$lwugat Scherp 3 1 5 2} 27 32 vierde Carnaval Candidatenlijsfen voor Statenverkiezingen in de Kieskring Leiden De loop der bevolking van Leiden in het jaar 1957 Nieuwe lentemode getuigt van artistieke- en practische visie DINSDAG II FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 'J D&öj U- DROEF JUBILEUM bouw van het Stadhuis ter hand ge nomen en van alle kanten kreeg Lei- In genen dele heeft het zachte weer den giften aangeboden. De laatste van vandaag, de 12de februari 1958, schenking kreeg de gemeente nog het vorig jaar van de Provincie in d« herinneringen kunnen verleven-1 de von£ van een lichtkroon in de digen aan die barre nacht van 29 jaar geleden, een nacht die ongetwij feld te beschouwen is als een van de dieptepunten in de veelbewogen ge schiedenis van de Sleutelstad. Op 12 februari 1929, des morgens om half vijf, ontdekte een agent van politie, die in het oude Stadhuis sur veilleerde, een begin van brand in een van de lokalen boven de „Bur gerlijke stand" aan de Vismarktzijde. Een balk boven een gloeiend hete schoorsteenpijp had vlam gevat. De agent haastte zich weg om hulp te ha len en keerde daarna naar het be dreigde punt terug om het vuur te 'bestrijden. Toen de brandweer met haar twee motorspuiten op de plaats van de brand arriveerde, vond zij de agent Van Pierik bewusteloos op de grond. De activiteit van mens en mate riaal werd zo goed als verlamd door de felle koude 15 gr. onder nul en machteloos moesten de spuitgasten en de samengestroomde burgers zien hoe het beroemde gebouw, omgeven door een franje van ijspegels, lang zaam door het vuur verteerd werd. Tegen half negen was het gevaar bezworen maar toen was het trotse bouwwerk van Lieven de Key reeds herschapen in een troosteloze puin hoop, waarvan muren en torenromp op instorten stonden, Met vereende krachten hebben burgerij, provincie en staat de her Burgerlijke Stand Geboren: Jannetje dr van N. Lan- gezaal en F. Offerman; Antoinette dr van W. van Kleeff en H. L. Ar- noldus; Else Marijke dr van D. P. den Os en M. Versloot; Dorothea dr van P. van der Kraats en M. E. van Nieuwkoop; Onno Bernhard Johan zn van C. Verschoor en C. M. Lam mers; Maria Bernadette Johanna dr van E. J. Coster en E. Dijckhoff; Cor nelia Adriana Carolina dr van J. P. la Lau en C. A. C. Geeve; Willem zn van J. B. Stikvoort en M. IJzer man; Johannes Wilhelmus zn van W. van der Marei en F. M. van Oijen; Marjolein Ingrid dr van J. F. de Groot en A. J. M. van Vonderen; Ja cobus Pieter zn van H. Slingerland en G. Distelvelt; Francina Pieternel- la dr van M. Geerlof en F. P. Grin- wis; Krijn zn van K. van der Spijk en J. Colijn; Harold Gregorius Al- phonsus zn van J. van Diggele en O. I. J. M. Bouwman; Yvonne Jacoba Hendrika dr van A. van der Zwaan en H. M. J. Vink; Hermanus Corne- lis zn van J. van Benten en P. C. van der Meer; Victor Josephus Hen- ricus zn van F. A. M. Molkenboer en H. C. Martinot; Teddy zn van H. T. van Berkel en J. Stokkel. Getrouwd: A. de la Rie en J. Sloos. Overleden: W. F. Mareelis 77 jr man; J. van der Weijden 51 jr man; J. J. Sollie 78 jr man; J. Keijzer 81 jr man; A. A. Weggeman 55 jr man; M. H. Plekkepoel 77 jr vrouw. POTLOOD en GEEST 2 6 7 8 9 ,0 12 V. 15 17 18 19 20 23 24 25 28 29 10 31 Raadszaal. VEBO-paas veetentoonstelling De jaarlijkse VEBO-paasveeten- toonstelling te Leiden wordt dit jaar gehouden op vrijdag 21 maart op de veemarkt alhier. