Aan onderwijsgevenden wordt aandacht voor Nieuw Guinea gevraagd Scherp RIJNSTREEK DUINSTREEK ZATERDAG 22 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Jaarvergadering St' Augustinusvereniging Leiden Ontwikkelingstempo is traag Gisteravond kwam in het restau rant Jn den Vergulden Turk" onder voorzitterschap van de heer N. B. M. Vreeburg, die later wegens drin gende bezigheden elders werd vervangen door de secretaris, de heer L. van Veldhoven, de afd. Leiden en omstreken van de St. Augustinus vereniging van kath. onderwijsgeven den in de bisdommen Haarlem en Rotterdam in jaarvergadering bij een. De vergadering werd bijgewoond door de geestelijk adviseur rector H. L. J. M. Sondaal. In zijn openings speech sprak de voorzitter, naast woorden van welkom, over de Kon. Besluiten in onderwijszaken en over het salaris-accoord; tevens werd het overlijden van de heer Van Heter en herdacht. Mededeling werd gedaan van het plan om tot oprichting te komen van een soort katholieke K. O. Na voorlezing van de notulen volgde het jaarverslag van de pen- ningmeesteresse, mej. H. J. Doove. Melding werd gemaakt van een ba tig saldo van 646.31 (applaus), zo dat nu na enkele jaren een bedrag van 3664.09 in kas is. De afdeling Leiden heeft de laagste contributie van het gehele land door haar zuinig beheer. Mej. Doove werd grote dank voor haar beleid gebracht. In de kas- commissie werden benoemd mej. A. van Esch, Wassenaar, en de heer N. v. d. Krocht, Leiderdorp. Het jaar verslag over 1957 gaf als bijzonder heden de naamverandering van de vereniging en het overlijden van de heer Smit uit Voorschoten. Het le denaantal bedroeg per 1 jan. 1958 570. Verder bracht dit jaar de ver betering van de materiële positie van de onderwijzers. Uit de vergadering werd dank gebracht aan de secreta ris voor zijn vele activiteiten. Op voorstel van de heer J. van Hameren zal op de komende alge mene vergadering te Alkmaar op 8 april a.s. aan de minister van onder wijs worden verzocht, het maximum aantal leerlingen per klas (vanaf de tweede) vast te stellen. Dit punt werd met algemene stemmen op de agenda geplaatst. Mej. Doove werd bij accla matie voor een jaar in het bestuur herkozen. De voorzitter van de K.O.V., de heer Joh. H. M. Derksen, lid van de Eerste Kamer, sprak deze avond over zijn bezoek aan Nieuw-Guinea, dat hij als lid van de parlementaire mis sie, bestaande uit leden'van de beide Kamers der Staten-Generaal, in augustus vorig jaar heeft gemaakt. Er wordt per jaar door de regering zo ongeveer 70 miljoen gulden aan Ned.-Nieuw-Guinea uitgegeven, dus loonde het de moeite eens een kijkje te gaan nemen hoe dit geld daar wordt besteed. De heer Derksen noemde Nieuw- Guinea een sterk onderontwikkeld gebied. De helft van de bevolking staat niet onder Ned. bestuur en hier wordt het onrecht dus nog niet ge straft. Spr. achtte het uitgesloten, dat binnen enkele tientallen jaren de mogelijkheid zou bestaan, dat de Papoea zelf uit kan maken hoe zijn politieke toekomst zal z(jn. De bu reaucratie verstikt veelal het tempo van de ontwikkeling. Spr. zeide dan ook, in verband met het ambtelijk bestuur, dat hij Nieuw-Guinea èn Hollandia waar de bestuursamb tenaren zitten had gezien. Het land moet zich in de toekomst zelf kunnen gaan bedruipen en hiervoor zal op het eiland een eigen economie opgebouwd moeten worden, waarbij het zwaartepunt op de landbouw zal moeten komen te liggen, want de ex ploitatie van de olie is over het al gemeen op een teleurstelling uitge lopen. De K.O.V.