F Boerderijbrand te Nieuw Vennep voor het Amsterdams gerechtshof Niet dronken, dus de bak in Kamerlid In 't Veld pleit voor onderhandelingen met Indonesië Zijn gezondheid was melkslijter te lief De schelp wordt hoofdzaak in de lentekleding hoofdpijn LEEUWARDEN GAAT ZIJN INWONERS WEER TELLEN Decentralisatie rijksdiensten visie op televisie WOENSDAG 29 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT Tegenstrijdige verklaringen Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren een begin gemaakt met de behandeling in hoger beroep van de zaak tegen de 39-jarige aannemer kermisexploitant A. v. d. P. K. uit Leiden, die op 8 augustus jl. door de rechtbank te Haarlem was vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde brandstichting in de schuur van een boerderij te Nieuw Vennep (waarin hij zijn kermismateriaal had opgesla gen) op 28 november 1956. De offi cier van justitie was in appèl gegaan. Het hof hoorde 14 getuigen en hield daarna de zaak aan tot 11 maart a.s. De boerderij en de aangebouwde schuur, waarin een sky rocket (een soort achtbaan) twee vrachtauto's van verdachte en een voorraad vlas van de landbouwer J. Verkuijl waren opgeslagen, gingen geheel in vlam. men op. Verdachte mocht zijn materiaal in de schuur van de landbouwer zetten voor de wintermaanden. De bewuste dag was hij met de 32-jarige kroon getuige, B N. W. die vroeger bij hem gewerkt had, bezig met het in de schuur plaatsen van het materiaal. Uit de auto's werden de accu's ge haald en de benzine uit de tank af getapt. De verdachte wilde van een in de schuur staande wagen de water pomp nog leeg maken, waartoe hij even de motor moest aanzetten. Vlas aangestoken. Plotseling sloeg aldus zijn ver klaring een steekvlam uit de motorkap bij de carburateur omhoog cn begonnen de draden te knetteren. Verdachte, die alleen in de schuur was, holde naar buiten en riep W. te hulp. Deze had nog gepoogd de wa gen te starten en uit de schuur te rijden, waarvan zij inmiddels de deuren hadden opengegooid. Maar het was weldra een vlammenzee, zo dat de mannen ijlings begonnen de dieren uit de stal los te maken en in veiligheid te brengen. De kroongetuige zeide, dat hij na de brand uit angst voor zijn vroegere patroon, niet de juiste toedracht had durven vertellen. Hij was de schuur ingelopen om aan zijn vroegere pa troon een sigaret te vragen. Toen hij het vlas had zien aansteken aldus zijn verklaring was hij naar buiten Een 24-jarige verkoper uit Den Haag, die al enige malen is veroor deeld wegens diefstal en joy-riding heeft gistermorgen voor de rechtbank te 's-Gravenhage hardnekkig ontkend dat hij op 3 december jl een auto had gestolen op de Denneweg, ondanks het feit, dat er twee getuigen waren die hadden gezien dat hij met de weg genomen auto op de Badhuiskade was geslipt en tegen een boom gereden. De getuigen verklaarden dat zij de verkoper uit de auto hadden zien stappen en dat hij hard was wegge lopen. Drie voorbijgangers zetten de achtervolging in tezamen met een po- litiejeep. De politie ging in de omge ving van de kade in tuintjes zoeken. De politie-inspecteur De Vries, die als getuige optrad vond in een schuurtje in de Van der Werfstraat een man verborgen onder een jas. Deze man zei: „Als je niet weggaat, schiet ik je dood". Er werd flink gevochten, eni ge agenten schoten te hulp en toen de man overmeesterd was, bleek het de verkoper te zijn. „Ik herinner me er niets meer van. Ik was dronken", zei de verkoper nu. Maar de politiemannen zeiden dat ze daar niets van hadden gemerkt. De verkoper ontkende de auto te hebben weggenomen. „Ik ben met iemand meegereden maar iL wil zijn naam niet noemen, ik ben op de Badhuis straat uitgestapt", zei hij. De officier van justitie achtte de diefstal en de bedreiging van de po litie-inspecteur wel bewezen en vor derde een gevangenisstraf van vier maanden