A VAN HET TAFELTENNISFRON1 ieslaagd festijn in Stadsgehoorzaal te eiden bracht titel aan Wesselingh (Wibo) Sparta kampioen na een overwinning op Seylla Reactie na de ramp: Manchester verloor zaterdag met 4-0 Nederlands team verloor na enerverende strijd van België: 2-3 MAANDAG 10 MAART 1958 HF. LEIDSE CODIRANT PAGINA 5 Het bleek een gelukkige gedachte Ie zün geweest van het bestuur van ,et district Den Haag van de N.T.T.B. de Haagse kampioenschappen iitmaal in Leiden te laten verspelen. Weliswaar bleek de Leidse Stads- -ehoorzaal, gezien het grote aantal nsohrijvingen, meer dan 1000, toch iog te klein, dit schoonheidsfoutje in jrganisatie werd ruimschoots ver red door de vele honderden toe. chouwers, die van 's morgens 10 tot avonds 11 uur van hun enthousias me voor dit toernooi blijk gaven. De vele toeschouwers hebben be. [ist waar voor hun geld gehad. Ze lebben kunnen genieten van het ge. onde enthousiasme waarmee voor 11e titels werd gestreden en boven- lien van legio goede partijen en ver assingen. De allergrootste surprise viel dan ook nog in de hoofdklasse heren- nkelspel. Na de kwart-finales was iet hier een volkomen Wibo-aan- ;elegenheid, daar cracks als van Zoe- en en Hoefnagel allen waren uit- eschakeld. Een bijkans nog grotere •errassing was wel, dat de titel uit- indelijk niet bij een Hoogendoorn of fan der Spek kwam, maar bij een peler van het tweede team nl. Wes- lelingh. Hoe dit kon geschieden? Wesselingh ïad reeds in zijn partij tegen Heems- ,erk (Treffers) duidelijk zijn kandi- atuur voor de titel gesteld. Zijn tansen stegen echter nog aanzienlijk oen hij na een zeer moeilijk gevecht HENK SCHOLTE, ibre kampioen NNBB De Eindhovenaar Henk Scholte heeft iet toernooi om het librekampioenschap ■an de Nieuwe Nederlandse Biljartbond jewonnen. Kees de Ruyter, die in dit oernooi getuige zijn drie winstpar- ijen in elk één beurt in grootse vorm vas, verloor de beslissende partij, waar- n hij tegen Scholte uitkwam. Zaterdagmiddag werden enkele op- nerkelijke prestaties geleverd, doordat n twee middagpartijen drie spelers de 00 caramboles in één beurt volmaakten. De uitslagen luiden: icholte 500 1 500 500.— lacobs 0 1 0 0 De Ruyter 500 1 500 500.— '.'an Oosterhout 500 1 500 500.— Hol 500 11 421 45.55 De Nijs 121 11 23 11.— )e Nijs 500 4 223 125.— lacobs 262 4 188 65.50 )e Ruyter 500 1 500 500.— bl 11 1 1 cholte 500 8 362 62.50 r. Oosterhout 19 8 7 2.37 lacobs 500 3 497 166.66 Hol 184 3 183 61.33 De Nijs 500 9 218 55.55 Oosterhout 128 9 66 14.22 Scholte 500 8 242 62.50 De Ruyter 244 8 237 30.50 De eindstand luidt: Scholte 10 2500 500 108.69 C. de Ruyter 7 2244 500 160.28 v. Oosterhout 5 1647 500 51.46 De Nijs 4 1146 273 38.20 lacobs 2 1215 497 67.63 Mol 2 846 421 38.45 TERUGKEER N.N.B.B.-ers 5ANS RANCUNE" THANS MOGELIJK De algemene vergadering van de KNBB heeft gistermiddag besloten het op 22 december van het vorige jaar aan bestaur gegeven advies „de NNBB-ers bij terugkeer in de KNBB het deel nemen aan nationale en internationale toernooien te ontzeggen tot 1 september in te trekken. De vergadering heeft voorts besloten aan het bestuur de KNBB over te laten of de NNBB-ers thans „sans rarwune" terug mogen komen. Wat dit betekent heeft de voorzitter, de heer W. Eeuwijk, na afloop van de ergadering duidelijk gemaakt. „Thans is de allergrootste mogelijkheid geopend "m op zeer korte termijn de eenheid in ce Nederlandse biljartwereld definitief te herstellen. Ons standpunt vóór de buitengewone vergadering