In Hillegom werd iets groots verricht Gemeenteraad van Katwijk behandelde de begrotingen Italië voert de Dixieland-pastel"-mode in DONDERDAG 20 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Door samenwerking van „Ned. Fabrikaat" Het was een nationale gebeurtenis, die zich woensdagmiddag op het ter rein van de N.V. Ringvaart te Hille gom voltrok. De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland, de heer T. M. H. van Waveren stelde door de druk op een knop de eerste in ons land ver vaardigde Betonmortelcentrale met de eerste Nederlandse Truck-mixer in gebruik. Nadat de directeur van de n.v. „de Ringvaart" een woord van welkom had gesproken tot de talrijke aanwe zigen die bij de fabrikatie van beton of cement geïnteresseerd zijn en an dere genodigden, was het woord aan de heer Van Waveren, die allereerst zijn bewondering uitte over het moe dig particulier initiatief van de n.v. de Ringvaart om in deze moeilijke tijd deze daad te stellen en ofschoon hy gewoon was om zich bezig te hou den met de dingen die er aan de wes telijke kant van de rijksstraatweg gebeurden, waar de bloembollencul tuur de voornaamste plaats inneemt, verheugde het hem, nu eens tegen woordig te zijn bij een belangrijke gebeurtenis aan de oostelijke zijde van de genoemde scheidingsweg, waar de zich steeds uitbreidende in dustrie zeer zeker een niet mindere plaats inneemt op economisch gebied als de genoemde bloembollencultuur. Als voorzitter van de K. v. K. voor Rijnland was het spr. een bijzonder genoegen, dat hier twee bedrijven uit dat rayon door goede samenwer king er in geslaagd zijn de eerste in ons land vervaardigde betonmortel centrale met Nederlandse truck-mixer in bedrijf te brengen. Het vertrouwen in het élan van het Nederlandse bedrijfsleven groeit daardoor en het is de enige manier om de economische toestand te ver beteren, de werkloosheid op te hef fen en daardoor van nationale allure. Ten slotte achtte de heer Van Wa veren het van belang om nog iets te zeggen over de algemene toestand, zoals hij die zag. In verband met de nog steeds toe nemende werkloosheid in Amerika en zelfs in West-Duitsland en spe ciale gevoeligheid die de economie in ons eigen land heeft voor hetgeen er in het buitenland gebeurt op dit terrein, waar ons land zozeer afhan kelijk is van de export, achtte hij de vooruitzichten niet rooskleurig, ja zelfs angstwekkend. De door de bin nen- en buitenlandse economen ge dane geruststellingen ten spijt, acht te hij een economische crisis, of iets dat daarop zou lijken, niet tot de on mogelijkheden te behoren. Nog temeer vond hij waardering voor de moed van de twee onderne mers op wier uitnodiging hij daarna overging tot de in gebruikstelling van de nieuwe installatie. De nieuwe betonmortelcentrale werd geplaatst naast een stel aanwe zige cementsilo's waarin 800 ton ce ment zonodig in 3 verschillende soor ten kunnen worden opgeslagen, die nende voor het eigen bedrijf en an dere doeleinden en tenslotte voor de nieuwe inrichting. Het nieuwe van deze centrale is, dat het mengen van de beton ge schiedt in de mengtrommels die op de transportauto is geplaatst. Deze hebben een inhoud van 2\i m*. Ge durende het vervoer draaien deze trommels en mengen zo het cement en de toeslagstoffen. Door het blij- vendraaien, nadat het mengsel ge- DE KWAKEL reed Ls, wordt voorkomen dat het door trillingen, ontstaan tijdens het rijden, gedeeltelijk zal ontmengen. Voor het laden en vervoer van dit produkt zijn slechts twee personen nodig. De capaciteit der^ installatie, die geheel in Nederland namelijk bij de Jong's machinefabriek n.v. te Hazerswoude, bedraagt momenteel nog 250 m* per werkdag. De truck-mixer, eveneens fabrikaat van de Jong's machinefabriek, heeft behalve het belang voor de bouwnij verheid (ook woningbouw) grote be tekenis voor onze nationale economie, Elk door deze Nederlandse fabriek gebouwde en afgeleverde truck-mixer bespaart afgerond 20.000,aan de viezen. Bij een productie van 100 stuks, wat voorlopig in de bedoeling ligt, komt dit op twee miljoen gulden aan deviezen en tevens tot eenzelfde bedrag dat ten goede komt van de Nederlandse nijverheid. Nu wordt nog gestreefd naar het plaatsen van een Nederlandse truck onder de Nederlandse truck-mixer, een aanbeveling die nog verder strek kende gevolgen kan hebben. