Voormalig KAB-gebouw Steenschuur wordt openbaar verkocht Scherp Uitvoering door „De Stem des Volks" Jaguar nam pantersprong in het Levendaal Pater G. Sloots „stevig" gehuldigd DONDERDAG 13 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Gewichtige beslissingen op jaarvergadering ZeLfs hem, die de meest vooruit strevende i ut uur heeft, zal het een bemoediging zijn, zo nu en dan eens een terugblik te werpen op dat wat hij tot stand heeft gebracht. Deze bemoediging, tevens een groot ge noegen, hebben de KAB-leden on dergaan, die gisteravond in De Har monie aanwezig waren op de „wet gevende" jaarvergadering van de afdeling Leiden van de Katholieke vakcentrale. In een korte openingstoespraak zeide de voorzitter, de heer F. K. de Bree, nadat hij in het bijzonder de geestelijk adviseur, kapelaan G. Lemmers en de districtsbestuurder, de heer J. van Jaarsveld, had be groet, dat deze algemene jaarver gadering de beste aanleiding bood, niet alleen voor een terugblik op wat bereikt werd maar ook voor een beschouwing van het beleid. Dit wordt in hoge mate beïnvloed door de bestedingsbeperking en de daaruit voortvloeiende werkloos heid. Eind februari telde Leiden 1182 werklozen, weliswaar waren er dat 50 minder dan de vorige maand en lag het aantal ook bene den het landelijk gemiddelde maar de kwestie mag daarom geenszins te licht worden opgevat. Met name de bouwnijverheid, de metaal- en textielindustrie en de losse arbei ders hebben onder de verminderde werkgelegenheid te lijden. Men hoopt in deze met steun van de overheid en in samenwerking met C.N.V. en N.V.V. afdoende voor zieningen te treffen ten behoeve van de werkloze mens. Vervolgens gaf spr. enige aanwij- zigingen, hoe te handelen in geval van werkloosheid, waarna hij enige mededelingen liet volgen. De belangrijkste hiervan was wel, dat het bestuur heeft gemeend de „sla pende gelden" van het voormalige retraitefonds ter beschikking te mogen stellen van de Lourdesreis van een chronisch-ziek kind. De notulen van de najaarsleden vergadering, gelezen door de tweede secretaris, de heer S. van Leeuwen, werden onder dank van de vergade ring goedgekeurd. Hierna deed de secretaris, de heer J. G. de Winter, het jaarver slag over het K.A.B.-beleid. Het was een lijvig document, dat een goed verzorgd beeld gaf van de be wonderenswaardige activiteiten tot sociale-, culturele- en godsdienstige verheffing der arbeiders. Het werd onder applaus van de vergadering door de voorzitter aan vaard. Naar aanleiding van het politieke advies, dat werd uitgebracht met het oog op de komende verkiezin gen, hielden het lid de heer J. Ver- voorn en het bestuurslid de heer Th. de Wilde een kleine beschou wing, waaruit bleek, dat de KAB zich achter het advies stelt en waar in zij een oproep deden op de leden, eensgezind te zijn. De penningmeester, de heer F. A. van Hees, bleek niet ontevreden over de financiële resultaten over het afgelopen jaar. De toekomst zag hij echter minder gunstig in. Nadat de kascontrolecommissie te kennen had gegeven, dat ze midde len en bescheiden in goede orde had bevonden, werd de heer van Hees onder dank en met lof van de voorzitter van zijn opdracht gede chargeerd. Een van de aanwezigen wilde het voorstel van het bestuur tot aan wending van de „slapende gelden" POTLOOD en GEEST No. 516. Horizontaal: 1. reeks tegenstelling van groot, 8. bekende afkorting, 9. rivier in N. O.-Italië. 10. woning van een vorst, 12. slede, 13. bastaarduitgang, 14. inhoudsmaat (afk.), 15. oningewijde, 17. langwer pig blok hout, 19. academische titel (afk.). 