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaats- examen voor werktuigkundig inge nieur de heer F. de Fouw alhier. Bejaardensociëteit St. Petrus en Lodewijk Het bestuur van de Sociëteit voor bejaarden voor de St. Petrus- en St. Lodewijksparochie nodigt haar leden deze keer extra uit, om de Sociëteit a.s. donderdag te bezoeken. Wij houden dan onze z.g. carnavals- middag en bij deze gelegenheid zien wij graag al onze leden vertegen woordigt. Ook, indien u uw kennis sen mee wilt brengen, zijn deze van harte welkom. Voor hen. die dan nog geen lid zijn is het tevens een mooie gelegenheid met onze Sociëteit kennis te maken en zich eventueel als lid op te geven. De contributie bedraag 10 cent per week, welk bedrag toch voor niemand een bezwaar zal zijn. No. 532. Horizontaal: 1. leeftijd (Fr.), 4. dunne, buigzame 'houtreep, 9. natuurlijk waterbekken, 11. be hoeftige persoon, 12. eilandje vóór Batavia, als verblijf aangewezen voor de muiters van de Zeven Provinciën, 13. dat is (afk. Lat.), 14. ontgonnen land,-15. sus loco (afk.), 17. voorzet sel, 18. aardrijkskundige aanduiding, 21. deel van de mast, 23. oningewijde, 25. water in Friesland, 27. dorp bij Sneek, 28. stap, 30. teken, 31. de bo venste halswervel, 32. ontkenning (Eng.). Verticaal: 1. god der liefde, 2. ge nieting, 3. vroeger, 5. klap, 6. slede, 7. vriend (Fr.), 8. water in Limb., 10. straat (Fr.), 16. gem. in Utrecht, 19. ontelbaar, 20. oude naam voor Gr. Bergketen op de Z. grens van Thes- salië, 22. meisjesnaam, 23. onderricht, 24. zijde, 26. bolrond vruchtje (spreektaal), 29. oude lengtemaat. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 531. Horizontaal: 1. bal, 3. mat, 5. ski, 7. ka, 9. op, 10. lampe, 11. om, 12. re, 14. kaf. 16. rem, 17. als. Verticaal: 1. bok, 2. L.S., 3. mi, 4. top, 6. komma, 8. alm, 9. oer, 11. oor, 13. els, 14. Kim, 15. fa. Wanneer de Mater Amabüisscholen de meisjes, werkzaam in de bedrij ven, voorbereiden op het Grote Le ven, dan hoort daar zeker ook bij, dat zij hun pupillen de ijdelheid en het betrekkelijke van de dingen van dit leven leren inzien. Wat is voor zulk een les een bete re gelegenheid, dan de gezamenlijke viering van Carnaval, afstand van het vlees. In de Carnavalsviering, die gister avond plaats vond in de dansschool van Evert Castelein aan de Hoogland se Kerkgracht, hebben de leerlingen van de Mater Amabilisschool te Lei den een demonstratie gegeven van dezelfde vlug-leersheid, waarmee de school tot zulke goede resultaten komt. Het was een feest van zuidelijke warmte, waarin ze zich bijzonder snel wisten aan te passen, ook al ging dan niet iedereen schuil achter masker en vermomming. In een dansschool dans je nu een maal, en de meisjes, van wie velen hun verloofde hadden meegebracht, deden niet anders. Maar met de con- fettiregen, serpentineslingers en feestmutsen leek het al aardig op Oeteldonk of Krabbegat. Zelfs was er een eigen Carnavalslied. Een polonaise ontbrak niet en ook werden de prijzen van de wedstrijd in costumeren uitgereikt. De jury, be staande uit alle heren van het be stuur, dat in zijn geheel aanwezig was, oordeelde, dat mej. Truus Len- ting uit Leiden de eerste prijs had ge wonnen met haar