bezoekt ons Jie CateC&en aam (vei (aat&t apde planken Koepelkamer woningbouwver. te Zoeterwoude ingewijd Bedetocht verbond Mariakerken van Hoogmade en Leiderdorp MAANDAG 10 FEBRUARI 1958 DF I.F.IDSE COURANT PAGINA 6 Hoogtepunten uit het programma Het programma van het staats bezoek van H.M. Koningin Elisabeth II en Z.K.H. de hertog van Edin burgh aan H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden, van 25 tot 27 maart 1958, bevat verschei dene hoogtepunten. Koningin Elizabeth en prins Phi- tj lip zullen in de ochtend van 25 maarttannia" aanbieden ter ere van ko'nin- vangen, waarna de tentoonstelling „The age of Shakespeare" in ge noemd museum bezichtigd zal wor den. Des avonds zullen de vorsten aan zitten aan een diner in de Trèves- zaal aangeboden dor de regering, ge volgd door een receptie. 27 Maart des ochtend zullen de vorsten per auto naar Delft gaan voor een bezoek aan het Waterloop kundig Laboratorium. Hierna volgt een bezoek aan Rot terdam, alwaar na een lunch in het stadhuis, aangeboden door het ge meentebestuur van Rotterdam, het „Bouwcentrum" en de „Missions to seamen" bezocht zullen worden. Het officiële afscheid vindt plaats op de Parkkade vóór de „Britannia". 's Avonds zullen koningin Eliza beth en de hertog van Edinburgh een afscheidsdiner aan bord van de „Bri- met het Britse koninklijke jacht „Britannia" in LJmuiden aankomen. De ,3ritannia" zal naar Amster dam opstomen.- H.K.H. Prinses Beatrix zal de ko ninklijke gasten aan boord van de „Britannia" verwelkomen. De koninklijke gasten zullen later bij de Sint Nicolaaskerk door H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard worden verwelkomd. Na het noenmaal ten paleize be geven de koninklijke gasten zich 's middags per rijtuig naar het Rijks museum voor een bezichtiging van de 17de-eeuwse Nederlandse schilder kunst. Des avonds zullen de koninklijke gasten aanzitten aan het gala-diner dat koningin Juliaha en prins Bern hard te hunner ere in het koninklijk paleis zullen aanbieden. Daarna wordt het concert in het Concertge bouw bijgewoond, aangeboden door het gemeentebestuur van Amster dam. Woensdag 26 maart zullen konin gin Elizabeth en koningin Juliana een kort bezoek brengen aan Aals meer en zich vervolgens per auto naar het paleis Huis ten Bosch bege ven. De hertog van Edingburgh en prins Bernhard zullen een bezoek gin Juliana en prins Bernhard. Na het diner zal de „Britannia" Rotterdam verlaten. TWEE VECHTPARTIJEN IN DE HOOFDSTAD Zondagmiddag even over half vijf ontstond in een perceel aan de An dreas Bonnstraat te Amsterdam ruzie tussen de bewoners van twee hoog en die van de derde verdieping. De bewoner van de derde verdieping, de 54-jarige hulparbeider P. B. wond zich zo hevig op, dat hij een moker kreeg en daarmee zijn buren op het hoofd sloeg. Dezen, de 68-jarige kleermaker H. C. V. Z. en zijn 50- jarige echtgenote werden met hoofd wonden naar het O. L. V. Gasthuis overgebracht, maar konden na be handeld te zijn naar huis terugkeren De hulparbeider is door de politie ingesloten. 'n Andere. Omstreeks acht uur kregen twee mannen in een café aan de Prinsen fracht hooglopende ruzie. Zij werden oor de kastelein naar buiten ge- - werkt, waar de 49-jarige automonteur brengen aan de Jaarbeurs te Utrecht w. B. met enige vuistslagen tegen en daarna eveneens naar Huis ten het hoofd de 38-jarige bankwerker Bosch gaan, Na de lunch gaan de koninklijke gasten naar het Gemeentemuseum. Hier zullen de burgemeester en de le den van de gemeenteraad hen ont- M. S. bewusteloos sloeg. De bank werker moest naar een der zieken, huizen overgebracht worden. De automonteur is door de politie inge sloten. In het nieuwe woningcomplex van de kath. woningbouwvereniging „St. Willibrordus", zeer goed gesitueerd tussen de Schenkelweg en de straat met