van 22 decem ber was: „Terugnemen zonder belem meringen" en dat standpunt is inmid dels niet gewijzigd". Op zeer korte ter mijn zal een plenaire hoofdbestuursver gadering gehouden worden, waarop het bestuur zijn standpunt officieel zal vast stellen. BILJARTBOND BLOEMBOLLENSTREEK In de hoofdklasse van het toernooi om bet biljartkampioenschap van de bloem bollenstreek zijn de eerste verrassingen gevallen, doordat de Sassemer P. Dui venvoorde zijn beide partijen resp. tegen A. Elfering en v. Gerven verloor, waar door hij zijn mooie kansen in rook ver vlogen zag gaan. Een mooi debuut maakte D. Zoet een invaller voor Th. van Dijk door een gemiddelde van 6.48 te behalen, mo menteel het hoogste in deze kampioen schappen. De Viosspeler A. Elfering startte bij zonder fraai door twee achtereenvolgen de overwinningen, terwijl J. Duivenvoor de, de Excelsiorcrack, op eigen tafel een moeizame overwinning op D. Zoet be haalde. De uitslagen waren: A. Elfering (Vios) 175 33 5.30 Duivenvoorde 106 33 3.21 W. v. Gerven (Vios) 175 33 5.30 P- Duivenvoorde 137 33 4.15 A. Elfering (Vios) 175 36 4.86 v. Gerven (Vios) 98 36 2.27 Woensdag 12 maart worden de wed strijden in het clublokaal van Excelsior, café De Duif, voortgezet. tegen een o.i. nogal ongeïnteresseerd spelende Hoogendoorn, in de finale doordrong. Hoogendoorn had tevo- zijn plaats veroverd in de halve- finale via een overwinning op de Scylla-man Van der Voort (218; 20—22; 2113). Een wedstrijd, waar in weer eens duidelijk de grote vast heid van 's lands béste tienkamper bleek. De andere Leidse hoofdklasser, die het tot de kwart-finale bracht was Will van Zoelen. Hij had de Docos- comingman Bakker tevoren, niet zon der moeite verslagen (216; 2118). Van de zenuwen van Van Zoelen en van die van zijn tegenstander in de kwart-finale, Stuhlemeijer (Wibo) werd wel het uiterste gevergd, in een partij die waarschijnlijk wel de lang ste van het gehele toernooi was. Elkaar aftastend op mogelijke zwakke plekken en zonder ook maar ooit iets te veel risico te nen en, ont stonden er rallies, die soms verschei dene minuten duurden voor er ein delijk een punt kon worden gescoord. Uiteindelijk moest Van Zoelen het hoofd buigen in de derde game na tot 1818 op gelijke hoogte te zijn gebleven. Van der Spek, die zich via de Bat- swinger Bouwens in de halve-finale had gewerkt, ontmoette daar dus ook een clubgenoot. Weer leek het er aanvankelijk veel op. dat de reserve-speler zijn collega uit het eerste team zou verrassen, doch Van der Spek wist tijdig het gevaar te bezweren en stelde in de derde game zijn finale-plaats- veilig. In die finale echter, moest ook hij het lot ondergaan, dat z'n teamgenoot Hoogendoorn een half uur tevoren had getroffen. Een fel op winst be luste Wesseling maakte de verrassing die zijn gehele optreden deze zondag had gekenmerkt, compleet, in 'n vrij gemakkelijke en daardoor eigenlijk wat teleurstellende partij, die hier door werd tot een anti-climax van deze toernooi-dag. DE SRIJD IN DE OVERGANGSKLASSE In de Overgangsklasse was het Haagse overwicht niet zó groot, al hoewel ook hier 3 van de 4 halve- finalisten uit de residentie afkomstig waren. In de finale zorgde echter Wout Heemskerk (reffers) voor het evenwicht, maar hij kon toch niet voorkomen, dat opnieuw de titel naar Den Haag ging. ditmaal naar Leurs (G.E.B.). Heemskerk bracht de eerste game op zijn naam, moest de 2e aan Leurs laten en gaf in de derde game, voor de tweede maal deze avond blijk, niet in staat