japonnetje, dat het Mater Amabilis-onderwijs voorstelde. Ze won er een aardig dralonruitje mee, dat door een Leidse industrie beschikbaar was gesteld. De prijs voor het origineelste cos- tuum was voor Mien Langezaal en Cock Weers, beiden uit Leiden, die half als man. half als vrouw gekleed gingen, alsof ze overlangs doorgesne den en verkeerd aaneengezet waren. Elk van de helften kreeg een wollen shawl. De mooiste kleding droeg, naar de mening van de jury, het Bieder- meyerpaartje Riek Peperkamp .en Lucie te Kaat uit Zoeterwoude. Zij kregen naar keuze een bloes of een muts. De heren deden in de feestvreugde niet onder voor hun dames maar het was niettemin opvallend, dat er on der hen maar één war, die zich had durven verkleden. Hij kwam in het sterke pak van de marine en won er een aansteker mee. Niet het minst heeft aan de gezel ligheid van het feest de eigen ballet groep van de school bijgedragen. Ze voerde enkele alleraardigste ballet dansjes uit en oogstte zelfs bij de jon gens een hartelijk applaus. We twijfelen er niet aan, of de leer lingen van de Mater Amabilisschool zullen in de loop van het jaar nog dikwijls aan deze avond als aan een hoogtepunt in hun schoolbestaan te rugzien. GEM. AANKONDIGING STEMMEN BIJ VOLMACHT De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kenx.is, dat ter gemeente-secretarie, afd. Bevolking c.a. kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren om bij volmacht te stemmen ter verkiezing van de le den van de Provinciale Staten. De gelegenheid tot het stemmen bij volmacht is opengesteld voor de kiezer, die mededeelt vermoedelijk niet in staat te zullen zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift moet uiterlijk 12 maart a.s. ter secretarie der ge meente, in welker kiezersregister de kiezer op de dag der kandidaatstel ling (11 februari 1958) is opgenomen, worden ingediend. Leiden, 11 februari 1958. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat aan een kiezer op zijn verzoek wordt toe gestaan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten deel te ne men, hetzij in de gemeente in welker kiezersregister hij op op de dag der kandidaatstelling (11 febr. '58) is op genomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat verzoek aan te wyzen gemeente. Beide gemeenten moeten in dezelfde provincie 2ijn gelegen. De kiezer, die van vorenbedoelde bevoegdheid gebruik wenst te ma ken, moet daarvan uiterlijk 12 maart a.s. in persoon mededeling doen ter secretarie ener gemeente. LEIDEN, 11 februari 1958. De Burgemeester van Leiden, F. H. VAN KINSCHOT. GESLOTENVERKLARING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Evertsenstraat, voorzover ge legen tussen de Zijlsingel en de Oos terstraat voor de duur der bestra tingswerkzaamheden aldaar, met in gang van 12 februari a.s. is afgeslo ten voor het verkeer met alle voer tuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide richtingen. Heden zijn op het Stadhuis alhier de navolgende lijsten ingediend met de candidaten voor de Statenverkie zingen in de Kieskring III, Leiden; KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ S. Menken, Leiden; O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, Hillegom; A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven; M. P. A. Meissen, Wateringen; Th. W. J. Verhoef, Alphen aan den Rijn; F. J. Spieksma, Rijswijk (Z.