Wf, )L£UT£LGAT '&>ymasTAD RIJNSTREEK Huis-broei-tentoonstelling te Lisse(Engel) beter dan ooit MAANDAG 17 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ïv a O VGfyde, GOEDE DIENSTEN IN TUNESIë. De regeringen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië hebben hun goede diensten aangeboden voor regeling van het geschil tussen Frankrijk en Tunesië. Zowel Frank rijk als Tunesië hebben de aanbie dingen aanvaard. Het gevolg daarvan is, dat de behandeling van de Tunesi sche kwestie in de Veiligheidsraad zal worden opgeschort. OPROEP AAN KERKZANGERS. In verband met de plechtig gezon gen uitvaart van mevr. M. A. Vos- ters en haar zoontje, die vorige don derdag bij het verkeeersongeval op de Maresingel om het leven kwa men, wordt een beroep gedaan op de heren kerkzangers om, indien zij hiervoor in de gelegenheid zijn, mor gen om half elf hun assistentie te verlenen bij het zingen van de Gre goriaanse Requiemmis, welke wordt opgedragen in de kerk van O.L. Vrouw Hemelvaart en St., Joseph aan de Herensingel. DOOR BROMFIETS AANGEREDEN De vierjarige Heleentje van der Zon uit de Mauritsstraat werd zater dagmiddag in de Marnixstraat door een bromfietser aangereden, toen ze onverwacht de straat overstak. Ze kreeg een lichte hersenschudding en werd door de Eerstehulpdienst naar haar ouderlijke woning gebracht. Voordrachtsoefening Mij. van Toonkunst TTOEN WIJ ZATERDAGMIDDAG 1.1. een gedeelte van de voor drachtsoefening bijwoonden, werden wij opnieuw in onze mening ver sterkt, dat er aan de muziekschool flink wordt gewerkt. Er waait een frisse bries en het schip vaart met volle zeilen. Het was zaterdag een voordrachtsoefening voor gevorder den, welk laatste woord een ruim begrip omvat. En als men dit woord nu maar opvat zoals het bedoeld is, dan heeft men daarnaar ook zijn eisen te stellen, en kan men inder daad bevredigend zijn over hetgeen ten gehore werd gebracht. Het programma bood ruimschoots keuze, zowel aan instrumenten als aan genre muziek. De pianisten had den een voldoend aandeel, maar niet zó overwegend als meerstal het ge val is. Violen, blokfluit,'gitaar, hobo, fluiten en klarinet traden in vol doende mate op, en verzorgden de muziek van hun programma met succes. Na een paar oude meesters als entrée kwam een Preludium voor blokfluit van de hedendaagse hoogst ernstige componist Badings. waarna van de voorloper van Corelli Legran- zi een Trio-sonate door drie leerlin gen van mevrouw Bromelow werd gegeven. Na het le deel van een Beethoven-sonate uit diens jonge tijd, werd de gitaar bespeeld door een leerlinge van mejuffr. Ligthart. in twee geheel verschillende werken. Na de wals in As van Chopin, vond de Arabesque in E van Debussy een dankbaar gehoor. De voordracht kan en zal ook mettertijd aan poëzie wi.n- nen. De jonge- violist in het concer tino van Accolay had wel wat met nervositeit te kampen, maar allengs- kens werd hij beter en zekerder. Zijn partner was een jongedame met mooie aanslag begiftigd, maar zij mag niet te luid 9pelen. Van de Ita liaanse interessante megBter Sam- mertini genoot de Sonate voor hobo een wedergave met zuivere toonvor- ming, waarbij de tegenpartij aan de vleugel zorgde voor sluitend vraag en antwoordspel. De drie jongedames fluitisten gaven een zuivere en goed voorbereide wedergave van het Trio F. gr. t. van Hook. Van talent gaf de interpretatie van Beethoven's Sonate c kl. t. deel I blijk. Werkelijk heel mooi klonk het Andante van Mozart, zowel