Duitse inbreker te Leiden gearresteerd Verenigingsgebouw omgetoverd in een b.'oemenparadijs dienstboden werksters kantoorbediende (vri) FACTURIST ZATERDAG 1? FEBRUARI 1958 PAGINA 5 Eén oor bood politie houvast De politie van Leiden heeft donder dagmorgen in een hotel hier ter ste de een Duitser aangehouden, wiens opsporing verzocht werd door de po litie van Keulen, Duitsland, waar hij gezocht werd op grond van diefstal in vereniging en geweldpleging. De arrestant, de 24-jarige Leo Mayer, had aan het eind van het vo rig jaar, tesamen met twee vrienden uit de étalage van een juwelierszaak te Keulen een hoeveelheid juwelen en sieraden gestolen, ter waarde van 150.000 Duitse Marken. Mayer verbleef in het bezit van een vals paspoort en valse identiteitsbe wijzen, sinds december 1957 in ons land. Van 25 januari tot 11 februari lag hij in het Academisch Ziekenhuis, waar hij een blinde-darmoperatie moest ondergaan. Nadat de twee andere daders van de overval te Keulen in handen van de politie waren gevallen en het on derzoek had uitgewezen, dat Mayer bij de zaak betrokken was geweest, deed de Duitse politie woensdag en donderdag een oproep tot aanhouding voor de West-Duitse televisiezenders. Dat hij te Leiden werd gegrepen, heeft de man te danken aan de uit zonderlijke speurderscapaciteiten van een van de Leidse rechercheurs, die hem herkende van een amateurfoto van enkele jaren geleden, waarop „vakmensen" alleen een vaag hou vast hadden aan 's mans linker oor. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden Geboorteaankondioingen (Advertentie) Agenda Leiden ZATERDAG, 15 FEBRUARI P. V. Lichtfabrieken. Herdenkings- spel: 50 jaar licht, 8 uur Schouwburg. Oud Leiden. Bezoek Restauratie, Hoogl. Kerk, 3 uur nam. Pulchri Studio: toneelstuk „Bus kruit", 8 uur nam. kruit, 8 uur nam. St. Ant. Clubhuis. R.K. Atletiekver. „De Bataven". Carnavalsavond. Romanuszaal, 8 uur nam. ZONDAG, 16 FEBRUARI R.K. Instuif Herensingel. Carna valsavond, m.m.v. „Blue Moon Combo's". Maria Gijzensteeg. 8 uur nam. Nieuw Holland. Lustrumfeest met volksdans en toneel. Kwart voor acht. Romanuszaal. MAANDAG, 17 FEBRUARI. N.R.K.M. Vastenavondviering. Her? man Tholen: „Lachen is voordeliger". St. nAtoniusclubhuis, 8 uur nam. O.K.O.-St. Leonardus. Feestavond „Volle Maan", Den Burcht, 8 u. nam. K. O. Toneelgroep .Theater" De Prins en de Showgirl, Schouwburg, 8 uur nam. Club de Limetz. Carnavalsavond. Royal, Doezestraat. 8 uur nam. DINSDAG, 18 FEBRUARI. K. O.-filmstudiekring. Filmzaal Universiteit, 8 uur nam. K. O.-Toneelgroep „Theater", De prins en de showgirl. Schouwburg, 8 uur nam. „Selskip Fryslan", 40-jarig bestaan. Receptie in Den Burcht, half zes kwart over zes. Feestavond, Den Burcht, 8 uur nam. Baby-modeshof Gerzon. 't Gulden Vlies, 3 uur nam. WOENSDAG, 19 FEBRUARI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Geologische Lezingen. G. Korten- bout over „De geologie van Neder land" Rijsmuseum. Geologie en Mine ralogie, 8 uur nam. K. O.-Toneelgroep „Theater" De Prins en de Showgirl. Schouwburg. 8 uur nam. K. O.-rondleiding „Volk van Su riname", Rijksmuseum v. Volken kunde, Steenstraat 8 uur nam. DONDERDAG, 2Q FEBRUARI. Abonnementsconcert. Residentie orkest o.l.v. P. de Freitas Branco m.m.v. de pianist Alexander Unins- ky. