Uitbreiding van Leiden aan de Zijl \'V.: Jubilerend „St. Bonifacius" hield in Clubhuis receptie Gelukwensen aan voorzitter en afdeling Dr P.G. Knibbe, secretaris K.v.K „Rijnland", bij afscheid geridderd SCHUDEI's DUBBEL CESrOOVlE CITROEN \i\ X'', Woonarkhaven, galerijbouw, en nieuwe scholen Leidsche Wolspinnerij heft vestiging te Leiden op HUIBERS w Texel heeft een nieuwe trekpleister voor toeristen ZATERDAG 1 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 ZA' Op de foto feliciteert de heer K. de Bree, voorzitter van de KAB de"g maatje niet alleen de zaterdag mens de KAV te Leiden, de heer Th. de Wilde, namens de HKW, de heer F. A. van Hees, namens de Werk meesters, vertegenwoordigers van V. en D. te Leiden, vertegenwoordigers van „St. Joris", de heren Zeilstra en Rietkerken, namens de Ohr. Bestuur ders Bond, vertegenwoordigers van de afdeling Noordwijk, van St. Deus Dedit, de heer Stokkermans, namens de kath. Grafische Bond, de heer H. T. Juffermans, namens de EHBO „Peerke Donders", de heer E. S. Smit namens de Kamer van Koophandel, de heer G. Lolling, voorzitter van de Algemene Vervoers Combinatie, af gevaardigden van St. Cosmas van de r.-k. Metaalarbeidersbond en de heer Colenberger, lid van het hoofdbestuur van de r.-k. Transportarbeidersbond. De voorzitter 'beantwoordde alle gelukwensen met dankwoorden. JUBILEUM BIJ DE NEM Vanmorgen vond in de kantine van de N.V. Nederlandse Electrolasch Maatschappij de huldiging plaats van de heer H. Tuithof, die 25 jaar aan de NEM is verbonden, thans als chef van dc afdeling nacalculatie. De jubilaris en zijn vrouw werden welkom gehe ten door de heer J. de Lijster, chef administratie. Spr. gaf een terugblik op de pe riode welke de heer Tuithof bij de maatschappij achter zich heeft lig gen; dit was vooral in het begin een economisch ongunstige tijd. De heer De Lijster sprak van zijn bewonde ring voor de jubilaris, die als 17-ja- voorzitter van St. Bonifacius, de heer Spierings. scheiding hem nog tot grotere acti ën wees op het werk, dat nog gedaan viteit zal prikkelen, omdat eigenlijk moet worden. In dit verband sprak van hem verwacht wordt, dat hij nog hij over de PBO. „Het is zaak, aldus meer werklust uitstraalt. Hij hoopte de wethouder, het bereikte in het dat God de kracht mocht geven om sociale leven ook te verwerkelijken nog vele jaren als voorzitter te mo- in het economisch leven. Hij wenst gen werken. Ook sprak hij waarde in dezelfde sfeer als van de feest- jie^ bestuur toe, dat het op dezelfde rende woorden tot de afdeling, vergadering hebben de leden van de V/ijze het werk zal kunnen blijven afdeling Leiden van de Kath. Trans- doen, dat het de kracht zal vinden het werk voort te zetten, doordrongen van de wetenschap, dat de organisa ties in ons land van grote betekenis zijn. portarbeidersbond „St. Bonifacius' de viering van him veertigjarige be staan voortgezet. Gisteravond hield het bestuur van acht tot negen in het St. Antonius Clubhuis receptie en het is een geanimeerd gaan en ko men geworden van vrienden, beken den en andere belangstellenden. Om acht uur precies zat het bestuur klaar om handen te schudden en om één minuut over acht kwamen de De heer A. van Dijk, voorzitter van Wie er onder meer waren Onder de velen, die de receptie be zochten waren vertegenwoordigers van de vakgroepen in leiden van de KAB. Daar waren ook pastoor W. E. de katholieke raadsfractie zei dat hij Blok van de St Petrusparochie, de zich sterk verwant' voelt met transportarbeiders, er is een tijd ge weest, dat ook hij goederen heeft ver voerd overzee van het ene land naar het andere. Voor de oorlog onderhield heer K. F. de Bree, voorzitter van de KAB te Leiden, mevr. C. Uphoff Visser en mevr. A. M. Nijenhuis na middagen, doch soms ook zondagen moest ploeteren, bewondering voor de charmante wijze waarop hij iemand, wiens mening hij niet deelt, aan het verstand brengt hoe hij er over denkt. Spr. bood vervolgens een geschilderd stilleven aan. Hierna werd nog het woord gevoerd door de heer P. Deul, namens de inofficiële huldigingscommissie (compleet met hoge hoeden), die een met humor doorspekte toespraak hield, en de heer C. Rietman, namens de perso neelsvereniging G.G.V. Gelaste en Geklonken Vriendschap. Tot slot sprak de heer Tuithof woorden van dank voor de geluk wensen en het prachtige geschenk en uitte tevens zijn waardering voor de goede sfeer op de administratie. Alle aanwezigen namen na afloop van de huldiging de gelegenheid te baat, de jubilaris en zijn echtgenote de hand le drukken. „Schrikwekkende" carrière Tot besluit van een 35-jarige ambts periode als secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, heeft dr. P. G. Knibbe gis termiddag, tijdens een officiële lunch afscheid genomen. Bij deze gelegen heid werd de scheidende secretaris wat ze voor spr. hebben betekend Hij eindigde met de beste wenset voor een gelukkige levensavond. Voorzitter Van Waveren, die ver volgens het woord nam, sprak over de „K. v. K. v. K.": de Kamer vat Koophandel van Knibbe. Hij zag de Kamer voor Rijnland iets da met zijn secretaris was vergroeid er dat zekere eigenschappen met hen gemeen heeft. In een geestige verge lijking met wat „Het Sterrenboek onderscheiden met het ridderschap in zegt over hen, die „onder De Leeuw' de Orde van Oranje Nassau. geboren zijn, gaf spr. een opsomming Spoedig na het korte welkom door van deze eigenschappen. Hij kwam de voorzitter van de Kamer van tot de slotsom, dat wat de Kamer ge- Koophandel, de heer T. M. H. van worden is, het levenswerk geworden Waveren, nam de burgemeester van is van de heer Knibbe. Na een al- eerste gelukwensers binnen. De be-hij ook al nauw contact met de heer stuursleden met de met goud onder- j Spierings in het werk van de kath. scheiden voorzitter in hun midden actie voor God. Hij wenste de voor- moesten menig keer opstaan, hand zitter geluk met zijn gouden onder schudden en weer gaan zitten en descheiding, maar hij beklaagde hem i 1 I ook een weinig, omdat deze onder- Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, het woord. Het was de burgemeester opgeval len, dat dr. Knibbe zijn functie in de K. v. K. had aanvaard in het jaar 1922, het jaar waarin hij na zijn studie de stad had verlaten. Na zo veel jaren ontmoette hij dr. Knibbe weer voor een afscheid. Spr. zeide „geschrokken" te zijn bij het horen van de loopbaan, die de scheidende secretaris in die jaren had voltooid. Niet alleen heeft dr. Knibbe de Ka mer van Koophandel versterkt en tot bloei gebracht, ook heeft hij talloze functies verricht in het belang van de gemeenschap en van de gemeente Leiden. Een opsomming van die func ties getuigde dat de belangstelling van dr. Knibbe ver buiten de grenzen van zijn bureau ging. Bij dat alles had de scheidende functio naris nog geruime tijd gelegenheid om zitting te nemen in de Provin ciale Staten. Voor alles gaf de bur gemeester uiting aan zijn bewonde ring voor de aanval, die dr. Knibbe gedaan heeft op de Warmonder Tol. Zijn afscheid laat ongetwijfeld een j blijven handelen en waakzaam te leegte achter in het leven te Leiden.ven in de toekomst. Een leegte, die evenwel gevuld wordt door de terugblik op zulk een De receptie, voortreffelijke carrière. scheid geldt niet langer meer de mens die zulk werk heeft opgebouwd: hei is zijn persoonlijkheid, die blijft voort leven. De herinnering aan de wijze, waar-l op de heer Knibbe de K. v. K. voor Rijnland heeft bestuurd, is de bestt beloning voor dit levenswerk. De gehuldigde functionaris kwaa zelf als laatste aan het woord en het waren niet anders dan woorden vai dank, die hij sprak. Dank aan de koningin, die werk met een ridderorde had willen bekronen; dank aan de burgemees ter, aan het bestuur en de leden van de Kamer voor de hulde en de sa menwerking. Maar voor alles bracht spr. dank aan God, die hem de ge-; nade had gegeven, al dit moois in zijn1 leven te mogen genieten. Spr. herinnerde er aan, dat hij al tijd had gehandeld, geleid door een sterke drang naar vrijheid en onaf hankelijkheid. Dit klopt niet altijd met de opvattingen in de moderne tijd maar de scheidende secr. be zwoer