V.V.V. „De Kaag" wil open en gesloten eilanden Bloemententoonstelling bekroont L.T.B.-jubileum Inbrekers gingen er met de brandkast vandoor «Het grote geluk" bracht hen tot tranen VRIJDAG H FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA Gisteravond werd in Café-Restau rant ,,'t Kompas" de jaarvergade ring gehouden van de V.V.V. „Dorp De Kaag" onder voorzitterschap van de heer D. van Nieuwkoop. In zijn openingswoord heette de allen hartelijk welkom, in het bij zonder de burgemeesters van Alke made en Haarlemmermeer, alsmede het ere-lid der vereniging, de heer Bokelman en diens echtgenote; ook de afgevaardigden van de zusterver enigingen van Warmond en Onde- Wetering. De waarnemend secreta ris, de heer J. H. Biemond, las de notulen der vorige jaarvergadering, die gemaakt waren door de afgetre den secretaris J. v. d. Eerden, die door overdracht van zijn zaak ver trokken was. De heer v. d. Eerden werd dank gebracht voor het vele wat hij voor de vereniging en speciaal in het be lang van de Kaag had gedaan. De verslagen van secretaris en penningmeester, die aan de leden waren toegezonden, waren het vol gende punt van bespreking. De resultaten van het seizoen 1957 waren over het algemeen bevredi gend, hoewel door het slechte weer reeds in augustus het bezoek stokte. Het bestuur bezocht diverse verga deringen en maakte nieuwe contac ten. Wat het ledental betrof, dit was en tijdens de vergadering meld den er zich nog vier. Van de ge meente Alkemade en Haarlemmer meer ontving men subsidie van resp. ƒ550 en ƒ100. Het parkeerterrein hebben de be woners van de Huigsloterdijk met grote vreugde in gebruik zien nemen en de heer Jac. Biemond dankte zo wel het bestuur als de beide bur gemeesters voor de medewerking verleend bij het tot stand komen hiervan. De nieuwe pont ligt voor de wal en ook dit zal, wanneer hij in gebruik genomen zal worden, leiden tot grote verbetering. Toen het gesprek kwam op het uitbrei dingsplan, kon burgemeester Kolf schoten de vergadering mededelen, dat men hierdoor een oplossing hoopt te vinden van het parkeerprobleem niet alleen, doch ook (door het in gebruik nemen van de pont) tot ont sluiting van het dorp. De toestemming om met het zand- zuigen te kunnen aanvangen is ver leend, zodat eerstdaags hiermede een aanvang wordt gemaakt. Men begint met het opspuiten van het land in de nabijheid van de Houtkade, waar een vijftigtal semi-permanente wo ningen zullen verrijzen indien econo mische en financiële aspecten geen handicap vormen.. Ook komen uitwijkplaatsen in de Julianalaan en wordt voor de aan vang van het a.s. seizoen de weg opnieuw geasfalteerd. Doch bij dit alles zal .ook steeds ;edacht worden aan het* idyllisch ;arakter van het dorp en. moet de landelijkheid in bescherming wer den genomen. Zodra het plan zijn definitieve vorm heeft, zal dit in de pers worden bekend gemaakt en een maand op het secretarie ter inzage liggen. In deze plannen staan voorts insteekhavens, een restaurant en een motel geprojecteerd. Op het veranderen van de naam van het dorp was door overheids instanties afwijzend beschikt uit his torische overwegingen. Van de A.N.W.B. had men de toe zegging gekregen, dat men zou doen wat mogelijk was om he t Kaag eiland beter te kunnen vinden zon der verkeerd gestuurd te worden, door stadsmensen die hun eigen om geving niet kennen. Een beroep werd gedaan op de dorpsgenoten om al len mede te werken de heggen op tijd te snoeien, zodat ook de bezoe kers aan ons mooie eiland kunnen genieten van de goed verzorgde tui nen die zich er achter bevinden. De heer J. Loogman zag er ook wel wat in om zoals