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Raad v. Maatsch. en. Cultureel Overleg. Bijeenkomst. „Central", Breestraat, 8 uur nam. Kath. Werkmeesters, Bijeenkomst, Jacobazaal Den Burcht, 8 uur nam. K.V.O.B. afd. LTB Leiden. Lezing over bescherming v. pachters bij ont eigening. „De Valk", 3 uur nam. ARK A-ledenvergadering. Onder werp „ARKA, KAB, KABO". Royal. Doezastraat, 8 uur nam. VRIJDAG, 21 FEBRUARI. K.V.P. Algemene 1 denvergadering. Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. „St. Christoffel", Ledenvergadering De Harmonie, 8 uur nam. ZATERDAG, 22 FEBRUARI. „Littehis Sacrum". De Kinderen van Eduard. Schouwburg. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfparl: 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart). Academ. Historisch Museum. Ten toonstellinge 75 jaar studententoneel. Werkdagen 10 uur voorm. 5 uur nam. (6 tot 14 februari). Dienst der apotheken. Leiden Geopend Apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Bovendien geopend tot zaterdagmid dag 6 uur: Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24807. Oegstgeest: Geopend Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel, 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 1421 febr. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Marguerite, het meisje van de nacht", 14 jaar. Udo: „De avonturen van Arsène Lupin", alle leeftijden. Luxor: „Monpti", volwassenen. Trianon: „De trots en de harts tocht", 14 jaar. Rex: „De gele tomahawk", 14 jaar. Vergadering van „Dierenbescherming" Het is lang geen eenvoudige opgave een hond op te voeren, temeer niet daar er ook een groot deel zelf-op- voeding aan te pas komt. Dit bleek wel duidelijk uit de lezing, die de heer C. A. Kruis gisteravond hield voor de afdeling Leiden van de Ne derlandse Vereniging tot Bescherming van dieren. Vooral een consequente opvoeding van de hond is zeer be langrijk, zo betoogde de heer Kruis, want alleen dan kan het dier weten waar het aan toe is. Dat betekent dan tevens dat de baas of het vrouwtje zichzelf in de hand moet hebben, en zich niet moet laten beinvloeden door stemmingen Voor de heer Kruis zijn interes sante inleiding hield was het huis houdelijk gedeelte afgehandeld. Mevr. I. Makvan Bever Donker, de pre sidente sprak een openingswoord, waarin zij wees op het veertig jarig bestaan, dat de afdeling dit jaar zal vieren, Er is in het afgelopen jac.r veel werk verzet; vooral voor het asyl heeft men niet stil gezeten. Het is nu zo dat alleen nog voor de bouw goedkeuring verkregen moet worden van het instituut „Stad en Land". De gemeente Zoeterwoude heeft reeds toestemming gegeven. Het terrein, waarop het asyl zal verrijzen ligt op grondgebied van deze gemeente en is een schenking. Er is een bedrag van ongeveer 42.000 beschikbaar, waaronder een legaat van 900, dat zeer onlangs werd geschonken. De kosten van de plannen bedragen ech ter 65.000, maar mevr. Mak had goede hoop dat men wel spoedig het ontbrekende bedrag zal krijgen, voor al als er straks met de bouw begon nen wordt. Men ziet dan waarvoor men offert. De dames Boender en Oosterwijl werden in het bestuur herkozen, aan gezien geen tegenkandidaten