LMÏLGAT tibjL&JTSSTAD fin haar Gruwelijk ongeval te Leiden Militaire vrachtauto doodt moeder en kind Scherp „Wie kust de mummie?1 voor oud-leerlingen „Don Bosco "Vóirf (\d~ DONDERDAG 13 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Een verschrikkelijk verkeersongeval heeft hedenmorgen algemene ver slagenheid en ontzetting veroorzaakt onder de bewoners van de Mareslngel en van velen, die zich op weg naar school of werk langs die singel begaven. Een militaire vrachtauto, die op onverklaarbare wijze van de rijbaan afweek, heeft een vrouw en een kind gegrepen en op slag gedood. Twee an. dere voorbijgangers, een man en een kind liepen lichte verwondingen op. De chauffeur van de auto kreeg een shock. Een militaire colonne, bestaande uit vier vrachtwagens van de Aan- en Afvoertroepen uit Haarlem, reed omstreeks half negen de M^resingel op, komende van de Rijnsburger- singel in de richting van de Heren singel. Iets vóór de Slachthuisbrug is door nog niet opgehelderde oorzaak de laatste van de vrachtauto's plot seling naar links afgeslagen en tegen een lantaarnpaal gereden, die op net trottoir stond. De paal knapte vlak boven de grond af en door de schok vloog de wagen weer naar rechts, waar hij 'n eind verderop, bijna dwars op de weg, tot stilstand kwam. Op het ogenblik, dat de wagen op de lantaarnpaal inreed, passeerden juist een wielrijdster en een schoolkind. Beiden werden gegrepen en op slag gedood. De beide slachtoffers waren zo deerlijk verminkt, dat nog geen identificatie mogelijk was. De Koninklijke Marechaussee, die het onderzoek moet leiden, waar militairen in het gebeuren betrokken waren, was bij het ter perse gaan van deze editie naarstig bezig met het navraag doen op scholen in de omgeving. De leeftijd van de wiel- POTLOOD en GEEST No 535. Horizontaal: 1. gem. in N. Brab., 4. jongensnaam, 7. makker, 8. maanstand, 9. iemand die treitert, 10. bid (Lat.). 11. hetzelfde, 14. boom, 15. mooi dorp in Z. Limb., 17. voor zetsel, 19. roodachtig, 21. bekende afkorting, 22. verstand, 23. achting, 24. keurig. Verticaal: 1. ar, 2. leges, 3. terp, land, 2. richtingslijn, 3. touw van de top van de mast naar de want, 5. achting, 6. zoogdier in Centraal Airi- ka, het midden houdend tussen een giraffe en antilope, 10. plaats in Gel derland onder Lienden, 12. verouderd woord voor ivoor, 13. muziekstuk voor 8 stemmen, 16. ongaarne, 18 gem. in Gelderland, 20. sportterm. Oplossing morgenavond. Oplossing No 533. Horizontaal: 1. altijd, 4. ree. 7. graad, 9. reep, 11 nu, 12. Ems, 13. Ina, 14. N.M., 15 knar, 16. talud, 17. uur, 19. eerst. Verticaal; lè ar, 2. leges, 3. terp, 5. Aduard, 6. Drente, 8. Anna, 10. Emma, 13. Indus, 15. kuur, 18. RT. De foto duidt de plaats aan waar vanmorgen een noodlottig ongeval gebeurde, dat aan moeder en kind het leven kostte. De chauffeur kwam met zijn wagen van over de brug. Ilij ramde de lantaarnpaal, rechts op de achtergrond en reed een eind- weegs door in de richting van de pijl. (De afgeknapte straatlantaarn is in middels alweer vervangen door een nieuwe). rijdster wordt geschat op circa 40 jaar; die van het kind op tien. De 33-jarige heer H. A. K. S. uit Leiden die ty het ongeval betrokken raakte, kreeg een lichte verwonding aan de schouder. Het 5-jarige jonge tje W., eveneens uit Leiden, werd aan het been gewond. Beiden werden naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd, vanwaar zij in de loop van de ochtend na een geneeskundige be handeling naar hun woning werden vervoerd. De chauffeur, de militair M. uit Haarlem kreeg een lichte shock. Na aanvankelijk te zijn opgenomen in het Academisch Ziekenhuis werd hij naar het ziekenzaaltje van de Mors- poortkazerne overgebracht. De medici stonden nog niet toe, dat de jongeman door de politie