DUINSTREEK RIJNSTREEK MAANDAG 10 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 KATWIJK AAN DEN RIJN Middenstand. De gebruikelijke vastenavondviering van de afd. Kat wijk aan den Rijn van de R.K. Mid denstandsbond had zondagavond on der grote belangstelling plaats in het parochiehuis met medewerking van de R.K. Toneelvereniging „De Derde Slag" en „The Keytown Stars". Het was te begrijpen, dat toen de voor zitter, de heer Chr. Verplancke, het openings- en welkomstwoord sprak, de zaal geheel bezet zou zijn. Na dit welkomstwoord was al spoedig de beurt aan „De Derde Slag", die op voerde het blijspel in drie bedrij ven „De firma Avezaath en De Keij- zer", bewerking van H. Steijlen. Zo als we dat van „De Derde Slag" ge woon zijn, was het spel ook nu weer „af". We achten ons ontslagen hier verder op in te gaan, omdat het niet de eerste maal was, dat dit hier ten toneele kwam. Ook nu waren het weer A. Hermans als Av,ezaath, Jos. Parlevliet als De Keijzer en Jos Ver- plancken als Sam Meijer om wie het stuk draaide. Na ieder bedrijf barstte een daverend applaus los. Zoals ge zegd, was de muzikale entourage bij „The Keytown Stars". Na een slot en dankwoord van de voorzitter en wat gezellig samenzijn behoorde ook deze geslaagde vastenavondvie ring van de Middenstand weer tot het verleden. KRV. Onder leiding van de voorzitter de heer C. L. van Keste- ren hield KRV de jaarvergadering in het parochiehuis, welke vergadering, zoals steeds, goed bezocht was. Na het openingswoord door de voor zitter, was de secretaris, de heer J. van den Akker aan de beurt voor het zal „Elckerlyck" het zeer bekende toneelstuk „Schipper van de Maartje Jacoba" opvoeren. Succes Bij de te Noordwijk ge houden amateurmuziekwedstrijd be haalde „The Black Stars" een eerste prijs en een tweede prijs. Giel de Zwart kreeg een extra prijs voor de muzikaalste deelnemer. Woningbouw De directeur van gemeentewerken, heeft namens b. en w. het bouwen van 12 etagewoningen op een terrein aan de „Oude Hortus" na_ overleg en behoudens hogere goedkeuring gegund aan de firma J. Hulsbos te Abbenes voor 125.300.—. VOORHOUT Woningbouw Onder architectuur van net architectenbureau Prinsen en Den Ouden te Oegstgeest, bouwt de fa. J. A. Uljee voor eigen rekening drie woningen aan de Prins Bern- hardlaan en een woonhuis aan de Dinsaagse Wetering. VOORSCHOTEN Schaaknieuws. Uitslagen van de onaerlinge competitiewedstrijden: Groep I: van SchaickMaarssen Vix/2\ JansenWaasdorp yy2-} Vermet—Braggaar 1—0; Maarsen— P. Segaar 1—0; v. d. Kooy—P. Se- gaar 01. Groep II: v. RenswouwBraggaar 10; BraggaarGroenenberg l0; Boxman—N. Segaar 10; Kuneken— v. Renswouw Vr—Vi. Groep III: van Akkerv. d. Geest 10; v. d. MareiBerhuijzen 10. Aanrijding. Zaterdagmiddag om half twee vond op de Papenlaan bij jaarverslag, in welk uitvoerig ver-Narcisstraat een aanrijding plaats - tussen een bromfiets en een scooter. De bromfietser zwenkte toen hij de Narcisstraat in wilde rijden onver wacht naar het midden van de straat, de achter hem komende scoo terberijder kon daarop een aanrij ding niet voorkomen. De bromfietser kwam te vallen. Hij kreeg een neus- wonde; na doktersbehandeling kon hij huiswaarts keren. De bromfiets werd beschadigd. Tekenwedstrijd Cotuvo. Ter ge legenheid van de massale doorhcn- tmg door het comité tot opsporing -van tuberculose in Voorschoten in november van het vorige jaar geor ganiseerd, is op de scnolen een te- Ken wedstrijd gehouden, waarvan thans de prijswinnaars nekend ge worden zijn. De beoordeling is geschied naar