in enkele andere water sportcentra gebeurt, de bezoekers met baarden eerst door een kapper te laten behandelen! In de rondvraag kwamen ook nog klachten binnen en wel deze, dat vooral als het bezoek vertrokken is, er nog al het een en ander ach tergelaten wordt, doch dit is het ge bruikelijke beeld en dit moet nog afgeleerd worden. De maximum snelheid zal met ingang van 15 mei op 15 km. worden gebracht. Ook kwam er een vraag met betrekking' tot de bebakening van de scheep vaart, welke vooral bij mist nogal tekort schiet, een en ander zou met de betreffende instantie worden op genomen. Met het polderbestuur zou verder bekeken worden om op hekken in- plaats van prikkeldraad, overstapjes aan te brengen, zodat het mogelijk wordt om zonder de kleren te scheu ren een wandeling rond het eiland te maken. De heer A. Zeegers van de V.V.V. Oude-Wetering deed nog mededeling van het streven van de gezamenlijke V.V.V.'s uit Leiden en omstreken, om te komen tot een streekfolder. Wat de vuilheid van het water aanging kon de burgemeester de heer Br. de Ruyter geruststellen, daar men op de Brasem al 2 jaar aan het zuigen is en het bezoek aan de plas en de deelname aan wedstrijden eer toe- dan afneemt. De heer Bokelman draaide tot be sluit nog enige interessante films, waarna de voorzitter de vergadering die uitstekend bezocht was, sloot. NOORDWIJK ZR NORBERTA naar de Missie in Borneo. r Zr Norberta (mej. Jo van der Meer) trad 19 oct. 1949 In bij de Congregatie v. d. Eerw. Zrs Augus- tinessen Mariënheuvel te Heemstede, alwaar zij op 30 april 1955 werd ge profest. Zij was werkzaam als ver pleegster in het St. Franciscus-Gast- huis te Rotterdam. Na een cursus gevolgd te hebben aan de Vroedvrouwenschool te Heer len, zal zij als vroedvrouw op 3 maart a.s. vertrekken naar de Missie N00RDWIJKERH0UT In de ruime schuur van de héér Cor van der Lans aan de Vlashoven, met zijn weelde aan tulpen, narcissen en hyacinthen. die overgoten door licht een werkelijk feeërieke indruk maken, opende gistermorgen de echtgenote van de burgemeester, mevr. Van der WeijdenDe Wert, de getuigenis van het kunnen en willen der Noordwijkerhoutse kwekers-leden van de L.T.B., die op deze wijze de kroon zetten op het 40-jarig jubileum van hun afdeling. Het was dan ook met een begrij pelijke en gerechtvaardigde voldoe ning, dat de voorzitter der afdeling, de heer P. S. v. Leeuwen, zijn gasten, waaronder zich mede bevonden de heren wethouders der gemeente, en de secretaris, de pastoors Standen. meijer en Vollaerts, de algemeen secretaris der L.T.B. drs N. v. Wersch, de secretaris van de K.V.O.B., de heer A. J. Baars, het hoofd van de tuinbouwschool der L.T.B., de heer J. J. v. d. Meer en vele medewerkers van de tentoonstellings-coniinissie, kon begroeten. De afdeling, aldus de heer Van Leeuwen, behoort wat haar aantal leden betreft tot de grootste afdelin gen van de bollenstreek en het voor stel van'het bestuur om het 40-jarige jubileum te vieren met een bol- bloemententoonstelling, werd met enthousiasme aanvaard. Het resultaat, dat U rondom kunt gadeslaan, heeft onze verwachtingen in de aktiviteit der leden verre van beschaamd. Hij betuigde daarvoor dan ook zijn grote erkentelijkheid. Erkentelijk ook is het bestuur voor de medewerking, die door het hoofd, bestuur der L.T.B., het hoofdbestuur van de K.V.O.B. en door de instellin gen van de L.T.B. is verleend. Deze instanties stelden voor de verschil lende prijsvragen diverse mooie sier voorwerpen beschikbaar. Bijzonder aangenaam was het bestuur getroffen door de ongevraagde en daardoor des te meer gewaardeerde geste van de plaatselijke