ver hoord werd. Het ongeval geschiedde in de dichte mist. Er bevond zich onder de circa vijftig omstanders, die de politie bij haar komst aantrof op de plaats van het verschrikkelijke gebeuren, geen enkele ooggetuige. Ook omwonenden konden geen inlichtingen verschaf fen. Nader vernemen wij, dat de slacht offers zijn mevrouw M. A. Vosters, 33 jaar oud en haar 8-j. zoontje Johannes Jacobus Vosters, resp. echtgenote en zoon van de heer A. A. M. Vos ters, broodbezorger te Leiden. Het vermoeden bestaat, dat de chauf feur van de wagen, de twintigjarige M. uit Haarlem, van de rijbaan af week omdat hij ter plaatse niet be kend was met de weg. Hij volgde niet snel genoeg -»e voorgaande auto's in het spoor en kwam daardoor aan de linkerkant van de weg terecht. Hij raakte hierbij mevr. Vosters, die met haar zoontje achterop de fiets in tegengestelde richting reed. Schaak-succes voor kath. Lyceum, Leiden Na de laatste wedstrijd tegen het Chr. Lyceum in de schaakcompetitie voor middelbare scholen te Leiden is het r.k. Lyceum „St. Bonaventura" kampioen geworden. De uitslag van deze westrijd was 63^3Yi. Het kath. Lyceum had reeds overwinningen behaald op het Rembrandt-lyceum en het Stedelijke Gymnasium en het is nu in het bezit van de beker,, die voor deze competitie beschikbaar is gesteld. Bovendien zullen ze nu na mens Leiden met zes schakers in de landelijke schaak-competitie uitko men. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie Van der Werffpark 1. Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart). Academ. Historisch Museum. Ten toonstelling 75 jaa- studententoneel. Werkdagen 10 uur voorm. 5 uur nam. (6 tot 14 februari). GEM. AANKONDIGING VERHOGING VAN DE TEGEMOET KOMINGEN BIJ VRIJWILLIGE BESCHIKBAARSTELLING VAN WOONRUIMTE Krachtens de beschikking van de Ministers van Maatschappelijk Werk, van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid, van Financiën, van Binnen landse Zaken, Bezitsvorming en Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorganisatie is de tegemoetkoming verhoogd, wel ke van overheidswege kan worden toegekend: a. aan degene, die voorzieningen aan een onroerend goed laat aanbren gen met het oogmerk aan meer ge- :innen woongelegenheid te verschaf fen dan waarvoor dit goed zich zon der het aanbrengen van deze voor zieningen zou lenen; b. aan degene, die teneinde mede te werken, dat méér woongelegenheid ter beschikking komt, bij hem in ge bruik zijnde woonruimte vrij maakt en dientengevolge kosten moet ma ken voor verhuizing, wederinrich- ting (hieronder niet begrepen de aanschaf van meubilaire goederen) en/of opslag van meubilair. Belanghebbenden, die menen voor een vergoeding als bovenbedoeld in aanmerking te komen, kunnen zich met een verzoek daartoe wenden tot het Gemeentelijk Bureau voor Huis vesting, kamer 28, Stadhuis, alwaar nadere inlichtingen worden ver strekt. (Advertentie). Gezellig toneelspel Veelal ten onrechte wordt nog wel eens afgegeven op een schoonmoe der. Zij zou, zo heet het dan, erg bedilziek zijn en zich met dingen bemoeien, waar zij beter buiten kon blijven. De Professorenwij kers, die gisteravond in grote getale naar „Den Burcht" waren gekomen, had den echter een „schoonmoeder" in hun midden, die alle goede eigen schappen in haar verenigd had. De toneelafdeling van deze Buurt- en Speeltuinver. zette deze schoonmoe der (mevr. C. Klaasen) op de plan ken. Zij had een schoondochter (me vrouw C. v. d. Heuvel), die zich ontpopte als een vreselijk mens, schulden maakte, het werk beperkte tot een minder dan noodzakelijk mi nimum en haar schoonmoeder niet kon luchten of zien. Haar man (L. Gaykema) kon hier niet tegen op en toonde zich in de verhouding schoonmoeder-schoondochter 'n slap peling. Schoonmama heeft echter