RIJNSTREEK Gemeenteraad van Katwijk besprak bouw van twee bejaarden-centra L.T.B. van „Kring Duinstreek" zag „De verschoppeling" ZATERDAG 1 FEBRUARI 1958 DP LEIDSE COURANT PAGINA 3 De raad van Katwijk kwam in 500 dagleerlingen. Op heden wordt openbare vergadering bijeen. Na de opening hield de voorzitter de ge bruikelijke Nieuwjaarsrede. Deze rede werd door de heer Van der Zwan beantwoord. Voor de verwezenlijking van de t.z.t. te saneren gebieden is het ge wenst, zeggen B. en W. in hun prae- advies, elke mogelijkheid aan te «rijpen om de eigendom te verwer ven van voor amovering bestemde opstallen in die gebieden. Zulk een gelegenheid doet zich thans weer voor nu het pand Zuidstraat 72 door de bewoners is verlaten. De eigenaar de heer A. Hasenoot, Louwestraat 18 f is bereid het pand voor 200. aan de gemeente af te staan. B. en W. stellen voor tot aankoop over te gaan. De tegenkanting van de raad bleek zodanig, dat B. en W. dit voor stel terug namen. Aan het politiebureau aan de Voor straat dienen nodig enkele voorzie ningen te worden getroffen. De kos ten van de diverse werken worden geraamd op 25.00.B. en W. vra gen hiervoor het benodigde crediet. Nu verscheidene bedrijven op het industrieterrein hun panden in ge bruik hebben genomen is herbestra ting aldaar zeer nodig. Ook zal het terrein van betere straatverlichting moeten worden voorzien door het plaatsen van 10 lichtmasten. In to taal vergen deze werken een uitga ve van 24.300. Bejaardencentrum. De Landelijke Hervormde Bouw- stidhting voor Bejaarden vraagt me dewerking voor de stichting van een bejaardencentrum. De commissie voor sociale zaken heeft deze aange legenheid reeds in studie en is tot de conclusie gekomen dat het wen selijk is de totstandkoming van zulk een centrum, een interkerkelijke or ganisatie waarin iedere partner met gelijke rechten en plichten zitting kan nemen. Vast kwam te staan, dat met uitzondering van de Ned. Herv. Kerk te Katwijk aan Zee, die ver klaarde voor hetzelfde doel reeds in eigen kring een stichting in het le ven te hebben geroepen, gevormd door de Kerkvoogdij, Gasthuis, Wees huis en Diakonie. alle kerkgenoot schappen bereid waren tot het hier voor bedoelde lichaam toe te treden. Om meerdere redenen is het ver zoek van de Ned Herv. Kerk te Kat wijk aan Zee later ingetrokken doch als het ware overgenomen door de Landelijke Hervormde Bouwstioh- ting voor 'bejaarden te Utrecht. De gedachte van de Landelijke Herv. Bouwstichting gaan uit naar de bouw van ook, ook voor personen, beho rende tot andere kerkelijke gezind ien toegankelijk pensionhuis voor be jaarden met een capaciteit van 130 verzorgden benevens 10 ziekenbed den en 10 personeelsbedden alsmede 20 bejaard en woningen voor echtpa ren. Dit achten B. en W. voorhands voldoende en B. en W. adviseren de gevraagde grond in het uitbreidings plan „Overduin" groot 11/2 a 2 H.A. hiervoor te reserveren. Grond en bouwkosten worden voorlopig geraamd op 1.400.000.en instal- latiekosten, ongeacht het meubilair, worden geraamd op 185.000.De oensionprijs is op heden nog moei lijk vast te stellen, maar zal vermoe delijk plm. 2500per jaar bedra gen per persoon. Overtuigd van het grote belang voor de gemeente dat zich ter plaat se een goed geoutilleerd bejaarden centrum bevindt adviseren B. en W. de raad aan de Landelijke Herv. Bouwstichting voor Bejaarden te Utrecht te berichten dat de raad in principe wil medewerken aan ge noemde Stidhting voor bejaarden en man, Valken-b.weg lb tel. 2921. o.m. bereid is genoemde grond t.z.t. aan haar te verkopen tegen nog na der vast te stellen voorwaarden de benodigde bouwvoorschotten te ver strekken en mede te werken aan de verkrijging van de benodigde steun uit 's Rijks kas. Tenslotte vragen B. en W. de raad