Unie van Watertoerisme over het gebruik van vis Scherp Uitvoering Leids Politiemuziekgezelschap PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN DONDERDAG 30 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Mosselenkweek en zeevisvangst In de bovenzaal van café-rest. „In den Vergulden Turk" was de Unie van Watertoerisme in de Kring Den HaagLeiden en omstreken gister avond bijeen om in samenwerking met het Voorlichtingsbureau voor de Voeding de leden een en ander te vertellen over het zeebanket, de mosselen en de vis en alles dat daar omheen zit. Vooraf werd een korte vergadering gehouden onder leiding van de voor zitter, de heer C. Alers, waarna de toercommissaris, de heer N. Pons de plannen aangaande het zomerpro- gramma meedeelde, althans voor zo ver ze thans in grote trekken ken baar zijn. De Brielle-stertocht staat als gebruikelijk weer als eerste punt op het programma, verder de Vijf Bilandentocht, de Zilvertocht (naar Schoonhoven), de Biesbosch-ster- tocht, mogelijk ook een stertocht naar de Wereldtentoonstelling Brussel, welke ook individueel kan worden gemaakt en mogelijk ook een toertocht naar Oudewetering in het kader van het veertig-jarig bestaan van de watersportvereniging „Braas- semermeer", die in de week van 12 t.m. 16 juli nationale en internatio nale zeil- en motorbootwedstrijden hoopt te houden. Hierover worden nog verdere besprekingen gevoerd. Hierna was het woord aan de heer G. H. L. Scherpen zeel, die namens het Voorlichtingsbureau van de Voedselvoorziening commentaar gaf op enkele films die in het kader van „Eet meer vis" uitstekende propa gandisten zyn. De Ned. zeevisserij in het algemeen kwam hierbij sterk naar voren. In de film „Verse mosselen" wordt een duidelijk beeld gegeven van de vele moeiten en zorgen, die de mossel- kwekers zich moeten getroosten om een behoorlijk product te krijgen. Het zaad van de mosselen wordt ge wonnen op de Waddeneilanden en daarna overgebracht naar de Zeeuw se mosselbanken, eerst ondiep, daar na dieper, tenslotte naar de „onder water-pakhuizen". Als men dat alles zo ziet, staat men er verbaasd over, dat er zoveel werk aan het mossel- produkt vastzit. Nog meer is dat het geval met de zeevisserij. Het is waar, dat de vis ser hier niet voor de kweek behoeft te zorgen zoals dit bij de mosselen het geval is, doch aan de visserij zit heel wat meer werk, heel wat meer gevaar en veel grotere kosten vast. Burgerlijke Stand Geboren: Pieternella dr van C. de Kooter en J. P. Steenpoorte; Frits Sin Tjiang zn van S. B. Tjio en E. H. Schweizer; Laurens Christiaan Cor- nelis zn van A. Volkers en B. Lub bers; Paulina Maria dr van- J. van der Slot en P. van der Eist; Karei Pieter Anton zn van A. W. van Hel den en A. van der Stel; Adriana Maria dr van J- Bekooij en A. F. van Lien; Jacques Henri Louis zn van A. J. M. van Kimmenaede en A. G. Wijgers; Marianne Johanna Petronel- la dr van J. Kokkedee en J. P. Krom hout; Dirk Martin zn van B. den Duik en A. A. Lievens; Amelia dr van H. Labordus en B. Heemskerk; Isaac zn van I. de Fey en M. Bouw huizen; Désirée dr van I. de Fey en M. Bouwhuizen; Gerritje dr van A. Hanno en J. Weima; Johanna Pieter nella dr van H. C. Trap en P. C. van der Hulle. Overleden: G. Joosten 95 jr wed. van H. P. Helversteyn; A. H. Groe nendijk 74 jr echtgenote van B. L. A. Soudan. POTLOOD en GEEST Wat dit zeggen wil, blijkt eerst dui delijk als men weet, dat een haring net maar even 20.000,kost. De film ,,'t Schot is te boord" geeft een suggestief beeld van de haringvangst met het drijfnet, door Hei-man van der Horst gemaakt, werd op het film- festival te Cannes bekroond. Verder werd vertoond de film „Vieren maar!" een prachtige, romantische documentaire over de Nederlandse trawlviserij, een dynamische film, die het zware visserswerk wel zeer suggestief uitbeeldt. Tenslotte was daar de rolprent „Geniet van wat de zee U biedt", waarin de smakelijkste visbereidingsmethoden de aanwezi gen ongetwijfeld tot vis-eters zullen hebben gemaakt. Aan het slot een hartelijk dank woord van voorzitter Alers tot de heer Scherpenzeel. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld „The experimental determi nation of dielectric properties at fre quencies between 50 c/s and 5000 Mc/s", de heer F. C. de Vos, geboren te Den Haag en thans wonende te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal exa men Klassieke taal- en letterkunde mevr. H. VisserBrouwers te Am sterdam. Leef verstandig! MAAR.... dat is vaak gemakkelijker gezegd dan gedaan. GEEN NOOD Bij hoofdpijn K. en O. heeft gistermiddag in het Trianon-theater de Zweedse natuur film „Het grote Avontuur" vertoond. Deze prachtige film geeft een beeld van de wisseling der seizoenen in het Zweedse landschap. Een eenvoudig verhaal loopt daar ah leidraad door heen. Twee jongens hebben een vis- otter gevangen, die zij op zolder verborgen voor de familieleden gevangen houden. Voor hun spaar centen kopen zij haring emmers vol haring want de visotter blijkt een veelvraat, maar zij raken het dier '-"-"t nis zij het in de lente een uitstapje bieden. De kamera heeft van de andere dieren in het bos bespied en op deze wijze is het een aantrekkelijke, zij het iet- n 4 .wat trage film geworden, die in de Geslaagd voor het candidaatsexa- smaak viel van de jeugd. Tegen het men Kunstgeschiedenis mej. M. Hee- eind werd men echter een beetje on- ring te Haarlem. 1 geduldig. F\E GEHOORZAAL, kwistig met de vaderlandse driekleur versierd, zag er vrolijk en feestelijk uit, toen gisteravond ons Politiecorps z'n eer ste uitvoering in dit seizoen gaf. Na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer Theunisse, betrad commis saris Dreeuws het podium om de zil veren lauwertak aan het vaandel te hechten, die het Leidse Politiecorps op 8 juni 1.1. te Zeist als le prijs had verkregen bij het concours, georgani seerd door de Kon. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. Tevens nam de commissaris afscheid van de voorzitter, die als zodanig gaat vertrekken na 32 jaren verdienstelijk werk voor het muziekgezelschap. De secretaris B. J. Verstraeten offreerde namens de orkestleden een fototoe stel, als dank voor lang en goed werk. Na het Wilhelmus ving het eigen lijke concert aan. Waar kan een poli tiecorps beter mede beginnen dan met een opgewekte mars, levendig en goed geïnstrumenteerd? Zo heeft ka pelmeester Dick Andersen er ook óver gedacht toen hij de mars van Kelly „Arromanches" koos in arrangement van Gosling Mol. Met veel ambitie en zwier werd de Ballet-Pantomime Ar- lequinet et Colombine uitgevoerd van Gustave de Roeck. De kapelmeester zorgde er voor, dat in elke instru mentengroep de melodievoering goed tot haar recht kwam. Jammer, dat in dit aardige stuk het laatste „Ron- j deau" als compositie zo weinig ge- J slaagd is. i ALS GEHEEL mag ook de uitvoe- van de suite „Céphale et Procris"' van de Franse theatercomponist Gré try. gezet door Moerenhout, geslaagd heten. Het menuet was in deze het zwakste van uitvoering. „Labour and Love" van Fletcher in een arrange ment van Molenaar bood aan ver schillende orkestleden gelegenheid in een dankbare partij te soliëren m.n. de tuba, trombone, de cornet en de hoorn. Het gegeven in 't programma omschreven, lijkt ons nogal fantas tisch, en zelfs onmogelijk, maar de dirigent, de