van -de fluit, alsook van zijn accompagnateur. Verder vermeldde het programma nog twee delen van een Sonate van Saint Saëns voor klarinet; het instrument met de moei lijke embouchure en een paar klei nere werken van Bartok en Badings voor piano, welke laatste drie num mers wij niet meer konden bijwonen. Al met al een geslaagde middag, waarvoor allen met hartelijk applaus werden bedacht. J. K. Burgerlijke Stand Geboren: Dirkje d. v. C. Duijven- voorde en J. van Duijvenbode. Fre- derik z. van H. Raaphorst en J. van der Mee. Tom z. v. H. Timmerman en J. Dam. Hans z. v. H. M. J. van den Sigtenhorst en H. M. Laman. Huber- tus Adrianus Gerardus z. v. P. A. H. van Paridon en C. W. Schoone. Wil helmus Lambertus z. v. I. Masurel en N. P. de Romijn. Alfred Ferdinand z. v. W. van der Ley en A. E. Re- meeus. Wilhelmina d. v. P. Schaap en J. W. Visser. Overleden: J. A. M. Mink 65 j. wed. v. J. C. de Lange. A. Waardenburg 74 j. man. A. M. Tjeertes 77 j. wed. van J. Naber. I. Smit 68 j. echtgenote van W. van Duivenboden. H. va1 Breukelen 64 j. man. M. A. Teeuen 32 j. echtgenote van A. A. M. Vosters. J. L. J. Voster 8 j. zoon. Dieven doorliepen de school. In de nacht van zaterdag op zon dag zijn inbrekers binnengedrongen in de Christelijke school voor l.o. aan de Pasteurstraat. Hun belangstelling gold met name de afgesloten schrijf tafels in zes lokalen, waaruit ze de spaarcenten voor de zendingsactie ontveemdden. Met elkaar bedroeg de buit slechts vijf en twintig gulden. Collecte Invalidenbond. De collecte ten bate van de Reva lidatie der minder-validen op zater dag 15 febr. j.l. heeft opgebracht 943,41. R.K. E.H.B.O. In verband met vastenavond gaat de aanvangscursus morgenavond, 18 februari, niet door. JUBELAVOND LEIDSE CONCOURSCOMMISSIE. Zaterdagavond heeft de Concours commissie Leiden en omstreken ter gelegenheid van het 121/i-jarlg be staan in de Foyer van de Stadsge hoorzaal een feestavond alsmede een kampioenshuldiging gehouden. Voorzitter S. N. van Leeuwen sprak een kort welkomstwoord en bracht dank aan allen, die in deze jaren de L.C.C. hebben groot gemaakt. Zowel voor als na de pauze bracht het theaterbureau Daan Hooykaas een vrolijk gevarieerd programma, waarmee de medewerkenden, Jan Oradi, Carla met haar sprekende poppen, Rodi Roeters en de PerdOna's, acrobatiek, de talrijke aanwezigen kostelijk hebben vermaakt. De clou van de avond werd na tuurlijk de huldiging van de kam pioenen 1957. Het waren: Kampioenschap-generaak 1. J. W. Wolters 11044.0 2. C. v. d. Berg 10640.1; 3. G. A- v. Albada 10588.5; 4. R. P. de Graaf 9547.3; 5. A. v. d. Hulst 9399.4; 6. M. v. d. Wiel 9253.8; 7. Chr. v. d. Pluym 9012.4; 8. F. Hen driks 8796.5; 9. L. Bax 8724.9; 10. J. de Weerd 8633.9 pnt. Aantal concoursduiven 39628 24 concoursen), gemiddeld per concours 1651 duiven. Korte afstand pl.m. 100900 km.: 1. C. v. d. Berg 4643.2; 2. J. W. Wol- ters 4556.9; 3. G. A. v. Albada 4466.1; 4. Chr. v. d. Pluym 4328.9 5. A. Sin- geling 4315.9; 6. R. P. de Graaf 4207.6; 7. HaakHoonaard 4196.9; 8. D. v. d. Nieuwendijk 4165.4; 9. M. v. d. Wiel 4096.6; 10. G. Grebel 4029.5 pnt. Aantal concoursduiven 17657 (10 concoursen), gemiddeld per con cours 1765 duiven. Lange afstand plm. 500900 km. 1. J. W. Wolters 2389.5; 2. C. A. v. Alba da 2282.8; 3. M. v. d. Wiel 2159.6; 4. Hoek-de Vries 2138.7; 5. J. v. d. Wiel 2075.9; 6. Fasel-de Romeijn 2032.5; 7. C. v. d. Berg 1977.0; 8. J. v. d. Niet Wzn. 1949.6; 9. H. de Haas 1928.9; 