Derde lustrum-Sleutelloop zwaar door sneeuw en slik KNVB-POOL THANS f 552.050 GROOT Nieuw record van Bert Sitters, Ritton zwemmer van het jaar Damkampioenschap Nederland eindigde onbeslist Nederland Duitland (jeugd)6-4 MAANDAG 10 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Trekvogelsman Koster winnaar Op een door modder en smeltende sneeuw vrijwel onbegaanbaar parcours organiseerde de A.V. Holland gisteren in de Leidse Hout voor de 15e maal In successie de rationale Sleutelloop. Dat deze wedstrijd bij de atleten in trek ls. bleek wel uit het aantal deelnemers. Ruim honderd lopers meldden zich om streeks 12 uur in de verschillende klas sen aan de start. De strijd tussen de cracks, in casu de A- en B-klassers, droeg een eenzijdig karakter. Zij werd van meet af beheerst door de Trekvogels-atleet Sjoerd Koster, die na eerst een mislukte valse start ge maakt te hebben, resoluut de leiding nam. Na de eerste van de vier te lopen ronden (iedere ronde was pl.m. 1200 m. lang) had hij reeds een voorsprong van een kleine 15 meter op een groepje waarvan o.m. deel uitmaakte de Bosko per Jan Vergeer (wel bekend van de Singellopen), de Hagenaar Cees Janssen (Trekvogels), die deze wedstrijd in vroeger jaren ook wel eens won en Verkade van A.A.V. '36 uit Alphen aan den Ryn. Twaalfhohderd meter verder had Koster al 70 meter winst op zijn naaste concurrenten, waarvan Jan Ver geer nu de gevaarlijkste was. Bij het ingaan van de laatste ronde waren er nog een paar nieuwelingen bijgekomen, de Gouwenaar Thomas Stolk en De Greef van L.D.A., Den Haag. Zij allen konden echter geen bedreiging meer vormen voor Koster, die met een rus tige en soepele pas ver, zeer ver voor de kopgroep uitrende, zijn voorsprong met meters vergrotend. Na 16 minuten en 56.6 sec. kwam de Trekvogel bezweet en bemodderd. maar blij met de over winning als eerste over de finish. Eerste B-klasser werd Thomas Stolk. die Longers (RK Holland) en de zo goed begonnen Verkade achter zich wist te houden. Een ware horde ging van start In de senioren C- en D-klasse. Bijna 50 at leten stoven na het startschot over de modder van de grote speelweide. Hoog spatten de blubber en de natte sneeuw op en wee hem, die in het midden van het peloton kwam te verkeren. Hij was in een oogwenk veranderd in een zwart bespikkelde, vrijwel onherkenbare fi guur, die zo uit de „onderwereld" ge stapt kon zijn! Deze loop was met twee eerste plaat sen een groot succes voor de organi- Een der deelnemers aan de nationale Sleutelloop gefotografeerd tijdens zijn eenzame gang door het bos, de win naar van de A-B klasse senioren. serende vereniging. Piet de Haas, nog een D-klasser, was zelfs alle C-klassers te snel' af en won op dezelfde manier als Koster dat gedaan had, nl. van meet af, in 13.24.8 over een afstand van 3600 meter. Piet Leune, die in totaal dus als tweede eindigde, werd de le C-klasser. Zijn tijd bedroeg 14.02.2. In deze groep werden de beide Bataven Job Vlasveld en J. Fasel resp. drie en vier. Het fraaie wisselschild „De Sleutels" voor de vereniging met de vijf beste lopers in de C- en D-klasse, bleef na deze successen uiteraard in de prijzen- kast van de organiserende vereniging. Zij verzamelden 19 punten tegen RK Holland uit Haarlem 36. Nogmaals succesvol