corpsleden en solisten lie ten zich van een heel goede kant bekijken. Met pleizier luisterden wij naar Ivor Gould's Brassband Blues, in een vlotte zetting van Gos ling Mol, modern en levendig. Niet minder goed deed 't de Paso Doble „Espana cani" van Marquiana, in ar rangement van Hanniken. De Spaan se rhythmen, de kleine vallende fi guurtje, een en ander was goed in or de. En dan het drietal stralende trom bones in de mars van Scull. De tam boers hadden ook een behoorlijke partij in de mars „C'est le 9me qui passe" van Terro. Na al deze opge wekte, gezellige en goed gespeelde muziek, nog een Finale, waarvan de vrolijke tonen de vele luisteraars op wekten om in de .weede helft van het programma, als de lichte muze hoog tij zou vieren, zonder voorbehoud te genieten van het cabaretprogramma „De Lach in Top". Een compliment aan de ambitieuse dirigent, de heer Anderson. J. Kortmann. No. 521. Horizontaal: 1. muzieknoot, 3. bosgod, 6. voorzetsel, 7. stoffer, 11. stevig, groot en sterk, 13. de gouden bul (afk. Lat.), 15. algemeen kies recht (afk.), 16. schijf vis, 17. reke- ning, 18. boom, 20. afnemend getij, 21. lange rij, 25. wit goud, 27. uitroep, 28. voorwerp om te snijden, 29. mu zieknoot. Verticaal: 2. voorzetsel, 3. in de grond gegraven diepte, 4. god der liefde, 5. ontkenning (spreektaal), 6. heden, 8. staat meestal boven druk werk, 9. slede, 10. vezelplant uit de tropen, 12. haven van Hedsjas a. d. Golf van die naam, 14. bundel, 15. on heilaanbrengende godin, 19. voorge schreven kerkgebruik, 21. sus loco (afk.), 22. jong schaap, 23. vordering, 24. pauselijke encycliek (afk.), 25. familielid, 26. telwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 520. Horizontaal: 2. Worms, 6. via, 8. toe, 10. eelt, 12. kali, 13. R. P.. 14. aal, 16. m.s., 17. Nabal, 18. no. 20. tam, 21. sa, 23. Ares, 25. pion, 27. aal, 29. ent, 30. kamer. Verticaal: 1. ever, 2. wal, 3. rij, 4. sta, 5. reis, 7. iep, 9. olm, 11. taats, 12. klamp, 15. aba, 18. Naas, 19. ora, 21. Son, 22. anti, 24. elk, 26. Ier, 28. om. Amerikaanse sprak over Amerika Voor Leidse EXPOGE Mej. Hendrika Tol, een volbloed Amerikaanse van het platteland, heeft gisteravond voor de leden van de Vereniging voor Ex-politieke ge- vanpenen te Leiden voor de tweede maal een causerie over „Gods eigen land" gehouden. Zij spreekt het Ne derlands erg grappig en dit maakt haar uiteenzetting aantrekkelijk. Zij weet de dingen op een gezellige ma nier voor te dragen, gaat niet erg diep op de zaken in. maar geeft toch een goede indruk van het leven in Amerika. Zij vertelde over het vervoer in Amerika, het getal autobezitters geeft aan het reizen in Amerika een apart aspect, de motels staan bij tientallen langs de wegen, de „drive- in bars" maken het mogelijk een zoet of hartig hapje in de wagen te be stellen en de „bill-boards" met re clame voor tandpasta, melk of sok- cphouders houden de automobilist op de snelweg bezig. Reclame is be langrijker dan natuurschoon. Zij liet ook interessante plaatjes zien en praatjes horen over de zelfbedie ningszaken op het platteland. Mej. Tol die van Nederlandse af komst is, trekt nu al twee jaar lezin- gen houdend door Nederland. Zij is hier mt 104 dollar gekomen, maar zij heeft nog géén gebrek geleden. Met september keer miss Tol naar Ten nessee terug, waar zij causerieën zal houden over Holland. Gisteravond liet zij bij voorbaat een serie plaat jes van de 3-oktoberviering in Leiden zien. De Amerikanen zullen aan de hand van deze dia's ongetwijfeld de indruk krijgen, dat Nederlanders kinderlijk van aard zijn en dat zij niets liever doen dan joelend met strohoeden op het hoofd door de Haarlemmerstraat te hossen. Het was een geslaagde avond van de Expogé. De voorzitter, de heer L. Questroo, die in zijn jaaroverzicht het overlijden van de oud-vicevoor- zitter, de heer M. I. Smit herdacht, dankte haar aan het slot van de avond hartelijk. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v. d. Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname' (tot 1 maart 1958). Lakenhal: Eretentoonstelling Coba Ritsema, Werkd. 104 uur; donder dag bovendien 7.30—9.30 uur; zondag 15 uur (tot 27 januari). Agenda Leiden DONDERDAG 30 JANUARI „St. Bonifacius". 40ste Jaarverga dering. Na H. Mis (te 20.00 uur in de kapel Hazewindsteeg) in St. Anto- nius Clubhuis. Abonnementsconcert Residentie orkest. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. VRIJDAG 31 JANUARI Kamer van Koophandel en Fabrie ken. Receptie i.v.m. afscheid dr P. G. Knibbe, secr. Vergaderzaal K. v. K. Stationsweg 43. 15.3017.00 u. nam. D.E.V. Leidse Tuinders- en Bloe misten-ver. Ledenvergadering. Café Aniba, Witte Singel. 8 uur nam. ZATERDAG 1 FEBRUARI „St. Bonifacius". R.K. Transport arbeiders. Feestavond bij 40-jarig be staan. St! Antonius clubhuis, 8 uur nam. (Bal na). „De Landbouw". Feestavond per soneelsvereniging. Den Burcht, 8 uur nam. ZONDAG 2 FEBRUARI R.K. Instuif Herensingel. Dans avond m.m.v. „The Rhythme Club" o.l.v. Th. Wisse. Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. Christen Studentenraad. Zuider- kerk Lammenschansweg, 12 uur nam. Studium Generale. Zuiderkerk, Lammenschansweg 15.30 uur. nam. Verbum Dei. H. Mis met uitleg, voor niet-katholieken. Kapel St. Li- duinahuis, Zoeterwoudsesingel. 9 u. v.m. R.K. Melkverkopersgilde „St. Pas- chalis v. Bay Ion" Sociale zondag morgen. Na H. Mis in kapel St. Eli- sabeth-ziekenhuis (te 10.00 uur v.m.) Ontbijt in „Den Burcht". Spr. pater J H. I. Nieuwenhuysen o.f.m. R.K. Bouwvakarbeiders „St. Jo seph". Sociale zondagmorgen. Na H. Mis in kapel St. Elisabethziekenhuis (te 7.15 uur v.m.). Ontbijt en huldi ging jubilarissen in Den Burcht. On derwerp „De mens en zijn milieu". Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge Woerd 171, tel. 20508; Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina. park 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 2431 januari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Wenn der weisse Flieder wieder bluht", 18 jaar. Lido: „Inbraak met geweld", vol wassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „De hel der verlorenen", 14 jaar. Rex: „In de sloppen van een we reldstad", 18 jaar. UIT DE OMGEVING KATWIJK Aquariumver. „De Minor". In hotel „De Roskam" werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de aquariumvereniging .,D Minor". Na opening door de voorzitter, de heer J C. Zijderveld, las de secretaris, de heer W. J. Nugter, het jaarverslag. Hieruit bleek, dat de vereniging thans 29 leden telt. Het financieel verslag van de penningmeester, de heer B. Haasnoot, vertoonde een minder gun stig beeld en vermeldde een nadelig saMo. Hierna reikte de voorzitter de diploma's voor de aquariumkeurin gen uit, welke ten deel vielen aan de heren J. C. Zijderveld, B. Knegt, P. Ravensbergen, W. J. Nugter, D. Wag- ter en B. Kraaijenoord. De aftreden- do bestuursleden, de heren W. J. Nugter, R. Simon en C. Teljeur, wer den herkozen, terwijl in de vacature van de heer P. Zweers werd benoemd de heer B. Knegt. Na de pauze volg de nog een gezellig samenzijn, waar bij men zich am'-scerde met een aan- tal gezelschapsspelen als trek aan de bel, hersengymnastiek enz. Geb.: Henriëtte J., d. v. W. B. Meij- ers en M. A. J. Oosthout; Annemieke, d. v. P. L. Haasnoot en M. Dubbel dam; Steven, z. v. W. Kluft