weeckelykse CRonyeke DE AMSTERDAMSE EFFEGTENBEDRS Poppeninvasie in Budel ZATERDAG 1 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 (De raad van Leiderdorp vergaderde gisteravond onder leiding van burge meester K. van Diepeningen. De te behandelen onderwerpen leverden, uitgezonderd het punt wijziging der waterleidingverordening en, in de rondvraag, een informatie over het structuurplan, geen aanleiding tot veel commentaar en regelmatig klonk de tik van de hamer wanneer weer een agendapunt was afgehandeld. Bij de mededelingen bleek, dat b. en w. geen aanleiding vonden om de raad voor te stellen in te gaan op het aanbod van een verenging voor Chr. onderwijs, tot aankoop van het oude schoolgebouw aan de Hoofdstraat. Punt 1 van de agenda behelst de huurcompensatie voor het gemeente- personeel. Hoewel het Centraal Or gaan aanbeveelt deze compensatie per week of per maand uit te keren, stel len b. en w. voor dit, evenals devo rige uitkering, ineens te doen. Ten gevolge van het feit dat de woning Hoofdstraat 120 in een hoger water- leidingtariefklasse is gekomen moet de huur worden gewijzigd met ingang van 1 januari 1958. Aan de heer C. Hoogeboom zal weder voor een jaar worden verhuurd een perceeltje land achter de begraafplaats. Ingekomen is een verzoek van de Hervormde schoolvereniging om me dewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor haar schóól. Tevens werd verzocht mede werking voor aanschaf van een film- projector met filmstroken. B. en w. stellen voor de medewer king te verlenen, waarbij de voorzit ter opmerkt, dat de verlangens uit gaan naar bovenstaande wensen doch dat de verleende medewerking niet inhoudt, dat alle wensen worden in gewilligd. Ook het volgende punt wordt zonder discussie aanvaard. Dit voorstel omvat een regeling in zake tegemoetkoming bij vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte, met verzoek hieraan medewerkmg te willen verlenen. Daarin wordt bepaald dat uit 's rijks kas aan de gemeenten een te gemoetkoming wordt verleend m de kosten, welke door de gemeente zijn vergoed: a. aan degene, die voorzieningen aan een onroerend goed laat aanbrengen met het oogmerk aan meer gezinnen woonruimte te verschaffen dan zon der die voorzieningen mogelijk zou zijn; b. aan degene, die teneinde mede te werken, dat meer woongelegenheid ter beschikking komt, bij hem in ge bruik zijnde woonruimte vrij maakt en dientengevolge kosten moet ma ken voor verhuizing, wederinrichtmg hieronder niet begrepen de aan schaf van meubilaire goederen en/of opslag van meubilair. De tegemoetkoming bedraagt 75 van-de door de gemeente werkelyk betaalde vergoeding, behoudeps be paalde in genoemde regeling gestel de maxima. Daaruit vloeit voort dat, indien de gemeente een dergelijke re geling in het leven zou roepen, 25 7< voor rekening der gemeente blijft, in dien de gestelde maxima niet worden overschreden. Enerzijds juichen b. en w. een der gelijke regeling van harte toe omdat daardoor enige leniging van de wo ningnood kan worden verkregen. An derzijds staat het college op het stand punt dat een dergelijke tegemoetko ming van gemeentewege zich alleen dient uit te strekken tot het maken van een eenvoudige tweede keuken, het plaatsen van een tweede water closet en het maken van een stookge- legenheid. In verband daarmede zijn b. en w. van mening dat het door de regering gestelde maximum voor het aanbren gen van voorzieningen, ad 800, waarvan dus 200,— voor rekening der gemeente blijft, alleszins