DUINSTREEK COLLEGA'S BETAALDEN BEIS NAAR LOURDES BETER en STUKKEN GOEDKOPER VRIJDAG 7 MAART 1958 DE LEIDSE COURANI PAGINA 3 NOORDWIJK HjVKXN. slaat in Slechts enige weken resten nog voor de grote ten toonstelling van Handel, Ambacht, Kunst, Industrie en Nijverheid haar poorten aan de Golfbaan te Noord- wijk voor het publiek gaat openen. Deze H.AJK.I.N.-expositie is voor Noordwijk geheel nieuw en de orga nisatoren hebben het volste vertrou wen, dat zij een volledig succes zal worden en de aandacht van binnen- en buitenland nog eens extra op de bloemenbadplaats zal vestigen. Een brochure, verzorgd door een adver tentiebureau, zal in een oplage van 15.000 exemplaren worden verspreid. Verschillende Noord wij kse bedrij ven werken prettig mee, terwijl grote bedrijven van elders beslag legden op een belangrijk stuk van de expositieruimte. Verschillende demonstraties van de standhouders zullen een attractief element van de show zijn. Zo stelt men zich voor meerdere malen per dag een mode show te houden. Het comité is voor nemens buiten de tentoonstellings ruimte aantrekkelijke evenementen te organiseren. Ook overweegt men een doorlopende filmvoorstelling te geven van de bloemencorso's der laatste jaren. Roode Kruis speelgoedactie De afdeling Noordwijk-Noordwijkerhout van het Ned. Roode Kruis en speci aal het Jeugd Roode Kruis, onder leiding van mevr. H. J. Tappenbeck- Meijlink, gaat op pad om de 74 gere patrieerde kinderen in diverse ho- De nieuwe studenten-pastoor De opvolger van prof. dr. Henri van Rooyen O.S.Cr als moderator van „Sanctus Augustinus" te Leiden, dr. L. van Noort O.S.Cr., werd gebo ren op 5 mei 1920. Na zijn priesterwijding op 10 augustus 1944, studeerde hij van 19451946 aan de universiteit van Leuven, van 19461949 te Rome aan het Pontificium Athenaeum Latera- nense. waar hij in 1949 summa cum laude promoveerde tot doctor in het canonieke en algemene recht. In hetzelfde jaar werd hij be noemd tot professor in het kerkelijk recht aan het Theologicum der Kruis heren-orde te St. Agatha-Cuyk. Bij de oprichting der provincies in deze orde had hij een werkzaam aan deel in de verbetering der statuten. Bovendien is pater Van Noort judex prosynodalis van het bisdom Haar lem. Hij is geestelijk adviseur van de Alg. R.K. Ambtenarenvereniging afd. Boxmeer en heeft, buiten de waarne ming van zijn docentschap in het theologicum, een actief aandeel ge had in moderne apostolaatsvormen in de omgeving van het klooster. ere, wien ere toekomt Werknemers van N.E.M. en H.C.W. te Leiden hebben het mogelijk ge maakt, dat een van hun zieke col lega's, de heer Pieter C. van Aarle uit Oude-Wetering, bij gelegenheid van het Eeuwfeest een reis naar Ma ria's genade-oord Lourdes kan ma ken. Wanneer we het verhaal, dat gisteren reeds in onze krant stond, nog eens en nu meer uitgebreid vertellen, willen we hierdoor geenszins de collegialiteit en vrij gevigheid van de arbeiders van beide bedrijven afbreuk doen. We willen alleen ere geven, wien ere toekomt. Toen de heer P. C. van Aarle in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Lei den was opgenomen, kreeg hij door een van de mede-verpleegden en via de jeugdcentrales, als grote uitzon dering een reis naar Lourdes aan geboden. tels en pensions te Noord wyk en Noordwijkerhout wat speelgoed te bezorgen. Een sympathiek gebaar, waauit tevens blijkt, dat deze kinde ren welkom zijn en gaarne in de kring van onze jongens en meisjes zullen worden opgenomen. Alle scholen zullen aan deze actie medewerken. Een te Noordwijk en te Leiden gevestigde firma heeft aangeboden voor elk kind een stuk speelgoed beschikbaar te stellen. De afdeling Koudekerk aan de Rijn van ret Ned. Roode Kruis zond het restant van een door haar