Rijnstreek DUINS TREEK Scherp Het Quintette Ghigi; ino voor Toonkunst DONDERDAG 6 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN UIT HET E.T.I.-RAPPORT Ziekenhuizen of soortgelijke in stellingen zijn thans in Alphen aan den Rijn niet aanwezig. Voor deze vorm van medische verzorging zijn de Alphenaren aangewezen op Lei den, Gouda en Woerden met respec tievelijk drie, drie en twee zieken huizen. Ofschoon de bezwaren ver bonden aan deze situatie niet on overkomelijk zijn, zou Alphen met een eigen ziekenhuis ten zeerste ge baat zijn. Recreatie en culturele aspecten Alphen a. d. Rijn telt momenteel 8 sportvelden, waarvan 7 gemeente lijke. Drie ervan zijn in het westen gelegen, waar zij, i.v.m. de uitbrei ding van Alphen moeten verdwijnen. Gedacht wordt aan een :oncentratie van deze terreinen oostelijk van de Oranje Nassausingel. Deze veldaoco- modatie zal een belangrijke uitbrei ding moeten ondergaan. Het ETI re kent dat bij een bevolkingsomvang van 43.000 zielen, zoals dat voor Al phen omstreeks 1985 wordt aange nomen, een behoefte aan sportvel den zal zijn van omstreeks 22 ha. De huidige ijsbaan is groot genoeg om in de behoefte te voorzien. Se dert juni 1957 beschikt Alphen over een doelmatig open zwembad, naby Avifauna. Het huidige Bospark is veel te klein. De behoefte aan z.g. volkstuintjes zal toenemen. Er zyn zes kinderspeeltuinen. Dit aantal zal reeds nu moeten worden uitgebreid. Het verenigingsleven van Alphen is redelijk ontwikkeld. Minder gun stig is het echter gesteld met de daar voor benodigde accomodatie. Er is in Alphen een ernstig tekort aan ver gaderruimte, terwijl de inrichting en uitrusting van de bestaande zaal- ruimten vaak te wensen overlaat. In eerste instantie moet gestreefd worden naar de totstandkoming van een goed geaccomodeerde gehoorzaal. De meest gebruikte zaal, die van het Nutsgebouw, is niet alleen te klein, voor grote manifestaties, zij staat zelfs bepaalde uitvoeringen niet toe (b.v. symphonische muziek). De Avifauna-zaal is wel aanmer kelijk groter en moderner geoutil leerd. doch vertoont cnkeV tekort komingen b.v. slechte akoestiek. In afwachting van de realisering van an dere plannen op dit gebied adviseert het E.T.I. de bruikbaarheid van het paviljoen Avifauna in eerste instan tie te vergroten, hetgeen met betrek kelijk eenvoudige middelen kan wor den bereikt. ALKEMAITE Tentoonstelling in de Raadzaal Van 10 tot 15 maart wordt er in de Raadzaal van het gemeentehuis een tentoonstelling gehoudfen van schil derijen, aquarellen en ceramiek. Het initiatief hiervan is uitgegaan van de Ouderweteringse Kunstkring. Voor namelijk worden werkstukken ten toongesteld van leden van deze kunstkring. De officiële opening is op maandag 10 maart a.s. te 20.00 u. De tentoonstelling welke voor een ieder toegankelijk is, is op de dagen van 10 tot 15 maart geopend van 's namiddags 35 uur en van 810 uur. AARLANDERVEEN Wlt-Gele Kruis Met een hartelijk welkomstwoord begroette M. Hey- man, voorzitter van het Wit-Gele Kruis, de opgekomen leden op de jaarvergadering, die gisteravond in het Parochiehuis gehouden is. Bij zonder prijs stelde hij op de aanwe zigheid van de twee wijkverpleeg sters van de vereniging en van de aalmoezenier pastoor J. Kragtwijk. In zyn openingsrede brak de voor zitter nog enige andere punten aan o.a. de werkzaamheden der vereni ging over 't afgelopen jaar. Hij wees hierbij op het grote nut, dat dit werk POTLOOD en GEEST No. 511. Horizontaal: 1. poedel, 4. komt van het varken, 7. zoon van Ja cob, 8. vierzijdig figuur, 9. behoeftig persoon 11. fijn soort van geslepen glas, 