Een slap handje voor minAlgera Land- Bn tllinbOUWbank tfi ÜB Kwakel in een nieuw gebouw Scher*p Otto Grotewohl in ongenade? IJsclub „Willem Barentz1' in Nieuwe-Wetering in het goud VRIJDAG 14 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Donderdagochtend heeft mr J. Algera, minister van verkeer en water staat, in Amsterdam de 39ste R.A.I.-tentoonstelling voor personenauto's ge opend. Na de officiële opening maakte de minister een rondgang over de tentoonstelling en kreeg o.a. een handje van een zwevende pop, een van de blikvangers van de tentoonstelling. Oppositie in Syrië Volgens het Egyptische blad „Al Ahram" treedt president Koewatli van Syrië persoonlijk op tegen de vij anden van de nieuwe Egyptisch-Syri- sche unie, die „grote sommen gelds besteden voor het voeren van een ze nuwoorlog" tegen het samengaan van de twee landen. Dit is de eerste maal, dat er in de Egyptische pers melding wordt gemaakt van verzet tegen de unie. Zaterdag komen de leiders van de Syrische politieke partijen te Damas cus bijeen voor de opstelling van een gemeenschappelijk communiqué, waarin de ontbinding der partijen wordt bekendgemaakt. Naar „Al Ahram" weet te melden wil de communistische partij hier niet aan meedoen. Van regeringswege zijn alle bureaus van de Syrische com munistische partij gesloten, nadat de leider Chaled Bakdasj en acht leden van het centrale partijcomité naar Moskou waren vertrokken. De „ontoegankelijke Zuidpool" De z.g. „ontoegankelijke Zuidpool", liet meest afgelegen gebied in de we reld, is toch toegankelijk gebleken. POTLOOD en GEEST No. 536 Horizontaal: 1. verwoes ting, 5. en omstreken (afk.), 6. be kende afkorting, 7. zware zoete wijn, 9. familid, 10. vis, 11. puntig, 13 roem, 15. vogel 17. voordeel, 19 voorzetsel, 21. muzieknoot, 22. plaats in Friesl., onder Wonseradeel. Verticaal: 1. stok, 2. dag der week (afk.), 3. gesneden steen, 4. gem. in N.H. 5. boom, 8. bedehuis 9. stad in Zwitserland in 't Kanton Solothurn a. d. Aare, 12. deel van een schip, 14. gebod, 16. meisjesnaam, 18. stad in Duitsland, 20. pers. voornaamwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 535 Horizontaal: 1. Erp 4. Leo, 7. maat, 8. E.K., 9. sar, 10. ora, 11. idem, 14. olm, 15. Epen, 17. ten, 19. ros, 21. ed 22. rede, 23. tel, 24. net. Verticaal: 1. Ems, 2. raai, 3. par doen 5. eer, 6. okapi, 10. Ommeren, 12. elp, 13. octet, 16. node, 18. Ede, 20. set Een ploeg van de Russische Zuidpool expeditie, uitgerust met een tractor en sleden, is er in geslaagd dit gebied op 10 februari te bereiken, zo meldt radio-Moskou, De Russen hebben er een basis in gericht; waar vijf deskundigen de komende Zuidpoolwinter zullen ver toeven. Het kamp „Sovietskaja", ligt 3.700 meter boven de zeespiegel en circa 2.000 km van de kust. Op de weg er heen heeft de Russische ex peditie temperaturen tot 85 graden Celsius onder nul gemeten. Raad van Napels ontbonden De Italiaanse regering heeft don derdagavond de gemeenteraad van Napels, op één na de grootste haven van het land, ontbonden wegens slecht financieel beheer. De begro ting van de stad vertoont een groot tekort. De raad had een meerderheid van monarchisten onder leiding van de rijke scheepsmagnaat Achille Lauro. Deze trad in december j.l. af, nadat de regering op 17 beschuldigingen een juridisch onderzoek naar het be stuur van de gemeenteraad had ge last. De beschuldigingen hielden on der meer in: misbruik van gemeen tegelden en -eigendommen en het handhaven van de namen van hon derden overledenen op de kieslijsten van de stad. Het Westberlijnse blad „Nachtde- pesche" schrijft dat premier Otto Grotewohl van Oost-Duitsland in on genade is gevallen. Partijsecretaris Ulbricht zou het vertrouwen in Grotewohl verloren hebben als gevolg van het ontslag van drie partijfunctionarissen. De premier had huisarrest