te zijn snel genoeg van tactiek te kunnen veranderen en zodoende tot het laatst voor zijn kansen te kunnen blyven vechten. Nu ging hij roemloos ten onder (21—18; 18—21; 4—21). Een opmerkelijke prestatie in deze klasse en in de hoofdklasse leverde ten Brink, die o.m. de sterke hoofdklasser Hoefnagel elimineerde. Ook de Do- cosman Grimbergen kon in de 1/8- finale van de overgangsklasse niet tegen hem op. De finale in het heren-dubbelspel in de hoofd-overgangsklasse was, al weer, een Haagse aangelegenheid nadat HoefnagelLeurs de Leidse combinatie Van ZoelenV. d. Voort in de halve-finale hadden uitgescha keld. Zij toonden zich ook de sterk- sten in de finale tegen Bronsgeest en Jacobs (21—19; 21—11; 21—19). Een geheel Leidse aangelegenheid was de finale in het dames-dubbel spel 3e en 4e lasse. De ,,Docos"-meis- jes, de gezusters Van Cassel waren hier de sterksten, vóór hun clubge noten Bonnet en Lagerberg. Tot de halve finale mixed-dubbel 2e klasse drongen door het paar Lenie Heuzen en Piet v. d. Haat (Docos), doch hier werden zij ge wogen en te licht bevonden voor een plaats in de finale. Bij het dames-enkelspel tenslotte won zoals verwacht werd Ursula Artz (Wibo), die onlangs ons land nög vertegenwoordigde op de wereldkam pioenschappen, onbedreigd van mevr. Hoeksema en veroverde daarmee de titel in de hoogste dames-afdeling. In de tweede klasse won mej. Heemskerk (Treffers) op keurige wijze van mej. Boeteweg (2118; 15—21; 21—17). De titel gemengd dubbelspel hoofd- overgangs-eerste klasse kwam te recht bij Gré Leurs en Jan Hoogen doorn. Zaterdagavond heeft Scylla in Am sterdam het onderspit moeten delven tegen Sparta, waardoor de Amster dammers beslag legden op de laatste 2 punten welke hen nog ontbraken voor het kampioenschap van Hoofd klasse B. Sparta wist zijn voorsprong regelmatig op te voeren tot 6-1 al vorens er verrassende dingen ge beurden, indien men althans de neder laag van Van Zoelen tegen Klaas- sens in de eerste partij van de avond niet als een verrassing wil beschou wen. Maar in elk geval was de overwin ning van diezelfde Van Zoelen op Goudsmit dat zeker wel. Na een ge makkelijke zege in de eerste game moest Van Zoelen toestaan dat een furieur terugvechtende Goudsmit de tweede game op z'n naam bracht. In de derde game werden de toeschou wers met een zelfde beeld geconfron teerd, een fel vechtende Van Zoelen en een even fel vechtende als eer zuchtige Goudsmit die zich niet wil de neerleggen bij een nederlaag, wel ke de eerste zou zijn in deze com petitie. Jammer genoeg voor hem kon hij het dreigende gevaar niet afwenden en viel van Zoelen dus de eer te beurt hem van 160% op 97% terug te brengen. De stand in de wedstrijd was hier door op 6-2 gebracht en de laatste twee punten zouden broederlijk wor den gedeeld. Het laatste enkelspel werd voor Sparta door Klaassens ge wonnen op van der Voort, waardoor de eerste zonder verlies, de tweede zonder winst bleef evenals zijn ploeg genoot Verkerk. Het dubbelspel werd in drie games een Leidse overwinning, waardoor de eindstand 7-3 werd in het voor deel van Sparta. TREFFERS—DOCOS 4—6 Deze zeer belangrijke wedstrijd is in een onverwachte nederlaag voor Treffers geëindigd. Immers op papier moest Treffers beslist sterker geacht worden, hoewel de Leidenaars volko men verdiend gewonnen hebben. De openingspartij tussen Jos v. d. Meer en de Docosspeler Grimbergen werd een benauwde overwinning voor Treffers. Hierna kon W. Heemskerk het niet bol «verken tegen dé