leeftijd en wel zodanig, dat voor ieder jaar twee prijzen bescnikbaar gesteld zijn. De meeste prijzen werden gewon nen door de r.k. Middelbare Meisjes school van „Huize Bijdorp die daar mee de schoolprijs in de wacht sleept. Deze school werd echter onmiddellijk gevolgd door de Openbare ParK- schooi en de Openbare Ulo. De prijzen zullen tijdens de Cotu- vo-slotavond in het Cultureel Cen trum op donderdag 6 maart a.s. wor den uitgereikt door de burgemeester. Dan zullen de bekroonde tekeningen tevens ter bezichtiging tentoongesteld worden. De prijswinnaars zijn: 18 jaar: Wivine Buise (Bijdorp; IV jaar: H. Metselaar (Openb. Ulo); 16 jaar: Marion Schults (Bijdorp) en Kudi Braggaar (Openb. Ulo); 15 jaar: Ineke v. d. Heijden (Bijdorp), Gerda van Kerkvoort (Openb. Ulo) en Jan Weduwer (Openb. UUlo); 14 jaar: Frans Droogh en Nelleke van Kalm- hout (beiden Bijdorp); 13 jaar: Ma rian Westerbeek (Openb. Ulo en Do- rothé van Os (Bijdorp); 12 jaar: (ULO): Marian Niekerk (Bijdorp) en Tonny Zitman (Nassauschool). 12 jaar (Lager Onderwijs): Aalt de Groot en Casper Vink (beiden Park school); 11 jaar: Koos Westerbeek en Ben Hes (beiden Parkschool); 10 jaar: Erica Laurentius (Parkschool) en L. Kuiper (Vlietschool); 9 jaar: Ronnie Pels (Parkschool 1 en Job Gregory (Ds Fortgensschool); 8 jaar: Juultje Talakue en Cobie Meijer (beiden Ned. Herv. school); 7 jaar: Jan v. d. Bijl en Erik Stikvoort( bei den r.k. Jongensschool); 6 jaar; Jan de Mooij (Ds Fortgensschool) erj Wil ly Mooij (r.k. Meisjesschool). Kleuterscholen: 6 jaar: Toos van Dijk en Mary Pols (Ohr. Kleuter school); 5 yx jaar: Jan Eggens en Tre vor de Vries (Neutrale Kleuter school); 5 jaar: Herman Rotman (Chr. Kleutersch.) en Joke Stautha- mer (r.k. Kleutersch.); 4 jaar: Ria Verhoork (r.k. Kleuterschool). slag Jiij het verenigings-wel en wee de revue liet passeren. Vervolgens het jaarverslag van de penningmees ter, dat bij monde van de heer J. Corsh door de kascommissie was goedgekeurd en waarvoor de pen ningmeester werd dank gezegd. De bestuursverkiezin had tot uitslag, dat de beide aftredende heren C. L. van Kesteren en J. A. W. van den Akker bij enkelvoudige candidaat- stelling werden herkozen. Uit het voltallig bestuur werd tot voorzitter ge (her) kozen de heer C. L. van Kes teren. In de kasoommissie werden voor 1958 gekozen de heren P. van Sinderen en P. van Paridon. Na" een geanimeerde rondvraag volgde slui ting. De verdere avond (vasten avond) werd doorgebracht met kla verjassen; zes leden keerden met carbonade huiswaarts. NOORDWIJK Tafeltennis T.O.V. Ook tegen hun grootste concurrenten Dolfijn 2 heeft het le team heren van de r.k. Tafeltennisvereniging T.O.V. weten te winnen, waardoor zij tevens het ongeslagen record wisten te handha ven. Het le damesteam was op be zoek bij Slagvaardig 1 en brachten een 6—4 overwinning mee, het 3e team verloor met 73 van Batswin- gers en het 4e team ging eveneens ten onder en wel met 64. Het eerste jun. team verloor met 82, doch 2 en 3 behaalden een overwinning reep. met 73 en 64 tegen Baronie 1 en 2. Vandaag begint voor de junioren een onderlinge competitie. Het program ma voor de volgende week is: dins dag TOV ITreffers 2 (dames); woensdag TOV 4Sparkler 4 en TOV 2Salamanders 6; zaterdag: TOV 3Docos 6 en TOV iTreffers 1 (jun.). Uitwedstrijden: woensdag: Hafa 2TOV 1 (heren); zaterdag: Treffers 4TOV 2 en Sparkler 2- TOV 3. SASSENHEIM TONEELUITVOERING DOOR „ELCKERLYCK" Voor de tweede maal in dit seizoen trad „Elckerlyck" voor het voetlicht. Dit maal had men een blijspel geko zen