-H.); L. Jacobs, Oude-Tonge; C. P. Vergou wen, Voorhout; A. P. J. van der Weijden, Zevenhoven; L. M. E. von Fisenne, Warmond; A. C. van Moor- sel, Warmond; J. F. Pennings, Go- rinchem; L. A. Weeber, Delft; L. P. Duyvestijn, Loosduinen; J. A. M. van Zonneveld, Leiden; F. C. de Hosson, Leiden; M. A. C. Taverne geb. Van Campen, Schiedam; Th. J. Arts, Gou da; W. J. C. Versteege, Alkemade; H. J. van Doorenmalen, Dordrecht. ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ N. G. Geelkerken, Leiden; 1 Spaan, Voorburg; S. H. Attema, Kat wijk; C. J. Woudstra, Leiden; G. Vo gelaar, Noordwijk; T. Kralt, Rijns- burg; H. J. Hylkema, Hillegom: B. G. von Meijenfeldt geb. Bakker. Lei den; W. J. Valkenburg, Wassenaar; A. Borst Pzn., Wassenaar; J. W. No- teboom, Voorburg; T. A. van Dijken, 's-Gravenhage; Jhr. J. M. M. van Asch van Wijck, 's-Gravenhage; J. Wilschut, Rotterdam; E. A. Polet, Gouda; J. J. Neuteboom, Rotterdam; N. van der Brugge, Giessenburg; J. L. van der Pauw, Rotterdam; A. Hoek, Schiedam; S. Hammer, Oud Beijerland. CHRISTELIJK-HISTORISCHE UNIE J. J. R. Schmal, Voorburg; W. D. Okkens, Leerdam; D. v. d. Kwaak, Leiden; P. Boersma, Rotterdam; C. van Dijk, 's-Gravenzande; S. H. van Eybergen, Katwijk; J. C. Vogelaar, Nieuwerkerk a. d. IJssel; J. de M Rotterdam; J. J. F. van Hulsteljn, 's-Gravenhage; L. C. van As, Oud- Beijerland; P. L. Schenderling, Was senaar; M. van der Voet, Oegstgeest; D. Hendriks, Leiden; D. van der Meide, Voorburg; M. A. van der Have, Valkenburg (Z.-H.); J. Val kenburg, Hillegom; G. Kranenburg, Leidschendam; J. J. Dekker, Voor schoten; H. Duiker, Katwijk; K. W. van Breda, Sassenheim. V.V.D. J. Wilkens, Wassenaar; S. J. van den Bergh, Wassenaar; F. Portheine, Leiden; H. van der Houwen, Dubbel dam; J. J. Oyevaar, Leidschendam; P. H. Smits geb. Witvliet, Oegstgeest; J. Kapteyn, Sassenheim; J. Drijber, Leid,en; C. M. 's Jacob geb. Des Bouvrie, Wassenaar; M. A. V. Slin- genberg, Oegstgeest; J. Koerts, Leid schendam; M. G. Oosterhuis geb. Pie- tersen, Voorburg; A. Oosterbaan, Voorschoten; A. G. Crèvecoeur, Voorburg; K. Simon Thomas, Oegst geest; F. W. C. Blom, Rotterdam; F. T. van der Torren geb. Veendorp, Waddinxveen; J. van de Griend, Mijnsheerenland; P. Herweyer, Dor drecht. P. Zandt, Delft; H. van Rossum, Dirksland; A. Vlasblom, Delft; A. de Redelijkheid, Ouderkerk aan den IJssel; C. N. van Dis, 's-Gravenhage; B. van der Graaf Jzn., Ridderkerk; De films in de week van 714 februari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De 41ste" 14 jaar. Lido: „De vloek van Franken. stein", volwassenen. Luxor: „Mompti", strikt volwasse nen. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Vrijgevochten", 18 jaar. Het aantal inwoners van Leiden per 31 december 1956 bedroeg 94893, t.w. 46388 mannen en 48505 vrouwen. Het aantal mannen werd vermeerderd door geboorte met 934 en door vestiging met 1750. Voor de vrouwen bedroegen deze aantallen resp. 883 en 1993, zodat het totaal van de vermeerdering 5560 zielen bedroeg. De bevolking verminderde evenwel met 5226 zielen tengevolge van het overlijden van 370 mannen en 353 vrouwen en door het vertrek van 2159 mannen en 2344 vrouwen, zodat het totaal aantal zielen toenam tot 95227. Er werden 