onge slagen Bakker. Hij kwam 2 maal iets in vastheid tekort. W. v. d. Zwet won royaal van Steenbergen waarna W. Heemskerk de voorsprong op 31 bracht door een overwinning op Grimbergen. Door 2 nederlagen, resp. van Jos v. d. MeerSteenbergen en W v. d. ZwetBakker werd het 3—2. In de wedstrijd viel een niet te verwachten uitslag te noteren t.w. de nederlaag van W. Heemskerk tegen de sterk verdedigende Steenbergen W. v. d. Zwet won overtuigd van Grimbergen, dus weer was de stand gelijk. Doordat Jos v. d. Meer kans loos was tegen Bakker 1721 en 921 kwam Docos zodoende met 54 voor. Onder enorme spannin" was het tenslotte Docos, die met 2119 in de beslissende game de strijd met 64 had gewonnen. Door de over winning van Batswingers op USV is thans een kopgroep gevormd met 3 teams, Docos, Treffers en Batswin gers. Hoewel Treffers 2 met 7—3 van Dos 1 won. moesten ze tegen Dos 2 met een gelijk spel (55) genoegen nemen. Ook hier enorm veel span ning, waarin het dubbel moest be slissen. De winstpunten kwamen van 2 overwinningen van N. Heemskerk op Sven Wage en A. Harkse en even eens 2 maal een zege van Ton L'Ami op Beckerhof en Harkx. Luc. v. d. Meer maakte het vijfde punt door van Beckerhof te winnen. Treffers 2 gaat a.s. zaterdag pro beren het eerste team een handje te helpen en neemt thuis de strijd op tegen Batswinpers, terwijl het eerste team in Den Haag Wibo 4 zal ont moeten. TTC „AVANTI" Avanti II kwam bij Treffers II niet verder dan een 5-5 gelijk spel. Mej. L. Straathof won 3 maal, de dames Jos Rietveld en C. Brugman elk 1 maal, het dubbel was voor Treffers. Tegen RTC werd met 9-1 verloren. Mej. L. Straathof redde de eer. De heren van Avanti wonnen met 8-2 van Scylla V; J. de Boer won 3 maal K. v. Leeuwen en H. Verdegaal elk 2 maal; het dubbel was voor Avantie. De junioren verloren met 8-2 van de Baronie, A. J. v. d. Poel won 2 maal, het dubbel was voor de Baro nie. Aan de afdelingskampioenschap- pen te Leiden gespeeld werd door 13 leden deelgenomen. Bij de dames kwamen Jos Rietveld en L. Kouwen- hoven door de eerste ronde, de he ren de Groot, v. Leeuwen, v. d. Poel, Verdegaal, en de Boer eveneens, de Boer werd pas in de kwartfinale uit geschakeld een zeer mooi resultaat! Programma voor de week van 10 tot 15 maart. Dames: Avanti ISmash I thuis; Haf a IIAvanti I in Den Haag; Heren: SPSV IIIAvanti in Leiden; Junioren Avanti IDocos 11 thuis. T.T.V. „STEEDS VOORUIT" De uitslagen van de afgelopen week waren: Dames: Steeds Vooruit 1Spor tief 4 91; Slagvaardig liet verstek gaan en liet de gehele avond het 2e damesteam maar wachten. Heren: G.E.B. 4Steeds Vooruit 1 19; A.T.T.C. 3Steeds Vooruit 2 64; Steeds Vooruit 3Den Burcht 6 9—1. Junioren: T.O.V. 2Steeds Voor uit 1 6—4. Het programma voor de komende week luidt: Dames: Donderdag te Den Haag: D.S.B. 2—Steeds Vooruit 1; dinsdag te Hazerswoude: Slagvaardig 2— Steeds Vooruit 2. Heren: Maandag te Den Haag: B.B.M. 1Steeds Vooruit 1; maan dag te Warmond: Steeds Vooruit 2 R.T.C. 2; donderdag te Roelof- rends veen: Sparkler 4Steeds Vooruit 3. Naar aanleiding van de clubkam pioenschappen op zondag 23 maart in het gemeentelijk gymnastieklo kaal, brengen wij onder aller aan dacht dat de adspiranten en junio ren, zowel jongens als meisjes hun kampioenschappen verspelen op za terdag 22 maart ir. dezelfde zaal, aanvang 7 uur. Dit vanwege de vele deelnemers en deelneemsters. Echter de finales van adspiranten en junio ren, zowel meisjes als jongens, heb ben plaats op 23 maart om 8.30 