al les door, ze begrijpt de moeilijke situatie, heeft een psychologisch in zicht en tracht alles tot vervelens toe te sussen. In dit spel, dat terecht de titel van „Een schoonmoeder uit duizend" draagt, zorgt een rijke oom (J. Oomens) voor de nodige humor. Als alles in de knoop dreigt te raken, is het oomlief, die een voor alle par- Sinds enkele maanden heeft de r.k. technische school „Don Bosco" aan de Boerhaavelaan een vereni ging voor oud-leerlingen van deze school. Om de band van deze jonge vereniging te verstevigen, had het bestuur, zijnde de heer De Groot en de directeur van Don Bosco, de heer P. M. J. Gerris, deze toneelavond georganiseerd. Het ligt in de bedoe ling het bestuurschap, wanneer de vereniging enigszins gunstig draait, in handen van oud-leerlingen te ge ven. Een van de eerste leerlingen van de school, de heer J. Bekkering, zal dan als voorzitter naar voren komen. De goedgevulde zaal heeft om het toneelstuk menig keer kunnen scha teren. De r.k. toneelvereniging van de KAB „De Grünerie" uit Oegst- geest, voerde het bekende blijspel „Wie kust de mummie" van Lex Karsemeyer op. Wanneer het doek opgaat zitten we gewikkeld in de problemen van mummie Amenho- tep, goed vertolkt door J. Werkho ven, die 5000 jaar geleden in een zwak moment een Egyptische prin ses kuste en deze vermetelheid met de dood moest bekopen. Zijn lange rust zal volgens de papyrus die in de kist ingesloten werd, nog een maal verstoord worden en als levend mens kan hij nog even in 'n moder ne wereld rondhuppelen. Een kus van een vrouyr zal hem dan weer noodlottig zijn en hem in gebalsem de staat terugbrengen. Begrijpelijker wijs gaat een en ander niet zonder de nodige verwikkelingen en er is heel wat geschied, voordat Amenho- tep weer in zijn kist ligt. Antje (mevr. Jans-v. d. Meer) is uiteindelijk de gelukkige dienstbo de, die boven de honderden sollici tanten de mummie een kus geeft, welke hem zijn rust teruggeeft. Prof. Wageman, geassisteerd door dr. Staalberg, respectievelijk speeld door A. Driessen en C. Hes- seling, brachten de mummie met in jecties tot leven. Zij brachten niet voldoende overtuiging in hun spel, STICHTING „GOED HANDWERK" DEMONSTREERDE TE LEIDEN De stichting „Goed Handwerk" uit Den Haag heeft vandaag een voor lichtingsdag te Leiden gehouden. Op de tafels in de gezellige zaal van het Centrum van Huishoudelijke, en Gezinsvoorlichting Levendaal stonden de werkstukken uitgestald, die door medewerksters aan de Stich ting zijn gestuurd, die op haar beurt weer voor de verkoop zorgt. Het doel van deze stichting is het handwerken onder de huisvrouwen te bevorderen De belangstellenden konden inlicht- tingen krijgen over de juiste metho des bij het handwerken. Vanavond kan men nog .van 79 uur terecht in het Centrum en mor gen van 105 uur nam. Lodewijksgroep II hield ouderavond Onder grote belangstelling van de ouders hebben gisterenavond verken ners en welpen hun kunnen getoond. Hopman van der Linden opende deze avond en heette allen, in het bi- zonder de aalmoezenier, kapelaan C. Thomas van harte welkom. De hop man was verheugd over een zo grote opkomst en zag hierin terecht mede leven van de ouders met de jeugdbe weging. Met enthousiasme brachten welpen en verkenners daarna de verschillen de nummers: een rimboespel, een sluipspel, een stokkenspel, seinen en een fantastisch kannibalenspel. Na de pauze kwamen de verken ners met een toneelspel, waar onbe daarlijk om gelachen is. Tot slot een alleraardigste en hart- veroverende film van het zomer kamp. Dat de jongens zich daar zó amuseren, zó intens bezig zijn, zich als prima koks ontpoppen eno wonder, hun slaapverblijf keurig op geruimd achterlaten, zal vele ouders verbaasd hebben; het was heerlijk, dit alles te zien. Na een