en G. E. Beltman; Engelina, d. v. J. A. Bert ram en C. J. de Lange: Maria A., d. v. M. v. Rijn en N. Zandbergen; Jacob, z. v. T. v. d. Plas en L. Groen; Jose- phina J., d. v. W. Rarvie en J. C. Bus ter; Maartje M., d. v. P. v. Beien en M. Ouwehand; Anthonia, d. v. P. Ouwehand en M. B. Kuun; Petro- nella, d. v. D. v. Duyn en J. Knip. Ondertr.: Th. M. Boere en M. Ket ting; B. G. Lammens en J. A. Ouwe hand; W. A. Krosschel en T. Dompe ling; H. Twigt en G. Mulder; A. Kou- prie en A. B. Borsboom; J. Korrubel en N. Blinxma. Overl.: W. Haasnoot 66 jr. echtgen. van A. H. v. Leeuwen; G. Harteveld 84 jr.; J. v. Duy ven voorde 68 jr. echt. gen. van C. Varkevisser; M. Harte veld 90 jaar. VOORSCHOTEN Geb.: Johannes W., z. v. G. C. v. d. Geest en A. C. Hoogeveen; Paul M., z. v. J. J. Heijer en A. Hogewind; Jo hannes P., z. v. N. Segaar en J. Noort; (Geboren te Leiden): Moniqua C. F., d. v. H. M. v. Ovost en R. E. R. George; Thomas F. L., z. v. J. L. Belt en H. M. Reimerink; Clémens J. J., z. v. M. J. Westerveld en J. H. Arends. Ondertr.: N. v. Berkel te Leiden en Th. J. Kraan. Getr.: J. Mastenbroek te Sommels. dijk en A. M. van den Broek. WASSENAAR St. Agnesfeest op r.k. Huishoud school met toneelopvoering gevierd. Traditiegetrouw worden de ouders van de leerlingen der r.k. Huishoud school in de Kerkstraat ieder jaar in de gelegenheid gesteld, het St. Ag nesfeest het feest van de patrones der school mee te vieren op een toneelavond, die door de meisjes zelf verzorgd wordt. Omdat de belang stelling voor deze toneeluitvoeringen altijd zeer groot is, komt de toneel groep enkele avonden achtereen op de planken. Zo is het ook weer dezer dagen. Maandenlang hebben de meisjes zich onder de toegewijde leiding van de directrice van de school, zuster Cantianilla, op dit optreden voorbe reid. En als ieder jaar is al deze moeite weer beloond met de dank baarheid van vele vaders en moe ders, die een echt mooie avond heb ben beleefd. De keuze was dit jaar gevallen op een toneelstuk over de H. Elisabeth van Thüringen, die in het begin van de 13e eeuw leefde .,Van Landgravin tot Bedelvrouwe" heette dit spel, waarin het leven van Elisabeth van Thüringen in vier episoden geschil derd wordt, een leven, dat zich ken merkte door een zeer bijzondere lief de voor God en voor de mensen. Het spel werd door de meisjes en de jongemannen, die voor deze ge legenheid „geleend" waren, op een overtuigende wijze over het voetlicht gebracht. En niet alleen aan het spel was veel aandacht besteed, ook aan costumes en decors, die veel bijdroe gen tot de juiste sfertr. Op de eerste avond heeft na afloop pastoor W. Q. Versteegen namens de aanwezigen dank en hulde gebracht aan zuster Cantianilla en haar leer lingen. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Donderdag 30 January 1858. Leyden. Het zomer-concert van Musis Sacrum, gister- avond gegeven, mag in alle op- f zichten het uitnemendste ge- 1 noemd worden, dat de thans met I nieuwe krachten tot haar edel I doel voortstrevende vereeniging aan hare leden geschonken heeft. E Bescheidenheid verbiedt in bij- I zonderheden te treden omtrent de zoo voortreffelijke voordragt der zangstukken, waardoor de verdienstelijkste dilettanten, die onze stad bezit, nieuwe lauwe ren ïngeoogst, de billijkste aan spraak op den dank van de tal rijke en aanzienlijke schare van toehoorders verworven hebben. GEVESTTIGD: F. Schifferstein en fam., chef-hof meester, Hof laan 87: G. A. de Haak en fam., arts, Hoge Rijndijk 50a; J. C. M. Belt geb. Van Hassel en fam., Wiardi Beckmanstraat 19; H. A. Hiemstra en fam., arts, Breestraat 54; J. H. van Loon en fam., arts, Burggravenlaan 54; J. W. Roskam en fam., militair, Bevrijdings plein 19; W. Schuitema en fam., leraar ambachtschool, Valdezstraat 4; K. C. van Oossanen en fam., predikant, Vijf Meilaan 33; J. van Rijnswou en fam., hoofdboekhouder. Buys Ballotstraat 28; H. W. Otto en fam., tegelzetter, Mar grietstraat 1; J. A. de Reuver en fam., techn. ambt. S.L.F., Vijf Meilaan 61; H. N. Smit en fam., bedrijfsleider, Oppen- heimstraat 11; J. Andrea geb. De Roode en fam., huishoudster, Muldersstr. 