20. stronkje, 21. katholieke encyclopedie (afk.), 22. schaaldier, 24. ingang, 26. lidwoord (Fr.), 27. muntje in Turkije, 28. deel van het gelaat. Verticaal: 1. vlaskam, 2. krijt gebergte op Kreta, 3. lange platte dolk (Indonesië), 4. onderricht. 5. voegwoord, 6. oudste bijbelvertaling, 7. zot, 9. smalle rivier, 11. onderricht, 14. militair commando, 16. dorp tus sen Franeker en Sneek, 17. houding, stand, 18: gem. in N.H., 20. vrucht, 21. papegaai in Nieuw Zeeland, 22. vreemde munt, 23. hogepriester te Silo, 25. munt in Turkije (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 515. Horizontaal: 1. kreuzer, 6. Eos, 7. kim, 9. st., 10. dis, 12. nu, 13. wreed, 15. amie, 16. Dora, 17. getal, 19. eb, 21. Fin, 22. mi, 23. ras, 25. die, 26. kroniek. Verticaal: 1. kot, 2. Rs., 3. unie, 4. e. k. 5. rin, 6. eskader, 8. mutatie, 10. dreef, 11. Sedan, 13. wig, 14. dol, 18. tien, 20. bak, 22. mik, 24. Sr., 25. de. van het retraitefonds voor een Lourdesreis voor een ziek kind, aan vechten maar nadat bij zitten en op staan was gebleken, dat niemand tegenstemde, gaf hij zijn pogingen op en werd het voorstel toch aan vaard. Verkoop K.A.B.-gebouw. Wat betreft de verkoop van het gebouw Steenschuur 15, maakte de voorz. bekend, dat de oorspronke lijke opzet, het gebouw aan een de kenale stichting van de hand te doen als een „centrum", geen doorgang kon vinden. De K.A.B., die geen heil ziet in restauratie en exploitatie van het pand, heeft het voornemen opge vat, het thans met een andere be stemming te verkopen. Na een summier overzicht van de zakelijke achtergrond werd dit voor stel door de vergadering aangeno men. In de vakatures van de statutair aftredende heren Van Leeuwen, Keur en De Groot zou door bestuurs verkiezing worden voorzien. Bij ont stentenis van tegencandidaten wer den ze echter geacht te zijn herko zen. De geestelijk adviseur sprak ver volgens zijn bewondering uit voor de activiteiten, die uit het overzicht wa ren gebleken. Hij zag ze als het „ge ven van concrete vormen" aan liefde rechtvaardigheid, die voort vloeien uit de christelijke levenshou ding. Het is echter niet voldoende zijn beste krachten te geven aan de ze organisatie, met moet voor alles de oervorm van Christus' organisatie in het oog houden. Spr. bepleitte het gezin, de kleinste en van God gekre gen organisatievorm, te eerbiedigen. Hij wekte zijn toehoorders op, de K.A.B. te dienen met dezelfde be langeloze opoffering, die ze aan de dag leggen bij de opvoeding van hun kinderen. PAASVEE-TENTOONSTELLING De Paasvee-tentoonstelling te Leiden van de VEBO wordt gehouden op vrijdag 21 maart. De officiële opening vindt plaats in ,,'t Schuttershof'' om 10 uur v.m. ZILVEREN PRIESTERFEEST P. BARTHOLÜS GELAUF Pater Bartholus Gelauf o.f.m., pre fect van het St. Bonaventura-lyceum, herdenkt op 26 maart a.s. de dag, dat hij 25 jaar geleden priester werd ge wijd. Het feest zal echter gevierd wor den na de Paasvakantie. Reportage huwelijk in Ac. Ziekenhuis De moeder van mej. A. Voorwin den, die dinsdag in het huwelijk trad met de heer J. Heyboer, heeft in het Academisch Ziekenhuis in de geest de gehele plechtigheid kunnen bijwonen, omdat zij hiertoe dank zij een volledige reportage op een band recorder in staat werd gesteld. De plechtigheid vohd plaats in het stad huis te Benthuizen en daarna werd het kerkelijk huwelijk ingezegend in de Gereformeerde kerk aldaar. De moeder dankt dit aan de VIGO, de Vereniging Voor Interkerkelijke Geluidsopnamen, die twee van haar leden, de 29-jarige bedden verkoper J. Schrader uit Amsterdam en de technisch