van J. v. d. Zwan; P. Spreij, 64 jr, echtgenoot van C. J. Schraverus; R. Worst, 62 jr., ongeh.; A. Veen, 72 jr, ongeh. ZOETERWOUDE (Dorp) SJZ. De gymnastiek van SJZ voor de meisje aspiranten gaat van avond niet door.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6