afdeling van St. Deus Dedit, die voor hetzelfde doel een tweetal zilveren medailles, dat de goede verstandhouding, die steeds tussen beide organisaties heeft be staan, voor de toekomst moge wor den bestendigd, een wens die Dij onze leden zonder twijfel weerklank zal vinden. Een zeer bijzonder woord van dank richtte de heer Van Leeuwen tot de eigenaar der tentoonstellingsruimte, de heer Cor van der Lans, die op verzoek onmiddellijk zijn schuur, ruimte beschikbaar stelde en het be stuur de grootst mogelijke vrijheid liet om een en ander zo in te richten als het best met de plannen overeen kwam. De belangeloze medewerking van velen, waaronder de fa. Van den Berg-Smit, die het arrangement en de fa. Gebra, die de extra verlichting verzorgde, 1 eeft het bestuur zeer ge troffen. Is er dus reden om op dit moment erkentelijk te zijn, voor zoveel mede werking; dit alles vindt zijn comple ment in het feit, dat U, mevrouw Van der Weijden, bereid bent deze ten toonstelling te openen. Meestal is dit een taak voor martnen, die op grond van hun officiële functie in het open bare leven hiertoe worden uitgeno digd. Maar zelfs indien onze hoog geachte burgervader door ambts bezigheden niet zou zyn verhinderd, en zijn afwezigheid betreuren wij zeer zou het toch onze wens en ons verlangen zijn, dat deze tentoon stelling door U zou worden geopend. Wij kennen U als de Vrouwe, die met de noden en de zorgen van het grote gemeentegezin meeleeft en meevoelt en die wij daarom graag in ons mid den zien. Maar voorts nog omdat naar ons gevoelen er niets beter bij de vrouw past dan bloemen, die in- Bij achtervolging in water geworpen Donderdagnacht om kwart over vier hield de Haagse jeeppolitie op de Boorlaan te Den Haag een volks wagen aan. Terwijl de papieren van de twee inzittenden gecontroleerd werden ontdekte een van de beide agenten echter in de auto een kleine brandkast. Voordat hij echter gelegenheid had naar de herkomst van deze brandkast te vragen gaf de bestuurder van de auto plotseling vol gas en stoof met gedoofde lichten weg. De agenten openden het vuur op de wagen, doch raakten hem niet. Bij de achtervol ging die onmiddellijk werd ingezet RECHTZAKEN dronken achter het stuur De Haagse politierechter behandel de gisteren weer verscheidene geval len van dronkenschap achter het stuur. Zo werd een zeeman uit Katwijk d. Rijn bij verstek veroordeeld tot 40.— boete of 8 dagen hechtenis omdat hij te Katwijk onder drank invloed op een bromfiets had gere den. Voor hetzelfde vergrijp werd een Leidse los-arbeider veroordeeld tot 25.boete en twee weken voor waardelijke hechtenis met een proef tijd van 3 jaar. Hij had zich reeds eerder aan eenzelfde overtreding schuldig gemaakt. Tenslotte stond een oliehandelaar uit Katwijk aan Zee terecht, omdat hij onder drankinvloed zijn bestel wagen had bestuurd. Verdachte ver klaarde dat hij thuis twee flesjes bier had gedronken, terwijl er in de po- litieverklaring stond dat hij acht gla zen bier had genuttigd. De rechter wees er op dat de bloedproef een overmatig alcoholgebruik aangaf, n.l een percentage van 1,80 pro mille. De officier van justitie eiste vier weken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar en ontzegging van °e rijbevoegdheid voor zes maanden voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. De rechter velde vonnis over eenkomstig de eis. raakten zij de auto kwijt. Intussen waren de omliggende gemeenten evenwel gewaarschuwd het num mer was bekend eri een goed uur later werd de auto na een korte ach tervolging door de politie van het bureau Overtoom in Amsterdam klemgereden. De