met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstelling van de re gering. Een psychiater was na onder zoek tot de conclusie gekomen dat de verkoper sterk verminderd toereke ningsvatbaar is. De verdediger mr J. G. H. van der Starp zeide in zijn pleidooi dat hier hoogstens joy-riding bewezen geacht kon worden, maar niet diefstal en be dreiging. Hij meende dat de verko per niet terbeschikking moest worden gesteld. De rechtbank zal over veertien da gen vonnis wijzen. JUDO-ER GREEP INBREKER Twee taxichauffeurs te Rotterdam zagen maandagavond, dat 2 mannen probeerden binnen te komen bij de chemische wasserij aan de Stations singel. De voordeur was reeds groten deels geforceerd. De inbrekers namen de vlucht, achtervolgd door de taxi chauffeurs. De achtervolging ging door de Statentunnel tot bij het Groothandelsgebouw, waar een 17- jarige jongen de vluchtelingen zag rennen. De jongeman, een geestdrif tig beoefenaar van de judosport. greep een der inbrekers en hield hem zo vakkundig in een bepaalde greep vast, dat de man geen vin meer durf de te verroeren Inmiddels verscheen de gewaarschuwde politie ten tonele en zij nam de vluchteling over Het was de 35-jarige houtbewerker J. H. H Ook de ander kon in de buurt worden aangehouden. Deze was de 26-jarige vertegenwoordiger N. S., beiden kwamen uit Rotterdam. gegaan, omdat hij niet wilde, dat de verdachte hem bezig had gezien bij het aansteken. De president, die de getuige met nadruk op de betekenis van zijn eed had gewezen merkte op „het maakt een buitengewoon vreem de indruk, dat u na vier maanden niet meer bang bent". De kroonge tuige verklaarde voorts nog, dat zijn patroon hem indertijd 5000 beloofd had als hij het materiaal van de sky rocket in brand zou steken. Op deze voor hem uitermate be zwarende verklaringen zei verdachte, dat deze „helemaal gefantaseerd" wa ren. Hij wist, dat de kroongetuige met plannen rondliep om op de brand terug te komen; dit hing samen met moeilijkheden, die waren gerezen over de bewoning door getuige van een bus, welke het eigendom van verdachte was. De president hield verdachte voor, dat terwijl hij al geruime tijd de sky rocket exploiteerde deze pas in juni 1956 was verzekerd, en hij een paar dagen voor de brand zijn schoon vader, die een aandeel in de exploi tatie zou hebben gehad, voor 18.000 gulden had uitgekocht. Dit had be vreemding bij het hof gewekt. Tijdens het verhoor van de 7 getui gen a décharge legden twee hunner voor de kroongetuige weinig vleiende verklaringen af over diens gedrag als man tegenover een jong meisje en als werknemer tegenover 'n vroe gere patroon. Tijdens het verhoor van een ge tuige a décharge en de kroongetuige merkte de procureur-generaal, mr. W. B. J. Aberson op: „een van bei den liegt, als ze tenminste niet alle. bei liegen. Het gaat langzamerhand zo, dat ik gedwongen ben een van beiden te laten aanhouden. Ik waar schuw u maar". Het was voor de landbouwer, die juist die dag met zijn familie naar de stad was om Sinterklaasinkopen te doen een uitermate trieste thuis komst geweest. Zijn hoeve is inmid dels weer opgebouwd. Hij had om verdachte ter wille te zijn het goed gevonden, dat deze, zonder huur, voor korte tijd het kermismateriaal in zijn schuur zou opbergen. Het hof zal op 11 maart o.m. nog een deskundige op het gebied van motoren horen om na te gaan of de door verdachte geschetste gang van zaken inderdaad mogelijk is geweest. Andere fracties steunen het beleid van de regering Het debat in de Eerste Kamer over Indonesië beleid van de regering verliep rustig. Oud minister mr. in 't Veld (P. v. d. A.) was de enige, die ernstige be zwaren aanvoerde. Hij meent, dat de regering niet elke mogelijk heid tot overleg met Indonesia uit de weg moet gaan. Men zou een bemiddelingspoging, bijv. van de Verenigde Naties kunnen aan vaarden. Het overleg zou niet van Nederland zelf uit moeten gaan, omdat het