redelijk moet worden geacht en dat ook de gemeente daar niet boven dient te Saan- j Voorts zijn b. en w. van mening dat voor eventuele verhuizing naar een kleinere woning maximaal een tege moetkoming van 100,behoort te worden gegeven en dat ook voor eventuele opslag van inboedel maxi maal 100,— behoort te worden ver goed maar dat geen vergoeding be hoort te worden gegeven voor inrich tingskosten. Waterleiding-verordening. Het voorstel tot wijziging van de waterleidingverordening is voor en kele leden reden terug te grijpen naar het besluit dat in een der vorige vergaderingen is genomen. Ook toen waren er bezwaren welke nu enigs zins gerechtigd bleken. Door de aan lassing van de waterleidingtarieven aan de huurwaarden van personele belasting zijn sommige woningen 2 klassen tegelijk verhoogd. Daar dit een nogal aanmerkelijk verschil bete kent stellen b. en w. voor, als com pensatie, het verbruik van 80 op 90 m3 te stellen. De heer Veldhuyzen zegt, dat de tarieven in Leiderdorp aan de hoge kant zijn in vergelijking met Leiden en hij vermoedt dat er nog meer wij zigingen moeten volgen. De industrie profiteert van lage tarieven terwijl de particulieren hun tarieven omhoog zien gaan. De heer Schoppen zegt bij de vori ge behandeling tegen een dergelijke verhoging te hebben gewaarschuwd maar daar de voorzitter toen mede deelde, dat het zo'n vaart niet zou lo pen, had hij het geaccepteerd. Daar om betreurt hij, dat dit nu toch ge beurd is. De voorzitter geeft toe, dat het in derdaad anders is gelopen dan hij heeft gedacht. Als hij echter na het bijzetten van enkele argumenten ver klaart, dat hij de totstandkoming van de wijzigingen geen rekening is ge houden met de 25 huurverhoging zegt de heer Schoppen, dan valt het nog mee en wordt ook dit punt z.h.st. aanvaard. Geen bezwaar ondervond ook de vaste aanstelling bij de ge meente van de heer A. J. M. Louman als technisch-ambtenaar en de heren R. Loth en J. F. S. Straman als teke naar le klasse. De Prikesteeg komt aan de gemeen te die er 650.— aan gelegen laat liggen om deze steeg van een riole ring te voorzien waardoor aan een groot ongemak voor de aldaar in de buurt wonenden wordt voorzien. Aan een verzoek van de vereniging „zwak zinnigenzorg" te Leiden voor een herziening van een te verlenen subsi die zal gevolg worden gegeven. Zij zal voortaan 1.65 per verpleegdag per bezoekster ontvangen. Een tweetal meisjes uit Leiderdorp bezoekt deze inrichting. In verband met de bouw van 40 wo ningwetwoningen welke in het begin januari zijn aanbesteed delen b. en w. mede, dat eerst tot gunning kan worden overgegaan als de vereiste machtiging is ontvangen. Oorspronke lijk betrof dit een plan voor 114 wo ningen. Wel willen b. en w. 't bouw- rijpmaken van het complex in zijn geheel dóen uitvoeren. Badmeester. In overleg met de zwemvereniging hebben b. en w. besloten tot aanstel ling van een badmeester in vaste dienst der gemeente, daar het niet, mogelijk is, een badmeester aan te trekken alleen om het seizoen. Het is de bedoeling de nieuw te benoemen badmeester voor. ongeveer 8 maanden ter beschikking te stellen van de zwemvereniging en de overige maan den voor de gemeente werkzaam te doen zijn en waarvoor zeker werk te vinden is bij 't waterleidingbedrijf al dus b. en w. Met de zwemvereniging zal dan een overeenkomst getroffen worden. Uit acht sollicitanten kiest de raad op voordracht v^n b. en w. de heer Lans uit Naarden. Een nagekomen agendapunt behelst de mededeling, dat