Leidse raad over knipperbollen en zwaar verkeer Rapenburg Dr. Tolenaar verdedigde stellingen voor „St. Adelbert" „St. Paschalis'' gaf opvoering van „Rapalje over de vloer" EN TRA Lil; DINSDAG 11 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT Gerepatrieërden namen hun intrek in 't Loo Maandag hebben de eerste groepen repatriëerenden uit Indonesië hun in trek genomen in het door H.M. de Koningin ter beschikking gestelde ge deelte van het koninklijk paleis 't Loo, bij Apeldoorn. Overzicht van de eet zaal tijdens de lunch. Op de achtergrond hangt het schilderij van Prins Willem III die het paleis 't Loo liet bouwen. De raad van Leiden was het gis- de aan het gebouw voor Tropische termiddag met het college van B. en W. eens, dat de knipperbol len op de Rijnsburgerweg moeten blijven staan, ook al komen zij niet zo vaak van pas. Er wordt echter nog wel een intensief ge bruik van gemaakt door de leer lingen van „St. Bonaventura" die met bus en tram worden aange voerd. Ook het ziekenhuis vraagt om een beveiligde oversteek plaats. Het is echter wel goed, dat er schakelklokjes aangebracht worden, want het is echt niet no dig, dat de bollen vier en twin tig uur blijven knipogen in de ruimte. Die van de Rijnsburger weg en het Levendaal krijgen er echter nog een derde bol bij. De raad kon zich hiermee verenigen. Zwaar. De heer Drijber (Pr. Chr.) bracht het zware verkeer op het Rapenburg ter sprake. Hij behandelde n.l. het preadvies van B. en W. over het adres van bewoners van het Rapen burg aan de Raad. Hij was zelf een van de ondertekenaars geweest. Hij stelde vast, dat de gebouwen aan het Rapenburg schade leiden. B. en W. spraken van een controle die in 1953 heeft plaats gevonden, maar de scha- Hygiëne bijv. werd pas in 1956 vast gesteld. Hij kon echter wel voor de argumenten van het college voelen, dat men door het verkeer te ver plaatsen alleen maar de moeilijkhe den verplaatst. „Het blijkt nu hoe urgent een reconstruct plan is voor de binnenstad in aansluiting op het structuurplan." De heer Woudstra zei onder meer, dat hij het onjuist vindt dat een raadslid (dit tot de heer Drijber) een adres stuurt aan de raad, dus aan zich zelf. De voorzitter gaf nog eens een uit eenzetting van het standpunt van het college m overeenstemming met het preadvies, dat wij de vorige week reeds in dit blad hebben gepubli ceerd. Het probleem van de parkeer plaatsen zou men misschien op kun nen lossen, door in de vorm van visgraten te doen parkeren. Hij was het met de heer Meester eens, dat auto's dikwijls bij of biina tegen de bruggen over het Rapenburg onge lukkig geparkeerd staan. Zij zal maatregelen overwegen. Ook hij achtte het ongewenst dat een raads lid een adres ondertekent. Het maakt het moeilijk voor dit lid onbevoor oordeeld tegen over het preadvies van B. en W. te staan. SUCCES VOOR LEIDSE PLUIMVEE- EN KONIJNEN HOUDERS Leden van de Leidse Pluimvee- en Konij nensport vereniging L.P.K. V. namen dit weekend deel aan de Provinciale tentoonstelling Zuid- Holland, welke in Leerdam werd ge organiseerd, met niet minder dan 275 inschrijvingen. Voorwaarde tot deel name dezer tentoonstelling was, dat alléén ingeschreven mag worden in dien de dieren in dit seizoen 2 keer het predicaat „zeer goed" hebben be haald. De voornaamste uitslagen gwaren: Mooiste der tentoonstellingj 1. Fr. hangoor van T. Rijken, Gouda; 2. Belgian Haires van B. Remeyer, Gou- da^ 3. Vlaamse Reus van K. W. Kon, Leerdam, allen met 24 punten. Wat betreft de Leidse inzenders in dit elite gezelschap: Vlaamse Reus, koninggrys: J v. Velzen 21 p.; P. v. d. Leek (wit) 21 p. Franse Hangoor, koninggrijs: E. de Beer 