reeds thans een uit spraak, dat ten behoeve van nog een bejaardencentrum een plaats zal worden ingeruimd in het in voorbe reiding zijnde plan van uitbreiding voor het gebied ten noorden van het uitwateringskanaal. Op dit voorstel volgt een bijna eindeloos debat waar aan door een twaalftal leden wordt deelgenomen. Aan de wensen en op en aanmerkingen door die leden waarbij het soms heftig toeging, maakte de voorzitter een einde door aan het prae-advies toe te voegen: 1. dat, als het zover is, tot stich ting besloten wordt twee gedele geerden uit de raad in het bestuur der Stichting zullen zitting nemen; 2. in het bestuur een afvaardiging zal zitting nemen van alle kerkge nootschappen, die aan de Stichting deelnemen; 3. voor een eventueel te stichten 2e bejaardencentrum wel grond ge reserveerd zal worden, doch nog niet de plaats genoemd wordt waar deze sticbting zal gebouwd worden. In deze vorm werd het voorstel van B. en W. met algemene stemmen aangenomen. De discussies hierover hadden bijna twee uur geduurd. Op een verzoek van de heer A. Paap, Chr. de Wetstraat Katwijk aan Zee om vergoeding van reiskosten voor zijn dochtertje Marjjtje die de school voor buitengewoon lager on- °®vwijs „Effatha" te Voorburg gaat bezoeken en als leerling reeds is toegelaten, ten bedrage van f 650. Per jaar, wordt goedgunstig beschikt. de school bezocht door 600 dagleer lingen en 150 leerlingen voor diver se cursussen waarvan ongeveer 150 afkomstig zijn uit buitengemeenten voornameijk Rijnsburg en Valken burg. Dat is een onhoudbare toestand De inspectrice van het Nijverheids onderwijs heeft al herhaaldelijk be zwaren gemaakt. Maar dat de stich ting van een tweede school zeer ur gent is, blijkt uit de geboortecijfers, die steeds oplopen: in 1943 512 en in 1957 732. Thans wordt de school in hoofdzaak bevolkt door meisjes van de jaarklasse 1944 en 1945. In die twee jaren was het geboortecijfer totaal 1033 doch in 1956 en 1957 was dit totaal 1463. Het aantal inwoners steeg van 1945 (18198) tot 1957 (27932). Na deze uitvoerige toelich ting besluit de raad met alg. st.: de stichting en instandhouding van een tweede chr. industrie- en huishoud school in deze gemeente noodzakelijk te verklaren. Geen bezwaren, dus aangenomen. Volgt een prae-advies van B. en W. naar aanleiding van een verzoek van de aquariumvereniging „De Dis cus' om toekenning van een subsidie ter dekking van 't tekort ad f 696.68 van een gehouden tentoonstelling. De grootst mogelijke meerderheid van B. en W. adviseren afwijzend te beschikken op grond van het feit dat gemeentewerken en gemeente bedrijven aan de totstandkoming hebben meegewerkt; dat B. en W. op ,TT de exploitatie geen invloed hebben Woud, 90 jr. wedn. van C. Duinhoven; kunnen uitoefenen en dat de exploi- £\.v' Groningen, 86 jr. wed. van L. HAARLEMMERMEER Geb.: Geert M., z. v. J. v. d. Woude en L. Bouwmeester; Elisabeth J. M., d. v. J. Zeldenthuis en E. W. v. Wouw; Evert, z. v. G. Reurekas en J. Hoogmoed; Geertruida Th. P., d. v. J. L. v. d. Zwet en M. Beerendonk; Ariën, z. v. J. C. Gehrels en A. Knibbe; Cornelis J., z. v. P. C. Cle mens en M. M. Slijkerman; Alida J., d. v. A. Griekspoor en E. Verboom; Piet K., z. v. J. Klitz en S. H. M. Bijs ter; Leo, z. v. B. Buis en S. C. v. Beek; Johannes, z. v. J. Nieuwenhuijs en A. C. Brörens; Fredericus J. M., z. v. C. G. T. de Bruijn en C. M. A. v. d. Lubbe; John, z. v. C. Striegel en J. Hoog en boom; Janine C., d. v. J. Osse- waarde en P. C. Mes; Hilde, d. v. H. L. H. de Vos en O. R. Visscher; Eliza beth J. M., d. v. J. W. Haaker en W. M. Post; Maria P. H., d. v. P. J. B. Hinten en P. J. M. Otten; Pieternella C., d. v. J. Verhagen en M. Dekker; Janwillem, z. v. H. C. Meijer en A. Vis; Gerardus C., z. v. G. J. Kassing en G. M. Pelk; Cornelis A. J., z. v. J. Geerse en P. Jobse; Hendrik J., z. v. J. de Ven te en H. van den Ban; Wil- helmina M., d. v. A. J. Konijn en A. M. v. Baar. Ondertr.: A. Poppe, 24 jr. en H. J. Schleiffert, 23 jr.; G. M. v. Duren, 24 jr. en Th. M. Vastenhout. 