uur precies. Voor niet-leden is er gelegenheid om te trainen op woensdagavond 19 maart en zaterdagavond 15 maart vanaf 8.30 n.m. Voor bats zal de ver eniging zorgen. Iedere deelneemster en deelnemer ontvangt een deelne merskaart met de aangegeven speel tijd. Vele prijzen zijn er weer in de wacht te slepen. Aanmeldingen bij secretariaat: Warmundastraat 1, te Warmond. R.K.T.T.V. „SPARKLER" Het eerste damesteam won met 91 van Slagvaardig II, het tweede verloor met 100 van het sterke TOV I. Het derde herenteam won met 73 van Reflex 4. Deze week maandag- en donderdag avond junioren training van 18.00 uur tot 19.30 uur. Programma: Dames: 10 maart: Sparkler 2Treffers 2; Heren: 15 maart Sparkler IBatswingers 6; 10 maart Sparkler 2LPSV I; 13 maart Sparkler 2Salamanders 6; 10 maart Sparkler 3—ATTC 3; 11 maart Dec '56 ISparkler 3; 10 maart Reflex 3Sparkler 4: 13 maart Sparkler 4— Steeds Vooruit 3. De junioren hebben zaterdag 15 maart wel een wedstrijd, maar het programma is nog niet binnen geko men. DE KWESTIE VAN HET SPONS- Rl'BBER BAT Tijdens het congres van de Euro- VAN DE ENGELSE VELDEN Eens moest het gebeuren Enkele weken lang heeft de zo zwaar getroffen ploeg van Manches ter United zich weten te handhaven in de harde strijd van league en cup. Geen enkele maal in die maand na de ramp te München verloor het elf tal. De cup-wedstrijd tegen West Bromwich Albion eindigde in een gelijk spel, de „replay" werd gewon nen en nu stond de United voor de derde maal binnen acht dagen tegen West Bromwich in het veld. En juist nu, met op de tribune temidden van de ruim 63.000 toeschouwers een grote groep artsen en verpleegsters van het Isar-ziekenhuis van Mün- chen, waar de gewonden van het pese Tafeltennis unie, dat een dezer j vliegtuigongeluk zo'n prachtige ver dagen is gehouden, heeft men een zorging hadden genoten; juist nu oriënterende bespreking gevoerd kwam de ineenstorting. West Brom- over de kwestie van het sponsrubber wich won met 40 en behield daar- bat. Veertien landen spraken zich uit mee de derde plaats op de ranglijst tegen de handhaving van dit bat en drie landen waren er voor. Deze stemming heeft echter geen bindende kracht. Deze kwestie zal nogmaals aan de orde komen inn een vergadering van de internationale Tafeltennis Federatie, die later in het jaar op een nog nader te bepa len plaats wordt gehouden. achter Wolverhampton en Preston. Het was de verwachte reactie van een team, dat als het ware „op zijn zenuwen" geleefd had. Onder dergelijke omstandigheden kan een kleine tegenslag voldoende zijn voor een collaps. Die tegenslag kwam in de vorm van een verwon ding van de binnenspeler Ernie Tay- Nederlandse dames wonnen3-1 De reeds van overwinningen van Doorn en Behn prachtige reddingen het Nederlands herenvolleybalteam is zatedagavond in de „Dierentuin" te Den Haag gestuit. In een uiterst enerverende duel, dat de 1500 toe schouwers voortdurend boeide, be reikten de Belgen een 32 triomf na dat zij aanvankelijk een 20 achter stand hadden gehad. Een resultaat, dat zij vooral danken aan voortreffe lijk verdedigend spel en een betere lichamelijke conditie, factoren, die in de laatste games het effect aan het sterk aanvallend spel van Nederland ontnamen. Dit aanvallend spel heeft de strijd in de eerste games gekarakteriseerd. Coach Kees van Zweeden stuurde na melijk een basisploeg naar het glad de speelveld, die een uitgesproken voorkeur toonde voor de harde smash en de verdediging aan het net: Piet Kaptein, Tuinman, de