10. L. Bax 1858.6 pnt. Aantal concoursduiven 1381 (15 concoursen), gemiddeld per concours 756 duiven. Oude duiven. Totaal van korte plus lange afstand 100900 km. 1. J. W. Wolters 6946.4; 2. G. A. v. Albada 6748.9; 3. C. v. d. Berg 6620.2; 4. M. v. d. Wiel 6256.2; 5. R. P. de Graaf 6059.8; 6. C. Gijsman 5663.7; 7. Chr. v. d. Pluym 5567.8; 8. A. v. d. Hulst 5485.3; P. d'Haens 5351.2; 10. Fasel- de Römeyn 5283.8 pnt. Jonge duiven plm. 100350 km. 1. G. v. d. Ham 2333.6; 2. L. Bax 2312.2; 3. F. Hendriks 2311.4; 0. N. Bemelman 2259.5; 5. C. v. Weeren 2241.8; 6. C. v. Cleef 2224.3; 7. K. Waesdorp 2210.9; 8. J. W. Wolters 2209.2; 9. J. Passchier en zn 2208.5; 10. Chr. v. d. Pluym 2204.1 pnt. Aantal concoursduiven 12796 (5 concoursen), gemiddeld per concours 2559 duiven. Navlucht plm. 100200 km. 1. H. Moenen 1910.3; 2 J. W. Wolters 1888.4 3. C. v. d. Berg 1851.6; 4. F. Hendriks 1845.8; 5. P. v. Wissen 1835.6; 6. R. P. de Graaf 1818.8; 7. A. v. d. Hulst 1760.2; 8. D. Kloosterman 1751.0; 9. G Grebel 1742.6; 10. N. Hoogervorst 1712.9 pnt. Aantal concoursduiven 5394 (4 concoursen), gemiddeld per concours 1348 duiven. „NIEUW HOLLAND" VIERT EERSTE LUSTRUM. In de Romanuszaal aan de Mare te Leiden was zondagavond een zang en dansfeest te aanschouwen dat door het bestuur van de r.k. Volksdans en Toneelgroep „Nieuw-Holland" geor ganiseerd was ter ere van het 1ste lustrum van deze vereniging. De vereniging beoogt de Leidse jonge lui te interesseren voor zang, dans en toneel. De voldoening, zelf iets te presteren is de beloning van deze aangename en leerzame vrijetijdsbe steding. Zoals de voorzitter, de heer W. A. v. d. Berg, in zijn kort ope ningswoord meedeelde, was dit niet de officiële viering, die vindt pas in oktober plaats. De geheel gevulde Romanuszaal was toepasselijk ver sierd en leende zich uitstekend voor het toneelstuk „Eddy wordt mens" en de muzikale voordrachtjes. Die laatste werden verzorgd door de zustervereniging „Trekkerslust" uit Amsterdam. „Eddy wordt mens", kluchtige eenakter, werd gespeeld door jongelui, die nog nimmer op de planken hebben gestaan. Het ehthou-1 siasme was groot en het toneelgroep je belooft veel goeds voor de toe komst. Annelies van de Meel was de sterkste speelster in haar rol van bij dehand bakvisje, haar (toneel)-oom, Kees UI jee, kon zich met haar meten al wist hij zich soms niet de juiste houding te geven. De moederrol (Marjan Snijders) was misschien niet aan de juiste persoon gegeven, maar zij heeft het er goed afgebracht, 'n Speciaal pluimpje heeft Dick Klein wel verdiend, die als de sullige boe kenwurm Eddy, tot mens wordt ge kneed. Met wat meer overtuiging in zijn spel kan hij een goede kracht van „Nieuw Holland" worden. De regie was in goede handen van de heer Joh. Verplancke. Na het toneel bleef het trio Maro- ri's uit Amsterdam met zang en gui taar de stemming er inhouden. De Spaanse muziek van Rob van Lint ging er in als koek. Zijn broer Ton had zich ook op het artistieke pad begeven en met pantomime en muzi kale voordrachtjes oogstte hij veel succes. De volksdansgroep „Oud Poelgeest" bracht nog enige aardige volksdansjes. Met dat al een mix ture van vrolijkheid weljte tot tevre denheid van iedereen genoten werd. Agenda Leiden MAANDAG, 17 FEBRUARI. N.R.K.M. Vastenavondviering. Her man Tholen; „Lachen is voordeliger". St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. O.K.O.