26 jr.; Th. A. Stolwijk, 23 jr. en Th. M. Bo- gers, 22 jr.; J. S. v. Gulik, 29 jr. en J. M. Eggermond, 22 jr.; H. Ouds hoorn, 23 jr. en C. den Haan, 27 jr. Getr.: A. H. Visser en C. Kusters; G. R. W. A. Winkel en S. v. Geffen; M. W. Alderden en J. de Vette; G. Hoogbruin en M. H. Meijer; P. Wes- selius en E. Offerman; E. Kant en J. W. Verbeek. Overl.: D. J. Jansen, 83 jaar wedn. van H. v. Kerkhoven; J. Groen in 't Tweede schoolgebouw, industrie school. u Dan is er een voorstel van B. en w- om de stichting van een tweede schoolgebouw ten behoeve van de Dhr. Katwykse Industrie- en Huis houdschool urgent te verklaren. Op 19 maart 1952 is deze school geopend. Dit schoolgebouw is toen berekend tatie-opzet zeer onvolkomen geweest is, n.l. inplaats van f 1100.— winst zoals aanvankelijk was voorgerekend er een tekort is van 696.68 min het netto overschot van een gehouden bazar ad. 250.wordt 446.68. De meningen hierover waren lang niet eenstemmig. Dr. O verdij king wil behalve gerechtigheid ook genade laten gelden en stelt voor 250.bij te dragen. Van hetzelfde gevoelen zijn de heren C. van der Plas en Mr. van der Plas. De heer Nasveld pleit, voor 50% van het tekort, de heer Grimbergen wil een renteloos voor schot geven. Het voorstel van B. en W. om 50% van het tekort te geven werd met 143 aangenomen. De stukgevaren gaszinker. De voorzitter zegt een extra punt aan de agenda te moeten toevoegen. De gaszinker in de Rijn is stukge varen, weshalve de bewoners van het Overrijn zonder gas zaten. Een nood voorziening is aangelegd maar ook hierin zal spoedig moeten worden voorzien. In verband met eventuele uitbreiding in die omgeving zal een zwaardere gaszinker moeten worden aangelegd. Maar dit geval zal naar ra ming plm. 23.000.— kosten. B. en W. vraen een crediet van 25.000.ma ximum. Niet geheel uitgesloten is het dat er nog iets terugkomt van de verzekering. Het voorstel dat voor de raad een grote teleurstelling was, werd z.h.st. aangenomen. K. en O. In tegenstelling tot het jaar 1956 toen de omzet der groen teveiling de 4 miljoen overschreden had, was deze omzet over 1957 3.987.508.niettegenstaande de kwantiteit der aangevoelde produc ten 15% hoger was dan in 1956. Van de totale aanvoei ging 15% van de omzet in geld weg voor export. KATWIJK AAN DEN RIJN Medische dienst. De zondags dienst wordt voor de patiënten van de doktoren H. M. Hueting, J. Berg man, E. E. v. d. Laan en J. C. Hagen voor Katwijk, Valkenburg en Rijns- burg waargenomen door dr. J. Berg- KATWIJK AAN ZEE Medische dienst De zondags dienst zal zondag worden waargeno men door dr. Lodder, St. Andreas- plein 2, tel. 2424. Slimmen; J. de Groot, 78 jr. wedn. van T. Stapel; M. M. v. d. Horst, 65 jr. echtgenote van W. v. Duren. LISSE Raadsvergadering De gemeen teraad komt maandag 3 februari, des namiddags 3 uur ten Raadhuize in vergadering bijeen. Op de agenda van de Openbare verhandeling ko men slechts een tweetal formele pun ten voor, daarna gaat de Raad in ge heime zitting om het concept uitbrei dingsplan en de daarmee verband houdende vraagstukken te behande len. Medische dienst. Dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. Geb.: Sophia M., d. v. C. J. Schoone en J. J. de Swart; Petronella A. M., d. v. P. J. v. Kesteren en G. J. v. Stijn; Johannes C. P. M., z. v. E. C. Meeu- wissen en M. E. Weenink; René, z. v. A. Geljon en E. M. Venhoven; Theo- dorus C., z. v. J. F. Prins en C. H. v. d. Aart. Ondertr.: J. H. v. Beek te Voorhout en A. M. Mens. Getr.: J. K. Ras te Hillegom en M. v. d. Bent; L. Broekhuizen en H. Ko renhof. N00RDWIJK Onderscheiden. Woensdag 5 febr. 