DE LEIDSE BIOSCOPEN ZATERDAG 8 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 BOSKOOP SPEELGOED VOOR GEREPATRIëERDE KINDEREN In navolging van enkele andere gemeenten hebben de leerlingen van een kleuterschool alhier een deel van hun eigen speelgoed afgestaan voor de kinderen die uit Indonesië zijn gerepatrieerd. Onder leiding van twee leidsters werden de kinderen op het gemeentehuis ontvangen al waar de grote voorraad zeer welkom speelgoed in ontvangst werd geno men. Er wordt momenteel overleg gepleegd waarheen het speelgoed zal worden gezonden. Uitreiking verkeersdiploma's Aan het slot van de door de ofd. Bos koop van de vereniging Veilig Ver keer georganiseerde cursus voor vei lig verkeer bleek dat 19 van de deel- nemenden aan het eindexamen voor een diploma in aanmerking kwamen. Twee moesten worden afgewezen. Alvorens tot de uitreiking van de diploma's over te gaan zei de voor zitter, de heer J. Hooftman, dat het behalen van het diploma eigenlijk niet het belangrijkste is, doch dat men door het volgen van de cursus zijn goede wil heeft getoond om tot de betere weggebruikers te willen behoren. Hij hoopte dat allen de dwingende noodzaak van de vereni ging Veilig Verkeer zullen inzien en deze in ruime kring propageren. Hierna werd de cursusleider, die wordt overgeplaatst naar Driebergen gehuldigd en werd hem een fraai boekwerk getiteld „Soldaat-Ravijn- Langenoten" met de handtekeningen van alle cursisten aangeboden, ter wijl voor mevr. v. d. Wilt bloemen werden overhandigd. De heer van der Wilt dankte allen voor de tot hem gesproken woorden. Hij memo reerde de altijd prettige samenwer king en merkte op, dat hij het werk steeds met het grootste genoegen heeft gedaan. Dat zovelen in Boskoop een diploma hebben behaald stemt mij tot grote vreugde en dit is in de reden, dat ik, nu ik Boskoop ga ver laten, altijd met groot genoegen zal terugdenken aan de tijd, dat zovele Boskopers begrip toonden voor het bevorderen van: „Doe meer aan Veilig Verkeer". Tamboers behaalden prijzen. De heren C. Alblas en A. van Tol, tam boers van de Harmonie Concordia alhier, behaalden op het door de Harmonie Apollo te Kaatsheuvel uit geschreven solisten concours, een tweede prijs in de ere-afdeling. Postzegelwedstrijd voor de jeugd. In verband met het 25-jarig be staan van de afd. Booskoop van de Ned. ver. van Postzegelverzamelaars, Organiseerde de jubilerende vereni ging een postzegelwedstrijd voor de jeugd. De inzending was niet groot doch het bleek dat de inzenders hun uiterste best hadden gedaan. De hoofdprijs, een postzegelboek van J. D. van Brink, viel na loting ten deel aan Niek Splinter. De overige prijs winnaars waren: Adri Boekraad;. Adri Binnendijk; Sophie Dorsman; Bertus van Gemeren; Reinhard den Hengst; Gerrit Meuleman; Corrie Mulder; Richard van Otterloo; Ge rard Stolwijk; Theo Stolwijk en Mary Tijsterman. BODEGRAVEN Doktersdienst. De medischedienst zal het aanstaande weekeind waarge nomen worden door dokter C. G. A. van Beek, Burg. van Dobben de Bruynstraat 3, tel. 2268 en de wijk verpleging door zuster de Groot, Prins-Hendrikstraat, tel. 2599. Esto.Zondag a.s. zal het eerste team van de wit-gelen in de uitwed strijd tegen Moerkapelle een zware dobber hebben. Wellicht wordt een gelijk spel bevochten. Esto 2 heeft vrij af. TER AAR Klaverjas-wedstrijd. Door de Hengelsportvereniging „De Brasem" Werd een klaver jas wedstrijd georga niseerd voor haar leden in café van Acker te Aardam. Hiervoor bestond een flinke deelnamej en was na 4 ronden de uitslag als volgt: 1. J. v. d. Haven met 6592 punten, 2. Adr. Jan maat 6590, 3. W. Rietveld 6568, 4. A. P. Touw 6366, 5. J. D. Costeris 6364. 6. R. Rozeboom 6055. 