DRUM SHAG Groen Wit in Stadsgehoorzaal in massa-uitvoering bijeen Atletiekcoaches richten de ogen op Europese kampioenschappen half zware shag half zwaar - heel lekker! VAN HET TAFELTENNISFRONT De Nederlandse zwemsters boekteh successen in Bremen Scunthorpe haalde huzarenstukje uit en klopte Newcastle United MAANDAG 27 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Verheugend ledental biedt vele toekomstmogelijkheden De Jaarlijkse uitvoering van de gymnastiekvereniging „Groen Wit", gis teravond in de Stadsgehoorzaal, stond ditmaal wel bijzonder in het teken van de massa. Niet alleen, dat alle om streeks 300 leden één of meerdere malen voor het voetlicht moesten ko men, ztf waren ditmaal ook vrijwel voortdurend in de zaalmet alle ge volgen van dien. En houdt maar eens orde onder zoveel jeugdige gastenl Wij vernamen, dat het bestuur deze proef zeker niet zal herhalen en dat bij een volgende uitvoering de kinderen niet in de zaal zullen worden toegelaten dan alleen om op te treden. Dat zal aan de rust ongetwijfeld ten goede komen. Dat zal ook ongetwijfeld van invloed kunnen zijn op de uitvoering. Het te gendeel immers werd nu ondervonden. Voor een goede uitvoering toch is goede concentratie vereist en deze krijgt men niet in een rumoerige en te warme zaal. De prestaties leden er daarom ongetwijfeld onder en dat was jammer, omdat de vereniging in haar groot aan tal leden enkele goede krachten bezit, die beter kunnen en deze avond ook meer verdienden dan wat nu bereikt werd. Het meest bekoorde ons het werk van de ritmische afdeling der dames. Voor en na de pauze gaven de dames enkele goede vrije oefeningen te zien en de knotsoefening tot besluit van de avond viel alleszins te loven. Ook de meisjes van 14 t.e.m. 17 jaar hebben enkele goede dingen laten zien. al blijft het feit, dat de massa-deelname dikwijls storend werkt op de zo nood zakelijke concentratie, een rol van be tekenis spelen. Het werk op de even- wichtsbalk was veelbelovend, doch de leider behoede er zich voor hier teveel show te geven door standen, die veel aan de pyramide-shows van de oude gymnastiek doen denken, die toch eigen lijk weinig met de practische sportbe oefening te maken hebben. Het ringnummer van de dameskeur- ploeg kwam niet tot volle waardering door de onrust, die er tijdens de uit voering heerste, ook al niet doordat te veel mensen zich rond het toestel be vonden tijdens het lang niet gemakke lijke werk der dames, waarvan enkelen desondanks toch tot een behoorlijk re sultaat kwamen. Het optreden van de hcrenploeg zeven man sterk was matig. Hier is het aantal deelnemers, waar het ons wil voorkomen, te gering om een ploeg samen te stellen van extra kwaliteit. Sommigen grepen ook wel te hoog met de reuzenzwaai. Een zware oefening mag men al wat lang kunnen volhou den, zij mag niet afgebroken worden door onmacht, want dit schaadt het ge heel. Verheugend was het te zien, dat Groen Wit ook over een behoorlijk con tingent mannelijke Jeugd de beschikking heeft, die nu nog was speels en kwa jongensachtig aan de oefeningen deel neemt, doch waaruit, naar we hopen, een kern gevormd zal kunnen worden die door de gymnastiek „gegrepen" wordt. Dergelijke jongelui zijn er te genwoordig maar al te weinig en daar om hopen we, dat bestuur en leiders hier enkele jongelui voor de gymnastiek „warm" kunnqn maken. Of dit plan slaagt of niet Groen Wit heeft desondanks een mooie toe komst voor zich, want de belangstel ling voor de gymnastiek is er. Dat be wijst het groot aantal leden, dat be wijst ook het meeleven van de ouders met de prestaties hunner kinderen. Zo bezien was deze avond succesvol en het bestuur moge er een aanleiding in VOETBAL. N.V. „NEDERLANDSE BEROEPS VOETBAL BOND" OPGERICHT. Te Utrecht is gistermiddag de op richtingsvergadering gehouden van de N.V. „Nederlandse Beroeps Voet balbond", die zich de beoefening van het voetbalspel op basis van volledig professionalisme ten doel stelt. De raad van bestuur wordt gevormd door de heren P. B. Swart (voorzit ter), J. A. A. Tuussaint (secretaris penningmeester) en mr Heskes (Ju ridisch adviseur), allen te Den Haag Naar werd medegedeeld zou het maatschappelijk kapitaal van deze N.V. zijn volgestort, binnenkort zal voorts een obligatielening worden uitgeschreven. Het is de bedoeling van de „N.B. V.B." om in september a.s. te begin nen met een competitie. Daaraan zouden 16 teams uit alle delen van het land deelnemen. Terrein verwarming in de winter Het verwarmen van voetbalvelden is ook in Nederland mogelijk als men de adviezen opvolgt van het instituut voor tuinbouwtechniek te Wagenin- gen, dat een systeem heeft ontworpen voor het sneeuw- en vorstvrij maken van bloembollenvelden. Het instituut deelde mede, dat de kosten van een