waren de Leide- naars in de afdeling Junioren B. Hier was het zoals gewoonlijk Hans Peen, die na een daverend begin van zijn clubgenoot Eli Vermond, als eerste finishte, een halve seconde voor Ver- wey uit Alblasserdam. Kees Linschoten, eveneens van Holland, werd derde. Tot slot de A-junioren. Hier waren geen knapen uit de omgeving van Leiden te vinden, die een dominerende rol kon den spelen. De eerste prijs ging naar de Woerdenaar Van der End, een atleet die ook reeds in het buitenland enige bekendheid gaat genieten door zijn goede verrichtingen in de juniorencrossen in 8.58.0, met zijn streekgenoot Gelderblom (Alblasserdam) met een verschil van 7 seconden op de tweede plaats. Na afloop reikte de voorzitter van de A.V. Holland, de heer Herman Rietber gen, de fraaie prijzen aan de winnaars in de verschillende klassen uit. De uitslagen waren als volgt: A-klasse (4800 meter): 1. S. Koster (Trekvogels) 16.56.6; 2. J. Vergeer (AV 1947) 17.19.—; 3. D. de Greef (LDA) 17.25.6; 4. A. v. d. Linden (WIK) 17.13.6; 5. C. Janssen (Trekvogels) 17.55.6. B-klasse (4800 meter): 1. Th. Stolk (Gouda) 17.31.—; 2. C. Lengers (RK Holland) 17.44.1; 3. P. Verkade (AAV 1936) 18.04.—; 4. P. V. Proosdijk (WIK); 5. C. Peterse (Gouda). Klasse C (3600 meter): 1. P. Leune (Holland) 14.02.4; 2. P. Stam (Alblas) 14.06.8; 3. J. Vlasveld (Bataven) 14.12.0; 4. J. Fasel (idem) 14.14.0; 5. J. Klooster (Estafette) 14.20.—. Klasse D (3600 meter): 1. P. de Haas (Holland) 13.24.8; 2. C. v. d. Vinden (Blauw Wit) 14.17.0; 3. J. de Langen (SSS) 14.53.4; 4. A. Bostelaar (Trekv.); 5. B. Aarsman (Hermes). Junioren A (2400 meter): 1. B. v. d. End (AAV '36) 8.57.8; 2. H. Gelderblom (Alblas) 9.04.6; 3. J. Frijters (Siomo) 9.14.0; 4. P. Klos (LDA) 9.16.0; 5. P. v. d. Heyden (WIK) 9.23.6. Junioren B (1200 meter): 1. H. Poen (Holland) 4.15.9; 2. J. Verwey (Alblas.) 4.16.4; 3. K. Linschoten (Holl.) 3.38.0; 4. J. Brandt (Bataven) 4.45.3; 5. G. v. d. Linden (RK Holl.) 4.58.4. Puntentelling voor wisselprijs Sleutels beste vijf van een vereniging in C- en D-klasse: 1. AV Holland (Lei den) 19 pnt.; 2. RK Holland (Haarlem) 36 pnt. De Bataven in de Sleutelloop De Batavendeelnemers aan deze wed strijd kwamen vooral in de categorie senioren goed voor de dag. In de C-kl. wist J. Vlasveld verrassend beslag te leggen op de vierde plaats in 14.12.2, en ïVees daarmee zijn clubgenoot J. C. Fasel, die aanvankelijk de eerste twee ronden op de derde plaats had gelegen, terug naar een niettemin verdienstelijke vijfde plaats in 14.12.5. Een mooi resul taat voor deze Bataven, daar 50 man van start waren gegaan. Bij de B-jun. wist J. Brand vierde te worden in een zware race, tijd 4.45.5, en een negende plaats voor Penninkx bij de A-jongens, in 9.53.5, die het in deze race nogal zwaar te verduren heeft gehad. EMIL ZATOPEK TREKT ZICH TERUG UIT WEDSTRIJDSPORT De 36-jarige luitenant-kolonel van het Tsjechoslowaakse leger, Emil Zatopek, heeft afscheid genomen van de wed strijdsport. Hij deelde zijn besluit mede aan de minister van oorlog, Bohumil Lomsky, die later tegenover verslagge vers verklaarde, dat Zatopek een ver antwoordelijke betrekking krijgt in de sport en lichamelijke opvoeding van het leger. Zatopek, geboren op 19 september 1933 te Poprivnice (Moravië), was