-St. Leonardus. Feestavond „Volle Maan", Den Burcht, 8 u. nam. K. O. Toneelgroep .Theater" De Prins en de Showgirl, Schouwburg, 8 uur nam. Club de Limetz. Carnavalsavond. Royal, Doezestraat. 8 uur nam. DINSDAG, 18 FEBRUARI. K. O.-filmstudiekring. Filmzaal Universiteit, 8 uur nam. K. O.-Toneelgroep „Theater", De prins en de showgirl. Schouwburg, 8 uur nam. „Selskip Fryslan", 40-jarig bestaan. Receptie in Den Burcht, half zes kwart over zes. Feestavond, Den. Burcht, 8 uur nam. Baby-modeshow Gerzon. 't Gulden Vlies, 3 uur nam. WOENSDAG, 19 FEBRUARI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Geologische Lezingen. G. Korten- bout over „De geologie van Neder land" Rijsmuseum. Geologie en Mine ralogie, 8 uur nam. K. O.-Toneelgroep „Theater" De Prins ende Showgirl. Schouwburg. 8 uur nam. K. O.-rondleiding „Volk van Su riname", Rijksmuseum v. Volken kunde. Steenstraat 8 uur nam. DONDERDAG, 20 FEBRUARI. -u Abonnementsconcert. Residentie orkest o.l.v. P. de Freitas Branco m.m.v. de pianist Alexander Unins- ky. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Raad v. Maatsch. en Cultureel Overleg. Bijeenkomst. „Central", Breestraat, 8 uur nam. Kath. Werkmeesters, Bijeenkomst, Jacobazaal Den Burcht, 8 uur nam. K.V.O.B. afd. LTB Leiden. Lezing over bescherming v. pachters bij ont eigening. „De Valk", 3 uur nam. ARK A-ledenvergadering. Onder werp „ARKA—KAB—KABO", Royal. Doezastraat, 8 uur nam. r R.K. EHBO, Leiden, Vervolgcursus, r.k. lyceum, Mariënpoelstraat. 8 uur nam. VRIJDAG, 21 FEBRUARI. K.V.P. Algemene 1 denvergadering. Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. „St. Christoffel", Ledenvergadering De Harmonie, 8 uur nam. ZATERDAG, 22 FEBRUARI. „Litteris Sacrum". De Kinderen van Eduard. Schouwburg. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfparl: 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart). Academ. Historisch Museum. Ten toonstelling 75 jaar studententoneel. Werkdagen 10 uur voorm. 5 uur nam. (6 tot 14 februari). Dienst der apotheken. Leiden: Apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 1421 febr. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Marguerite, het meisje van de nacht", 14 jaar. Lido: „De avonturen van Arsène Lupin", alle leeftijden. Luxor: „Monpti", volwassenen. Trianon: „De trots en de harts tocht", 14 jaar. Rex: „De gele tomahawk", 14 jaar. Zoals wij zaterdag reeds mededeel den heeft ir Vlag v. d. Rijkstuinbouw school te Lisse, zaterdagmiddag om 3.30 uur de huisbroeitentoonstelling aan de Beekbrug te lisse geopend. De heer W. v. Dijk heette allen har telijk welkom, in het bijzonder de pastoor en de kapelaan van de Engel (beiden deelnemers en ir Vlag, als mede de besturen der diverse ver enigingen o.a. van de K.A.B. en L.T. B. en van Bloembollencultuur afd. Lisse. Spr. was blij, dat het aantal der deelnemers dit jaar weer iets is ge stegen. Waren het jr vorig jaar 47, voor dit jaar werden er precies vijf tig geteld, d.w.z. voor de verplichte inzending. Voor de vrije inzending ligt de toename no/ iets hoger n.l. 50 Vervolgens gaf spreker het woord aan ir. Vlag. Ir Vlag begon zijn openingsrede met de mededeling, dat het hem bijzonder verheugde, dat juist hij voor deze opening werd aangezocht. Ik heb n.l. ook 7 jaar in deze gemeenschap mogen doorbrengen en het ligt zeer zeker op de weg van een consulent om een dergelijke tentoonstelling te openen. Spreker prees het bestuur, dat het juist de vrije zaterdagmiddag voor deze opening had uitgekozen. Immers, wanneer men een hobby heeft, doet