Het sprekende testament HET f 16.000 verduisterd Russische kernproeven in versneld tempo Bggjg MAANDAG 24 MAART 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 De leden van de Bond van Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers afd. Zuid- Holland noord wórden door hun bond jaarlijks slechts éénmaal lastig ge vallen met een vergadering die dan het karakter draagt van een ware feestdag, een gebeurtenis, waarvan de herinnering nog lang nablijft. Zaterdagmiddag vond deze feeste lijke bijeenkomst weer in de cantine van de Doelenkazerne plaats, onder voorzitterschap van de heer H. de Jager. Na eerst het overleden lid de heer Dick v. d. Heuvel in enige gevoel volle woorden te hebben herdacht en een minuut stilte te zijner nagedach tenis te hebben in acht genomen, liet de voorzitter het afgelopen, voor de bond niet ongunstige jaar de revue passeren. het einde van deze prettige jaarver gadering. Hiermede was de dag even wel nog niet ten einde. Om half acht hield de voorzitter voor de leden, die de middagvergade ring niet hadden kunnen bijwonen zijn jaarrede, waarin hij het werk van de bond in het afgelopen jaar memoreerde. Tevens gaf hij een over zicht van het program van actie voor 195$, vooral de sport en de revalidatie waren een onderwerp van beschou wing. Het toneelgezelschap „Tavenu" uit Boskoop, onder voorzitterschap van de heer C. Hoogendijk, zelf lid van B.N.M.O. en onder regie van de heer P. Verkaai, vermaakte het gezelschap op een dolle wijze het ge zelschap met het kluchtige spel „vrijdag de dertiende" waarin bijge loof, pantoffelhelden en kenau's de De jaarverslagen van secretaris en j deden bulderen van het lachen, penningmeester werden goedgekeurd Vooral in de twee laatste bedryven en de laatste onder dank voor het ge-1 w"d d°°r,al e sPele,rs ee" 2eer «°ed Vermaas; Alida dr van S. Nieuwen- burg en A. Bonarius. Ondertrouwd: H. Binnendijk en J. de Nobel; C. de Boer en G. Nagte— gaal; W. v. d. Kraan en S M. A. van Vliet; J. Smit en E. Verhoog; G. van Nierop en P. C. Ohrispijn; J. J. Rood- akker en L. Mulder; J. D. van der Laan en G. Riemersma; M. C. Bouw- mans en J. T. Freeke. Overleden: N. Noort 82 jr man; G. Bonte 76 jr weduwe van H. Binnen dijk. voerde financiële beleid gedéchar- geerd. Naar aanleiding van het terug lopen van het batig saldo, werd uit de zaal het voorstel gedaan, een vrij willige bijdrage van minstens 3. per jaar te betalen, hetgeen unaniem en met enthousiasme werd overge nomen. Een optimistischer geluid kwam naar voren in het jaarverslag van de sportcommissie. Prima resul taten zijn bereikt door de beide teams van het zit-volleybal. In de competitie van de B.N.M.O. staat Leiden momenteel op de tweede plaats. De eerste wedstrijd tegen het politie-team heeft een dergelijk ent housiasme opgewekt, dat momenteel de aanvragen van volleybalclubs bin. nenstromen om wedstrijden zit- volleybal te spelen tegen de teams van de bond. De bestuursverkiezin gen verlopen zeer vlot. Bij ontbreken van tegencandidaten werden de af tredende bestuursleden bij acclamatie herkozen. De heer De Jager ver trouwde men voor een jaar weer de voorzittershamer toe. In de kas- commissie werden de heren Reekers en Maas gekozen terwijl de heer Stam weer als contactpersoon voor Gouda zal optreden. Na de pauze waarin door de koic- school voor thee met cake werd ge zorgd, gaf de alg. secretaris* van de B.N.M.O., mr. dr. W. K. J. J. v. Om men Kloeke, een ruim