Nieuwe constituties voor Franciscaanse Derde Orde Voedselvergiftiging verstoort bruiloft Drie jaar geëist tegen verkoper van valse cheques visie op televisie Door gestolen radio verraden Iherron O- Verwaï ihting i i i i i i i i i i i Trefpunt voor jonge mensen VRIIDAG 14 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 In aansluiting op de veranderde tijdsomstandigheden zijn algemene constituties opgesteld voor de Fran ciscaanse tertiarissen, welke een wet gevend commentaar bedoelen te zijn op hun leefregel. Lange tijd is door de hoofdbesturen van de verschillen de takken van de Minderbroedersorde aan de verwoording van deze bepa lingen gewerkt, totdat eind oktober 1957 het decreet van Pauselijke goed keuring onder dagtekening van 25 augustus, feestdag van de koninklijke tertiaris Koning Lodewijk van Frank rijk, patroon van de Derde Orde mocht worden ontvangen, waardoor de constituties rechtsgeldig zijn ge worden voor de drie miljoen Tertia rissen over heel de wereld. De nieuwe constituties gelden im mers gelijkelijk voor de derde orden van Franciscanen, Capucijnen, Con ventuelen en Minorieten. Daarmede wordt d. oorspronkelijke eenheid zoveel mogelijk hersteld. Het doel van de nieuwe richtlijnen is, de Franciscaanse spiritualiteit nog m*er toegankelijk te maken voor de heden daagse christen. Verheugend is daarom, dat zij in pastoraal opzicht waardevolle elemen ten voor een lekenspiritualiteit in evangelische geest bevatten. Het eer ste hoofdstuk behandelt het wezen en doel van de derde orde, het tweede de leefwijze van de tertiarissen, het der de de bestuursinrichting. De wereldlijke derde orde van Sint Franciscus wordt bepaald als een groepering van Christenen, die in de wereld naar de christelijke volmaakt heid streven. Dit op een manier, die past bij het leven van de leek, vol gens de regel van Sint Franciscus en onder leiding van de Franciscaanse orde. De professie, die de leek mag af leggen, wordt theologisch gezien als een bijzondere hernieuwing van de doopbeloften en als een act van toe wijding, waardoor hij belooft bijzon dere middelen te benutten om ten volle evangelisch te leven. Zo bindt hij zich nauwer aan Christus, en wordt de gemeenschap van tertiaris sen deel van het mystieke Lichaam. De constituties werken de gedachte, door Paus Pius XII voorgehouden, dat nl. de derde orde een school is van christelijke ascese, nader uit door op concrete wijze het markante van j de Franciscaanse geest als ideaal voor te stellen. Actuele onderwerpen als: heiliging van de arbeid en het be roep, schriftlezing, gezinsleven, socia le en politieke activiteit, steun aan de middenstand en de arbeidende j klasse komen naar voren. Opdat de sodaliteiten geen louter devotionele groeperingen worden, moeten zij kiezen voor een speciaal apostolaatswerk. Gewezen wordt op medewerking aan het werk van de Katholieke Actie. De eigen lectuur moeten de tertia rissen ook buiten hun kring ver spreiden als een vorm van apostolaat. De constituties pleiten voor het op- ricten van jeugdgroepen der Derde Orde als voorbereiding op een later aspirantschap. Ook de eigenlijke ter- tierissen kunnen speciale groeperin gen vormen, om meer vruchtbaar te kunnen werken: bijvoorbeeld groe pen van priesters, van mensen die be paalde private geloften hebben afge legd, van gehuwden, verloofden en zieken. Wat het dragen van het ordeskleed aangaat, is dispensatie daarin van af zonderlijke personen gemakkelijker geworden, ja zelfs de mogelijkheid geopend tot dispensatie van gehele communiteiten. Vervanging van koord en scapulier door een medalje is eveneens toege staan. De ritus van de inkleding en de professie mag geheel in de volkstaal voltrokken worden. Gewenst is, dat de professie met grotere