14. berg, 15. ontwerpen, 19. nieuws, tijding, 20. ontgonnen land, 21. leeftijd (Fr.), 22. vogel, 23. onbep. voornaamw. Verticaal: 1. buisvormig ingewand, 2. azijn, 3. landvoogd in Oud-Perzië, 5. wijnsoort, 6. rood in de wapenkun de, 9. lelieachtig tuinbouwgewas, 10. dof, 12. zijtak Saaie, 13. Javaanse huisvogel, 15. jongensnaam, 16. ver stand, 17. middag, 18. niet gevuld. Oplossing morgenavond. Horizontaal: 1. lila, 4. Dr, 6. Levi, 7. Pool, 9. An, 10. sol, 12. os, 13. Maas land, 16. Aa, 17. no, 19. Albatros, 22. n.l., 23. ora, 24. re, 25. maan, 27. geer, 29. mi, 30. geel. Verticaal: 1. Lena, 2. i.v., 3. Lissa bon, 4. do, 5. rood, 6 lamp, 7. planta ge, 8. L.S., 11. o.l. 14. aal, 15. nor, 18. Aser, 19. Adam, 20. ar, 21. Orel, 22. N.M., 26. a.i. 28. Ee. voor de gehele parochie heeft en de vooruitgang, welke sedert de oprich ting hierbij waar te nemen valt. Zo waren er in 1957 in totaal 236 keer voorwerpen uit het magazijn uitge leend. In verband hiermee drong hij er bij ieder op aan, dat toch vooral voorzichtig met goederen van de ver eniging zou worden omgegaan en voral voor terugbezorging zorgge dragen zou worden. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan secreta- is en penningmeester, die achtereen volgens de notulen en de jaarversla gen ten gehore gaven. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredenden t.w. G. A. Stigter en J. Hoogeveen in hun functie herko zen. Nadat de rondvraag gehouden was waarbij slechts één interne kwes tie naar voren werd gebracht, werd tot besluit een serie lichtbeelden ver toond over de opleiding van een ver pleegster. BOSKOOP Weer schoorsteenbrandje. Gis termorgen om ongeveer 11 uur werd de Boskoopse brandweer gealarmeerd voor een uitgebroken brand in de woning van de fam. Hogervorst aan de Zyde. De terstond uitgerukte brandspuiten behoefden echter geen dienst te doen aangezien na aankomst bleek dat het hier weer een schoor steenbrandje betrof welke spoedig met ander materiaal was geblust. Elektrische windvaan De sug gestie van de aannemers en onder aannemers die bij de bouw van het nieuwe beursgebouw „Florida" oe- trokken zijn geweest, om het bestuur van de tentoonstellingsvereniging „Boskoop" en het bestuur van de stichting „Beurshal" ter complete ring van de bovenbouw een elektri sche windvaan aan te bieden, is op bijzonder hoge prijs gesteld. Bij de aanbieding van dit geschenk waren alle betrokkenen aanwezig, n.l. de fa. van Strien en van Baaren te Pols broek (aannemers), fa. P. J. v. d. Broek te Boskoop (centr. verwar ming), fa. J. J. v. d. Broek te Bos koop (elektr. installatie), fa. Ger's te Waddinxveen (schilderwerk;, C. Verbakei te Boskoop (smederij), ,,^n- texfalt Zaalvloer" te Leiden, ,Fcr- malith bolivinyl vloeren" te Rotter dam, fa. Beyne en Zn. te Amsterdam (toneelaankleding), Zero Koelinstal latie te Vlaardingen, fa. v. d. Geur te Boskoop (tapijten en gordijnen,', en fa. A. Brouwer te Boskoop (stof fering). Door de betrokken bestuurs leden werden vele dankwoorden ge sproken. K.V.P. De in het r.k. Vereni gingsgebouw gehouden jaarvergade ring van de afd. Boskoop van de K.V.P. stond geheel in het teken van de komende verkiezingen. Ilieroo wees de voorzitter, de heer C. J. van Tol, in zijn openingswoord. Uit het jaarverslag van de seae- taris, de heer R. J. Brand bleek dat het jaar 1957 een rustig jaar was ge weest wat in 1958 wel anders zal zijn aangezien er twee verkiezingen op het programma staan. De penning meester, de heer J. Regtvoort. kon een optimistisch verslag uitbrengen aangezien nog een batig saldo in kas was. Het ledenaantal is