overzicht over het bondswerk. Allereerst wekte hij de leden op om in deze tijd van mo gelijke economische terugslag schou der aan schouder te blijven staan om te bewaren wat er met zoveel moeite verkregen is. Hierna behandelde de heer Van Ommen de buitenlandse contacten vooral in de wereldfederatie van Oud-strijders waarbij 36 landen zijn vertegenwoordigd met 20 miljoen leden en waarvan de voorzitter van B.N.M.O. de heer van Lanschot pre sident is. Het meest sprekende voor beeld is dat de Sow jet volledige in lichtingen verschaffen over de toe gezonden lijsten van vermiste sol daten. Het gesproken boek voor de blinde leden heeft de bijzondere aandacht van het hoofdbestuur, terwijl aan de achtergebleven weduwen, vooral in verband met het opgroeiende gezin de .grootste zorg besteed moet wor den. Hierna gaf spreker nog enkeie sprekende voorbeelden van hetgeen de sport voor de invaliden, geestelijk en lichamelijk, kan bewerkstelligen. De voorzitter dankte dr. Van Ommen Kloeke voor zijn bezielende woorden. Enkele vragen vormde tenslotte ZOETERWOUDE- LEIDERDORP I Kantoor gemeente-ontvanger. Het kantoor van de gemeente-ontvan ger zal a.s. woensdagmorgen geslo ten zijn. In plaats daarvan is het kantoor geopend op donderdagmor gen 27 maart, dus een dag later. LEIDERDORP Woningbouw Het bouwen van 10 herenhuizen aan de Anna van Saksestraat onder architectuur van architect A. F. Korff te Rijswijk, wordt voor eigen rekening uitge voerd door de firma Koningen en Batenburg te Den Haag. spel geboden, waardoor het minder rolvast zijn in eerste bedrijven dub bel en dwars vergoed werd. Ook de grime was in uitstekende handen. Het bijna ovationele applaus maakte het dankwoord van de heer De Jager wel zeer begrijpelijk. Als bijzondere attentie reikte spr. tenslotte aan de spelers de eerste Appèl-loten uit. Door een bijzonder initiatief van de heer W. Wesselius, conducteur van de N.Z.H.V.M. te Leiden, heeft het Prinses Beatrix Poliofonds een aardig douceurtje kunnen innen. In verband met 'n tariefswijziging werden in 1957 ongeldig verklaard de 8 rittenkaarten op de trajecten ScheveningenVoorburg en H. Rijn dijk/KersenstraatOegstgeest. De mogelijkheid bestond voor het publiek om voor de ongebruikte rit ten op reeds in hun bezit zijnde kaar ten restitutie aan te vragen. De heer Wesselius heeft de reizi gers verzocht afstand van het recht op restitutie te doen ten behoeve van een goed doel. Op deze wijze heeft hij een tegenwaarde van ongebruikte ritten weten in te zamelen van^fi gulden en 5 cent. Dit bedrag is op zijn verzoek ter beschikking gesteld van het Prinses Beatrix Poliofonds. Zaterdag j.l. hield de afd. Leiden van de K.N.T.V. haar jaarvergadering. Het ledental blijft de laatste jaren vrijwel constant: er treden geregeld nieuwe leden toe, waartegenover staat, dat soms leden moeten worden afgeschreven door vertrek naar el ders of anderszins. Het afdelingsbe stuur bleef ongewijzigd doordat op deze vergadering de aftredende be stuursleden Opdam en Zirkzee bij ac clamatie werden herkozen. In het jaarverslag werden als bijzonder ge slaagde activiteiten van het afgelopen verenigingsjaar vermeld het concert in de Lakenhal, verzorgd door eigen leden; de excursie naar de muziek instrumenten-afdeling van het Ge meentemuseum te Den Haag, en de lezingen van Hans Brandts Buys over Getal en Muziek en van dr Chr. Vlam over Musici uit Leiden verleden. Met goeden moed gaat men dan ook het nieuwe