7. P. Schijf 5920, 8. G. J. Wijzenbroek 5900; 9. C. v. d. Haven, Hz. 5803, 10. A. v. d. Ha- Ven Az. 5489, 11. H. van Leeuwen 5318, en M. Akerboom met 4583 pun ten. Door de voorzitter de heer G. J. Wyzenbroek werden na afloop de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt, en deelde verder mede dat dit de laatste klaverjas wedstrijd is geweest van dit seizoen, daar er volgende maand weer een viswed strijd zal worden gehouden. HAZERSWOUDE „SAMEN STERK" PROMOVEERT De r.-k. Damvereniging Samen Sterk" speelde een wedstrijd tegen Katwijk aan Zee. Na ongeslagen het afdelings Kampioenschap in de 2e klas van de LDDB te hebben behaald zijn onze plaatsgenoten er in ge slaagd, onder aanvoering van hun leermester, de heer J. A. J. Wort- man, ook de degradatie-candidaat Katwijk aan Zee met niet minder dan 15-5 te verpletteren. Door deze ne derlaag zagen hun tegenstanders maar van een herkansing-wedstrijd af, waardoor de begeerde promotie een feit werd» A.s. woensdagavond wordt zowel het behaalde kampioen schap als de promotie feestelijk ge vierd. De uitslagen tegen Katwijk luiden: D. Meijvogel (Katwijk aan Zee)J. A. J. Wortman (Hazerswoude) 0-2; T. v. d. PlasN. Schoonderwoerd 1-1; H. HerbestC. J. Kerkvliet 0-2; N. DuivenbodeC. Slingerland 1-1; A. KruytF. Panebakker 0-2; D. Bomhorn-W. Verdegaal 0-2; J. Plan- teinG. H. Kerkvliet 2-0; W. v. d. HulstP. Verdegaal 0-2; P. Heems kerkA. Stolwijk 1-1; H. Bornhorn J. Wesselingh 0-2. Totaal 5-15. HAZERSWOUDE (H.R.) De Bescherming Bevolking in de gemeente Hazerswoude omvat voor wat de Rijndijk betreft twee blok- ploegen respectievelijk in de buurt schappen het Zwaantje en de Groe nendijk. De organisatie van deze blokploegen is zodanig, dat de man schappen van de vrijwillige brand weer aan de Rijndijk tevens als blok- brandweer bij de blokploegen zijn in gedeeld, terwijl het materieel van de ze brandweer tegelijk met het mate rieel van de blokploeg bij de blok hoofden is ondergebracht. Bij gebrek aan ruimte komt het voor, dat vorengenoemd materieel niet op één plaats ondergebracht kan worden. Deze decentralisatie van ma terieel kost by het uitrukken van de blokploeg veel tijd, terwijl er naar gestreefd dient te worden zo snel mo gelijk met volle uitrusting en mate rieel op de plaats van de ramp aan wezig te zijn. In de gemeentebegroting was in verband met het vorenstaande een bedrag uitgetrokken voor de bouw van twee blokposten B.B. waarin te vens het materieel van de brandweer ondergebracht kon worden. Deze blokposten zouden dan in de Groe nendijk en in het Zwaantje gebouwd worden. Door bepaalde omstandigheden diende met betrekking tot de berging van het materieel in de Groenendijk naar andere huisvesting uitgezien te worden. Aangezien nu in verband met de bestedingsbeperking Gedeputeerde Staten in deze provincie de bouw van slechts een B.B. Blokpost hebben goedgekeurd zal deze in de Groenen dijk gebouwd worden. De plaats waar de B.B.-Blokpost gebouwd zal wor den is gelegen in het centrum van de nieuwe woonwijk Groenestein, naast de R.K. Jongensschool. De blokpost waarin behalve het materieel van de blokploeg ook dat van de brandweer zal worden onder gebracht, is door de gemeente-archi tect de heer M. J. Noordam ontwor pen. De oppervlakte van het gebouwtje is 8 x 4 meter, terwijl de ruimte door een wegdraaibare afscheiding van plastic in twee delen wordt verdeeld. Dit heeft tot voordeel dat bij bepaal de bijeenkomsten de gehele ruimte benut kan worden. In het aan de weg grenzende ge deelte worden de babyspuit, de blok- ploegwagen en het materieelwagen- tje van de brandweer geplaatst. In dit gedeelte bevinden zich eveneens een wasbak en een plankenstelling, ter wijl de ingang uit twee grote deuren zal bestaan. In het overblijvende gedeelte van de blokpost bevindt zich een ruimte