nu gestegen tot 364. Bij de mededelingen werd Dog eens gewezen op de mogelijkheid van stemmen bij volmacht. Degenen die vermoeden dat zij op de dag van de stemming niet zelf kunnen stem men kunnen formulieren aanvragen op het gemeentehuis of hiervan ken nis geven aan het bestuur. Voor de Prov. Staten is de uiterste datum 12 maart en voor de gemeenteraad 14 mei. Vervolgens kwam de samen stelling van de candidate lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing aan de orde. De voorlopige cardidaten- liist ziet er als volgt uit: 1. K. P. A. Houdijk; 2. J. L. Verbeij; 3. P. J. We ver: 4. J. H. Vermeulen Hzn 5. H. J. Vester; 6. R. J. Brand; 7. L. v. d. Zon; 8. J Mens; 9 G. Nederhoff; 10. A. Streng; 11, C. G. M. Groenendijk; 12. J. Regtvoort; 13. Ph. J. van Zoest, 14. G. P. de Gunst; 15. A van Rijn; 16. C. J. van Tol. Deze volgorde is door de advies commissie vastgesteld De led-m kun nen bij de komende groslijststem ming te kennen geven of zij net deze volgorde akkoord gaan. Boomkwekersbeurs in „Florida". De eerste „beurs" in het onlangs geopende nieuwe beursgebouw „Flo rida" was een overweldigend succes. Het had er veel van w°g, dat alle kwekers en handelaren aanwezig wa ren en wanneer dit zo zou blijven zou de nieuwe beurshal al weer te klein blijken te zijn. Voordat met de zaken werd begon nen richtte de voorzitter van de Beurs, de heer J. C. Bulk, zich tot de aanwezigen om er op te wijzen, dat deze eerste beurs in het nieuwe ge bouw in het licht van een proetbeurs moest worden gezien. Spreker zeide er van overtuigd te zijn dat ook hier de roede van critiek niet zal worden gespaard, maar dat het bestuur, hoe en waar dan ook. steeds een open oog zal hebben voor gezonde critiek en zal trachten zoveel mogelijk aan wensen te voldoen. Namens de Federatie van Boom kwekersverenigingen voerde de heer D. van Gelderen het woord. Deze noemde de totstandkoming van het nieuwe beursgebouw één van de grootste gebeurtenissen in de ge schiedenis van Boskoop. Zonder de vele andere medewerkenden iets te kort te willen doen, zeide spreker, zich verplicht te achten de heer J. C. Bulk, die enkele boekwerken kreeg aangeboden, aan te wyzen als een stuwkracht die van geen ver moeidheid en geen ophouden wist. Door de heer H. J. Grootendorst werd de heer A. Vuyk, die ook een zeer groot aandeel in de totstandko ming heeft gehad, namens de Bond van Plantenhandelaren toegespro ken. Namens genoemde bond werd de heer Vuyk een encyclopedie aan geboden. De heer P. Both sprak namens de vereniging van bomenzoekers. De laatste spreker was één der op richters van de Boskoopse Beurs, de heer Joh. de Ruijter, die zeide per plex te staan by het aanschouwen van deze nieuwe beurshal en dan te rug te moeten denken aan de tijd, in 1880, toen de beurs in een klein cafeetje het levenslicht aanschouwde. Tenslotte richtte de heer Bulk zich weer tot de aanwezigen, onder wie zich bevonden de beide wethouders, de heren A. P. van Nes en mr dr J. T. Taat, en de gemeentesecretaris, de heer W. Trapman, om onder dank voor de gesproken woorden de voor- jaarsbeurs in „Florida" voor ge opend te verklaren. NIEUWKOOP Hoofd Chr. school. Tot hoofd van de Christelijke school in Nieuw koop ingaand 1 juni a.s. is benoemd de heer C. A. Looyen, hoofd der Chr school in Kamperland op Noord-Be veland. De vakature bestond reeds vanaf 1 oktober 1957. Vergadering Visserijbank. In het Vliegende Paard hielden de leden van de Coöperatieve Visserijbank g.a. hun 39e jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer P. Augus- tinus. Uit het jaarverslag van de kassier, de