Pater H. De Greeve gaf jongeren grootse perspectieven mee DUINSTREEK De balletgroep van „De Goede Herder" danste met geestdrift DONDERDAG 13 FEBRUARI 195S DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 L.T.M. en L.TJ. vierden carnaval Gisteren was Leiden het terrein voor de Vastenavond-viering 1958 voor en door de L.T.M. en de L.T.J. uit het district Leiden. De viering werd om 11 uur ingezet met een H. Mis in de Lodewijkskerk aan het Steenschuur, welke werd opgedragen door kap. J. v. d. Stap, die tevens de predicatie hield over de Mis-intentie: Heer geef uitkomst in de grote nood van onze wereldkerk. Bij de offeran de werd door de jongeren, voor wie de Lodewijkskerk bijna te klein was, een offergang naar voren gemaakt waar men zijn bijdrage offerde voor de reiskosten van een L.T.M.-ster en een L.T.M.er, die het eeuwfeest van de verschijningen van Maria te Lour- des gaan meemaken. Omstreeks 1 uur werd de Stadsge hoorzaal geheel bevolkt door de deel nemers aan deze feestdag. De voor zitter, de heer A. Jacobs, heette allen welkom en sprak een bijzonder woord tot de inleider van de middag, de zeereerw. pater Henri de Greeve, aal moezenier pater Norbertus uit Ha- zerswoude-Groenendijk, en de geno digden van het bestuur van de L.T.B. Er werd geopend met het L.T.J.-ge- bed en het zingen van het lied der Land- en Tuinbouwjongeren. De voorzitter gewaagde ervan, dat op de ze dag van vreugde ook aandacht zou worden geschonken aan een ogenblik van bezinning; de moeilijkheden van deze wereld vragen er'om. Pater De Greeve hield vervolgens zijn onder de grootste aandacht ge volgde inleiding. Ook hij misgunde niemand een carnavalsviering, maar wilde toch een plek openlaten voor perspectief, voor bezinning. Waar men vandaag door gegrepen is, is de angst om de wereld van morgen. De ze morgen is de jonge mens van van daag, dat is wat straks tot uiting komt, wat nu nog in het hart schuil gaat. Waarvoor zijn wij bang, zo vroeg pater De Greeve zich af. Voor het communisme? Spr. zeide slechts angst te hebben voor hetgeen wij na laten en niet voor wat anderen doen. En als het er op aan komt, en dat zal niet lang meer duren, waar staan wij dan mee klaar? Dan is er reden voor grote vrees, want wij staan met niets klaar. Willekeur van ongerijpten. Spr. legde er de nadruk op, dat wij een Godsgedachte zijn en dat wij moeten rijpen. Dit rijpen bleek het kernpunt te zijn van het hele betoog van pater De Greeve. In de oorlog hebben wij wel het best gezien, dat de mens tot alles te krijgen is, voor het meest bestiale deinst hij niet te rug, wanneer hij zijn ware aard toont. Het is de rijpheid, welke een massa mensen ontbreekt. Er zijn mensen als kleine kinderen, grote mensen, die niets anders zijn dan lichamelijk vol wassen mensen met een infantiele aanleg. Zij gedragen zich als een kind, dat zijn poppen de nek om draait en hierin het grootste plezier heeft. Deze mensen komen wij dage lijks tegen. Wij zien ze b.v. achter het stuur van een auto, om bochten snel len en mensen aanrijden en vermor zelen. Ze gedragen zich als dwazen en feitelijk zouden aan dergelijke on gerijpte mensen geen rijbewijzen uit gereikt mogen worden. Dergelijke mensen ook vormen een land, een gemeenschap en een lands bestuur; mensen zoals Stalin en Chroestsjef. Zij bezitten alleen macht, dit is hun enige rijkdom, zij hebben geen verstand, geen eerbied, naasten liefde en eerlijk oordeel en getuigen allen van een groot gebrek aan rijp heid. Pater De Greeve spoorde de jongeren aan, hierover eens te den ken. Jullie bent de toekomst, zo riep hij uit, hoe gaan jullie de wereld in? Wat maak je ervan en wat maak je straks van je kinderen? Het grote vraagstuk waar iedereen zijn hoofd over breekt is nu onmiskenbaar ze ker: hoe is het mogelijk, dat in de wereld zoveel mensen iets te zeggen hebben die niet capabel zijn, die niet gerijpt zijn, die met de ontwikkeling van een kind medemensen behande len en hen kapot maken als zij daar zin in hebben? Spr. wekte de L.T.M.