de, voor Zoeterwoude, histori sche naam van Jan van Banning, is een fraai, koepelvormig gebouwtje gesticht, bestemd voor vergaderingen van het bestuur en ontvangst van de leden, waarvan de inwijding en ope ning zaterdagmiddag plaats had. In het parochiehuis kwamen op het gestelde uur bijeen het bestuur en de Raad van Toezicht, prior dr Y. Snabel O.S.C., pastoor Bakker, pater Van Beurden, ds G. van Embden, predikant van de Herv. gemeente, burgemeester H. J. J. A. Smeets en mevr. SmeetsVan Heel, de wethou ders Van Leeuwen en Kraan, de raadsleden C. v. Leeuwen en J. van Vliet, de leden van de advies-oom- missie woonruimte, de architecten ir A. H. J. Paardekooper en C. Barn- hoorn, de hoofdopzichter A. H. J. Paardekooper Pzn, de aannemers De Lange en Van der Plas, vele onder aannemers en onderhoudsaannemers, de heer Van Meygaarden, secretaris van de Dioc. Bond van Woningbouw verenigingen, mr F. H. J. J. Andries- sen secretaris van het Nat. Kath. In stituut voor Volkshuisvesting, de he ren Van Bers en Mentink, bestuurs leden van de kath. woningbouwver. „De Goede Woning" te Leiden, een deputatie van zeven leden van „St. Willibrordus" en vele dames van de genodigden. Toen allen bijeen waren, ging het gezelschap naar de Koepelkamer waar ook deken Juffermans aanwezig was om de inzegening te doen. Allereerst werd het kruisbeeld aan de wand gewijd, waarna het gebouw tje met de gebeden van de H. Kerk werd ingewijd; deze gebeden werden door de aanwezigen beantwoord. De deken sprak naar aanleiding van de bij de wijding uitgesproken gebeden de wens uit, dat in dit ge bouw vrede en welgezindheid mogen heersen, dat vele goed eigenschappen hier ten toon zullen worden ge spreid en dat de werkzaamheden, bier volbracht, mogen strekken tot heil van velen. De woningbouwvereniging mag trots gaan op hetgeen in Zoeterwou de tot stand is gekomen. Spr. wenste het bestuur geluk met het behaalde succes tot verbetering van de volks huisvesting, en hoopte, dat het nog veel tot de eer van God en het heil van de zielen zou mogen doen in de zorg voor betere woningen. Teruggekeerd in het Parochiehuis, werden de genodigden begroet door de voorzitter van „St. Willibrordus" de heer J. H. v. d. Ploeg. Het openingswoord ving aan met een verklaring van de groots opge zette inwijding en opening van dit gebouw, dat hoewel klein toch zulk een belangrijke bestemming heeft. Dit gebouwtje zal van nu af het centrale punt zijn aidus spr. van waaruit wij nog heel veel hopen te bereiken voor onze vereniging, die tot enig doel heeft, de behartiging van de belangen van de volkshuis vesting, een taak omtrent welke be langrijkheid geen verschil van me ning bestaat. In dit gebouwtje hoopt het bestuur de leden en de bewoners alle service te bieden, waarop zij aanspraak kun nen maken. In deze Koepelkamer zullen de plannen voor woningbouw in de toekomst voor een deel vaste vormen aannemen. Als wij denken aan de naaste toekomst, staat ons voor de geest het plan Hoge Rijndijk een prachtig plan van 47 woningen, waarvan de voorbereidingen in een vergevorderd stadium verkeren, waaraan wij heel hard zullen wer ken, hopende dat dit jaar nog een aanvang zal worden gemaakt. Hier zullen spreekuren worden in- gesteld om de leden en bewoners in de gelegenheid te stellen hun klach ten en verzoeken kenbaar te maken aan ons bestuur, waardoor het be zoeken van de bestuurders aan huis mogelijk wat minder wordt. Zo bezien is de totstandkoming van Toen Fie Carelsen zaterdagavond na afloop van haar afscheidsvoorstel- ling „Toontje heeft een paard gete kend", temidden van vele bloemen en omringd door de leden van de Haagse Comedie op het toneel van de Koninklijke Schouwburg zat, strooi den haar bewonderaars en bewonde raarsters van de balcons af handen vol bloemen over haar heen. De heer