waren i ingediend. Ook de heer Verlint werd' herkozen verklaard. De heer Jongsma die aanvankelijk had bedankt, trok deze ontslagaanvrage in. Na de pauze sprak mevr. O. C. D. IdenburgSiegenbeek van Heuke- lom over de dierenbescherming in Zuid-Afrika. Zij vertoonde daarbij een prachtige film over het Kruger- wildpark in Transvaal. Deze genoeglijke en leerzame avond die gehouden werd in de Ja- coba-zaal van de Burcht werd door de presidente met woorden van dank tot de beide sprekers gesloten. Gevestigd te Katwijk aan den Rijn C- Deen APOTHEKER Aanvang praktijk 17 februari 1958, in de Kerkstraat 1820. Telef. 4370. «Advertentie» ZWEMMEN Naar aanleiding van de door de LZ en PV „De Sleutelstad" gean- j nonceerde nat. zwem- en waterpolo-1 wedstrijden op dinsdag a.s., kunnen wij mededelen, dat deze wedstrijden wegens het niet beschikbaar zijn van het merendeel der uitgenodigde] cracks, geen doorgang zullen vinden.) Instede daarvan zal een waterpolo- tournooi worden gehouden, waaraan wordt deelgenomen door alle Leidse zwemverenigingen. Voorts zal er een invitatienummer 200 m. schoolslag he ren worden verzwommen. Ook zal optreden de vermaarde kunstzwem- groep van DVZ, welke een grote de monstratie van haar kunnen zal ge ven. LISSE De bloemententoonstelling in het verenigingsgebouw aan de Beekbrug te Lisse draait. Om 3.30 uur loste Zr. Vlag van de tuinbouwschool het officiële startschot. En om maar direct met de deur in huis te vallen: de jury bestaande uit de heren G. Papendrecht, P. Dames, J. Schoor 1 en H. Vreeburg Jr. heeft hëf niet ge makkelijk gehad om de prijswinnaars aan te wijzen. Want van de 165 vier kante meter standruimte die het verenigingsgebouw rijk is was niets meer over en als men nagaat, dat hier amateurs exposeren, dan valt de kwaliteit van het getoonde materiaal bijzonder te loven. Naar ruwe schat ting staan er rond 10.000 bloeiende boibloemen: tulpen, narcissen, hya cinthen en crocussen. Deze huisbloei is dit jaar van uit zonderlijke kwaliteit. Van de 50 deel nemers is er geen enkele uitgevallen en een misser vindt men slechts sporadisch. Wanneer men van het bovenstaande getuige wil zijn: de tentoonstelling is hedenavond ge opend tot half 10 en zondag van 111.30 uur en van 29.30 uur. In dien U een dezer dagen hiertoe niet in de gelegenheid bent, kimt U maan dag nog terecht van 29 uur. De burgemeester, een van de deelnemers, dingt volgens onze smaak ook mee naar een van de eerste prijzen. Het bestuur is erg trots met zo'n all round burgervader. Buiten deze veiplichte inzending bestaande uit 10 potten: 2 potten nar cissen^ Verger en Rembrandt); 3 pot ten Wlpen (Tiery Star, Mirjoran en v. d. Eerden); 3 potten hyacinthen (Anne Marie, Nevada en Ostara); 2 potten crocussen (Jeanne d'Arc en Remmenbranche), is er ook nog een vrije inzending. J. Dofferhof, die voor deze inzending 70 potten heeft uit gestald, heeft wel een krachttoer verricht om de zeer lastige broeier Queen of Sheba prachtig in bloei te krijgen. Ook Herman Wessels mag er met zijn inzending zijn, de soorten Eisenhower, Most Miles en Dover zijn een lust om te zien. Dit is nog niet alles, hij heeft in totaal 50 pannen ingebracht. J. van Duyn en Mart Duijneveld met resp. 34 en 