gekregen, maar dat was opgeheven toen Gro tewohl zich bereid verklaarde het land „om gezondheidsredenen" ge ruime tijd te verlaten, aldus het blad. Scheepsberichten AMPENAN 13 febr. te Bremen; BIL- LITON 14 febr. te Colombo; BINTANG 14 febr. te Tandjong Priok; BLITAR 14 febr. v. Soerabaja n. Balikpapan; COT- TICA 13 febr. te La Guaira; DONGE- DIJK 13 febr. v. Southampton n. Ant werpen; EOS 14 febr. te Beyrouth ver wacht; FRIESLAND 14 febr. te Medina; HOUTMAN 12 febr. v. Singapore naar Hongkong; KIELDRECHT 14 febr. te Aden; LANGKOEAS 13 febr. v. Bom bay n. Madras; LETO pass. 13 febr. Dakar n. IJmuiden; LINDEKERK pass. 13 febr. Gibraltar n. Port Said; LUT- TERKERK 13 febr. te Mena al Ahma- di; MUIDERKERK 13 febr. v. Bombay n. Karochi; NAES COMMANDER pass. 13 febr. Malta n. Port Said; OLDE- KERK pass. 13 febr. Ceylon n. Aden; OOSTKERK 13 febr. v. Genua n. Port Said; ORION 13 febr. te Hamburg; PERNA (t) 16 febr. v. Madras n. Chit- tagong; PRINS WILLEM Hl 13 febr. v. Le Havre n. Halifax; SALATIGA 13 febr. te Rastanura; STAD AMSTERDAM pass. 13 febr. Burlings n. Pepel; STAD ARNHEM 18 febr. te Bremen; STRAAT MALAKKA 14 febr. te Singapore; THEOBALDIUS (t.) 14 febr. te Port Verrijkt met electrische klokken! Donderdagmiddag even na 3 uur is het fraaie gebouw van de Coöpe ratieve land- en tuinbouwbank Uit hoorn, gevestigd te De Kwakel, Kerklaan 14, door burgemeester Koot van Uithoorn, officieel geopend. Een grote schare genodigden waar onder afgevaardigden van de centrale bank, waren omstreeks 3 uur ter plaatse om van deze belangrijke ge beurtenis, getuige te zijn. Nadat de directeur, de heer F. Lek, een kort woord voor het nieuwe gebouw had gesproken, bood het dochtertje van het bestuurlid C. v. Klaveren op een kussen de sleutel van het gebouw burgemeester Koot aan. De burge meester ontsloot de deur en zwaaide deze open, zeggende: met deze open ik het nieuw gebouw van de Land en Tuinbouwbank; wat ik verder denk te zeggen, zult u straks wel horen!" Hierna ging men naar bin nen, om het nieuwe gebouw te be zichtigen. Bezichtiging. Allereerst komt men in de hal, dadelijk voelt men de behaaglijke warmte van de volautomatische cen trale verwarming. Deze hal is niet groot, doch zij is smaakvol afgewerkt. Hierna komt men in de „zakelijke" afdeling, tevens wachtruimte, met rechts een prachtige bank om het de eventuele lang-wachtenden ge. makelij'k te maken. Hier valt de zeer royale, maar toch niet te grote bouw op; het houtwerk is van moderne kleuren voorzien, terwijl ook de muren verschillende mooie zachte kleuren hebben. Links bevindt zich het zogenaamde lokettenfront, dat bestaat uit 3 open, en een gesloten loket; dit voor meer „gewichtige zaken. Dit loket wordt hoofdzakelijk door de kassier bediend. Aangezien men in de gevel aan de loketzijde raampjes heeft aangebracht, beschikt men over zeer veel natuurlijk licht. Achter deze afdeling vindt men dé personeelsafdeling. Ook dit vertrek biedt een rustige aanblik. Rondom glas en een smaakvolle inrichting met de modernste meubelen, kasten en de nieuwste machines, waaronder de allernieuwste boekhoudmachine, welke op de laatst gehouden jaar beurs is aangeschaft. Zonder hin derlijk geklap of geschuif van deuren kan het personeel van hier uit de loketruimte betreden, aangezien men hier een vrije doorgang' heeft gehou den. Staat men echter in het wachtlo kaal, dan kan men toch niet in de personeelsafdeling kijken, of deze be treden, aangezien de deur alleen aan de binnenzijde is voorzien van een kruk. Vanuit dit vertrek komt men in de bestuurskamer. Ook deze ka mer is volgens de eisen des tijds in gericht; stalen stoelen met een prach tige stalen ietwat ovale tafel vormen het meubilair. In deze kamer kan men, indien men dit wenst, de kas sier onder 4 ogen spreken. Voorts kan men ook uit de per- soneelskamer in