825 huwelijken gesloten (in 1956 751) en er kwamen 54 echtscheidingen tot stand (tegen 67 in 1956). M. A. Mieras, Krimpen a. d. IJssel; J. Vermeulen Hzn., Alblasserdam; C. Slijkhuis, Dordrecht; W. F. Mulck- huijse, Waarder; A. J. Kersten, Rot terdam; H. Kattenberg, Rotterdam; H. Visser Mzn., Rotterdam; F. van der Vlis, Ridderkerk; C. Lagendijk, Papendrecht; J. C. van Ravenswaay, 's-Gravenhage; A. Kruithof, Klaas waal; W. J. van der Kraats, Nieuw- Lekkerland; J. Pijl, 's-Gravenhage; C. W. Oudshoorn, Lisse. Mr. dr. L. A. F. Godschalk, Rot terdam; mr. E. J. Groenevelt, Den Haag; D. C. Haak, Berkel en Roden rijs; W. Vreeken, Dordrecht; Bouwman, Rijnsburg; D. Roorda, Ro zenburg; C. S. Alderliesten, Zwijn- drecht. C.P.N. G. van Praag, 's-Gravenhage; S. Groenendijk, Rotterdam; J. Hoogcar- spel, Rotterdam; N. C- Notenboom, Delft; J. M. van der Blom geb. Vijl- brief, Leiden; P. Bakker, Ammerstol; L. van der Halm, Rotterdam; H. de Vos geb. Krul, Rotterdam; H. van Weizen, Leiden; J. W. van de Wege, 's-Gravenhage; J. C. de Louw, idem; W. F. van Riet, Leiden; A. M. van Stralen, 's-Gravenhage; J. van Zun- dert, Alphen aan den Rijn; J. H. Pieete, Rotterdam; D. Schreuder, Leiden; mej. L. de Bruin, 's-Graven hage; J. de Leeuwe, idem; H. A. Boymans, idem. PARTIJ VAN DE ARBEID H. van Woudenberg, Leiden; J. P. van Praag, Voorburg; A. J. Jonge- leen, Leiden; T. van der Marei geb. Van der Meer, Woerden; C. A. van Gorcum, Wassenaar; H. Haasnoot, Katwijk; P. S. Pels, Voorschoten; F. H. J. M. Daams, 's-Gravenhage; J. Pasman, Voorburg; A. J. van der Pompe, Leiden; P. van Leeuwen, Lisse; J. Oudegeest, Wassenaar. i VOERT EEN FIERE EN OPEN STRIJD Stemt A. v. Dijk No. I bij de groslijststemming Gemeenteraad* VOORSCHOTEN SCHOOLBOUW AANBESTEED Door de directeur van gemeente werken werd gistermorgen in het Raadhuis openbaar aanbesteed: hei bouwen van een school voor g.l.o. met 8 leslokalen, hal enz. in de Vliet- wijk, hoek RaadhuislaanVlietzicht. Voor deze aanbesteding was zeer grote belangstelling; er waren niet minder dan 39 inschrijvers welke van hoog naar laag als volgt inschre ven: firma Ravesloot, Hoofddorp 296.000; C. Sluiter, Amsterdam 289.750; Hussen Aann. Bedrijf, Cu- lemborg 288.500; C. v. d. Wiel, Noordwijk 287.500; Aann. Bedr. Huys, Den Haag 287.000; Aann. Bedr. Houben, Amsterdam f 286.500; C. J. Strijk, Oegstgeest 276.500; A. C. v. d. Oever, Leiden 274.780; M. v. d. Bent en Zn, Wassenaar 273.000; C. van Osnabrugge, Voor schoten 272.610; L. Schroder, Was senaar 270.900; J. P. IJperlaan, Voorschoten 267.500; W. Jansen, Voorschoten 265.300; Bouwbedrijf Brakel, Amsterdam 260.400; V. de Vries. Haarlem f 255.500; N. Óver- devest, Zoeterwoude 255.000; Dorko, Leiderdorp 253.500; H. J. Strijk, Rijpwetering 252.700; Gebr. Thijsse, Den Haag 252.340; Bouwbedrijf C. Spee, Rotterdam 250.530; G. v. d. Putten, Heemstede, 249.500; W. Hennipman, Leiderdorp 248.692; II. de Jong, Ouderkerk a. d. IJssel 246.800; Gebr. G. P. Niersman, Voorschoten 243.220; Deerenberg en Gebr. van Wijk, Alphen a. d. Rijn f 242.875; Gebr. den Ouden, Katwijk a. d. Rijn 242.800; J. van Rhijn en Zn, Katwijk a. Zee 242.400; Aann Bedr. Leewis, Moordrecht 239 800; G. H. Niersman, Voorschoten 239 50i Walenveld en Zn, Haarlem 237 400 fa Jac. van Riet, Leiden f 237 400; Aann. Bedr. C. J. Kiebert, Sassen