opzichter van het gemeen telijk vervoersbedrijf, J. van Rhee- nen had gezonden om de geluidsop namen te verzorgen. Beiden moesten hiervoor een snipperdag nemen, maar het blijde gezicht van moeder Voorwinden, die alles zo goed had kunnen horen vergoedde alles. De directeur van het Academisch Zie kenhuis te Leiden had de vereniging op dit geval opmerkzaam gemaakt. Burgerlijke Stand Geb.: Jacob, z. v. J. Schaap en M. Jonker; Yvonne, d. v. J. Bruines en S. Kruit; Jacoba A. M., d. v. C. G. Verhoeven en J. J. M. Hensing; Yvonne, d. v. G. Boot en J. M. de Haas; Ingrid, d. v. C. v. Beelen en A. G. Keveling; Maria, d. v. C. Wees jes en M. Karssemeijer; Magdalena M., d. v. S. Reawaruw en T. Statema; Arie, z. v. A. v. Diggele en F. v. Zan. ten; Johanna M. h., d. v. N. A. Korbee en A. v. Delft; Gerardus J., z. v. C. I. J. v. Klink en H. M. Termeulen. Getr.: R. E. Spijker en J. M. W. v. Weerlee. Overl.: J. Vorthoren, 50 jr. echt genote van C. B. v. d. Straaten. heeft gisteravond „De Stem des Volks" afd. Leiden, gesecundeerd door het Kunstmaand orkest, nu eens niet een oratorium uitgevoerd, maar wèl twee Kantaten en twee belang rijke kleine vocale werken van Mo zart. De vier vocaal solisten waren Truus Adema sopraan, Annie Hermes alt en Arjan Blanken en Bram van Luyn tenor en bas De „Kantate von Edler Art" van Wilhelm Petersen is een ingetogen Werk, pretentieloos, eenvoudig en devoot. Deze Grieks-Duitse compo nist heeft de liederen, door hem be werkt, ontleend aan verschillende liedboeken, daterend uit de 16e eeuw, en nog ouder. Vierstemmig zijn de liederen voor koor bewerkt, afge wisseld door soli voor sopraan, ter zetten en kwartetten in verschillen de combinaties. De merkwaardige wordingsgeschiedenis van enkele lie deren, die men in het programma te lezen krijgt, typeert deze zonder twij fel. De liederen waren onderling prettig contrasterend in stijl gehou den, welluidend en rhytmisch; en zo was ook de uitvoering zowel door het koor als ook door solisten en or kest, die de details perfect hebben belicht. Wat het koor betreft: de attaques waren zeker, de klankkleur heel be vredigend en zelfs mooi, en soepel; en waar dit gevraagd werd in leven dig tempo gehouden. Het is lofwaar dig dat aan een jong kunstenaar ge legenheid wordt gegeven zich op een concert te laten horen, en het is pret tig geweest onze stadgenoot Joop Stokkermans welkom te heten op het concertpodium. Hij speelde het con cert g mineur op 23 van Mendelssohn Bartholdy voor klavier en orkest. Het stuk van de grote meester moge zwakke plekken hebben, ernaast zijn er plaatsen van veel schoonheid. En wat de pianist goed heeft be keken, het is dankbaar voor het in strument geschreven maar tot de lichtere concertwerken behoort het geenszins. Een reden'temeer om, zo als ook ruimschoots werd gedaan, de jonge pianist om zijn spel te compli menteren. DE DRIE DELEN wisselen van een gepassioneerd Molto Allegro con fuoco met een duister hoofd thema, dat mooi contrasteert met het lyrische zangthema; het Andante is volksliedachtig van type en het Molto Allegro verraadt de hand van de schepper van de muziek bij The Mid- summernightsdream. Joop Stokker mans heeft zich in de virtuoze mu ziek kranig onderscheiden. In de zaal had men grote aandacht voor zijn interpretatie, die technisch en muzi kaal evenwichtig en karakterstiek er wezen mocht. Allerwege waarde ring en hulde aan de jonge kunste naar, wiens optreden zich kenmerkt door bescheiden eenvoud. Het orkest heeft voorgegaan door Iscar Aribo vakkundig en mooi begeleid. NA DE PAUZE: Mozarts onsterfe