de derde zoon uit een gezin van zes kin deren. In zijn jeugd was hij al snel. Zoals alle jongens van zijn leeftijd liep hij met vrienden van school om het hardst om een blok huizen. Hij won ge makkelijk. Tot de wedstrijdsport kwam Emil Zatopek, toen hij thuiskomend van zijn werk in een laboratorium van een chemische fabriek zijn vrienden vond, die hem vroegen deel te nemen aan wedstrijden te Zlyn, het tegenwoordige Gottwaldov, om de ploeg voltallig te maken. Hij verraste iedereen door als tweede te eindigen. Zijn eerste zege behaalde Zatopek in een wedstrijd over 1500 meter te Brnö in 1941. In 1946 kreeg zijn naam ook internationaal een bekende klank. Hij verbeterde toen de nationale records op de 5000 en 10.000 meter en werd uitgezonden naar de Olympische Spelen 1948 te Londen, waar hy zijn eerste gouden medaille won op de 10.000 meter. Op de 5000 meter ein digde hij als tweede achter de Belg Gaston Reiff. Hij werd het idool van de Tsjechoslowaakse jeugd, die hem :e Emil" noemden. Steeds hoger rees zijn ster in de atletiek en.... het leger. Zijn grootste succes behaalde Zatopek tijdens de Olympische Spelen 1952 te Helsinki: drie gouden medailles. Hij wpn de 10.000 meter, de 5000 meter en de marathon tegen de beste lopers van de wereld.... prestaties die voor zichzelf spreken. Het echtpaar Zatopek nam 4 gouden medailles mee haar huis, want vrouw Dana werd Olympisch kam pioene speerwerpen. Na een vrij ern stige operatie in juli 1956 begonnen zijn prestaties terug te lopen. Niet fit, ging hij toch naar de Spelen te Melbourne en werd zesde op de marathon. Emil Zatopek, een toonbeeld van moed, hard heid en doorzettingsvermogen, liep zijn laatste wedstrijd op 26 januari jl. te San Sebastian in Spanje een cross die hij won. De Tsjech was de grootste loper zijn tijd, zo niet de grootste aller tijden. Hij verbeterde 18 keer een we reldrecord: nu nog staan er zes op zijn naam. Met zijn lelijke stijl grimassen trekkend, tong uit de mond en het hoofd rollend op de nek kreeg hij de bij naam: „Locomotief". GEWICHTHEFFEN Tijdens de clubkampioenschappen van de gewichthefclub „Robot" uit Den Haag heeft Jan Nolten het Nederlands record drukken in de lichtgewichtklasse verbe terd. Nolten, die houder is van alle Ne derlandse records in de vedergewicht- klasse, drukte 99 kg. Het oude record stond sinds 2 februari van dit jaar met 97.5 kg. op zijn naam. lichtgewicht Tschea La Ling evenaarde het Nederlandse record drie olympische oefeningen met een totaal 310 kg., dat hij op 25 november 1956 vestigde. Door het feit, dat het voetbalpro gramma opnieuw een week moest worden verschoven, is de pool thans gegroeid tot ruim een half miljoen gulden. Met deze recordinzet in het voor uitzicht hebben velen ook het afge lopen weekend deelgenomen en zo kwam er deze keer ruim driehon derdduizend gulden bij. Naar de KNVB mededeelt, ±>edraagt de waardering van de eerste prijs thans 154.600, die van de tweede ƒ66.300. Van nu af is de mogelijkheid tot aanwas evenwel stopgezet, zodat geen poolformulieren meer voor het naar 16 maart verschoven programma kunnen worden geaccepteerd. ZWEMMEN ZWOM LENIE DE NIJS EEN WERELDRECORD? Tijdens de wedstrijden in Durban heeft Lenie de Nijs het nummer 4 maal i 110 yards wisselslag persoonlijk