nl. een stuk van Hans Nesna, ge titeld „De eenzame heer uit Sjang hai". Het is een vlot geschreven stuk, en het werd ook zeer vlot gespeeld. Het geheel speelt zich af in het kantoor annex opslagplaats van een herenmodezaak die zeer is ver ouderd. De eigenaar Plum heeft een compagnon aangetrokken en deze probeert met allerlei middelen de zaak weer op gang te brengen. Zo zorgt hij ervoor dat een bekende to neelster Mignon voor enige maanden als verkoopster zal optreden. Gevolg een grote opbloei van de zaak. Daar tussen door lopen de romances met de dochter van Plum. Het geheel zorgt voor dolle situaties. Het wordt nog gekker als een oom van de com pagnon ten tonele verschijnt. Deze is uit Sjanghai vertrokken en denkt dat hy steeds wordt achtervolgd door een vrouw die hij niet kent, doch waarmede hij lange tijd heeft gecor respondeerd. Zij hebben met elkaar geschreven onder de naam Romeo en Julia. Wat deze man niet weet is, dat de zuster van Plum „Julia" is. Al met al dolle situaties die tenslotte allemaal weer uitdraaien op een happy ending. Een zeer aardig stuk. Wat ons is opgevallen, is het zeer goede spel van het eenzame heertje. Deze speler heeft in dit stuk getoond, dat hij meer in zijn mars heeft dan alleen kleine bijrolletjes. De andere spelers en speelsters waren als altijd zeer goed. Aan niets kon men merken dat de tijd van voorbe reiding kort was geweest. Dat op vele kleine dingen werd ge let, blijkt wel dat men een eigen krant had, het „Kikkerdammer Nieuws". Niet zomaar een kop er gens opgeplakt,, neen, men had wer kelijk één gedruk exemplaar. Het was weer een goed verzorgde avond. Met grote belangstelling zien we uit naar de datum 12 april want dan Dit stuk handelt over een apothe- ker die na jarenlang experimenteren een pil uitvindt (althans dat denkt hij) die de gehele mensheid tot rust brengt. Het resultaat is echter dat een en ander hem een beetje boven het hoofd groeit en er in zijn eigen huis een buitengewone onrust ont- j staat. Het is jammer dat dit stuk, I dat een zeer komische indruk maak- j te, de nodige vaart miste, waardoor veel van het geestige verloren ging. j Gezien de korte tijd echter die de afdeling toneel heeft gehad om het stuk in te studeren werd het toch nog aardig voor het voetlicht ge- i bracht, en is het toch wel de moeite j waard om het te gaan zien. Na het optreden van de afdeling toneel sloot de vice-voorzitter, de heer P. de Vetten, deze avond waar bij hij nog even van de gelegenheid gebruik maakte een propagandistisch woord te spreken voor het uniform fonds. Verder hoopte hij dat Matthias in het komende jaar weer op aller medewerking zou kunnen rekenen. Hij wees nog even op de zomercon- certen en sprak de wens uit dat ook hiervoor de nodige belangstelling zou blijven bestaan. Hierna was er nog j een gezellig samenzijn. Jo.-K.V.P. en Nieuw Guinea. In I hotel „De Stad Rome" organiseerde de Jo.-K.V.P. een avond voor een uitgebreide werkgroep ten einde de Indonesische kwestie te behandelen. Wie zou hier beter het woord kunnen voeren dan mr. Th. M. J. de Graaf, I burgemeester van Lisse, die wat In-1 donesië betreft een specialisten-zetel heeft in de Tweede Kamer. Nadat de voorzitter, de heer J. v. d. Kroft, de aanwezigen een welkom had toegeroepen gaf hij het woord aan de inleider van deze avond. Spreker noemde het een voorrecht speciaal voor de jongeren een inlei ding te mogen houden, temeer daar deze jongeren nog niet belast zijn met een politiek verleden en alles dus fris en zoals het is, gebracht kan worden. Uitvoerig