inzittenden van de Volkswagen, een huurauto, waren een 32-jarige Haagse chauffeur bij een kranten bedrijf en een 25-jarige meubelmaker, eveneens uit Den Haag Bij de aanhouding bleek de brand kast zich niet meer in de auto te be vinden en vermoed wordt dat deze onderweg van Den Haag naar Leiden in een vaart is geworpen. Omtrent de inhoud van de brandkast verkeert men in het onzekere, daar tot nu toe niemand aangifte heeft gedaan van de verdwijning daarvan. Beide inzit tenden hadden duizend gulden op zak en de chauffeur, die zich eerst uitgaf op de naam van de krant waar hij werkzaam is. In dezelfde nacht tussen 12 en 2 uur was in de Zuidstraat te Katwijk aan Zee een inbraak gepleegd waar- -----0, bij de dieven een complete brandkast i zorgd is door de L.T.J., waarin dien al niet het meest dóór, dan toch wel het meest vóór haar worden ge kocht. Dat U daarom onze uitnodiging hebt willen aanvaarden is voor onze afdeling zowel een onderscheiding als een eer. De heer Van Leeuwen verzocht mevr. Van der Weijden daarna deze jubileumtentoonstelling te openen. Mevr. Van der Weijden opent de tentoonstelling. „Ik mag allereerst", aldus mevr. Van der Weijden, „de initiatiefnemers van deze tentoonstelling van harte gelukwensen met hun besluit. Het is bijzonder geslaagd en daarom is ook aan de inzenders van de bloe men en de verdere medewerkers een woord van felicitatie en dank wel op zyn plaats". Met de wens, dat deze tentoonstel ling mag bijdragen tot groei en bloei van ons mooie dorp Noord wij kerhout en tot genot van vele bezoekers, ver klaarde mevr. Van der Weijden de jubileum-tentoonstelling voor ge opend. Het dankwoord aan mevr. Van der Weijden liet de voorzitter vergezeld gaan van een prachtige tuil parkiet tulpen. Achtereenvolgens wenste de heer Van der Meer de heer Joh. van der Voet namens het gemeentebestuur en als voorziter van St. Deus Dedit en de heer P. Oostdam, voorzitter van de L.T.J. het bestuur der L.T.B. van harte geluk met dit jubileum en met deze prachtige tentoonstelling. De heer drs N. v. Wersch greep deze gelegenheid aan om de geluk wensen namens het hoofdbestuur der L.T.B. en haar instellingen over te brengen en bood de heer Van Leeuwen een nog bij de afdeling ont brekend instrument, een voorzitters, hamer, aan. Een rondgang over de tentoonstel ling besloot hierna de openings, plechtigheid. Tevoren had een terzake zeer des kundige jury, bestaande uit de heren D. v. Egmond, C. A. v. Paridon en L. v. Nobelen de ingezonden partijen aan een strenge keuring onderwor pen en naar de heer Van Egmond ons mededeelde overtrof kwaliteit van het tentoongestelde de verwachtingen van de jury. Het was een moeilijke keuring, want de partijen van de ruim 20 inzenders ontliepen elkaar niet veel. Zo staat onmiddellijk rechts na de entree een fraaie inzending, die ver van de Paters Passionisten in Bor neo. Voor degenen, die er prijs op stel len afscheid van haar te nemen, is er gelegenheid op maandag 17 febr. van 2—4 uur n.m. aan de Bronck- horststraat 69, Noordwijk. „De wereldreis van gidsen en ka bouters" Het was een verheugend feit, dat zoveel ouders gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging, de ouderavond van de gidsen- en ka bouters van de Veronicagroep in de grote zaal van het Juvenaat bij te wonen. Het was een fleurig gezicht, toen bij de opening het doek werd gehaald en de keurig uitziende groep van gidsen en kabouters zich aan hun ouders presenteerde. Al was de groep nog niet erg groot, des te be ter is de kern, waarin alles leeft wat een gids en kabouter heeft na te ko men en een waardige schakel is in de eenheid