voor het geven van instructies e.d. welke ruimte van buitenaf door een zijdeur toegankelijk is. OUD-ADE PAROCHIE VAN ST. BAVO. (De kerklijst van de parochie van Oud-Ade wordt ditmaal, wegens een technische moeilijkheid, op deze wijze gepubliceerd). MIS-INTENTIES: ZONDAG 9 febr.: Voor pastoor Th. Lampe, namens de R.K. Middenstand. Hoogmis voor de parochie. MAANDAG 10 febr.: Gijsbertus Jo annes van Leeuwen. DINSDAG 11 febr.: Jaargetijde voor Leonardus Henricus van der Geest. De avondmis t.z.i. WOENSDAG 12 febr.: Wilhelmina Joanna Pennings van der Geest. El ders: Om berusting te vragen in Gods H. Wil. DONDERDAG 13 febr.: Joannes Adrianus Baak. VRIJDAG 14 febr.: Apollonia Ver haar-Verhaar. ZATERDAG 15 febr.: Fredericus Leonardus de Korte. Zondag a.s. Voor Wilhelmus Theo doras van der Geest. GODSDIENSTOEFENINGEN Zondag 9 febr.: Sexagesima; 7 uur Communieuitreiken; 7.45 gelezen H. Mis. Het commuiceren begint achter aan. Collecte voor do St. Pieterspen ning; 10.15 Hoogmis; 7.30 Lof met Rozenhoedje. 2 uur voorbereiding voor de plechtige H. Communie. Dinsdag 11 febr.: Feest van de ver schijning van O. L. Vr. te Lourdes. 6.30 en 7 uur Communieuitreiken; 8 uur H. Mis. 's Avonds om half acht gezongen avondmis met preek. De collecte is voor Lourdes. Woensdag 12 febr.: 7 uur Commu nieuitreiken; 8 uur H. Mis. Donderdag 13 febr.: 7 uur Commu nieuitreiken; 8 uur gezongen H. Mis. Vrijdag 14 febr.: 7 uur Communie-1 uitreiken; 8 uur H. Mis. 's Avonds om half acht Congregatie. Zaterdag 15 febr.: 7 uur H. Mis; 8 uur Communieuitreiken. Van 5 tot 9 uur gelegenheid tot biechten. MISDIENAARSBEURTEN Zondag 9 febr.: 7 uur: 1; 7.45: 3, 4; 10.15: 5, 6, 18, 20; 7.30: 6. 9, 10, 11. Maandag 10 febr.: 7 uur: 8* 8 uur: 14, 17. Dinsdag 11 febr.: 6.30: 9: 7 uur: 3; 8 uur: 15, 18; 7.30: 5, 6, 1, 8. Woensdag 12 febr.: 7 uur: 4; 8 uur: 16, 19. Donderdag 13 febr.: 7 uur: 12; 8 u.: 13, 20. Vrijdag 14 febr.: 7 uur: 1; 8 uur: 10, 11. Zaterdag 15 febr.: 7 uur: 17, 12; 8 uur: 20. Eerbied in Gods Huis: Vroegmis: 1, 2. Hoogmis: 3, 4. De toneelvereniging Door Vriend schap Saamgebracht geeft op donder dag 13 en zondag 16 februari een to neeluitvoering. Ze spelen een blijspel voor een goed doel. D.V.S. is een ver eniging, die al lang bestaat. De va ders van de tegenwoordige spelers be oefenden de schone toneelspeelkunst al wel 40 jaar geleden. Ze doen dat voor hun eigen pleizier. Maar ze wil len toch aan ons ook een pleizierige avond bezorgen. Dat zal ongetwijfeld wel lukken. Bovendien steunen ze een goed doel. Laten wij zorgen voor tweemaal een volle zaal. K.V.P. Naar wij vernemen stelt de heer J. A. v. d. Geest zich niet be schikbaar voor een nieuwe ambtspe riode als lid van de gemeenteraad. Binnenkort ontvangen de leden een uitnodiging voor een bijeenkomst op donderdag 20 februari (na de medita tie (voor het stellen van candidaten. LEIDSCHENDAM DRENKELINGETJE GERED. Gisteren geraakte het vier-jarig zoontje van de heer Klerks wonende Venestraat spelende bij de katholieke kerk aan de Sluiskant te water. De heer Jaap Huisstede zag vanaf de Leidsekade het kind in het water lig gen. Ondanks de felle koude bedacht hij zich geen ogenblik en sprong ge kleed te water, om zo vlug mogelijk de daar tamelijk brede Vliet over te zwemmen. Hij zag zijn moeilijke po gingen met succes bekrond en kon het kind vastgrijpen en a. zwemmen- Casino. „De een-en-veertigste" is een Russische propaganda-film, maar een propagandafilm van zeer bijzondere kwaliteiten. Origineel scenario, ontroerende typeringen en een zeer levendige en romantische verfilming. Een afgesneden groepje van het rode leger trekt tijdens de wereld oorlog van de Kaspische Zee door de Kar a kor oem woestijn naar het hoofdkwartier, dat zich aan het Aralmeer moet