's middags om half vier zal aan mej. Johanna M. de Graaf wegens 15-jarig trouwe dienst bij mevr. Van Spanje- van der Griend door de Ned. Ver. van Huisvrouwen een medaille en oor konde worden uitgereikt. 0EGSTGEEST Ver. Veilig Verkeer Onder voor zitterschap van dr K. Simon-Thomas hield genoemde vereniging een alg. vergadering in „Het Witte Huis". De voorzitter constateerde, dat de be langstelling voor de vereniging toeneemt. Na goedkeuring der notulen bracht de secretaris, jhr. Teding van Berk hout. een jaarverslag uit en rele veerde de activiteiten van de ver eniging vanaf de oprichting. Het le dental bedraagt thans 149. De heer W. Eggink rapporteerde de financiële toestand. Er was een batig saldo van 77.96. Namens de kascommissie rappor teerde de heer Cats de resultaten van het onderzoek der boeken en be scheiden, waarna de penningmeester Donderdagavond was de grote zaal van hotel Flora in Hillegom ei-vol toen de heer P. Vergeer als voorzitter van de kring Duinstreek, het wel komstwoord sprak. Het verheugde hem, dat de belangstelling zo groot was. Hy vroeg de medewerking van de dames om ook de heren naar de vergaderingen te sturen. Speciaal verwelkomde hij de g.a., pastoor Braak uit Sassenheim. Gaarne gaf hij het woord aan de toneelgroep be staande uit leden van L.T.B., L.T.J. en L.T.M. die onder de bekende lei ding van de heer P. G. v. d. Kraan een toneelspel zouden opvoeren. Bij het opgaan van het doek trof ons direkt het mooie decor van het boerenerf. De juiste stemming werd verkregen door de geluiden van koeien, kippen en varkens. De hou ding van de personen op het toneel liet ons goed voelen wat er in dat gezin leefde. De stugge boer Harm was gewend, dat iedereen zou buigen voor zijn ijzeren wil. Tonia, zijn jong ste dochter, die nog thuis is wil hij gekoppeld zien met een boerenzoon uit gelijke stand. Zij heeft echter haar hart aan Jan de knecht gegeven. Dit brengt natuurlijk de nodige wrijving. Zijn zoon Nol, die weduwnaar is, komt zijn besluit mededelen dat hij zijn boerderij verkoopt en tuinder wordt. Ook hij was „verkwanseld". De wolken stapelden zich op. In zijn vroeger leven heeft de boer een moord begaan en zijn broer hiervoor laten boeten. Deze komt nu na 38 jaar als zwerver om eindelijk af te reke nen. Zijn eis is, dat Tonia en Jan zul len trouwen en op een eigen bedrijf °P een huisvesting van maximaalk komen. In ruil hiervoor krijgt hij het bewys, waarmee de zwerver kan aan tonen, dat de boer de schuldige was. Het heeft nog heel wat voeten in aarde vóór Tonia en Jan eindelijk ge lukkig worden. Dit stuk bracht vele spannende en ontroerende momenten. De vrolijke noot, in de persoon van de veldwach ter, kwam op de juiste tijd en was niet overdreven. Het melo-dramati- sche werd vermeden. Iedere speler vanaf de kleinste tot de grootste rol kwam goed over het voetlicht. Een bewijs van het goede spel was wel, dat in zo'n stampvolle zaal met veel jong volk geen rumoer werd gehoord Toen het doek na het laatste bedrijf gehaald werd ontvingen de speelsters, spelers, souffleuse en regisseur 'n ge weldige ovatie voor het gebodene. De heer Vergeer dankte allen en hoopte op een weerzien van alle aan wezigen het volgend jaar. Het was vroeg in de morgen toen men na een zeer gezellig samenzijn huiswaarts ging. SASSENHEIM Medische dienst. Zondag 2 febr. a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. J. v. Nes. Sassenheim telef. .7119 en dr. A. W. Bots, Voor hout telef. 