ging spreke* in op de pro blemen, die de huidige toestand in Indonesië hebben geschapen. Zo be handelde hij de wil tot zelfbeschik king bij de koloniale volkeren, de figuur Soekarno en de rol die ge speeld is door de wederzijdse regerin gen inzake Nieuw-Guinea. De rol van de Verenigde Naties en van enkele grote machten zoals Amerika en Sow- jet-Rusland. Spreker gaf blijk in deze kwestie goed ingevoerd te zijn en het geheel was een zeer leerzame avond. Hoe de toestand in Indonesië en Nieuw-Guinea zich uiteindelijk zal ontwikkelen ko i spreker niet zeggen. Hij betoogde echter dat, wat er ook met Nieuw Guinea zou gaan gebeu ren, het belang van de bevolking op de eerste plaats moest komen. Als het leven en welzijn van dit volk gewaarborgd is, achtte spr. diverse regeringsvormen aanvaardbaar. Na een korte pauze, werden er vanuit de vergadering nog enkele in teressante vragen gesteld, die door mr. de Graaf zeer uitgebreid en op voortreffelijke wijze werden beant woord. Tot slot dankte de voorzitter de spreker voor zijn zeer leerzame en interessante inleiding. WASSENAAR „De Vriendschap" met spannend Toneelspel. In verband met het veertigurengebed in de St. Willi- brordparochie heeft de r.k. toneelver eniging „De Vriendschap" niet, zoals gebruikelijk haar toneeluitvoeringen kunnen geven op zondag- en maan dagavond. Zaterdagavond had de eer- ste voorstelling plaats. Maandag avond volgt de tweede. Zoals regisseur Ben van Hest in een inleidend woordje zei, was er van de kant van de trouwe bezoekers van ding van Marius de Smit. over het volle tegoed dagelijks opvraagbaar RENTE BIJSCHRIJVING en BESTUURSCONTRÖLE van de Spaarbankboekjes op DINSDAG 11 en WOENSDAG 12 FEBRUARI 1958, telkens van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur; bovendien DONDERDAG 13 en VRIJDAG 14 fEBRUARI 1958 's avonds van 7 tot 9 uur. Gedurende deze dagen a.u.b. geen spaarbusjes laten ledigen. TELEFOON 01713—220 POSTREK. 95108 Advertentie. de Vriendschapavonden het verzoek gekomen om weer eens met een een voudig stuk op de planken te komen. De vereniging heeft aan dit verzoek voldaan en de keuze voor deze uit voeringen viel op „De Rani ant woordt niet", een spannend verhaal over een rederij, die door een inter nationale spionne betrokken dreigt te raken in een „incident" op zee, dat een oorlog tot gevolg zal hebben. Het verhaal, dat een spannend ver loop heeft, werd door de dames en heren van De Vriendschap vlot ge speeld. W. Meeuwese en J. v. Steen waren de twee compagnons, de eerste de keiharde zakenman die desnoods mensenlevens in de waagschaal stelt als er geld te verdienen is, de twee de de meer gewetensvolle Riet Plom pen, zowel wat uiterlijk als wat op treden betreft het type van de fem me fatale, speeldè de rol van de spionne. Gerda Westgeest was de dochter van de oudste finnant en de verloofde van de jongste, P. Putker kwam op de planken als de kapitein van het schip „Rani" en Fr. Gilissen en L. Nederpel, resp. als boekhouder en kantoorbediende maakten het ge zelschap compleet, terwijl nog van achter de coulissen B. Noordovens stem af en toe door de luidspreker klonk. Na afloop van het toneelspel, dat in twee bedrijven verdeeld was, werd er gelegenheid gegeven voor een dansje en gezellig samenzijn. Carnaval Kath. Vrouwengilde. Op dinsdagavond 11 febr. viert het Kath. Vrouwengilde in het vereni gingsgebouw een vrolijk carnavals feest. Ook de echtgenoten zijn er wel kom. De leiding berust bij de heer G. Looyestein en de muziek wordt gele verd door de „Tornado's" het