bevinden. Een van de 23 soldaten is een meisje, Mar- joetka, dat nooit misschiet. Toch, tijdens een treffen met tsa ristische soldaten mist ze: Een luite nant met een speciale missie wordt onderschept en Marjoetka wordt op gedragen de man te bewaken. Hij mag niet levend in handen van de vyand 'vallen. Tijdens de overtocht over het meer wordt het groepje door storm overvallen. Marjoetka en de luitenant, die de ramp overleven, komen op een onbewoond eilandje. Hij wordt ziek en zij, die allang in stilte van haar gevangene hield, verpleegt hem. Er ontstaat een ro mance die soms verstoord dreigt te worden door verschil in opvattin gen, maar de liefde zegeviert steeds weer. Wanneer eindelijk een bootje aan de horizont verschijnt blijkt dat bemand met tsaristische soldaten. De luitenant rent de mannen tegemoet en wordt door Marjoetka neerge schoten. De een-en-veertigste is toch geraakt. Dan pas beseft Marjoetka, dat zij haar geliefde heeft gedood. In een penibele situatie zegt de commandant van het troepje Roden tegen een van zijn mannen, die een kruisteken slaat: „Kameraad, laten we nu op onze eigen kracht vertrou wen". Die opmerking schetst de hele film, die een symbool is van de moeilijke opmars naar een betere maatschappij. Men heeft God afge zworen, stelt de Mens daar te genover, maar men mist de Liefde, waarop die nieuwe maatschappij ge grondvest moest zijn. Een opmerkelijke film, die vele bekroningen kreeg, en geschikt is voor toeschouwers van 14 jaar en ouder. Lido Ouderen zullen zich onge twijfeld nog de film „Het monster van Frankenstein" herinneren, maar wat zich hier in „De vloek van Fran kenstein" afspeelt, is een getrouw pendant daarvan, een vervolgver haal, dat menigeen zal doen rillen, want ook deze film is geen „leuk verhaaltje" maar het werk van een waanzinnige maniak, die zich ten doel gesteld heeft leven te brengen in wat eenmaal dood is. Natuurlijk lukt dat, want op de film is altijd al les mogelijk, maar wat de maker (Peter Cushing speelt zijn rol uit nemend) te voorschijn heeft weten te brengen, is een monster, oer-sterk en een bedreiging voor het leven van anderen. We willen hier niet verder over de details uitweiden. Wie 'n uurtje wil griezelen, kan zelf gaan zien, maar moet sterke zenuwen hebben. Voor onevenwichtige perso nen, voor mensen, die last hebben van nachtmerries is een bezoek niet aan te bevelen. De KFC keurdë "de film voor volwassenen. Luxor. „Monpti" is het koze- naampje, dat een Franse vrouw soms aan haar man geeft („mijn kleintje") en dat Gabor von Vaszary heeft gebruikt als titel van een ro man over een jeugdliefde. De Duit sers hebben er een film van ge maakt met Romy Schneider en Horst Buchholz in de hoofdrollen. Het geval speelt zich af in Parijs, in het kwar tier waar berooide kunstenaars op zolderkamertje wonen. Hier is het een jonge Hongaar, die in kennis komt met een meisje, dat op een atelier werkt. Het wordt een jeugdliefde tussen een rein meisje en een tempe ramentvolle Hongaar, met vele ups en downs en met een dramatisch slot. Meer valt er eigenlijk niet van te ver tellen, tenzij dat het een filmverhaal is, van een echt menselijke, naïeve liefdeshistorie, welke extra scherp belicht wordt door de tegenstelling met een andere, slechts summier aan geduide „liefde" van een blaisé paar. Als tegenstelling is dit wel aardig ge vonden, maar het ontsiert de film, die overigens ook wel eens erg vrij moedig is, zodat reservering tot vol wassenen geboden is. Rex. „Vrijgevochten" is de ge schiedenis van een 17-jarige jongen Dino, die al spoedig in een opvoe dingsgesticht terecht komt Na zijn straftijd verwelkomd de wereld hem niet bepaald met open armen. Dat was ook niet te verwachten, maar voor jongens als Dino is het