ge houden speelgoed-actie ook naar Noordwijk. Het speelgoed kan ingeleverd wor den op de scholen en bij mevr. Tap- penbeck-Meijlink, Beethoven weg 50. „Noordwijk" fêteerde junioren en adspiranten Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de voetbal vereniging „Noordwijk" werd gister avond in hotel ,De Zeeleeuw" een feestavond gehouden voor de junio ren en adspiranten. De voorzitter van de feestcommissie, de heer F. Bos verwelkomde de jongelui, die in groten getale naar de feestzaal wa ren gekomen. Zij kregen eerst een leuke film te zien en een fraaie docu mentaire van de Olympische Spelen te Melbourne. Een interessante wedstrijd, waarbij onder leiding van de heer B. Salen- tijn de kennis der spelregels werd getest, stond eveneens op het pro gramma. De voorzitter dr J. van Nes reikte na afloop de prijzen uit. Tus sen de bedrijven door werden de jongens flink getracteerd. De heer B. Hazenoot, een der jeugdleiders sprak een opwekkend slotwoord. De Noord wijk-jeugd" kan op een zeer geslaagde viering van het zilveren feest van hun club terugzien. Postzegelactie De postzegelactie van de afd. Noordwijk-Noordwijker hout van het Ned. Roode Kruis heeft de mooie som van 728,26 opge bracht. Gevonden voorwerpen Bij de politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: heren handschoen, dameshandschoen, zak mes, kinderbril, portemonnaie, munt biljet, medaille KVMWR-vereniging kinderschoentje. Inlichtingen uitsluitend woensdag en zaterdag tussen 2 en. 3 uur nam. aan het politiebureau, Oude Zeeweg 10. LISSE Biljartbond Bloembollenstreek. Woensdagavond zijn in het clublo kaal van de biljartvereniging „Ex celsior" te Lisse de persoonlijke kam pioenschappen hoofdklasse van de Biljartbond Bloembollenstreek aan gevangen. Op deze eerste speelavond kwamen geen verrassende resultaten voor. De uitslagen waren: pnt. brt. gem. P. Duivenvoorde Czn. 175 32 5.46 J. Duivenvoorde Czn. 146 32 4.05 D. Zoet 175 27 6.48 P. Duivenvoorde Czn 111 27 4.11 J. Duivenvoorde Pzn. 175 32 5.46 j D. Zoet 154 32 4.81 KATWIJK AAN ZEE UIT DE DAKKAPEL GEVALLEN Mevr. de W. uit Den Haag was in de woning Paul Krugerstraat 13, wel ke woning haar dezer dagen was toe gewezen, aan de „schoonmaak". Toen zij de buitenkant van de dakkapel aan het „afnemen" was kon zij haar evenwicht niet houden en viel naar beneden. Mét enkele gekneusde rib ben is zij naar het Academisch zie kenhuis te Leiden vervoerd. Begin van brand werd snel geblust. Woensdagavond te omstreeks kwart over elf werd de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in het perceel Sluisweg 60. Uitgerukt werd onder leiding van de commandant, de heer J. Buitenhuis, met een motorspuit. Bij aankomst bleek het vuur te woeden in de bij keuken, zich bevindende op de eer ste verdieping van het perceel, waar-1 in een slagerij gevestigd is. Door de De toestand van de gelukkige zieke I bewoners was reeds begonnen de liet echter niet toe, dat hij alleen1 "«ff met emmers water te blussen, reisde, ondanks de voortreffelijk hulp die bij de ziekenbedevaarten altijd aanwezig is. De geneesheren gaven toestemming voor de verre reis, op voorwaarde, dat Pieters moeder mee ging. De kosten van een Lourdes- reis waren echter te hoog voor haar, zodat de bedevaart geen doorgang had kunnen vinden, als niet de heer A. van Woersum te Oude-Wetering het idee had gekregen, een geld inzameling te houden onder de werk nemers van het" filiaal der N.E.M. te Oude-Wetering, waar hij werk zaam was. Het spreekt, dat de zeven tig werknemers van het bedrijf het benodigde bedrag niet bijeen konden brengen en daarom vroeg de initia tiefnemer verlof om ook op het be drijf te Leiden een inzameling te houden. De directie verleende toestemming om met een intekenlijst