Bob van Leersum knipte met zijn vingers en er zakte een ger dan vier minuten wordt gespro- haar haar portret aan geschilderd ken gaat een rood licht branden, blijft men dan nog spreken dan gaat er een bel", zei hij, „en ik zal je nu eerst verbinden met de minister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen mr J. M. L. Th. Cals". Zo begon de huldiging ter gelegen heid van haar 50-jarige jubileum, waaronder zij beroemd werd, tot of ficier in de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester van Den Haag, enorme telefoon omlaag. „Als er lan- mr H. A. M. Th. Kolfschoten bood het publiek. door Piet van der Hem. De geschen ken stapelden zich op. Nadat mr J. M. L. Th. Cals (rechts) minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, haar de versierselen behorende bij de onderscheiding van officier in de Orde van Oranje-Nas- sau had uitgereikt en de bloemen hulde had plaats gevonden, dankte de scheidende actrice de sprekers en dit gebouwtje van kapitaal belang. Aanvankelijk was dit gebouwtje gepland tussen twee woningen, maar door een geniaal idee van ir Paarde kooper is 't in deze gelukkige vorm geving ontstaan, als een prachtige centrale figuur in het grote complex. Mede door het mooie interieur, zal het ons inspireren nog meer dan voorheen te doen voor dit belangrijk werk. Dankend voor dit ontwerp, tuigt spr. dat de architect zolang de woningbouwvereniging bestaat bijna twaalf jaar een bijzondere zorg voor de woningbouw van Zoe terwoude heeft getoond. „Uw door zettingsvermogen is voor ons altijd een prikkel geweest om het moeilij ke werk met enthousiasme te doen. Ik ben er van overtuigd te spreken namens alle leden, namens de Zoe- terwoudse gemeenschap, U dank te zeggen, wat U voor onze vereniging hebt gedaan". Waarderende woorden richtte spr. tot de hoofdopzichter, de opzichter en de aannemers. Tot de werknemers heeft spr. deze morgen in een ge noeglijk samenzijn reeds een dank woord gesproken. Wij stellen er prijs op te verkla- n, dat de verstandhouding tussen het College van b. en w. met de raad en het bestuur van de woningbouw vereniging zeer goed is, een verhou ding vóór onze vereniging van heel groot belang, waarvoor wij zeer er kentelijk zijn. Dank bracht spr. ten slotte aan de dienst gemeentewer ken en de ambtenaren van de volks huisvesting. Onder Gods zegen en met voor spraak van onze grote patroon Sint Willibrord gaan wij verder en hopen wij met aller medewerking veel te bereiken voor ons aller zorgenkind: Volkshuisvesting. Deken Juffermans herhaalde zijn woorden gesproken in de Koepelka mer, omdat velen deze niet gehoord hebben en deelde daarbij mede de verschillende woningen bij zijn pa rochianen bezichtig te hebben. Een vergelijking trekkende met de huizen in zijn vorige parochie in Rot terdam gebouwd en de huurprijzen daarvan, drukte spr. zijn grote tevre denheid uit. Architect Paardekooper, waarde rend sprekende over de goede samen werking, gaf gaarne toe, dat hem voor de grond waar hij is geboren, belangstelling bijgebleven is en treedt terug naar de dag waarop hij zijn eerste schreden deed naar de school van de heer Schoutenaan de hand van zijn oudere buurjongen Jan van der Ploeg. Spr. hoopte, dat de samenwerking, inzonder met de ambtelijke instanties, in goede har monie zal voortgezet worden. Mr. Andriessen van het Nat. Kath. Inst. voor Volkshuisvesting, eveneens lof sprekende over de gebouwde wo ningen hield een zeer deskundige be schouwwing over de taak van de wo ningbouwvereniging, er op wijzende, dat als de woningen gebouwd zijn, bij de exploitatie bezinning op de taak geboden is. Zeer belangrijke gezichts punten werden daarbij geopend. Vooral vestigde spr. de aandacht op de verzorging buiten de woningen met name de kerkelijke belangen en recreatieve