Ruiter, De Hoog (allen RVC), Nico Zimmer man (DES) en Hidde van der Ploeg (Reva). Dit zestal kwam snel tot successen. Felle smashes van Hidde van der Ploeg en goed „blokkeren" aan het net leidden namelijk tot een 12—3 voorsprong, die de technisch minder bekwame ploeg der Belgen Debuigne, Tanghe, Verhoeven, Mol, Servais en Bossaerts zonder uit zichten liet. De score werd zelfs 145, maar daarna werd de Neder- landse scoringsdrift afgeremd door een tweede time-oud van de Belgi- I sche coach de Marsin. Op services j van Jos van Doorn, die inmiddels Tanghe had vervangen, werd de stand 1410. Nederland won ten- I slotte de game met 1510. Ook in de tweede game bleven de kansen gunstig voor Nederl. vooral I door het voortreffelijk spel van Nico I Zimmerman, de enige speler die vol doende aandacht schonk aan de ver dediging in het achterveld, maar reeds in deze game werden de kracht- verschillen uiterst gering. Nadat Ne- derland een 84 vorsprong had ge had, verkregen de Belgen zelfs oor de eerste keer een voorsprong: 8-9. Zij maakten toen echter de fout om de zege te willen forceren door felle en daardoor vaak onbeheerste services. Tot de stand 1010 bleef de strijd in evenwicht; maar de gro tere routine en het meer beheerste spel der Nederlanders beslisten daar na: 15—12. De spanning bzereikte in de derde game een hoogtepunt. De Nederland se ploeg waarin inmiddels De Hoog door de Limburger Dassen was ver vangen, leidde aanvankelijk met 40 later met 63. Maar deze voorsprong ging verloren door het uitmuntende verdedigende spel en de vaak grillige services der Belgen. Vooral de services van Leo Verhoe ven waren van betekenis voor de Belgische ploeg: de stand werd 68. Nederland herkreeg het initiatief, be reikte door het actieve spel van Zim merman nog een 108 stand, doch kon geen beslissing forceren. Op de service van de Belgische aanvoer der Marcel Debuigne werd de stand 1012, waarna Nederland geen ver weer meer had: 1015. Het was een voortreffelijke game geweest, waarin de snelle recacties en de spanning het uiterste van de spelers had ge vergd. Nederland heeft daarna vertwij feld gepoogd een Belgische zege te voorkomen. In de vierde game bleef de strijd dan ook vrijwel voortdu rend in evenwicht: 03, 33, 36, 59, 9—10. Maar steeds duidelijker werd, dat het overigens voor treffelijke „blokkeren" aan het net de Belgische aanval niet voldoende kon afremmen. Met subtiel, tactisch spel vermeden de Belgen vaak de Nederlandse „blok" en dan volg de onvermijdelijk een smash in het achterveld. Nico Zimmerman, Van der Ploeg en aanvoerder Kaptein die steeds beter gingen spelen, begrepen dit, maar de verdediging als geheel bleef onvoldoende. Een tactische ma noeuvre van coach der Marsin hi) verving Verhoeven opnieuw door Camil Behn versterkte de Belgi sche „blok" en daardoor bereikten de Belgen tenslotte een 1416 overwin ning. In de vijfde en laatste game bleek het grotere uithoudingsvermogen der Belgen beslissend. Onvermoeibaar verrichtten (vooral) Debuigne, Van in het achterveld, werd de Neder landse aanval door goed „blokkeren" gesloopt en werden voortreffelijke combinaties opgebouwd. Via 30, 35, 510 en 1110 werd de stand 1111 en vervolgens 1213. Neder land kreeg nog een kans, nadat Mol de service had gemist, maar deze werd niet benut. Het duel dat een hoog niveau trad bereikt, werd ten slotte afgesloten op 1215, door een bal die via het net op de Nederlandse speelhelft viel. NEDERLANDSE DAMES WONNEN. Aan het duel der