noodza kelijk, dat zij worden „opgevangen" en dat gebeurt dan ook door een so ciale werker, die zijn pappenheimers kent. Gemakkelijk is Dino niet, maar dat is voor een filmverhaal ook niet nodig. Toegang 18 jaar. Tianon. Programma door K.F.C afgekeurd. de naar de kant brengen, waar het door behulpzame handen werd over genomen. Brandverzekering Mij „Leidschen- dam". In de door de heer P. A. v. d. Ham geleidde jaarvergadering var. de Coöp. Brandver kering „Leid- schendam" G.A. deelde spr. bij het begin mede dat gedurende het afgelo pen verenigingsjaar de brandschade heel gering is geweest. Ook hooibroei is niet voorgekomen daar de minder zonnige en warme zomer hooibroei voorkomen heeft. De jaarverslagen van de secretaris- penningmeester, de heer J. N. van Wijk, getuigden eveneens van goed verlopen werkzaamheden. Het nieu we huishoudelijk reglement waarover lange tijd gedokterd was, is met be hulp van een notaris tot stand geko men. Ook zijn enige wijzigingen ge bracht in de ledenrekening dit in ver band met de belastingheffing. De ac tiva van de maatschappij bedragen 43.678.07 en volgens de winst- en verlies rekening is een batig saldo ge maakt van 473.88. De brandschade bedroeg slechts 178.65. De bezittin gen van de leden zijn bij de N.O.B.H. herverzekerd voor roerende goederen tot een bedrag van 3.312.642 en voor onroerende goederen voor 3.585.985. Voor de viering van het 50-jarig be staan in 1960 werd een bedrag groot 500 gereserveerd waardoor de reser ve voor dit doel thans 1500 bedraagt. De heren Oliemans en Olsthoorn brachten omtrent hun controle van de kaspositie een gunstig verslag uit, waarna in de nieuwe kascommissie gekozen werden de heren Jac. van Bohemen, Th. van Bohemen en J. v. Paassen. De aftredende bestuursle den, de heren J. C. van Bohemen, P. A. van der Haam en Th. de Winter, werden met vrijwel alg. st. herkozen. Tevens werd met alg. st. besloten voor het vervolg alle schroeischade buiten de verzekering te stellen. De peilijzers voor de controle op hooibroei zullen geplaatst worden bij de heren Duinisveld voorweg te Zoe- termeer, Th. de Winter, Veenweg te Nootdorp en N. J. van Eijk Vlietweg 22 alhier. ZOETERMEER 4e Lustrum L.T.J. Op voortref, felijke wijze heeft de plaatselijke afd. van de L.T.J. haar vierde lustrum ge vierd. De L.T.J., die uit de aard der zaak niet over een groot aantal leden kan beschikken .heeft het aangedurfd zij het met medewerking van de L.T.M., die echter niet zo lang be staat, de gehele lustrumviering zelf te verzorgen. Voor deze herdenking waren de oud-leden eveneens uitge nodigd. Velen hebben hieraan ge. bruik gemaakt, om de oude vriend schapsbanden nog weer eens te ver sterken en kennis te nemen van de activiteiten, die de tegenwoordige leden weten te ontwikkelen. De dioc. aalmoezenier Mattyssen Theo v. Son, de technische leider van de L.T.J. in de bisdommen Haar. lem en Rotterdam, de districtsvoor zitter, de heer C. Vollebregt, het be stuur van de afdelingen Bleiswyk en Berkel van de L.T.J. en L.T.M. en de aalmoezenier H. Banning gaven door hun tegenwoordigheid blijk van hun belangstelling. In. zijn openingswoord wees de voorzitter op het gebrek aan samenwerking dat van de L.T.B. uit ging. De L.T.J., die straks de leden moet geven voor de L.T.B. heeft recht op de volle sympathie van de moeder vereniging. Na het gezamenlijk zin gen van het bondslied werd met de afwerking van het programma be gonnen. Zowel door zang als decla matie en schetsjes heeft men getracht het twintig-jarig bestaan van de afd. naar voren te brengen. De heer G. Kneppers gaf een algemeen verslag over de voorbije jaren. Behoudens een onderbreking tijdens de oorlogs jaren heeft de L.TJ. voortdurend een grote activiteit aan de dag gelegd. Kap. H. Banning