19 p. en kampioen. Weners wit: T. v. Amsterdam 19 p; J. W. Ro- zendaal 21 p.; A. v. Leeuwen 21 p. en kampioen. Rijnlander: C. v. Rooden 18 p. Rex zwart: L. Zirkzee 18 p. en kampioen. Marter en pool blauwoog: H. Smit resp. 16 en 18 p. KI. Chin chilla: B. Rutgers 21 p., tevens fraai ste dier van een Leids inzender en kampioen. HQllander: E. Quist 19 p. Thuringer: A. Couzijn 15 p. Tan: L. Boonstra 20 p. en kampioen: W. Blij- leven 19 p. De 6-jarige David Fleming, die drie uur lang dood is geweest door een gezwel aan de hartslagader, heeft het St. Francis ziekenhuis te Roslyn in de Amerikaanse staat New York verlaten. Hier ziet men David op de arm van zijn vader, de heer D. Fleming, terwijl hij afscheid neemt van zuster Mary Concepta. Over de verhouding tussen arts en persoon en gemeenschap Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. Dr. J. A. Tolenaar had gisteravond niet over belangstelling te klagen, toen hij voor de St. Adelbertvereni- ging zijn stellingen verdedigde over de betrekkingen tussen de arts en „persoon, gezin en gemeenschap". Er waren vele leden met hun echtgeno ten opgekomen en een groep studen ten. Na door de vice-voorzitter, de heer J. Zonneveld, te zijn ingeleid, lichtte dokter Tolenaar zijn, aan de leden vooraf toeggezonden, stellingen toe. Aangezien het ondoenllijk is een overzicht van deze stellingen te ge ven, en er ongetwijfeld ook buiten de kring van de St. Adelbertleden be- langstelliing voor bestaat, publiceren we ze in hun geheel: 1. L'Object de la médecine n'est pas la maladie, maig la santé. La pro- fession médicale a pour object d'aider des personnes humaines a garder ou recouvrer la santé. (Tiberghien). 2. De geneeskunde groeide uit van voornamelijk biologische- en physico- chemische wetenschap, via constitu tionele en psychologische beschou- wingsgewijze, tot het zien van de pa tiënt als een psychosomatische een heid. Dit kan alles echter hoogstens gven: geneeskundige verzorging. Geneeskunst vereist: ontmoeting tussen personen, en de mogelijkheid van integrale geneeskunde, met inbe grip van sociale en psychologische factoren. 3. De huisarts moet de gezinsarts zijn, niet alleen belast met cureren, doch zoveel mogelijk ook met preven tie, praenatale zorg, controle op ar beidsgeschikheid en verdere indivi duele toepassingen der sociale ge neeskunde. Zijn opleiding moet daar om meer worden aangevulq rhet so ciale en psychologische basisweten schappen. Professorale critiek op Diës-coneel De Leidse professoren dr A. G. H. Bachrach, dr J. G. Bomhof, dr S. Dresden, dr. Minderaa en dr W. H. Nagel hebben zich in een open brief tot de studenten-tonelisten van Lei den gericht en de opvoering »van „Des General" van Carl Zuckmayer ter gelegenheid van de Dies-viering een blamage genoemd. „Is het niet enkel het artistieke ge. halte, zo schrijven zij, dat enkele van ons in ieders onafhankelijke keuze na twee bedrijven gedegoüteerd naar huis deed gaan het leek ons vol doende een aantal uren van een plat vloerse en door en door valse voor stelling van zaken te hébben moeten genieten het is mede en vooral het historisch bedrog dat dit bewerk stelligde. Het bedrog in het ons aangeboden stuk bestaat hierin, dat het Duitse „Flieger" milieu onder Hitier wordt voorgesteld als een troepje toch wel toffe klanten gelieve Warchau, Rotterdam en Belgrado te vergeten wier studentikoze gezelligheid het in dit soort geschrift steevast blijkt te doen". In een antwoord schijven de praeses van de TVSL en het LST te Leiden, mej. Fatima v. d. Hoog en de heer H. J. Muller onder meer: jam merlijk is het te constateren hoe men niet de eerbied voor de spelers