de kluis komen. Ook deze is ruim; alle belangrijke bescheiden worden hierin iedere avond opgeborgen. De 30 centimeter dikke stalen deur, en de halve meter dikke muren zullen bij eventuele brand of inbraak deze vijanden geen schijn van kans geven. Achter het gebouw ingang Mgr Noordmanlaan, vindt men een ruim parkeerterrein van plm. 130 m2. De omliggende plantsoentjes werden op vakkundige wijze aangelegd door M. J. Hogen- boom. alhier. De receptie Na de opening en bezichtiging ging men naar Leenders, waar dodr het bestuur en de leden van de raad van toezicht gerecipieerd werd. Als eer ste, opende directeur F. Lek de grote rij van sprekers. Spreker memoreer de, dat in de 60 jaar, waarin de bank thans bestaat, nogal het een en ander is gebeurd. Na de oprichting maakte men een gestadige groei mee, doch de jaren 19301940 waren ook voor de bank, evenals voor iedereen, niet best Na de oorlog ging het beter, we groeiden en groeiden. Vooral be stuurslid Jac. v. Vliet was de man, die bijna in iedere vergadering er steeds maar weer op aandrong, de zaak te gaan uitbreiden en te moder niseren. Eindelijk kreeg deze thans 85-jarige nog steeds vitale man zijn zin, want, in een vergadering gehou den in december 1956 werd besloten, een nieuw bankgebouw te bouwen. In januari 1957 was aannemer G. Geest uit Mijdrecht begonnen om dit plan, op het mooiste punt van de Kwakel, te gaan verwezenlijken. Voorzitter Lek bracht dank aan de architect, de heer J. G. de Groot, en aan zijn medewerker, de heer Hup- pelschoten. Als tweede spreker trad burge meester Koot naar voren. Ook deze was verheugd over het fraaie gebouw, een sieraad voor de Kwakel en een aanwinst voor de gehele gemeente. Zijn felicitatie namens het gemeente, bestuur liet hij gepaard gaan met het aanbieden van een elektrische klok voor de bestuurskamer. Hierna sprak de heer Langelaan namens de L.T.B. en bood ook een elektrische klok aan, voorzien van de letters L.T.B. De heer v. d. Zwaard uit Aalsmeer sprak namens het rayon Amsterdam van boerenleenbanken, zijn felicitatie ging gepaard met het aanbieden van een rookstel met aan steker, eveneens bestemd voor de be stuurskamer. Oud-kassier v. Egmond bood de voorzitter een voorzittersha mer aan. De heer Ten Kolste sprak als afgevaardigde van de centrale bank, prees het werk van de vorige kassier in het oude gebouw en was trots op deze nieuwe aanwinst. Kas sier Olijhoek bood namens het per soneel een waterstel aan en bracht het bestuur dank voor het mooie ge bouw, waarin het prettig werken zal zijn. Vervolgens spraken de heren M W. v. d. Schans, namens de Chr. Boeren- en tuindersbond afd. Boven kerk, Lomas, land- en tuinbouwcon- sulent, Verbeek, voorzitter van de boerenleenbank te Amstelveen (die ook een elektrische klok aanbood, maar aangezien hier geen gebrek meer aan zal zijn, kon deze geruild worden voor iets anders, aldus spre- ger!) De heren v. Egmond en Jac. v. Vliet resp. oud-kassier en oud-be stuurslid hadden het initiatief geno men, om onder de leden een inzame ling te houden vor een schilderij of tegeltableau in de bestuurskamer hij gelegenheid van het 60-jarig bestaan op 23 dezer. Ook deze geste 369,50) werd in dank aanvaard. De voorzitter der Centrale Aals- meerse Veiling, de heer W. Maarse, bood namens de veiling een bloe menmand aan. Als laatste spreker feliciteerde de heer G. W. Voorn, het bestuur. Als voorzitter van de Bloemkwekersvereniging „Ons Be lang" stelde hij het bestuur een grote plant, bestemd voor de hal in het gebouw, in het vooruitzicht. 