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgen Bij de door de bridge club „De Brug" gehouden onderlin ge bridgedrive werden de hoogste pu ten behaald als volgt: 1. echtpaar F. van der Valk 47 m.p.; 2. Jac. PluimgraaffH. van der Marei 45 m.p.; J. MoorsA. van Vorstelen 40 m.p.; 4. A. KlosA. Spruitenburg 38 m.p.; 5. mevr. SaeyP. van Paridon 37 m.p.; 6. Dick ParlevlietL. van der Plas 33 m.p. N00RDWIJK BEJAARDE DAME AANGEREDEN Gistermiddag vond een verkeers ongeval plaats bij het Pické-monu- ment te Noordwyk aan Zee. Een Amsterdamse student kwam op zijn motorfiets de Oude Zeeweg afrijden in de richting naar Noord- wijk-Binnen toen een 77-jarige dame de rijweg ging oversteken. De motor rijder hield in, waarop de vrouw een moment bleef staan, maar toen plot seling toch hardlopend voor de mo torfiets de weg overstak. Een botsing was niet meer te vermijden, waarbij de dame tegen de straat werd ge smakt. Hevig bloedend uit neus en mond bleef zij liggen. Dr. Mulder verleende de eerste hulp. Later is het slachtoffer, dat ook een verwonding aan het oog had bekomen, naar een ziekenhuis te Lei den overgebracht. De motorrijder en zijn duopassa gier kwamen te vallen, doch liepen geen letsel op. Postzegelverzamelaars. Gister avond hield de Noordwijkse Vereni ging van Postzegelverzamelaars in café-restaurant „Flora" haar maan delijkse vergadering. Wegens afwe zigheid van de voorzitter berustte de leiding bij de heer J. C. v. d. Voort. Deze kon in zijn openingswoord een flink aantal leden en belangstellen den verwelkomen. De secretaris, de heer B. Cramer, herinnerde in zijn verslag aan de zeer geslaagde jaar vergadering, waarin verschillende at tractieve programmapunten op phi- latelistisch gebied een groot succes waren geworden. Op de veiling wer den alle kavels aan de man gebracht. Vooral voor Nederland en overzeese gebiedsdelen bestond een geanimeer de stemming. De jongere leden ble ken geïnteresseerd voor de doosjes, terwijl voor goede kavels buitenland, w.o. Engelse hoge waarden en kolo niën wat minder ambitie was. De heer Th. Schipper bracht ver slag uit omtrent de gehouden kas controle. Penningmeester De Mooij kreeg dankwoorden voor zijn accu raat beheer. Het kassaldo was niet bijster groot, want voor de jaarver loting waren nogal dure zegels aan gekocht. Over deze verloting waren de leden echter bijzonder tevreden en bovendien zal de financiële ba lans binnenkort wat meer naar de voordelige zijde doorslaan. Leerzaam en interessant was een collectie ED- enveloppen Nederland, welke door de heer J. C. van der Voort werden geëxposeerd. Tijdens de pauze was er gelegen heid tot ruilen en daarna volgde een gesprek over philatelistisch allerlei. Men besprak o.m. de kleurverschil len bij oude en nieuwe zegels van Nederland. Gewezen werd op de bij zonder hoge prijs van het Neder landse „Europa"-zegel en het ver schijnen van de Thalia-zegel in Su riname, die tegen de prijs van 1.56 aan de philatelistenloketten te be komen zijn. Het verzoek tot open stelling van een philatelistenloket te Noord wijk is nog in behandeling. Gepleit werd voor meer publici teit omtrent het werk van de Noord wijkse Vereniging van Postzegelver zamelaars en activering van de le denwerving. Postzegelvrienden kun nen zich opgeven bij de secretaris, de heer B. Cramer, Dahliastraat 58. Coöp. D.S.S. Onder grote be langstelling hield