plechtigheid gevierd wordt en met een H. Mis ver bonden. Een bruiloft bij de familie Menting op het Broek te Veldhoven, een plaatsje onder de rook van Eindho ven, is in de nacht van woensdag op donderdag wreed verstoord door een massale voedselvergiftiging, waarvan ongeveer twintig bruiloftsgasten het slachtoffer werden. Rond half twaalf werden de ruim 80-jarige grootouders van de bruide gom ernstig onwel. Een groot aantal gasten voelde zich onbehaaglijk en eer het een half uur verder was de den zich bij allen ernstige braaknei gingen voor. Een der familieleden waarschuwde een dokter, die ogen blikkelijk een ernstig geval van voed selvergiftiging constateerde. Hij waarschuwde meteen de Geneeskun dige- en Gezondheidsdienst te Eind hoven om met de nodige ambulance auto's het vervoer van de bruilofts gasten te verzorgen. De grootouders, alsook enkele andere familieleden, moesten in Eindhovense ziekenhuizen worden opgenomen; een deel van het gezelschap, dat minder ernstig ziek was, kon per taxi naar huis gebracht worden. Statenloze met vals paspoort De politie meende een internatio nale oplichter te hebben gepakt, toen zij vorig jaar op 31 augustus in hotel 1' Europe te Amsterdam een staten loze vreemdeling arresteerde, die even tevoren in een hotel op het Rem- brandtsplein 10 travelier cheques voor een totale waarde van 800 had verzilverd. Gistermiddag stond de man, die opgaf Z. S. te heten en uit Boekarest afkomstig te zyn, voor de rechtbank te Amsterdam terecht. Hij had geen Geef uw hond Bonzo. Gemakkelijk voor u gezond voor uw hond! 70cu per pak. (Advertentie). Aetherklanken ZATERDAG TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO 17.00—17.45 V. d. kind. AVRO 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Ge- var. progr. NTS: Progr. over de We reldtentoonstelling Brussel 1958. AVRO: 21.50—22.30 Quizprogr. NTS: 22.3523.30 Eurovisie: Wereldkam pioenschappen kunstrijden op de schaats te Parijs. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 V. d. vrouw (9.359.40 Waterst.) 10.00 Tijdelijk' uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwij ding. 10.20 Lichte muz. 10.40 Buitenl. overz. 10.55 De familie Doorsnee. 11.25 Gram. 11.40 Mezzo-sopr. en piano. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Hammondor gel. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varia. 1320 Politiekapel. 13.45 Sportpraatje. 14.00 V. d. jeugd. 14.35 Nieuwe gram. 15.00 Boekenwijsheid. 15.20 Koorzang 15.35 Van de wieg tot het graf. 15.50 Kamerork. en solist. 16.30 Is de maat vol? caus. 16.40 Lichte muz. 17.00 Wereldkamp. schaatsenrijden. 17.10 Gram. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Promenade-ork. en sol. 10.00 Artistieke staalkaart 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans. caus. 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nws. 20.05 Waar gaan wij heen. 20.13 Gevar. progr. 21.45 Soc. comm. 22.00 Licfhte muz. 22.27 Labyrint in Lan Fang, hoorsp. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM IT 298 M. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewyde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Mid dagklok noodklok. 12.03 Mil. ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gevar. muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platen- nieuws. 13.30 Dansmuz. 14.00 V. d. jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Boek- bespr. 14.50 Gram. 14.55 Amateur- progr. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten. 15.50 Amateursprogr. 16.00 V. d. jeugd. 16.30 Gregoriaanse zang 17.20 Sportpraatje. 17.30 Dansmuz. 17.45 Instr. trio. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Pari. overz. 18.20 Lichte muz. 18.40 Wereldkampioen schappen schaatsenrijden te Helsin ki. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch Allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten by het Atlan tisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Kamerork. en soist. (pis. 19.35 19.40 Wereldkampioenschappen schaatsenrijden te Helsinki). 20.10 Lichtbaken, caus. 20.25 Act. 29.40 Gevar. progr. 22.05 Wereldkampioen schappen schaatsenrijden te Helsin ki. 22.10 Lichte muz. 22.35 Wij lui den de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22—24.00 Nieuwe gram. (Van onze t.v.-medewerker) Donderdags allerlei Na de uitgebreide reportage van verleden week over de fantastische DAF-personenauto is nu de Jour- naaldienst van de t.v. gekomen met enkele flitsen van de pas geopende 39ste- RAI-tentoonstelling. Het was aktuele stof op een dag, voor de va derlandse industrie van groot belang. Al eens eerder hebben we de Tele- disco van Dick van Bommel verge leken met de Roulette van Jules de Korte voor de radio. Het is ons steeds een genoegen, beide rubrieken waar te nemen. De films van Walt Disney hebben de laatste tijd nog al eens kans voor de t.v. Deze keer zijn we op verkenning mee geweest naar het Zuidpoolcontinent. Het kleinkunst- programma „Artisjok" van de NCRV is steeds een succes voor Jelle de Vries. Natuurlijk is niet steeds een climax vol te houden, maar De Vries heeft iets in zich waardoor hy de kijkers zowel visueel als auditief weet te boeien. „Cesare" van Jan Fabricius Van Willy van Hemert hebben we wel eens straffere regie meegemaakt als nu in het voor de tv. bewerkte spel van Jan Fabricius „Cesare"; nochtans heeft de uitvoering tot suc ces geleid. Verder was er deze ver ontschuldiging. dat de rol van de gevangenisdirecteur wegens ziekte van Mathieu van Eysden door Johan Schmitz moest worden vervuld; en van de laatste 24 uur was de ver vanging van Chris Baay, die ook al kamerarrest moest houden. In de ti telrol heeft Wim van den Heuvel ge routineerd spel gegeven; hij droeg gans de voorstelling. Van de anderen noemen we Rika Hopper, die haar belofte aan Fabricius heeft ingelost en die nu de bescheiden rol van de oude moeder charmant en met warm te heeft uitgebeeld. Aan het stuk vooraf ging een „Zoeklicht op Ne derland", waarbij een hinderlijke propaganda voor de P. v. d. A. een apotheose voor de VARA vormde. Wat brengt het Songfestival '58? Ook dit jaar moeten nieuwe Ne derlandse liedjes worden gekozen voor deelname aan het internationale Songfestival. Dat zal 12 maart in Eurovisie-verband te Hilversum wor den gehouden. De uitzending van de elf aangekohdigde nummers heeft min of meer geleerd: dat Nederlandse schlagercomponisten (en tekstdich ters) nogal somber gestemde mannen zyn; dat de muzikale humor slechts zelden en dan nog aarzelend door breekt; dat Rita Reys zich moet aan passen aan dit genre, dat kennelijk het hare niet is; dat Bruce Low char mant is; dat Corrie Brokken bewees een eigen stijl te hebben; dat Anne ke van der Graaf wel met een con ventioneel lied werd opgescheept en dat het Metropole Orkest van Dolf van dei Linden voor een ideale be geleiding zorgde. enkel legitimatiebewijs bij zich. Op tafel voor de president lag zijn ver valste paspoort waarmee hij onder de naam van Leonard Kuber heel Europa had doorgereisd. De man be kende van het valse paspoort te heb ben gebruik gemaakt. Hij bekende ook de cheques te hebben ingewis seld, maar hy betoogde nadrukkelijk dat hij niet geweten had dat deze vals waren. Hij vertelde een lang verhaal over zijn mislukte pogingen om naar Zuid- Amerika te emigreren, over zijn te rugkeer naar Europa en zijn ontmoe ting met de Italiaan Giovanni, die hem de traveller cheques had gege ven en met wie hij naar Holland was gereisd. „Giovanni" wilde de cheques I van de