lijk „Ave Verum". Hoezeer voelt de dirigent de intensieve expressie en devotie aan en hoe voortreffelijk heeft hij de koorzang in mezza-voce tint gehouden. De sopraan-soliste Truus Atema vertolkte hierna Mozarts „Laudate Dominum", de hymne van lof aan de Allerhoogste, met verblijdheid en geestdriftig in kleur en expressie, waarbij de ingetogenheid in het koor opvallend was. Met Mozart eren wij Schubert een van de grootste mu- Aribo had ten afscheid het oratorium in miniatuur „Mirjans Siegesgesang" gekozen, dat Schubert voor sopraan en koor schreef. Voor de sopraan solist, wier stemkwaliteiten 't meest' gunstige beeld in het hoge register vertonen, ligt de partij minder gun stig, omdat de stem in het lagere register nog te veel expressie mist. Het goed onderlegde koor heeft het schilderend en schilderachtig muzi kale werk tot aller bevrediging ge zongen. Schubert schreef het met eenvoudige middelen, vormbesef en ten laatste effectvolle climax, waarin evenwel de toonkwaliteit van 't en semble niet geflatteerd klonk. Het orkest begeleidde gunstig en Aribo leidde met vaste hand en juist be grip. Het welverdiende succes was, groot. J. KORTMANN WEER WINKEL BEVRIJDTNGSPLEIN Gisteren is aan het Bevrijdings plein bij de 5 Meilaan in Leiden zuid west een postagentschap geopend. De heer Lepelaar, die de agent is, heeft tevens een leesbibliotheek en een sigarenmagazijn. Huiselijke haard. Jan de Nie en Zonen hebben in de Jacobazaal van De Burcht een serie nieuwe model-haarden geplaatst, die vanmiddag en vanavond en morgen middag en -avond te bezichtigen zijn. Een model van de nieuwe Voka- haar brandt daar, die het mogelijk maakt centrale verwarming te sto ken vanuit de heteiuchtkachel in het hoofdvertrek. Hierbij kan geen warmte verloren gaan Een model van een eigen fabrikaat-De Nie heeft dezelfde eigenschappen. Deze haard kan ook met olie gestookt worden. Gym ver. Groen Wit De leden boven de 16 jaar die nog geen bericht hebben gestuurd dat zij aanwezig zijn op de ledenvergadering kunnen dat nog per telefoon doen nummer 30434. Examen Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het inge nieurs-examen civiel-ingenieur de heer J. Vos te Leiden. Oud-directeur van „Gebrs. Boot" overleden Hedenmorgen is overleden in het Sint Elisabethziekenhuis, waar hij sinds een week was opgenomen, de heer Philippus Boot Jaczn., oud-di recteur en commissaris der n.v. Scheepsbouw- en Reparatiewerf „De Hoop", voorheen Gebrs. Boot te Lei den. De overledene bereikte de leeftijd van 79 jaar. Philippus Boot werd op 13 augus tus 1878 te Leiderdorp geboren. Op veertienjarige leeftijd kwam hij als leerling op de scheepswerf, die zijn vader in 1877 in De Waard had ge sticht. In 1913 werd hij firmant in de firma „Gebrs. Boot", die in 1884 ook met de „ijzeren bouw" was be gonnen. Toen de vennootschap in 1922 werd omgezet in een n.v., werd de heer Ph. Boot benoemd tot directeur, welke functie hij tot 1947 heeft be kleed. In dit jaar deed hij op grond van zijn vergevorderde leeftijd, afstand als directeur. Tot 31 december 1957 bleef hij nog commissaris van de naamloze vennootschap, waarna hij zich terugtrok uit de zaak, die hij als zijn levenswerk beschouwde. Hoewel hij een levendige belangstelling had voor velerlei onderwerpen, is hij nooit in het openbaar op de voorgrond ge treden. Zoals bekend, herdacht pater Cu- nibertus Sloots o.f.m., op 10 maart zijn veertigjarig priesterschap te Venray. In de vroege morgen vierde hij dit jubileum voor zichzelf in alle stilte. Aan het fraai versierde altaar van de Portiunculakapel celebreerde