dans- orkest van de r.k jongeren onder lei- WARMOND Vastenavondviering „St. Matthias" De R.K. Zang- Harmonie- en To neelvereniging „St. Matthias" gaf haar vastenavonduitvoering in ho tel De Zon. Het was tevens de laat ste uitvoering van het seizoen. De eerste helft van de avond werd ver zorgd door .de afdeling Harmonie o.l.v de directeur, de heer Alb. Mey. Na de pittige mars „De Gladiator" van J. P. Sousa, bleek al spoedig dat de harmonie het muciseren nog niet verleerd was. Wij wisten niet dat de ouverture Egmont van Van Beet hoven door een harmonie-orkest zo goed benaderd kan worden. In per- ïecte discipline werd aan de cres- cendi en decrescendi strikt de hand gehouden, hetgeen zeer belangrijk is bij dit werk. Het werk werd hier door op een voortreffelijke wijze be naderd, zoals dit voor een symphonie orkest behoort te zijn. Er waren trouwens nog twee wer ken, die de discipline van het orkest uitstekend weergaven n.l. „Espana Cani" van Hanniken en ,fDe Post koets" van Jos Cleber. Vooral dit laatste stuk werd in het vereiste strakke tempo gespeeld en op gees tige wijze vertolkt. Uit alles bleek dat de heer Alb. Mey het orkest stevig in handen heeft. Na de pauze was de afdeling to neel aan de beurt. Voor deze vasten avond hadden zij het blijspel „Rust- pillen" van Ben Heuer gekozen. ALPHEN AAN OEN RIJN AUTOBOTSING Zaterdagmiddag omstreeks 3.30 uur reed de heer W. G. uit Rotterdam met zijn auto over de rijksstraatweg LeidenUtrecht onder de gemeente Alphen a. d. Rijn. in de richting van het centrum van deze gemeente. Ter hoogte van de scheepswerf Kempers in de Hoorn remde de bestuurder af cm zijn wagen te keren, teneinde bij de wijnhandel J. Nagtegaal voor te rijden. Hij lette hierbij evenwel on voldoende op het hem achterop ko mend verkeer, met het gevolg, dat een personenauto, bestuurd door de heer P. v. D., eveneens uit Rotter dam, met vrij grote hevigheid op de dwars op de weg staande auto botste. Beide auto's werden hierbij zwaar beschadigd. De auto van laatstge noemde is door de politie voor nader onderzoek uit het verkeer genomen. De echtgenote van de heer Van D. werd door de botsing aan haar rech ter elleboog gewond. Dr J. H. Vee- nendaal verleende eerste hulp. Gevolgd door autobotsing. Het gezegde: ,,Een ongeluk komt zelden alleen" is niet voor niets in de we reld gekomen. Ook dit ongeluk werd door een tweede gevolgd. Enkele minuten later kwam uit de richting Hazerswoude een auto, die bestuurd werd door de heer J. C. W. uit Hazerswoude. Deze remde ter hoogte van de plek waar het eerste ongeval gebeurde, af om te zien wat er was geschied. Dit deed ook de hem achteropkomende bestuurder van een bestelwagen, de heer B. V. A. C. D., wonende te Alphen, Maar de achter deze bestelwagen, met een snelheid van 80 a 90 km naderende splinternieuwe Mercedes, kon door de bestuurder, de heer J. S. uit Lei den. niet bijtijds tot stilstaan worden gebracht. De auto botste op de voor hem staande bestelwagen. Ook deze beide auto's werden zwaar bescha digd. Hierbij deden zich evenwel geen persoonlijke ongelukken voor. 40-JARIG BESTAAN KATH. GRAFISCHE BOND Het 40-jarig bestaan van de pl. afd. van de kath. Grafische Bond is zon dagmorgen kerkelijk gevierd met ee- H. Mis in de dekenale parochiekerk „Sint Bonifacius" voor de overleden en levende leden der afdeling, met algemene H. Communie. Na de kerkelijke plechtigheid ver zamelde men zich aan een ontbijt tafel in de Sint Josephzaal. Hierbij waren o.m. aanwezig de echtgenoten en huisgenoten van de leden, de voorzitter