gisteravond CoÖp. Verbruiksvereniging haar 32e „Jong Leven". De plaatselijke speel tuinvereniging „Jong Leven" heeft ,.w.. w in „Ons Huis dinsdagavond haar|ren doch waardoor we in Katwijk Woensdagmiddag kwam de raad van Katwijk in opembare vergadering bijeen voornamelijk voor de behan deling vain de diverse begrotingen, Een tweetal puften ging hieraan vooraf n.l. een vooretei tot het aan gaan van een geldlening met de n.v. Bank van Nederl. Gemeenten onder voorwaarden van: koers 100%, loop tijd pl.m. 13- jaar fix, rente 6%, half jaarlijks te betalen, aflossing in één bedrag per 2 januari 1971, vervroegde aflossing niet toegestaan, opneming 15 maart 1958, verder de gewone voorwaarden. Na een paar opmer kingen wordt het voorstel z.h.st. aan genomen. Dan nog een voorstel be treffende benoeming van een com missie „Bouwverordening der ge meente Katwijk". Hierin hebben zit ting de heren N. J. van Duyvenbode, H. Haasnoot, en A. Wassenaar. De heer Wassenaar is nog buitenlands zodat als plaatsvervangend lid was benoemd mr. J. van der Plas. In ver band met de omstandigheid dat ook mr. J van der Plas wegens ziekte vooralsnog niet in staat is zitting te nemen in deae commissie geven t>. en w. in overweging nog twee plaatsvervangers te benoemen. Gekozen werden de heren H. J. Grimbergen die bij lete stemming gekozen was en A. Pronk. Voor de algemene beschouwingen van gemeente en bedrijven zette de voorzitter uiteen waarom deze ge beurtenis ditmaal zo plaats had, n.l door het nieuwe reglement van orde moest een geheel ander systeem gevolgd worden dan anders. Spr. hoopte dat de openbare vergadering hierdoor belangrijk korter zal kun nen duren. Het was de heer Nic. van Duyvenbode (C.H.) die de algemene beschouwingen opende en behandel de: het 'badbedrjjf, de plantsoenen dienst, de visserij, de haven waarover de regering maar steeds blijft stude- jaarvergadering gehouden. "V oorzit- j n,ets wijzer worden, de indo^trie, de ter C. Kouwenhoven sprak een kort j tuinbouw welke door z'n grote om- welkomstwoord tot de aanwezigen.vang 0p steun van de raad moet Het deed hem genoegen de heer Lan- •Dj]jven rekenen, de woningbouw met gelaan als besturuslid van de K.K.krotopruiimdng op welke bouw men Bond voor het Gezin te mogen be- h€t tekort van 800, maar zeer groeten. Wegens verhindering van .tfeinig ingelopen, de penningmeester gaf de voorzitter een financieel verslag over 1957. Hoe-1 Ongezond, wel de dansavond in de speeltuin geen overgroot succes is geweest, is D heer H Haasn00t (PvdA) alles toch nog meegevallen. Doornoemde het ongezond, dat men Du de loterij en Rad van Avontuur, bracht b tin t nu het men toch nog ongeveer ƒ500 byeen. I jaar yoor y ver6treken Spr. Deze opbrengst werd uitsluitend ge-k finandële verhouding van b.rUlk. v??r du a.C.''l" eVgd uul UV en gemeente welker uitkering straat Men heeft besloten ook dit| Kattik veel te laag is. Spr. jaar weer een dansavond te OTgan,-aJndacht ^va>ti#d"te seren-Maar .nuzaler eenglanzen-1 houden op de van een gehoor de dansvloer aanwezig rijn. Vorig 2aab avvembadde woningbouw waar jaar werden 4 reizen gemaakt. Ook I mP?°L J r.u heeft men weer plannen om enige uitstapjes te organiseren. De gemeen te heeft haar jaarlijkse bijdrage van ƒ200 ook voor 1958 weer toegezegd. Zowel het ledental als het aantal do nateurs bevindt? zich nog steeds stijgende lijn. De voorzitter bracht dank aan al diegenen, die 1957 tot een succesvol jaar hebben gemaakt. De speeltuin zal waarschijnlijk maandag 24 maart a.s. geopend wor den voor 't nieuwe seizoen. De toe- zichtouder is ook dit jaar weer P. Sitvast, Na afloop sloot de voorzitter met de christelijke groet. LISSE RaacLsagenda. Op de agende voor de Raad der gemeente Lisse te hou den ten gemeentehuize op vrijdag 21 maart 1958, des avonds 8 uur, ko men o.a. de volgende punten voor: Voorstel met betrekking