de schijn wekt, dat we bezwijken voor chantage. Het gebeuren in Indonesië is vol gens hem te veroordelen, maar wij komen er niet als we alléén onze grieven opsommen. Wij moeten be grip hebben voor het standpunt van Indonesië, dat in de afgelopen jaren economisch afhankelijk bleef van Nederland. Bjj de vernedering, die de Nederlanders in Indonesië onder gaan, moet men onwillekeurig den ken aan drie eeuwen overheersing in Indië en de vernedering, die daar mede gepaard ging. Zou de ontwikkeling zo drama tisch geweest zijn, indien Neder land in de UNP de resolutie had gesteund, waarin werd aangedron gen op voortgezet overleg. Er valt met Indonesië wel te praten, al dus het Kamerlid, dit blijkt uit verschillende uitlatingen van die zijde. De fractie-leider van de KVP, mr Kropman, sprak als zijn mening uit, dat een debat over het Indonesië-be- leid nu voortijdig en bedenkelijk is. De zaak is geladen met sentiment. Het tijdstip moet aan de regering worden overgelaten, als er een ge sprek moet komen. Prof. Molenaar (WD) steunde het beleid van de regering. De heer Kolff (CH) voel de niets voor overleg met Indonesië. Hij drong aan op degelijke beveili ging te land, te water en in de lucht van Nieuw Guinea. Met da den moeten wij tonen, dat ons ge duld is uitgeput, bijvoorbeeld door de replubliek der Molukken te er kennen. De Nederlandse schepen in de Java-zee, dienen voorzien te worden van een militaire geleide. En rechter stemt in Een Utrechtse melkbezorger heeft enige tijd geleden in de goed-gesitu- eerde wijk Oog in Al geweigerd, zijn cliëntèle woonachtig in de hoogbouw aan het Hendrika van Tussenbroek- plein, de melk tot aan de deur van hun woningen te brengen. Aangemoedigd door de acties van zyn collega's in Rotterdam en Den Haag, meende hij dat zijn afnemers maar uit den hoge moesten neerda len. Gezamenlijk hebben toen zijn klanten zich gewend tot de econo mische rechter met het verzoek om een proces-verbaal tegen de melk handels ar op te maken. De klanten meenden dat het optre den van de melkhandelaar onjuist v/as en zij motiveerden hun mening op de voorschriften volgens de welke de leverancier verplicht is, „op de gebruikelijke wijze" zijn melk af te leveren. Dat betekent naar hun in zicht bezorging aan de deur, al zou die op de zevende verdieping zijn. De melkslijter kon de rechter een medische verklaring tonen die ver meldde, dat trappenlopen schadelijk kon zijn voor zijn gezondheid. Gis teren heeft de economische rechter een gerechtelijke behandeling afge wezen op grond van het medische rapport en voorts omdat de herzie ning van de bezorgingsplicht, waar het betreft „de gebruikelijke wijze van bezorgen" zeer spoedig te ver wachten is. Het rustig verloop van het debat wordt het best gekenschetst door de vermindering van het getal minis ters achter de kabinetstafel. Dr Drees werd in het begin van de vergade ring vergezeld door tien ministers 's avonds waren er nog maar drie over. In een bijeenkomst van het perso neel van de stenografische inrich ting der Staten-Generaal heeft de heer G. Wassing gisteren in het ge bouw van de Eerste Kamer wegens zijn aanstaande beroep tot predikant in een doopsgezinde gemeente af scheid van de rijksdienst genomen. Na de directeur richtte ook de heer H. W. Tilanus, voorzitter van de ge mengde commissie voor de stenogra fie, die vergezeld was door het lid der commissie de heer Algra, woor den van dank voor de bewezen dien sten tot de scheidende stenograaf. De bijeenkomst werd bijgewoond door enige ministers, onder wie de minister-president en de vorrzitter van de Eerste Kamer. De Parijse mode-ontwerper Virginle heeft zijn lente- en zomercollectie 1958 getoond, waarbij de ronde lijnen opvallend waren. Links: „Chat Perche", een jurkje van katoen bedrukt met grote bloemen in levendige kleu ren. Midden: „Enigm" is een cocktail jurk van zwarte voile met stippen