en re gisseur heeft weten op te brengen, die vele weken ook gedurende de kerstvakantie onafgebroken voor deze Dies-toneelmanifestatie ge. .iwoegd hebben, door het volledige stuk bij te wonen. Dit is des te meer te betreuren daar de afwezigheid in het derde bedrijf, zijnde essentieel en verklarend onderdeel van het gege- Jaarfeest Kath. Bond van Melkhandelaren Het Sint-Antoniusclubhuis was gisteravond gereserveerd voor de r.k. Bond van Melkhandelaren, Sint- Paschalis Boyion, waarvan de leden met hun dames de zaal tot in de uiterste hoeken hadden bezet. De bond hield haar jaarfeestviering, welke gevierd werd met de opvoe ring van een blijspel getiteld „Ra palje over de vloer" en dat opge voerd werd door de eigen toneel groep St. Paschalis onder de regie van de heer N. van der Tuin. Ter inleiding werd een kort wel komstwoord gesproken door de voor zitter van de feestcommissie, de heer W. Th. v. d. Hulst, tot het bestuur, de geestel. adviseur pater J. H. Nieu- wenhuysen, de afgevaardigden van de middenstandsbond, de ere-leden en afgevaardigden van St. Bonifacius en zusterorganisaties. Spr. wees hier bij tevens en hij richtte zich voor al ook tot de dames, die in zo'n groot getal aanwezig waren op het grote belang van het bijwonen der vergaderingen; het zijn slechts twee bijeenkomsten per jaar en het bondsbestuur en de plaatselijke af delingen behartigen toch zo goed mogelijk de belangen van de melk handelaren. „Rapalje over de vloer" was een zeer humoristisch verhaal over de uiteenlopende opvoedingsmethoden. Vader Simon van Tangeren is een tyranniek pedagoog, die zijn doch ter, een eigengereid meisje, op zijn manier wil opvoeden door zachtheid en door in alles haar zin te geven. Tante Mathilde, die bij haar zwager in huis is en voor het huishouden zorgt, is het daar niet mee eens, maar kan weinig aan de situatie ver anderen. Zoon Han, student in de rechten, brengt op zekere dag een studievriend mee naar huis, maar doet voorkomen alsof dit een uit de gevangenis ontslagen boef is die door een degelijk tehuis weer op het ven, veel waarde aan de naar voren juiste pad moet geraken. Vader Si gebrachte kritiek, ontneemt. mon strekt zyn opvoedende zorgen thans ook over deze knaap uit. Freek, de vriend van Han, blijkt van allen de juiste pedagogiek te beoefenen en maakt van Josje, de dochter, een lief meisje en raakt op haar ver liefd. Deze gevoelens zijn wederke rig en het slot van het stuk laat een happy end zien, waarbij de gelieven elkander krijgen, de vader zijn te kortkomingen inziet en tant Mathil de tot zijn vrouw neemt. De aanwezigen hebben zich bijzon der vermaakt met de opvliegende vader, die zeer goed door de heer P. van Hartevelt werd gespeeld. In één adem willen wij mej. A. Verhoeven noemen die haar rol als Josje levens echt vertolkte; haar spel vonden wij op hoog peil staan. Alle spelers ble ken rolvast te zijn en tekorten in voordracht en houding waren te ver waarlozen wanneer men bedenkt, dat het „maar" amateurs waren. De toneelclub St. Paschalis heeft gisteravond zeer zeker naam ge maakt. In deze zin sprak de heer W. Th. v. d. Hulst ook zijn dank woord, waarin hij uiting gaf aan zijn bewondering voor het grootse spel. Speelsters en spelers ontvingen van hem een kleine attentie. De acteurs Van Hartevelt en Van Kins bedach ten op hun beurt regisseur Van der Tuin en zijn echtgenote, de souf- fleuse, met een mand vol heerlijk heden. In de pauze deed de heer J. C. J. Lambermont, voorzitter van de Leid se katholieke Middenstand, een vu rige oproep tot de aanwezigen het mooie werk van Santos te steunen. Ook al zijn wij gezond, als Neder landers zien wij vooruit en houden andere omstandigheden in het oog. De heer Lambermont hoopte, dat er deze avond na de collecte slechts guldens geteld zouden worden. Men is hierna nog lange tijd in feeststemming gebleven tijdens een bal geleid door de heer Henny Boes met muzikale medewerking van The Rhythm Boys o.Lv. Nico Muusse. 