men dit het liefst op 'n vrije middag. Men mag zeker het huisbroeien tot een hobby rekenen. Wat verstaat men nu onder huisbroei, d.i. het vervroegd in bloei brengen van de bolbloemen. Hiervoor is nodig een juiste en gelij ke temperatuur. Het is noodzakelijk, dat men de bol hiervoor reeds na het rooien afstemt. Reeds met het op- kuilen der bollen heeft men zeer ze ker met de grondtemperatuur reke ning te houden. Huisbroei is iets specifieks. Spreker noemde de Engel een aparte gemeen schap en prees de gemeenschapszin, maar prees vooral de heer J. Doffer hof (vader van 12 kinderen) om maar liefst 'n dikke 50 potten in te zenden; hij vond het uniek. In de Engel ziet hij een kern van werknemers, die goed is, die liefde voor het vak heeft. Spreker zwaaide de commissie alle lof toe „Hou zo vol, ja ik hoop zelfs van ieder jaar nog beter". Hij wenste de deelnemers geluk met zo'n presta tie en de organisatoren in deze dagen veel succes. Met deze woorden ver klaarde ir. Vlag de tentoonstelling voor geopend. 'n Zware dag voor de jury. De jury, besta;-mde uit de heren G. Papendracht, P. Dames, J. Schoorl en H. Vreeburg jr., heeft een zware dag gehad, 's Morgens om 8 uur werd reeds met de keuring begonnen en de laatste telling der punten moest nog gebeuren tijdens de openingsrede van ir. Vlag. Zij hebben werkelijk 'n zware dobber gehad om de uiteinde lijke winnaar te kunnen aanwijzen. De heer W. v. Dijk dankte de jury leden voor hetgeen zij hadden gepres teerd, met de mededeling, dat de vrouwen ondertussen een plantje is aangeboden, bedoeld als tegenpresta tie voor het lange alleen-zijn. Ook mevr. Vlag werd een plantje toege stuurd. Spreker dankte de gemeente Lisse voor het beschikbaar stellen van een wisselbeker met een daarbij behorende medaille. Ook ging een dankwoord uit naar het bestuur v. d. Coöp. Boerenleenbank, dat eveneens een wisselbeker ter beschikking stel de. Hierna ging men over tot het uit reiken der prijzen voor de verplichte inzending. Tulpen: le prijs: Th. v. d. Voort, (beker); 2e J. Hermans Pzn; 3e Mej. Rie v. Beek; 4e J. v. Elk; 5e. Th. van Beek. Narcissen: le prijs: K. v. Noort; 2e. A. Zwetsloot; 3e Ton v. Ruiten; 4e. J. Dofferhof; 5e. Ant. v. Beek. Narcissen: le prijs: Sjaak Ooster- veer; 2e. mej. Rie v. Beek; 3e. J. Her mans Pzn.; 4e. J. v. d. Peet; 5e Kor v. Noort. Crocussen: le prijs: P. ReeuMjk. 2e. Th. v. d. Voort; 3e. Burgemeester de Graaf; 4e. H. Wessels. De beker voor het beste geheel ging naar J. v. Elk. Vrije inzending: 1~ prijs: J. v. Duin (wisselbeker); 2e. J. Dofferhof; 3e. H. Wessels; 4e. Mart. Duineveld. LISSE Ren- en Toervereniging „De Bol lenstreek". Gisteren werd de eer ste wedstrijd verreden van de voor jaarcompetitie. De uitslag hiervan luidt als volgt: A en B-klasse over 40 km: 1. Jos Koop in 1 uur 5 min. 27 sec.; 2. C. Kapteyn, z.t.; 3. P. v. d. Zwet, z.t.; 4. D. Rooyakkers, z.t. C-klasse over 20 km.: 1. N. Castien, 56 min. 5 sec., 2. J. v. Diest z.t.; 3. C. Meeuwissen z.t. Oude glorie over 20 km. Vanwege het vele steenslag waren er 5 uitval lers vanwege een lekke band. Win naar werd J. v. Kesteren. Voor zondag 23 febr. luidt het pro gramma A B-klasse 50 km; C-klas se 30 km; Oude Glorie 30 km. Aanleg parkeerterrein Keukenhof gegund. De technische dienst der Nationale Bloembollententoonstelling „Keukenhof", heeft de aanleg van een verhard parkeerterrein gegund aan Visscher's Wegenbouw te Sassen- heim. OEGSTGEEST UITVOERING N.Z.H.V.M.