7393. Geb.: Matthea Th. en Johannes A resp. d. en z. van C. F. Zuidhoek en M. H. G. den Hollander; Anton R., z. v. A. G. de Wilde en R. B. Bout; An na G., d. v. M. Bakker A. Molema; Wijnand, z. v. W. v. Vliet en C. Leef. lang; Maria L. F., d. v. P. H. M. van Bourgondien en F. A. Freriks. OverL: Cornelis Kuipers, oud 87 jr. werd gedechargeerd onder dank voor het accurate beheer. By de rondvraag kwamen enkele verenigingsbelangen ter sprake o.a. de verkeersexamens, de verkeersbri- gades en verder te ontwikkelen acti viteiten. Hierna volgde sluiting. Jaarvergadering L.T.B. Onder voorziterschap van de tweede voor zitter, de heer P. v. d. Hulst, heeft de afd. Oegstgeest van de L.T.B. een goedbezochte jaarvergadering gehou den in café Knynenburg. Secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslagen uit, waarna het aan het bestuur toege voegde L.T.J.-lid, de heer P. van Rijn, een overzicht gaf over de ge houden Oogstdankdag. De periodiek aftredende bestuurs leden de heren P. v. d. Hulst en H. de Groot, resp. tweede voorziter en secretaris, werden herkozen. Besloten werd te trachten in sa menwerking met de andere plaatse lijke kath. verenigingen in de vasten tijd een parochiële emigratie-avond met film te organiseren, te geven door de Kath. Emigratie-stichting. Doel van deze avond moet zyn meer bekendheid te geven aan vermelde kath. stichting voor voorlichting aan emigranten, daar helaas zo weinige katholieke emigranten zich wenden voor voorlichting enz. tot vermelde kath. stichting. Na afloop van de vergadering bracht men de avond in gezelligheid door. Ook was er een verloting. Raadsagenda De gemeenteraad vergadert woensdag 5 februari te 19.30 uur. Agenda o.m.: voorstel van b. en w. inzake het komplan „Blok GeversstraatRhijngeesterstraatweg Deutzstraat"; idem tot overname /an grond van de stichting tot op richting en instandhouding van een bejaardencentrum; idem inzake de Warmonderweg; idem tot het nemen van verschillende verkeersmaatrege len. RIJNSBURG, Geboren: Gusta Gijsbertha dr an C. Tavenier en J. M. Bakkum; Willem Frederik Adrianus zn van W. F. A. Denekamp en J. Andriessen; Jan Hendrik zn van H. C. Koetsier en P. Hogewoning (allen te Leiden geboren); Tromp zn van D.'fip. Hoge woning en A. Bakker. Ondertrouwd: Pie ter F. Lindhout 49 j., te Noordwijk, en Prijna Lind hout 49 j. Overleden: Casper Glasbergen 84 j., weduwn. van Anna M. Slothouber. Boer. VOORHOUT Medische dienst. Zondag 2 febr. a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. J. v. Nes, Sassenheim telef. 7119 en dr. A. W. Bots, Voor hout telef. 7393. VOORSCHOTEN De r.k. middenstandsvereniging ,,St. Franciscus van Sales" houdt morgen haar jaarfeest, dat wordt in gezet met een H. Mis om 10 uur in de kapel van het klooster van de Pa ters Montfortanen, huize Beresteyn. Na afloop gezellig samenzijn, 's Mid dags is er in „Het Wapen van Voor schoten" een kindermiddag, die wordt verzorgd door het theaterbu reau van Carla Flink en 's avonds een kleinkunstprogramma, waaraan Jan de Cl er medewerkt. Bal na on der leiding van Evert Castelein. Medische dienst Dr. Th. J. Ties, Leidseweg 51, tel. 2520. Zuster: Ge zondheidscentrum, Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. Geb.: Antonius L. Th., z. v. A. L. Degen aar en E. L. Th. Wachters; Ma ria A. J. B., d. v. H. J. A. v. Dongen en Y. L. J. J. G. Dewez; Nelleke, d. v. C. Grootveld en J. Huijser; Ma rianne, d. v. M. de Koning en A. Kortekaas; Victorius J. J., z. v. C. W. Zoetemelk en W. v. Wissen; Ge boren te Leiden: Michiel P. G., z. v. B. Hobbelink en P. Belloni. Ondertr.: G. Thierry en J. C. H. Broeren. Getr.: C. Scheentjes, 27 jr. te 's-Gra. venhage en A. Stammers, 25 jr.; F. J. v. Hest, 26 jr. te Hilversum en E. L. M. Duijnstee. Overl.: A. Jansen, 76 jr. wed. van F. G. Troost. Overleden te Leiden: L. J. Boesberg, 59 jr. wed van A. C. den WARMOND Medische dienst. Zondag 2 febr. a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. J. v. Nes, Sassenheim telef. 