voorzieningen. Burgemeester Smeets sloot zich aan bij de waarderende woorden, vooral omdat getracht wordt wonin gen te plannen, die door omstandig heden geen doorgang konden vinden. Het is mijn har te wens aldus spr. dat alle krachten ingespannen zul len worden om de plannen voor de H. Rijndijk spoedig verwezenlijk zul len worden. Ook de suggestie door de heer An driessen gedaan, omtrent recreatie, leeft in het college van b. en w. Bij deze gelegenheid dankte de bur gemeester de voorzitter en het be stuur voor wat gedaan is tot de op lossing van de woningnood van Zoe terwoude, een zware taak die door het gemeentebestuur steeds zal wor den gesteund. Wij moeten vertrouwen in elkan der hebben en 't beste feestgeschenk, dat ik u kan wensen, is het vertrou wen van al uwe leden, waarbij u op de volle medewerking van het ge meentebestuur zult kunnen rekenen. De heer J. Vink, administrateur, sprak waarderend, dat deze kleine groep mensen met medewerking van het gemeentebestuur voor het alge meen welzijn zoveel gedaan hebben. Op het laatste congres van de KVP is spr. geconfronteerd met het spook beeld van de woningnood en het is daarom een genoegen namens alle le den dit bestuur een geschenk te mo gen aanbieden als bewijs van sympa thie voor de liefde en toewijding. Spr. overhandigde een foto van het fraaie kruisbeeld, een schepping van pater I. van Beurden. In het slotwoord dankte de voor zitter voor de hartelijke belangstel ling, inzonder deken Juffermans voor het verrichten van de inwijding. Alle sprekers dankende sprak de voorzitter tot de burgemeester dank woorden voor de toezegging tot me dewerking tot het realiseren van het plan H. Rijndijk. Deze steun, zegt spr., hebben wij nodig. Zich richtende tot de heer Vink aanvaardde de voorzitter het kruis beeld, dat de ereplaats steeds zal blij ven houden, omdat wy beseffen dat Onze Lieve Heer de grote architect is. Voor dit kunstzinnige kruisbeeld, door pater van Beurden eigenhandig gemaakt, is spr. zeer dankbaar. Voor de vele geschenken en bloe men werden de gevers hartelijk ge dankt. Dit zeer genoeglijk samenzijn, waaronder verversingen werden ge serveerd, nam daarna een einde. Gemeenteraad De raad dezer gemeente vergadert op vrijdag 14 februari a.s. n.m. kwart voor acht. De agenda bevat o.m.: Voorstellen van b. en w. tot aankoop van grond voor de woningbouw, voorstel met betrekking op de woonruimteverde ling, tot het aanvragen van een grond en bouwvoorschot voor het bouwen van 17 woningwetwoningen, tot het van de Jan van Banning- straat, tot het nemen van een besluit krachtens het Wegenverkeersregle ment betreffende het Watertje en de Schenkelweg, tot het nemen van een besluit, als bedoeld in art. 36, vierde lid, van de Woningwet betreffende het gebied tussen de grens der ge meente Leidschendam, de Rijksweg 4a, Vrouwenweg en Vlietweg. Ver zoek om subsidie van de onderwij zersvereniging van de L.T3 voor leerlingen uit deze gemeente die de Lagere Landbouwschool alhier be zoekt leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim. Prae-advies van b. en w. met betrekking tot het ver zoek van de r.k.s.v. Meerburg inzake het sportterrein. Voorstel tot het aan gaan van twee geldleningen bij de N.V. Bank Ned. Gemeenten. Voorstel tot het verhuren van het woonhuis Noordbuurtseweg 1. Voorstel tot het verstrekken van een voorlopige op dracht aan de S.L.F. inzake openbare verlichting van een gedeelte van de provinciale weg 17 en viaduct rijks weg 4a. „SJZ". Aan de dames en meisjes van de r.