-IIARMONIE Onder deze vijf letters, die ook aan de kop der vaandels prijken, wordt verstaan de met veel woorden aangeduide muziekvereniging van het personeel der Noord-Zuia Holl. Ver voer Maatschappij, een groep de instrumentale kunst liefhebbende mannen die onder de bekwame en tactvolle leiding van de heer P. Baart zich opmaken, de kunst te dienen en anderen vermaak te schenken. En dat met een ernst, die op prijzens waardige wijze gisteravond tot uiting kwam in een elftal zeer goed ge speelde muzieknummers, die vlot en met smaak ten gehore werden ge bracht. Klokke acht uur, zoals aat trammannen betaamt, opende de voorzitter de bijeenkomst, die werd gehouden in het patronaatsgebouw alhier. Dat de tram-mannen hun nummers met toewijding en muzikaliteit af bliezen, hebben we eerder betoogd De wijze van spelen getuigd van ern stige wil en de zeer te loven durf, wat er ten gehore moet worden ge bracht te doen, naar juiste opvatting in de lijn van het karakter van het opus. Hier kan dan ook gesproken worden van een vrij correct spel waarin de juiste waardering in maat vastheid de onmisbare elementen vormen, die men in onderdelen en in de verschillende partijen tot een goed ensemble voeren. Er waren momenten van zeer goede en mooie muzikale verklanking Het corps heeft een basregister dat rond en gevuld klinkt in tegenstel ling tot de middenpartijen, die soms wat zwak voorkwamen Het was ech ter geenszins kinderlijk en gaat het ons van de minder deskundige luis teraar voorbij. De heer Baart leidde met vaste hand en zijn tactvol streven naar meer en betere productie zal stellif* de weg banen naar het meest be reikbare. Jammer, dat de repetities, zoals de voorzitter zeide, vanwege de dienst niet regelmatig kunnen worden be zocht; Na de pauze was het woord aan de Toneelgroep „De Stalen Band", die op verdienstelijke wijze opvoer den het blijspel „Haar laatste wil" in drie bedrijven. Dit stuk brengt een aantal erfgenamen bijeen in het huis van een overleden oude dame. Zij moeten daar vier dagen logeren. Er wordt natuurlijk flink ruzie ge maakt onderling, uitgezonderd door een tweetal jongelui, dat het best met elkaar blijkt te kunnen vinden en tenslotte daardoor ook de erfenis krijgt toegewezen. Wegens de ver schillende komische situaties is er door de aanwezigen veel en sma kelijk gelachen. Een dankwoord van de voorzitter en bloemen voor de dames beloonden het gezelschap. W0UBRUGGE KWART EEUW HUISHOUDSTER Het heeft mejuffrouw Mies van der Nagel zaterdag zeker niet aan belangstelling ontbroken, waar zij in huize „De Boe" het feit herdacht, dat zij voor 25 jaar als huishoudelijke hulp in dienst trad bij de familie van dokter L. E. Loth. Behalve vele bloemstukken ontving zij onder meer een oorkonde van de Bond van Plat telandsvrouwen voor bewezen toe wijding en trouw en een verzilverde broche met oorkonde van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen. AlPNEN AAN OEN RIJN PROPAGANDA-AVOND BLINDENBOND „SINT ODILIA". De afdeling Leiden en Omstreken van de r.k. blindenbond „Sint Odi- lia" heeft zondagavond in de Sint Josephzaal een propaganda-feest- avond gegeven, waaraan medewer king is verleerd door de r.k. toneel vereniging „Willen is kunnen" var; de kath. 'middenstandsjongeren te Alphen aan den Rijn. De avond werd p.m. bijgewoond door oud-deken L H. M. Nieuwen- huizen, deker E A. M. Paap, bouw pastoor A. Groen er. de kapelaans M. J. A. Huiberis en C. J. Heijnen De heer S. de Jong uit Gouda, pro pagandist van de blindenbond, sprak een dankwoord voor hetgeen in A'.