-sters en L.T. J.-ers op van dit vraagstuk eens een studie te maken. Bestuder dit hoofd stuk in een mensenleven, zei hij, en besef, dat je moet rijpen tot datgene wat God in je heeft gelegd. God heeft ons rijkelijk met luxe bedeeld, in onze ogen, mond, handen, hart en verstand. Er is geen reden om ons door een minderwaardig heidscomplex te laten neerdrukken, ontplooi je gaven. Het is de rijp heid, welke de wereld nodig heeft, en anders niets. Met de beste wensen voor een prettige carnavalsviering met behoud van het gebruiken van de hersens besloot pater De Greeve zijn bezielende voordracht. Voorzitter Jacobs was de vertolker van de dank van alle jongeren, die ongetwijfeld sprekers opwekkingen en adviezen niet in de lucht zullen slaan. De middag was reeds vergevorderd, toen de feestelijke bijeenkomst werd voortgezet met een optreden van de balletgroep van de meisjes van „De Goede Herder" te Zoeterwoude, wel ke groep zich door herhaald succes reeds tot in de verre omtrek een goede naam heeft verworven. uit Coppelia van Delibes. Alleraar- zier de danseresjes hadden in het bedrog van de verliefde jongedamè, die tussen de poppen gaat staan in vertolking van het Faustballet van digst was het, te zien welk een ple- Coppelius' etalage. Gratie en vuur straalde af van de zeer beheerste Spaanse dans. Met het romantische sprookje van Het Vrouwtje van Sta- geveld en de radioartisten Tom Erich voren, op muziek van Handel, vonden i |n Mieke Telkamp. ZlJ hadden na elk nummer veel bijval, zodat van dende kapelaan de hand gedrukt waarbij nog enige cadeaus werden aangeboden. De avond werd muzikaal verzorgd door de gemengde zangvereniging Arti et Charitati onder leiding van de heer F. Cappendijk. Voor bouwfonds St. Josefkerk Gisteravond is in het patronaatsge bouw een bijeenkomst vol amuse ment gehouden waarvan de baten zijn afgedragen aan het bouwfonds voor de St. Josef-Opifex kerk. De avond werd ingezet door het klein- koor van Arti et Charitati dat onder leiding van de heer F. Cappendijk te gezangen ten gehore bracht welke op de bekende grammofoonplaten zijn vastgelegd en door het discofonds ten gunste van het bouwfonds in de handel zijn gebracht. Verder werk ten mede de accordeonist H. Lan- we deze dans wel het beste van de „collectieve" dansen. Van de solodansjes kon ons Kreis- lers „Schön Rosmarin" het meest be koren. Het was jammer, dat er in de zaal verschillende feestgangers waren, die uit onbegrip voor wat werd vertoond te klaarblijkelijk zaten te wachten op het ogenblik, waarop zij zélf konden dansen. Bal en danswedstrijd. een goed geslaagde avond gesproken kan worden. zes. Het werd een daverend bal, onder leiding van de heer Evert Castelein en diens assistent, de heer Visser. Muzikale bijstand verleende de „Combo Boys" o.l.v. de heer C. J. meisjes, onder leiding van de eerw. Vincourt. fTiïr Mi "v*""" l"" ."