-voorzitter wees er met nadruk op, dat wij aan dit volk iets moeten brengen met inhoud, iets dat met hun leven verweven is en niet alleen verboden opleggen. Met waar dering noemde de heer Derksen de grote invloed en het werk van de missie. Het is de plicht van de Ne derlander in het algemeen in Nieuw- Guinea iets groots te verrichten. Hij deed een beroep op de aanwezigen iets van het opgestokene van deze avond aan anderen door te geven. De heer v. Veldhoven dankte de spreker voor zijn boeiende causerie en prees hem als een soort apostel voor dit verre rijksdeel. Hierna wer den enkele vragen naar aanleiding van de lezing door de heer Derksen naar genoegen beantwoord. De heer J. Ponsioen Jr., jongere-afgevaardig- de naar het congres van de Euro pese vereniging van onderwijzend personeel te Mariënberg in Duitsland in 1957, vertelde tot besluit nog iets van zijn contacten met afgevaardig den van andere landen en van de ideeën, welke daar zijn uitgewisseld. Voorlopig zal in Nederland een ne derzetting van deze (neutrale) ver eniging nog wel geen feit worden. Na de rondvraag besloot de waar nemend voorzitter deze met grote belangstelling gevolgde vergadering. FORUMAVOND De KAB St. Lodewijk en St. Pe- truswijk schryft ons: Dit jaar zijn de verkiezingen voor de Provinciale Staten en gemeen teraden. In deze tijd vooral, is het van be lang dat wij onze beste mensen op de beste plaatsen proberen te krij gen. Daarvoor moeten wij dan ook onze stem uitbrengen. Maar wat ver langen wij als burgers, van onze voormannen? Wensen en problemen te over. Hoe is daarin uw standpunt' Komt op maandag 24 februari 1958 anavang 8 uur uw mening eens toet sen in de Jacobazaal van Den Burcht met een politiek forum. Wij als St. Lodewijk en St. Petrus- wijk, hebben de primeur van Leiden. Mr E. Breder veld verlaat Leiden Gemeenlesecrvan Almelo Mr. E. Brederveld, tweede loco-secretaris van Leiden en chef van het kabinet van de bur gemeester is door de gemeente raad van Almelo benoemd tot gemeentesecretaris aldaar. Mr. Brederveld stond nummer twee op de door b. en w. van Almelo opgemaakte voordracht. Mr. Bre derveld verwacht, dat zijn werk zaamheden in Almelo omstreeks mei zullen aanvangen. De heer Brederveld werd in 1922 te Leiden geboren. Hij doorliep het gymnasium en studeerde als extra neus aan de Leidse universiteit rech ten. In 1952 slaagde hij voor het doctoraal examen. In 1941 na zijn gymnasiumtijd trad de heer Bre derveld reeds in dienst van de ge meente Leiden. Hij vervulde func-1 ties in vele afdelingen van het stad huis, op 1 november 1948 werd t 'i secretaris van de directie van ge-1 meentewerken. Op 16 januari 1952 volgde zijn benoeming tot ambtenaar in algemene dienst ter secretarie, eerst als referendaris, sinds 1 januari 1956 als administrateur A. De heer Brederveld is sinds 1 mei 1953 chef van het kabinet van de burgemeester en sinds 9 december 1954 tweede lo co-secretaris. Naast vele functies, die voortvloeien uit zijn ambt, bekleedt de heer Brederveld ook ambten op niet gemeentelijk terrein. Hij is o.m. diaken in de Gereformeerde kerk t. Leiden. UITVOERING JOHANNES PASSION Morgen, zondagavond, zal door het landelijk bekende Ned. Madrigaal- koor o.l.v. Willem Mizee worden uit gevoerd de Johannes Passion van J. S. Bach. Medewerking wordt ver leend door het kamerorkest van het Residentieorkest en een keur van solisten, o.a. Aafjes Heynis en David Holles telle. De uitvoering vindt plaats in de Stadsgehoorzaal des avonds 8 uur. Bij de gisteravond te Gouda ge houden E.H.B.O.