van hetzelfde materiaal en een lijfje van zwart satijn. Rechts: „Baccara", een avondjurk van groene voile met satijnen dotten van dezelfde kleur. Vandaag verklaring over confl.ct Luns-Zijlstra Reeds enige tijd bestaat er tussen de ministers Luns (Buitenlandse za ken) en Zijlstra (economische za ken) een ernstig meningsverschil over de kwestie bij welk departement de Europese integratie en de proble men van Euratom en Buromarkt thuishoren. De heren In 't Veld en Rupers hebben hierover gisteren vra gen gesteld. Minister In 't Veld zei, dat zelfs geruchten gaan, dat uit dit conflict een kabinetscrisis kan ont staan. Dr. Drees heeft beloofd over deze zaak vandaag een verklaring af te leggen. die niet wijken wil "AKKERTJES" helpen direct (Advertentie) Burgemeester ziet met spanning toe Leeuwarden is in last. Het is een stad met meer dan 80.000 inwoners, maar omtrent het juiste aantal is de laatste tijd nogal wat te doen. De Friese hoofdstad zelf beweert er 81.985 te hebben. „Onze telmachine heeft dit uitgewezen en dat ding maakt geen fouten". „Nee", zegt het Centraal Bureau voor de Statistiek, „jullie hebben er 521 minder, het zijn er 81.464". Het ligt dus voor de hand, dat er ergens een fout moet zijn gemaakt. Men is al bang, dat er teruggerekend moet worden tot de volkstelling van 1947. Het CBS heeft tenminste al aangeraden om maar weer eens he lemaal opnieuw met tellen te begin nen. Als er dan een verschil is komt dit vanzelf wel aan het licht en dan moeten de cijfers maar weer veran derd worden. Leeuwarden heeft nu zuchtend besloten dit advies te vol gen. Maar het is eigenlijk nog een beetje spannend ook voor Leeuwar den, er kunnen n.l. surprises uit de bus komen, want als de fout al tien jaar oud is heeft Leeuwarden al die jaren te weinig rijksuitkering gehad uit het gemeentefonds en dat gaat in de papieren lopen. Maar ook de Een aantal Eerste Karntrleden wil het regeringscentruiMpit Den Haag verplaatsen naar heL^ntrum van het land. Zij stellen vopop de Veluwe een nieuwe stad tf stichten, waar heen achtereenvolgens alle departe menten overgebracht zouden moeten worden. Den Haag heeft als nadeel dat het excentrisch is gelegen en dat het bij een watersnood gevaar loopt. Als alle departementsambtenaren, zo redeneren deze leden, in de nieu we stad zouden worden onderge bracht, zou het woningprobleem in Den Haag veeJ kleiner zijn. Boven dien zou het plan vroor de satelliet stad dan overbodig worden. Tegen deze satellietstad hebben deze Kamer leden bezwa.en omdat er gevaar be staat dat die stad een slaapstad wordt. Andere leden willen niet zover gaan. Zjj achten het wel-wenselijk dat veel rijksdiensten zoals de pensioenraad en het Centraal Bureau voor de Sta tistiek naar het centrum van het land zouden worden verplaatst. burgemeester ziet met grote interes se uit naar het resultaat. Had Leeu warden twee jaar eerder dan steeds is aangenomen al 80.000 inwoners, in dat geval ziet het er voor de burgerva der helemaal niet zo gek uit, want dan staan hem nog twee salarisver hogingen te wachten. Opleidingscentrum „Kopse Hof" geopend De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr R. G. A Höppener heeft gisteren te Nij megen het R.K. opleidingscentrum voor jeugdleiding, de „Kopse Hof" feeopend. Nadat de voorzitter van het be stuur dr A. J. H. Bartels, dank had gebracht aan de bisschop-coadjutor van 's-Hertogenbosch mgr W. M. Bekkers, voor de inzegening van het huis en voor de medewerking van de zijde van het departement van on derwijs, kunsten en wetenschappen, kwam de staatssecretaris aan het woord. Na de rede van mr Höppener sprak de bisschop-coadjutor van Den Bosch mgr W. M. Bekkers, die na mens het gehele Nederlandse epis copaat thans hulde bracht aan de jeugdleiders van de vorige generatie, die met gebrekkige middelen dikwijls de jeugdleiding op voortreffelijke wijze hebben gediend. Wij