hij de H. Mis, waarbij oud-leerlingen assisteerden. Het is wel het enige uur, dat hij op die feestdag in grote dank aan God voor zich heeft mogen doorbrengen. Want het is de jubilaris niet gelukt die dag in stilte te laten voorbijgaan. Reeds daags te voren waren oud- leerlingen met tientallen tegelijk naar hun vroegere godsdienstleraar opgetrokken, in dankbar stemming en in warme sympathie. Op de eigen lijke feestdag is hij de gehele dag on afgebroken omringd geweest door vrienden en bekenden, die hun ge lukwensen kwamen aanbieden. Uit alle delen, van Limburg vooral, kwa men zij; bijzonder ook uit Weert. De zaal, waarin de jubilaris zijn gasten ontving, was tegen de avond een miniatuur pakhuis voor tientallen kleine en grotere geschenken, waar mede de bezoekers de verdienstelijke Franciscaan verrasten. Bijzonder werden door hem gewaardeerd de cadeaux van de Schoolbesturen te Weert en te Venray. Dat zijn werk als oud-leraar en pu blicist in brede kring waardering ge niet, werd op deze dag wel zeer sterk bewezen. Na enkele postbestellingen zat pater Cunibertus lettelijk verbor gen achter een berg van telegram men, brieven, kaarten enz., ook uit het buitenland. Onder hen, die hun opwachting kwamen maken waren o.a. burge meester mr A. Janssen en de secre taris van de gemeente, H Vorst, de ken A. Loonen en andere geestelij ken, hoofd en personeel van de ULÖ- school te Weert, het voltallig perso neel van de ULO-school te Venray. Op deze scholen was pater Cuniber tus 37 jaren godsdienstleraar en zijn taak moest hij kort geleden verlaten wegens een ernstige ziekte waarvan hij echter gelukkig gedeeltelijk her stelde. Wel heel bijzonder was de jubila ris verrast toen hij een schrijven ont ving van de hoogste overheid in de Orde, pater generaal Augustinus Sè- pinzki. die hem hulde en dank bracht voor zijn leven als Minderbroeder en zijn vele arbeid. De algemeen geachte Minderbroeder zal deze dag niet ver geten en hjj zal zijn ernstige vergis sing moeten erkennen, toen hij ge zegd heeft: er zullen misschien wel een paar mensen komen en misschien ook een paai brieven van mijn fa milie. Dc gladheid speelt ook in Leiden, met haar nauwe straten en verrader lijke grachtjes, weer iedere dag par ten. Aan de kleinere slip-botsingen wordt al weinig aandacht meer be steed maar een spectaculaire „tewa terlating" van een onfortuinlijke auto trekt toch nog al grote belangstelling. Zo ook vanmorgen om kwart voor negen op het (ongedempte) Leven daal, waar een dure Jaguar in het water reed. Vele voorbijgangers snelden toe, toen de auto in het water terecht kwam en honderden schoolkinderen bleven staan kijken, toen even later de brandweer verscheen met een machtige takelwagen om de drenke ling weer op de vaste wal te zetten Op weg naar het Kamerlingh On- neslaboratorium zwenkte de automo- zikafe genieën van alle "tijden. Iscar bilist prot K. W. Taconis met zijn wagen, komende van het (gedempte) Levendaal over het kruispunt Kore- vaarstraat het ongedempte gedeelte van die weg op. Ter hoogte van de Barbarabrug begoi^de Jaguar te slip pen en geen twintig meter verderop verdween de wagen onder een bijna rechte hoek op de kademuur in het stinkende water. Op het laatste ogenblik ramde de auto nog een lantaarnpaal, waardoor hij ter hoogte van het linkerachter- portier nogal beschadigd werd. De bestuurder van de wagen wist tegen de tol van één natte voet de kade te bereiken. De wagen, die met de neus in de modder was blijven ste ken, werd door de takelwagen van de brandweer op het droge gebracht, waarvan de foto een