Bank of Montreal in Canada, niet zelf inwisselen, omdat zijn broer zoals hij zei, directeur van die bank was. Hij vroeg daarom of ik dat wilde doen en hij bleef steeds buiten wach ten als ik een hotel inging", aldus S. Wie was Giovanni? Bleef nog de vraag voor de recht bank: „bestond „Giovanni" werkelijk of alleen maar in de verbeelding van verdaahte?" Een feit is dat er van de 800.nog maar enkele guldens over waren toen S. kort na zijn ge slaagde wisseltruc in het hotel op het Rembrandtsplein in lTSurope werd gearresteerd. De verdediger, mr I. S. de Vries, was er van overtuigd dat Giovanni wel degelijk aanwezig was en buiten op wacht stond om het geld van S. in ontvangst te nemen. De verdediger bestreed het requisi toir waarin de officier drie jaar met aftrek had geëist en opgemerkt had, dat hij bewezen achtte dat S. op de hoogte was van de valsheid van de cheques. Vrijspraak. Het gebruik van het valse Duitse paspoort, dat S. in Frankfort a/m had gekregen en waarin hij zijn foto had laten aanbrengen, achtte pleiter niet zo ernstig. Verdachte moest wel een paspoort hebben, omdat men hem er in alle hotels om vroeg. Hij kon als statenloze geen paspoort krygen en bedacht toen deze oplossing. .Hier voor is hy al voldoende gestraft met de zes maanden die hij in voorarrest heeft doorgebracht", zo merkte de verdediger op. Mr. de Vries vroeg tenslotte vrijspraak en verzocht de rechtbank op een zo kort mogelijke termijn uitspraak te doen. De politie heeft de 22-jarige los- werkman aangehouden, die in de nacht van 10 op 11 februari uit een postzegelwinkel aan de Aert van Nes straat te Rotterdam wat kleingeld, enige mappen postzegels en eenj draagbare radio had gestolen. Hij trachtte de gestolen zegels bij een andere postzegelhandelaar aan De Meent te verkopen. Deze zaak wordt gedreven door een zoon van de bestolene, die echter afwezig was. De werkster, die ook in de zaak van de vader werkt, zag, dat de „klant" een radio op de toonbank zette, die zij meende te herkennen. Hij moest de winkel onverrichter zake verlaten en de werkster vroeg toen een klant, die zij kende en net binnenkwam, de ander te achtervolgen. Ook de politie werd ingeschakeld en zo liep hij te gen de lamp. VADER WEGENS MISHANDELING AANGEHOUDEN De recherche te Rotterdam heeft een 22-jarige Rotterdamse isoleerder aangehouden, omdat hij op 15 janu ari j.l. zijn vijf weken oude zoontje zo hard op bed zou hebben geworpen, dat het het rechterdijibeen brak. De man had niet kunnen slapen, omdat het kind de hele nacht had liggen hui len. Mede door een echtelijke onenig heid had de man, die nerveus van aard is, het huilende kind des morgens in een aanval van drift op het bed ge gooid. De moeder is met het ventje naar het ziekenhuis gegaan, waar het gedurende drie weken werd ver pleegd. „Dienst"- berichten Wie wil er nu dienen, als er niets valt te verdienen? Dienst, zaken, plicht, het heeft allemaal dezelfde klank van „het-moet-nou-eenmaal". Toch schijnen er nog van die rare mensen te bestaan, die doen alsof het dienen van elkaar hen gelukkig maakt. In 1957 hebben 3100 Nederland se jongens meegewerkt in de Bouworde van Spekpater Weren- fried van Straaten. Samen met 15.000 bouwgezellen van 26 natio naliteiten leverden zij in 8 landen gratis een arbeidsprestatie van 730.000 gulden ten behoeve van vluchtelingen, daklozen en arme parochies. In de komende maand mei zul len 6 jonge arbeiders terugkeren uit Tanganyika, waar zij 2 jaar lang zonder verdiensten gewerkt hebben als voorman van Afri kaanse arbeiders. Doel: hun zwar te mede-arbeiders door hun da den Christus te leren kennen. Bo vendien leverden zij een belang rijke materiële bijdrage aan de missie. Onder hen zijn 2 Leide- naars: Frans Habraken en Wout