bouwen thans op wetenschappelijke wijze voort op de basis, in het verleden ge legd. Vervolgens hield prof. dr H. M. M. Fortmann, buitengewoon hoogleraar in de cultuur-psychologie aan de uni versiteit van Nijmegen een rede over jeugdleiding als beroep. Hierna droeg de voorzitter van het bestuur van het jeugdleiderscentrum, dr A. J. H. Bartels de leiding en be stuur van de „Kopse Hof' over aan de voorzitter van het opleidingscen trum, mr M. A. G. Joosten. BIJSMAAK VAN DRINKWATER IN HEEMSTEDE. Het lid van de gemeenteraad van Heemstede de heer A. Hopstaken (K.V.P.) heeft gisteren aan b. en w. vragen gesteld over de bijsmaak aan het drinkwater, dat de Heemstede naren betrekken via de Amsterdamse waterleiding. Ook Amsterdammers hebben klachten over de smaak van het water. Het raadslid vraagt of b. en w. stappen willen ondernemen bij de leverancier, t.w. de Amster dams Waterleiding en wel zo spoedig mogelijk. (Van onze t.v.-medewerker) Het leven van Jan Fabricius Zelden hebben we een betere t.v.- uitzending beleefd als die van de VARA over het leven van de toneel schrijver Jan Fabricius. Deze televi sie-biografie van een bekend Neder lander was gebaseerd op het Ameri kaanse programma „This is your Life". De uitzending geschiedde in het Singermuseum te Laren; Gijs Stappershoef voerde er een knappe regie, maar het was vooral gastheer Eert Garthoff (gelukkig zonder spiek briefje!) die deze avond hielp slagen. Hij kon daarbij rekenen op een keur van oude bekenden van de nu al 86- jarige Fabricius. Ook Rika Hopper en de nu al 91-jarige oud-acteur Mari van Warmelo kwamen er aan te pas, na een Drentenaar die maar door wilde gaan met het ophalen van herinneringen. Tenslotte was een stoet van prominenten om de krasse spitse oude heer zijn nog sterk geheugen geschaard. Het onverwach te weerzien van oude bekenden, de telkens levendige verhalendie ze ker niet opgelegd waren en voor al het ongedwongen gedoe rondom een hoogvereerde figuur uit het kun stenaarsleven leverden televisie op van de beste kwaliteit. De uitzending is onverwacht iets meer geworden dan herinnering uit een bekend le ven; ze mondde uit in een hartelijke huldiging, waardoor Fabricius ver rast en ontroerd werd. Men zal hem op 12 februari de eer aandoen, zijn toneelwerk „Cesare" voor de t.v.- camera's te brengen. Op verzoek van de auteur zal het stuk spelen in de tijd waarin het werd geschreven, na melijk rond 1927; spontaan voor de kijkers thuis werd door Willy van Hemert en Jan Fabricius uitgemaakt, dat de bescheiden maar fijne ro] van de moeder zal worden gespeeld door Rika Hopper. Na haar „Anastasia" komt deze markante tachtig-jarige toneelfiguur, die al afscheid van de planken had een omen, nóg een keer voor het voetlicht. De leiding van de KRO-quiz By sommige t.v.-secties van de om- roep-organisaties is men bepaald hui verig, bekende medewerkers uit de radio-sector aan te trekken. In som mige gevallen kan dat zijn betekenis hebben, maar zo nu en dan komen plotseling verscholen talenten naar voren. Bij gelegenheid van de opera tie van een koe ten overstaan van de kijkers thuis hebben we attent ge maakt op de vaak overbodige pra- tery van de commentator die kenne lijk zijn afkomst van de radio sector verried. Maar toen we dezer dagen Kees Schilperoort in het t.v.-pro- gramma van de SUS-actie uit Den Bosch hoorden en zagen herkenden we in hem de aangewezen persoon cm de quiz van de KRO wat op te vijzelen. We willen niets zeggen ten nadele van Jan Willem Hofstra, maar Schilperoort is spitser en meer ad rem, hetgeen men toch bij een der gelijk programma verwacht. „Miranda" en nationaal programma Woensdagavond zal men stellig kunnen genieten van de t.v.