gpwon- nen in de prachtige tijd van 5 min. 49.1 sec. Deze tijd is bijna 3 seconden beter dan de limiettijd (5.52), welke door de FINA voor het wereldrecord op dit num- mer is vastgesteld. Het is echter de vraag of Lenie de Nijs met deze prestatie het wereldrecord op haar naam heeft gebracht, aangezien I de berichten uit Zuid-Afrika niet dui- J delijk maken op welke baanlengte het Robbenmeisje heeft gezwommen. Op 16 februari 1957 zwom Mary Kok eveneens in Durban de 800 meter en 880 yards in wereldrecordtijden. Deze konden echter niet onder de nieuwe be palingen worden erkend, omdat Mary op een 100 yardsbaan had gezwemmen, terwijl de FINA baanlengten van 50 m. of 55 yards voorschrijft. Wanneer ook Lenie de Nijs in dit zelfde bassin heeft gezwommen, zal de 5.49.1 dus niet als wereldrecord kunnen worden erkend. ZAALHANDBAL ZWEDEN WON HET WERELD KAMPIOENSCHAP De Zweden hebben zaterdag het we reldkampioenschap zaalhandbal behou den. In de eindstrijd, welke te Ber- werd gehouden, versloegen zij Tsjechoslowakije met 2212, nadat zij bij rust met 105 de leiding hadden. In de wedstrijd om de derde plaats on Duitsland met 1613 (106) van Denemarken. Hauserbeker voor Het 1) Voorzitterswisseling bij de KNLTB Mr H. Wilton presideerde zaterdag te Utrecht voor de laatste keer de bondsvergadering van de Koninklij ke Nederlandse Tawntennisbond. In Tijdens dc zaterdag ln Utrecht ge- honden jaarlijkse bondsledenvergade- ring van de Koninklijke Nederlandse Lawnter,nis Bond heeft de scheldende voorzitter van de bond, mr. II. Wilton, zijn functie overgedragen aan mr. C. H. MurJz uit Rotterdam. Op dc bij gaande foto zien wc het moment, v.aarop dc scheidende voorzitter 'richts) de voorzittershamer over draagt aan zijn opvolger. zijn openingswoord herdacht 'hij de in het afgelopen jaar overleden oud- voorzitter, de heer D. Krol, en deel de mede dat door toetreding in 1957 van 1500 senior- en 900 juniorleden de bond thans 43.000 leden telt. Deze toename weerspiegelt zich in het aantal teams, dat aan de competities deelneemt: in 1958 zullen het er na melijk 1230 zijn, een aantal groter dan ooit. De „O.V.-schaal" kwam voor een jaar in het bezit van mevr. Leonards (Oosterbeek), mej. I. Commandeur (Enschede) mag een jaar de „Jhr mr de Brouwbeker" bewaren. Aan de Noordwijkse sportvereniging, Nij kerkse L.T.C. en Tiolo (Meeden), die 50 jaar bestaan, werd de gouden bondsvlag overhandigd. Dr J. Spuyman, die 25 jaar voor zitter is van het district Zeeland, werd tot lid van verdienste benoemd. Daarna volgde een belangrijk punt in de geschiedenis van de K.N.L.T.B.r de verkiezing van een nieuwe voor zitter. Na een kort maar krachtig af scheidswoord van mr Wilton bracht het ere-lid. de 70-jarige mr M. van der Feen, de scheidende voorzitter dank voor het vele, dat hij voor de Nederlandse tennisgemeenschap heeft gedaan. Vervolgens werd de heer mr C. H. Muntz met algemene stem men tot voorzitter gekozen. „Zoveel heb ik in voorbije jaren aan de ten nissport te danken gehad", aldus mr Muntz, „dat ik, toen mij het verzoek bereikte om uw voorzitter te worden, gemeend heb dat niet te mogen af wijzen". Hij deed een beroep op al len om tot goede samenwerking en teamspirit te komen, ter opvoering van de kwantiteit en verhoging van de