welke deze beweging over de gehele wereld vormt. In het komende halfjaar zal een nieuwe groep kabouters worden gevormd. Meisjes van 89 jaar kunnen zich hiervoor opgeven bij de aalmoeze nier of bij de akela's. Na het hijsen van de vlag en het zingen van het gidsenlied werd een aardige rondedans verricht, waarbij natuurlijk de blokfluit niet ontbrak. Het was een aardige gedachte om op figuurlijke wijze de gidsen en ka bouters „een reis om de wereld" te laten maken, waarbij de kostuums waren aangepast aan het land, het welk werd voorgesteld. De eenheids gedachte trad steeds op de voorgrond Het geheel werd op een ongekun stelde wijze en soms met veel bra- vour naar voren gebracht. Het viel byzonder in de smaak van de aan wezigen, Hukasch Dit jaarlijks terugke rend festijn voor Noordwijk zal wor den gehouden op 22, 23 en 24 febr. a.s. ditmaal in garage Roskam aan de Quarles van Uffordstraat. Deze garage zal worden omgeto verd in een heerlijk bloemenhof, waar duizenden voorjaarsboden zul len pronken in hun geurende en kleurende pracht. Er zullen vele en mooie inzendingen komen; klein Avi fauna zal er haar keur van vogels brengen en nog andere natuurver- enigingen rullen er „showen", zodat de 33e Hukasch weer een bezoek overwaard zal zijn. De opening is za terdag 22 februari 's middags 3 uur door de Rijkstuinbouwoonsulent te Lisse, ir A. F. Vlag. hebben meegenomen. AUDIëNTIE BISSCHOP VAN ROTTERDAM. De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, zal woensdag 19 febr. geen audiëntie verlenen. Mevr. FORTANIER-DE WIT VERLAAT DE KAMER. Mevrouw A. Fortanier-de Wit te Overveen is in verband met particu liere omstandigheden voornemens ontslag te nemen als lid van de Tweede Kamer. Mevr. Fortanier, die deel uitmaakt van de V.V.D.-fractie, is Kamerlid ge weest sedert juni 1946. Voor benoemd verklaring in de door het bedanken van mevrouw Fortanier ontstaande vacature komt in aanmer king de heer M. Visser te Arnhem Hij is voorzitter van de V.V.D.-fractie als journalist, had de auto gehuurd in de raad dier gemeente. Men moet wat te wensen houden Wanneer de gelegenheid zich voor doet, een lang gekoesterde wens in vervulling te doen gaan, dan is het soms moeilijk, niet te zwichten voor de verlokking van het niet-geoorloof- de. Twee dertienjarige Amsterdamse jongetjes is de verleiding te sterk ge worden. Hun illusies bleken echter een zeepbel: nauwelijk werden ze werkelijkheid, of ze spatten uit elkaar en er bleef niets over dan spijt en tranen. De Alkmaarse politie signaleerde woensdagavond-laat op de Geester singel twee jongetjes, die mis schien al enige uren hardnekkig het gebaar stonden te maken van duim-in-de-hoogte. Daarbij wezen ze in de richting van Amsterdam, zodat niet moeilijk te ra den was, wat in hun voornemen lag. Het late uur was hun niet zo gunstig gezind en ze moesten blijven staan waar ze stonden. De agenten besloten de jongens een „lift" te geven en vóór zij het wisten zaten ze getweeën op het po litiebureau. Daar kwam onder tranen het ver haal los van hun avonturen. De jon gens waren bezeten van reizen en trekken. Het had hun alleen altijd aan h«»t geld ontbroken om die wen sen in vervulling te doen gaan. Een van beiden kreeg echter die woens dagmiddag veertien gulden van zijn vader mee om er boodschappen mee te doen in de stad (Amsterdam). In de buurt van het Centraal Station werden de aanvechtingen te sterk en namen zij een kaartje naar Alkmaar Eenmaal in de Kaasstad waren er nog genoeg centen om 'n retourtje per bus naar Schoorl te nemen. Daar aange komen bleken spoedig de centen op, nadat ze zich ruimschoots van