een aantal kopers van rentespaarbrieven tot een bedrag van 8.190.voorkeur hebben uitge sproken voor de gemeente Leider dorp. De N.V. Bank voor Ned. Ge meenten heeft dit bedrag aan de ge meente ter leen aangeboden tegen 6 en een looptijd van 13 jaar. Hiermede kan de raad zich eveneens verenigen. In de rondvraag komen, zoals we reeds schreven, enkele raadsleden te rug op het Leidse structuurplan. De heer Veldhuyzen informeert of de voorzitter al iets positiefs wist want, zo vervolgt hij, er schijnt in Den Haag toch meer bekend te zijn ge weest dan hier het geval is, gezien de uitlatingen. Ook de heer Schoppen laat zich wantrouwend uit over de gang van zaken. De voorzitter antwoord, dat evenals hijzelf de leden het vraaggesprek ge publiceerd in „Het Vaderland" wel gelezen zullen hebben. Voorts heeft hij omdat hij wel verwachtte dat in deze vergadering vragen zouden wor den gesteld informaties ingewonnen en wel bij mevr. de Ruyter-de Zeeuw, die als lid van Ged. St. verklaarde dat alles over een plan nog in studie is en dus nog niets met zekerheid is te zeggen. Aan de heer Los wordt verklaard, dat een uitlating van Leidens burge meester over een gezamenlijke bij eenkomst van de omliggende gemeen tebesturen, waartoe deze niet gene gen waren, geen betrekking had op het structuurplan maar op aangele genheden betreffende de Rijnmond. Hierna sluiting. Zeventig grote kartonnen dozen waren nodig om al het speelgoed, waaronder een enorm aantal poppen, te verpakken. Een anderhalve tons vrachtwagen was niet bij machte dit alles te stouwen, zodat nog een deel in een luxe wagen moest worden ge borgen. Met deze lading speelgoed arriveerden ook de scholieren, die onder leiding van mevr. Bakema, de ze zending namens de Leiderdorpse jeugd kwamen aanbieden. De reis was uitstekend verlopen ondanks het feit, dat mevr. Bakema, haar rijbewijs in de haast had verge ten en dit zodoende in Alphen, toen dit gevraagd werd niet kon tonen. Toen de situatie echter was verklaard mocht zij doorrijden als zij in Leider dorp bij haar terugkeer haar rijbewijs bij de politie toonde. In Budel werd het transport opgewacht door de le gerplaatscommandant, luitenant-kolo nel J. C. Maris, mevr. Maris en mevr. van Heel, van de Welfare van het Rode Kruis uit Eindhoven. Er werd een toespraak gehouden en als aan denken aan deze actie ontving iedere leerling een speldje met het wapen van de legerplaats Budel, terwijl me vrouw Bakema een wapenlepetje in ontvangst mocht nemen. Ook wachtte hen nog een onthaal in de vorm van een rijsttafel die de kok van het kamp voor hen had be reid. Geen van de kinderen had qoit nasi-goreng gegeten en vol verwach ting begonnen zij aan hun maaltijd die echter maar door vier van hen werd gewaardeerd. En zo is deze spontane actie van de Leiderdorpse jeugd, een actie die slechts enkele dagen duur de, een ongekend succes geworden. R0EL0FARENDSVEEN Wit Gele Kruis. Gezien de zeer belangrijke agendapunten op de jaar vergadering van het „Wit Gele Kruis" o.a. voor de meeste leden een contributieverhoging van 1.50 naar 13,lag een grote opkomst in de lijn der verwachtingen. Het tegen deel was waar. Voorz. Cl. Stockmann kon naast g. a. pastoor Schoenmaker en de wijkverpleegster mej. Verhaar, slechts weinig leden verwelkomen. In zijn als gebruikelijk welverzorgd jaarverslag noemde seer. P. C. v. d. Zwet 1957 een zeer vruchtbaar jaar voor de vereniging. Uit de practijk van de wijkverpleegster bleek dat 120 patiënten waren verpleegd