verenigingsjaar in. Uit den kring der leden werden reeds enkele suggesties gedaan. Met de opwekking aan de leden vooral ook de alg. leden vergadering op 7 juni te 's Hertogen bosch te bezoeken, sloot de voorzitter, Iskar Aribo, te ruim 23 uur deze za kelijke doch desalniettemin geani meerde vergadering. Burprerliike Stand Geboren: Frank Arnoud zn van A. Reitsma en J. Brouwer; Hendrik zn van C. van der Meij en J van Eg mond; Theodorus Johannes Jozef zn van J T. van Kampen en C. C. van den Nouand; Anthonius Johannes zn van C. Verleg en W. J. M. Devi lee; Monique Anette Frederika dr van J. W. Kandou en J. A. L. Wa- rouw; Catharina Hendrika Maria dr van F. C. A. Dieben en H C. Lange- zaal; René zn van R. Regeer en E. Crama; Arie zn van A. van Duijven- bode en H. C. Veldhuijzen; Cornelis zn van W. van den Brink en J. M. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM ZILVEREN JUBILEUM In de cantine van Sikkens Lak fabrieken N.V. te Sassenheim werd zaterdag 22 maart het jubileum ge vierd van de heer R. Kiesling, ad junct-directeur Binnenlandse ver koop, die oc 20 maart 25 jaar in dienst was van het bedrijf. De heer L. van der Plas, die de sprekers in leidde. vergeleek de heer Kiesling met de aanvoerder van een voetbal elftal. De heer A. M. Mees, directeur van Sikkens Lakfabrieken N.V. zag de heer Kiesling liever als een berg- beklmmer, omdat de goede verko per dezelfde eigenschappen heeft. De heer Mees bracht dank aan mevrouw Kiesling, die haar men zovele avon den en weekends heeft moeten af staan aan het bedrijf. Spr overhan digde de jubilaris het gouden jubi leum-speldje van Sikkens en een enveloppe met inhoud. Ir. A. van Driel wilde in de eerste plaats het bedrijf gelukwensen, dat het vijf en twintig jaar over het enthousiasme en de werkkracht van de heer Kiesling heeft kunnen be schikken. Hij overhandigde de jubi laris het diploma van de Maatschap- GEM. AANKONDIGING VERKIEZING PROVINCIALE STATEN De voorzitter van het hoofdstem- bureau voor de verkiezing van de le den van de Provinciale Staten in kieskring III (Leiden) brengt ter kennis, dat in een openbare zitting van dit hoofdstembureau, te houden op vrijdag 28 maart a.s., des voor middags 10.00 uur, in de koffiekamer (2e verdieping) van het Stadhuis, ten aanzien van iedere lijst zullen worden vastgesteld het aantal stem men bij de op 26 maart a.s. te hou den verkiezing van de leden van de Provinciale Staten op iedere kandi daat uitgebracht, alsmede de som men van deze aantallen stemmen. Leiden, 24 maart 1958. De voorzitter benoemd, e F H. van Kinschot. Lieve Vrouw van Zeven Smarten in Nederland, en over het missiewerk te Merakke in Nieuw Guinea. Allerlei vakken kunnen de jongens er leren. Ook de zorg voor licht debiele kin deren is aan htm zorgen toever trouwd. Interessant was de vertelling van het leven der papoea's, De kloosterroepingen kwamen nog even ter sprake, waarna de voorzit ster nog het jaarverslag van het ge zinszorgfonds voorlas en nog enige mededelingen deed. 16.000.