35 pannen geven wij zeer zeker een kans om de wisselbeker mee naar huis te nemen. Volgens kenners kan deze vrije inzending zeer zeker wed ijveren met welke inzending van Bloemlust ook, o.a. de Queen of Sheba van J. Dofferhof is nog nooit zo mooi ten toon gesteld, op welke tentoon stelling dan ook. Wij waren gisteravond nog even in het verenigingsgebouw, toen de vrije inzenders, o.l.v. Th. v. Beek, W. v. Dijk en J. v. Elk de Show aan het opbouwen waren. Ja, zo zeiden zij,, de ruimte in de huiskamer was wel beperkt geweest. Het vraagt niet al leen ruimte, maar ook veel werk. Als men moet gieten bijvoorbeeld, dan kan men niet, zoals in een broei kas, er de slang met sproeien opzet ten. Met een gieter moeten de potten stuk voor stuk „bewerkt" worden en men is verplicht alle potten te verzet ten wil men er goed bij kunnen ko men. Een kleine 2 uur duurt het wel. En buiten dit moeten we de thermo meter goed in de gaten houden. Voor deze tentoonstelling werd door de Boerenleenbank een wisselbeker disponibel gesteld. Ook de gemeente Lisse liet zich niet onbetuigd en schonk een wisselbeker met medaille Reeds voor de oorlog werden deze shows gehouden doch toen ging dit uit van de K.A.J. en L.T.J. Maar tij dens de krijgsbedrijven moest men e. noodgedwongen een punt achter zetten. Het zou echter tot 1952 duren vóór men de eerste na-oorlogse ten- toonstelling in 't verenigings-gebouw zou houden. De uitslag hopen we U maandag avond bekend te kunnen maken. DE H.K.W. VIERDE FEEST. In verband met het gouden jubi leum van de Bond voor Administra tief, Verkopend en Verzekeringsper- soneel „St. Franciscus van Assie" or ganiseerde de afd. Lisse donderdag 13 febr. een feestavond in het K.A.B.- gebouw voor haar leden met verloof den of echtgenoten. De voorzitter, de heer Th. v. Kam pen, opende deze feestelijke bijeen komst met een hartelijk welkom in het bijzonder gericht aan de geeste lijk adviseur, kapelaan Hofstee, en de hoofdbestuurder, de heer Th. G. Steynmetz. Spreker was verheugd, dat vele aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven door zo'n massale opkomst. Spreker spoorde de leden aan allen vóór juni minstens een nieuw lid aan te brengen om zo de bond ter ere van dit jubileum een groot cadeau aan te kunnen bieden: inschrijving van het 25000ste lid. De heer Steinmetz onderstreepte het gezegde van de heer v. Kampen volledig en hoopte dat ook hier in de bolenstreek spoedig tot afsluiting van een C.A.O. kan worden overgegaan, daar tot nu toe de administratieve werknemers volledig van elke rechts positie zijn uitgesloten. Na dit offi ciële gedeelte ging men over tot de eigenlijke feestavond en werd de lei ding geheel overgedragen aan de „De Black Stars" van de Gebr. de Zwart uit Sassenheim. Wat deze mensen hebben vertoond was werkelijk fan tastisch. Er kwam een muzikale clown op de planken die werkelijk af was, o.a. speelde hij op cristal, op een fluit enz. Ook werd er tweemaal gekiend afgewisseld met dans. Het ging er werkelijk gezellig aan toe. Om 1 uur sloot de voorzitter deze bijzonder goed geslaagde avond, de hoop uitsprekend, dat het gestelde doel, met aller medewerking, zal wor den bereikt. N00RDWIJK BENOEMING OUD-BURGEMEESTER J. B. V. M. J. VAN DE MORTEL Oud-burgemeester J. B. V. M. J. v. d. Mortel is benoemd tot Consul- generaal der Nederlanden te Ant werpen. Voordien was de heer v. d. Mortel Consul-generaal in Amerikb. Groslijst Chr. Hist. Unie. De groslijst van de C.H.U. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is als volgt samengesteld: 1. E. L. de Witt; 2. J. de Geus; 3. L. v. Beelen; 4. P. H. Lindhout; 5. D. Berkhey; 6. J. H. de Raad; 7. J. K. de Vries; 8. Jr. D. C. Bloks; 9. E. J. v. Drongelen; 10. H. Hoek. Volleybal competitie. De uitsla gen van de Volleybalcompetitie voor M.S.V. zijn als volgt: Dames: KFCTeylingen 30; PTT KFC 3—0; MSVKVC 3—0; KVC 5—KVC6 3—0; PTT—MSV 3—1; NVC—KVC 3—0. Heren: Sios—KPSV 3—0; NVC— RTC 3—1; RVT—NPSV 3—1; Teylin. gen—KPSV 1—3; RVT—MSV 3—1; PTT—Sios 0—3; PTT—RVT 0—3. Bridgecompetitie. De einduitsla gen van de bridgecompetitie uitge schreven door Noord wijk, gespeeld in café Flora, zijn als volgt: 1. v. KampenKaptein, die voor. de tweede achtereenvolgende maal de fraaie Rijnbende wisselbeker ver overde; 2. H. v. d. VoortA. v. d. Holst; 3. v. EgmondMariano; 4. echtpaar de Haan; 5. J. VinkL. v. d. Holst; 6. Beugelsdijk—Hooger- vorst; 7. de WinterBakker; 8. echt paar Rijnbende. KATWIJK Reuma-comité. De Nederlandse Vereniging tot Reumabestrijding heeft ook in Katwijk een afdeling ge kregen. In een daarvoor gehouden bijeenkomst werd reeds een bestuur samengesteld bestaande uit: mevr. P. Borleffs, presidente, W. Proost, secre taris, M. den Hollande. 2e sec., mevr Woensdrecht-Huisken, penningmees- teresse, verder zus:er J. M. Ouwe hand, Pastoor F. P. M. van de Vliet, ds. P. Moerenhout, H. M. Hueting, P. Blinxma, J. Pluimgraaf! De bedoe ling van het comité is, vooral in het sociale vlak hulp te verlenen aan alle reumatici, die daaraan behoefte heb ben en in de eerste plaats aan dege nen, die door blijvende invaliditeit zijn getroffen. Eind februari zal hier voor een huis-aan-huiscollecte wor den gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN Afscheid. Zoals bekend gaan de heren H. A. Gesink en J. Haasnoot, resp. comandant en ondercomman dant van de brandweer, deze dienst verlaten. Dinsdag a.s. 's avonds om 8 uur is er een bijeenkomst in het gemeentehuis en zal er voor de leder, van het brandweercorps gelegenheid zijn afscheid te nemen van hun com mandanten. Tevens zal de installatie plaats hebben van de nieuwe brand weercommandant. de beer J. Buiten huis. Verbetering. Katwijk a .d. Rijn moest het tot heden altijd stellen zonder apotheek, zodat men hiervoor of naar Katwijk a. Zee of naar Lei. den moest. Daarin komt gelukkig verbetering doordat mej. C. Deen een apotheek gaat vestigen in de Kerk straat. Geslaagd. De heer J. I. M. de Jong alhier slaagde te Leiden voor het doctoraal examen wis- en natuur kunde, hoofdvak pharmacie. Med. dienst. De zondagsdienst zal voor de patiënten van de dokto- ren J. Bergman, H. M. Hueting, E. E. van der Laan en C. J. Hagen voor Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg worden waargenomen door dr. H. M. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. KATWIJK AAN ZEE Med. dienst. De doktersdienst zal a.s. zondag hier worden waar genomen door dr. P. A. Visser, Zee weg 77, tel. 2023. VOORSCHOTEN Medische dienst. De dokters- dienst wordt tijdens het weekeinde waargenomen door dokter H. Olthuis, Leidse weg 179, tel. 2527. Wijkzuster, Gezondsheidscentrum, Wijngaarden- laan 1, tel. 2177. Getr.: A. R. Miedema en E. M. Bok; N. van Berkel en T. J. Kraan; G. Thierry en J. C. H. Broere. Ondertr.: J. J. van Weerden en H. Langeveld. Overl.: F. J. B. Jansen, echtg. v. C. T. Copini. N. J. van der Valk echtg. v. H. M. v. d. Akker. WARMOND Bejaarden-Sociëteit. Het is eer goede gedachte geweest om de leden van de bejaarden-sociëteit ook eens kennis te laten maken met een van de hoofdbronnen van het bestaan in deze gemeente nl. de bloembollen teelt. De heer C. J. de Vroomen, die ook reeds bij andere gelegenheden geheel belangeloos kleurenfilms heeft vertoond, kwam nu met een kleurenfilm met betrekking tot de bloembollenteelt. Deze tak van nij verheid, met alle daaraan verbonden facetten, werd uitvoerig in prach tige kleuren weergegeven. Het be gon met het planten der bollen en eindigde met het rooien ervan, ter wijl alles wat hier tussen ligt op prachtige wijze wercf weergegeven, en deskundig toegelicht. In deze film was nog ingelast een bezoek aan het Keukenhof, het gehouden bloemencorso alsook opnamen ge maakt tijdens de Kaagweek. De vele bezoekers van de sociëteit hebben een mooie middag gehad, temeer daar velen nimmer in de gelegen heid zijn, wat hier vertoond werd, te gaan zien. De heer De Vroomen komt een woord van bijzondere dank toe voor dit mooi sociaal gebaar. R.K. Middenstandsvereniging. De afdeling Warmond van de Mid denstandsvereniging hield in Hotel „De Stad Rome" een contactavond. De voorzitter, de heer P. Akerboom, sprak er zijn vreugde over uit dat zovelen gevolg hadden gegeven aan de uitnodiging tot bijwoning van deze contactavond. Hij meende hier uit te mogen concluderen, dat er ten aanzien van deze organisatie een gloeiende belangstelling bestaat, hetgeen de onderlinge verstandhou ding zeer ten goede komt. Nadat hij nog een kort resumé had gegeven van het wel en wee der vereniging in het afgelopen jaar, werd er een onderlinge kaartwedstrijd gehouden. Om de prijzen, bestaande uit 4, 3, 2 en 1 pond carbonaden, werd fel gestreden. De uitslag was als volgt: le prijs J. v. d. Horst; 2. W. Ver- sluijs; 3. G. van Ben ten; 4. mevr. Van Wissen. Het was een zeer ge slaagde avond waarop de vele aan wezigen nog met groot genoegen zullen terugzien. Z0ETERMEER KAV. De K.A.V. heeft dit jaar het aangename met het nuttige ver enigd. Het nuttige was het houden van een jaarvergadering, het aange name was het hier aan vastkoppelen van een vastenavondviering. Uit de jaarvergadering is duidelijk geble ken, dat de K.A.V. een bloeiende ver eniging is, die eet. gezonde activiteit ontwikkelt. Jammer is het evenwel, dat de voorzitster mevr. De Vries- Koets, door familieomstandigheden haar taak heeft moeten neerleggen. Uit het jaarverslag van de secreta resse, dat keurig verzorgd was, bleek dat de K.A.V. een vruchtbaar ver- enig'ngsjaar achter ie rug heeft. In mei en oktober werden Maria-avon- den gehouden. De Moederavond is een traditie geworden. Het uitgaans- dagje slaagde prima. Dit waren en kele hoogtepunten uit de gehouden bijeenkomsten. Bij de