heer P. Oskam, bleek, dat de spaargelden de 700.000 hadden overschreden. De toename hiervan bedroeg in 1957 niet minder dan 120.000 of 17 En dat ondanks de 'ontsparing, die het laatste jaar voor vele banken zorgwekkend is gewor den. De netto-winst, met aftrek van toe vallige baten door verkoop van een tweetal huizen, bedroeg 7214,48. Als lid van het bestuur en van de Raad van Toezicht werden resp. her kozen de heren P. Stam en C. C. van Koert, elk met 43 van de 50 uitge brachte stemmen. De rentevoet voor leden werd ver hoogd tot 3'/2 voor niet-leden vastgesteld op 2M hypotheken 5 procent. Gezien de goede uitkomsten en vooral ook door de toename van de werkzaamheden voor de kassier werd zijn salaris verhoogd tot 175,per maand, waarmee een ieder het eens was. Na goedkeuring van balans, ver lies- en winstrekening, wijziging van art. 10 van het huishoudelijk regle ment en een gratis verloting sloot voorzitter Augustinus deze vlot ver lopen vergadering. Het volgend jaar zal het 40-jarig bestaan herdacht worden. R0E10FARENDSVEEN TREFFERS 2—DOS 1 7—3 De wedstrijd tussen bovengenoem de teams is wel zeer spannend en verrassend verlopen. De Hagenaars met Langerveld, ten Brink en Feits- ma zullen waarschijnlijk wel met andere bedoelingen naar de Veen zijn gekomen, dan deze nederlaag. Na 2 overwinningen op de Dosspelers Feitsma en Langerveld en eveneens 2 maal winst van Ton L'Ami op Feitsma en ten Brink was het Luc v. d. Meer, die z'n ene winstpartij behaalde op Feitsma en hierdoor de stand op 52 bracht. Aanvoerder N. Heemskerk moest na 46 in de derde game tegen ten Brink de stry'd sta ken wegens een ongeval wat hem even onder dokters behandeling stelde. Hierna moest Ton L'Ami het opnemen tegen de zeer sterk verde digende Langerveld. In een zeer mooie en nog spannender party wist hij tenslotte met 2422 in de be slissende game de party te winnen. Hedenavond speelt Treffers 2 in den Haag de vervroegde competitie wedstrijd tegen Dos 2. Deze, week vrijdagavond trainen inplaats van zaterdagavond. Van 6.30 tot plm. 8 uur voor de junioren, waarna voor senioren. Zaterdag in de Pancratius-1 zaal de belangrijke wedstrijd Tref fers 1Docos 1, waarin de Leidenaar Bakker deze competitie nog ongesla gen is. Aanvang 7 uur. N00RDWIJKERH0UT Stille Omgang. De afd. Noord wij kerhout van het Genootschap van de Stille Omgang, hield gisteravond in café „De Zwaan" haar algemene ledenvergadering. De uitzonderlijk druk bezochte vergadering schonk haar goedkeuring aan het besluit van het bestuur om dit jaar de bedevaart naar Amsterdam per bus te maken. Uit de jaarverslagen bleek, dat l et aantal betalende leden der afdeling momenteel 753 bedraagt en dat 387 daarvan het vorige jaar aan de Stille Omgang hebben deelgenomen. Bij monde van de heer J. v. Veen bracht de controlecommissie verslag uit van haar bevindingen en voor het nieuwe verenigingsjaar werden de heren J. Hoogenboom en Th. J. van Werkhoven tot leden van deze com missie benoemd. De aftredende be stuursleden J. van der Werf en N. van Gijlswyk werden bij acclamatie herkozen. In zijn mededelingen zei de voor zitter, de heer P. P. van Denen, dat de bedevaart dit jaar gehouden zal worden in de nacht van 22 op 23 maart a.s. Om 12 uur 's nachts is er in de St. Viktorkèrk een plechtig lof met toespraak, waarna per bus naar Amsterdam gereisd wordt. De algemene intentie, waarvoor gebeden zal worden, luidt: „Mogen de christenen zoveel naastenliefde opbrengen, dat zy de wereldvrede winnen". De pelgrims van de St.