4. In een ziekenhuis ligt de nadruk meer op de lichamelijke-biologische verschijnselen. Er moet echter een evenwicht zijn tussen wetenschappe lijke efficiency en eerbied voor de persoon. De verpleegster is de aange wezen persoon om het begrip gasthuis waar te maken als hulp van zieken- huisart, en patiënt beiden, terwijl verder hulp van huisarts psycholoog, psychiater en maatschappelijk wer ker voor technische eenzijdigheid kan behoeden. 5 De sociaalgeneeskundigen heb ben allerminst het monopolie van de sociale geneeskunde. 6. De basis voor de verhouding arts patiënt is 'n persoonsontmoeting. Dit geldt ook b.v. voor bedrijfsartsen en controlerend geneesheren. De waar de van de persoonsontmoeting is niet evenredig met de tijd aan de patiënt besteed. 7. Slechts religieuze waarden kun nen gezin en gemeenschap vrijwaren voor een ontmenselijkt regiem. Slechts dan kan ook gezondheid re latief worden gezien, de waarde van lijden en dood worden erkend en de charitós in het medisch beroep wor den gevonden. 8. Sociale zekerheid op medisch gebied mag de sociale persoonlijke verantwoordelijkheid niet verdringen. Om ziekte als vorm van maatschap pelijke bevrdediging te voorkomen is een zekere rem nodig op onbeperkt recht op geneeskundige hulp en voor ziening. 9. Verspreiding van stadsbevol king over kleinere eenheden is uit hoofde van lichamelijke en psychische gezondheid gewenst. 10. Artsen en psychologen staan de facto anders tegenover de hun toe vertrouwden. Psychiaters staan tus sen beide groepen in. Na de toelichting op deze stellingen volgde een interessant debat, waar van vooral de eerste stelling het „object" was van wijsgerige en me disch-wetenschappelijke aanvallen, en verweer. Zowel door de toelichting als het debat was het een boeiende avond. De waarnemend voorzitter heeft dr. Tolenaar aan het vrij late einde har telijk dank gezegd voor zijn slag vaardige en diep-gaande verdediging der stellingen. Dit dankwoord werd bekrachtigd met een welgemeend ap plaus. De tipgevers dingen bovendien mee in onze nieuws-marathon, waar voor elke maand (de komende drie .maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. MEDELEVEN. Gisteravond tussen zes uur en half zeven werd een dame op middelbare leeftijd in de blauwe tram, die paar Den Haag ging, onwel. De toestand van de dame bleek van dien aard, dat spoedige over brenging naar het ziekenhuis ge wenst bleek. De tram stopte in de Korevaar- straat waar de E.H.D. gewaarschuwd werd, die spoedig ter plaatse was, om het slachtoffer te vervoeren. Enige hulpvaardige militairen bo den ook de helpende hande, zodat de tram na een kort oponthoud zijn weg kon vervolgen. C. St. DE ONDERNEMENDE GEIT. Zaterdagmiddag zocht de geit van de heer v. E. het in hogere sferen. De heer v. E heeft een pakhuisje op de hoek van de Minnebroedersgracht waar hij enige huisdieren in ver zorgt. Daar behoort ook de geit bij. Het beest gaat kennelijk met de tijd mee vant toen de heer v. E. zich met de andere dieren bezig hield, zag de geit zijn kans schoon en ver dween via de trap naar de zolder van het er naast gelegen huisje dat leeg staat. Daar stapte het ondernemende beest netjes het raam uit de dakgoot in en keek triomfantelijk om zich heen. Met veel moeite en onder gro te hilariteit van de buren werd de geit met een ladder uit haar hoge doch benarde positie bevrijd en kwam zij mekkerend weer op de begane grond, waar hij van zijn baas een extra groen blaadje kreeg. Ingezonden door: Theo Koster, Leiden, Zuidsingel 50. PAGINA fi Agenda Leiden DINSDAG 11 FEBRUARI. „St. Antonius". (R. K. Horécaf. personeel) Maandelijkse nachtbijeen, komst. De Kroon, Nieuwe Rijn j| 00.30 uur. „St. Eloy". Adviesavond. Gebc% v. Chr. Soc. Belangen, Oude Sin®! 