met 2834 bezoeken. Voor de t.b.c.bestrij- ding stonden 7 gezinnen en 8 perso nen onder geregeld toezicht, waar voor 150 bezoeken werden gemaakt. Voor de zuigelingenzorg werden 162 kinderen in de huisbezoekadministra tie geboekt. Het consultatiebureau heeft 47 zittingen gehouden met 645 bezoeken. Ten aanzien van de plannen tot bouw van een eigen wijkgebouw deelde de secr. mede dat de bouwte keningen door de inspecteur voor de Volksgezondheid zijn goedgekeurd, alsmede dat de rijkssubsidie groot J 10.000,aangevraagd bij Soc. Za ken en 3500,— bij de postzegelactie bij de gereedkoming van het gebouw zullen worden uitgekeerd. Voorts dat van de gemeente een bouwterrein groot 600 m2 tegen f 4,— per m2 is aangekocht, en van de Centr. Volks bank een lening ad plm. 60.000, kan worden verkregen, waarvoor hij de gemeente een garantiestelling moet worden aangevraagd. Het le dental is met 141 leden gestegen tot 793 per 31 dec. 1956. Het batig saldo bedraagt f 2592,20. Bij de bestuursverkiezing werd dank gebracht aan de aftredende niet meer herkiesbare bestuursleden, de heren Th. Wesselman en Jac. v. d. Meer Cz. voor de vele verrichte werkzaamhe den, waarna de heren P. Wagenaar en J. v. d. Meer Jaczn. in het be stuur gekozen en de heer G. v. d. Zwet herkozen werd. W0UBRUGGE Verkeerscursus. In de openbare school werd donderdagavond de eer ste les gegeven van de verkeerscur sus, geleid door de commandant der rijkspolitie, de heer J. Bil. Er hadden zich 13 cursisten opgegeven, waar onder opvallend weinig jongeren. Na circa 10 lessen kan na een afgelegd examen, een diploma verkregen wor den. DE OOGST VAN DE STRAAT Gevonden: witte kinderwant, ver. zilverde halsketting, grijze want, rode portemonnaie, schroevendraaier, grij ze wollen muts, bruine want. Verloren: groene kinderwant, rode portemonnaie, groene want, klopboor. Inlichtingen commandant der rijks politie. Z0ETERW0UDE Ernstig ongeluk op Nieuwe Rijksweg Na het gereed komen van het tra ject VrouwenwegHoge Rijndijk van de Rijksw. 4a wordt al enige maanden de ingebruikneming oogluikend toe gestaan, waardoor tijdelijk een korte verbinding, niet alleen voor auto's en motoren maar ook voor brom fietsen en fietsen tot stand is geko men. Met het oog op een herstelling van een verzakt gedeelte in de Rijks weg waren echter borden geplaatst met „verboden toegang" en een ver keersbord, aanduidende dat de weg voor alle verkeer was afgesloten. Odanks dit verbod bereden don derdagavond omstreeks 7 uur de heer Zandbergen en zijn zoon, wonende in de Rijnegommerstraat, samen op een bromfiets, deze weg. Door de duisternis zagen zij niet, dat de weg nabij de Mallesloot opengebroken lag. Zij kwamen zozeer te vallen, dat de heer Zandbergen een ernstige kaak- fractuur opliep en zijn zoon een hoofdwonde kreeg. Het was gelukkig, dat op deze eenzame weg ook een bestelwagen kwam aanrijden, zodat beide slachtoffers naar het zieken huis konden worden gebracht. Na verbonden te zijn, kon Zandbergen jr. weer naar huis gaan, doch de va der moest ter verdere behandeling in het ziekenhuis blijven. De brom fiets was deerlijk gehavend. Doordat de weg voor auto's voor het werk bestemd open moet blijven is afzetten met schrikhekken niet mo gelijk, zodat met de waarschuwings borden moest worden volstaan. DE KWAKEL Geboren: G. Kant en S. Smit zn; S. B. Sassen en J. Klijn zn; H. v d. Jagt en C. M. Winter zn; C. de De kynders van ons Ley derdorp, dat synne braeve gastjens; sy sochten met playsier (en weemoed) in