7119 en dr. A. W. Bots, Voor hout telef. 7393. WASSENAAR Oranjebal in verenigingsgebouw Ter gelegenheid van de verjaardag van HKH Prinses Beatrix heeft de Wassenaarse Oranjevereniging „Ko ningin Wilhelmina" gisteravond in het verenigingsgebouw een bal geor ganiseerd. De belangstelling ervoor was minder groot, dan waarop de commissie van voorbereiding gere kend had; de ongeveer 100 aanwezi gen hebben echter een prettige avond gehad. Vice-voorzitter W. J. Hooge- veen sprak een kort welkomstwoord en nadat het Wilhelmus gespeeld was nam het bal een aanvang. Het bekende dansorkest „The Dixieland Pipers" onder leiding van Eric Krans verzorgde de dansmuziek. De zaal was met oranje linten versierd. Aan de wand had een portret van Prinses Beatrix een ereplaats gekregen. Het dansen werd afgewisseld met het op treden van de varietéartist Nicholls. Volkstuindersverenlging pacht com plex vap 20 tuinen Op de jaarver gadering van de Wassenaarse Volks- tuindersvereniging die gisteravond in Café Flora gehouden werd, is met algemene stemmen het bestuursvoor stel aanvaard, om in de omgeving van de Ruigelaan een stuk grond te pachten, waarop een complex van 20 volkstuinen kan worden geves tigd. De grond, die buiten het uit- BOSKOOP Jaarvergadering Oranjevereniging. De voorzitter, de heer P. J. Kooi) opende de vergadering en merkte daarbij op, dat de belangstelling in verhouding tot het aantal leden, dat de 1800 is overschreden, maar matig was. Het jaarverslag gaf een overzicht van de feestelijkheden in het afgelo pen jaar waarvan vooral de zwem wedstrijden en het water-skieën veel belangstelling hebben getrokken. Hoewel door uitbreiding der fees telijkheden en aanschaf van nieuw materiaal (o.a. een prachtige muziek, tent) het kassaldo danig bleek te zijn verminderd was er toch een batig saldo in kas. Namens de kascontrölecommissie werd door de heer A. van Velzen, lof gebracht aan de penningmeester de heer P. de Frankrijker, voor zijn uit. stekend financiëel beleid. Bij de bestuursverkiezing werden de heren L. M. van Drielen, J. H. van Tol, K. Kooij en C. de Frank rijker met grote meerderheid van stemmen herkozen. In de vacatures H. J. Vermeulen en W. Verwaaij werd voorzien door de verkiezing van de heren W. Schouten en H. Groene- veld. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat er een bijeenkomst is ge weest van besturen van Oranjever enigingen uit de omgeving van Rijn en Gouwe, die uitwisselingen t.a.z. van het organiseren van Oranjefees telijkheden ten deel hadden en dat 't in de bedoeling ligt om tot het aan vragen van Koninklijke Goedkeuring der vereniging over te gaan. Op 30 april a.s. hoopt de vereniging weer met de Boskoopse jeugd voor het gemeentehuis aanwezig te zijn voor het brengen van een aubade. Voor de te organiseren feestelijk heden op 30 april en het Oranjefeest medio juli werden door de aanwezi gen verschillende suggesties gedaan welke door het bestuur ziullen wor den bekeken. Over de vernieuwing van het con tract, aangaande het weer voor 5 jaar inhuren van het feestterrein in Reij- erskoop, zijn besprekingen met de eigenaar gaande. NIEUWKOOP K.A.B. In het parochiehuis hield de K.A.B, haar jaarvergadering, wel ke vrij goed bezocht was: In zijn ope ningswoord memoreerde de voorzit ter E. H. v. Dam de bestedingsbeper king, die nu zo ongeveer een jaar ge leden afkwam en met de ontstane kapitaalschaarste voor de arbeiders reeds zijn ongunstige invloed gaat uitoefenen, gezien de toenemende breidingsplan valt, is van particu liere zijde aangeboden. Staande de vergadering meldden zich 6 liefheb bers voor een gedeelte van het com plex; de verwachting werd uitgespro ken dat op korte termijn ook voor de overige perceeltjes liefhebbers gevonden zullen worden. De vergadering verwerkte onder leiding van voorzitter G. J. ten Arve een aantal huishoudelijke punten. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de heren ten Arve en A. C Hassing werden herkozen. Een twee tal percelen aan de Storm van 's-Gra- vesandeweg en 3 a 4 percelen in het uitbreidingsplan Zijlwatering, dicht bij het Havenkanaal werden aan de man gebracht. De grond bij het Ha venkanaal is gratis door de gemeen te beschikbaar gesteld; de tuinden lopen echter het risico, op korte ter mijn de grond te moeten verlaten. Plattelandsvrouwen Bij de be stuursverkiezing in de Bond van Plattelandsvrouwen werden mevr M. Binnendijk-v. d. Heuvel en mevr G. Stam-van Leeuwen herkozen. In plaats van de dames A. v. d. Marel- Wiedemeyer, H. van Leeuwen-Wol- mersheb en A. Uyterlinde-Visbeen die volgens de bepalingen van de statuten aan de beurt van aftreden waren, werden gekozen de dames M. Bos-Wentink, S. N. Roodenburg Treurniet en I. Uittenbogaard-van Nek. De avond werd gevuld met ge zamenlijk zingen onder leiding var mevrouw H. v. d. Stoel-Otto en met voordrachten door mevr. Duyven bode-v. d. Voet en mevr. Hofstee-de Vries. Doktersdienst. Gedurende het a.s. weekend wordt de doktersdienst in spoedgevallen waargenomen door de artsen J. A. J. Paulides, v. Zuylen van Nijeveltstraat 190 tel. 4561 en K. de Wit Jonkerlaan 83 tel. 2460. Apothekersdienst. Van zaterdag tot volgende week zaterdag wordt de apothekersdienst na sluitingstijd waargenomen door de Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Geb.: Cornelis J., z. v. G. v. d. Kamp en J. Cossee; Ferdinand, z. v. A. Bruijn en J. A. Kruithof; Maria H. K., d. v. J. Verbeek en M. M. van Breemen; Derk, z. v. J. G. Garritsen en J. B. v. Beek; Elisabeth, d. v. D. v. Leeuwen en W. E. Bekooij; Antonius M., z. v. W. J. Hopman en J. J. v. Wis sen; Cornelis M., z. v. T. M. Staal en B. B. M. van der Meulen. Ondertr.: J. A. Gladpootjes en A. C. T. W. Bellekom; A. G. v. Tol en M. Hendriksen; P. A. A. v. Dorp te Voorburg en T. J. Borsboom. Getr.: L. N. H. de Bruyn en A. Vis ser; J. C. Zandvliet en C. M. H. van den Berg; E. E. Beijer en S. G. Rem merswaal; C. v. Helden en J. H. Pflug; J. H. v. Haaster en M. B. H. van der Kroft; G. J. J. v. Gent en F. M. J. Borsboom. Overl. Th. H. Tolido, 66 jr.; J. M. Groen, 86 jr. echtgenote van H. Bors boom; H. W. Bal, 22 maanden; J. Th. Blekkink, 73 jr. wed van P. A. W. Eibers; P. L. Stennekes, 83 jr. wedn. van U. B. Welsink; M. Deurholt, 72 jr. echtgenoot van R. L. J. Remmers- waal. werkloosheid. Nu de'tijd slechter wordt is het toch nodig, dat wy K.A.B.-leden schouder aan schouder blijven staan. Er staat ook weer een nieuwe ledenwervingsaktie op touw, die hij zeer aanbeveelt en waarmee waardevolle prijzen te verdienen zijn. In verband met de op 9 febr. te geven K.A.B. toneeluitvoering komt de wanorde die geheerst heeft op de meisjesuitvoering van onlangs ter sprake. Uit de gedachtenwisseling, die daaruit ontstaat, worden praktische wenken gegeven om daar een eind aan te krijgen, waarvan we hopen, dat ze uiteindelijk resultaat zullen hebben. Hierna leest de secretaris, de heer A. Woerde, de uitgebreide notulen van de vorige vergadering, alsmede het jaarverslag, waarin hy o.a. de overleden voorzitter A. van Houten herdenkt alsmede het wel en wee van de afdeling in het vorige jaar. Dan krijgen we het verslag van dè penningmeester, de heer P. v. Hou ten, waaruit blykt, dat er aan in komsten en uitgaven f 968,74 kon worden geboekt. Vervolgens komen verslagen van onderafdelingen en instellingen. De heer N. Pouw brengt verslag uit van „Hulp in Nood". De inkomsten be droegen 91,49. De uitgaven 50, Saldo 41,49. Ook brengt hij verslag uit van Herwonnen Levenskracht, bij afwe zigheid van de beheerder C. C. van Koert. Aan donaties werd ontvangen 369,70. Goede weekoffer 149,89. De verloting bracht op 80,en de speldjesdag f 81,56. Ook dit jaar wer den verscheidene voorzieningen ten gunste van hen, die in nood verkeer den, getroffen, waardoor Herwonnen Levenskracht ook weer dit jaar met recht genoemd kan worden, de parel aan de K.A.B.