heim 237.300; J. van Wieringen, Alphen a. d. Rijn 237.300; de Lange en van der Plas, Oegstgeest f 237 100, J. H. van Erne en Zn, Utrecht 236.950; fa Jac. Slootweg en Zn, Valkenburg Z.H. 235.827; Verdoes en Vooys, Katwijk a. Zee 235.400; J. van Noort, Benthuizen 231.900' Bouwbedrijf Lukas, Rembrandtkade 49, Rijswijk 227 500. De gunning is nog aangehouden. Gistermiddag wilde de heer v P. uit Voorschoten bij een garagebedrijf aan de Leidseweg de banden van de paardewagen op spanning brengen, hetgeen niet naar de zin van het paard was. Op het sissend geluid van de luchtpomp legde het paard de oren in de nek en sprintte met de wagen huiswaarts. De heer v. P. werd van de wagen geslingerd en De aangeknipte mouwen gaan eruit Terwijl de atmosfeer al iets lente achtigs hadmaar het toch nog lang geen lente was, zaten gistermiddag ruim vierhonderd dames in de foyer van de Stadsgehoorzaal alvast aan de uitbreiding van hun zomer garderobe te denken bij het zien van de Libelle- mudeshow, de eerste show die dit jaar in onze stad was te zien. De winter heeft al veel te lang geduurd, dachten we bij het bekijken van de vrolijke toiletjes waarin de manne quins over het plankier liepen. En na enkele ogenblikken droomden we weg :n de sfeer van het eerste groen in de plantsoenen, een strakke blauwe lucht en bloemen waarboven vlinders dansten. Het was wel even een ontnuchtering weer uit de lente en de zomer in het laatste stukje van de winter terug te moeten val len maar de show hield een belofte voor de komende maanden in, en hoop doet leven.... De nieuwe modedétails van het komend seizoen, waarop Libelle vast vooruitliep, waren waar te nemen in de korte, ingezette mouwtjes die de aangeknipte mouwen zullen vervan gen. Mouwloze japonnen worden ook nog wel gedragen, maar dan wordt de japon gecompleteerd door een jasje, dat het geheel gekleder maakt. De meeste jasjes hadden een recht vallend achterpand en sloten nauw aan op heuphoogte. Diezelfde nauw sluitendheid vonden we terug bij de hemdjaponnen, die ook met ceintuur gedragen konden worden. Soms was in het voorpand een klein ceintuurtje van de ene tot de andere figuur- naad aangebracht om de ligne sac te onderbreken. Enkele jasjes vertoon den een blousende rug, wat in de haute couture het vorige seizoen zeer gewild was. Alleen slanke figuren kunnen dit met succes dragen. Aan sluitend in de taille waren toch de meeste japonnen, al schroomde Li- belle niet om enkele mantelpakjes in flou-lijn te brengen. De klassieke doorknoopjapon kwam in de collectie dikwijls voor. Met wijde rok werd ze in de herfst veel in de Neder landse confectie gelanceerd; nu za gen we haar ook terug met nauwe rok en zonder ceintuur, hoewel in de taille aangesloten. Deze japonnen zijn goed draagbaar voor oud en jong, en niet zo aan mode onder hevig als de ligne sac-japon bijvoor beeld. Een tweede bijzonderheid op mo degebied vormden de overrokken bij de namiddag- en avondtoiletjes. Een gekleed japonnetje kreeg door een overrok met bollende heuplijn iets feestelijks, wat het voor theaterbezoek geschikt maakte. Praktisch was de vondst van de strakke, gedecolleteer de cocktail japon, die door een bij passende lange rok in een roman tisch avondtoilet was om te toveren. Dezelfde rok kon ook dienst doen als