- phen aan den Rijn reeds is gedaan cm het werk voor de blinden te ver gemakkelijken. Speciaal richtte spr. zich tot mej A. M. Ponsioen, Tous- saintstraat 6, die als medewerkster van „Sint Gd'lia" de blinden een bij zonder warm hart toedraagt, hetgeen vooral blijkt uit haar grote activi teiten voor net werven van donateurs. Mede dank zij haar werk en de ga ven van de donateurs hier en elders konden het afgelopen jaar wederom zes blinden voo een volwaard1 gc taak in het maatschappelijk lever» v.orden opgeleid en in het bedrijfs leven worden geplaatst. Spr. wees voorts op de onmisbaar heid van donaties en deed op elke aanwezige en via hen op elke pa»n- chiaan 'n beroep om donateur van St. Odilia" te worden. Behalve dat men daardoor een zeer goed sociaal werk steunt, ontvangt men het maandblad van de bond en jaarlijks gratis een toegangsbewijs voor de feestavond. Deze oproep van de heer De Jong is niet vruchteloos gebleven. Velen gaven zich als donateur op. Het feestelijk gedeelte van de avond bestond uit de opvoering van het vrolijk spel ,,'n Grote zwarte poes" van Rie Knegtmans en Piet Mossinkoff door de toneelvereniging „Willen is kunnen" onder regie van de heer C Rcssier te Alphen aan den Rijn. De spelerr en speelsters, allen jonge middenstanders, hebben van 't stuk een gcede vertolking gegeven. Zondag 16 maart voert het ge zelschap dit stuk op voor de paro chie. Wij hopen dan nader hierop terug te komen. Inbraak. Door het verbreken van een ruit hebben tot nog toe on bekend gebleven personen zich in de nacht van vrijdag op zaterdag toe gang verschaft tot het kantoor van de fa. Gebrs. Zeijerveld aan de Emma. laan te Alphen aan den Rijn. Slechts een geldkistje, inhoudende ca. 300,wordt vermist. Het kistje was opgeborgen in een niet afgeslo ten bureau-lade. Overige zaken ble- I ven onaangeroerd. I Aanrijding. Doordat mevr. H. V. v. d. H., rijdend per rijwiel over de Verlengde Aarkade in de richting van de Bloemhofstraat, zaterdagavond omstreeks 19.40 uur, geen voorrang had verleend aan een over de Oran je Nassausingel (een voorrangsweg), naderende personentauto, bestuurd door de heer D. J. de W. uit Hazers- woude, werd zij op het kruispunt van genoemde wegen door de auto aange reden. Mevr. V._v.d. H. liep daarbij verwondingen op en werd door dr. JK. Platteschor behandeld. Haar rijwiel werd geheel vernield, terwijl de auto licht beschadigd werd. Schaatsrijders-successen. Onder auspiciën van de pl. afd. van de Ned. Vereniging ter bevordering van hard rijderijen op de schaats hebben en kele leden, gedurende de afgelopen maanden regelmatig geoefend in de gymnastiekzaal aan de Javastraat, o.l.v. de trainer, de heer Jac. Heems kerk uit Hazerswoude. Deze liefheb bers van de schaatssport hebben zon dag op de Hoky-baan enkele goede prestaties geboekt. Vrijwel in alle afdelingen en op alle afstanden wis ten zij beslag te leggen op de tweede plaats. Op de lange baan junioren, was het Van Engelen, bij de senioren Jac. Heemskerk, op de korte baan junioren Van Engelen, de korte baan senioren Jac. Heemskerk, op de lan ge baan voor jongens tot 17 jaar R. van Ooijen (Boskoop), lid van de Al- phense afdeling, terwijl bij de dames mej. Janny Tabernee eveneens de tweede plaats bezette. BODEGRAVEN Geslaagd. Voor het practijkdi- ploma boekhouden slaagde dezer da gen te Gouda onze plaatsgenoot de heer C. Jansen. BOSKOOP Carnaval r.k. Instuif. De