236 7.308 uur nam. Ned. Reisver. voor Katholieken, K.R.O.-revue. Stadsgehoorzaal, 8 uu: nam. Archeologische lezing. Muziekleven in Griekse en Romeinse oudheid. Spr. A. W. J. Holleman, Rijksmus. v. Oud heden, 8 uur nam. Pers.-ver. Lichtfabrieken. „De Cro. nyck van het Licht". Schouwburg 8 uur nam. R.K. E.H.B.O. Aanvangscursus ri lyceum, Mariënpoelstraat, 8 uur na®, WOENSDAG, 12 FEBRUARI Rozenkranskruistocht. St. Petruj. kerk, 7 uur nam. L.T.J. en L.T.M.-Leiden. Vasten- a vond viering. Na H. Mis in St. Lode, wijkskerk te 11 uur v.m., bijeenkomst in Stadsgehoorzaal. K.A.V.»-Herensingel. Carnavalsvie ring. Opvoering „Henkie". Avond mei muziek, dans en spel. Maria Gijzen- steeg, 8 uur nam. Pers.-ver. Lichtfabrieken. „De Cro. nyck van het Licht". Schouwburg, 8 uur nam. VEGLO „De positie der Indische Nederlanders in Ned. Indië tot 1940", Spr. J. A. Miflder. Snouck Hurgronje- huis, Rapenburg 61, 8 uur nam. DONDERDAG, 13 februari. In de Vrolijcke Arke. Filmvooi stelling: „In de voetstappen van de Rode Pimpernel". Toegang voor alle leden boven 16 jaar. R.K. E.H.B.O. Vervolgcursus, r.k. lyceum Mariënpoelstraat, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie Van der Werffpark 1. Tentoon, stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart). Academ. Historisch Museum. Ten toonstelling 75 jaar studententoneel Werkdagen 10 uur voorm. 5 uu; nam. (6 tot 14 februari). Dienst der apotheken. Leiden: Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel 26274. LEIDSCHENDAM Grond-riolerings- en bestratings- werken aanbesteed Door de direc teur van gemeentewerken is namens b. en w. gisteren in het Raadhuis openbaar aanbesteed: Het verrichten van grondwerken, het leggen van rioleringen (plm. 25(1 m.) het verrichten "ah bestratings- werken en bijkomende werken ii een terrein ten zuiden van de Prins Bernhardlaan. Ei waren 17 inschrijvers. Hoogst laagste inschrijvers waren: D. Rees, Rotterdam f 61.170; J. A. Stomhorst, Utrecht 136.988; N. C. ortheim, Soesterberg 33.300; N. v.d, Ley, Herwijnen f 32.000; C. Wagner, Rotterdam 31.764; Ned. Basalt Maatschappij, Den Haag f 30.500; N. Overdevest, Zoeterwoude f 30.000; Aann.bedr. fa. H. Bunschoten en Zn, Noordwijk 29.780; N.V. Van Splun- der's Aann.bedr., Ridderkerk 29.000 Van Eerden en Veldman, Den Haa? f 26.836; J. Stam, V orschoten f 26.240; A. Th. Stuifzand, Leiden f 26.200; T. P. de Geus, Leidschendam l 25.910; L. P. v. d. Geer, Leiden f 25.900; C. van Ringc n, Wasseraa; 25.600; Froscheda Wilnis 24.850; P. M. Visscher, Van Wassenaerstraat 1, Wassenaar 23.600. De gunning is nog aanvehouden. R.K.A.V.V. De heer G. Haagen, tot nu secretaris van R.KA.V.V, heeft deze functie verwisseld voor wedstrijd-secretaris. Als secretaris is thans gekozen de heer mr M. L. P. Laurey, Brahmslaan 3, tel. 2550. LEIDERDORP Geboren: Pieter zn van J. A. Bo- gerd en van L. de Jong. Ondertrouwd: J. Happee 32 jr en E. C. van den Boogaart 28 jr. Getrouwd: G. Windhorst en M. van der Beek; M. G. F. Eleveld en C. H. M. de Gunst. ZOETERWOUDE Geslaagd De heer J. G. Burg- meijer, is geslaagd voor het praktijk diploma Boekhouden. Geboren: Johannes Bernardus zn van W. H. van der Hoeven en J. W. Verhorik; Petronplla Adriana Maria dr van J. Borst en