avondcape. Het geheim van de wijd-uitstaan- de, klokkende rokken schuilde in 'n petticoat van een zware kwaliteit vlieseline. Voor de wijde rokken is dit kledingstuk onmisbaar en geeft het de finishing touch aan de japon. De dunnere kwaliteit was in het Li- belle-atelier verwerkt in zakken en reverskragen, die in de collectie een belangrijke plaats innamen. De stoffen die het komend seizoen en vogue zullen zijn: natté, katoen Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Dinsdag 11 Februarij 1858. 's-Gravenhage. Het heeft Zjlf. behaagd aan P. Struyers gratie te verleenen van de straffe des doods, met den strop, waartoe hij door den krijgsraad van het prov. kommandement in Noord brabant was veroordeeld, en die straf te verwisselen in eene cor rectionele gevangenisstraf voor den tijd van een jaar, in een zame opsluiting te ondergaan. Gisteren is alhier uit Mont- pellier het berigt ontvangen van het overlijden van mevrouw D eutz van Assendelft, geb. Rendorp, grootmeester esse van II.M. de Koningin. Ten ge volge van dit sterfgeval heeft gisterenavond de soirée bij den minister van buiienl. zaken, jhr. Gevers van Endegeest, bloedverwant van de overledene, geen voortgang gehad. bekwam lichte verwondingen hoofd en armen. Dwars door het drukke verkeer kwamen paard en wagen onbeschadigd op de drie kilo meter verder gelegen boerderij aan. Kandidaten gemeenteraad De kandidatenlijst, die de P. v. d. a. zal indienen voor de gemeenteraads verkiezingen, luidt: 1. dr. P. S. Pels- 2. G. Mol; 3. C. v. d. Werf; 4. mevr', dra. A. Stoker; 5. H. J. van Eerde- 6. J. Rotman; 7. J. M. Veldhuis; 8. g' Nasveld; 9. H. J. M. Harms; 10. b. Hoogwerff Kroon; 11. W. Jansen; 12. H Brave Kath. Vrouwengilde. In he: Bondsgebouw vierde het kali. Vrou wengilde, afd. Voorschoten haar jaar. feest. Wat nog niet was voorgekomen in het bestaan van het Vrouwengilde, de zaal was dit keer niet geheel ge vuld. Andere jaren waren er meest plaatsen tekort. En toch was het een zeer aantrekkelijk programma wat aangeboden werd. Mevr. E. van GentZonneveld sprak in haar ope ningswoord haar teleurstelling uit over dit feit, heette de genodigden en de leden met hunne echtgenoten har telijk welkom en wenste een ieder een genoeglijke avond. En dat is het geworden. De heer Frans Eykhol opende de variëté-avond met een ge noeglijke conference, zong zelf en liet zingen, waarmee de stemming in de zaal al gauw goed was. De heer A. J. Knegt speelde op zijn accor deon menig bekend melodietje en ga: gelegenheid deze mede te zingen. Martinelli en zijn partnerin deed de stomme film herleven en Geraldini met zijn nieuw bewerkte muzikale keuken gaf een goed muzikaal show nummer ten beste. Uit allerlei keu kengerei halade hij muziek. Na de kengerei halade hij muziek. Na de nerin enkele fraaie staaltjes van ba- lanceerkunst en lenigheid en mani puleerde Geraldini handig met de kaarten. Frans Eykhof gaf menig goede kwinkslag, zong nog een lied je en vertoonde zijn kunsten op het gebied van sneltekenen, waarbij hij de aanwezigen nog eens hartelijk liet lachen. Een grote verloting om fraaie en nuttig prijzen kon in de pauze snel worden afgewerkt. De presiden te dankte na afloop het kleine gezel schap dat in staat was geweest om de aanwezigen een echte vrolijke avond te bezorgen. Zij was