— Z0ETERMEER Groslijststemming KVP Giste ren is de groslijststemming gehou den ter bepaling van de volgorde van de candidaten der KVP op de officiële candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Onge veer 75% van de leden der plaatse lijke afdeling van de KVP heeft aan pij voor Nijverheid en Handel, als- de groslijststemming, die in het pa- mede een Perzisch tapijt. I rochiehuis gehouden werd deelgeno- De heer G. J. Kooy, sprekend na-1 men. De uitslag van deze groslijst- mens de samenwerkende bedrijven van de Sikkens-groep, dankte de heer Kiesling voor de aangename samen werking. Hij bood een boek aan. De heer B. Engelenberg sprak na mens de Officiële Verkopers. Hij bood de heer Kiesling een weekend koffer en een electrisch scheerappa- raat aan, terwijl hij mevrouw Kies ling een doos bonbons overhandigde. Namens de ondernemingsraad bood de heer C. Rol een boek aan, terwijl de heer C. Littooy, sprekend na mens de afdeling Binnenlandse Ver koop een langspeelplaat overhan digde. In zijn antwoord bracht de jubila ris dank aan ieder, die hem in de af gelopen jaren steunde bij het uitvoe ren van zijn taak. Wielerver. „Sassenheim en Om streken". De uitslagen van de gis teren gehouden tijdrit voor de voor- jaars competitie waren bij de A- klasse over 35 km.: 1. Henk v. d. Zwet in 1 uur 2 min. 47 sec.; 2. Piet v. d. Lans in 1 uur 3 min. 7 sec.; 3. G. Waasdorp in 1 uur, 8 min. B-klasse: 1. Lud Meyland, tijd over 23,5 km. 51 min. 21 sec.; 2. Ton v. Dorp Bij de junioren: 1. Tonny Zelden- thuis; 2. Eddie de Brie; 3. Henk v. 't Hof; 4. Floor Meijer; Zondag 30 maart geen training voor A- en B-klasse in verband met star ten van 4 nieuwelingen in het Natio. naai nieuwelingen tournooi in de Midden Beemster van het jubilerende „Olympia" uit Amsterdam. De junioren rijden a.s. zondag hun laatste rit voor de voorjaarscompe titie, na afloop hiervan worden de prijzen direct uitgereikt. VOORHOUT KAV. Ondanks de koude, was de vergadering van de KAV, gehou den in café de Bonte Koe, als steeds goed bezocht. Door mevr. Berlofs werd een kort praatje gehouden over de politiek. Zij betoogde, dat politiek eigenlijk betekent vrezorging van het algemeen welzijn. Duidelijk zet te zij uiteen, dat men op 2 manieren aan politiek kan doen, en wel passiel, dat is alles doen wat voorgeschreven staat en verder alles over zijn kant laten gaan, en actief, door zelf voor te schrijven en mee doen. Dit kunnen wij door lid te zijn van de KVP. Spreekster beëindigde haar causerie met de woorden: „Laat 'u niet rege ren, maar regeer mee", Hierna was het woord aan broeder Danuel. Deze hield aan de hand van kleurendia's een lezing over het werk van de broeders congregatie van onze stemming is als volgt: 1. J. J. N. Dui nisveld; 2. G. L. Kamphuis; 3. J. P. C. v. d. Kraan; 4. J. Th. Vollebregt; 5. G. C. van Leeuwen; 6. B. L. M. van Veen; 7. G. P. C. de Vree; 8 G. L. de Groot; 9. A. C. van Velzen; 10. J. A. Boortman. SVH—DWO 1-1. DWO bond te gen SVH op Ockenburg de strijd aan. De wind stond schuin over het ter rein hetgeen veel afbreuk aan het spel deed. DWO wist het eerste doel punt te scoren en er kwam hoop in de vele DWO-harten die langs de lijn de strijd volgden. Tooh wist SVH door een goed doelpunt nog voor rust ge lijk te maken en met 1-1 ging men de tweede helft in. Hoewel DWO ontegenzeggelijk het beste van het spel had en dikwijls voor de SVH-veste verscheen, zagen zij geen kans nog een doelpunt te ma ken. Zij moahten zelfs blij zijn een goede verdediging te hebben, zodat in de stand geen verandering meer kwam. SVH had gedeeltelijk revan che genomen voor de 2-1 nederlaag te Zoetermeer. DWO 2 heeft zich tegen VDS 2 kra nig gedragen en wist een 5-2 over winning te behalen. DWO 4 heeft tegen Wippolder 3 het niet verder kunnen brengen dan een 3-2 nederlaag. DSO—HMSH 6-2. Op een glad veld heeft DSO een 6-2 nederlaag toe gebracht aan