-k. Sportvereniging „SJZ" wordt medegedeeld, dat de oefen avond van de afd. Gymnastiek niet woensdagavond is, maar heden avond op dezelfde vastgestelde tij den. Tevens delen wij de heren van de afd. voetbal mee, dat donderdag avond a.s. de maandelijkse klaver- jascompetitie weer wordt gehouden, hier verwachten we al de leden die voorgaande keren ook zenn .geweest, doch ook anderen zijn van harte wel kom, aanvang 7.45 uur in het Don Boscohuis. BOSKOOP Gevonden voorwerpen. Coupon boekje (ziekenfondspremie); sjaal bruin en geel); zilveren clips voor zelfbinder; cremekleurige dames handschoen; bosje rozenstruiken; licht doublé halsketting: zakje met 8 pakken lucifers en potloden; ket tinkje met hangertje; waterpas; riem met schakels; zwart vulpotlood; oor bel; zakkam in etui; kinderhand schoen; blauwe want met grijze kruijes; bos (50 stuks) ribes alpt- num; rechter bruine motorwant; gele sjaal bruine rechter glacé hand; schoen; meisjesfiets; bruine knippor- temonnaie met inhoud; zilveren bro che. Inlichtingen zijn te bekomen bij de Rijkspolitie. Geb.: Johann Martin z. v. Th. Riel en D. Stooker Rudolf Eduard z. v. W. van den Akker en C. C. Verboom; Geertruida Adriana d. v. H. Peters en A. G. van Tol; Robertus Clemens Maria z. v. J. A. Streng en C. C. van Vliet. Ondertr.: L. M. Moerings en M. C. van der Voorn; H. A. Vleeshouwers en H. J. de Groot. Overl. J. Chrispijn, oud 60 jr. LEIML'UFEN JAARVERGADERING ST. JOZEF De leden van de Katholieke Bouw. vakarbeidersbond met hun echt- genote of verloofden vulden byna het café van de heer C. v. Graas voor de jaarvergadering. Ook de g.a. pater Poel, en het hoofdbestuurslid de heer Nobbenhuis, bezochten deze bijeenkomst, die onder leiding stond van voorzitter E. B. v. Velzen. Secre taris J. L. de Koning liet een goed verzorgd jaarverslag horen. De afd, was met 4 leden teruggelopen, aan. gezien deze wegens hun werkzaam- heden niet meer in „St. Jozef" thuis horen. De heer J. B. de Graaf, die als penningmeester een verantwoor delijke post bezet o.a. in verband met de vacantiebonnen, gaf een uitvoerig overzicht van zijn beheer. Finantieel was de afd. het vorig jaar iets ster. ker geworden. A. Brand en A. dé Graaf, die de boeken nagezien had. den, deelden mede dat alles prima in orde was. De bestuursleden E. B. v. Velzen en J. B. de Graaf waren af^ tredend, maar op voorstel van de ver gadering werden zij bij acclamatie herkozen. Beide namen hun benoe. ming aan. De heer Nobbelhuis kwani nu aan het woord. Hij behandelde de huidige stand van zaken in het bouwbedrijf. Hij noemde een te ver. wachten, maar niet gewenst jubileum n.l. W/2 jaar is men bijna bezig met een C.A.O. in het bouwbedrijf, dat nog steeds niet tot stand gebracht kan worden. De gang met de Rijks, bemiddelaars schfjnt wel bijzonder moeilijk, aldus spreker. Hij verzocht de leden in alle omstandigheden pal achter de leiders te staan. De hoofd bestuurder richtte zich nu tot drie leden, die allen 40 jaar trouw lid van „St Jozef" zijn. Na een hartelijk woord van hulde en dank, speldde de heer Nobbenhuis de speciale medaille voor 40 jaar trouwe dienst op de borst van de heren Jac. Semp, B. W. Bar. tels en A. v. Velzen. Een luid applaus van alle aanwezigen betekende de volle instemming met deze onder scheidingen. Namens de jubilarissen was het B. Bartels, die het hoofdbe stuur en de plaatselijke afdeling har telijk dank bracht voor de hulde, aan hen gebracht. Ook door de g. a. werd nog het woord gevoerd. Hij onder streepte de waarde van het lidmaat schap van de organisatie, en wel spe ciaal de geestelijke zijcje van de vak beweging. Van de rondvraag werd maar matig gebruik gemaakt, zodat de voorzitter kon overschakelen op het meer gezellige gedeelte van de avond. De dames en heren hielden een wedstrijd in prysjassen. Ieder kwam in aanmerking voor een prijs of prijsje. Er werd gezellig en span. nend gekaart en het was bijna mid. dernacht toen de uitslag bekend ge maakt werd. De eerst prijswinnaars waren: 1. C. L. de Boer; 2. mevr. L. v. d. Hoorn-v. Egmond; 3. A. P. v. d Hoek. Vastenavondviering. Tante Jans gaat in ondertrouw, Tante Jans gaat niet in ondertrouw en toch weer wel. Hiermede is de gehele inhoud ge noemd van drie lange bedrijven van de klucht, geschreven door Toon v. Vuuren. Een dwaze klucht, met wei nig verband, waarbij gezinsleden en een uitgebreide kennissenkring het allemaal oneens zijn. De uitnodiging, die K.A.B.