rond te gaan. Hoewel de opbrengst groot was, was ze nog niet voldoende. Daarom zette de heer Van Woersum zijn actie voort in de gemeenten Oude-Wete ring, Rijnsaterwoude, Leimuiden en Vriezekoop. Pastoor H. M. J. Brans van Nieuw- Vennep nam in zijn parochie de ge dachte over en gaf die een meer of ficieel karakter, door er een collecte voor toe te zeggen. Het medeleven met de heer Van Aarle kreeg dus niet alleen gestalte door de colleegialiteit van arbeiders en kantoorpersoneel van H.C.W. en N.E.M., maar ook door de vrijgevig heid van talloze milde gevers (van alle gezindten) uit de woonplaats en omgeving van de zieke. Ook hun komt de eer toe. (Naar ons werd medegedeeld, lig gen intekenlijsten en kwitanties van afdracht ter inzage bij de heer A. v. Woersum te Oude-Wetering). zodat er voor de brandweerlieden weinig werk overbleef. De schade was vrij gering. De oorzaak moet vermoedelijk worden gezocht in de omstandigheid, dat tijdens verbou wingswerkzaamheden in het belen dende perceel, waarbij in de loop van de avond muurankers werden afgebrand, enige balken hadden vlam gevat. Med. dienst. De zondagse dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dokter J. C. A. Cleveringa, Zeeweg 11, tel. 2061. KATWIJK AAN DEN RIJN Vrouwengilde. Het bestuur van het Kath. Vrouwengilde had de moed gehad een vergadering voor haar le den uit te schrijven, waarin gespro ken zou worden over politiek. Daar voor had het bestuur uitgenodigd mevr. Englesvan der Meer, presi- rent, van het Kath. Vrouwengilde te Wassenaar, die de presidente mej. C. J. M. van Stijn een bijzonder welkom toeriep. Het besuur, zei de presi dent^ had het nut ingezien om zo'n bijeenkomst te houden, al was het met angst en vreze, misschien ook wel met een ietsje schaamte, maar wij mogen, zei spr., toch niet aan de kant blijven staan. De spreekster van deze avond zou in ieder geval -trach ten de aanwezigen warm te maken voor de politiek. Niet dat we gaarne als no. 1 op de lijst zullen komen te staan, doch wat meer belangstelling is toch wel gewenst. Mevr. Englesv. d. Meer kreeg hierna het woord, niet zoals zij zei- de. om een zwaarwichtige rede te houden doch om wat meer belang stelling te wekken bij de dames. Spr. sprak de wens uit de aanwezigen vanavond wat enthousiasme bij te brengen voor de politek en vooral in deze tijd nu de grote verkezngen op ti zijn. Spr. wees er dan op, hoe by andere partijen zulks veelal anders is en hoe men in vergaderingen van de K.V.P. zoveel lege stoelen ziet. Ook de dames, en vooral de dames, schitteren veelal door afwezigheid. Maar men moet toch niet, als een onmondig kind het hokje maar rood maken doch men moet weten wat men doet, want begrijp goed, de po litiek bemoeit zich wel met u. En, u bent toch ook van de party? Spr. wees op het haast bovenmenselijk werk wat onze vrouwelijke minister, Hare Excellentie Minister Klompé. Na een propagandisticch woord volg de de pauze om in het tweede ge deelte dezer causerie te spreken over het regeringsbeleid, hoe de samen stelling van diverse instanties gere geld is, over de Eerste Kamer, de Tweede Kamer, de ministers, de Raad van State, Ged. Staten, Prov. Staten, Commissaris der Koningin, de bur- gemester, de leden vón de Raad, enz. De presidente dankte de spreekster voor haar glasheldere rede en hoopte dat het een aansporing mag zijn om de vergaderingen van de K.V.P. te bezoeken en niet langer aan de kant te blijven staan. Med. dienst. Voor de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. H. Mue- ting, E. E. van der Laan en C. J. Ha gen wordt de zondagse dienst voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter H. M. .Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. WARMOND Grosliist K.V.P. In de namen van de candidaten welke op de gister, avond gehouden vergadering van de K.V.P. afd. Warmond zijn gesteld is een foutieve naam opgegeven. De naam P. C. v. Schagen, moet zijn P. C. Schakenbos. Bescherming Bevolking Het was een goede gedachte van het bestuur van de afdeling Warmond Bescher ming Bevolking om eens een bin dingsavond te organiseren, waardoor de leden van deze instelling eens persoonlijk contact konden opnemen met hun medeleden. Voor deze avond waren ook uitgenodigd de eohtgeno ten van de leden, zodat de zaal tot in de uiterste hoeken bezet was. On der de vele aanwezigen waren om. de heren Gerth van Wijk, kringhoofd B. B., J. L. Veldhuizen-Van Zanten, secretaris-penningmeester van de kringraad en de heer A. Schepers commandant van de vrijwillige brandweer. De leiding berustte bij de heer J. C. Brouwer, hoofd van de zelfbescherming. In zijn openings woord sprak deze er zijn vreugde over uit, dat zovelen gevolg hadden gegeven aan de uitnodiging tot bij woning van deze avond. Gezien het grote belang, dat gelegen is in een goedwerkende B. B. drong hij bij de leden er met klem op aan ook de instructie- en oefen avonden bij te wo nen opdat de vereniging indien zij onverhoopt zou moeten optreden, paraat en klaar is. Verder wenste hij allen een genoeglijke avond. Deze werd verzorgd door de heer Joop Theunisz uit Heilo, in de amuse mentswereld wel bekend en die ook meerdere malen is opgetreden in het buitenland en voor televisie en radio. Er werd een zeer afwisselend pro gramma uitgevoerd, waarbij Champy als internationale muzikale clown veel bijval oogstte. Ook als buik spreker wist hij de aanwezigen kos telijk te amuseren. Het is een zeer geslaagde avond geworden welke het contact tussen de leden onderling zeer zeker heeft versterkt, hetgeen ook de opzet van deze avond was. WASSENAAR VRIJSTELLING OUDEN VAN DAGEN VAN REINIGINGS RECHTEN B. en w. hebben de gemeenteraad een voorstel gedaan, om ingezetenen van 65 jaar en ouder, die niet in de loon- of inkomstenbelasting vallen, vrij te stellen van het betalen van reinigingsrechten, als zij daartoe een verzoek doen aan het college van b. en w. Dit voorstel is gedaan naar aanleiding an een pleidooi van en kele raadsleden (o.m. de heer A. J. van Bemmelen) bij de behandeling van de begroting in januari j.l. B. en w. hebben ook overwogen of het mo gelijk was de huurwaarde van het bewoonde perceel als maatstaf te ne men voor het al of niet betalen van reinigingsrechten, maar dit blijkt op allerlei bezwaren te stuiten. De een voudigste manier om de door de voorstellers bedoelde categorie ouden van dagen vrij te stellen is het op nemen in de verordening van boven omschreven bepaling. B. en w. ver wachten dat de opbrengst aan rei nigingsrechten door deze maatregel met 4000,zal verminderen. Aan de raad is voorgesteld, deze bepaling terugwerkende kracht t§ verlenen tot 1 januari j.l. Geen hondenbelasting voor bejaarden Een tweede voorstel van b. en w. heeft betrekking op het verzoek van enkele raadsleden (i.e. mevrouw I. H. EernstmanSteghgers) om de in komensgrens voor minder draag- krachtigen, die in aanmerking komen voor een verlaagd tarief voor de hondenbelasting te verhogen. B. en w. menen, dat er, gelet op het karak ter van de hondenbelasting, geen aanleiding bestaat de inkomensgren zen te verhogen. Wel bestaat er aan leiding, aldus het college, ouden van dagen die niet in de loon- of inkom stenbelasting vallen, van het betalen van hondenblasting voor de eerste hond vrij te stellen. Aan de raad is voorgesteld, dit in de verordening vast te leggen. In verband met de plannen van de r.k. woningbouwvereniging St. Wil- librordus om ten noordwesten van de buurtschap „Deyleroord" 268 wo