hun kastjens waer sy bewaerden poppen, hoepelen en treynen en die sy schoncken graegh aen minbedeelde cleynen, gekoomen uyt so verre land, waer altyd schynt de son, maer die voor hen opeens niet schynen meer en kon. Die moesten wegh, omdatse Neederlanders waeren, met schuyten en vlieghtuygh naer 't kille noorden vaeren. Die kynders quaemen hier, berooyd als eenen nicker; in 't Budels camp daer camptense als 't waere om een knicker en een goedhertigh man, met naeme Van der Poel, die sagh daerin opeens een schoon liefdaedigh doel. Hy sprack er met de docter, dié met de burghervaer. toen was het schoone plan wel spoedigh voor malkaer en een laewine van wel meer dan duysend brieven woey oover Leyderdorp, 't camp Budel ten gerieven. 't Was by geen dooveman datter wierd aengeclopt. Van alderweeghen wierd het speeltuygh toegestopt sodat het, opgetast, tot berghen toe verreesen, jong Leyderdorp syn deernis heyt beweesen. Het gingh er niet om costbaer silver of om goud. het maeckt' niet uyt off 't nieuw was off 't was oud. De daed alleen magh syn een heyligh teecken dat in de nood Neêrland is één gebleecken. Die Eenheyd van het Land, dat is een eenigh goed, die in den tyd van nood het herte wermen doet, soals vyff jaer geleen, toen Neerland moest becampen de waeterwolf in d'arghste aller rampen. En hoort dit themae niet in onse weeck-cronyck, nu Levderdorpse jeughd opnieuw van eenheyd blyck gaf met hen die in hun nood veel swaerighheyd beleeven, van eyghen ryekdom hen een deeltjen willen geeven? Oock toen was Neerland één, in nood end rampspoed sterek. De scheydinghe viel wegh en allen aen het werek om 't leed van eenen rampnacht te versachten. Wy waeren allen één in handel en gedachten. Dat was vyff jaer geleen, maer leeser, deese bee wil ick U geeven met deese reeg'len mee: Wilt nogh gedencken hen die lieten toen het leeven en oock een stil gebed voor hen die achterbleeven. Al schrynt de wond niet meer en gaet het leeven door, al siet men weynigh meer van 't grouwelyck waeterspoor, d'Herinneringh aen hen, die in die uuren sneefden, leeft deese daeghen fel by hen die achterbleeven. WILLEM VAN HORSTENDAEL. 2731 januari 1958. vrijdag 31 jan. 1958 Laagste hoogste laatste koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 24 jan. Alg. Kunstzijde Unie 154 1/2 159 1/2 159 1/2 -f 3 1/2 Van Berkel's Patent182 1/2 189 189 -f 7 1/2 Van Gelder Zonen178 185 185 +7 Kon. Ned. Hoogovens 245 258 258 13 Ned. Kabelfabriek 223 230 230 7 1/2 Philips 234 243 242 5/8 5 3/8 Unilever 324 346 344 1/2 19 Wilton-Fijenoord 204 214 211 1/2 4 1/2 Kon. Petroleumƒ143,— 148,50 148,40 -f 4,75 Holl.-Amerika Lijn 136 1/2 146 146 +8 Kon. Ned. Stoomboot Mij128 139 1/2 139 -f- 12 Ned. Scheepvaart Unie 106 1/2 111 1/2 109 1/8 4- 1 1/4 Van Ommeren 198 203 202 5/8 4- 4 5/8 Amsterdam Rubber36 1/8 38 1/2 38 1/2 -f 2 1/4 H.V.A78 1/4 81 1/2 80 1/4 1/4 Ver. Deli Mij en52 53 1/2 52 3/4 -f 3/8 ZY, Staffellening 1947 85 1/2 86 5/8 85 1/2 1/4 3 Invest, cert. Ned89 3/4 90 3/4 89 7/8 7/8 3% Nederland 1962-64 89 1/4 90 1/8 89 13/32 15/32 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 7.429.749,Oblig. 10.206.805, Deze week (voorl.) Aandelen 9.015.319,Oblig. 11.386.446, A.N.P.