gehouden bestuursverkiezing deelde mevr. De Vries-Koets mede, dat zij haar functie van voorzitster door familieomstandigheden moest neerleggen. Mev De Vries is vanaf de oprichting van de K.A.V. voorzit ster geweest van de K.A.V. Door haar grote activiteit en stuwende leiding is de afdeling de kinderziekten te bo ven gekomen, zodat nu een flinke gezonde vereniging is ontstaan, die een goed figuur slaat in het Zoeter- meerse verenigingsleven. De K.A.V. is haar eerste voorzitster grote dank verschuldigd. Tot haar opvolgster werd bij enkele candidaatstelling ge kozen mevr. Smit-Gouwleeuw. Mevr. Rietkerk werd wederom herkozen als bestuurslid. Na de jaarvergadering werd over gegaan tot de vastenavondviering De leden werden eerst getracteerd op koffie met een stroopwafel, hierna ging men tot het leutige gedeelte over. Met declamatie toneel en Rel letjes werd de ivond gevuld. Door het gezelschap van de heer Boort- man werd opgevoer< het spel De Ge broken spiegel, dat vlot werd opge voerd. Het was een gezellig uurtje waarbij flink gelachen werd en dat veel te gauw voorbij was. Laatste Berichten DIRECTEUR VAN NAAMLOZE VENNOOTSCHAP AANGEHOUDEN WEGENS VERDUISTERING. Te Haarlem is aangehouden een 45- jarige directeur van cen handels maatschappij G. K. verdacht van ver duistering van 63.000, ten nadele van de vennootschap. De aangehoudene heeft een beken tenis afgelegd en is in bewaring ge steld. G. K. had de beschikking over een privé rekening bij de n.v., waar op salaris, dividend, tantième en an dere inkomsten werden gestort, Daarop stond dus een positief saldo. Op geregelde tijden nam de directeur meer geld op dan zijn rekening ver meldde, ondanks het feit, dat in de statuten van de naamloze vennoot schap bepaald is, dat in dergelijke gevallen de directieleden toestem ming van de commissarissen nodig hebben. Een accountantsbureau con stateerde, dat aan het eind van 1956 de sohuld van verdachte aan het be drijf reeds tot f 54000 was opgelopen. Dit werd in een jaarverslag van het bureau gememoreerd, doch dit ver slag kwam pas in het tweede gedeel te van 1957 ter kennis van de com missarissen. Toen was het tekort reeds opgelopen tot 63000. Er ont stonden verder moeilijkheden over het beleid tusser. de directie en com missarissen, en aan de directeur werd daarom gedwongen ziekteverlof ver leend. Teven 1 februari van dit jaar werd hij als directeur geschorst. De verdachte heeft aan de recher che verklaard het geld ten eigen bate te hebben gebruikt. Scheepsberichten AAGTEDIJK 15 febr. te Calcutta; AALSDIJK 15 febr. te Penang; AL- BIREO 14 febr. nam. te Bombay; AMERSKERK 14 febr. v. Mombasa n. Aden; AMSTELBRUG 15 febr. te Mar seille; ARGOS pass. 14 febr. Kaap St. Vincent n. Amsterdam; ARNEDIJK 14 febr. te Le Havre; AVERDIJK 14 febr. nam. te Houston; BANGGAI 15 febr. te Singapore; BATJAN 15 febr. te Tam pa; BATU pass. 12 febr. Straat Ormoesz n. Port Said; BLITAR 15 febr. te Ba- likpapan; BORNEO pass. 14 febr. Kaap St. Vincent n. Port Said; CALTEX LEIDEN ft.) pass. 14 febr. Kaap de Gata n. Port Said; CALTEX THE HA GUE (t.) 16 febr. te Adelaide verw.; CALTEX UTRECHT (t.) pass. 14 febr. Aden n. Bahrein: CARRILLO pass. 14 febr. Scillys 15 febr. n.m. te Rotterdam