snoep goed hadden voorzien. Zo liep hun „snoepreisje" uit op een zwerftocht door Alkmaar. De po litie verschafte het tweetal voorlopig kost en inwoning en donderdagmor gen kregen ze bovendien een enkele reis Amsterdam. Of die even plezie rig verliep als de heenreis, is niet be kend. groep „Galway" en een groep „Carl ton" het mooiste deel van de inzen ding uitmaken. Aan de top staat echter een inzending van Johan van Paridon „Caliph of Bagdad" die de zilveren medaille toegewezen kreeg. De jury wenste aan haar beoordeling van de groep als geheel een eervolle vermelding met lof toe te kennen. Het L.T.B.-bestuur voegde nog 100 sigaretten daarbij. Iets verder aan de rechterkant treft men een inzending tulpen aan, waar onder „Prominence" en „Atom", welke laatste groep de prijs van de Centrale Coöperatie van de L.T.B. veroverde, voor de beste groep tul pen. De inzending is van Jac. P. War merdam. Vlak daarnaast staan de beste ge broeide hyacinth, een groep „Ostara" eveneens van Jac. P. Warmerdam, die de tinnen fruitschaal van het Boekhoudbureau der L.T.B. won. Van een groot aantal inzendingen narcissen, die de naam van Noord- wijkerhout als centrum van de nar- cissenteelt hooghoudt, was de inzen. ding van j. van der Slot Azn., de beste gebroeide „King Albert", die RIJNSBURG Raadsagenda. Vrijdag 14 febr. des avonds 7.30 uur zal de raad dezer ge meente in het gemeentehuis in verga dering bijeen komen. Punten van behandeling zijn o.a.: crediet voor aanschaffing van lesmateriaal voor verkeersonderwijs. Beslissing in standhouding openbare lagere school; verkoop bouwterrein en ga rantie voor één bouwfonds woning; vaststelling partieel uitbreidingsplan in onderdelen ten zuiden van het Oegstgeesterkanaal en ten noorden van de Petronella v. Saxenstraat en Evertsenstraat; voorstel betreffende arbitrage in een bestaand geschil. VALKENBURG Muziekuitvoering Woensdag avond gaf Valkenburgs Harmonie uitvoering in zaal Spiering alhier. Na het spelen van een openingsmars, nam de beschermheer van de vere niging, burgemeester M. A. v. d. Have, het woord. Na allen van harte welkom te hebben geheten, gaf hij een vergelijking tussen een paar te spelen nummers en het wel en wee der vereniging. Het eerste nummer: „Graaf Zeppelin", doet ons denken aan een afgesloten tijdperk. Met vreugde kunnen wij de vergelijking trekken met het derde nummer: „Lohengrin", (voorspel 3e acte en bruidskoor en de bruidstooi) d.w.z. de nieuwe uniformen van de leden. Dank bracht hij aan de burgerij voor hun offerzin en aan het Anjerfonds Hiervan had men 950.ontvangen het totale bedrag voor de uniformen bedroeg f 4500.Een dankwoord, zeer op zijn plaats, was voor de heer Spiering, die geheel gratis zijn grote hal en cantines ter beschikking had gesteld. Nadat de voorzitter de heer P. v. d. Walle, de dirigent, de heer hoofdnummer „Lohengrin", voorspel 3e acte en bruidskoor, kreeg een prachtige weergave, een enkel klein vlekje op de koop toenemend. Het glansnummer vonden \vy de wals „La Perla de Andaluzia" van R. Coi- teau. Op geheel Spaanse wijze werd deze voorgedragen. Vervolgens hoor de men het „Ballet Wilhelm Teil" van Rossini en de wals uit Gold und Silber van F. Lehar. Ook de op toon ladders gebouwde mars „Gramma- tique" van G. H. Boedy'n genoot een opmerkelyk vertolking. Wij hadden de indruk dat de melodiepartijen wel eens in de verdrukking kwamen tegen het grote koper gedeelte. Toch hebben clarinetten en klein koper hun rol op waardige wijze vervuld. Over het geheel een buitengewoon goede uitvoering, Hulde aan de mu zikanten, maar het geheel droeg toch de opmerkelijke goede