kwaliteit van het Nederlandse tennis". Ten aanzien van de competities deelde de heer van der Heyde mede, dat de puntentelling-1957 ongewijzigd blijft, met dien verstande dat een team, dat alle wedstrijden wint, kam pioen wordt en een team dat alle wedstrijden verliest degradeert. Voor de lagere klassen zal naar een meer regionale indeling worden gestreefd, ook bij de promotie en degradatie In voorbereiding is een wintercom petitie op overdekte banen (heren- enkelspel en herendubbelspel) voor topspelers. Een nieuw competitiere glement wordt uitgewerkt. De af schaffing van de tien procent af dracht van de inleggelden voor de toernooien wordt bestudeerd. Wordt daartoe besloten, dan wordt het in schrijfgeld vermoedelijk iets ver hoogd. Niet de favoriet geachte Leeuwarde- Tijdens de zaterdagavond ln het Am- sterdamse Sportfondsenbad Oost ge. houden zwemwedstrijden heeft Arle van Vliet (Ze sportman van het jaar) de trofee voor de allround-zwemmer 1958 overhandigd aan Charles Ritton van D.J.K. .Amsterdam". van de Hauserbeker. Een fraai succes van de Amsterdammers, die ook het vo rige jaar deze kostbare trofee in hun prijzenkast mochten opbergen en dit ceremonieel nu voor de negende maal gaan herhalen. De door de Dolfijn opgestelde zwem- marathon de grote schare toeschou wers werd precies vier uur lang vast gehouden kon men splitsen in vier delen: de strijd om de Hauserbeker zelf, de waterpolostrijd tussen de jeugdploe- gen van Nederland en Duitsland, die ir een 64 overwinning van de onzen ein digde, een sublieme demonstratie door de Bathing Beauties van mevrouw Iet Koster-Van Feggelen en dan tot slot, maar daar heeft niemand behalve de deelnemers iets van gemerkt, een nieuw tje van de Dolfijn: de strijd om de titel: „Neerlands beste allround zwemmer '58". Dit predicaat werd verworven door de Amsterdammer Ritton, vooral dank zij een winst van 8 seconden op de 100 meter vlinderslag op nummer twee, de Leeuwardenaar Jaap de Jong. Ritton bleek over vier afstanden: de 100 meter schoolslag, de 100 meter vlinderslag, de 100 meter vrije slag en de 100 meter rugslag, de kortste totaaltijd te hebben, namelijk 4 min. 40.7 sec. Jaap de Jong bleef 3.2 seconde bij hem achter, Gerrit Korteweg 6.2 sec., Theo Hoogveld sec. en Leenards precies 9 sec. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP De derde partij uit de tweekamp om het wereldkampioenschap tussen Smys- Botwinnik, die zaterdag te Mos kou zou worden gespeeld, is uitgesteld tot (voorlopig) dinsdag, in verband met ziekte van Smyslov. WIELRENNEN „KATTEKOERS" AFGELAST Vele Nederlandse wielrenners hebben dit weekeinde een tevergeefse reis naar België gemaakt. In verband met de slechte weersomstandigheden werden namelijk talrijke wedstrijden afgelast w.o. de klassieker voor amateurs Gent leper (de „Kattekoers") en de Ronde van Belgisch Limburg voor profs en amateurs. Ook de complete Franse ploeg van BoulogneBillancourt presenteerde zich record van stadgenoot Charles Ritton te De verwachtingen voor de zwemnum- mers waren hoog gespannen geweest. Van diverse zijden was om extra tijd- waarnemers gevraagd, maar uiteindelijk behoefden die slechts eenmaal een nieuw Nederlands record te annonceren. Bert Sitters van Het IJ was de ge lukkige, die er in slaagde