-C.B.S. Beursindices '53 =s 100: vrijdag 24 jan. '58 vrijdag 31 jan. '58 Internationale concerns 243,37 252,00 Industrie 133,31 136,79 Scheepvaart 119,44 124,66 Banken112,60 113,74 Indonesische fondsen 61.17 62.46 Algemeen 172,89 178,46 Jong en M. P. Krijger dr; C. H. Eg berts en G. J. M. Hofstee dr. Ondertrouwd; J. G. de Lange en M. P. Heeman; J. van den Dorpel en J de Hoop; H. van Senten en Joh. van Amsterdam; R. J. A. Reurings en E. G. Dijkman. Gehuwd- G. J. de Bruin en P. C. Bosdom; A. M. Boere en G. E. Dijk man; D. Vijfhuizen en A. J. BI ijle ven. Overleden: E. J Smit, echtgenoot van A. P. Theuns; Isaak Koole, echt genoot van H. Verduin, 80 jaar. {ZeCefaantjeó PERSONEEL X Gevraagd: jonge knecht in de vaste plantenkweke- rij. Persoonlijk aanmelden bijGebrs. Hendriksen N.V., Kwekeriien. Hoge Rijndijk 243, Zoeterwoude. X Gevraagd: halfwas rii- wiel- of brommerherstel ler. „Het Wapen van Zoe terwoude", Watertje 8, Zoeterwoude. tel. 331. X Gevraagd: flink r.k. meisje per 15 april voor 2 dagen per week. Goed loon. Br. onder letter W aan R. Paauw. Kantoor boekhandel, Roelof arends veen. X Jongen gevraagd voor de bloemisterij, leeftijd 16 17 jaar. Joh. N. Volwa- ter. Noordeinde 10. Roe- lofarendsveen. X Gevraagd net r.k. zelf standig meisje, boven de 18 jaar voor hele of halve dagen. Br. onder no. 7569 bur. v. d. blad. X Meisje biedt zich aan. voor fabriek of andere werkzaamheden in Sassen- heim of omgeving. Br. on der no. 7565 bur, v. d. blad. X Gevraagd net r.k. meis je voor de huishouding. A. J Knijnenburg. Rhiingees- terstraatweg 31. tel. 20058. Oegstgeest. X J. v. Paridon Jzn, He renweg 116. Noordwijker- hout. Gevraagd personeel voor bloemisterij, voor di rect of per 1 maart a.s. X Gevraagd: nette werk ster voor 1 a 2gdagen per week. Mevr. NRfv. d. Ak ker. Miening 33, Zoeter woude. X Gevraagd beschaafd meisje. 15 jaar voor de morgenuren. Meerdere hulp aanwezig, v. Kam penhout. Haarlemmerstr. 125—127. X Gevraagd: aankomende hoveniersknecht of -leer ling. Voor direct of later. Bij W. Zoetemelk. Pape laan 100. Voorschoten, tel. 2491 (0 1717). X R K. Meisje, leeft. 22 jr b.z.a. als hulp i. d. huis houding. liefst in gezin met kinderen. Zelfstandig kiinnende werken en een voudig koken. Tevens in bezit van dipl. costumière. Brieven onder no. 6308 bur. v. d. blad. X Werkster gevraagd voor enkele dagen in de week. Mevr. Meyer. Rijn dijk 68. (nabij de Vink) Voorschoten. X Gevraagd: nette werk ster. liefst voor de vrijdag ochtend van 9 tot 12 uur. Mevr. v. d. Linde. Papen gracht 12a. X B.z.a. chauffeur in be zit van B.C.E.-riibewiis. Br. bur. v. d. blad onder no. 7559. X B.z.a. in banketbakkerij een 2e bediende. Br. onder no. 6356 bur. v. d. blad. X Gevraagd net r.k. meis je voor de huishouding. A. H. Kroon. Langstraat 38. Wassenaar, tel. 2518. AANGEBODEN X Accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trompet sax. klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis Pros pectus. Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5. tel. 24358. X Autohoezen, kappen, pyama's complete bekle dingen. sponsrubber zit tingen. asbakken spiegels, jashaken. bloemvaasjes. armsteunen zonnekleppen rubbermatjes, vloermatten kaplak. ruiten, sloten, tochtrubbers. Th. v. Kuiik. Autobekleder. Morsstraat 46. tel. 30552. Leiden. X De Knittax breit in enkele uren. wat anders wekenlang moest duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht pa tent en ontelbare patro nen. Inlichtingen Van der Spek Haarlemmerstr. 