in dit geval ze ker de spreekbuis van de personen uit de zaal. De avond werd bijge woond door afgevaardigden van de K.A.B. en N.R.K.M. De presidente deed nog een beroep op de leden om aanwezig te zijn bij de avondmis op dinsdagavond a.s. en sloot daarna de feestelijke viering van het jaarfeest. Harmonie „St. Laurentius" In het Bondsgebouw te Voorschoten hield de St. Laurentiusharmonie haar algemene ledenvergadering. De be langrijkste mededeling op het finan ciële terrein was de mooie opbrengst van 850.— voor het instrumenten fonds. De harmonie is nog lang niet uit de zorgen, maar de wetenschap ieder jaar op een vaste bijdrage van 850.te mogen rekenen opent perspectief tot verwezenlijking van de vernieuwingen van het instrumenta ria. De aftredende bestuursleden: K. Roodakkers, D. de Bruijn en J. den Hollander werden bij acclamatie herkozen. De heer en mevrouw de Bruijn werden gehuldigd voor het vele werk wat zij ieder jaar verzet ten om de donatiegelden op te ha len. Het afgelopen jaar werd slechts deelgenomen aan een concours door met artistieke- en streepdessins en e, drumband, maar hier werd velerlei soorten raffia, dat in trois- een goede eerste prijs pièces veel wordt verwerkt. De nieu we modekleuren zullen vermoedelijk koningsblauw, oranjerood en wit worden. Als opvallende bijzonderheid rest ons nog te vermelden de zeven achtste mouwen in pakjes en japon nen, dikwijls voorzien van brede manchetten met knopen. De door Toon Smit uit Haarlem vervaardigde hoeden waren modieus en smaakvol gekozen. Gisteravond werd de show twee maal herhaald. KATWIJK AAN DEN RIJN TRAMONTSPORING. Aan de Sandtlaan ontspoorde maan dagmiddag, waarschijnlijk tengevol ge door een defect aan de daar lig gende wissel, de tram die te 14.20 uit Katwijk aan den Rijn naar Leiden vertrekt. Begrijpelijk dat tengevolge 'hiervan het tramverkeer geheel ge stremd was naar Katwijk aan Zee en naar Leiden. Autobussen, al zeer spoedig door de directie van de N.Z. H.V.M. ingelegd, vervoerden toen de reizigers naar beide richtingen. Maar om kwart voor vier kon de eerste sleept. Met goed succes werd twee maal in Wassenaar opgetreden. Na afloop van de vergadering bleven de leden met hun echtgenoten nog wat bijeen en terwijl een bandje muziek noten in het rond strooide werd het nieuwe verenigingsjaar vrolijk inge zet. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: een damesrijwiel, een lederen portemonnaie, een plastic dito, een kinderwant, een parapluie- hoes, een wollen halsdoek. Verloren: een kinderwant, een da mespolshorloge. Geboren: Marion Bernardine dr van B. Focke en H. M. van Houwe- Ungen; Er win Alphons zn van M- W. Walsarie en H. E. Gabriël; Mau reen dr van J. C. Versprille en G. van Solkema; Edward Leonardus Johannes zn van T. van Leeuwen en B. S. P. Zandvliet; Josephus Jo hannes zn van M. A. van Gulik en J Jongeneel. Getrouwd: Johannes Hendricus van der Krogt en Petronella Johanna van der Meer. Overleden: Pieter Steeneveld we- tram de onheilsplek weer passeren.duwnaar van C. W. Wientjes; Pieter Het ontspoorde tramstel was niet Way echtg. van P. Papperse; Jansje ernstig beschadigd en persoonlijke van Meurs; Gerrit Jan Stevens echtg. ongelukken 4twamen er niet bij voor. van M. T. J. Kruijff.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2