-districtswedstrijden van de Katholieke Nationale Bond, behaalde de Leidse afdeling „Peerke Donders" wederom een groot succes. De juniorenploeg bestaande uit de heren A. Juffermans als leider en P. Singeling en W. Vrouwenvelder als helpers wisten als no. 1 te ein digen en daarmede beslag te leggen op de wisselbeker; tevens wist de commandant 104 pnt. te verzamelen van de te behalen 110 pnt. en daar mee ook de commandantsprijs te verwerven. Ook de seniorenploeg, bestaande uit de dames mej. M. Luykx als com mandante en mevr. A. A. de Groot- Friesema en mevr. A. Cival-Reize- voort als helpsters, heeft met onbe rispelijk werken een eervolle derde plaats bezet. Mej. M. Luykx wist het hoogst aantal punten als comman dante te halen t.w. 100 pnt. Met deze uitslagen mogen de junioren uitko men op de landelijke wedstrijd in Arnhem 19 april a.s. Voorwaar een grote eer, een eer die ook terugvalt op mevr. W. C. van Dam-Borst die als instructrice een groot aandeel in dit succes heeft. Volledige uitslagen Senioren (maximum aantal pun ten 590; leider 100 p.); 1. Nieuwveen 198 pnt., leider 99 pnt.; 2. Gouda 463 pnt., leider 100 pnt.; 3. Leiden 458 pnt., leider 100 pnt.; 4. Wate ringen 384 pnt., leider 89 pnt.; 5. Schipluiden 361 pnt., leider 96 pnt.; 6. Rotterdam 358 pnt., leider 82 pnt. Junioren (maximum aantal 510 pnt., leider 110 pnt). 1. Leiden 447 pnt., leider 104 pnt.; 2. Gouda 435 pnt., leider 90 pnt.; 3. Wassenaar 399 pnt., leider 84 pnt.; 4. Alphen aan den Rijn 386 pnt., leider 84 pnt.; 5. De Hoorn 337 pnt., leider 82 pnt.; 6. Schiedam 264 pnt., leider 57 pnt. Burgerlijke Stand Geboren: Gerardus Bernardus Wilhelmus zn van W. P. Slats en J. A. J. Wolters: Yolanda dr van H. P. Vollmar en N. J. Eichhorn; Hen- drikus Gerardus Wilhelmus zn van G. J. Brussel en C. J. J. Romijn; Lieneke dr van G. G. Waasdorp en R. Tiggelman; Cornelia Agatha Ma ria dr van C. Keijzer en L. van der Slot; Daniëlle Adriana dr van G. W. A. Kneijber en A. Schnur; Ma ria Joanna Agnes Petronella dr van T. J. P. Nagel en T. W. Creemers; Adrianus Franciscus Wilhelmus zn van F. A. Koemans en C. de Winter Aagje Arendje dr van H. van Duijn en L. van Duijn; Carla Gerarda Ma ria dr van M. G. van Rossenberg en M. E. J. Visser; Marie Thérèze dr van A. Dool en G. J. Seriier; Elisabeth Cornelia dr van G. Reijn- ders en A. G. van. der Meer. Ondertrouwd: F. J. M. Hobbelen en Kooijmans; F. de Jong en L. Boon; A. van Wijk en W. C. M. Hermsen; S. Ciere en J. van der Visch; J. Kloos en F. W. van Wee- ren; B. H. van Winkel en S. M. Rietbergen; H. Gordijn en A. J. Stig- ter; G. Veenhuis en P. M. van den Brink; L. H. M. van der Meel en ,C. M. Verplancke. Overleden: W. R. Stempels 71 jr man; P. P. de Jong 84 jr man; G. van Niekerk 52 jr echtgenote van F. van Doorn. z POTLOOD en GEEST Oplossing No. 541. Horizontaal: L strak. 7. gemak, 9. om, 11. nona, 12. rap, 14. Eos, 15. rob, 16. Ide, 18. Eli. 20. noga, 22. ia, 23. grens, 25 plank. Verticaal: 2. tg, 3. ren, 4. amoebe. 5. kano, 6. lording, 8. kassian, 10. ma, 13. Pregel, 17. dorp, 19. li, 21. ana, 24. Sn. Een ware Exodus vonds gisteravond plaats uit Leiden, toen de Leidse Volksuniversiteit, 2200 koppen sterk, een bezoek ging brengen aan de Weense IJsrevue, die optreedt op de H.O.K.U.-baan in de Houtrusthallen te Den Haag. 1800 Deelnemers aan deze tocht maakten gebruik van de bussen, die door het K. O.