ningwetwoningen te bouwen, moeten wegen worden aangelegd. Er is een stratenplan geprojecteerd dat ge deeltelijk afwijkt van het uitbrei dingsplan, om een zo economisch mo gelijke bebouwing van het terrein en dus een zo gunstig mogelijke grond prijs per woning te verkrijgen. Het uitbreidingsplan zal t.z.t. op dit punt moeten worden herzien. De kosten van de aanleg van we gen en riolering en gas, water- on elektriciteitsleidingen voor het ge hele stratenplan worden geraamd op 839.000,Omdat echter in ver band met de bestedingsbeperking vaste financieringsmiddelen voor deze investering aanwezig moeten zijn en de gemeente niet over vol doende middelen beschikt, zal net stratenplan slechts gedeeltelijk kun nen worden uitgevoerd. Bouwrijp maken van de gronden die vermoe delijk nog in 1958 bebouwd zullen worden, zal 419.500,kosten; voor dit bedrag zijn de financieringsmid delen wèl beschikbaar. Aan de raad wordt voorgesteld, dit bedrag be schikbaar te stellen. FLATGEBOUW VOOR BEJAARDEN „DE BURCHT" IN GEBRUIK GENOMEN Dezer dagen hebben de eerste be woners van het flatgebouw van Je Nederlandse Protestantenbond voor bejaarden „De Burcht" hun intrek in het gebouw genomen. Op zaterdag middag 15 maart tussen 2 en 4 uur zal er voor leden van de Nederlandse Protestantenbond gelegenheid be staan, het nieuwe gebouw te bezich tigen. Op zaterdag 22 maart is er des middags voor de bewoners gelegen heid hun bezoekers het gebouw te laten zien. De officiële opening zal plaats vinden op zaterdagmiddag 29 maart. Op zondagmorgen 30 maart zal in plaats van in het kerkgebouw aan de Lange Kerkdam een kerk dienst in de vergaderzaal van het ge bouw gehouden worden. Doktersdienst. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor me dische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen dr R. S. ten Cate, Burchtlaan 9 tel. 3027 en B. A. Geor- lings, Storm van 's-Gravesandeweg 64, tel. 2137. Gemeente koopt pand. In de toekomst zal de Waalsdorperlaan be langrijk verbreed moeten worden, aldus schrijven b. en w. aan de raad en in verband daarmee zal een pand op de hoek van de Buurtweg en de Waalsdorperlaan te zijner tijd moe ten worden afgebroken. In verband daarmee achten b. en w. het gewenst, dat de gemeente dit pand in eigen dom krijgt. Met de eigenaar werd overeenstemming bereikt over een koopsom van 18.000,een orijs, die b. en w. alleszins aanvaardbaar achten. Aan de raad i? voorgesteld, tot aankoop over te gaan. Beroepschrift tegen weigering van bouwvergunning. Mevrouw M. E. van DamIsraels te 's-Gravenhage heeft zich met een beroepschrift tot de gemeenteraad gewend in verband met het weigeren door b. en w. van een bouwvergunning. De adressante wilde in het bos aan de Kievietslaan een woning bouwen met een plat dak; b. en w. hadden hiertegen be zwaren van esthetische aard. Een ge bouw met een plat dak zou, aldus het college, in verband met de bestaan de en de te verwachten omgeving uit een oogpunt van welstand aanstoot kunnen geven. De architect, de heer A. Fokke van Duyn, toonde aldus Ij. en w. begrip voor dit standpunt en hij maakte een tweede plan voor een bungalow, voorzien van een kap, gedekt met leipannen. Intussen heeft de opdrachtgeefster, mevrouw van Dam, een adres aan de raad gericht. Zij zegt daarin dat de schoonheids commissie van Wassenaar het pian geheel aanvaardbaar achtte behou dens haar eis, dat de architect bet dakterras zo aantrekkelijk mogelijk moest detailleren. De architect vond hiervoor een aantrekkelijke oplos sing. die echter door het college van b. en w. niet is bestudeerd De adres sante merkt op, dat ondanks een drin. gend verzoek het college van b. en w. geen nadere formulering of toe lichting heeft willen geven op de be zwaren. B. en w. hebben