^1 Vele paren namen later in de na- lil dit optreden weer die naam waar-1 middag deel aan een danswed- mft^é«tdri"lPh°e7de To.r h" .a^J voetlicht brachten was evenwichtig Groene Kruis Uit het door de secretaris uitgebracht verslag, in de jaarvergadering, bleek dat het Leid- schendamse Groene Kruis thans 1163 leden telt en dat de beide wijkzus ters 4137 ziekenbezoeken hebben af gelegd, waarvan 822 voor zuigelin gen- en 677 voor kleuterzorg. Het verslag van de penningmeester de heer W. van Giessen vermeldde voor Dat ogenblik kwam eerst tegen half j inkomsten 22.440.48 en voor uitga- lichtvoetig. Het was een serie van uitgelezen, zonnige ballet-dans jes, waarin de meisjes kennelijk hele maal opgingen. Bijzonder aardig vonden we de Gounod en de dans van de poppen 1. Jopie v. d. Post en Leen v. d. Post. 2. Nel Pennings en Jacob de Jong. 3. Leni Paridon en Arie Pari- dan. 4. Riet Overdevesth en Jan Zwetsloot, 5. Truus v. d. Poel en Koos v. d. Meer. HAARLEMMERMEER Geiboreiï: Jacobus Wilhelmus The- odorus zn van J. W. W. Meekel en J. Êroxterman; Maria Theodora dr van W. J. van Alphen en W. M. J. van den Steen voorden; Alida Cor nelia Maria dr van A. van der Hoofd en E. J. Scheurs; Alida Catharina dr van C. D. van Mourik en L. B. Schmidt; Johannes Adrianus zn van H. H. de Ruiter en N. van Bemmel; Robert Frans Sales zn van F. S. A. Rettink en H. Ulbrich; Willem Ja cobus zn van A. Oudekerk en W. van Meel; Cornelia dr van J. P. Pecht en J. Markwat; Cornelia Pieternella dr van C. L. Bos en G. Molenaar; Petronella Louisa Maria dr van J. J. Tieleman en A. J. Braem; Robert Jacobus zn van J. G. Lindenburg en A. Holshuijsen; Cornelis zn van P. G. Timmers en M. Verhoeff; Ni- kolaas zn van G. Joore en N. Buis. Getrouwd: Dirk Snijders en Stijn- tje van Steenis; Jan Wentzel en Hen- drika Georgina Muis; Johannes Christiaan Gehrels en Mathilda Bies heuvel; Adrianus Haverkamp en Geertruida Catharina Spreeuw. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgen Bij de door de Bridge- rlub „De Brug" in De Roskam gehou den onderlinge bridgedrive werden de hoogste punten behaald door: 1. L. van der PlasH. de Booy 47 m.p., 2. Mevr. van der ValkW. Agema 42 m.p., 3. W. Klos^—A. Spruitenburg 39 m.p., 4. Mevr. SaeyP. van Pari don 36 m.p., 5. P. MoorsJ. Vorse- len 36 m.p., 6. M. HermansH. Sma ling 30 m.p., 7. Jac. PluimgraaffH. van der Marei 23 m.p. Schorseneren De exportveiling van schorseneren mocht zich weer in een goede belangstelling verheugen. Er. was een aanvoer van 18.000 kg. maar de prijzen waren zeer teleur stellend. Kwaliteit A. ging voor 24.- tot 29.- en soort B. noteerde van 8.— tot 20.— per 100 kg. Derde soort bracht van 1.tot 4.per 100 kg. op. Voor de jeugd Dezer dagen is hier opgericht een vereniging van Jeugdnatuurliefhebbers met de be doeling de kinderen liefde voor de natuur bij te brengen en hen op aan gename en onderhoudende wijze het een en ander te leren van wat zich afspeelt in het leven van planten en dieren en hun verantwoordelijk heidsgevoel en eerbied in te boeze men voor alles wat in de natuur leeft. Daardoor kan dan uiteindelijk worden voorkomen het zinloze ver nielen van bos, duinen, plantsoenen enz. Het was de heer W. J. Nugter, die het initiatief nam tot deze op richting. De heer Nugter zal bij on gunstig weer de jeugd hierin bin nenshuis theoretisch onderricht ge ven, maar de bedoeling is voorname- lijk in groepsverband naar buiten te trekken. Verwacht wordt, dat de heer Nugter met dit initiatief veel succes zal hebben. KATWIJK AAN ZEE Woningbouw. Onder architk:- tuur van architect J. Splinter te Lei den, bouwt de firma J. A. de Best Azn alhier voor eigen rekening 26 flatwoningen aan de Willem de Zwij gerlaan. LEIDSCHENDAM De verenigingen waarvan de wel- eerw. heer F. J. Wüst geestelijk ad viseur is geweest hebben in het pa rochiehuis een afscheidsavond gehou den. Eerste spreker was dokter S. P. Perquin, die namens