herenteams was een onaantrekkelijke strijd tussen de damesploegen van beide landen vooraf gegaan. De service was veelal slecht verzorgd, lange rally's waren een uitzondering er de spelopbouw vaak chaotisch. De Nederlandse da mes techniscn bekwamer kwa men duidelijk tot de beste prestaties, maar door nonchalant spel in de der de game werd de zege desondanks nog bedreigd. In de vierde game her stelde de Nederlandse ploeg zich ech- tei uitstekend en toen had de zwatr- ke Belgische \erdediging geen ver- v.eer meer tegen de smashes van Wies van Putten, Tilly Boer en Nel SmidBarzilav Hetty Kok (Boeme rang) onderscheidde zich vooral in de verdediging. De Nederlandse basis- I'loeg werd gevormd door Tillly Boei (Boemerang), üorry Blij leven (RVC) Anneke van Leelen (Celebes). Nel Smid Barzilay Celebes), Wies van Putten (Boeui'.i ang) en Ineke Hoff (Concordia). De beide laatste spee' slers werden in de derde game ver vangen doo" *':ep Hettk Kok Boe merang) en Gerda van Zveeden (RVC). VOETBAL CENTRALE TRAINING EEN DAG VERVROEGD. Opnieuw is de datum van de cen trale training voor de kandidaten veoi het Nederlandse elftal gewij zigd, it.aar is nu één dag vervroegd en vastgesteld op dinsdag 18 maart in het sportpark De Vliert in Den Bosch. V oor het Nederlands jeugdelftal (1820 jaar) is een centrale training vastgesteld op het HVC-terrem te Amersfoort op 11 maart. De andere Nederlandse jeugaplceg (1618 iaar}, die deelneemt aan het juniorentou.'- noti van de Euiopese voetbal speelt op 12 maart eau oefenwedstrijd in het Utrechtse ^tadior. tegen Hercules, 's avonds om 19 uur. lor, die het grootste deel van de tweede helft in de kleedkamer ver bleef. De kan thai ves van West Bromwich Dudley en Barlow, beheersten het middenveld en zij legden de basis voor de overtuigende zege. Het was da eerste nederlaag van Manchester United sedert 14 december. Wolverhampton, dat verleden week uit de cupstrijd werd gewerkt, vergrootte zijn kans op de league-ti tel met een 31 zege op Newcastle United. De grootste concurrent van de Wolves, Preston North End kreeg met 42 klop in Everton, zodat Wol verhampton thans vijf punten voor sprong heeft met een wedstrijd min der gespeeld. De overwinning van Everton op Preston werd behaald in een prach tige wedstrijd, waarin Eddie Thomas, de 23-jarige binnenspeler de ster van het veld was. Hij scoorde alle vier de doelpunten. Het was overigens een ontmoeting met incidenten. Tijdens de eerste helft rende een supporter het veld op om de spil van Preston Mattison een blauw oog te slaan. Kort nadat de boosdoener tussen twee sterke poli tiemannen was weggevoerd, werd Tommy Docherty, de internationale kanthalf van Preston, zo hard tegen de grond gelopen, dat hij op een brancard moest worden weggedra gen. Des te groter was de verrassing toen Docherty precies vier minuten later fris als een hoentje het veld weer in dartelde. Eerste divisie: ArsenalChelsea 54; Aston VillaBurnley 30; BlackpoolNottingham Forest 30; Bolton WanderersBirmingham City 10; EvertonPreston North End 42; Leeds UnitedTottenham Hot spur 12; Leicester CityPorts mouth 22; Luton TownManches ter City 12; Manchester United West Bromwich Albion 04; Sun derlandSheffield Wednesday 33; Wolverhampton WanderersNew castle United 31 Tweede divisie: BarnsleyDoncas- ter Rovers 11; Blackburn Rovers Grimsby Town 30; Bristol Rovers Liverpool 31; Derby County- Middlesbrough 21; FulhamCharl ton Athletic 31; Ipswich Town Stoke City 13; Lincoln CityCar diff City 