-kroon. De heer H Bos deelt mee. dat dit jaar f 56,586 bij de Centrale volks bank op de boekjes werd gezet Er werd echter f 64.987 afgehaald, zo dat er nu nog is belegd f 85.000. Aan rente werd bijgeschreven f 2500. Ook het rechtskundig adviesbureau heeft weer enige malen bemiddeling verleend. De heer A. Woerde zegt dat het Kanunnik v. Schaikfonds dit jaar op bracht 256,59, een stijging van f 50,Er werden 35 nieuwe ther mometers uitgereikt. 1300 Studenten over het land profiteren ervan. Concordia, vertegenwoordiger E. H. van Dam, heeft afgesloten voor een bedrag van 17.650 in 1957. Aan premies werd ontvangen 5504, Bij overlijden werd uitgekeerd 1084,—. De bestuursverkiezing brengt de aftredende bestuursleden K. Eijs, N. Pouw, B. Cornelissen en A. Woerde met vrijwel algemene stemmen weer opnieuw aan de bestuurstafel. Aan de financiële kascommissie wordt toegevoegd de heer L. v. Dam. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt door de heren J. Eijs, P. Zimmerman, P. de Bruin en J. Ver- hage, waarna de voorzitter mooi op tijd taktisch een eind weet te ma ken aan de gedachtenwisseling, wan neer deze in het persoonlijke vaar water dreigt te belanden. NBEUWVEEN ERNSTIG ONGEVAL. Vrijdagmiddag, omstreeks kwart over twaalf had op de Oude Nieuw- veenseweg een vrij ernstig ongeval plaats. Een groepje kinderen, waaronder de byna vijfjarige Cees de Groot, wonende alhier, stond langs genoem de weg met elkaar te praten. Vanuit de richting Kattenbrug na derde een met een matige snelheid rijdende militaire vrachtauto. Op het moment dat deze auto de pratende kinderen op enkele meters was gena derd en zou gaan passeren, liep Cees de Groot opeens, zonder uit te kij ken, de rijweg op. De militaire be stuurder remde uit alle macht, maar Cees kwam met de zijkant van de vrachtauto in botsing en werd op straat gesmakt. Nadat het slachtof fertje op advies van dr. A. M. van Dongen bij omwonenden was bin nen gebracht, constateerde genoemde arts een vrij ernstige hoofdwond, een linkerarm- en een linkerbeen breuk. Na verbonden te zijn is het slacht offertje op advies van dr. Van Don gen per ziekenauto naar een der Leidse ziekenhuizen vervoerd. Nic. Boys. Morgen speelt het eerste elftal van de Boys thuis tegen GDS uit Boskoop. Aanvang half drie. ,Het tweede elftal speelt uit om twaalf uur tegen Stolwijk 3. Vertrek half elf vanaf Leliveld. 't Derde speelt eveneens uit en wel tegen Bodegraven 3. Vertrek elf uur evene:ens vanaf Leliveld. TER AAR MODDERIG AVONTUUR Toen gistermiddag het vierjarig dochtertje van C. Egberts uit de kleu terschool huiswaart keerde, bekroop haar de lust om in haar eentje op de zudde langs het kerkpad te gaan lo pen. Deze gevaarlijke onderneming had tot gevolg, dat de kleine avontu rierster weldra tot over haar middel in het moeras zakte. Een dochtertje van A. v. d. Boogaard, dat een kwar tier later uit de lagere school pas seerde, ontdekte het huilende meisje dat eenzaam in het moeras gevangen zat. Zonder zich een ogenblik te be denken ondernam zij een poging om het kind uit de benarde positie te verlossen. Het mocht haar gelukken de kleine weer op het droge te bren gen. Hulde aan deze moedige red ster. In de omgeving werden de be- modderde kleren voor droge verwis seld en toen kon het zuddeloopstertje zonder verdere nadelige gevolgen thuis gebracht worden.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5