H. M. Kap- teijn; Wilhelmus Hendrikus zn van W. C. van der Maat en T. M. A. van der Eist; Hendrika Johanna Maria dr van G. W. Turk en M. C. Zand bergen; Antonius Petrus Maria zn van A. J. Vreeburg en E. C. Dolle; Cornelia Maria Johanna dr van J. H. Segers en C. T. van der Meer; Maria Johanna dr van L. den Eisen en M. J. Starrenburg; Johannes Hen dricus zn van J. H. van Leeuwen en van Peursen; Wilhelmina Alida Helena Maria dr van T. J. den Ei sen en H. C. van Brecht; Clasina Margaretha Maria dr van L. J. M. On derwater en C. M. Stuifzand; Geer- truida Anna Maria dr van G. G. Hoogduin en A. C. M. van der Drift. Ondertrouwd: Johannes Petrus de Groot en Maria de Jong. Getrouwd: Gerardus Arnoldus Vreeswijk en Petronella Joanna Ma ria Roeleven. Overleden: Catharina Cornelia Dis seldorp echtgenote van J. P. Wolvers 47 jr. J KOEIEN OP DE SPOORBAAN Een veehouder uit Voorhout kwam voor, omdat hij op 22 okt. enige koeien op de spoorbaan te Voorhout heeft laten lopen. De wagenvoerder van de trein Rotterdam cs.Amsterdam wist door langzaam rijden een aanrijding te voorkomen, maar had te Noord- wijkerhout gestopt, om kennisgeving te doen dat er koeien op de spoor baan liepen, terwijl een trein uit Am sterdam cs. in aantocht was. Ver dachte verklaarde dat de koeien on der een hek langs de spoorbaan wa ren doorgelopen. Hij had de ploeg baas der N. S. hiervan direct kennis gegeven, opdat deze maatregelen kon nemen. De officier van Justitie eiste 20.boete of 5 dgn. De plv. kanton rechter mr. Ruijter de Wildt veroor deelde verdachte tot 30.boete of 8 dagen. Spoorbomen genegeerd. Een vertegenwoordiger uit Den Haag stond terecht, omdat hij op 8 nov. met zijn auto door de dalende spoorwegbomen aan de Vinkweg was gereden. De verbalisant, een stations assistent der N. S., verklaarde dat verdachte door het rode licht was ge reden. De officier van justitie eiste 20.boete of 8 dgn. De plv. kan tonrechter mr. Ruijter de Wildt ver- oórdeelde verdachte tot 20.boete of 8 dagen. Vaartuig niet verlicht. Een Amsterdams schipper stond voor de rechter omdat hij op 19 nov. zijn vaartuig, liggende in de Oude Rijn te Oegstgeest 's avonds niet ver licht had, waardoor een ernstige aan- varing was ontstaan, waarbij voor 280.schade was veroorzaakt. De officier van justitie eiste 140.— boete of 20 dgn. De plv. kantonrechter mr. Ruijter de Wildt veroordeelde ver dachte tot f 40.boete of 20 dagen. Geen voorrang verleend, en ondeugdelijke rem. Een kermisexploitant uit Haarlem stond terecht, omdat hij op 5 nov. met zijn auto op 't kruispunt in de Dorp straat te Noordwijkerhout geen voor rang verleend had. De handrem van zijn wagen was defect. Een wacht- meester der rijkspolitie uit Noord wijkerhout verklaarde dat verdachte met zijn auto midden op het kruis punt stond 'en de tegenligger door krachtig remmen een ernstige bot sing wist te voorkomen. De officier van justitie eiste voor het niet ver lenen van voorrang f 25.— boete of 10 dgn. en voor de ondeugdelijke rem 20.— boete of 8 dgn. De plv. kanton rechter veroordeelde verdachte tot tweemaal 20.40.— boete of 16 dagen. Dierenmishandeling. Een orgelman uit Leiden stond voor de balie, omdat h'j op 19 nov. in de Voorstraat te Katwijk een paard, gespannen voor zijn draaiorgel, met een stok had geslagen. Verdachte ont kende zijn paard geslagen te hebben: wel had hij zyn paard tot meer spoed aangespoord, omdat het naar zijn z® niet hard genoeg liep. De officier van justitie eiste f 15.— boete of 5 dgn- De plv. kantonrechter veroordeelde verdachte tot f 15.— boete of 5 daa rnet verbeurdverklaring van de stoL

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6