37; F. L. van Affelen van Saemsfoort en fam, adm. rijksambtenaar, Wiardi Beck manstraat 21; W. Blijleven en familie, smid S.L.F., Snoeck Hurgronjestraat 29; K. van den Bos en fam., bedr. ass. ket- tingfabriek, Wiardi Beckmanstraat 26; W. Willems, kantoorbediende, Meerhof 20; E. Blackstone, Jan van Goijenkade 15; J. M. C. van Kampen geb'. Briër, werkster, Varkenmarkt 7; O. C. A. Vaillant geb. De Vries, onderwijzeres, Pieterskerkgracht 12; W. J. Broers geb. Koppier, Walraven v. Hallstraat 3; P. M. van den Bosch, Kersenstraat 28; J. de Rooij, Hoge Rijndijk 270: W. R. Fa- ber, Rapenburg 110; M. van As geb. Van Veen, perster, Langestraat 43; F. J. M. Heslinga, wetensc^ambt. R.U., Bevrijdingsplein 15; A. Kpl Burgdorf- fer, onderwijzer, a.b. Trekvaart; G. G. Oos ver, Kraaierstraat 6; rijksambt. belastingen, T. TielTooij, onderwijzeres, Fruinlaan 3; H. Slagman, radiomonteur, Nieuw- steeg 17; C. W. J. Moes, onderwijzeres, Witte Rozenstraat 26; G. C. A. Baaij, buschauffeur, Morsweg 158a; A. Dan ser geb. Stam, a.b. Utrechtse Jaagpad tegenover no. 62; L. Hertel, verpleeg ster, Rijnsburger weg 10; A. F. Goed- bloed, Gerecht 7; G. A. van Affelen van Saemsfoort geb. Hooper, Wiardi Beckmanstraat 21: A. Steenbergen, ma troos, Gasstraat 72; E. Leef lang, onder- wzer, Plantsoen 93; M. van Karnebeek, medisch analiste, Morssingel 8; W. P. F. H. de Graaf, Drie Oktoberstraat 45a; C. A. van Bommel geb. Coppens, Mod dermanstraat 4; G. G. Alting, verpleeg ster. Rijnsburgerweg 10; E. J. M. van Roijen, Const. Huygenslaan 21; G. P. M. Leger, chemicus, Wasstraat 12; P. W. van Leeuwen, timmerman, Koningin- nelaan 15; A. N. Leenderts, los werk man, Hugo de Vriesstraat 51; H. H. Ba- ich. Haarl. kraandrij- A. Geppaart, Breestraat 85; rendrecht, Herenstraat 126; H. A. Cziesso, Rijnsburgerweg 22; R. T. R. Salomon, militair, Morsstraat 6264; -H. W. de Jel, zendeling, De M. v. Streef kerkstraat 34; H. de Vries, boekhande laar, Morsweg 30a; H. Knottenbelt, ass. bedrijfsleider, Jan van Goijenkade 38; M. Berkowitz, Piet Paaltjenspad 1; A. M. Kheir, lector, Cobetstraat 42; P. J. van den Berg, werktuigkundige, War- monderweg 21; W. van der Marei, chauffeur, Pieter de la Courtstraat 85. VERTROKKEN: C. W. H. Priemus en fam., van Ap pelstraat 4 naar Oss, Kard. de Jong- plein 25; L. Ouwerkerk en fam., van Hoge Rijndijk 14 naar Oegstgeest, Ha- zenboslaan 6; K. Hoogesteger en fam., van Utrechtse Veer 27 naar Dordrecht, Rijnstraat 6; J. Houweling en familie, van Spieghelstraat 12 naar Gorinchem, Hellebaardierstraat 17a; H. Elsbach en fam., van Rijnsburgerweg 23 naar Den Haag, Laan van Meerdervoort 1130; T. F. Jansen en fam., van Kanaalweg 89 naar Nederlandse Antillen; N. v. Al phen, van Kampensteeg 8 naar Den Haag, Van Geenstraat 39; J. G. Gobets, van Marnixstraat 32 naar Den Haag, P. Gabriëlstraat 109; E. K. Bakker geboren Meijer, van Boerhaavelaan 13 naar Ha- zerswoude, Rijndijk 176; A. Meines, van Hooigracht 38 naar Groningen, Tuin- bouwstraat 160a; W. M. Verhulst geb. Boot, van Jacobsdochtershof 10 naar Hilversum, Hengellaan 2; H. v. Brero, van Hoge Morsweg 38 naar Leiderdorp, Koningstraat 41; M. J. van Brero geb. Van Houten, van Morsweg 