tot ver huur politiepost nabij Keukenhof; voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van een aantal onbewoonbaar verklaarde woningen; voorstel tot bepaling van het sub sidiebedrag van enkele verenigingen voor gezinszorg en gezinshulp over 1956;. voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de woningen Leidsevaart 4, 5 en 1; voorstel om de algemene begraafplaats over te brengen naar Duinhof. voor de uiterste waakzaamheid en voortvarendheid moet worden be tracht. Spr. noemde het gepubliceer de van mr. J. van der Plas ten op zichte van de handelingen der Leidse Duinwater Mij en zeide hiermede volkomen in te stemmen. Zelfs uit zeewater, zegt spr. maakt men te genwoordig zoetwater, drinkwater. De bouw van scholen waarmede Kat wijk al zo Lang op de proef gesteld is, de noodbrug over de Rijn naar de Molen feu in weg, de Havenplannen, de uitbreiding ten Noorden van Katwijk in de Hornepolder. De gemeentefi- ranciën en die van de bedrijven zijn volgens spr. kerngezond. Volgt de heer H. J. Grimbergen (KVP) die zegt, dat de juiste ver houding Rijk en gemeenten zoek is. Van de gemeentelijke autonomie is niet veel meer overgebleven. Den Haag verzorgt wat, Den Haag ver zorgt meer en nu. Den Haag verzorgt alles. De gemeenten zijn gedegra deerd tot filiaalhouders en zetbazen. Het onderbrengen van de bevolking is en blijft nog de grootste opgaaf. Ook voor onze gemeente is het eind van de huisvestingsproblemen nog niet in 't zicht. Koestal en Overduin raken zoetjesaan vt>L Hornespolder is genoemd als eerste etappe maar zal nog wel even op zich laten wach ten. Met niet aflatende waakzaamheid zullen wij moeten trachten onze wo ningbouw in de Zuidduinen uit te breiden, zodoende de bestaanszeker heid van vele Katwijkers, als tuin ders en landbouwers zo min mogelijk te bedreigen. De strijd om een vissershaven is jarenlang gevoerd en nog steeds niet met suoces bekroond. Volkomen te recht zullen alle pogingen moeten worden aangewend de bedrijvigheid rond de vishandel voor Katwijk te bewaren. Wat de voor ons liggende begroting betreft kunnen wij kort zijn. Het nadelig saldo beperken was de intentie en doet de kreten om zweminrichting gehoorzaal, bestra tingen enz. verstikken. Het is be treurenswaardig maar onzerzijds Valt hieraan niets te veranderen, aldus de heer Grimbergen. Niet optimistisch. Dr. L. Borleffs (VVD) is bezorgd over de woningbouw. Volgens spr. is mi al te bezien dat de 40.000 wo ningen er niet zullen komen in Ne derland, hoogstens 30.000. Overigens sluit spr. zich aan bij de vorige spre kers doch is het niet eens met de subsidie-politiek van de gemeente en wijst hierbij op het tekort op de be groting van ƒ254.000,Spr. ziet de toekomst niet rooskleurig in en ver wacht, dat van de Katwijkse Zeeha ven niets terecht komt. De voorzitter beantwoord de spre kers en is dankbaar voor hetgeen de leden gezegd hebben. Maar weinig concrete vragen zijn er gesteld. Wat da gemeentelijke autonomie betreft, is men over de gehele linie ontevre den. Van het spook der woningnood zullen ook wij moeten proberen af te komen. Spr. zegt te hopen dat 1958 niet minder woningen zal brengen dan 1957. De scholennood is groot, er dreigt grote nood dat de leerlingen niet gehuisvest zullen kunnen wor den. Wat de brug aan het Overrijn betreft zal men trachten dit werk te verwezenlijken. Dan komt men aan de behandeling van de diverse begrotingen waarvoor de voorzitter kortheid vraagt. Gasbedrijf. Met de nieuwe metho de, na de gemechaniseerde boekhou ding, zijn de heren Jac. v. d. Plas, C. van der Plas, A. Pronk, dr. G. W. Overdijkink en H. Haasnoot het niet eens, maar na toelichting door wet houder D. Kleen en de mededeling, dat nog eens bekeken zal worden of een voorman bij de meteropnemers aangesteld zal worden, wordt dit hoofdstuk ook goedgekeurd. Het hoofdstuk algemene dienst