beeld geeft. (foto „De Leidse Courant") Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Donderdag 18 Maart 1858. Rusland. De vrijverklaring der boeren blijft het onderwerp van bijzondere zorg der regee ring. Er is eene commissie be noemd, die onder voorzitting des keizers zich uitsluitend met dit belangrijke punt van hervorming zal bezig houden. Het getal der mannelijke lijfeigenen wordt ge rekend op bijna 12 millioen; graaf Scheremetew alleen bezit er 160.000. ALFRED VAN SPRANG SPRA *N KOKSSCHOOL OVER ZIJN REIZEN Voor de militairen van de Koks- school heeft de reizende journalist Alfred van Sprang een dikwijls amu sant relaas gegeven van een aantal van zijn buitenlandse tochten, o.a. in de Sovjet-Unie, Alaska, Hongarije, Syrië en Jordanië en Suriname. Nieuwe dingen vertelde hij niet of nauwelijks, maar zijn verteltrant boeit van het begin tot het einde en oogstte dan ook een welverdiend ap plaus. In het zeer dure Sovjet-Rus- land (duur niet alleen voor de Neder landse toerist, maar ook voor de be volking zelf) trof hem de aaiheid van kleding. Gefrappeerd werd hij door de gelijkenis van Leningrad (een veel mooiere stad dan Moskou) met het oude Amsterdam, wat geen wonder is, omdat Nederlandse bouw meesters in opdracht van Peter de Grote een belangrijke bijdrage heb ben geleverd tot de aanleg van de toenmalige residentie. Wie bereid is om hard te werken en daarmee veel geld te verdienen, kan terecht in Alaska; de Indonesiërs, die in Gaza gelegerd waren als onderdeel van V.N.-leger in dat gebied, legden een bijzondere hartelijkheid jegens de Nederlander Van Sprang aan de dag, bezoeken aan de Zesde Vloot in de Middellandse Zee en aan de Ame rikaanse bases in Alaska (met daar aan verbonden een uitstapje per vliegtuig naar de Noordpool) ves tigden nog weer eens de aandacht op de hoffelijkheid waarmee de Ameri kanen hun bezoekers plegen te ont vangen. Het gesproken woord werd afgewisseld door een tweetal films: een gekleurde over het leven van de Eskimo's en een zwartwitte over de oerwouden van Suriname. Luit.-ko- lonel H. C. J. de Leeuw, comman dant van de Koksschool, sprak een woord van welkom ter inleiding en een dankwoord aan het slot van deze geslaagde avond. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men Geschiedenis de heer M. J. M. Bergman te Lisse; voor het cand. ex. K Wis- en Natuurkunde mej. W. Daanje te Leiden; voor het cand. ex. K Wis- en Natuurkunde de heren A. J. van der Eb en H. var. Gemerden, beiden te Leiden; voor het cand. ex. H Wis- en Natuurkunde de heer L. Kleinjan te Leiden, voor het cand. ex. A Wis- en Nati 'kunde de heer F. A. J. M. Nagel te Leiden; voor het cand. ex. F Wis- en Natuurkunde de heer C. A. Emeis te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor, in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Ovaria van oude muizen" de heer P. J. Thung, geboren en wonende te Amsterdam. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Electron microscopy of normal and regenerating olfactory epithelium in man and the cat" de heer H. J. C. van Scherpenberg, geboren te Nijme gen en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Invloed van progesteron op het peil van L. H. en F. S. H. in hypophyse- Laatste Berichten GRATIE VOOR DJAMILA BOEHIRED President Coty van Frankrijk heeft de 22-jarige Djamila Boehired, een Algerijnse die ter dood veroordeeld was wegens haar aandeel in bomaan slagen, gratie verleend, aldus is uit welingelichte kringen in Parijs ver nomen. Naar men verklaarde is de straf veranderd in levenslange dwangar beid. Uit