een nieuw record te vestigen op de 100 meter vlin derslag. Met een tijd van 1 min. sec. bleek hij precies 0.1 beneden het vergeefs aan de start. Een andere datum voor deze wedstrijd is nog niet bepaald door de organisatoren, die besloten schijnen de bekende klassieker te annu leren. zijn gekomen. Wellicht zou Sitters het record nog scherper hebben gesteld in dien hij in de laatste sterkst geachte serie bij Ritton, Osinga en Hoogveld had kunnen starten. Dit was een van Tweekamp tussen Van Dijk en Keiler Het toernooi om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland, waarvan de vijftiende en tevens laatste ronde zaterdag te Utrecht is gespeeld, heeft geen titelhouder opgeleverd. Van Dijk en Keiler eindigden beiden met 20 pnt. en aangezien men dit jaar by de klas sering van deze spelers het Sonnenborn- Bergersysteem niet toepaste, zullen zij een tweekamp van drie wedstrijden moeten spelen om de titel. De twee kamp wordt op de volgende dagen ge speeld: zaterdag 22 maart te Amsterdam, zaterdag 29 maart te Wageningen en vrijdag 4 april (Goede Vrijdag) te Utrecht. Mocht deze tweekamp onbeslist eindigen, dan wordt nogmaals een twee kamp van drie partijen gespeeld. Wordt deze ook niet door een van beide spelers gewonnen, dan zal de eerste winstpartij de doorslag geven. De resultaten van de laatste ronde waren: KeilerBom 11. BoerDe Vries 11, JurckaVan der Sluis 11, Du- kelEdink 11, De KluyverHuisman 11, AndersonVan Dijk 02, Ansems Roozenburg 11. Dc eindstand luidde: 1. en 2. Van Dijk In Utrecht is zaterdag druk... ge feliciteerd tussen damkampioenen R. C. Keiler (rechts) en Ir. G. E. v. Dijk. Beide spelers werden nl. eerste ln de strijd om het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland: bovendien vierde ir. Van D|jk zijn verjaardag en last but not least was het de 25e maal, dat Keiler mee deed aan de strijd om het Nederlands dam kampioenschap (Wageningen) en Keiler (Amsterdam) beiden 20 pnt.; 3. Roozenburg (Rotter dam) 16 pnt.; 4. Edink (Veenendaal) 16 pnt.; 5. Huisman (Leiden) 15 pnt.; 6. Van der Sluis (Amsterdam) 15 pnt.; 7. Bom (Rotterdam) 15 pnt.; 8. Ansems (Amsterdam) 13 pnt.; 9. Dukel (IJmui- den) 13 pnt.; 10. De Kluyver (Vlaar- dingeni 13 pnt.; 11. De Vries (Rotter dam) 12 pnt.; 12. Boer (Alblasserdam) 12 pnt.; 13. Anderson (Goes) 11 pnt.; 14. Drenth (Emmen) 10 pnt.; 15. Jurcka (Ede) 9 pnt. Bij de klassering van de nummers 3 tot en met 15 werd bij een gelijk aantal punten wel het Sonnenborn-Bergsysteem toegepast. De nummers 1 tot en met 6 zijn gerechtigd het volgend jaar aan de finale van dit toernooi deel te nemen zonder in voorwedstrijden uit te komen. de grote feiten van het programma. Men had zoveel inschrijvingen gekregen, het moeilijk was geworden de zwem mers inderdaad volgens sterkte in tt delen. Misschien zelfs had men wel met op zet bij het zoeken naar de beste all round-zwemmer de deelnemers door el kaar geschud. Geen nieuw Nederlands record boekti Mensonides op de 100 meter schoolslag De Hagenaar, die enige weken geleden bij de selectiewedstrijden in Rotterdam beneden de 1.14.5 van Peter Bekkerin; bleef (er waren toen geen drie tijd- waarnemers) noteerde nu 1 min. 151 sec. De verdeeldheid was op dit mer bijzonder groot, want nummer twee, Kroonenburg, had