feliciteerde de afd. met het jubilé en hoopte dat deze bloeiende afd. in de toekomst nog veel goed werk zou verrichten. Ook de heer Theo v. Son sprak namens de dioc. leiding woorden van geluk wens. Veel aandacht werd ook ge schonken aan het werk van de L.T.J, van vandaag. De muzikale leiding was als altijd by de heer H. Jansen in goede han den. Een zeer geslaagde avond, die besloten werd met 'n gezellig samen zijn. „Klimop"-carnaval. De R. K. Meisjes vereniging „Klimop" had als vastenavondviering een carnavals avond belegd in het parochiehuis. Het was een heuselijk carnaval, waarop leden in alle mogelijke vreemdsoortige gewaden verschenen. Voor deze avond waren natuurlijk ook heren geïntroduceerd, zodat aan de dans de nodige tijd besteed kon Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden voor (Advertentie). Dodelijke aanrijding te Alphen Vanmorgen omstreeks half acht is de 83-jarige A. van Veen, inwoner van Alphen, terwijl hij het kruispunt Karei DoormanstraatAmbonstraat en Willem de Zwijgerlaan op de bromfiets passeerde, aangereden door een vrachtauto bestuurd door T. v. E. te Alphen. De bromfietser ver leende geen voorrang. Hij bekwam een schedelbnsisfractuur en werd vrijwel op slag gedood. worden. Ter opluistering werden ook enige schetsjes opgevoerd, die onder leiding van de heer Boortman zeer goed werden uitgevoerd. De prijzen voor de origineelste carnavalscos- tuums werden toegewezen aan Lenie Romein en Lenie v. Velzen. Toen de stemming haar hoogtepunt bereikte en de serpentines overal ronddwar- relden werd een wedstrijd gedaan met de sinaasappelendans. De prijzen die hiervoor beschikbaar waren ge steld werden gewonnen door Willy Arkesteijn en Willy Scholten. Voor men het wist was de avond voorbij. KATWIJK AAN DEN RIJN Med. dienst. Voor de patiënten van de doktoren J. Bergman, E. E. van der Laan, H. M. Hueting en C. J. Hagen, zal de zondagse dienst wor den waargenomen voor Katwijk, Val kenburg en Rijnsburg door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. KATWIJK AAN ZEE Med. dienst. De zondagse dienst zal a.s. zondag worden waargenomen door dokter A. G. de Jager, Boule vard 59, tel. 3157. LISSE Tafeltennisdemonstraüe Lisse Beekbrug. De r.-k. Tafeltennis vereniging in de buurtschap De En gel aan de Beekbrug, organiseert dinsdag 11 febr. a.s. een grote de monstratieavond. De heer Wil van Zoelen, die zeven maal de landstitel behaalde, zal met zijn clubgenoot, de heer H. v. d. Voort, een wedstrijd spelen. Beide spelers zijn lid van de Leidse hoofdklasse-vereniging „Scil- la". Voorts zijn de gebroeders Heemskerk van „Treffersuit Roe- lofarendsveen uitgenodigd. De juniorenkapioenen J. Bergman en Sj. Mens zullen verder laten zien wat zij in één seizoen van deze bin nensport by uitnemendheid leerden. WARMOND Woningbouw. Het architecten bureau van Th. N. J. A. Geels te Lei den, heeft namens de woningbouw vereniging „Warmunda" het bouwen van 22 woningen aan de Julianastraat gegund aan de firma M. Kool alhier. Woningbouw. Van de Centrale Directie van de Volksgezondheid en Bouwnijverheid is bericht ontvangen dat deze gemeente kan overgaan tot de bouw van 22 woningwetwoningen. Het bestuur van de Woningstichting „Warmunda" heeft aan de firma M. Kool alhier deze bouw opgedragen voor de somma van 338.000. Bejaarden-sociëteit. Woensdag 12 februari a.s. 's namiddags om twee uur zal de heer C. de Vroomen een film vertonen o.a. over het bloem- bollenbedrijf. Het belooft een inte ressante middag te worden. Voor auto vervoer gelieve men zich te wenden tot zuster Konijn Dorpsstraat 68, tel. 250 en mevr. v. Fisenne Oranje Nassaulaan 18, tel. 477. Doktersdienst Zondag 9 febru ari a.s. wordt de doktersdienst waar genomen door dr. G. v. Raay, Sas-- senheim, telef. 