belang stelling voor- en de deelname aan de carnavalsavonden, welke door de r.k. Instuif Jong Boskoop worden geor ganiseerd. neemt steeds toe. De grote zaal van het r.k. Verenigingsgebouw aan de Rozenlaan, was dan ook op dit carnaval 1958 geheel gevuld met gecostumeerden en belangstellende ouders. De zaal was door het steeds actieve bestuur geheel in stijl ver sierd. Er wordt steeds meer zorg be steed aan de costuums, zodat het voor de jury wel een zeer moeilijke taak was om de prijzen toe te kennen. In kleurrijke en bonte warreling zwier den de, soms op de vreemdste wijze uitgedoste, jongelui over de dans vloer op de muziek welke door het ensemble „De Rakkertjes" uit Utrecht in overvloed over hen werden uitge strooid. Op een originele wijze werd na korte tijd een prinses Carnaval door het lot aangewezen. Een be schrijving van de soms zeer fraaie costuums zou ons te vervoeren doch een uitzondering willen wij maken voor de groep Reeuwijk, welke onder leiding van hun aalmoezenier op tref fende wijze de ontvangst van onze landgenoten uit Indonesië in Neder land uitbeeldde, waarbij tevens een beroep werd gedaan deze landgeno ten te blijven helpen. Na rijp beraad kwam de jury ten slotte tot onderstaande prijstoeken ning. Origineelste dame: ,de Paktijd; 2. De dierenbescherming. Idem heer; 1. 'Satan; 2. Ku Klux Klanner. Idem groep; 1. groep Reeuwijk; 2. Zeero vers; 3. Drietal Hero vruchtensap- flessen. Mooiste groep: 1. Bouquet bloemen; 2. Kaartclub; 3. Ahoy-meis- jes. Origineelste paar: 1. Marsman nen; 2. Arabische dames. Tevens ont vingen nog een prijs: Boskoops Nieuws- en advertentieblad, en de Rattenvanger van Hameln. In de beste en echte carnavalsstem ming werd verder de avond doorge bracht welke door de goede organi satie in alle opzichten geslaagd kan worden genoemd. HAZERSWOUDE R.K.S.V. ,St. Bernardus". As woensdag 19 februari zal er weer be gonnen worden met de training. Deze zal plaats hebben in het Parochiehuis on; 7 uur voor de adspiranten en om 8 uur voor junioren en senioren. Er zijn wéér plaatsbewijzen verkrijg baar voor een interlandwedstrijd n 1. NederlandCuragao die gespeeld wordt op woensdag 23 april Wie hiervoor interesse heeft, moet zich vóór 2 maart opgeven bij het be stuur. Z0ETERMEER Stille Omgang. De Stille Om gang zal dit jaar gehouden worden in de nacht van zaterdag 8 maart. Des avonds is er te half twaalf Lof in de parochiekerk, na afloop gaat men per bus naar Amsterdam. Te kwart voor twee in de nacht wordt dv± Plechtige H. Mis gecelebreerd in de St. Nicolaaskerk waarna de stille omgang gehouden wordt. Te ongeveer half zes vertrekt men wederom uit Amsterdam. De vergadering voor de Stille Omgang wordt gehouden op vrijdag 28 februari a.s. in het paro chiehuis. Marktberichten ROTTERDAM 17 febr. Vee. Aan voer 1747. 1068 vette koeien; 679 varkens. Vette koeien 300330 270 300 250—270. Varkens 170, 168, 166; Vette koeien aanvoer als vorige week, handel redelijk, prima's boven note ring. Varkens aanvoer kleiner, han del vlot, prijzen iets hoger, prima exemplaren boven notering, zware varkens van 1.601.62 per kilo. LEIDEN 17 febr.: Groente. An dijvie 6776; Kroten 67; Kroten, gekookt 1920; Boerenkool 1730; Rode kool 711; Gele kool 910; Prei 1433; Spruiten A 1961; Spruiten B 27—59; Uien 318; Wit lof 18—65 per 100 kg. Knolselderij 2—16; Sla A 22—24; Sla B 29 p. 100 st.; Peterselie 2326; Selderij 8—17 per 100 bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3