de Kamer in dezelfde geest te NV Dl CONDOR DISTIll HRtXf RIJ IFIUFN voorzitter in Ihet bijzonder hoorde vele gelukwensen in bloemrijke be woording gesteld aan. Tussendoor klonken ook officiële speeches en de eerste die het woord tot de jubileren de afdeling richtte was de heer J. A. Aalders, voorzitter van de Algemene Katholieke Werkgevers Vereniging afd. Leiden. Hij feliciteerde de voor zitter met de onderscheiding, die deze van 'het hoofdbestuur had ontvangen, een onderscheiding, die de heer Spiering als „sjouwer en zwoeger" voor de goede zaak verdiend heeft. Uit het feit, dat de voorzitter dit in signe vier jaar te vroeg heeft gekre gen blijkt, dat zij spontaan is gege ven; niet omdat een bepaald aantal jaren is volgemaakt, maar omdat de onderscheidene er werkelijk voor in aanmerking komt. Hij wenste ook de afdeling geluk; een goede geest in de bond noemde hij van grote bete kenis. Vóórzwemmer. Wethouder S. Menken sprak na mens b. en w. van Leiden en met een kleine woordspeling op de naam van de voorzitter stelde hij dat men „een spiering uit moet gooien om een ka bel jouw te vangen, hiermede aan duidend, dat een organisatie staat of valt met een bepaald soort „voor- J zwemmer". De heer Spiering heeft zich zulk een voortreffelijk voor zwemmer getoont en hy complimen teerde hem dan ook van harte met de onderscheiding die deze had ont vangen. Het werk van de afdeling is en was van grote betekenis. Jonge mensen aanvaarden zo gemakkelijk de dingen van deze tijd zonder zich te realiseren, welk zwoegwerk werd verricht om te bereiken wat nu be reikt is. De sociaal economische struc tuur van ons land kan men zich niet meer denken zonder de organisatie. Maar dat is wel eens anders geweest. Hij dankte de afdeling voor het be- V J i Li Bekroning. Deze carrière heeft H. M. de Ko ningin willen bekronen met het Rid derschap in de Orde van Oranje Nassau, met de veriserselen waarvan de burgemeester vervolgens dr. Knibbe begiftigde. De heer C. F. Meerpoel, vice-voor- zitter van de Kamer, sprak als eer ste zijn gelukwensen uit. „Es gibt im Leben manchmal Momerite" adus spr. en dit is een gelukkig moment, dat de heer Knibbe in goede gezondheid mag beleven. Hij prees de aftredende secr. om diens inzicht en verdraagzaamheid. Hij releveerde, dat de heer Knibbe zijn ambt had aanvaard in een chaos, die hij had herschapen in een goe de en sterke K. v. K.. Hij bood voorts zijn persoonlijke gelukwensen aan en dankte de heer en mevrouw Knibbe voor alles wat ze voor de Kamer hebben gedaan en Bovenstaande maquette laat de plannen zien die het gemeentebestuur van Leiden heeft met de strook grond, die ligt aan de Zijl en de Wil- langrijke werk, dat zij gedaan heeft lem de Zwijgerlaan. Ontslag werknemers Men schijft ons: Reeds gedurende meerdere jaren heeft het bestuur van de Leidsche Wolspinnerij n.v. te Leiden volledige aandacht gewijd aan de modernise ring van het bedrijf te Veenendaal, onder gebruikmaking van de moge lijkheden, die de snelle technische ontwikkeling van de laatste jaren daartoe aan de kamgarenindistrie heeft geboden. Deze modernisering was mede noodzakelijk met het oog op de hand having van de belangrijke export der K.A.B. St. Petrus- en Lodewijksparochie. Op maandagavond, 3 februari a.s. wordt er in de Jacobazaal van Den Burcht een klaverjas- en sjoel wed strijd gehouden voor dames en heren. Aanvang van de avond 8 uur. Leden van de K.A.B. toont uw belangstel ling en maakt dat u aanwezig kunt zijn. Er wordt gespeeld om mooie pry zen. vennootschap en zal het, naar de di- tectie hoopt, mogelijk maken bij de ontwikkeling van de Europese markt het hoofd te bieden aan de vergrote concurrentie enerzijds en te streven naar uitberiding van deze export an derzijds. De in het bedrijf te Veenen daal doorgevoerde verbeteringen en vernieuwingen hebben thans het punt bereikt waarop het voor de wolspin nerij mogelijk is hier eveneens de rectie hoopt, mogelijk maken bij de verre door het bedrijf te Leiden werd geleverd. Derhalve werd het onver mijdelijk te besluiten tot stopzetting van