woord van dank sloot de hopman deze geanimeerde avond. doch hun rollen waren zwaar en de juiste mimiek ging hun inspanning te boven. De komische rol van Her man de huisknecht, werd niet zo goed door de 16-jarige Gerard Hoo- gervorst begrepen, doch gezien het feit, dat hij zijn eerste rol speelde, heeft hij het er zeer zeker goed af gebracht. Manny van de Jagt, di knappe sollicitante voor des mum mies kus, speelde goed en had de bezieling die Marja, de dochter van de professor en mijnheer Prat, de diefachtige importeur, weer misten Met dat al waren de tonelisten goed op elkaar ingesteld en er werd met enthousiasme Regisseur A. Jozeman mag mis schien niet voldaan, doch wel te vreden zijn over de kern van zyn piepjonge toneelvereniging, 'n dank baar applaus was de beloning voor het aardig geheel. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina Jozephina Leonarda dr van J. M. J. Reijnders en H. Schepers; Anne Margreet dr van H. van der Horst en N. M. den Ouden; Helena Johanna dr van I. Piket en K. Laterveer; Ferdinandus Jozef Maria zn van J. W. Streng en M. M. Kempen; Tanneke Janetta Nellie dr van J. Bregman en J. Tuijl; Cornelis Amerik zn van J. Aande- wiel en L. de Jong; Adriana dr van H. A. Verwoerd en P. Boerefijn; Paul Anthony zn van C. Ockerse en J. S. Blits; Gerardus Johannes Leonardus zn van J. van Delft en M. J. Stra- ver. Overleden; L. de Groot 83 jr, we duwe van J. P. Bochove; J. M. Snik 81 jr, weduwe van J. de Graaf. tijen bevredigende oplossing brengt. Het gezelschap, dat nu reeds ruim tien jaar „werkt" onder regie van de heer F. H. M. Kok en in de „Profes sorenkring" een goede naam heeft, wist van dit vermakelijke blijspel, dat veelal grenst aan de tragiek van de werkelijkheid, een goede opvoe ring te geven. Alle spelers, met als uitblinkers de schoonmoeder en de rijke oom, stonden volledig voor hun taak en deden op sommige momen ten vergeten, dat hier amateurs aan het werk waren. Een klein aandenken, aan ieder der spelers(sters) uitgereikt, was dan ook zeker verdiend. De avond, welke werd besloten met een geanimeerd bal, werd ge- opedn door de voorzitter van de Professoren wijk, de heer J. P. A. Vrind, die tot zijn vreugde ook en kele oud-bestuurders, o.a. uit Haar lem en Rotterdam, kon welkom heette. Spreker, die dankbaar was dat het werk van de vereniging na 12 jaar nog in het middelpunt van de belangstelling staat, deed een be roep op de aanwezigen de wijkge- cfachte te blijven uitdragen, mede tot bloei van de vereniging en het door haar ontwkkelde jeugdwerk. Stichting subsidieert studenten-huisvesting De Centrale Stichting Studenten huisvesting gevestigd te Leiden, heeft weer enige bijdragen kunnen leve ren tot de opheffing van het tekort aan kamers voor studenten. In Leiden kon het centraal gelegen pand Oude Vest 31 worden aange kocht. Hierin zullen negen meisjes studenten een goed onderdak vin den. De Centrale Stichting verleent een bijdrage van 5.250. Het aantal aanvragen om subsidie neemt begrijpelijkerwijs sterk toe. Op dit ogenblik heeft de Centrale Stichting verzoeken in behandeling van Nijmegen, Eindhoven, Groningen en Amsterdam V.U., terwijl binnen kort aanvragen verwacht worden uit Rotterdam en Amsterdam G.U. De financiële actie voor het ver krijgen van de nodige geldmiddelen bij het bedrijfsleven wordt 'dan ook met kracht voortgezet. Agenda Leiden DONDERDAG, 13 FEBRUARI In de Vrolijcke Arke. Filmvoor stelling: „In de voetstappen van de Rode Pimpernel". Toegang voor alle leden boven 16 jaar. „Verbum Dei": Lezing voor katho lieken en niet-katholieken. „Doet Maria wonderen in Lourdes?" Spr. pater P. Neefs s.j. Plantage 16, 8 uur nam. P. V. Lichtfabrieken. Herdenkings- spel: 50 jaar electriciteit. Galavoor stelling, 8 uur Schouwburg. Toneelgroep „Euripides": „Gas licht". St. Ant. Clubhuis, 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde. Carnaval door eigen leden, 8 uur nam. „In de Ver gulden Turk." VERON. Bijeenkomst, 8 uur nam. Rehoboth. St. Eloy. Jaarvergadering. Harmo nie, 8 uur nam. VRIJDAG, 14 FEBRUARI OKO. Debatingavond over: „He Humanisme" pastoor J. A. G. var Schalen o.f.m. spreekt. 