loopt niet zo vlug. Allereerst is het dr. Overdijkink die pleit voor presen tiegeld aan sommige commissies zoals de commissie voor de Oudheidkamer. Reeds een half jaar geleden is hier over gesproken en een- verzoek inge diend en nimmer heeft men hierover iets gehoord. Een zeer lange discussie wordt hierover gehouden waarbij de heren C. van der Plas, Nic. van Duy venbode, H. Haasnoot, A. Pronk en H. J. Grimbergen het woord voeren, maar het voorstel van dr. G. W. Over dijkink wordt met 4 tegen 12 stem men verworpen. Ook over de dienst van de concier- Se is men in het algemeen ontevre- en. Deze heeft buiten z'n dagelijkse dienst nog veel te veel werk. Bijna geen avond is hij vrij. Wethouder v. Leeuwen merkt op, dat hij werkt volgens overeenkomst maar de heer C. van der Plas merkt op dat die instructie is gemaakt voor 26 jaar terug toen het werk geheel anders lag. De voorzitter zegt toe een en ander nog eens te zullen bezien. De post rookartikelen ten laste der gemeente is door b. en w. met 500 verlaagd waarover verschillende op merkingen gemaakt worden doch waarbij de raad zich tenslotte neer legt. Het hoofdstuk Politie is voor dr Overdijkink aanleiding om z'n goed keuring uit te spreken over het werk der kinderpolitie waarvoor hij zo mogelijk uitbreiding vraagt hetgeen de voorzitter toezegt zo spoedig daar gelegenheid voor is. Over een en quête aan de leden van de Vrijw. brandweer uitgereikt is men niet te vreden, doch de voorzitter zet een en ander recht. Schoolartsendienst. De heer C. van der Plas pleit voor uitgebreider schooltandverzorging, dr. Overdijkink idem en de heer Nic. Ouwehand zou de schoolmelkverstrekking uitgebrei der willen zien door sommige school besturen en onderwijzers tot deze ge dachte te brengen waarvoor b. en w. toezegging doen. Bij het punt „Zwembad annex Bad huis" waarvoor dr Overdijkink meer dere malen gepleit heeft wijst deze spr. er op dat Katwijk een veel te laag bedrag uit het gemeentefonds krijgt, gemeente van dezelfde grootte als Katwijk kregen 52.80 per inwo ners en Katwijk 40.06. Ook de heer Haasnoot is dezelfde mening toegedaan alhoewel spr. van mening is dat zulks in 1958 zeker niet verwezenlijk zou kunnen worden. Bij hoofdstuk V Uitbreidingsplannen wijst de heer H. J. Grimbergen op de tragische omstandigheid, dat nog vele gezinnen geen plaats hier vinden van wege hun grootte. De heer C. v. d, Plas wil de krotwoningen strenger aanpakken, een onbewoonbaar ver klaarde woning is amper leeg of een ander gezin zit er al weer in. Meerdere leden spreken hierover wat er op neer komt dat er meer op gelet moet worden dat niet-inwoners geen woning mogen betrekken tenzij door woningruil. Ook de gehoorzaal komt weer ter sprake maar wethouder Bloot wijst er op, dat de bekende particulier wel een gehoorzaal wil bouwen maar an nex bioscoop en dat kunnen b. en w. niet toestaan. Over de rioolzuivering waarna de heer Nasveld spreekt antwoord de voorzitter dat er aan gewerkt wordt. Bij hoofdstuk onderwijs, kunsten en wetenschappen spreekt dr Over dijkink over de verlaagde subsidie van 3000.— op 1000.—. Na enige discussie stelt de heer v. Duyvenbo de voor dit op 2000.te brengen welk voorstel met 15 tegen 2 st. wordt aangenomen. Na een opmerking van de heer C. van der Plas over het op zondag open zijn van het V.V.V. kan toor zegt de voorzitter dat het bestuur van V.V.V. er mee accoord kan gaan dat het kantoor des zondags gesloten blijft. Nog een discussie over de ver goeding van de Stedebouwkundige ir. van Embden, die echter volgens wethouder Bloot volgens het B. en A. tarief werkt doch waarmede de he ren dr Overdijkink en de heer Haas noot niet kunnen instemmen. De be groting wordt ten slotte, met een te kort van 254.553.48 zonder hoofdelij ke stemming goedgekeurd waarna sluiting der vergadering tegen onge veer middernacht. jaarvergadering