-Jozefparo- chie worden in de gelegenheid ge steld om zich per bus naar de Sint- Victorkerk te begeven. Deze bus ver trekt dan om kwart voor 12 van het Sint-Jozefkerkplein. De bussen vervoeren de pelgrims tot aan het begin der Omgang en daarna naar de kerk De Posthoorn. De H. Mis daar is te kwart voor 4 en om 6 uur staan de bussen gereed voor de terugtocht naar Noordwyker- hout. Op de terugtocht zal worden gestopt bij het Soldaatje, station Piet Gijzenbrug, Vlashoven, Pilarenlaan en Dorp. De buskaartjes moeten zon dag 16 maart worden afgehaald van half 11 tot half 1 en van 2 tot half 4 in café „De Vlashoven" voor de St.- JEUGDCONCERT. LIET JEUGDCONCERT gistermid- **dag was al niet minder bevolkt, dan de beide voorgaande; wat wil zeggen tjok-vol. Het podium was ook nog bezet en de resterenden hadden 's avonds toegang op 't abonnements concert van Toonkunst. Hoewel het beluisteren van een instrumentaal kwintet (ditmaal bestaande uit piano, twee violen, alt en cello) niet zo ge makkelijk is, bracht de inleiding door de adjunct-directeur van de muziek school, de heer Loek Stevens, licht in de moeilijkheden, die 't aanhoren en volgens van kamermuziek met zich kunnen brengen. Allereerst lichtt hij toe, hoe het kwintet aan de naam Chigiano kwam, nl. wegens de muziekacademie Chigi in Siënna, waar de vijf instrumen talisten wonen en hun kunst uitoefe nen. De piano, zo vertelde hij, is eigenlijk de verbinding tussen de strijkinstrumenten. Overgaande tot het programma .kwintet in A gr. t. van Boccherini), vertelde hij een en ander over de levensgeschiedenis van de componist, over de onderverde ling van de compositie en over het schone van het menuet. Men zal niet kunnen beweren, dat de muziek van deze Italiaanse mees ter van de 18e eeuwse kamermuziek, niet ongemeen welluidend is en als geschapen voor de instrumenten. De vijf Italiaanse musici hebben wel al ler harten in lichter laaie gezet De rust in de zaal en het applaus bewij zen wel, dat het edele spel door allen naar waarde is geschat. Van Mozart, de universele 18e eeuw- se Oostenrijkse componist, werd diens meesterwerk, het kwartet voor piano, viool, alt en cello, in de toonsoort Es gr. t., gegeven. Duidelijk waarneem baar was de grotere diepgang van vorm, eenheid en zeggingskracht; de voorname zelfstandigheid van de kla vierpartij. Beginnend met een prach tig Allegro, stelt de meester hierte genover een contrasterend meditatief Larghetto en eindigt hij met een op gewekt luchthartig Rondo. Een on sterfelijk werk van de meester, die welk pad hij van de kunst ook mocht betreden, de hogste top bereikte en de stof volmaakt overwon. Zo was 't ook met de uitvoerende musici, wier namen op 't programma zijn ver meld. Het was een kort, maar mooi middagconcert en blijkens aller aan dacht en enthousiasme heeft de tal rijke schaar jongelui, ook door de opgewekte voorlichting van de inlei der, begrepen, welk een hoogstaand kunstwerk deze middag werd ver richt. J. KORTMANN. AVONDCONCERT. A LS EEN VOORTZETTING van het middagprogramma voor de Leid- se middelbare scholieren speelde het Qiuintetto Chigiano bestaande uit de pianiste L. Lorenzi, de le en 2e viool R. Brengola en A. Stefanato, al altist J. Leone en L. Filippini, gisteravond een interessant programma in vol maakte uitvoering. Begonnen werd met het kwintet d kl. t. van Boccherini. Uiterst virtuoos en licht zijn de instrumenten door de componist behandeld. De opvatting, die deze musici van dit werk hebben, is aristocratisch, maar niets werd er ingeboet van de speelse tinteling waaraan Boccherini's muziek zo rijk is. De wedergave van het kwintet op: 57 van de Russische componist Sho stakovich was uiterst virtuoos en niet minder voornaam. Voornamer zelfs dan de compositie op zich, die niet vrij is van pose. Af en toe is deze eenvoudig, dan weer beklemmend. Victorparochie en in café Brama voor de St.