196a Leiden, tel. K 1710—23214. X Dames polshorloges. Edel-doublé 17 st. Anker, onbr. veer schokvrij (In- cabloc) Ir de onovertrof fen EWE Anker kwaliteit. Geen ƒ79.50 slechts f 57.50. „De Goedkopere Zaak". S. v d. Water en Zn.. Haar lemmerstraat 207. X Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaai toch fotograferen dank zii de rolfilm- en flitslampjes automaat van fotohandel N. v. d. Horst. Doezastraat 39. tel. 24702. X Inkoop ouderwetse meubelen, antiek en cu riosa. Burgdorffer, Post bus 495, Amsterdam. X Te koop aangeb. een Duitse piano, merk Ger stenberger Leignitz. Te be vragen: Voorstraat 12. Voorschoten. X Aangeboden: huiska- merameublement. Br. on der letter Z aan R. Paauw, Kantoorboekhandel. Roe lof a rends veen. X Hoest uw kind? Natter - mann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op smaakt goed. Flacon 2.- bli elke drogist X Bouwmaterialen te koop w.o. houten en ijze ren binten, vloerhout, ro de- en blauwe oud. holl. pannen, Tuiles du Nord. straatklinkers, rijplaten, enz. Nic. van den Akker. Miening 33. Zoeterwoude- dorp. X Golfplaten - board. As- bestgolfplaten. gegalv. ijzeren golfplaten, zacht- board. hardboard, tegel board. latten, grote sorte ring. lage prijzen. Nic. v. d. Akker. Korevaarstr. 31. Leiden. X Te koop: twee schuren, afm. 4.45x3.75 m. Geheel van schotten met bout en moer gemonteerd. Te bevr. bij N. Bolleboom. Dr. van Noortstr. 12c, Stompwiik. X Herenhoeden stomen. modelleren. nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk, v. Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3 X Alt op de Mare. Bod gevraagd op: plm. 30 pak kisten. diverse niet al te grote afmetingen. 2 werk banken. 275x85 cm., 200x 60 cm. VerfsDuitkast, sliip- koD. motorcarrier, draad- snijmachine. stofzuiger 220 V. X Te koop: 2e hands da mes- heren, en kinderrii wielen Alles gemoffeld en onder earantie Rijwiel handel A. Grimbergen Dubbelebuurt 11. Rilns- burg tel K 1718—2917 X Spiegelglas, brandslan gen met koppelingen en koperen straalpijpen, ta- feltennisbladen met schra gen. gootsteenbakken. uri noirs. ijzeren binten 1x4 cm., rasters. panlatten, vloerhout, kraalhout. deu ren. ramen, houten werk tafels. Fa. H. de Bolster. Overrijn 8. Leiden. X Alt op de Mare. Onze anti-roest-pasta is onge ëvenaard 0.35 per doosje. Enige 2e h. brommers en rijwielen. Diverse paren kunst- en hockeyschaatsen Motorwindscherm 20.-. Autokachel 6 V. 55.-. X Deuren, enz. Enorme sortering deuren. w.o. vlakke deuren paneeldeu ren. voordeuren, tuindeu ren, keukendeuren, enz. stolpramen. ramen met en zonder kozijnen. Nic. v. d. Akker. Korevaarstr. 31. Leiden. X Te koop aangeboden: 1 aquarium (theemeubel) X Sanitair. Pracht partij nieuwe le kwaliteit clo setpotten. zittingen, fon- teinbakken. badkuipen, wastafels. gootsteenbak- ken. alles tegen lage prij zen. Nic. v. d. Akker. Ko revaarstr. 31. Leiden. met ingebouwde rots. be plant en vissen. Heren gracht 53. X Tuinhekjes, enz. Tuin hekjes. trottoirtegels, grote partij creme wandtegels. voetenbankjes, voetenroos- ters. douchecelvlonders dakkapellen enz. Nic. v. d. Akker. Korevaarstr. 31. Leiden. X En nu bij goedkooD hardboard als 61x122 ƒ1.45 76x122 1.85; 107x122 ƒ2.50; 137x122 ƒ3.55. ook nog goedkope latten 1x4 cm. per m. 15 ct.. bii 100 m. 12 ct. Goedkoop slaeen doet U alleen bii Kante been. Houthandel ..De Burcht". X Te koop of te huur ge vraagd 1 huis met tot. 3 ha. weiland. 