HMSH. Na een kwar tier verkennen met HMSH iets meer in de aanval en de sterke wind in de rug, maakte DSO door J. Klos het eerste doelpunt. Hierdoor niet ont moedigd ging HMSH tot de aanval over. Een kwartier na het doelpunt werd een der DSO-speleis zodanig in het nauw gebracht, dat hij in eigen doel scoorde (1-1). Hierna bleef, HMSH iets meer in de aanval. Bij een hoge voorzet beoordeelde de DSO verdediging de bal verkeerd en op zeer listige wijze scoorde HMSH voor de tweede maal (1-2). Dit scheen voor DSO het sein te zijn om het spel wat beter aan te pakken. Er werd nu be hoorlijk samenspel geleverd en uit een voorzet van P. de Goede .bracht N. Havenaar de staind op 2-2. Even voor rust was het weer Havenaar, die uit een voorzet van de Goede scoor de (3-2). Na de rust trok DSO fel van leer en al spoedig werd het door P. de Goede 4-2. HMSH probeerde het spel te verplaatsen, doch hierbij bleek, dat zij al haar kruit verschoten had. zodat de DSO keeper weinig moei- Dc Haagse politie heeft de 43-jarige boekhouder A. aangehouden. Deze heeft als penningmeester ten nadele van een onderwijsvereniging gedu rende de jaren 19521958 een be drag van 16.000 gulden verduisterd door valse boekingen te doen. JONGEN DOOR TREIN GERAAKT Gistermiddag omstreeks half vijf is de 13-jarige Rudi van Dorst uit Maarn en Maarsbergen gegrepen door de sneltrein ArnhemUtrecht. Hij is met een open beenbreuk naar hel academisch ziekenhuis te Utrecht gebracht. De jongen was met een viertal vriendjes op de spoorbaan aan het spelen bij een duiker, waar zij een bootje doorheen wilden laten varen. Toen hij zonder op te letten de spoorlijn wilde oversteken om het bootje aan de andere kant weer op te vangen werd hij geraakt door de ireeplank van de sneltrein. De trein had 20 minuten vertraging. MORFINE-AMPULLEN GEVONDEN Een 13-jarige jongen uit Haarlem heeft op het Bloemendaalse strand een doosje gevonden met 6 morfine- ampullen. Op aanraden van zijn va der ging hij hiermee naar het Ma rinehospitaal in Overveen, waar men meende, dat het een onderdeel was van de nooduitrusting van een schip De jongen heeft daarna de ampullen naar de politie van Bloemendaal ge bracht, die aan het strand naar nog eventuele andere doosjes heeft ge zocht, echter zonder resultaat. Een verkeersongeval op rijks weg 4a heeft het leven geëist van een 26-jarige marechaussee van de brigade Den Haag. De man escor teerde een militaire colonne en raak te bij het viaduct ter hoogte van Ypenburg bekneld tussen een tien- tons trekker met vuurmond en de muur van het viaduct. De veronge lukte was gehuwd en vader van twee kinderen. Uik werk kreeg. DSO verscheen steeds gevaarlijker voor het HMSH- doel doch het duurde nog even, voor- d. t P. de Goede er 5-2 van maakte. In de laatste minuut was het een HMSH-speler, die nog een doelpunt in eigen doel werkte (6-2). SPOETNIK n WAS DUIDELIJK ZCHTBAAR. De sterrenwacht „Duinzicht" te Monster heeft gisteravond om 20 u. 33 min. tot 20 u. 36 min. de tweede Spoetnik waargenomen, gaande van zuid-west naar noord-oost. liet viel op dat de helderheid sterk wisselde en dat het projectiel soms zelfs even onzichtbaar was. De hoogte waarop het passeerde bedroeg ongeveer .50 graden n.w. De wisselende helderheden kunnen veroorzaakt worden, doordat het ke gelvormige lichaam van de kunstmaan om z'n lengte-as draait. In zij-aan zicht zien we het voorwerp vrij goed, doch wanneer de punt naar ons is gekeerd zal het