0UD-ADE Vastenavonduitvoering D.V.S. „De poets van Akkerlust" was reuze studentengrap, gerijpt in het brein van Deetje Verhaag-d, een vlot student. De raak getypeerde burge meester van Knolwijkerwoude dreig de er het slachtoffer van te worden. Dat kon ook niet anders, want Deetje had de medewerking van een moord- baron, barones, professor, dokter, rentmeester en het huishoudelijk personeel. Toch wist de burgemeester zich tegen deze overmacht dapper te weren. Tenslotte werd de grap nog een geweldig succes voor zijn beide charmante dochters. Een leuk stuk, leuk gespeeld. Het comité „Ouden van Dagen" voer er wel bij. D.V.S. staat het batig saldo af aan dit comité, dat tevens de baten incas seerde van de verloting. Alles hard nodig voor het aanstaande eerste lus trum. Voorzitter D. v. d. Poel had dan ook alle reden om een hartelijk gemeend dankwoord te laten horen. De komende reprise belooft ook weer een succes te worden. HAZERSWOUDE „Samen Sterk". Dat een goed dammer ook goed feest vieren kan, bewezen gisteravond de spelers van de damvereniging „Samen Sterk". In het Parochiehuis aan de Groenendijk werd hun kampioenschap en pro motie feestelijk herdacht. Het was verbazend wat de leden aan luim konden opbrengen. Zelfs een radio reportage van 1960 ontbrak niet, waarmede een blik in de (succes rijke) toekomst geworpen werd. Een zeer geslaagd experiment overigens, waarvoor de geestelijke vader een wel verdiend applaus oogstte. Ook de zelf gemaakte liedjes gingen er in als de bekende koek, terwijl enkele ge heel nieuwe ideeën van de gebr. Kerkvliet het geheel completeerden. Zeer voldaan en met goede moed in de volgende competitie, toog men om middernacht huiswaarts. RGFIHFARENDSVEEN „Vox Laeta". De leden van „Vox Laeta" worden hedenavond -te 8 uur in de Pancratiuszaal verwacht voor de normale wekelijkse repetitie. Z0ETERW0UDE (H. R.) EERSTE ONGEVAL BIJ AFRIT RIJKSWEG 4A Gistermorgen te ca. 8.30 uur fietste de 14-jarige scholier C. v. Teylingen, wonende aan de Rijndijk alhier, op het rijwielpad nabij het nieuwe via duct. Door de mist merkte de automobi list Snijders uit de Boerhaavelaan te Leiden, die de afrit van het viaduct afreed, de jongen niet op. De scholier werd onderste boven gereden doch kwam er behoudens enkele schram men wonderlijk goed van af. Zijn fiets was evenwel totaal vernield. Z0ETERW0UDE „ZOETERWOUDE'S GLORIE" VIERT HET 40-JARIG BESTAAN. Het was een feestavond naar de eonte trant door en voor de boeren gegeven, waarvan de leden, ook uit Mompwijk en Hazerswoude volop heboen genoten. De vele genodigden en leden met hunne dames vuiden het parochiehuis tot in de uiterste hoeken. Het recipiërende bestuur was volop in de bloemen gezet en mocht voor de aanvang vele gelukwensen ontvangen. De feestcommissie had haar taak in de vastenavondstemming geplaatst en haar voorzitter, de heer Frans van Swieten uit Stompwijk, leidde de viering zoals zij was opgezet, weinig clficiëel maar wel vrolijk. Het spreekt vanzelf, dat bij de aan vang het verleden en vooral het suc cesvolle werk besproken moest wor den. Er was ook hoge belangstelling bij dit jubileum. Burgemeester Smeets was verhinderd; de wethouders Van Leeuwen en Kraan waren aanwezig en ir. P. Verhoeven rijksveeteeltcon- sulent, de heer S. v. d. Stoel voorzit ter van de Bond van Rundveefokver- enigingen in de Rijnstreek, de heer J. Schouten, oud-landbouwleraar, mede-oprichter, waren tegenwoordig. De heer F. van Swieten getuigde vreugdevol van de grote vlucht, die de vereniging na veertig jaren geno men heeft. Opgericht door 13 leden en in de dertiger jaren zelfs terugge lopen tot 6 deelnemers, is thans het ledental 138. De heer J. Schouten sprak zijn vol doening uit, het 40-jarig jubileum van „Zoeterwoude's Glorie" mee te mogen vieren. Het was in het begin van zijn leraarschap in het landbouwonder wijs, toen de vereniging aansluitende op de ontluikende wetenschap, werd opgericht. Dankbaar herdacht spr. de steun en voorlichting van de consulenten Neeb en Tukker, getuigde van taaie volhouding van enkele boeren, bracht hulde aan deze pioniers, waaraan het voortbestaan