Palembang is gemeld, dat de bevolking van Prabamulih, in Zuid- Sumatra, een onbekend, op een mens gelijkend diei heeft gevangen. Volgens de gepensioneerde legerka- pitein M. Nurdin zou men in de we tenschappelijke wereld reeds lang bekend zijn met het voorkomen in de dichte oerbossen van Zuid-Sumatra van een op een mens lijkend schep sel. Het voormalige Nederlands-In dische bestuur had volgens hem des tijds reeds een beloning van 5.000 gulden uitgeloofd voor degene, die erin mocht slagen een exemplaar van dit dier, dat „Sindai" wordt ge noemd, te vangen. Het thans gevangen exemplaar was van het vrouwelijk geslacht, de leeftijd wordt geschat op zeventien jaar. Het gehele lichaam is met kort haar bedekt. De militaire commandant van Zuid Sumatra heeft grote belangstelling voor deze vangst cn heeft iemand naar Prabamulih gezonden, om het dier naar Palembang over te bren gen. PRINS BERNHARD NAAR CANADA Op uitnodiging van de Canadese regering zal Z.K.H. Prins der Neder landen in het begin van de maand mei een bezoek brengen aan Canada. Het programma zal o.a. omvatten bezoeken aan verschillende vliegtuig industrieën en aan de Internationale Fair in Vancouver, die daar wordt gehouden ter gelegenheid van de her denking van het 100-jarig bestaan van Brits-Columbia. Via Washington en New York zal prins Bernhard op 23 mei in Neder land terugkeren. voorkwab en bloedserum", de heer G. P. van Rees, geboren te Batavia en thans wonende te Oegstgeest. Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht mej. W. C. A. Noor- land te Rotterdam, mej. E. M. A. van Doorne te Len Haag en de heren E. J. Ph. Roberts te Oegstgeest, J. van Oei te Delft, J. P. Kodde te Rotter dam en J. H. Kist te Den Haag. Agenda Leiden DONDERDAG 13 MAART K.A.B.-wijk „St. Leonardus". Grote filmavond, St. Antonius Clubhuis, Mare, 8 uur. „In de Vrolijke Arcke". Vertoning var. de film „Marcellino" voor leden en introducés. Lange Pieterskerk- koorsteeg 15. 19.30 uur nam. D.E.V. Ledenvergadering. Café Aniba, Herenstraat, 8 uur nam. Forumavond voor kath. jongeren. Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. K.A.B.-wijk „St. Leonardus". Grote filmavond, St. Antonius Clubhuis, Mare, 8 uur. VRIJDAG 14 MAART Modeshow Gronheid. Show Bous- sac. Stadsgehoorzaal 2.30 en 8 uur nam. Contact Raad. Bijeenkomst voor hen, die voor de eerste keer ter stembus gaan. Burgerzaal Stadhuis, 8 uur nam. O.K.O.-St. Leonardus. Pastoor Van Schalen over „Humanisme". Paro chiehuis. Haagweg, 8 uur nam. Golden Rock-steelband. Uitvoering in Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Leidse Assurantieclub. Algemene Vergadering. Gulden Vlies, 8 uur nam. 'd Oprechte Amateur. Uitvoering St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. K.V.P.-vergadering Bestuursver kiezing Den Burcht, 8 uur nam. „In de Vrolijke Arcke". Dansen voor leden en introducés. Dansschool Evert Castelein, Langebrug. 8 u. nam. ZATERDAG 15 MAART Academisch Ziekenhuis. Opening nieuwe Polikliniek 11 uur v.m. Dienst der apotheken. Leiden: Geopend: Apotheek Douza, Douza- straat 31, tel. 21313; Apotheek Ha ven, Haven 18, tel. 20085; Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 7—14 maart zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd. Casino: .Johnny knapt het op", volwassenen, (donderdag cyclus: „Alexander de Grote", 14 jaar.) Lido: „De graaf van Luxem burg" alle leeftijden. Luxor: „Nathalie", 14 jaar. Trianon: „De liefdesroman van een koningin", alle leeftijden. Rex: „Voorbij Mombasa dreigt de dood", 14 jaar.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2