van de K.A.B. en oud voorzitter van de jubilerende afde ling, de heer A. F. Ruyssenaars, als mede de bondsvoorzitter, de heer W L de Zwager uit Haarlem. Tijdens deze interne bijeenkomst heeft de heer De Zwager complimen- teuse woorden gericht tot de heer W. van Schaik, die nu 25 jaar lid van de Grafische bond is. Spr. onder scheidde hem namens de bond me1 het zilveren draagspeldje van de Ned. Kath. Grafische bond. Hierna richtte ook de afdelings voorzitter, de heer A. W. G. v. Leeu wen Bzn, enkele waarderende woor den tot de heer Van Schaik en her innerde daarbij aan diens ziLeren arbeidsjubileum bij N. Samsom n v. Namens de afdeling bood spr. een doos sigaren aan. Tevoren had de heer De Zwager de jubilerende afdeling gecompli menteerd en mede namens de bond een geschenk onder couvert aange boden. Hij prees de afdeling en haar bestuur om de voorbeledige activi teit, die telkens op het juiste moment wordt ontwikkeld en om haar volg zaamheid jegens het hoofdbestuur. De heer De Zwager, die in het gra fische vak is opgegroeid, herinnerde aan het vroegste verleden van de bond en aan de strijd die nodig was voor de sociale en financiële verbete ring, die de jonge grafici nu in de schoot wordt geworpen. Aan hen is nu de taak weggelegd om wat de ouderen in stryd hebben verworven, te beschermen en te behouden. De heer De Zwager belichtte ook de huidige neergaande conjunctuur, waarvan ook de grafische bedrijven de weerslag niet zal ontgaan. Wat we nu doen, aldus spr., is da pas even in houden om de balans van ons landelijk economie weer in even wicht te brengen. De oud-voorzitter, de heer Ruys- afdeling. Spr. gaf een schets van de plaatselijke sociale en hygiënische tcestand in het verleden in veile drukkerijen. Voldaan was spr. over hetgeen is bereikt in de sociale be weging maar toonde zich thans wel bezorgd om de terugslag in de eco nomie van het land. Hij spoorde de werknemers aan aaneengesloten te blijven, en om zich vooral vaktech nisch te bekwamen. BODEGRAVEN GEMEENTERAAD. Op een zeer ongewoon uur verga derde de Raad der gemeente Bode graven nl. op zaterdag j.l. om kwart voor twaalf. Alleen de heer Jac. v. d. Boon ontbrak op het appèl. De agen da telde slechts vier punten, t.w. het aangaan van een vaste geldlening, de gebruikgeving van gem. eigendom, de aankoop van woningen i.v.m. het uitbreidingsplan Oud-Bodegraven en een voorziening aan een politiewo- ning. De geldlening ontmoette geen bezwaar. Het betrof hier een lening groot 374.000 van de Bank der Ned. Gemeenten. In de woning van adju dant Verhulst zal een douche-cel worden aangebracht, waarvoor de huurder een hogere huur zal betalen. Het pand Kerkstraat 9 zal, totdat 't wordt afgebroken, in huur worden gegeven. De heer Batelaan was het hiermee niet eens. Waarom geen huur en een opzegtermijn van 4 we ken. Hiertegen was een juridisch be zwaar, zodat ten slotte het voorstel van b. en w. werd aangenomen met de stem van de heer Batelaan tegen. Bij het punt aankoop woningen aan de Goudse weg stelde de heer v. Doorn de vraag, of dat wel krotwo ningen waren. De voorzitter doelde in zijn antwoord op de stukken, die de raad in de naaste toekomst onder ogen zou krijgen, waardoor tussen de regels door het uitbreidingsplan om de hoèk kwam kijken. Zodoende werd ook punt vijf van de agenda aanvaard. Om kwart over twaalf sloot burgemeester Croles deze kort stondige vergadering. Speeltuin vergaderde. Onder voorzitterschap van de heer B. van Elk vergaderde in het Bonte Varken de Stichting Sport en Speelterreinen. In