der vereniging te dan ken is. Sprekende over de grote resulta ten die bereikt zijn, wenste spr. het bestuur en de leden geluk met dit jubileum, voorhoudende dat zo voort gaande nog veel te bereiken is. Ook ir. Verhoeven sprak van de tijd, door hem meegemaakt, toen het zo moeilijk was begrip bij te bren gen voor het grote belang van con trole en verbetering van de veestapel. Ook deze spreker gaf verbluffende cijfers van de vooruitgang van pro ductie, vetgehalte en de opfok. De heer P. van Bemmelen, die bij na van de oprichting af gefungeerd heeft als controleur en thans een hele staf van medewerkers onder zijn lei ding heeft, geeft een uitvoerig zake lijk verslag van de behaalde resul taten! Het zou ons te ver voeren dit ver slag, hoe belangrijk ook, weer te ge- Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Vrijdag 14 Februarij 1858. Advertentie: Leydsche Schouw burg, Maandag a.s. (No. 9 van 't Abonnement) A I i-B aba of de veertig Dieven, kluchtig Drama in 9 tafereelen, getrokken uit de Arabische Nachtvertellingen. Met zang, ge vechten, optogten en verderen toneelmatigen toestel, le taf. De ezel Colibri en de geheimzinnige grot, 2e taf. De houthakker mil- lionair, 3e taf. De schatkamer der dieven; 4e taf. De gewonde gierigaard; 5e taf. Het Turksche bruiloftsfeest; 6e taf. De spre kende tonnen; 7e taf. Het Turk sche Koffyhuis; 8e taf. De fa milie Ali-Baba zeeziek; 9e taf. Het vergaan van het schip der dieven in zee. Aanvang ten half zeven ure. Said n. Mena al Ahmadi daarna Enge land; TOMORI 14 febr. te Port Said; ZONNEKERK 14 febr. te Townsville; ZUIDERKRUIS pass. 13 febr. Kaap Bon n. Amsterdam. OEGSTGEEST Commissie huis- en gezinsvoorlich ting. Gisteravond hield genoemde commissie een bijeenkomst in de zaal aan de Willem de Zwijgerlaan, wel ke bijeenkomst uitstekend was be zocht. De presidente, mevr. Smits- Witvliet, sprak bij de opening haar vreugde daarovei uit. Vervolgens deelde de presidente mede, dat nog enige plaatsen beschikbaar zijn voor de cursussen lampekappen maken, leerbewerking en pitriet-werk. Hier na vestigde zij de aandacht op de producten die op deze cursussen reeds zijn gemaakt en ten toon waren gesteld. Vervolgens stelde zij mejuf. Hiet- brink aan de vergadering voor, die sprak over de moderne woninginrich ting. Aan de hand van een platte grond gaf deze verschillende kamer- indelingen aan en kregen ook de aan wezigen gelegenheid hun meningen kenbaar te maken. Speciaal wees mej. Hietbrink erop, toch steeds re kening te houden, dat er voldoende plaats is voor de kinderen om zich nuttig bezig te houden. Vervolgens werden een serie plaat jes vertoond van woon- en slaapka mer-indeling. Gedurende de pauze was er een kleine verloting, waarvoor de firma Caspari enkele prijzen beschikbaar had gesteld, wat zeer gewaardeerd werd. Bij het einde dankte mevr. Witvliet de spreekster. ven. De sterkst sprekende feiten wil len wij toch noemen. In het eerste jaar van het bestaan was het vereni gingsgemiddelde 2871 kg met 3.15% vet. Het laatst gemiddelde was 4004 kg. met 3.58% vet genomen op 131 bedrijven. Eerlijkheidshalve moet echter wor den vermeld, dat Zoeterwoude's Glo rie in het provinciaal verslag op de ranglijst van 56 verenigingen op de 51e plaats staat. Met nadruk schrijft de rapporteur: benut de cijfers die de fok- en con- trólevereniging verschaft, maak ge bruik van de voorlichtingsdiensten op het gebied van weidebouw, vee voeding, melkwinning enz. Bij gelukwensen met het juibileum wenste spr. de boeren de moed toe om door te zetten omdat er nog zo veel te bereiken is. Na dit zakelijke gedeelte (een ge grepen kans nu zoveel leden met hun echtgenoten bijeen waren) ving het Bonte Programma aan. Hierbij gaven twee leden van de vereniging, als echte en goede gele genheidsconferenciers, de heren Ri- nus van Haasteren en