8 uur St. Leo- nardushuis. K. en O. Filmlezing over „India. m GEEN RESPECT VOOR DE POLITIE. Gisteren kregen wij een recher cheur op bezoek, die in ons blad een ingezonden brief had gelezen, waarin een mevrouw van de Willem de Zwij gerlaan had geschreven over de ver nieling van de telefooncel aldaar. „Kritiek op de politie is gemakke lijk", zegt hij, „begrip voor ons werk schiet er meestal bij in". Elk uur pa trouilleren wij daar, maar men moet toch begrijpen, dat we bij de cel geen vaste wacht kunnen plaatsen. Laten de Leidse burgers meewerken om de baldadigheid, die enorme vormen heeft aangenomen in onze stad, te bestrijden. Zij kunnen dit doen door de politie tijdig op de hoogte te stel len, door de namen van de boosdoe ners te achterhalen, door in te grij pen als zij voor hun ogen iets zien gebeuren, dat niet door de beugel kan." Geen ruit is meer veilig voor de lieve jeugd, wekelijks sneuvelen ~r tientallen, lantaarns worden vernield, en van een telefooncel heeft men zelfs met een ijzerzaag de hoorn ka pot gezaagd. Hier kan alleen een ge zamenlijke actie van de Leidenaars helpen. Zij moeten de politie terzijde stpan. Het tegendeel is echter maar al te waar. Jongens, die op kattekwaad betrapt zijn, worden dikwijls door ouderen in bescherming genomen. De ouders houden hen de hand bo ven het hoofd, zij schelden agenten uit, hoe kan de jeugd ooit respect krijgen voor de politie? Zij streeft naar een vertrouwelijke omgang met de jeugd, naar straffen die opbouwend kunnen werken, de politie wil geen „boeman" zijn, laat het publiek 't niet voo de politie zijn. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Donderdag 13 Februarij 1858. Rusland. Het groote vraag stuk van de vrijverklaring der boeren blijft altijd de gemoede ren bezig houden. Sommige boe ren zijn mede met de vrijver klaring niet ingenomen. Een grondeigenaar had op het verne men van de keizerlijke bepaling al zijn boeren, 800 a 900, bijeen verzameld, hun de zaak bekend gemaakt en aan hun overgelaten de wijze van vrijverklaring te kiezen, die hun het beste toe scheen. Zij antwoordden thans gelukkig te leven en geene ver andering te verlangen. Vraagt een goede daad, voor de groslijststemming Gemeenteraad Stemt A. v. Dijk No. I Leidsche Spaarbank. In de maand januari 1958 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd ƒ1.474.11 en terugbetaald 1.450.683. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 442 en het aantal afbetaalde boekjes 292. Op 6.418 rekeningen van deelne mers v. d. Afhaaldienst werd ƒ2147.064 bijgeschreven. Er werden 936 spaarbusjes ter lediging aange boden met een gezamenlijke inhoud van 22.678. Het tegoed der 40.381 inleggers bedroeg aan het einde der maand 27.673,505. Roodkapje in de Leidse Schouwburg. Zondagmiddag 16 febr. a.s. komt Chris Hofland met zijn jeugdtoneel weer eens in de Leidse schouwburg met het scprookje „Roodkapje en de Wolf". Chris. Hofland heeft er een operette met ballet van maakt. Mej. E. Sutorius naar Breda. Het gemeentebestuur van Breda heeft mejuffrouw E. Sutorius, leid ster van de Mater Amabilisschool te Leiden benoemd tot leidster van de openbare Montessorie-kleuterschool aldaar. Postduiven. Ter gelegenheid van het 12'/i-jarig bestaan organiseert de Leidse Con courscommissie, Leiden en Omstre ken, zaterdag a.s. een feestavond in de Foyer van de Stadsgehoorzaal waar tegelijkertijd de kampioenen 1957 zullen worden gehuldigd. Een groot non-stop programma, met me dewerking van Jan Oradi, Rodi Roe- ters en vele anderen zullen met de revue „Licht en Luchtig" voor het verdere gedeelte van de avond zor- gen. nen" Foyer Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. P.V. Lichtfabrieken. Herdenkings. spel 50 jaar electriciteit. Schouwburg, 8 uur nam. Jeugdparlement. Weth. v. d. Kwaak over „financiën". 