in de vorige serie gezwommen en nummer drie, Bos, in de eerste van de zes.... De 100 meter vrije slag leverde een overwinning op voor Theo Hooveld in 58.1 na een fel gevecht met Bert Sit ters (59 sec.) en Herman Willemse (591 sec.). De Nederlandse recordhouder op de rugslag, Jaap de Jong, had zich vooravond teveel ingespannen om no; tot een redelijke tijd te komen, toen zijr eigen nummer aan de beurt was. Mar met 1 min. 7 sec. werd hij toch not een ruime winnaar voor Van Enst 1 min. 7.4 sec. Bij de dames was alleen de 100 meter vrije slag interessant. Cockie Gastelaar; won in 1 min. 4.5 sec. voor Jopie Troost (1.06.0), die tot veler verbazing Greetje Kraan bijna een volle seconde achter zich hield. De voornaamste uitslagen luiden: 100 meter schoolslag heren: 1. Menso nides (Zian) 1.15.2; 2. Kroonenburg (IJ) 1.17.0; 3. Bos (Dolfijn) 1.17.4. 100 meter vrije slag dames: 1. Cockie Gastelaars (SZC) 1.04.5; 2. Jopie Troost (HDZ) 1.06.0; 3. Greetje Kraan (Rob ben) 1.06.9. 100 meter vlinderslag heren: 1. Sitters (IJ) 1.06.5 (nieuw Nederlands record); 2. Ritton (DJK) 1.07.7; 3. Osinga (LZ0) -.09.5. 100 meter vrije slag heren: 1. Hoog veld (Neptunus Amersfoort) 58.1; 2. Sit ters (IJ) 59.0; 3. Willemse (Robben) 59.3 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Lenie Sijbrands (Shell) 2.56.5; 2. Rita Kroon (Robben) 2.58.0; 3. Ria de Vries (HDZ) 3.02.6. 100 meter rugslag heren: 1. Jaap de Jong (LZO) 1.07.0; 2. Van Enst (AZCI 1.07.4; 3. Strasser (W.-Duitsland) 1.09.1. Eindstand Hauserbeker: 1. Het IJ 29 pnt.; 2. Neptunus Amersfoort 25 pnt.; 3. LZO 24>/i pnt.; 4. Zian 21 pnt.; 5. en 6. DJK en Dolfijn 13 pnt. Eindstand Neerlands beste allrourt'. zwtmmer (totaalresultaat 100 meter vlinderslag, 100 meter vrije slag, meter schoolslag en 100 meter rugssldg): 1. Ritton (DJK) totaal 4 40.7; 2 Jaap de Jong (LZO) 4.43.9; 3. Korteweg (LZC) 4.46.9; 4. Hoogveld (Neptunus Amersfoort) 4.47.6; 5. Leenards (Zian) .7 sec. WATERPOLO Het Nederlandse waterpolo jeugd- zevental heeft zaterdagavond in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam weliswaar met 64 revanche genomen voor de ruim een maand geleden 5—4 nederlaag tegen de Duitse jeugd, maar voldoening heeft deze zege zeker niet gegeven. Er werd door de Nederlanders slecht geplaatst en bovendien drukten zij het tempo door aarzelend spel. In de eerste helft konden de Duitsers, die zich keer op keer vrij zwommen, de stand nog gelijk houden (44), maar daarna was er ook bij hen de fut uit. Ott had voor de Duitsers de score ge opend (01), maar kort daarna maakte Van Dorp, die de bal uit een vrije worp door Hans Muller toegespeeld kreeg, gelijk (11). In de tweede helft zakte het spelpeil beduidend. Hans Muller maakte het 5de Nederlandse doelpunt (54) en toen Ott uit het water moest, bracht Van Dorp de eindstand op 64. A'damDuits jeugdzevental 9—" Gistermiddag heeft het Duitse jeugd- zevental in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam nog een wedstrijd ge speeld tegen een seniorenploeg van Am sterdam. Deze wedstrijd was veel levendige' dan de ontmoeting van zaterdag tegen de Nederlandse jeugdploeg. De Amster dammers, die met de rust een 4—2 voor sprong hadden, wonnen met 9—7 van de gasten.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6