Jan van Rijn uit Stompwijk, heel aardig werk ten beste, vooral goed aangepast aan de feestvierenden. Zy mochten de mede werking genieten van een zevental dames en heren, allen uit Stompwijk die de schetsjes en liedjes zeer ver dienstelijk voor het voetlicht brach ten. Een zeer beschaafd optredend mu- ziek-ensemble verhoogde onafgebro ken de gezelligheid. Een grote schare van serveersters zorgde, dat het de gasten aan niets ontbrak. Aan het einde van het feest het was laat geworden werden door de voorzitter van het bestuur dank woorden gesproken tot de feestcom missie en voor het vrolijk spel van deze avond: de gasten, toonden door luid applaus zich ten zeerste dank baar en voldaan. Gouden secretaris onderscheiden In ons verslag van het 45-jarig be staan der ijsclub Ijsvermaak in ons blad van gisteravond hebben wij de onderlinge verhouding der beide plaatselijke ijsverenigingen te Nieu we Wetering reeds nader omschre ven, zodat wij hierop thans niet be hoeven terug te komen. De ijsclub „Willem Barentz" kan op een mooie staat van dienst terug zien. Vooral in vroeger jaren was het voor som mige ingezetenen in de voor hem moeilijke ijs winters een ware uit komst, middels de werkverschaffing voor de ijsbanen van deze ijsclub een welkome aanvulling op het inkomen te verkrijgen. Gisteravond kwamen bestuur en leden in café v. d. Knijff bijeen voor een herdenking en vie ring van het 50-jarig bestaan. Na tuurlijk was de heer A. Kalker, die tevens het gouden jubileum als sec retaris der vereniging vierde, de man waarop de glans van dit dubbele gou den jubileum afstraalde. De vereni ging werd opgericht in café Rem merswaal met 89 leden, waarbij de toenmalige agent van politie Post als voorlopig voorzitter fungeerde. De tegenwoordige voorz. de heer N. Haasebroek, releveerde in zijn ope ningswoord de oprichting van 50 jaar geleden, waarbij het de hoofdonder wijzer Roozendaal is geweest, die van 1908 tot 1917 de vereniging geleid heeft en tot bloei heeft gebracht. Spr. noemde achtereenvolgens de voor zitters, welke de vereniging gediend hebben, en bracht ook hulde aan de overige voorgaande bestuursleden. De vereniging telt thans precies 100 leden. Zich tot de heer Kalker wendend, bracht spr. hem hulde voor de ac tieve wijze waarop hij 50 jaar lang de vereniging als secretaris heeft ge. diend. Namens de Zuid-Hollandse Ijsbond verkreeg hierna de heer Stroombeek die vergezeld was van de heer Beek, bestuurslid van de ijs club Voorburg het woord. Hij sprak zeer waarderende woorden voor de ondervonden steun der vereniging aan het gewest Zuid-Holland. Behalve zijn gelukwens overhandigde hij de ijsclub „Willem Barentz" een prach tige cluibvlag. Zich tot de heer Kal ker wendend sprak hij zeer waarde rend over diens werk en diens cor respondentie, steeds prettig met de Z.H.IJ.B. gevoerd. Er zijn maar wei nigen, die de verguld zilveren me daille mogen dragen, en daarom is het mij een groot genoegen U als waardering deze verguld zilveren bondsmedaille te mogen opspelden. Voorz. Haasebroek sloot zich vol gaarne aan bij deze woorden van de heer Stroombeek en deed zijn geluk wens namens de vereniging vergezeld gaan van een prachtige radiotafel met bijpassend kleed alsmede van hem persoonlijk een portemonnaie. De heer Kalker sprak een welgemeend dankwoord. Vervolgens werd de lei ding van deze avond in handen ge geven van het feestcomité. Voor de leden was er na de rijke tractatie 'n geanimeerd programma vastgesteld. Aleer voorz. Haazebroek met een kort dankwoord besloot, kon hij met genoegen vaststellen dat de viering van deze mijlpaal in de historie van de ijsclub „Willem Barentz" tot een ieders genoegen wa6 verlopen. De heer Stroombeek speldt de jubilaris, de heer A. Kalker, de ver guld-zilveren medaille op.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2