leiding van de heer de Zwart. Na de pauze, waarin een grote ver loting plaats vond en waarin de voor zitter van het muziekgezelschap „Unie" uit Katwyk Zee zyn bewon dering had uitgesproken voor de muzikale prestaties werd door een gecombineerde plaatselijke toneel groep de comedie opgedragen, geti teld „Je weet hoe je vader is", van Jan van der Aa. Zonder de andere spelers tekort te doen, was een bijzonder woord van dank aan de heer G. Vis zeer op zijn plaats. Het was laat geworden, maar zeer voldaan ging Valkenburgs bur gerij naar huis. VOORSCHOTEN Toneeluitvoering R.K.M.M.S. Bij gelegenheid van het feest van O. L. Vr. van Lourdes hebben de leerlin gen van de R.K. M.M.S. van Huize Bijdorp onder regie van Ben Heuer het toneelspel „Meisjesstad" van Ben Heuer, een spel in 4 bedrijven, ten tonele gebracht. De schrijver Ben Heuer heeft zijn fantasie laten gaan en een spel geschreven voor de leer lingen van zijn school en dit spel met zijn leerlingen opgevoerd. Het is een succesvolle uitvoering geworden. Een korte inhoud van dit spel is moei lijk weer te geven. Het komt hierop neer. De vrouwen hebben een hekel aan de heerschappy van de mannen. Iemand heeft een idee gemaakt, een speciale vrouwenheerschappij te stichten en dit plan wordt verwezen lijkt. Uit alle landen van de wereld zijn er wel vrouwen, die ontevreden zijn over de toestanden in hun eigen land en zy sluiten zich aan in de vrije meisjesstad. Zij zijn hier wel ge lukkig, maar er komt toch ook wrij ving, want wie zal koningin zijn? Er moeten ook soldaten zijn en ook over dit probleem ontstaat narigheid. Als er een koningin gekozen is, zijn er verschillende kinderen boos met het gevolg, dat de koningin wordt op gesloten in de gevangenis. Anderen komen weer om haar te bevrijden, maar dit lukt niet. want hiervoor is mannenkracht nodig. De strekking komt dus hierop neer: een heerschap pij van enkel mannen is niet goed, maar een heerschappij van enkel vrouwen is ook niet ideaal. De beste oplossing is een heerschappij van mannen en vrouwen te zamen. Dit idee was geestig in elkaar gezet. Het spel was artistiek, geestig en zinvol. De opvoering geschiedde voor een groot aantal genodigden en voor de ouders van de leerlingen. Het wel- komstwoord werd uitgesproken door de directrice Zr. Jucunda. Zr Salome mocht nog een hartelijk applaus in ontvangst voor haar aandeel in het succes van deze uitvoering. Schaaknieuws. Uitslagen van de onderlinge competitiewedstrijden: Groep 1 van SchaikSmit Vs; van Schaikv. d. Kooy 10; Brag- gaarSluijter 0-1WaasdorpMaar- sen V2; JansenSmit 01. Groep 2: M. Segaar—van Rens- wouw 10; Maat—N. Segaar 1—0. Groep 3: BerkhuijzenKouv.enho- ven 01; v. d. GeestHulleman 01; AnkerGrobben 01. WASSENAAR kvp-afdeling-noord stelde kandidaten gemeenteraad. Nadat dinsdagavond de afdeling Wassenaar-zuid van de Katholieke Volkspartij bijeen geweest is voor de voorlopige aanwijzing van kandi- j ZwTark Delft en het ere-1 daten voor de gemeenteraad, werd ifhSL?'ff,il® 1 g^teravond door de afdeling-Noord r>* een vergadering aan dit onderwerp gewijd. De belangstelling voor deze vergadering was zeer groot; de voor geheten, begon het muzikale pro- gramma. De openingsmars „Graaf Zeppelin" I VL"?m *1j i2itter' dr- M- Veraart, sprak daar- n a werk over jn een inleidend woord zijn vol- van de componist C. Teike. Het doening uit; vooral toonde hij zich verheugd over de aanwezigheid van enkele tientallen jongeren. De kandidaatstelling had een vlot van de Alg. Ned. Ver. E.H.B.O. m•--- 6 «ic café De Zwaan haar 20e jaarvergade- verlooP» er was een lijst ingediend, het hoogste aantal punten behaalde ririS- in aanwezigheid van vele leden, Jter aanbeveling van de kandidatuur en daarmee de platelen siervaas van afvaardigingen van zusterafdelingen 1 van de heer W. M. A. Lammers. Ter in Voorhout en Noordwijk, van de vergadering werden 17 namen van het hoofdbestuur der K.V.O.B. ont ving. Aan de korte zijde van dff tentoon stellingsruimte is o.m. 