7777. Marktberichten LEEUWARDEN. 7 febr.. Zuivel Gouda volvet ƒ2.06—2.07; Edammer 40 plus 1.911.93; broodkaas 40 plus 1.931.95. Stemming vlug. HeCefaantjeó AANGEBODEN 2 Accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trompet sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pros pectus. Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5. tel. 24358. 2 Autohoezen, kappen, pyama's complete bekle dingen. sponsrubber zit tingen. asbakken spiegels, iashaken. bloemvaasies. armsteunen zonnekleppen rubbermaties. vloermatten kaplak. ruiten, sloten, tochtrubbers. Th. v. Kuijk. Autobekleder. Morsstraat 46. tel 30552 Leiden. De Knittax breit in enkele uren. wat anders wekenlang moest duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht pa tent en ontelbare patro nen. Inlichtingen Van der Süek Haarlemmerstr. 196a Leiden, tel. K 1710—23214. 2 c.v. N. Bakker Hzn.. Roelofarendsveen K 1713- 487 in Groententeeltver- sunningen en Sierteelt vergunningen. 2 Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaax toch fotograferen dank zij de rolfilm- en flitslampjes automaat van fotohandel N. v. d. Horst. Doezastraat 39. tel. 24702. 2 Te koop: 2e hands da mes-. heren- en kinderrij- wielen Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen Dubbelebuurt 11. Riins- burg tel K 1718—2917 2 Dames polshorloges. Edel-doublé 17 st. Anker, onbr. veer schokvrij (In- cabloc) Ir de onovertrof- fen EWE Anker kwaliteit. Geen ƒ79.50 slechts f 57.50. ..De Goedkopere Zaak". S. v d. Water en Zn.. Haar lemmerstraat 207. 2 Een „getypte" brief dwingt respect af. mits U een goede schrijfmachine heeft. Wij verkopen uit sluitend eerste klas mer ken en demonstreren vrij blijvend Hees kantoorma- 3? Naaimachines. Wij heb ben weer enige prima ge bruikte hand- en trapnaai- machines. Tegen lage prij zen met volle garantie. Firma P. J. van Steyn, Nieuwe Rijn 46B, Leiden, telef. 24809. 2 Roovackers en naaima chines één begrip Wilt U verzekerd zijn van prima kwaliteit. ervaren vak manschap en vlotte ser vice? dan uw adres: Naai machinehandel Roovackers Leem°r"ï*raat 31. Le'.den tel. 31324. 2 Aangeboden: bloemis- teriiverg A en B.. koude Oi warme kas koop of huur J. Elstgeest Zuid einde 99A Roelofarends veen. Tel K 1713--291. *2 Pako-prints Het fotc succes van dit jaar: ver grote afdrukken. 7x7 en 7x10 20 cent. 9x9 23 cent 9x13 25 cent. Fjtoreoort- Fotoh N v. d. Horst Doe zastraat 39 Telef. 24702 Steeds de eerste met he» nieuwste! 2 Hoest uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op smaakt goed. Flacon f 2.- bij elke drogist. f2 Te koop: anjerplanten. 4500 Dianthus Caryophyl- lus Crenadin Rose Queen en 4500 scharlaken. Br. on der no. 7618 bur. v. d. blad. f2 Nieuwe naaimachine aangeboden in pracht sa- lonkast, voor zeer lage prijs. Inl. en te zien: West- kanaalweg 17, Langeraar. f2 Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk, v. Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Behalve auto-, motor-, scheeps- en verlichtings- batterijen leveren wij alle aanverwante artikelen ged. water poolklemmen. viltjes, vet. massastrips, startkabel. Accu-service Groenen. Nieuwe Rijn 106 Tel. 23140. Leiden. f2 Voor uw a.s. commu niekantje hebben wij 'n grote collectie kransjes en sluiers. C. de Groot-v. Eg- mond. Haarlemmerstraat 145147, Leiden. Juliana straat 51. Alphen. 2 Rooijackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit, voordelig. vlot*e service' Vraao vnihliivp' d bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn. Naai machinehandel Rooiiackers Leemansstraat 21. Leiden tel. 31324. f2 En nu bij goedkoop hardboard, zoals 61x122 ƒ1.45; 76x122 ƒ1.85; 107x 122 ƒ2.50: 137x122 ƒ3.45; 153x122 ƒ4.ook goed kope latten 1x4.5 15 ct per m. Daarvoor alleen naar Kantebeen. Houthandel „De Burcht". 