7.30 uur nam. Stad huis. Genootschap NederlandEngeland. Prof. J. Danby over: Shakespeare's „King Lear". De Doelen. 8 uur nam. K.A.V.-HerensingeI. Voorlichting Handwerken. 105 uur nam. Leven, daal 1. Ned. Ver. tot Bescherming van die ren. Jaarvergadering. Den Burcht (Jacobazaal), 8 uur nam. ZATERDAG, 15 FEBRUARI P. V. Lichtfabrieken. Herdenkings. spel: 50 jaar licht, 8 uur Schouwburg. Oud Leiden. Bezoek Restauratie, Hoogl. Kerk, 3 uur nam. Pulchri Studio: toneelstuk „Bus kruit", 8 uur nam. kruit, 8 uur nam. St. Ant. Clubhuis. Toonkunst. Voordracht leerlingen. Rapenburg 22. 3.30 uur nam. ZONDAG, 16 FEBRUARI Nieuw Holland. Lustrumfeest met volksdans en toneel. Dienst der apotheken. Leiden: Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Carnavalsavond K.A.V.-HerensingeI De echte Carnavalsgeest werd gis teravond vaardig over de leden van de afdeling Herensingel-parochie van de Katholieke Arbeiders Vrou wen te Leiden. Dames zelfs, die met ere het grootmoederschap konden dragen, gooiden het masker van de jaren af en dansten, jong van hart, met eerzame huismoeders en gede gen jongedochters mee in een grilli ge polonaise. In haar openingswoord sprak de voorzitster van de afdeling, mevr. W. C. van DamBorst een speciaal woord van welkom tot de g.a., kape laan J. van Adrichem en tot mej. T. Snelderwaard, onpartijdig jury-lid voor de Carnavalshoedenshow. Nadat gebeden was voor een voor spoedig herstel van de heer Van Gerven, echtgenoot van de penning- meesteresse, die ernstig ziek is, v den enkele interne mededelingen ge daan. Leden van de eigen toneelgroep van de afdeling, versterkt met man nelijke „hulptroepen", brachten on der regie van de heer J. N. Kok een luchtig blijspelletje voor het voet licht. Het was het verhaal van „Hen- kie", het volwassen wonderkind, dat door een student wordt gebruikt om zijn tante een „kleine financiële steun" te ontfutselen. Het bedrog lijkt aardig te lukken en met de poet in het vooruitzicht maken neef en wonderkind avances naar twee arge loze jongedames. Het wonderkind denkt iedereen „in zijn zak" te heb ben maar hij dreigt zelf het kind van de rekening te worden, als zijn aangebedene bemerkt, dat zijn baard doorkomt. Dat is het sein voor de aanval en als de kruitdamp op trekt, blijkt, dat tante het gehele bedrog al doorzien had en zelf de jongedames in huis had gehaald. De krankzinnige situaties in het overigens niet zo gelukkig gekozen stukje gaven aanleiding tot lachpar tijen, waarbij soms medische hulp noodzakelijk dreigde te worden. En fin, de diverse levers waren flink los-geschud en dat bracht er de stem ming in. Nadat tijdens de pauze bij een kopje koffie het nieuwe vaandel 'zojuist ontvangen van de cultuur- dienst van de K.A.B. door de da mes was bewonderd, werd de aange kondigde Carnavals-hoedenshow In gezet. Het was een drukte van welste: dansend, zingend, hossend cn springend gingen de dames door de zaal, hetgeen het voor de jury niet bepaald gemakkelijk maakte, de prij zen toe te kennen. Mevrouw Van Zijp, met haar crea tie „Lente", won de eerste prijs, een boodschappentas en mevrouw Sie- bille die een Spoetnik hoed had ge schapen behaalde daarmee de tweede prijs, bestaande uit een melkkan. Na deze eerste drukte zijn de dames nog enige tijd gezellig onder-elkaar geweest.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2