11 naar Lei derdorp, Koningstraat 41; J. E. Kap- teijn, van Breestraat 143a naar Coevor- den, Burg. Feithsingel 52; C. I. E. Ley- der Havenstroom, van Rijnsburgerweg 10 naar Amsterdam, Weesperplein 1; W. J. M. van Poelje, van Rijnsburgerweg 10 naar Arnhem, Utrechtseweg 196; A. F. J. Helversteijn, van Heemskerkstraat 64 naar Doetinchem, K 35; M. M. van der Sluijs, van Morsweg 22a naar Har- denberg, K 43; C. Deen, van Valdez straat 6a naar Katwijk, Kerkstraat 20; W. Salm geb. Scheffer, van Pieterskerk hof 2a naar Zwitserland; A. A. Biegel, van Rijnsburgerweg 62 naar de Verenig de Staten van Noord-Amerika; H. M. Koet, van Prinses Wilhelminastraat 31 naar Luxemburg; H. C. W. Koekebak- ker geb. Troost, van Zoeterw. Singel 11 naar Frankrijk; E. Wierenga, van Rijns burgerweg 10 naar Katwijk, Drieplassen- weg 17; T. Stam, van De M. v. Streef kerkstraat 34 naar Hilversum, M. v. d. Weteringstraat 22; P. de Graaf, van Marnixstraat 151 naar Den Helder, Bui tenhaven 5; J. Hesseling, van Langestr. 22 naar Den Haag, Sonoystraat 6; L. Guleij, van Boerhaavelaan 8 naar Den Haag, Papestraat 21; E. M. B. van den Eijnden geb. Witthaus, van Warmonder straat 5a naar Geldrop. Kettingstraat 18; A. C. Bregman geb. Den Held, van De Genestetstraat 78a naar Benthuizen, Dorpsstraat 32; J. P. Veelenturf, van Oude Singel 12 naar Bodegraven, Nieuw- straat 52; L. van der Horst, van Rijns burgerweg 10 naar Den Haag, Ribesstr. 48; J. Leenheers geb. De Kunder, van Kapteynstraat 17 naar Tilburg, Padua- plein 11; J. E. F. Guldenaar, van Rijns burgerweg 10 naar Voorburg, Pr. Bem- hardlaan 190; W. A. van Belkum, van De Sitterlaan 46 naar Warmond, Padox- laan 8; B. Veterman, van De Sitterlaan 34 naar Zutphen, Laarstraat 95; J. A. J. Knijff, van Oude Vest 35 naar Zwol le, Hanekamp 48; E. de Raad, van Rijn en Schiekade 24 naar Schiedam, Aleida- straat 6b; J. H. Erkelens, v. Lage Mors weg 65 naar Amsterdam, Jan de Greef- straat 45; H. C. van der Hammen geb. Van der Wagt, van Kanaalstraat 13 naar Den Haag, Van Mierisstraat 111; A. Biz- zoni, van Druckerstraat 21 naar Leider dorp, Zijloordkade 20; A. A. Trouw borst, van Zoeterwoudseweg 102 naar Zuid-Afrika; I, M. Burghold, van Burg- gravenlaan 251 naar Zwitserland. Laatste Berichten BOVENVERDIEPING VAN „OUDE POSTHUIS" TE HEEMSTEDE UITGEBRAND. Een politie-agent, die vanmorgen kwart voor negen op de Herenweg te Heemstede schoolkinderen behulp zaam was bij het oversteken van de drukke rijksweg, ontdekte vlammen in de bovenverdieping van het zoge naamde Oude Posthuis waarvan de benedenverdieping gedeeltelijk in ge bruik is als kleuterschool. Op die bovenverdieping (van het huis, waar van ook een gedeelte wordt bewoond) bevinden zich slaapkamers en een „jeugdhuis" van de gidsenbeweging. De bandweer uit Heemstede bestreed het weldra tot een vlammenzee aan gegroeide vuur met een viertal stra len maar kon niet voorkomen, dat de gehele bovenverdieping afbrand de. Het kleuterschooltje, waarin zich reeds een aantal kinderen bevond, kon tijdig worden ontruimd. Het huis, dat eigendom is van de parochie Sint Bavo uit Heemstede, is verzekerd. Vermoedelijk is de brand in het jeugdhuis ontstaan door kortsluiting. Het drukke verkeer op de Herenweg moest gedurende anderhalf uur wor den omgelegd. Talloia Bbenmatieklijders vonden baat bij 'n bloodzniverende kuur met Krnichen Salts. En 't betekent als het ware een her wonnen leven als ge, bevrijd van Uw Rheumatische Pijnen, weer monter en vief uit de voeten kunt, bevrijd van stijfheid en stramme pijn Begin morgen zonder verwijl met Kruschen Salts; U zult al gauw zelf ervaren, hoe goed ge er U bij voelt. (Advertentie). DE MOORD OP