de fabricage in het bedrijf te Leiden, dat bovendien bij de huidige normen als verouderd moest worden beschouwd, en voor de toekomst alles te concentreren te Veenendaal. Helaas brengt deze sluiting van het Leidse bedrijf ook consequenties met zich ta.v. de hier nog in dienst zijn de overigens relatief kleine perso neelsgroep. Voor zover ontslag voor deze werknemers onvermijdelijk is gebleken zal hiervoor een gunstige regeling worden getroffen waarbij rekening wordt gehouden met de duiur van het diènstverband. Bij het cijfer 1 ligt de Willem de Zwijgerlaan, het cijfer 2 duidt de plaats aan waar een woonarkhaven aangelegd zal worden, 3 is een mo derne bebouwing van flatwoningen met galerijen, met vier woonlagen. i deze huizen worden de z.g. maisonettes aangebracht. Dit zijn wo ningen, die het woongedeelte bene den hebben, met daarboven de slaap kamers. met het voordeel, dat de be woners de slaapgelegenheid boven zich hebben en ook nooit gestoord kunnen worden door lawaai van de bovenburen. Bij 7 is plaats voor een winkelcen trum en een bejaardencentrum, bij 6 ligt de katholieke lagere school aan de Timorstraat, die uitgebreid zal worden met een katholieke kleuter school en een gymnastieklokaal; 5 duidt de plaats aan waar een twee de vakschool voor meisjes zal ver rijzen, terwijl er naast de woonark haven nog plaats is voor drie open bare scholen, een kleuter-, een lagere- en een ULO-school. Bij 4 ligt de zweminrichting de Zijl, die vernieuwd moet worden. Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor EehoorteaankondiQingen WOONSCHUIT GEZONKEN Gistermiddag omstreeks 3 uur is de woonschuit van de heer Nierop, in de Molensloot te Voorschoten ge zonken. De brandweer die spoedig ter plaatse was, had pech met de motor- pomp, zodat niet direct gepompt kon worden. Gemeente-werklieden en omstan- oers hebben nog getracht om de schuit te stutten tegen de overzijde, doch dit was niet meer mogelijk. Op het moment dat de pomp van de brandweer weer functioneerde, stroomde het water zo hard naar binnen dat de schuit spoedig zwaar slagzij makte en half vol water liep. Het meubilair kon echter nog wor den gered, alsook de verdere inven taris. Ingezonden door J. v. d. K. Op de receptie, die van half vie: tot vijf uur plaats vond in het ge bouw van de Kamer van Koophan del aan de Stationsweg, zagen we deputaties van vele gemeenten uil Rijnland, alsook afgevaardigden van talrijke hamers van Koophandel uil het gehele land. Ook de vereniging van Secretarissen van Kamers van Koophandel liet zich niet onbetuigd. Nadat de burgemeester van Leiden aan de lunch had aangezeten, waren des middags namens de gemeente aanwezig de wethouders D. J. 'v. d, Kwaak en S. Menken. Voorts zagen we de heer D. Lem, directeur van Gemeentewer ken, alsook zijn voorganger, de heer L D. Boogerd, de heer H. J. de Jongh,; oud-directeur van gemeentereiniging te Leiden, en de directeur van hei openbaar slachthuis, dr. K. Reitsma. Ook waren aanwezig de besturen van VEBO en VW, waarbij ook de oud- directeur WV, de heer J. Visset acte de présence gaf. De heer J. A. E. Aalders kwam namens de Katholieke Werkgevers; de heer J. C. J. Lam- bermont voor de Leidse Midden stands Centrale. Ir. A van Driel en mr. J. Ph. de Ruyter de Wildt ver tegenwoordigden de ver. v. Leidse In dustriëlen en mr. S. J. Fockema An- dreae kwam namens het Hoogheem raadschap Rijnland. Alum. Jaloezieën ALTIJD PRACTISCH: 's winters als koude wering 's zomers als zonwering OFF. DEALER D. LADAN Inl. en toonkamer: MOLENSTEEG 27 Leiden Telefoon 21375 (Advertentie), Woensdag zijn vijf bruinvissen op Texel gearriveerd, die bestemd zijn voor een onderzoek dat zal worden verricht door het zoölogisch station uit Den Helder. De vissen verblijven in een kanaal bij Oosterend en tij dens het transport van de vrachtwagen over 200 meter naar het kanaal is een van de vissen overleden. De a® dere zwommen onmiddellijk vrolijk rond. Op een draagbaar werden de vissen van de vrachtwagen naar hf' kanaal gebracht.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6