-bewer king van het bekende blijspel „Mi randa" van Peter Blackmore. Nieuw is dat stuk geenszins, maar het blijft aantrekkelijk, telkens als het op film of toneel wordt vertoond. Don derdag komt mr A. L. Hustinx voor de KRO vertellen over een reis door het Verre Oosten en vrijdag wordt wegens de verjaardag van prinses filmbeelden herinneringen ophalen aan de nacht van 1 februari 1953, toen ons land door een overstro mingsramp werd geteisterd. Anton van Duinkerken in „Vademecum" In de nieuwe rubriek „Vademe cum" van de KRO-televisie zal na het zeer geslaagde optreden van prof. v d. Meer dit keer prof. dr W. J. M. A. Asselbergs (Anton van Duinker ken) voor de camera komen, en wel woensdag 5 februari. Hij zal de vraag behandelen .Wie was Ferdinand?" De tekenaar Eppo Doeve zal aan deze uitzending medewerken. „Prettige Feestdagen" In zijn t.v.-spel „No shepherds watched", dat de KRO onder de titel „Prettige Feestdagen" op woensdag 5 februari uitzendt, voert de schrij ver R. F. Denderfield een inbrekers familie ten tonele, die zich opmaakt om de Kerstavond te misbruiken voor het plegen van een grote kraak. Dat zelfs de best uitgewerkte plan nen kunnen falen, zal blijken in dit onderhoudende spel, dat geregisseerd wordt door Wim Bary. Beatrix een nationaal programma 23.15 Zaalsport uitslagen. 23.2024.00 geboden. Onder de titel „Met de rug naar de zee" zal Dick van Bommel in een reportage van oude en nieuwe RIJNLAND Door de vertegenwoordigers der gemeente-besturen van Haarlemmer meer en Aalsmeer is tot Hoofdinge land van Rynland benoemd de heer G. G. Loggers te Aalsmeer. Aetherklanken DONDERDAG HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.0924.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. Vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 Joorde kleuters. 11.00 Kook- praatje. 11.15 Orgel en zang. 11.45 Voordracht. 12.00 Metropole orkest. 12.30 Land- en tuinbouw mede. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of g:am. 13.20 Lichte muziek. 13.55 eursberichten. 14.00 Gram. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Gram. 15.45 Voordracht. 16.00 Alt en piano. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Re geringsuitzending: Nederland en de wereld: De woningbouwactie van de Hoge Autoriteit. Een gesprek tussen de heren drs. A. R. A. Theunissen, fin. deskundige voor de woningbouw bij de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. en mr. G. v. d. Flier, loco-directeur- generaal van de centrale directie van de volkshuisvesting en de bouwnijver heid. 18.00 Nieuws. 18.15 Gram. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kin deren. 19.05 Wie opent de kluis? 20.00 Nieuws. 20.05 Sportman van het jaar! 21.05 Gram. 21.15 Verkenning van Simenon, caus. 21.35 Strijk-ensemble. 22.35 Act. 22.45 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen. 23.16 Sport. actualiteiten. 23.2524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en xit. kal. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok Noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land. en tuinbouw meded. 12.38 Lichte muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13 20 Alt en piano. 13.40 Lichte muziek. 14.00 Marinierskapel. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Radiophilharm. ork. en soliste. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Sopr. en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte muziek. 18.15 Friese uitzen ding. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal pers pectief, caus. '19.30 Lichte muziek. 19.50 Anti-Revolutionaire Partij, caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken- Parade. 22.10 Orgelconcert. 22.40 Gr. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.00—20.00 Eurovisie: Re portage Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats te Bratis- lawa- KRO: 20.00 Journ. en weerbericht. 20.15 Gastenboek. 20.30 «Televitrine. 20.50 Causerie over verre Oosten met filmopnamen. 21.2; Studentenprogr. 21.50—22.00 Epiloog.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6