de kath. Actie en ook namens de parochianen het woord voerde. Iedere geestelijke heeft iets bijzon ders en bij kapelaan Wüst was dat zijn gulle lach. Leidschendam schijnt voor Den Haag een opleidingscentrum te zijn. Een pastoor is van hier weg gehaald en nu voor de derde maal een kapelaan. Spr. wenst hem in Den Haag een vruchtbare priesterlijke arbeid en binnen niet al te lange tijd een pastoorsbenoeming. Burgemeester Banning gaf als zijn mening te kennen, dat kapelaan Wüst de gemeente door zijn glim lacht verlicht heeft en het scheen spr. toe, dat de kapelaan het hier best naar zijn zin heeft gehad. Pastoor A. Buys van de parochie St. Josef-Opifex memoreerde, dat hij steeds collegiaal met kapelaan Wüst heeft samengewerkt en daarom spijt het hem dat hij thans Leidschendam moet gaan verlaten. Spr. bood als aandenken de drie grammofoonpla ten aan welke het discofonds ten voordele van het bouwfonds heeft doen uitgeven. De heer C. Kasbergen, hoofd van de parochiële jongensschool, sprak namens het gehele onderwijzend per soneel gevolgd door de heer J. May- burg namens de drie sportverenigin gen en mevr. Kraayvanger namens de vrouwenvereniging Het Gilde. Tot slot was het woord aan pas toor J. F. van der Kolk die er op wees, dat de scheidende kapelaan vele vrienden gemaakt heeft, wat zijn priesterarbeid ten goede is ge komen. Namens de verenigingen waarvan de kapelaan het adviseur schap had, bood pastoor een trio track pick-up met platenwisselaar aan. Kapelaan Wüst dankte op de hem eigen vrolyke wijze voor de sympa thie welke hij steeds in Leidschen dam heeft mogen ondervinden. Ook pastoor v. d. Kolk is hij erkentelijk voor de echte gastvrijheid welke hij heeft mogen ondervinden. Het ont vangen cadeau zal hem steeds aan zijn prettige tijd in Leidschendam doen denken. Een lange rij van parochianen en oud-parochianen thans behorend tot de nieuwe parochie hebben de schei- Schrale huid kloven, gesprongen handen. wintervoeten: Kloosterbalsem maakt uw huid weer gaaf. f Kloosterbalsem ontsmet en geneest J (Advertentie) ven 22.766.88 derhalve een nadelig saldo van 326.40. De begroting voor 1968 werd goedgekeurd met als ont vangsten en uitgaven op 20.000.45. De voorzitter, de heer P. Wichers deelde mede, dat de wijkzuster Tim mermans ontslag heeft gevraagd wegens aanstaand huwelijk en dat in haar plaats benoemd is zuster M. Koopmans te Diemen. De aftredende bestuursleden de heren W. v. d. Gies sen en C. Havenaar werden in hun functie herkozen. N00RDWIJK KLINKENDE KLEINKUNSTAVOND IN „LIDO". Voor de finale van de amateurs wedstrijd had het actie-comité vai „Crescendo", dat zich beijvert om het muziekkorps op korte termijn nog zeven uniformen aan te bieden, het gehele „Lido-theater" te Noord wijk aan Zee afgehuurd. Deze maatregel was geenszins over dreven, want de zaal was zo vol, dat de deuren niet meer gesloten kon den worden. Enkele late bezoekers brachten de dames van de garderobe bijna tot wanhoop. Velen moesten met een staanplaats genoegen nemen of vanuit de grote hal de verrichtingen van de amateurs gadeslaan. En dat waren er nogal wat. Zan gers, zangeressen, accordeonisten, pia nisten, goochelaars, een balletdanse resje en voordrachtskunstenaars. Ver der waren er complete bands, onder welke „The Black Stars" uit Sas- senheim, het „Shoe Shine Trio" uit Noordwijk, een Hawaiian-ensemble en nog andere trio's en duo's. Deze avond was werkelijk perfect georganiseerd en zelfs bleek het mo gelijk tussen alle bedrijven door nog een flinke verloting te houden, een spannend element, dat moeilijk ge mist kan worden. De dames