in Hotel Royal. De voorzitter, de heer J. v. Leeuwen, sprak zijn verheugenis uit over de grote opkomst en heette in het bij zonder welkom de ere-bestuursleden v. d. List en v. d. Hulst, de raad van toezicht, de administrateur, de heer J. v. d. Weijden en later op de avond de geest. adv. Kap. Hillen. Het afgelopen jaar was voor de coöp. niet ongunstig, doch ook niet onver deeld gunstig. Meerdere oorzaken hadden hieraan meegewerkt, maar een der grootste oorzaken was wel de lang'durige ziekte van de eerste bediende, de heer Langeveld. Door de grote plichtsbetrachting van het personeel met aan het hoofd de bedrijfsleider de heer P. Zouten- bier, is men er in geslaagd de af delingen kruidenierswaren en huis houdelijke artikelen flink op peil te houden, doch de afd. textiel, hetwelk grotendeels door de heer Langeveld behartigd werd, liep begrijpelijker wijze een stuk achteruit, waardoor dit boekjaar afgesloten moest wor den met een klein verlies. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental met 14 was voor uitgegaan. Door de eigen instelling Moederschapzorg was in het afgelo pen jaar uitgekeerd f 499, aan het propagandareisje werd deelgenomen met 150 personen, terwijl de textiel- show een flinke belangstelling had. De omzetten van de drie laatste ja ren waren respectievelijk in 1955 ƒ264.900, 1956: ƒ293.500, 1957: 293.150 gulden, zodat de omzet van vorig jaar geëvenaard werd. Mededeling werd gedaan dat op woensdag 2 april a.s. 's avonds van half 8 tot 9 uur de vaste korting zal worden uitbetaald, terwijl het bestuur de mening was toegedaan, dat ook dit jaar op de zelfde voet een propagandareisje voor de leden zal worden georgani seerd. Hierna verkreeg de administrateur de gelegenheid de balans en winst en verliesrekening uit te brengen. De totale omzet van het afgelopen jaar was ƒ293.150 (vorig jaar ƒ293.500), gesplitst in kruidenierswaren 238.000 gulden (v.j. 228.000), huishoude lijke artikelen 12.000 (v.j. 12.500), textiel ƒ43.000 (v.j. ƒ53.000) en een verlies was ontstaan van 2233 (v.j. winst 1341). Dit verlies is als volgt te verklaren: door een abuis was vorig jaar een bedrag van ƒ633 te weinig uitgetrokken voor de uitke ring van het vaste; dividend, zodat dit op dit boekjaar drukte, een ver bouwing van 1500 hetwelk in zijn geheel ineens is afgeschreven, een te scherpe prijsstelling van sommige waren hetwelk werd begroot op 3000, welk bedrag direct ten goede is gekomen van de afnemers, terwijl ook een winstderving ontstond door de mindere omzet van textiel. Ge zien deze gegevens behoeft het kleine tekort geen enkele zorg te verwek ken, temeer daar dit bedrag uit de reserve kon worden aangevuld. In het bestuur werden herkozen de he ren J. Koelewijn, J. de Ridder en J. v. d. Berg en in de raad van toezicht de heer W. Schelvis Wzn. In de rondvraag bracht één der da mes naar voren het houden van zgn. coupondagen. Deze geste werd gaar ne door het bestuur overgenomen en zal op de eerstvolgende vergadering in overleg met de bedrijfsleider be sproken worden. Met een propagan distisch woord door de voorzitter werd deze bijeenkomst besloten en ging men over tot een grote gratis verloting van verbruiksartikelen. Tweede lustrum K.A.V. Het is een loffelijke gedachte van het be stuur van de plaatselijke KAV ge weest om op de eerste plaats het 10-jarig bestaan van de afdeling op kerkelijke wijze te vieren. Dat de leden dit ook op prijs stelden, bleek wel het beste uit de massale opkomst in de avondmis gisteravond gehou den in de parochiekerk van de H. Jeroen. De H. Mis werd opgedra gen door de geest.l adv. kapelaan Hillen, terwijl de liturgische gezan gen op voortreffelijke wijze werden uitgevoerd door het dameskoortje van de H. Familie. In een korte toe spraak wees de geest. adv. erop, dat men geen mooiere dag dan 19 maart, de feestdag van St. Jozef, had kun