hoofdzaak heeft men zich deze avond beziggehouden met de vraag hoe de belangstelling voor het speel tuinwerk te verhogen en te activeren. Men wil hier voor een flinke actie op touw zetten waarbij men vooral hoopt op belangstelling van de be woners uit de omgeving van het uit breidingsplan. Voorts zit met ook met het probleem van verplaatsing van de bestaande tuin nu op de plaats van deze laatste de bouw van het bejaardencentrum is geprojecteerd. De nieuwe plaats is toegewezen na bij het zwembad maar helaas zal de beschikbare ruimte veel kleiner zijn dan bij het huidige zodat men moet woekeren met de ruimte. Men prijst zich gelukkig dat bij de verplaatsing de medewerking van Publieke wer ken verzekerd kon worden, zodat dit geen probleem gaat vormen. Voorts besloot men tot aanschaf over te gaan van enkele nieuwe speeltuin attributen, die echter een groot be drag uit de toch al niet vette kas zullen gaan vergen. Men stelt zich echter voor de kosten drastisch te beperken door onderandere zelf een draaischijf, een grote en een baby wip met eigen krachten te vervaar digen, wat een grote kostenbespa ring met zich medé brengt. Er werd een commissie van drie gevormd die plannen zullen gaan uitwerken om weer te komen tot een propaganda- avond voor grotere met daar vooraf gaande een speciale middag voor de kinderen. De stichting die steeds met geldelijke moeilijkheden heeft moe ten kampen werd dezer dagen ver blijd met een subsidie van de ge meente wat hen weer voor een poos je voort kan helpen. kom tot de talrijke leden en echtge noten en in het bijzonder tot de gees telijk adviseur, kapelaan Metten. Deze avond, aldus spreker, was ge organiseerd door een feestcomité, dat de taak op zidh genomen had om een avond te verzorgen „door de leden, j voor de leden". De beoordeling of dit I comité in haar opzet was geslaagd l liet hij aan de aanwezigen over, en i droeg de verdere leiding van deze avond over aan de conferencier, de heer A. J. v. Dam. I Dat 't comité geslaagd was bleek I overduidelijk. Met muziek, zang en i korte schetsjes, alles uitgevoerd in een vlot tempo is het gezelschap er i zeer zeker in geslaagd de leden een genoegelijke avond te verschaffen. Voor de pauze vertoonde de heer I Van Buuren een tekenfilmpje en een zeer goed geslaagde kleurenfilm van I de KAB-reis van de afgelopen zo mer. Tijdens de pauze werd de tra ditionele onontbeerlijke bliksemver- ioting gehouden, en tweemaal een gratis consumptie aangeboden. Na afwerking van het officiële program ma sloot de voorzitter met hartelijite woorden van dank tot 't comité, en de medewerkenden, waarna men nog geruime tijd bijeen bleef voor 't ma ken van een dansje. R0EL0FARENDSVEEN „Moord op hiaat" De gemengde toneelvereniging „St. Pancratius" heeft zich in de loop der jaren te Roelofarendsveen en omgeving een goede naam weten te verwerven. Hiervoor heeft zij zich alle technie ken van het toneelspel moeten eigen maken. En, zij het misschien wel eens met minder succes, zij heeft haar talrijke donateurs steeds weer iets nieuws weten te brengen. Vast staat echter dat het niet eenvoudig is om de vaste bezoeker steeds voor honderd procent te bevredigen. Voor haar vastenavonduitvoeringen was deze keer de keuze gevallen op een wel zeer spannende thriller in een bewerking van Jan do Koek, geti teld „Moord op maat". In dit stuk wordt de suggestie tot moord en zelf moord wel zeer sterk aangegeven. En al zal de ware toedracht door een enkeling misschien te raden zijn ge weest, dan blijft desondanks toch de spanning