-Jozefparochie. Buskaar- ten kosten 2.50 per persoon. Op voorstel van de heer J. v. d. Slot besloot de vergadering de leden van het Genootschap, die in militaire dienst zijn, zonder kosten aan de Om gang te laten deelnemen. Thuisfrontloterij. Door de afd. Noordwijkerhout is aan het Natio nale Kath. Thuisfront te Den Haag een bedrag van 1950,afgedragen wegens opbrengst der lotenverkoop. Met terzijdestelling van de gestichts bevolking is dus bijna door elke in woner der gemeente van groot tot klein een lot gekocht. De trekking van deze loterij, waarvan de op brengst bestemd is voor de bouw van militaire tehuizen, zal op 12 mrt. plaatshebben. Gevonden en verloren voorwerpen. Varloren: een wit babywantje, een bos sleutels, een witte shawl m. rode en groene strepen, een grijze gebrei de handschoen, een grijze halsdoek witte franje, een rode autoped, een paars herenrijwiel, een wit gebreid kindermutsje, een koperen gewicht (500 gr.), een herenpolshorloge, een portefeuille met belastingkaart en kentekenbewijs (NN-18-09), een rood-lederen kinderpantoffel m. grijs bontkraagje, ene rode portemonnaie. Gevonden: een paar blauwe kin derwanten, een polskettinkje, 'n wit te plastic bal, een gele shawl met bruine strepen, een groene kinder- want, een grijze wollen handschoen, een badhanddoek, een groene porte monnaie, een sleutel, een grijze he renhandschoen, een damespolshorlo ge, een motorbril, een bankbiljet, een bruine tas, een huissleutel (no. 205), een groene want, typ. Zn. Doktersdienst. In het komende week-einde zal de medische dienst worden waargenomen door dokter K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 385. Geboren: Johannes Hendrikus, z. van C. G. Zonneveld en A. M. G. Berg; Leonardus Cornelis Maria z. van C. van Maris en T. M. M. Rooij akkers. Ondertrouwd; M. de Lange, 25 j.. Opvallende klankeffecten doen zich horenherinneringen aan landgeno ten en niet-Russen. De interpretatie heeft eigenlijk meer de bewondering dan het werk zelf, dat begint met een fors uitgewerkte Prélude, gevolgd door een langzame, in haar doorwer king enigszins geheimzinnige fuga. Het Scherzo heeft wel opvallende klankeffecten, waar tegenover weer iets heel gewoons wordt gegeven door de componist. Het Intermezzo voert in spanning omhoog naar de Finale, die hardnekkig is, niet bevrijdend, en vrij vlak eindigt. De effecten waren min of meer van waarde, rnaar de uitvoe ring muntte door meesterlijkheid uit. Tot besluit het kwintet hi f kl. t. van César Franck, waarmede deze in Frankrijk baan brak voor een vorm, die later meer navolging vond. Er ligt in dit prachtig werk een tegenstelling tussen klavier en strijkers, tussen twee tegengestelde thema's, die meer malen een pasievolle geladenheid aan het fascinerende opus geeft. Met aangeboren zin voor het melodische was hun spel in vraag en antwoord en klankenrijkdom van ongewone pracht, en alleszins voornaam. De zeer gave expressie, die de musici ge- zamelijk gaven, maakte de wederga ve tot ene van heel bijzondere bete kenis. De vele huisteraars uitten hun waardering bijzonder enthousiast en als dank hiervoor speelde het quin tet weergaloos fijn: Thema met varia ties van Boccherini. J. KORTMANN. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND FEBRUARI 1958 Breiwol met pennen, damespols horloge, muntbiljet, droogscheerappa- raat. portemonnaie, boodschappentas, jas, vulpen, parapluie, bankbiljet, sleutels, bril, handschoenen, wanten, sjaal, zakmes, jongenspet, damesmuts, boeken, handtas, elektrische klok, dekzeil, schooletui, schoenen, wan delstok, gouden ring pantoffel, auto- step, jerseypakje, regenjas, rietmand je met inhoud, kindertasje, autowiel dop, badhanddoek, zwembroek, beursje. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 3, ingang poort, op woensdag- en zater dagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. en J. van der Tang, 23 j. Getrouwd: A. M. M. Turnhout en D. van der Zwart. Overleden: Karei de Jaegere, 89 jaar; Albert Arbeider, 88 jaar, we duwnaar van M. W. Oudewaal. NOORDWIJK VOETBALVERENIGING „NOORDWIJK" IN HET ZILVER. De buitengewoon gezellige en uit stekend georganiseerde receptie wel ke in „de Zeeleeuw" te Noord wijk aan Zee werd gehouden is een ma nifestatie geworden van genegenheid en vriendschap jegens de voetbalver eniging „Noordwijk". Een koor van sprekers betuigde in gloedvolle bewoordingen en met ge schenken hun sympathie aan de re- cipiërende bestuur en bood het hun gelukwensen aan. Als eerste sprak de burgemeester, mr. G. F. W. van Berckel, namens 't gemeentebestuur, waarvan ook wet houder Vogelaar en de raadsleden J. P. Passchier, P. L. de Witt en P. Al- gra aanwezig waren. In een vurige en geestige toespraak liet de burgemeester zyn gelukwen sen voorafgaan door te wijzen op het grote belang van een grote en bloei ende sportvereniging in de gemeen schap. De voorzitter van „Noordwijk", dr. J. van Nes, vond het buitengewoon plezierig, dat het gemeentebestuur van zijn belangstelling blijk gaf en wilde van deze gelegenheid gebruik maken om namens de vereniging zijn erkentelijkheid uit te spreken voor het tot stand komen van het prach tige sportpark. Op een prettige wij ze werd de receptie vervolgens on derbroken om het bestuur in de ge legenheid te stellen een serenade door de harmonie „Echo der Duinen" in ontvangst te nemen. Na deze mu zikale hulde, was het de beurt van mevr. Van Tilburg om als vertegen woordigster van de Noordwijkse Burgerij de felicitaties over te bren gen. Daarbij overhandigde zij aan de voorzitter een oude voetbal met als inhoud het prachtige bedrag van 1348,16. De echtgenoten van de bestuursle den schonken een fraaie voorzitters hamer. Achtereenvolgens spraken nu na mens de zaterdagmiddagclubs, de voorzitter van de SUZO, de heer De Graaf uit Hillegom en mr. J. J. de Jong uit naam van de KNVB afde ling Leiden. Een droeve noot op deze feestelijke gebeurtenis was zijn me dedeling, dat de voorzitter van de KVB de heer N. v. Wijk door een noodlottig ongeval om het leven was gekomen. Spreker overhandigde de voorzitter een plaquette. De heer S. Verloop van de Noord wijkse Reddingsbrigade herinnerde aan de eerste levensjaren van „Noord- wijk", dat toen nog niet over een grasmat beschikte en daardoor aan gewezen was op de meest natuurlijke speelplaats ter wereld, het strand. Nog talryke sprekers kwamen het bestuur complimenteren. Een der laatste sprekers was de heer A. van der Holst, voorzitter van St. Jeroensclub. Spreker hoopte, dat het nauwe contact en de gezonde ri valiteit met „Noordwijk" steeds be waard mocht worden. Met vreugde slaan wij de uitstekende verrichtin gen van het eerste elftal gedurende de laatste weken gade en het is onze oprechte wens, dat in dit jubileum jaar aan het bestuur het mooist denk bare cadeau kan worden aangeboden, .n.L het kampioenschap. Spr. zag Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Donderdag 6 Maart 1858. Advertentie: Openbare vrijwil lige verkooping onder de ge meente Soeterwoude: De alleraangenaamst gelegene keurig onderhoudene Buiten plaats Boshuizen, bij of aan den Straatweg van Leyden naar 's-Gravenhage, hebbende de Huizing 2 Kamers en suite, 2 Opkamers, Vestibule en verdere vertrekken, Keuken en Mangel kamer met Tuinmanswoning, Koepel en welig aangelegd Plantsoen, exquise Moes- en Vruchttuin, met vele fijne Vruchtbomen, Bosschen en Wandelingen, liggende te mid den der na te melden Lande rijen, ter grootte van 4 bunders, 84 roeden en 45 ellen. BRAND. Gisteravond om tien voor half acht is brand uitgebroken in een als berg plaats ingerichte slaapkamer in het pand Nicolaas Beetsstraat 22a. De brand ontstond, toen de bewoonster van het pand bij het licht van een brandende lucifer zoekend naar eeh kledingstuk, het vuur in een karton nen doos met kleding liet vallen, die in een kast was opgeborgen. Het vuur sloeg wild om zich heen en verteerde in de kamer opgeborgen kleding, schoeisel en wasgoed. De brandweer drukte de Rode Haan tijdig de kop in. De bewoonster was verzekerd. Goederen in Pathologisch Laboratorium. Door de Rijksgebouwendienst te 'sGravenhage is onderhands aanbe steed, het aanbrengen van een elek trische goederenlift ten behoeve van het Pathologisch laboratorium der Rijksuniversiteit te Leiden. De laag ste inschrijver was de fa J. Hamer en Co. Beijersweg 12 te Amsterdam voor 13.954. graag een spoedige sportieve ontmoe ting tegemoet. Van de overige bezoekers noemden wij de voorzitter van ASC, de heer Preevo, van Kouderkerk, de heer Van Kempen, vertegenwoordigers van Excelsior, G. W. S. uit Sassen- heim, Quick Boys uit Katwijk, Die Haghe, Ooegstgeest, VWS, Rijnsburg- se Boys. Verder Ter Leede uit Sas- senheim, ARC, Devjo, Voorburg, Semper Altius, Rijswijk, WSB uit Noordwijkerhout en de plaatselijke verenigingen Crescendo, DOS, MSV, de Sportvissers, de Noordwijkse IJs club en de korfbalvereniging Fluks. De voorzitter bedankte vooral ook de trainer, de heer B. van Duyl, voor zijn bloemenhulde. VOORHOUT Raadsvergadering. De gemeen teraad komt vrijdag 7 maart a.s. des avonds half acht in openbare ver gadering bijeen. De agenda heeft 12 punten. Ouderavond Jeugdbeweging. - Het moet voor de leidsters wel een grote voldoening zijn geweest, dat bij ge legenheid van de ouderavond de grote zaal van het Parochiehuis ge heel gevuld was met belangstellen den, onder wie mevrouw P. Smol ders en mej. Tini Dix uit Scheve- ningen, de diocesaan leidster. Nadat mej. Ria Vergouwen een kort wel komstwoord had gesproken, werd door de Bijtjes en Rakkers het club- -ïed gezongen. Tijdens een boottocht op de Rijn werd door één van de Bijtjes de legende van de Lorelei ver teld, waarna in perfect Duits door deze kinderen het „Ich weisz niciit wrsz soli e? bedeuten" werd gezon gen Een groepje dansende Pinquim was alleraardigst, evenals de aubade d5c- door een gezelschap Schotten aan deze pinquins werd gebracht. We werden zelfs geconfronteerd met de Tour de France, met een keurig ooggetuigeverslag en huldi- gtrg van de winnaar. fok het ernstige werd niet "ergo- ten en een processie naar de gro' van gourdes haa alier aandacht. Een kampvuur bij de negers en een In dische maaltijd in een Indisch res taurant waren heel aardig samen gesteld. Nog vele andere nummers wedder» opgevoerd, te veel om cp te notmen. De leidsters kuriren er van overtuigd zyn, dat door de ouders dit spel van hun kinderen zse: is gewaardeerd. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Mogelijkheid van klipgevaar Geeft óp alle borden acht die in Uw belang zijn aangebracht

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2