nen uitkiezen om dit lustrum te vie ren. Hij greep gaarne de gelegenheid aan, om nu hij zovele moeders voor zich zag, het Goddelijk Gezin allen tot voorbeeld te stellen en dit in het dagelijks leven na. te volgen. De ver dere viering van dit lustrum zal ge houden worden op 10 april a.s. VOORHOUT Woningbouwvereniging „Voorhout In café Boerhaave hield de w ningbouwvereniging „Voorhout" ha, jaarvergadering. In zijn opening* woord deelde de voorzitter medt verheugd te zijn dat ook de burge meester, die steeds zo'n grote belanj. stelling heeft voor de verenigin; aanwezig was. Met waardering g«. tuigde hij van de goede samenwer. king van het gemeentebestuur en dt woningbouwvereniging. Er word! zeer hard gewerkt en 1957 was dan ook een topjaar. Aan het verzoek van velen om te gelpaden te leggen, afscheidingen te maken en heggen te planten is vol daan. Hij vraagt aller medewerking om dit alles nu in goede staat te hou den. Deze kosten worden vergoed door vanaf 1 juli a.s. de huur met 15 ct. te verhogen. Door een enkeling werd hierop cri- tiek uitgeoefend. De kasrapporten die door het verificatiebureau waren ge- controleerd, werden in orde bevon den. Het jaarverslag van de secretarii had aller instemming. De moeilijkhq. den op de kapitaalsmarkt en stijging der rentevoet kwamen hierin uiting. Het jaarverslag van de penning, meester gaf een batig saldo aan van 676,35. De heer J. W. Jansen, werd bij ac clamatie als bestuurslid herkozen, evenals de heer J. van der Blom als commissaris. Hierna gaf burgemeester Smolders een uitvoerige toelichting over dt bouw van premiewoningen via het bouwfonds van Ned. Gemeenten. 17 Woningen zullen zo worden gebouwd waarvan er reeds 8 verkocht zijn. H(j spoorde daarom allen aan zich, in. dien mogelijk, van zo'n woning te voorzien. De lasten komen dan op 16 A 17 per week. Op het gemeentehuis kan men alle inlichtingen verkrijgen. Ook de moeilijkheden kan men daar voor. leggen. De burgemeester deelde mee, dat er nog 14 woningwetwoningen ge bouwd worden. Voor dit bouwplan is 2270 m2 grond van de gemeente aan- i gekocht. Men zal een geldlening aan gaan. De vergoeding van de admink strateur zal worden verhoogd van 5 tot 6 gulden per woning en die van de klachtenman tot 1.50 per woning, Tot slot was de heer J. Kortekaas de tolk der aanwezigen, door dank te brengen aan het gemeentebestuur en het bestuur der vereniging voor het zeer vele vruchtbare werk in het be- lang der woningbouw verricht. Raadsvergadering. Dinsdag 25 openbare vergadering bijeen, dea avonds 8 uur. Enige der te behandelen voorstel len zijn: Invoering nieuwe rechtspositie-re geling voor het gemeentepersoneel; het verlenen van een duurtetoeslag aan een gedeelte van het gemeente- personeel; het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een riolering in de Herenstraat en het Boerhaavekwartier. Geslaagd. Dezer dagen slaagden onze plaatsgenoten B. J. v. d. Ploeg en J. W. C. v. Werkhoven, beiden in dienst der gemeente Voorhout, voor het examen chauffeur-pompbediende bij de brandweer. Z0ETERMEER Woningbouw. Onder architec tuur van architect J. Dekker te Ha zerswoude, worden alhier 20 wonin gen gebouwd voor eigen rekening door de firma Groen en Bergman te Benthuizen. VERBOND VOOR VEILIG VBRKEi Eénrichtingsweg. Inrijden toegestaan. Keren en terug rijden Een nieuwe ster aan het firmament van de mode is de Romeinse ontwerpster Tita Rossi, die een dezer da- pn met haar lente- en zomercollectie 1958 onder de titel „Dixieland Pastel" is uitgekomen. Links: een model in tabaksklenrije zijde, afgewerkt met rood met witte stip pen. Midden: „Van de aarde naar de maan" is een mo del met een montgolfler-vormige rok. Links: „Tuinfeest" is een model in licht groen met een wijde rok, een brede ceintuur en een hemdvormigre overgooier.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6