tot de ontknoping van dit drama in de laatste minuten zijn hoogtepunt nadert. Dank zij het wel zeer goede spel van de heer Aad Verdel als inspecteur Fedder, be hoefde de w t lange weg tot de ont knoping in het 3e bedrijf niet aan spanning in te boeten. Trouwens dit gehele stuk vereiste van alle spe lers een gedegen rolkennis en zeer goed spel, wilde men aan de waarde van de inhoud niet te kori. doen. Ge- lukkig slaagden de tonelisten van het „Pancratius toneel" behou dens een bijna niet merkbare hape ring in het eerste bedrijf hierin volkomen. Zoals ook regisseur Th. Wesselman in zijn openings- en wel komstwoord op de inhoud van het stuk zelve geen toelichting gaf, om dat anders voor een ieder de span ning bij voorbaat zou zijn weggeno men, mogen ook wij derhalve hierop geen inbreuk maken, aangezien woensdag en donderdag a.s. een her haling plaats heeft. Aangezien nog enkele kaarten beschikbaar zijn, wil- len wij een aanbeveling aan hen, die een beetje spanning kunnen verdra gen, niet onthouden. Bridgeclub DVH. De uitslag van de onderlinge wedstrijd gespeeld vrijdag 1.1. was als volgt: 1. Martien Bakker en Piet Huigsloot 122 m.p.; 2. echtpaar L. van Berkel 119 m.p.; 3. C. v. Haestregt en G. Wesselman 116 m.p.; 4. echtpaar J. v. d. Meer 111 m.p.; 5. echtpaar J. Koek 108 m.p.; 6. L. Klein en L. Turk 107 m.p.; 7 Tiny Spierenburg en Antoon Koek 105 m.p.; 8. Michiel Verdel en L. v. d. Meer 104 m.p.; 9. F. Keule- mans en B. v. d. Meer 99 m.p.; 10. echtpaar Muskens 89 m.p. NIEUWVEEN Feestavond K.A.B. Gisteravond hield de K.A.B. afd. Nieuwveen haar jaarlijkse feestavond in de zaal van de heer Bosman. Te acht uur opende ■^■ide voorz., de heer J. Burgmeijer, senaars, feliciteerde de jubilerende deze avond met een woord van wel- Z0ETERMEER Brand De bewoners van het achterste gedeelte van de Dorps straat in het Lagereinde hebben in de nacht van zaterdag op zondag benauwde momenten meegemaakt. Omstreeks 4.30 uur brak er brand uit in de van hout opgetrokken bij keuken van café Heijnen. Tengevol ge van de hitte kwam een aldaar geplaatste butagasinstallatie tot ont ploffing, hetgeen een grote steek vlam veroorzaakte. Dc brandweer was zeer spoedig ter plaatse en wist de brand in te sluiten. De vuurzee werd met drie stralen bestreden. De aangrenzende woningen kon den worden behouden. Betrekkelijk spoedig was het gevaar voor uitbrei ding geweken en na een uur was de brand geblust. Een gelukkige om standigheid was. dat het windstil was. De keuken brandde geheel uit terwijl de daarachter gelegen woon kamer veel waterschade bekwam. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. De schade wordt door verzekering gedekt. Marktberichten LEIDEN. 10 febr., Groente An dijvie 7190; kroten 68; kroten, gekookt 1920; boerenkool 2031; rode kool 712; gele kool 8-9; pos telein 2023; prei 18-32; spruiten A 4058; Spruiten B 3358; Uien 2 22; waspeen 25; witlof 4272 p. 100 kg. Knolselderij 1322; Sla A 26 27; sla B 1820 p. 100 st.; raapstelen 1013; selderij 915 p. 100 bos. ROTTERDAM, 10 febr Vee. Aan voer 1878 stuks vee. 1082 vette koeien, 796 varkens. Prijzen: vette koeien, le kw. 3.00—3.30, 2e kw. 2.80—3.00, 3e kw. 2.60—2.80; varkens 1.68— 1.66—1.64. Handel: vette koeien aanvoer iets meer, handel goed, alleen zeer goede dieren ruim prijsh., verder vooral niet hoger, prima exempl. boven no tering; varkens aanvoer groter, han del kalm, prijzen lager vooral bij af loop; enkele prima's boven notering; zware varkens van 1.591.60 per kg.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3