MARIA KRIEK Het Engelse dagbl-d ..Daily Sketch" heeft donderdag in een groot opge maakt voorpagina-artikel de vraag gesteld waarom de politie van Essex totnogtoe niet de hulp van Scotland Yard heeft ingeroepen voor de op lossing van de moord op het Neder landse meisje Maria Kriek, wier lijk nu bijna een maand geleden in het graafschap Essex in een greppel werd gevonden. De politie van Essex heeft sedertdien 25.000 personen onder vraagd, 400 personen in wijde omge ving van de vindplaats hebben ver klaringen afgelegd en bijna 5000 hui zen, winkels en kantoren zijn door zocht. Het dagblad vraagt: „hoeveel we ken zal het nog duren voor de poli tie van Essex tot de slotsom komt waartoe zij al veel eerder had beho ren te geraken dat deze opgave te zwaar voor haar is?" De knapste kop pen op het stuk van crimineel op- spronigswerk zitten slechts een tele foontje verwijderd en nog wil de po litie van Essex de vinger niet in de draaischijf steken". HUWELIJK VERGETEN.... Gistermorgen ontving de politie te Apeldoorn telefonisch van de politie in Bussum een verzoek eens te gaan kijken bij de vader van een militair, die in Bussum in het huwelijk zou treden. De vader was namelijk kort voor de voltrekking van het huwe lijk nog niet komen opdagen en de zoon vreesde blijkbaar, dat hem iets was overkomen. Toen de Apeldoorn- se politie bij de vader aan de deur verscheen, toonde deze zich zeer ont steld. Hij verklaarde, dat hij het hu welijk van zijn zoon totaal had ver geten Marktberichten GOUDA, 30 jan. Kaas. Aanvoer: 21 partijen. Notering per kg: le kw. 2.08—2.17, 2e kw. 2.00—2.07. Han del kalm. VINKEVEEN, 29 jan. Groente. Witlof A II 42—46 ct, Witlof B II 34— 38 ct p. kg., peterselie 27 ct., Selderij 20—23 ct p. bos. TER AAR, 29 jan. Groente. Wit lof 1, 50—49, idem 2, 26—40, idem stek 220, spruiten 4555, idem B. 3540, idem afw. 15, kroten 6, sja lotten 20, prei 31, aardappelen 5 ct, alles per kg., knolselderij 1218 ct per stuk, boerenkool 6080 ct. p. kist. RIJNSBURG, 28 jan. Bloemen. Hyacinthen: Pink Pari 1623, Jan Bos 1619, Anne Marie 1419, Osta- ra 1217, L'Innocence 1323, Delfs- blauw xZ—18, Am. Anjers 1621 ct per stuk. Crocussen 2.40 per 100. Blauwe druifjes 3038. Tulpen: De- meeter 1.201.35, Picant 901.05, Karei Doorman 1.251.50. Prunus 2.00—2.20, White Sail 85—1.10, Cop land 90—1.25, Or. Express 901.00, Golden Harvest 85—1.10, Wintergold, 7590, Lustige Witwe 801.00, Hil- legarde 6575, Beatrix 901.00, Pre ludium 7590, Early Queen 6070, Danton 7080, Cordell Hul) 1.301.50 Generaal de Wett 1.001.25, Brillant Star 40—56, Edith Eddy 80—90, v. d. Eerden 7590, Krelage 6080. Nar cissen: Helios 3844, King Alfred, 65 78, Carlton 6073, Scarlet Eleg: 50 60, Bicelor 6880, alles per bos. R'VEEN. 29 jan. Bloemen. Freesia's 951.30, Blauwe Druifjes 16 28, Narcissen Early glorie 4868, Magnificense 4662, Golden harvest 6163, Fortuna 56—64 King Alfred 60—64, Carlton 55—64, Whrestler 51 —55, Früling 7073, Jules Verne 60— 64, Gragford 6668. Tulpen Krelage 5768, Wintergold 6788, Rose cop- land 881.09, v. d. Eerden 7292, Pr. Carnaval 9096, Golden Harvest 80 97, Weber 7276, Purper Copland 1.001.12, Sabaros 8588, Sulfer Triumph 70—90, Preludium 78—81, Naney 98—1.04, Lustige Withwe 85— 91, Hillegarda 64- 78, Topscore 1.01— 1.05, Zenober 6067, Early Queen 56 —70. Piquante 1.01—1.10, E. Eddy 77 1.01, Hoangho 781.02, Demeter 1.051.06, Oranje Nassau 69—71 per bos; Am. Anjers 12—23 ct per stuk. Groenten Witlof I 41.0048.00 idem I 29.0041.00, spruiten 34.00 per 100 kg. Met ingang van volgende week maandag zal er dagelijks bloe- menveling gehouden worden.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2