-bestuur voor de reis waren gecharterd. Er waren heel wat boze gezichten. Niet bij de rei zigers naar het IJsfestijn natuurlijk, maar bij de weggebruikers, die zich de pas zagen afgesneden door een schier onafzienbare colonne autobus sen (41). De organisatie klopte als een bus en een half uur na vertrek uit de Sleutelstad, waar men op vijf verschillende plaatsen kon instappen, bevonden zich de deelnemers aan de uittocht reeds op de plaats van be stemming. Ze hebben er genoten. De liefheb bers en kenners van de schaatssport méér dan de outsiders maar voor de laatsten was het een feest van gra tie, lenigheid, licht en fleurige kle ding. Ons kon het ballet en het echte kunstschaatsen het meest bekoren. De titel van de revue was weliswaar „Sylvia, de geschiedenis van een dan seres" maar die geschiedenis was volkomen ondergeschikt aan de ver richtingen op de baan. Het was een gezellige avond, waar op de Leidenaars door het bestuur van de H.O.K.IJ werden verwel komd. Vrienden van het kaartspel. Het K.A.B.-wykbestuur .St. Leo- nardus" attendeert de klaverjassers op hun tweede kaartavond welke gehouden wordt op maandag 24 fe bruari a.s. in het parochiehuis aan de Haagweg. Aanvang 8 uur. Mooie prij zen zjjn beschikbaar. Allen hartelijk welkoml Agenda Leiden ZATERDAG, 22 FEBRUARI. „Litteris Sacrum". De Kinderen van Eduard. Schouwburg. 8 uur nam. ZONDAG 23 FEBRUARI Nederlands Madrigaalkoor o.l.v. Willem Mizée, Johannes Passion, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. R.K. Instuif Herensingel. Film avond „De voddenrapers van Abbé Pierre", Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. MAANDAG 24 FEBRUARI R.K. Textielarbeiders „St. Lamber- tus". Jaarvergadering. Gebouw v. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236. 8 uur nam. De Natuurvriend, Ledenvergade ring. Gebouw Rapenburg 6, 8 uur nam. K-A.B. „St. Leonardus". Kaartavond Parochiehuis Haagweg, 8 uur nam. DINSDAG 25 FEBRUARI K. O. Haagse Operaklas. Spec tacle Coupé. De Lakenhal, 8 u. nam. „St. Eloy". Adviesavond. Gebouw v. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, 7.308 uur nam. Expogé „Over het zien van schil derijen", de heer Jelle Troelstra, De Harmonie, 8 uur nam. Oudheidkundige lezingen. Prof. dr G. van Hoorn: „Samothrace, mys teriën-eiland'. Rijksmuseum v. Oud heden, 8 uur nam. WOENSDAG, 26 FEBRUARI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. L.C.C. Interscholaire culturele ont moeting. St. Antoniusclubhuis, 19.30 nam. Lissone Lindeman. Filmavond, Foyer Stadsgehorzaal, 8 uur nam. VIRO. „Benelux Economische Unie" Rapenburg 8, 8 uur nam. Volkenkundige Lezingen. Dr. G. E. van Wengen; Javaanse gamelan. Rijksmuseum voor Volkenkunde, 8 uur nam. Leidse Postzegelverzamelaars, Le denvergadering. De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19, 8 uur nam. Buitengewoon concert Hohner-ac- cordeonver. „Neerlandia", m.m.v. drie mannenkoren, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Mij. voor Toonkunst. Ledenverga dering. Rapenburg, Gebouw Rapen burg 22, 7.45 uur nam. „Litteris Sacrum", „De kinderen van Eduard", Schouwburg, 8 uur nam. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Ledenvergadering „Zo- merzorg", Stationsweg 8 uur nam. DONDERDAG 27 FEBRUARI. „Litteris Sacrum", „De Kinderen van Eduard", Schouwburg, 8 u. nam. K. O. Rotterdams Philharmo- nisch orkest. Concert. Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. VRIJDAG, 28 FEBRUARI. Diploma-uitreiken Jongezel-druk- kers. ,,'t Gulden Vlies", 8 uur nam. D.E.V. Leidse tuiniersver. Jaarver gadering. Café Aniba, 8 uur nam. ZATERDAG, 1 MAART. „Om de Doorbraak" Groot jaar feest met bal. St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. E.H.B.O.-raad Leiden. Wedstrijden Bedrijfs-E.H.B.O. Don Boscoschool, Boerhaavelaan 44, 15.30 u. nam. Afscheid de heer Scheer, leraar timmeren. Ambachtsschool Haagweg, 15.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfparl: 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart). Academ. Historisch Museum. Ten toonstelling 75 jaar studententoneel. Werkdagen 10 uur voorm. 5 uur nam. (6 tot 14 februari). Dienst der apotheken. Leiden: Geopend Apotheek Reyst Steenstraat 35, tel. 20136; bovendien geopend tot zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Her- dingh Blanken, Hoge Woerd 171, tel. 20502. Oegstgeest: Geopend apotheek Oegstgeest Wilihelminapark 8, tel. 26274, behalve zondag van 8 uur des morgens tot 10 uur des avonds. BIOSCOPEN. De films in de week van 21—28 febr. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Terwijl de stad slaapt", volwassenen. Lido: „Hard tegen hard", 14 jaar. Luxor: „Monpti", volwassenen. Trianon: „De liefdesroman van een koningin", alle leeftijden. Rex: „De tijger valt aan", 14 jaar. KOUDEKERK EERSTE SPAARKASWONING OVERGEDRAGEN Gisteren was het een belangrijke dag, zowel voor de Bouwkas Neder landse Gemeenten en het gemeente bestuur, als voor de eigenaar van de nieuwe Spaarkaswoning, de eerste in het uitbreidingsplan. In de woning, gelegen aan de Prinses Wilhelmina- straat, waren verschillende genodig den bijeen. Hiertoe behoorden b. en w. van Koudekerk, de heer Idema, directeur van de afd. Zuid-Holland van de Bouwkas. Nadat mevr. De Herder aan mevr. De Wit bloemen had aangeboden, heette de heer Idema de aanwezigen welkom. Vervolgens zette spreker het streven van de Bouwkas uiteen: Zoveel mogelijk mensen te dienen, door hen aan een goede woning te helpen. Met de beste wensen voor de heer en mevr. De Wit, overhandigde spreker enige planten voor de tuin, rondom de woning. Burgemeester De Herder noemde in zijn toespraak deze woning een sieraad voor het uitbreidingsplan. Wethouder Van Vegten wees op de naam, die op het huis staat: „Sa- bar", hetgeen geduld betekent. Hij zag verband tussen het geduld, dat sparen vereist om te komen tot eigen bezitsvorming. De heer Le Clerq memoreerde de vriendschapsbanden met het echt paar De Wit, in Indonesië gelegd. Hij wenste, dat Gods zegen zou rusten op het huis en zijn bewoners. Nadat de heer De Wit dankwoorden had gesproken tot de sprekers en de aan nemers, de fa. Van Bennekom van Hazerswoude en tot het gemeente bestuur, ging men over tot bezich tiging van de woning. BODEGRAVEN Tafeltennis. Voor de competitie van de NTTB, eerste klasse, afdeling Gouda, speelde onze Kath. Tafelten- fisclub Sportief tegen he Haastrecht- Ie TOP, dat een dre nderste plaatsen in de ranglijst bezet. Dat bleek ook wel uit het verloop van de wedstrijd, waaraan elke spanning ontbrak. Daar kwam nog bij dat de bezoekers met een gehavende ploeg uitkwamen. Slechts twee spelers verschenen op het appèl. Dit warer J. Mulder en G. Hagen. De Bodegravers A. van Es, G. en H. van Schaik zegevierden niet al leen in alle sets, maar deze werden ook zodanig gewonnen, dat de tegen partij niet verder dan circa 10 tegen- punten per game. Het dubbelspel was een gemakkelijke zege voor de gebr. van Schaik, zodat de einduitslag ten slotte op maar liefst 100 kwam in het voordeel van Sportief. Hierdoor zetelen de Bodegravers nog vaster op de tweede plaats. Het tweede team van Sportief nam 't op tegen Kwiek. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel (5—5). Esto. Zondag a.s. heeft het eerste elftal van de witgelen vrijaf. Voor he tweede team staat op het program ma de wedstrijd Esto 2Ona 6. Aan vang half drie. Geslaagd. Voor het diploma werktuigkunde B. slaagde dezer da gen te Den Haag onze plaatsgenoot, de heer A. van der Vorst. Doktersdienst. Voor het komen de weekeinde zal de medische dienst worden waargenomen door Dr. E. M. Bol, Wilhelminastraat, tel. 2113 en Zr. Faber, Prins Hendrikstraat, tel. 2566. LEIDERDORP Brandwachtsexamen. Veertien leden van de Leiderdorpse Vrijwillige brandweer hebben deze week exa men gedaan voor brandwacht eerste klasse. Het examen dat vrijwel een gehele dag in beslag nam bestond uit een theoretische en een practisch ge deelte. Geslaagd zijn: J. J. v. Vliet, A. Jansen, G. de Jong, L. G. Wassen- burg, F. Nagtegaal, K. v. Egmond, H. v. d. Groep, K. Kranenburg, A. Vons en J. Bosman. Vier candidaten wer den afgewezen. LDC. In het kampioenschap van Leiderdorp deed zich een verrassing voor n.l. de tweede klasse speler C. Verweij van de hoofdklasse de heer Dorsman. Verder won C. M. Deege naars van A. Spies en H. v. d. Vecht van A. Diseraad. De partij Hassefras Tienstra eindigde in remise. De stand is nu zo, dat C. A. Deegenaars vijf punten voor is op J. v. Sandijk, die echter 2 partijen minder heeft ge speeld. Deegenaars heeft nu 20 pun ten uit 11 partijen en van Sandijk 15 punten uit 9. De verdere deelnemers hebben allen al meer dan 6 verlies- punten, dus zijn deze voor de eerste plaats uitgeschakeld. 0UD-ADE Ouderavond. Vrijdagavond sprak pater J. Aarnink S.J. van het kate- getisch centrum te Nijmegen voor de ouders in Oud-Ade over de gods- dienstig-zedelijke opvoeding van hun kinderen. De pater bleek een uitste kend kenner van het gezin in al zijn geledingen. Op geestige wijze wist hij veel voorkomende situaties te schilderen en een weg te wijzen naar een oplossing die èn ouders èn kin deren ten goede kan komen. De vele aanwezige ouders hebben een dank baar gebruik gemaakt van de gele genheid tot gedachtenwisseling. Het was 'n zeer vruchtbare avond, waar op allen dankbaar terugzien. K.V.P. Op de donderdagavond na de meditatie geboden gelegenheid candidaten te stellen voor de ge meenteraadsverkiezing, zulks in aan sluiting op de eerder gehouden leden vergadering, werden naar voren ge bracht de heren J. Pennings, J. Pon sioen en J. v. d. Ploeg. Bij de gros lijststemming op 16 maart kunnen de kiezers dus volop keus maken. RIJPWETERING O.V.D. Ten bate van de kas OVD zullen de leden van het comité in de komende dagen loten aanbieden. De talrijke en mooie prijzen zijn geëta leerd bij de heer J. Oudshoorn. De prijs is 1.per lot. Trekking wordt nader aangekondigd. Het comité re kent op aller steun. RIJNSATERWOUDE Wedstrijden TTV RTC Het tweede herenteam speelde deze week tegen ATTC 3 in Alphen aan den Rijn. Deze wedstrijd had een spannend verloop, want het dubbel spel bracht pas de volle winst voor RTC. De spelers J. v. Dorp en C. v. d Meer zorgden ieder voor 2 over winningen en G. Mokkenstorm boek te één overwinning. Het dubbelspel bracht tenslotte de 64 overwin ning. Het derde herenteam verloor van