03 (gestaakt bij de rust); Notts CountyBristol City 01; Sheffield UnitedHuddersfield Town 32; Swansea TownLey ton Orient 12: West Ham United Rotherham United 80 NA HET ONGELUK TE MÜNCHEN Been van piloot Rayment geamputeerd. De artsen in het ziekenhuis te München hebben zich vrijdagavond genoodzaakt gezien het zeer ernstig gekwetste linkerbeen van de 37- jarige piloot Kenneth Rayment, een der overlevenden van de vliegramp bij München, te amputeren. Zijn toe. stand bleef zeer ernstig. Ook John Berry verkeert nog in levensgevaar, al ging hij zaterdag zeer licht voor uit De overige gewonden maken het goed. Albert Scanion zal morgen het ziekenhuis mogen verlaten, Jack Blanchflower, die vrijdag zijn 25-ste verjaardag vierde, ongeveer tien da gen later. FAAS WILKES GASTSPELER BU VALENCIA. Faas Wilkes heeft een uitnodiging aanvaard van de Spaanse voetbil- club Valencia de club waarin hij vroeger het ft gespeeld om op 19 maart a s. tegen de Engelse eerste- diviseclub Birmingham City als gast- speler oo te treden. CONTRIBUTIEVERORDENING 1956 VAN LANDBOUWSCHAP GOEDGEKEURD De Kroon heeft alsnog de door de commissie financiën bedrijfsleven van de Sociaal Economische Raad gewei gerde goedkeuring op de door het Landbouwschap vastgestelde algeme ne heffingsverordening 1956 ver leend. De Kroon heeft daarbij beslist op het beroep van het Landbouwschap tegen het besluit van de commissie financiën bedrijfsleven. Aetherklanken TELEVISIE VPRO: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Gesprek aan de schrijftafel. 20.25 Oude films. 20.45 Al myn zoons, toneelstuk. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 3.15 Gram 9.00 Gym. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianoduo. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz. Landb.rubr. 1. Kente ring op het platteland. 2. Wij bezoe ken een nieuwe voorlichtingswoning in Kampen. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Dansmuz.; 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Gram.; 14.40 Schoolradio. 15.00 Viool en piano; 15.30 V. d. zieken; 16.30 V. d. jeugd; 17.20 De dierenwereld en wij, caus.; 17.30 Gram.; 17.40 Accordeon- spel; 18.00 Nws. 18.15 Journ. 18.30 A .ateurprogr.; 18.55 Paris vous par- le. 19.00 V. d. kind.; 19.05 Koorconc.; 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr.; 22.15 Pianovoordr. 22.35 Experimentele muz.; 22.55 Ik geloof, dat.23.00 Nws. 23.15 Koer sen v. New York. 23.16 New York calling. 23.2124.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO KRO; 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8 00 Nws en weerber.; 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr.; 9.45 Lichtbaken, caus. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middag klok noodklok. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Platennieuws. Ï3.25 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 14.30 V. d. platte landsvrouwen. 14.40 Pleidooi voor een non, hoorsp. 15.20 Gram. 15.35 Promenadeork. cn verteller. 16.00 V. d. zieken; 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re geringsuitz: Rijksdelen Overzee: mr J. A. J. van Gorkom: Districten van Suriname. 18.00 Lichte muz. 18.20 Zang. 18.45 Dit is leven, caus. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 19.45 Act. 20.00 Lijdens- meditaitie. 21.00 Instr. sextet. 21.25 Koor, kamerork. en sol. 22.50 Nws. 23.05—24 00 Hier helpt alleen maar bidden, hoorsp. oversteekplaat*

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5