het adres aan de commissie voor de openbare werken voorgelegd, die zich echter niet met het standpunt van b. en w. blijkt te kunnen verenigen. B. en w. blijven echter op hun standpunt staar» en stellen de raad voor, het beroep schrift ongegrond te verklaren. Door glazen deur gevallen. In de ouderlijke woning an de Teylin- gerhorstlaan kwam de 15-jarige Ro bert H. door het glas van de vestibu ledeur te vallen, waarbij de jongen een slagaderlyke bloeding aan de linkerpols opliep en een verwonding aan het rechteroor. De jongen is, na dat dokter De Neef de eerste hulp had verleend, naar het academisch ziekenhuis vervoerd voor verdere behandeling. Apothekersdienst. De apothe- kersdienst na sluitingstijd wordt tot de volgende week zaterdag waargeno men door apotheek dr P. Siderius, Johan de Wittstraat 9, tel. 3806. Z0ETERMEER K.A.B. In het parochiehuis hield de K.A.B. haar jaarvergadering waar voor een behoorlijke belangstelling bestond. In zijn openingswoord deel de de voorzitter, de heer G. v. Leeu wen, mede, dat hij door huiselijke omstandigheden voorlopig op non-ac tief zal blijven. Wegens omstandig heden is de jaarlijkse vastenavond viering niet doorgegaan. Medegedeeld werd, dat nu op 10 april a.s. een feestavond zal aangeboden worden, die verzorgd wordt door het K.A.B- toneelgezelschap uit Voorschoten. Uit de verslagen van de onderafde lingen bleek, dat Herwonnen Levens kracht er goed voorstaat. Het aantal donateurs steeg tot 360. Het batig sal do steeg hierdoor tot 739,63. Het ge zinszorgfonds heeft nu 68 leden. In 15 gevallen werd uitkering verleend. Ook de toneelcursus floreerde en verleende bij verschillende gelegen heden haar medewerking. De pen ningmeester had een batig saldo van 273,79. Besloten werd een bedrag van 50 uit te trekken voor stimulering van de Stille Omgang. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heren M. Berk, J. Boortman en G. v. Leeu wen herkozen. Inplaats van de niet herkiesbare bestuursleden G. v. d. Vliest en P. Rietkerk werden geko zen de heren M. Veltman en F. J. van Leeuwen. Bij de rondvraag werd me degedeeld, dat de »-eisvereniging St. Nicolaas op 8 april een filmavond geeft, aangeboden door een bekende chocoladefabriek. De leden van de K.A.B. kunnen deze filmavond bij wonen. Nadat er nog gesproken was over de komende groslijststemming voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen werd deze vruchtbare vergadering gesloten. LTM. De ijverige LTM'ers beleg den een werkvergadering in het bo- enlokaal van de Oude Jongens school. Naar de voorzitter, mej. Annie Vollebregt, mededeelde zal in de maand april een culturele dag gehou den worden in samenwerking met de afdelingen Berkel en Bleiswyk. Ver volgens werd verslag uitgebracht over de te Haarlem gehouden jaar vergadering. Evenals het vorig jaar bestond er bij de leden veel animo om naar een uitvoering van de Mat- theus Passion te gaan. Veel belang stelling werd er getoond voor de we reldtentoonstelling te Brussel. Alvo rens de avond te beeindigen werd er nog een groepsbespreking gehouden over het geven van cadeaux. Wit Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis hield ditmaal haar jaarverga dering in De Jonge Prins. Door an dere vergaderingen was de belang stelling minder groot dan andere ja ren. De voorzitter de heer A. J. J. van Well herinnerde er in zyn ope ningswoord er aan, dat in september a.s. de afdeling haar tienjarig be staan herdenkt. In het jaar 1957 wer den in totaal 2277 bezoeken afgelegd door de wijkverpleegster. 