1 Mei te aan vaarden. Br. onder no. 7558 bur. v. d. blad. X Waalstenen, eiken-, moer. en kinderbinten. Amerikaans grenen bin ten. lengte tot 14.30 m. 28lAxlVA en 24«/x9V> cm., ongeverfd, grenen planken dankoannen. Fa. H. de Bolster. Overriin 8. Leiden. Overrijn 8. Leiden. X Aangeboden: 3-wielige Tempo met huif; in goede staat. H. van Winsen. Lochorstlaan 9. Warmond. X Bella-scooter, Puch- bromfiets. De nieuwste modellen 1958. Komt U eens kijken naar de geres taureerde winkel. Dolf v. d. Linden. Nieuwstraat 40. Leiden, tel. 21077. X Aangeboden: complet! tropisch aquarium, alsme de een electrlsch scheerap- paraat. merk Riam. Te be vragen: Quarles van Uf- forastraat 22. Noordwijk aan Zee, tel. K 17192896 X Brandhout. Aangebo den grote partij droo brandhout gelegen bij vaarwater. Te bevragen op het sloopwerk winkelpand Vismarkt naast het Stad huis, Leiden. Fa. H. de Bolster. Sloop- en Han delsbedrijf. X Uw Hoover wasmach. kan 200.. waard zijn. Ruil nu in. Div. modellen. Tech. Bureau v. d. Burg. Rapen burg 57. tel. 26356. X Partil bloempotten cn X c.v. N. Bakker Hm., Roelofarendsveen K 1713- 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt- vergunningen. aangeboden. Aan hetzelfde adres 4000 aardbelenplan- ten D.E. gevraagd. J. M. Kerkvliet. Westeinde 73B Roelofarendsveen. X Aangeboden: bebyuit- zet 12.50: kinderstoel 12.50: v. Delft kinderwa gen 50.-. Ook afzonder lijk. Zoeterwoudseweg 164. GEVRAAGD X Bremmer vraagt te koop: antieke meubels blauwe en gekleurde bor den. Saksisch porselein goud en zilver. Verder alle soorten antiquiteiten. Bremmer Goeeerritsteeg 1. tel. 22791. X Onderwijzeres zoekt zit-slaapkamer met kook gelegenheid. Br, onder no. 7562 bur. v. d. blad. X R.K. Meisje. 21 jr, zoekt met spoed gemeubileerde kamer met gebruik van keuken of huiseliik ver keer en tevens vlotte vriendin. Br. met prijs en voorwaarden onder no. 7566 bur. v. d. blad. X Dringend! Echtpaar wat op straat staat zoekt kamers. Br .onder no. 7563 bur. v. d. blad. X Zoek belan?r"ke ver zameling of partij postze gels. Brieven Postbus 15. Diemen (N.H.). TE HUUR X Verhuur, zonder chauf feur. 4-5-6 pers All risk- verzekering De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billijke tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur Van 't Hoffstraat 11. Leiden, tel 22300. X Voor verbuur zondei chauffeur. Custom line en Consuls Garage v d Pijl Stompwiik tel 1916K 1761 X Wij verhuren le klas Druidstoiletten. geheel compleet. Tevens witte en gekleurde stola's en bont- cape's. ook kindercape's. Hygiënische verzorging Bespreek vroegtijdig! Fa. Sloos. Stille Rijn 11. tel. 20868. X Stipdonk's autoverhuur Het nieuwste maipriaal met radio Ford Consul Ope! Record. Morris Mi nor Billijk tarief. Hoog. landsc Kerkgracht 30 tel 31608 X Te huur of te koon ge vraagd een schuur of oak- huis met of zonder wo ning of een beetje ruim erf in Voorschoten. Wasse naar. Leidschendam of Voorburg, gelegen aan een harde wee Eventueel met woningruil Br. onder no. 7542 bur. v. d. blad. DIVERSEN X Engels. Grondige exa- menoDleiding handelscor respondentie spreekvaar digheid Cambridge Spoedopleiding Emigran ten. Vertalingen. W. Ver hoop Leraar Eneels beë digd Tolk/Vertaler. Prof. Cert Cambridge Univer sity. Steenschuur 18 Lei den. Telefoon 25335. X Verenleinesfeest? Ge zellige avond? Dai. zaal- projectie met geluidsfilms. Prima verzorgd met tus- sen-mu7iek Inlichtingen: A. G. Ober. Hooglandse Kerkkoorsteee 5. Leiden. Tel. 24134. X Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amivedi- mevr J Brons- geest Zeeman laan 57 tel. 22982 helpt kosteloos dier of eigenaai opsporen Ami- vedi neemt geen dieren op X Verloren een schooltas van Oud-Ade naar Roe- lofarendsveen. Tegen be loning terug te bezorpen bij: C. v. d. Werf. Kolk 4. Oud-Ade.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3