Riet de Jong en Ans v. Diemen kondigden op rijm het optreden der amateurs aan, terwijl de heer C. Bellaart op correcte wijze de conference verzorgde. De jury, bestaande uit mej. D. van der Werf, en de heren Jan Steen, C. Crama en C. Hooyberg, stond voor de buitengewoon moeilijke taak uit dit selecte stel artisten de prijswin naars aan te wijzen. Verschillende dagbladen, de plaat selijke kranten, muziekkorpsen, ver enigingen en zakenlieden hadden be kers, medailles, lauwerkransen of andere prijzen beschikbaar gesteld. Een bijzondere vermelding ver dient het fraaie onderscheidingste ken, dat door Gravin Van Bij landt was uitgeloofd. Het werd een enorm succes. Men moet werkelijk de grootste bewon dering hebben voor de welverzorgde, smaakvolle en vaak originele wijze waarmee deze kleinkunstenaars hun nummers brachten. De jury was zeer crtisch. Naast de muzikale prestaties werden punten toegekend aan de voordracht, kleding, houding en uit spraak. De grote verscheidenheid, zowel in de vorm van de prestaties als in de leeftijd der amateurs de jongste deelnemer Wim Brederode was slechts 13 jaar maakte een juiste beoordeling uiterst moeilijk. Het applaus was ook al een slech te waardemeter, want telkens bleek weer, dat men voor de verrichtingen van de liefhebbers de grootste waar dering had. Toch zal iedereen zich wel heb ben kunnen verenigen met de uit slag, die na afloop het was inmid dels ver na middernacht geworden werd bekend gemaakt. De voorzitter van het actie-comité, de heer J. Chouffeur Sr., bracht eerst een woord van hulde aan mèvr. G. de JongRijnders en de heer C. W. Bellaart, die voor het welslagen van deze prachtie avond enorm veel werk hadden verzet. Tenslotte dankte hij alle amateurs die bij de prijsuitreiking nog eens op het toneel acte de présence gaven, voor hun komst. De uitslag luidt als volgt: 1. Alverno uit Leiden, een gooche laar-komiek uit Leiden, die 192 pun- 192 punten behaalde en daarmee de hoofdprijs, een zilveren beker ver overde; 2. The Black Stars uit Sas- senneim, waarvoor ae leiaer van ae band. de heer Chiel de Zwart de fraaie medaille van het Leids Dap- blad in ontvangst mocht nemen; 3. De Barvilo's uit Noordwijk met zang en gitaarspel (prijs van „De Noord- wijker); 4. Het Duo Gouw uit Oegst- geest, die met hun xylofoons een da verend succes oogstten en een mooie beker wonnen; 5. Kees van der Togt uit Noordwijkerhout met pianospel; 6. de heer Van der Born uit Leiden, voordrachtskunstenaar (lauwertak van de Leidse Courant); 7 een meis jes-trio uit Noordwijk met zang; 8. Hilda van Randeraat uit Alphen a. d. Rijn met zang; 9. Een Hawaiian-ge zeischap uit Leiden; 10. de band Shoe Shine Trio uit Noordwijk; 11. Corry Boere uit Voorhout, piano, die met haar prestaties de medaille van Gra vin Van Bij landt veroverde; 12. de heer Futselaar uit Haarlem met zang; 13. Riet Wassenaar ui: Lisse met zang; 14. de heer Ketel uit Alphen a. d. Rijn met voordracht; 1 Wim Brede rode uit Noordwijk met accordeon (winnaar Banck Tissingprijs)16. Professor X uit Haarlem met gooche len. „De Sportvisser" vierde feest met „Bont en Blauw". Een stampvolle zaal maakte in café „De Beurs" de jaarlijkse feestavond mee van de Noordwijkse Hengelaarsvereniging „De Sportvisser". In zijn openingswooi'd sprak de voorzitter, de heer A. van de Graaf zijn blijdschap uit, dat zovele leden met hun dames naar de feestzaal in de secrataris van de Leidse Henge- men en daarvoor de tocht door het slechte weer hadden getrotseerd. Een speciaal woord van welkom gold de voorzitter, de heer De Wit, en de secretarisc van de Leidse