63 zieken werden bezocht met in totaal 1075 bezoeken, 118 zuigelingen werden in totaal met 394 bezoeken vereerd, 424 kleuters met 701 bezoeken en 1 tbc patiënteft met 71 bezoeken en 12 kin deren, die in aanmerking kwamen voor uitzending, met 36 bezoeken. Door de disurictsverpleegster zr Ro- zens werd op voortreffelijke wijze een moedercursus gegeven, die door 28 cursisten gevolgd werd. Bij het consultatiebureau werden 77 zuige lingen ingeschreven en 84 kleuters hel aantal consulten bedroeg resp. 55«5 en 483. Evenals vorige jaren werd een bliksemloterij gehouden ten bate van het bouwfonds. De opbrengst hiervan bedroeg 606,07. Als opvolg ster van zr. E. van Hooff werd met ingang van 1 september zr J. M. Th. As perslag aangesteld. De penning meester liet een minder optimistisch geluid horen. De gewone dienst sloot met een nadelig saldo van 421.17. Het aantal leden was gestegen tot 479, zodat practisch alle gezinnen lid zijn van het Wit-Gele Kruis. Het bouwfonds is, dank zy de gehouden loterij aangegroeid tot 3647,69. Bij de gewone bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden mevr. M. Groenewegede Groot en de he ren A. J. de Groot en A. C. v. Velzen herkozen. Teneinde het nadelig saldo te doen verdwijnen werd er door een der le den op aangedrongen een contributie voor jeugdleden boven 18 jaar in te voeren. Dit voorstel zal besproken worden en zo nodig aan de leden worden voorgelegd. Zr. J. M. Th. Asperslag gaf vervol gens een verslag van haar bevindin gen in de wijk. Voor de aanvrage van een kraamverzorgster moet men zich wenden tot de docente van het Kraancentrum Delft en niet tot de wykzuster. De heer A. C. van Velzen hield hierna een causerie over „Een eigen wykgebouw". Voor de viering van het tienjarig bestaan zullen nadere plannen uit gewerkt worden. Met name wordt ge dacht aan 'n feestgave voor 't bouw fonds. Pastoor F. J. Heemskerk woon de deze vergadering bij. DE KWAKEL Groslijst Gemeenteraad De voorlopige candidatenlijst van de KVP is in alphabetische volgorde: M. P. A. de Blieck, F. C. Castelijn, C. A. Habets, P. J. M. Hoogenboom, C. J. Huigsloot, W. J. van Kampen, H. M. A. J. J. van Schie en G. W. Voorn Marktberichten LEIDEN, 7 maart, Vee. Aange voerd: 2 stieren, 115 mekkoeien, 240 vette koeien, 97 varekoeien, 53 vette kalveren, 290 nuchtere kalveren, 50 vette schapen, 1955 vette lammeren, 40 zuiglammeren, 32 varkens (zeu gen), 344 schrammen, 625 biggen, 10 geiten, totaal 3853 stuks vee. Notering: melkkoeien 8001050; vette koeien sch. gew. 2.703.10; vare koeien 600—825: vette kalve ren, lev. gew. 1.702.40; nuchtere kalveren 3848; vette schapen 70 —95; vette lammeren 75—105; drachtige zeugen 275350; schram men 70100, biggen 4045; extra 46—52. Handel: voor melkkoeien redelijk, vette koeien matig, vare koeien tame lijk, vette kalveren lui, nuchtere kalveren vlug, vette schapen en vette lammeren matig, zeugen, schrammen en biggen goed. Kaas. Aangevoerd 4 partijen Goudse kaas. Notering 22.21. Han del lui. LEIDSCHENDAM, 6 maart eieren. Aangevoerd 47700 kipeieren. 6100 eieren no. 0 14 30—14.70; 5500 eieren no 1 13.40—13.60; 19300 eieren no 2 12.4012.65; 13800 eieren no. 3 11.4011.90; 2700 eieren no. 4 10.60 10.80; 300 eieren no. 5 f 9.95—10.50. i kippen 1.70—5.20; 3 eenden 1 60 1.95; 6 konijnen 0.95 p. stuk. Groente. Sla A 37.60—40.40; sla B 26.9032 60; sla C 17.8021 90; stoofsla 103—132; prei 38—40; witlof 4648; winterpeen 89. 7 Gevraagd: een r.k. meisje of werkster, zelfst. kunn. werken, voor maan dag en woensdag (de ge hele dag of halve dag) en vrijdagmiddag. Mevr. To- nino. Voorstraat 23. Voor schoten. 7 Crème kop en schotels 45 ct. Zeer mooi model, fijne kwaliteit buitenlands aardewerk. Alleen met advertentie d. stuk 45 ct Per persoon ten hoogste 3 stuks. Geldig tot 15 maart. I.V.A.. Haarlem- rstraat 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 7 Zeemlappen tegen hal ve nrijsü! Prima kwaliteit zeemleder van zeemleer- fabriek ..Roorda". Alleen hele huiden, grote maat ƒ2 98 4 50. 