St. Vooruit met 7—3, dat slechts met 2 man speelde. Het programma is als volgt: Maandag: Het damesteam speelt thuis tegen Slagvaardig 2 uit Ha zerswoude. Het derde herenteam speelt ook thuis tegen Reflex 3 uit Lisse. Op 28 febr. gaat het tweede herenteam naar Leiden om tegen de koploper Den Burcht 5 uit te komen. ROEIOFARENDSVEEN DE EERSTE BUITEN-NARCISSEN Door de kweker G. de Koning werden heden de eerste narcissen Early Glory van buiten uit de volle grond aangevoerd. Tafeltennis Hedenavond om 7 uur speelt Treffers I thuis tegen het Haagse Dos I. De bezoekers hebben versterking gekregen van de sterk spelende Langeveld, zodat er aar dige wedstrijden te zien zullen zijn. Wel houden we het op een Treffers overwinning. In den Haag gaat het tweede herenteam op bezoek bij de Salamanders I. Candidatenlijst KVP Bij de laatst gehouden vergadering van de KVP afd. Roelofarendsveen en Nieuwe Wetering, werd door de ver gadering het besluit genomen, om bij gelegenheid van de groslijst- stemming gemeenteraadsverkiezing, op het stembiljet de bovenste drie candidaten te adviseren. De reste rende candidaten zouden dan docr middel van loting op het biljet ge plaatst worden. Een vertegenwoor diging in de Raad van de drie groot ste bevolkingsg< oepen werd oo deze wijze zeer waarschijnlijk veilig ge steld. De bij gelegenheid van bo vengenoemde vergadering ingestel de adviescommissie is een dezer da gen in vergadering bijeen geweest en als resultaat van de gehouden besprekingen kunnen we thans me dedelen, dat de volgorde van de lijst bij de groslijststemming als volgt is vastgesteld: 1. L. J. Kerkvliet, Zuideinde 75; 2 N. A. J. Rietbroek, Westeinde 676; 3. C. v. d. Meer, Langeweg 34; 4. N. Turk, Noordeinde 6; 5. F. P. Huig- sloot, Voorstraat 3; 6. L. Krijger, Zuideinde 142; 7. J. S. Wagenaar, Voorweg 2, Nieuwe Wetering; 8. Jac. Bakker Sebz., Noordeinde 162a; 9. P A. Bakker Gz. Noordeinde 163; 10. J. P. Hoogenboom, Zuideindr 105 Waar geen plaats vermeld staat, wo nen allen te Roelofarendsveen. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 22 Februarij 1858. Leyden. Te Warnsveld, bij Zutphen, doet zich thans weder de bijzonderheid voor, dat van de ligting voor de nationale mi litie van dit jaar niet een man behoeft in dienst te treden, aan gezien de beschikbare manschap pen van vroegere ligtingen ruimschoots voldoende zijn om het contingent te leveren. Advertentie: De Ondergeteeken- den betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, hun betoond bij de voltrekking van hun huwelijk. Leiden, IS Februarij 1858. - Wim van Geer DHz. N. van GeerVisser. H00RDWIJK Stille Omgang. Gisteravond hield de afd. Noordwijk van de Stille Omgang haar jaarvergadering in café Flora en tot aller verwondering was de opkomst van de leden niet zo als men dit gewend is. Doordat de voorzitter, de heer Th. de Ridder, door een keelontsteking niet bij machte was deze bijeenkomst te pre sideren, werd dit op spontane wijze overgenomen door deken Brinkman. Na een kort welkomstwoord in het bijzonder tot pater Commandeur, de spreker van deze avond, herdacht deken Brinkman het verscheiden van het lid Guus Alders en staande werd door allen een kort gebed uitgespro ken voor zijn zielerust. Het jaarver slag van de secretaris bracht naar voren, dat er een record-deelname door Noordwijk aan de Stille Om gang was t.w. 512 (vorig jaar 475) en wel 396 die rechtsteeks met de bus naar Amsterdam togen, 42 van af Haarlem en 30 vanaf