verw.; CONGEKUST 14 febr. v. Lagos n. Accra; DRENTE 13 febr. v. Siain n. Singapore; FRAVIZO 14 febr. te Ham burg; HEEMSKERK 15 febr. te Chefoo; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 14 febr. v. Sydney n. Soerabaja; KARI- MATA 15 febr. te Amsterdam verw.; KIELDRECHT 14 febr. v. Aden naar Mombasa; LEMSTERKERK 14 febr. v. Genua n. Port Said; MAAS pass. 14 febr. Gibraltar n. Antwerpen; MOOR DRECHT (t.) pass. 14 febr. Algiers n. Banias; MUIDERKERK 15 febr. te Ka rachi; NIEUW AMSTERDAM 15 febr. te Havana; OLDEKERK pass. 14 febr. Minikoy n. Aden; OMMENKERK 13 febr. v. Tsingtao n. Kobe; ORANJE 15 febr. te Napels; ORANJE NASSAU 14 febr. v. Dover n. Trinidad; OVULA (t.) 15 febr. te Singapore; PRINS ALEXANDER 14 febr. te Antwerpen; PRINS JOHAN WILLEM FRISO 14 febr. te Leixous; STRAAT JOHORE 15 febr. te Fremantle: TAWALI 15 febr. te Suez; TEUCER 15 febr. te Soerabaja; TIBA pass. 14 febr. Madeira n. Ant werpen; VAN NECK 15 febr. te Lytle- ton; WELTEVREDEN 15 febr. te Bone; ZUIDERKRUIS pass. 14 febr. Algiers n. Amsterdam. Marktberichten LEEUWARDEN, 14 ,'br. Zuivel. Gouda volvet./ 2.08—2,09. Edammer 40 plus 1,95—1,96. broodkaas 40 plus 1,971,98. Stemming goed. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, na een geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde Echtgenote en zorgzame Moeder Be huwd- en Grootmoeder, Behuwdzuster en Tan te, Mevrouw Alida Hendrika Witsenburg Echtgenote van NICOLAAS VAN DEN AKKER in de leeftijd van 63 jaren. Zoeterwoude: N. v. d. AKKER Voorschoten: J. J. v. d. AKKER B. v. d. AKKER—WITTE en Kinderen Born: M. J. M. v. d. AKKER C. v. d. AKKER—MURK en Kinderen Pompton Plains U.S.A.: A. J. B. STORK—v. d. AKKER B. STORK en Kinderen Zoeterwoude: N. J. P. v. d. AKKER P. E. v. d. AKKER—v. d. POEL M. J. M. v. d POEL—v. d. AKKER J. C. v. d. POEL en Kinderen Oegstgeest: B. J. H. JANSEN—v. d. AKKER K. P. M. JANSEN en Kinderen Hoensbroek: J. M. A. v. d. AKKER TH. M. v. d. AKKER—MEKEL en Kinderen Zoeterwoude, 15 februari 1958 Miening 33 De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opgedragen op dinsdag 18 februari a.s. te 10 uur ln de parochiekerk van de H. Kruisverhef fing, waarna bezetting in het familiegraf op het r.k. kerkhof Zuidbuurtseweg. Rozenkransbidden op zaterdag-, zondag- en maandagavond om 8 uur aan het sterfhuis. Bij de Psychiatrische Inrichtingen „Endegeest" c.a. te Oegstgeest worden gevraagd: en Salaris bjj 23 jaar en ouder: voor dienstboden: maximaal f 47.04 bruto per week. voor werkvrouwen: maximaal 51 36 per week (Exclusief huurcompensatie) Voor jeugdiger krachten wordt een bil lijke aftrekregeling toegepast. Persoonlijke aanmelding bij de portier of schriftelijke sollicitaties te richten aan de af deling Personeelszaken van genoemde Inrich- tingen. Fa G. M.BEELEN te Rijpwetering VRAAGT: Goed kunnende typen. Schriftelijke sollicitaties aan bovengenoemd adres. In een grosslerderij in tabaksfabrikaten te Leiden komt binnenkort vacant de functie van Gevraagd wordt een jongeman, leeftijd 1718 jaar, die over een duidelijk handschrift beschikt. Eigenhandig geschreven brieven met volledige inlich tingen aan bureau van dit blad onder no 6881.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3