Lagerberg. Piet de Ridder komt uit Noordwyk. „Geloof is geen kennis alleen, maar een totale persoonshouding die zich in daden uit" Deze uit spraak hoorden wij van priesters die consequent de geloofscursus voor 18-jarigen beschouwen als een bizonder half jaar christelijk dienstbetoon aan alle mede-paro chianen. Op vrije avonden helpen cursisten een huisvader die zijn onbewoonbare woning tracht te herstellen. Zij timmerden borden voor de „muurkrant voor God", sjouwden zakken cokes die er gens over waren naar plaatsen, waar tekorten dreigden, enz. Ideaal? Nog lang niet, menen de cursusleiders. „Maar langzaam winnen we terrein. In het afgelopen jaar hield de Amersfoortse jeugd in het kader van de vasten een geestige „Bub bel-actie". Bijna 100 jongens en meisjes hielpen op allerlei wijzen gedurende enige tijd in gezinnen. Een Amersfoorts meisje dat in Leiden werkte meldde zich met succes aan een Leidse pastorie, om mee te kunnen doen. En intussen werken en met hoeveel echte vreugde vaak duizenden van onze moeders zon der iets te „verdienen" van de ochtend tot de avond voor hun onnadenkend kroost, dat hun nu eenmaal aan het hart gebakken zit. Dit zei Abbé Pierre bij een be zoek aan ons land: Wy moeten onze jeugd het ide aal en de middelen verschaffen om evenveel energie op te bren gen voor de zaak van de vrede, als zij nu voor de oorlog moet doen. Aan jongere mensen moe ten wij 1 of 2 jaar van hun leven vragen om te helpen en te die nen, in de steden, de onderont wikkelde gebieden en overal waar dat nodig is. Men blijft teveel langs de stroom staan, bang dat de voeten nat worden. Abbé Pierre meent, dat er een revolutie moet komen van de liefde, „de enig werkelijk intelligente waanzin". Zou hij lang moeten zoeken naar „dit soort dwazen", zolang er niets te verdienen valt F. K. Dit is een perron voor jonge mensen op reis. Mensen met een jong hart zijn altijd vol verwachting en daarom altijd onderweg. Een perronnetje voor reizigers, die elkaar niet voortdurend als vreem den willen passeren om dan aanstonds ook nog in een volgepakte trein met elkaar een eenzame reis te maken. Verantwoor* (lelijkheid In veel gevallen is het belangrijk „je mensen aan te kijken" wil je tot een goed resultaat komen. Je moet weten wat je aan je mensen hebt, wat ze waard zijn. Aan ieder goed stuk werk gaat een stuk on derzoek vooraf, ook al wordt het niet altijd publiek gedaan. Je moet nu eenmaal verantwoord te werk gaan en de verantwoordelijkheid be gint heel vaak niet pas bij de uit voering van een karwei, maar gaal er grotendeels aan vooraf Mensen, die in het zakenleven zitten kennen de risico's van dit verantwoord-te- werk-moeten-gaan, en wie mee werkt in een zaak zal zich mede verantwoordelijk voelen. Bekende waarheden, die in onze Hollands- zakelijke samenleving het uitgangs punt vormen voor ieder, die iets wenst te bereiken. Waarheden, die in eenzelfde nuchtere zaken-sfeer waarden worden, die in kliftkende munt worden omgezet. Je krijgt de indruk, dat er op het ogenblik aandacht gaat komen voor een minder zakelijke verantwoor delijkheid, die voor veel mensen maar moeilijk te hanteren is, om dat het daarbij over andere waarden gaat, minder klinkend en daarom minder duidelijk herkenbaar. Een van de meest naar voren komende waarden is wel: het op een of an dere manier bij elkaar horen van alle mensen, het iets met elkaar te maken hebben. Alle mogelijke nood toestanden en noodsituaties, die de mensheid in de laatste jaren door heeft moeten maken, hebben het besef van het bij elkaar-horen en van het van-elkaar-afhankelijk zijn versterkt. In de nood leert men zijn vrien den kennen, wordt meestal ironisch gezegd, met het gevoel alleen ge laten te zijn. Toch gaat het ook in een goede zin op: nood brengt men sen tot elkaar en slaat hulpvaardig heid los. Duidelijke voorbeelden lig gen hier voor het grijpen. Ie vraagt je wel eens af: hoe komt het, dat deze hulpvaardigheid en daaruit voortvloeiende mildda digheid zo snel weer kunnen ver dwijnen. als de noodtoestand niet meer zo schreeuwend is? Waar schijnlijk zit het hierin, dat het ver antwoordelijkheidsbesef niet zuiver genoeg is, wanneer het alleen bij noodtoestanden gaat spreken. We moeten niet verantwoordelijk zijn voor elkaar, omdat er nood is, maar we zijn verantwoordelijk voor elkaar omdat we allemaal bij elkaar ho ren en op elkaar zijn aangewezen, altijd. Wy zyn geen mensen, maar mede-mensen. Dat is de gewone toestand, die te weinig bewust wordt beleefd. Wanneer we dus onze ver antwoordelijkheid uitsluitend be wust zouden gaan worden vanuit noodtoestanden, waarin we geraakt zijn, dan schieten we tekort. Het gevaar bestaat dan ook, dat onze verantwoordelijkheid af gaat nemen in de mate, waarin de nood gelenigd wordt. Het ontbreken van zuivere verantwoordelijkheid als beleving van het mede-menszijn met je mede-mens heeft waarschijn lijk heel veel liefdadigheid aange tast en moeilijk gemaakt. Als dit heel zuivere er niet is wordt het moeilijk om liefde te ge ven en liefde te ontvangen. Echter verantwoordelijkheid aankweken betekent: het vinden van de echte menselijke verhoudingen. Mede mens zijn. Altijd. H. H. Yes Sir, that's my baby Het liedje bevalt me wel. Zijn pit tige melodie pakt en vooral houd ik van het liedje omdat het een verrassing inhoudt. Verder be min ik baby's. Wie zou dat niet? Baby's zijn troetelkindjes en je moet al een Nurks zijn, wil je niet troetelen of getroeteld worden. Er blijken dan ook heel wat meer mensen met baby's rond te lopen dan je zou denken. Het zijn wel niet altijd de vleselijke baby's rozig of blauwig verpakt Het zijn veelal de troetelkindjes van onze gedachten: de plannen, de voorstellen, de ideeën, die wij in ons omdragen en wy voelen ons allen geroepen ze op de een of andere dag aan het publiek voor te stellen. Alia. Laten wij ze introduceren op de wijze van: Yes Sir, that's my baby. T. S. tot B.: Weet jij waarin het verschil zit tus sen jou en mij? VRAGEN (in de vorm van een levens lied, waarop ieder zijn eigen melodie kan maken). Je leeft met je vragen tesamen. Vergaat het niet zö iedereen? En open je 's morgens de ramen, Dan sta je daar vroeg al alleen Met vragen, die zoeken naar namen. De vraag blijft verward in de morgen, Als haar zit verward in je kam. De nacht hield je vragen verborgen, De dag brengt een vraag-telegram, De post kon niet eerder bezorgen. Ontbijten is vragen, je jagen Om net nog op tijd er te zijn. Is vragen, waarom toch die dagen Zich rekken tot één trage lijn, Van 't urenlang durende vragen. Je werkt je door vragen, je eigen, Je werkt je er heel vaak in vast. Soms is er het vragende zwijgen Van anderen ook, en je tast En kan er geen houvast aan krijgen. We leven met vragen tesamen; Een vraag zijn wij steeds aan elkaar. We vinden zo zelden de namen. We vinden elkaar maar zo raar Als we vragend eens samenkwamen? Het spel, dat wij spelen met allen, Is vragenspel over en weer. We vragen en kaatsen met ballen Eén hoop leeft bij allen: wanneer Zal 't antwoord de vraag overvallen? Een kind is een vraag voor de groten. De ouder een vraag voor het kind. Och, leven in vraagvorm gegoten. Het opent zich niet eer men vindt De ander, door vragen ontsloten. H. H. CITACITUS AAN HET WOORD. Verdraagzaamheid is in vele ge vallen maar een vorm van moe heid. Kies uw liefde en bemin dan uw keuze. Liefde is als de maan, als ze niet groter wordt, wordt ze kleiner. Koppigheid is de energie der dom- men.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8