Halfweg gingen lopen. De deken vond het verheugend, dat de deelname steeds beter wordt en hoopte dat de deel name bij de a.s. omgang minstens het getal van vorig jaar zal even aren; dit kan want het ledental nam met 24 leden toe. Toch legde spr. er de nadruk op, dat men moet trach ten de jongelui voor deze devote be devaart te interesseren. Het verslag van de penningmees ter gaf een voordelig saldo van f 6,80, boeken en bescheiden werden in goede orde bevonden en in de nieuwe kascommissie werden be noemd de heren Siemerink en J. Mulder. De periodiek afgetreden he ren Th. de Ridder en J. Kapteyn werden beiden in het bestuur her kozen. De omgang voor Noordwijk is vastgesteld van 15 op 16 maart a.s., terwijl de deelnemers te 1 uur op het Spui aanwezig moeten zijn. Voor de lopers vanaf Haarlem begint het Lof om 8 uur, vertrek met de bussen te 8.30 uur. voor de lopers vanaf Halfweg 10 uur, beide vanaf het Lindenplein. Voor deelnemers die per bus naar Amsterdam gaan begint het Lof zowel te Noord wij k- binnen als zee om 11 uur, vertrek van de bussen 11.30 uur van zee en 11.45 uur vanaf het Lindenplein. Na de omgang zal de H. Mis worden bij gewoond in de kerk van de H. Tho mas van Aquino aan de Rijnstraat. De buskosten zijn ongewijzigd en bedragen 2.75. Het afhalen van de buskaarten zal plaats vinden in het Juvenaat op zondag 9 maart a.s. na de Hoogmis tot half één en woens dagavond van 89 uur. Voor Noord - wijk/zee eveneens oo zondag 9 maart a.s. na afloop van de twee laatste H.H. Missen in de pastorie. De jeugd kan zich opgeven in het Juvenaat bij hun bestuur tijdens de recreatie, de jeugdbeweging zal voor eigen leiders zorgen. Na enkele huishoudelijke vragen sprak pater Commandeur, missiona ris in Frans West-Afrika, over zijn missie. Als inleiding wees spr. op het feit, dat men allerlei conferenties belegt voor de „wereldvrede", deze wereldvrede kan echter nooit tot stand komen als er geen onderlinge liefde onder de volken heerst en spr. vond dit een pracht gelegenheid de bedevaartgangers te vragen voor deze onderlinge liefde een kort ge bed tijdens de omgang tot God te zenden. In een onderhoudende en kleurrijke speech heeft pater Com mandeur de ontzaggelijk vele mys teries die onder de oermensen in Afrika leven belicht en enige kijk gegeven op het moeilijke maar toch weer dankbare werk van een mis sionaris. Met een woord van dank van de deken en een hartelijk anplaus werd deze aandachtig gevolgde causerie beloond. T.O.V. I nog ongeslagen. Door dat TOV I ook in Voorburg van Wil helmus wist te winnen heeft zij haar ongeslagen record gehandhaafd, zo- flink zijn gestegen. Ook speelde dat de kansen op een kampioenschao TOV I in een vriendschappelijke ontmoeting tegen de eerste klasser Dolfijn I. De uitslag 55 kan wel een top-prestatie worden genoemd. De verdere uitslagen zijn: TOV 3— DyS 2—8, TOV 4—Pol. Sportver. Leiden 28. De dames I deden het beter en wonnen met 100 van Slag vaardig. Jun TreffersTOV I 55, Treffers 4—TOV 2 46, Sparkler 2—TOV 3 10—0. Het programma voor de volgende week is: dinsdag: TOV I—St. Voor uit 2 (dames); TOV ISportief 4 (heren); woensdag: TOV 4—Scvlla 4; zaterdag: TOV 3—Sett 4, TOV I— Treffers I (jun.), TOV 2—St. Voor uit 1 (jun.). Medische dienst. De zondags dienst zal worden waargenomen door dr de Beer, tel. 2751. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 56 uur. Voor spoedgevallen doorlopend.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2