Henge- laarsbond, die dit feest ook kwamen bijwonen. De heer De Wit bracht de geluk wensen van de Leidse Hengelaars- bond over. Hij wees op de betekenis van de hengelsport en deelde mede, dat hij enkele extra-prijzen had mee gebracht voor de snoekwedstrijd van „De Sportvisser". Het feestelijk gedeelte van deze avond werd verzorgd door het popu laire cabaretgezelschap „Bont en Blauw", dat zoals steeds een uitste kend programma op het toneel bracht. „Bont en Blauw" gaf aan „De Sportvisser" de première van enkele nieuwe schetsen in dit speciaal sa mengestelde programma, waarvan ,De Onthulling" en „De N.V. in lap pies" een daverend succes oogstten. Aan deze dolkomische vertoningen werkten mee Henny Haak, Tijs Ba- rendse, Jaap Bogaards, Joop Fuijbers en Frank Vink. Ook de finale van het programma viel erg in de smaak. De dolle streken an dit kwintet deed de zaal schudden van hèt lachen. Ter afwisseling was er het bandje „De Vriendschap", gerecruteerd uit de sportvissers, waarbij de jongeda mes Smit en Werkhoven hun man netje stonden op de accordeon. Ook Kees van der Togt werkte met accordeonmuziek aan de avond op een lofwaardige wijze mee. Tijdens deze feestavond werden ook de prijzen van de snoekwedstrijd uitgereikt. Voorzitter Van de Graaf deed dit met een rondborstig, harte lijk woord. Aan het einde van de avond dankte de voorzitter „Bont en Blauw" voor de prettige manier waarop zij de sportvissers had bezig gehouden en sprak de hoop uit, dat men volgend jaar weer op de medewerking van het ensemble mag rekenen. Spr. bood Henny Haak bloemen aan, terwijl de jongedames Smit en Werkhoven beiden nog maar 13 jaar oud een leuk geschenk werd overhandigd. Na afloop bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen, waarbij Kees van der Togt en „De Vriendschap" voor vro lijke muziek zorgden. voorschoten Bouw showroom aan de Rijndijk. Het architectenbureau Prinsen en den Ouden te Oegstgeest, heeft namens Marions Gasbedrijf alhier, het bou wen van een showroom, kantoor en magazijn aan de Rijndijk opgedragen aan de fa. M. W. Meyer alhier. Z0ETERMEER Jaarvergadering R.K. E.H.B.O. Na afloop van de gebruikelijke oefenavond, waarop pastoor F. J. Heemskerk de geestelijke E.H.B.O. besprak, hield de afdeling Zoeter- meer van de R.K. E.H.B.O. haar jaar vergadering onder leiding van voor zitter J. Groenewegen. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat er in het afgelopen jaar door de se nioren deel is genomen aan twee be kerwedstrijden,'waarbij geen prijzen behaald werden. De beker moest worden afgestaan aan de afdeling Schipluiden. Bij gebrek aan junioren kon niet deelgenomen worden aan de wedstrijden voor deze klasse. Dit jaar zal dit wel het geval zijn. Men hoopt nu definitief in het bezit van de beker te komen. Er werd gestart met een nieuwe cursus onder leiding van dokter Van Gogh. De penningmeester had een ruim batig saldo. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de aftre dende penningmeester, de heer C. v. Meer herkozen. In april zal het examen voor het E.H.B.O.-diploma worden afgenomen. De rondvraag leverde geen moeilijkheden op. K.V.P. Gisteravond hield de K.V.P. afdeling Zoetermeer een alge mene ledenvergadering ter vaststel ling van een reglement voor de can- didaatsstelling van gemeenteraads verkiezing. De heer W. Hoonhout lid van het partijbestuur was mede aan wezig om het concept reglement na der toe te lichten. Voorzitter W. Kuiper kon een flink aantal leden verwelkomen. By de vaststelling van het reglement bleek, dat men het vergaderingbe- zoek zoveel mogelijk wil stimuleren. De schriftelijke