inzichtbaar zijn, zo meent deze sterrenwacht, die voorts vaststelde, dat de snelheid van de satelliet zichtbaar is vertraagd. De satelliet heeft vandaag de 2.023ste omwentelig volbracht en heeft daarbij nu ruim 89 miljoen km afgelegd. Kortgeleden zijn de afme tingen van Spoetnik II bekend ge maakt, lengte 2.27 mtr, doorsnede echter eind 1.15 meter verloopt kegel vormig naar scherpe punt waaruit de 1.75 mrt lange antenne steekt. Het einde van de satelliet zal naar ver wacht wordt omstreeks 5 april a.s. komen. DE GEZONDHEID VAN PRINS BERNHARD. De griep, waaraan Z.K.H. prins Bernhard leed, heeft langer geduurd, dan aanvankelijk werd vermoed. De ziekte is thans in zover over wonnen, dat de behandelende genees heren de prins hebben toegestaan, heden deel te nemen aan de lunch ten paleize ter gelegenheid van het af scheid van de Italiaanse ambassa deur. In de loop van heden zullen zij na der bepalen, aan welke gedeelten van het programma voor het staats bezoek van H.M. koningin Elisabeth en Z.K.H. Philip door prins Bernhard zal kunnen worden deelgenomen. WINST PHILIPS 18% HOGER De omzet van Philips' Gloeilam penfabrieken steeg in 1957 tot 3.177 2.686) miljoen, de winst voor be lastingen tot 394 3.13) miljoen en de winst na aftrek van de belastin gen tot 187 158) miljoen. Over het boekjaar 1957 wordt een onveranderd dividend voorgesteld van 14 procent op de gewone en van 7.6 procent op de preferente aandelen. Een reclame-stunt op komst? De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft zaterdagavond in Washington bekendgemaakt, dat za terdag in Siberië een kernontploffing is veroorzaakt, de derde Russische kernproef in drie dagen tijds. Donderdag hebben de Russen in Si- (27) Hoe men in Polen snel rijk kan worden Een opkoper in Warschau heeft een middel ontdekt om op een eerlijke manier snel rijk te worden, meldt het Poolse blad „Kuerier Polski". De man is er achter gekomen, dat de staatswinkels voor lege flessen één zloty (honderd groschen) betalen. En dat terwijl de glasfabrieken nieuwe flessen leveren voor slechts zestig groschen per stuk. Als men een vrachtauto huurt, kan men per dag dus honderden guldens verdienen, als men maar snel genoeg heen en weer rijdt van de glasfabrie ken naar de staatswinkels. Het blad weet overigens nog een gemakkelijker manier om rijk te wor den. Een fles soep kost in een staats winkel zeven groschen. Gooi de soep weg, lever de fles in en strijk de winst van dertig groschen op, aldus het Poolse blad. berië een klein kernapparaat laten ontploffen en vrijdag in het Noord- poolgebied een zwaarder. De Russen hebben in de afgelopen negen dagen volgens de Amerikaanse commissie zes proeven genomen. Het woi'dt niet uitgesloten geacht dat de Sovjetunie van plan is even voor het begin van een nieuwe reeks Amerikaanse proefexplosies in de Stille Oceaan in april met een verrassende aankondiging te komen. Zij zouden bijvoorbeeld het besluit bekend kunnen maken geen proeven met kernwapens meer te zullen ne men, onafhankelijk van wat andere landen doen of zelfs dat zij deze wa pens niet meer zullen maken. Een dergelijke bekendmaking zou natuurlijk een belangrijk propagan distisch succes voor Rusland beteke nen. Vooral in landen waar men te gen het nemen van proeven met kern wapens is, of waar een belangrijk aantal mensen er tegen is, zou dit zeer ten nadele van Amerika werken. Marktberichten ROTTERDAM, 24 maart Vee. Aanvoer 1947 stuks vee. 1281 