2 Aangekocht: grote par tij bureaus. schrijftafels, kloostertafels. kantoor meubelen. stalen stoelen, kasten, tafels. Mechels buffet en tafel, driezits bank. hallbank. eiken le dikanten. divanbedden, spiralen, matrassen, gor dijnrails ƒ1.per meter compleet. Pluvm. Hooge- woerd, tel. 21266. Kinderrijwielen ƒ25. goedkoper. Door aankoop van enorme partil kinder rijwielen voor jongens, en meisjes, met remnaaf in 5 kleuren. Volle garantie Thans 56.alleen con tant. Fa. Dusoswa. Turf markt 2. Leiden; Kerkstr. 48. Noordwyk; Zeeweg 1 Katwijk/Zee. 2 Alt op de Mare. Auto kachel 6 V. 55 -: motor windscherm 20.-: verf- spuitkast met ventilator, afzuigtunnel 250.-; Hoover stofzuiger 220 V. 43.50: electromotor 0.45 pk. 127 V. 65.-; Avaros brommer 150.-; originele Mosquito brommer 140.-. 2 Rotan meubelen, wie gen. mandenwerk, koopt U 't voordeligst bij Fa. Van der Vaart. Lange Pie- terskerkkoorsteep 24, telef. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 Mooie piano, zwart, merk Brinkmann. prima in orde. Standaard A. Soepe le aanslag, mooie toon 750.-. Zegers. Weverslaan 11. Voorburg. 2 Televisie-nieuws. Wilt U mooiere journaals, iis- revues. diepzee-opname of luipaard-op-schoot zien. Gebruik dan een Holland se kleurenfilter. Alle ma ten verkrijgbaar bij; G. J. Giizenii. Munnikenstraat 43. Leiden, tel. 30899. ach ter de Zijlsingel. 2 Fraai modern driezits- bankstel (drie weken oud) gekost 775.- nu 225.-. Clubstel van 375.- nu ƒ165.-: dressoir ƒ45.-: vier clubfauteuils ƒ95.-: moder- ne kinderwagen ƒ25.-: ac cordeon 120 bassen 75.-, rijwielen 17.50: vloerkle den 25.-. Nieuwenburg Hooigracht 55 (geen win kelhuis) 2 1958 de nieuwe Solex, Jirect leverbaar Nog mooier nog solidei. noe krachtiger Gebr Huismai Hogewoerd 66 68 Eigen financiering Tel 31292 2 Duitse piano, prima in orde. normaaltoon. 440 trillingen. Gaaf instrument zwart, 475.Te bevr. Zegers. Weverslaan 11. Voorburg. 2 Te koop aangeboden: 1 tons gesloten bestelwa gen merk Taunus in zeer goede staat. Firma Ding- jan. Hoge Rijndijk 1. Lei den. 2 Wasmachines 395.— met sneldroeer. merk Al- ba Lien, onverwoestbaar, gaat een mensenleven me de. Enkele beschadigde machines belangrijk goed koper. Ook op gemakke lijke betalingsvoorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden: Kerk straat 48. Noordwijk: Zee weg 1. Katwijk/Zee. 2 Dames! Permanent v a '6.-: wassen en watergnl ven f2-- haarverven ƒ6.-. Bii Theo Zwetsloot. Haar- specialist. Huiesloterdiik 387 Kapsalon ..De Kaag" tel. K 2534—217. 2 Te koop: z.g.a.n. hete- lucht kachel. Te bevragen: Ru nsburgerweg 11 Lei den. 2 Te koop: tweede hands damesfiets Fongers. com pleet. Adres: Anna Pau- lownastraat 31. Leiden. 2 Te koop: bijna nieuwe Berini M 21 bromfiets. Gerrit Kasteinstraat 90. na 18.00 uur. 2 Ken rijbewijs halen is nu geen bezwaar. Rijschool „Lowi" speelt het met weinig kosten zo voor U klaar. Gedipl. rijks-burger instructeur 5.- o. uur. Coornhertstraat 63. telef. 23113. 2 Te koop: een in zeer goede staat zijnde haard, geheel compleet met roet- zakpiio en achterplaat. Kostprijs 50.-. Da Costa- straat 7. DIVERSEN 2 Een dier kwijt? Een diei gevonden? Stichting Amivedr mevr J Brons geest Zeemanlaan 57 tel. 22982 helpt kosteloos dier of eigenaai opsporen Ami vedi neemt geen dieren op 2 Modevakschool „Eps- kamp". Les in patroon- tekenen. knippen, naaien, onder bekwame leiding. Inschrijving nieuwe leer lingen dinsdag, woensdag van 48 uur. Gedipl. le rares. Plantsoen 4. 2 Verenigingsfeest? Ge zellige avond? Dan zaal- Drojectie met geluidsfilms. Prima verzorgd met tus- sen-muziek. Inlichtingen: A. G. Ober, Hooglandse Kerkkoorsteeg 5, Leiden. Tel. 24134.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3