indiening van can- didaten kan plaatsvinden tot de jaar vergadering, die op 12 maart a.s. ge houden zal worden. Op de jaarvergadering heeft men gelegenheid mondeling candidaten voor te stellen. Daar het vaststellen van een verkiezingsreglement reeds voldoende moeilijkheden met zich medebrengt, zag men er van af een adviescommissie in te stellen. Wan neer iemand candidaat gesteld wordt, zal deze voorlopige candidaat een verklaring moeten ondertekenen waarbij hij of zij zich onderwerpt aan de voorschriften zoals die in het re glement ?ijn vastgesteld. Kiescolle ges zijn geoorloofd mits zij zich hou den aan de regels van het opgesteld reglement. Dank zij het heldere en onpartij dige commentaar van de heer Hoon hout. kon aan alle vragenstellers een duidelijk en objectief antwoord ge geven worden op de door hen ge stelde vragen. De vergadering ver liep daardoor zeer geanimeerd. Nu het reglement de goedkeuring van de vergadering heeft gekregen,^ wordt dit doorgezonden aan het Kring-be stuur. Na verkregen goedkeuring gaat het terstond in werking en kan met een gerust hart begonnen wor den aan de vaststelling van de can- didatenlijst van de K.V.P. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Carnaval voor „Meerburg" De r.k.s.v. „Meerburg" voor badminton, tafeltennis en volleybal nodigt haar leden uit voor het bywonen van een contactavond, welke in de vasten avondsfeer zal worden gehouden op zaterdag, 15 februari 1958 te 8.00 uur nam. in het Parochiehuis. Komt allen op deze gezellige avond waarop men kan genieten van muziek, film, goo chelen en dansen. Elk lid mag een introducée meebrengen en vanzelf sprekend zijn ook de ouders van har te welkom. Voor leden beneden de 16 jaar eindigt deze gezellige avond om pis. 10.00 uur. Marktberichten LEIDSCHENDAM. Eieren. Op de weekmarkt waren aangevoerd 48900 kipeieren. Genoteerd werd voor 5200 eieren no. 0 14.8015.15; 4800 eieren no. 1 14.00—14.45; 20000 eieren no. 2 12.5013,00; 15800 eieren no. 3 11.9512.50; 2800 eieren no. 4 11.30—11.95; 300 eieren no. 5 10.60—10.85. TER AAR, 12 febr. Groente. Wit lof 1, 44—57, idem 2, 2748, idem stek 226, spruiten 37l8, ic'cm afw. 26, waspeen 21—22, uien 7—13, kroten 8 9, prei 213, glasandijvie 62 ct. al les per kg., knolselderij 1521, idem B. 10 ct. per stuk, boerenkool 1.00 1.60 per kist. R'VEEN, 12 febr. Bloemen. Blau we druifjes 3668, Anemonen 8198, Freesia's 601.23, Irissen 1.75Tul pen: W. Pitt 7492, Rose Copland 71 —1.05, Golden Harvest 821.05, Ro land 8591, Wintergold 7190, v. d. Eerden 62—96, E. Eddv 73—90, Ze- mith 7074, Nansen 73—86, Lustige withwe 8391, Weber 6377, Krela- ge 56—69. White Sail 77—98, Br. Star 4963, Athleet 1.01, Paul Richter 95 1.01, Zenober 6178, Korniforis 77 —82, Hillegarda 65—77, Early Queen 6375, Piquante 8086, John Gay 75 —78. Dubb. Tulpen 7191. Narcissen Early Glorie 58- -82, King Alfred 67— 79 Frülut.g 76—78, l'Inoncence 66—68, Helios 54—59, Carlton 63—75, We relds Faforiet 69—73, Fortuna 58—69, Buxton 5255 ct. per bos. Am. An jers 10—21 ct. per stuk. Groentenveiling. Witlof 1 /51.00—56.00, idem II 39.00—83.00; waspeen 16.0019.00 per 100 kg. VINKEVEEN, 12 febr. Groente. Witlof A I 58—60, witlof A II 51—27, witlof B I 55—57, witlof B II 46—54 ct per kg.; peterselie 30, selderij 2935 ct. p. bos. VOOR BETERE TELEVISIE-ONTVANGST - VAN BERGE HENEGOUWEN - PRIJZEN VANAF F. 495.- DAGfeLIJKS 2.30-7 9.15 ZO^-EN FEESTO. 2.30-4.45-7-9.15 DAGELIJKS.' 2.30-7-915 Z0M' EN FEESTD. 2.30-4 45-7-9.15 DAGELIJKS. 2.30-7-9.15 ZON - EN FEESTD. 2 30-4.45-7-9.ig®

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3