vette koeien; 666 varkens. Prijzen: vette koeien le kw. f 3.00--3.35; 2e kw. 2.70—3.00; 3e kw. 2.50—2.70; var kens 184—182—180. Handel: vette koeien aanvoer groter, handel kalm. eerste kwaliteit prijshoudend vooral niet hoger, prima's boven notering; varkens aanvoer als vorige week, handel vlug, hoger in prijs, prima exemplaren boven notering. Verlovingsringen Keuze uit 20 modellen I Op het graveren kunt I u wachten. „De goedkopere zaak" I S, v. d. Water Haarlemmerstraat 11 Ik m het kxteet het liefst verkopen YvenkuntUee -1 mleimndmetbhwvbloedJYmsUm.nf', Mfieti ik teen een rode pti loop, heb ikrw't -[mUdimM' Wtl,.eh ik dochta een] klein sMie lonniHe JU ml wilt Uvoor M keeled btMerPXt Steeds de nieuwste snufjes NATUURLIJK I IAA EMAILLEHUIS AARLEMMERSTR. 165B Net Dagmeisje gevraagd. Zelfst. kunn. werken. De Groot. Douza- straat 75. Noordwiik Bin nen. 2? Iedereen is enthousiast, als wij uw matr. s over trekken met damast. Een één-pers. vanaf 19.50 twee-oers. vanaf ƒ26.50 Smits bedden en tapijten- magaz. Mare 98. Vrouwen- steep 9 tel. 23913. 2 Aangeboden: zit-slaap- kamer met vriie keuken en w.c„ gemeub. of onge- meub. p. 1 april voor dame of damesstudente. huur 60.- o. maand. Omgeving station (stad). Briev n on der no. 7055 bur. v. d. bl. 2 Woningruil. Hele wo ning te Leiden Utr. Jaag pad, bev. beneden 2 ka mers, keuken, grote tuin. boven: 1 slaapkamer en zolder. Huurprijs f 9.-. Te ruilen voor soortgelijke woning in het centrum. Liefst omgeving Pieters kerk. Br. onder no. 7053 bur. v. d. blad. jps radio BX 500 A met bandspreiding en onderzet kast met ingebouwde Phi lips platenwisselaar met 3 snelheden van 1956. h»«ft gekost 760.- nu voor 225.-. Dames- en heren fiets 25.- p. stuk. Hugo de Vriesstraat 72. Behangen!!! Hoe moet door behanger. Grootste keus R. en D.-behang. Voor elke beurs. Linnen. grondDapier. spijkertjes, plaksel. kinderranden. Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. tel. 23123. Erkend schilder-behanger. 2 Zongordijnen (Bala store). Volop licht in uw kamer. De zon houdt U buiten. Van 40 tot 2.60 br„ 2.10 lang. Vanaf f 2.80. De monstratie. Rich. J. Blok. Hoeewoerd 62. tel. 23123 (Balastore de echte). 2 Wonderverfü! lx ver ven, prachtig resultaat. Spiegelhoge glans. Niet te evenaarden dekking. Geen massa voorlichting Wij lichten U persoonliik in. Demonstratie. Rich. J. Blok. Hogewoerd 62 telef. 23123. Erkend schilder-be hanger. 954 en Jawa motorfiets, Vollebregt. Rhiinpeester- straatweg 46. Oegstgeest. tel. 26732 2 Te koop: 4 leren stoe len en 2 leren fauteuils 30.-; 2 lage fauteuils en 4 stoelen ƒ40.-: 5 licht kronen 12.50; ligstoelen met kussen f 6.- n. stuk; hele vloerkleden 7.50 p. stuk; uitschuiftafel f 10.-. F. v. J. Pluvm. Janvossen- steeg 51. 2* Hoes» uw kind? Jatter- mann's M^lrosum Forie helpt, lost taai sliim op. smaakt eoc Flacon f 2 bii elke drogist. 2 Nieuwe gegalv. golfpla ten. 200 x 90 cm., p. stuk 875.-. Kiopengaas. harm, gaas. draad, puntdraad. vo lièregans, zeefgaas, nertz- gaas, t-'inbanken. tuinstoe len. enz. Het best gesor teerd. het laagst in oriis. A. J. Hartwiik. Nw Bees tenmarkt 7-9-4. Leiden, tel. 26627. 2 Jongeman. 28 ir. zoekt een werkkring in Leiden of omgeving. Niet geheel onverschillig wat. Behoor lijke algemene ontwikke ling. Bereid zich te bekwa men. Br. onder no. 9017 bur. v. d. blad. Als hier uw advertentie had gestaan, was zij de lezers niet ontgaan

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3