5.98. Nu met advertentie 1 49. 2.25. 2.99. I V A.. Haarlemmer straat 48 Nova. Noordein de 43. Leiden. 7 Woningruil. Aangeb. ben.huisje. bev.: 2 kamers, keuken, w.c. en plaats, centr. stad.'huur ƒ5.95 p. w. Gevr. grotere woning of flat. Ho^e huur geen bezw. Br. onder no. 7859 bur. v. d. blad. 7 Grote partij bloempot ten aangekomen. Prachtig glazuur in diverse fraaie kleuren vanaf 29 ct. Por seleinen theepotten flinke maat f 1 59. Grote maat oorspleinen koffiekannen 1 69 enz enz. I.V A Haarlemmerstr. 48. Nova Noordeinde 43 Leiden. 7 Accordeonüefbebbers Dit is uw kans Laai u of uw kind testen op muzi kaliteit 3 Maanden gratis een accordeon in huis He den inschrijving Inl Mu ziekhandel G. Hofenk Haarl straat 66. Telefoon 21980—24081. ook voor Uw NACHTRUST...!! Nieuwste collectie BEHANG vanaf yg ct Per ro1 De GROOTSTE keuze VITRAGE vanaf 99 per meter Pracht sortering Afgepaste GORDIJNEN 90 x 160 cm. vanaf 1^95 p' st- Meer dan 100 soorten OVERGORDIJNSTOF 120 cm breed vanaf |^98 per meter COLLECTIE 1958 BALATUM 3.06 per mtr Ruime keuze STER-KOKOS in alle breedten en prijzen!! De best gesorteerde BEDDEN-AFDELING 2-pers. v.a. 78 50 1-pers. v.a. 47.50 De nieuwste modellen LEDIKANTEN en DIVANBEDDEN 2-pers. v.a. 43 l-pws. /.a. 28.50 DE KLEINE WINST HAARLEMMERSTRAAT 51 - TEL. 24958 7 R.K. Meisje. 16 Jaar. biedt zich aan voor 3 hele en 3 halve dagen. Liefst in gezin met kinderen. Br. agent L.C. Warmond. 7 Flinke werkster voor de middaguren, behalve 's zaterdags. voor het schoonhouden van kanto ren etc. Br. onder no. 7861 bur. v. d. blad. 7 Hotel „Central". Bree- straat 49 vraagt voor zo spoedig mogelijk een flin ke werkster van 91 uur. Aanbieding dagelijks. 7!" Auto te koop, merk Ci troen (sport) 1949: zonder eebreken en prima kop pelingen. prijs 475.— Ry'ndyk 59. Hazerswoude. 7 Skod te koop, bc-tel of zgn. stationcar wegens aanschaf nieuwe. B. A. Streng. Deutzstr. 2 Oegst- geest. tel. 20482. 7 Prim., hennen. 6 weken en jonger. ook 1-dags Mesthaantjes, Valk Bou- manweg 18. Leiderdorp, tel. 30837. 7 Te koop: gestoff. woon ark met ligpl. in Warmond bev. huisk., 2 slaapk. gang keuken, toilet, electr. licht watertank, bergruimte. Br. onder no. 7857 bur. v. d. blad. 7? Aangeb.: heel huis 6 k.. keuken, tuin. grote zolder bij Rapenburg. C avr. 4 k.- woning centrum. Br. on der no. 7860 bur. v. d. blad. 7 Accordeon liefhebbers. Laat U of uw kind testen op m" Vahteit. Drie maanden gratis een accor deon in uw huis Heden in schrijving: Muziekhandel Gé Hofenk Haarlemmer straat 66 telef. 21980 of 24081. 7? Bon. Ze zijn er weer. Glasserv.. 30 delig voor 3.95; diepe borden 6 voor 2.25: kop en schotels, mooi model crème. 6 voor ƒ2.95. bukstel ƒ3.25. helder glas Janvossen- steeg 56. 7? Het is prettig zemen met een zeem van de ze- men-specielist. elke zeem met bewijs van garantie van ƒ2.95 tot Z5.95. Jan- vossensteee 56. 7? Theepotten f 1.86: gro te koffiepot 1.86; thee servies. 9 delig ƒ9.45: par tij bier- en limonadegla zen 6 voor 1.50. fiin ge slepen. Vele koopjes in de Bazar. Janvossensteee 56. 7" Bon. voor de kleine meid. Als extra reclame deze week de echte wilde bras non van f 2.95 nu voor 2.45. Koopt -<u ook de hele grote babv var. f 7.95. 9.95 en 12.95. In de Bazar. Janvossensteee 56. Te koon: motor B.S.A. 350 c.c., bouwiaar 1956. 18 000 km. gcooen. Haar- lemmerstraat 6. Leiden. 7 Enlee nieuwe taniiten en gebruikte Underwood- sehriifmach. aangeboden. Moet weg. Te bevr. na 7 u. Suringarstraat 25 (Prof.- wiik). r? Uw rijschool voor vlot en vaardig rijden is .Kees Potters". Lessen in onze sierb:ke Ford Consul. Wiardi Beckmanstr. 26. Leiden of bel even 26501.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3