'n fraai arran gement van do inzender H. van Leeuwen en Zn. te bewonderen. Hier staat ook de beste gebroeide gemeng de groep, waarvoor deze kweker de kristallen vaas van het hoofdbestuur der L.T.B. kreeg aangeboden, en de beste groep narcissen, die de prijs van St Deus Dedit verwierf. Teruggaande naar de ingang treft men aan de linkerzijde een mooie partij Bellona aan en iets verder staat de beste gebroeide tulp van de ten toonstelling, een Mendel „Bing Cros by", ingezonden door de fa. Albert Immerzeel. De daarvoor toegekende prijs bestond uit twee witte siervazen aangeboden door de verzekerings instellingen der L.T.B. Van dezelfde inzender dwingt een groep Golden Advance zeker bewondering af. Kwalitatief en qua arrangement is deze tentoonstelling, de eerste sedert een t\ental jaren in Noordwij kerhout volkomen geslaagd. De tentoonstel ling is ter bezichtiging opengesteld vrydag en zaterdag van 10 tot 21 uur en zondag van 12 tot 22 uur. E.H.B.O. Onder leiding van haar voorzitster, mevr. Alkemade-Steve. Oranjevereniging en van de docenten der cursussen, de doktoren K. A van Praag en_A. G. Th. van der Lugt. In het jaarverslag van de secretaris kwam tot uitdrukking het dringende verzoek van het bestuur om meer aktiviteit van de leden in dit 4e lus trumjaar voor de bijwoning van de lesavonden. Ook dokter Van Praag kandidaten genoemd, van wie volgende 9 de vereiste meerdheid van stemmen verkiegen. G. M. van der Holst( 47 stemmen; dr. J. J, M. Veraart 52 St., J. v. d. IJssel 47 st., H. L. J van Dillen 42 st., A. J. van Bemmelen 44 st., A. C. Duyvestijn 40 st., A. J. M. v. d. Klaauw 53 st ir. G. A. P. de Kort 38 benadrukte even later de noodzaak tot [st.. mr. R. T. M. van der'Lugt 41 st. opfrissing van de verworven kennis en kennisneming van de nieuwe vor men van het E.H.B.O.-werk. Voor het vele werk in 't belang der E.H.B.O. verricht, mochten de dokto ren-docenten van de voorzitster als bewijs van dankbaarheid der leden geschenken in ontvangst nemen. Op zeer originele wijze boden de cursisten van dokter Van der Lugt hun docent een stel tuingereedschap aan. Een verloting, waarvooi de plaat selijke middenstand belangeloos prij zen beschikbaar stelde, en een ge zellig samenzijn besloot de eerste vergadering in dit vierde lustrum - jaar. Medische dienst In het komende week-einde wordt de zondagsdienst waargenomen door dokter A. G. Th. van der Lugt, Beukenlaan 26 te De lius, hield de plaatselijke afdeling Zilk, tel. K 2520-5707. Het afdelingsbestuur besloót' deze lijst aan te vullen met de volgende kandidaten, die by de stemming niet de vereiste meerderheid kregen: de heren C. van den Berg, B. Vogels, A. H. Rijnbeek; H. v. d. Boog en mr. T. Brouwer. Zoals bekend, zijn door de afde ling Wassenaar-zuid behalve de heer van der Lugt, als kandidaten voorlopig aangewezen drs. Schnellen en mr. Peek. Hoewel het afdelings bestuur v,an Zuid c(e aangekondigde uitbreiding van de kandidatenlijst nog niet met de hierboven genoem de namen de volledige kandidatenlijst zal zijn. Tot leden van de politieke advies commissie werden benoemd: mr. dr. C. C. A. van Haren, G. A. van Leijcn- horst, mevrouw A. Engles—v. d. Meer, de heren A. Homan en A. Hoo- geveen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5