-leden en hun gezinsleden voor dit programma ontvangen had den, was niet voor een culturele avond, maar voor een vastenavond viering. De zaal van de dames Snee. boer was geheel bezet. Het gramma zou zelfs precies op tijd be gonnen zijn, waneer er geen storing in de lichtinstallatie geweest was. Voorzitter R. J. Broekhuizen sprak een kort inleidingswoord, verzocht aller aandacht en wenste de aanwe zigen een genoeglijke avond met het optreden van „Ons Genoegen". Tij dens het spel werden vaak zware lachsalvo's afgevuurd. De helaas altijd noodzakelijke verloting tijdens de pauze verliep vlot, en na afloop heb. ben de liefhebbers nog een tijdje ge- zellig gedanst. Wanneer we dit alles samenvoegen, komen we tot de con clusie dat de K.A.B.-ers in hun opzet - Vastenavond Viering zijn. ZWAMMERDAM Overl.: 2 febr. 1958: J wen, oud 80 jr. wedn. Verleun. van Leeu- van M. D. De gedachte aan een tocht, een In Hoogmade v/erden de pelgrims op weg zijn, die een geldend door zeventig bedevaartgangers ont- symbool is voor het aardse leven, vahgen. die op hun beurt J* de gedachte ook aan Christus als ltDe Weg", heeft aan de bede vaarten in deze tijd een diepere theologische betekenis gegeven. Hieraan is ook een herleving te danken. In Leiderdorp en Hoog made is naar aanleiding van het feest van de verschijning van de H. Maagd te Lourdes, dat dins dag a.s. gevierd wordt, de idee voor een voettoeht gegroeid en gisterenmiddag uitgevoerd door een bedetocht, die een brug sloeg tussen twee Mariaparochies in de omgeving van Leiden: de paro chie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen (Meerburg) te Leider dorp en de parochie van O. L. Vrouw Geboorte te Hoogmade. 120 Parochianen van Leiderdorp namen zondagmiddag om half vier in drie bussen plaats die hen snel naar Hoogmade brachten. Vóór het vertrek sprak de pastoor van de Meerburgkerk, pastoor H. C. A. M. Kouwenhoven, een kort woord, waar in hij er aan herinnerde, dat de kerk en. Verzoek om subsidie van het van Maria Onbevlekt Ontvangen in comité Noodoplossing Zwemmen.1856 werd gesticht, dat zij dus deze Verzoeken om vaststelling van del naam ontving drie jaar, nadat de vergoedingen voor kleuterscholen en Onbevlekte Ontvangenis van Maria lagere scholen. Benoeming van dei tot dogma was verklaard. zelfde bussen de reis vn Hoogmade naar Leiderdorp zouden maken er daarna te voet terugkeren. Biddenc en zingend zijn de beide groepen door het polderland naar hun haard, steden teruggekeerd. Ergens midden in het weideland, op het pad langs de Does vond de ontmoeting plaat en kapelaan F. Keesen vond hier ge legenheid te meriteren over de be tekenis van de ontmoeting voor de Christenen, die verschillende wegen gaan. De groep Leiderdorpers voer de een groot houten kruis met ztó en zo nu en dan bad, zong en medi teerde men voor dit kruis. Aan de Leiderdorpse pelgrimage nam ook oud-kapelaan van de MeerburgpJ; rochie, N. Grijpink, thans secretaris van het bisdom, deel. De bedetod' van de Hoogmadese parochie stood onder leiding van pater W. Bossink De overtochten bij de twee veer ponten, één bij de Boskade over d« Does en de ander bij Leiderdorp waar de Does in de Rijn mondt, ver liepen voorspoedig. Men moest na tuurlijk een pendeldienst instelt om alle voetreizigers over te tar nen zetten. Pastoor C. H. Olsthoorn van Hoof made en pastoor H. C. A. M. Kot1 wenhoven van Leiderdorp hieldtf hierna in hun kerken een kort 1^

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6