dergelijke installatie ongeveer 20.000 gulden per voetbalveld zullen bedra gen indien gebruik wordt gemaakt van koperdraad (dat om de zeven jaar moet worden vernieuwd) en 30.000 gulden indien gebruik wordt gemaakt van met plastic beschermd draad. In het laatste geval moet de installatie over twintig jaar worden afgeschreven. Er is ongeveer 20 km draad voor een voetbalveld van de normale afmetingen nodig en 10 transformatoren met een vermogen van 10 kwu. Deze worden in de grond ingegraven lands de kant Een zwak stroominstallatie van 30 kwu kan de temperatuur van de grond 15 graden doen stijgen. Noodzakelijk is de aan wezigheid van een transformator- huisje in de buurt van het veld. Ook het gebruik van kippengaas als ge leider van zwakstroom is volgens net Wageningse instituut mogelijk, het is aanmerkelijk goedkoper dan een installatie met koperdrood. Van be staande velden zal dan echter de grasmat moeten worden verwijderd Koperdraad daarentegen kan in de grond worden aangebracht door mid del van een z.g. mol-ploeg, die door de grasmat snijdt zonder deze ern stig te beschadigen. Woorden van waardering zijn er ook weer overvloedig gesproken. Door de presidente en leidster mevr. G. v. d. Post-Helverstein aan de leider A. God- dijn en W. Schimmel, waarbij de kleu terleidster mej. Bets Schoon en de pianiste mevr. Versloot ook niet ver geten mogen worden. Verder door de heer P. Meershoek, die woorden van dank sprak tot mevr. v. d. Post, die als presidente en leidster zich zovele moeiten en zorgen voor Groen Wit ge troost, terwijl dezelfde spreker ook dank bracht aan haar echtgenoot, penning meester der vereniging, die helaas door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Namens de Groen Wit-jeugd bracht een der kleuters dank aan mevr. v. d. Post voor alles wat zij voor hen doet, waar bij de wens gevoegd werd, dat zij nog menig jaartje bij hen zou blijven. Aan het slot van de avond sprak. kap. J. de Jong namens deken Haring en na mens de ouders woorden van dank voor het vele werk door het bestuur voor de jeugd verricht. Een woord van dank mogen we hier ook wel brengen voor de sympathieke hulp, die enkele Bataven-leden Groen Wit boden bij het opstellen en weg halen vah de verschillende werktuigen voor de oefeningen. In de afgelopen wintermaanden heb ben de atletiekcoaches P. Korver, A. Leeuwenhoek en J. Grootewal in sa menwerking met de technische en de trainingsorganisatiecommissie het ge hele land afgereisd om hun kennis over te brengen op de atleten van club- coaches. Voor de komende maanden, februari en maart, ls het accent echter verlegd van de districtstrainingen naar de zgn. selectietrainingen. Bijeenkomsten dus, waarin de Nederlandse top-atleten zo wel heren als dames, onder leiding van bovengenoemde coaches, worden ge traind teneinde de nationale landen ploegen en de afvaardiging naar de Europese kampioenschappen in Stock holm te formeren. Na de maand maart wil de technische commissie deze bij eenkomsten tweemaal in de week hou den, zodat de atleten met deze gespe cialiseerde training als ondergrond in het komende wedstrijdseizoen naar hun top kunnen groeien. Er zijn twee trainingscentra gevormd en wel de sintelbaan op het Olympia- plein te Amsterdam en de Nenyto te Rotterdam. In Amsterdam komen de drie trainers tezamen op dinsdagavond. De heer Kor ver neemt de middenafstandlopers o.w. bekende atleten als Meindert Blanken- slein. Plet Yska, Henk Heida, Flip Koudijs en Harry Jansen onder handen, coach Leeuwenhoek de springers en springsters als Henk Visser, Weisscher, Nel Zwier en Wemmy Scholtemeyer, terwijl Grootewal de dames en heren speerwerpers bij wie Greet van Zelm, Joop Fikkert en Frans van der Hey- den traint. Zaterdags komen onder lei ding van de heer Korver^ de dames Hannie Bloemhof, Ria van Kuyk, Ine Spyk, Joke Claus, Els Witkamp en Wemmy Scholtmeyer voor de estafette ploeg bijeen. In Rotterdam traint de heer Korver op donderdagavond de lange afstand lopers, de heer Leeuwenhoek de horde lopers en -loopsters en de heer Groote wal de hoogspringers benevens Kees Koch, Ben Rebel, Jan Romani, Corrie Huygen, Ida Kok en Corrie van den Bosch op de verschillende werpnum- mers. Voor de vijf- en tienkampers staan een serie bijeenkomsten op het programma. Hoogstwaarschijnlijk zal de damesploeg in verband met de landen- wedstrijd ZwedenNederland, 2 dagen voor de Europese kampioenschappen, groter zijn dan in andere jaren het geval was. Zaterdagmiddag organiseerde de korf balvereniging De Danaïden een micro- korfbaltournooi in de gymzaal van de Dr. Voorthuyzenschool in de Marnix- straat. Daar de zaal te klein was speel de men met zes spelers(sters) inplaats van acht. Er werd in twee afdelingen gespeeld. De uitslagen luiden: Afdeling I: CrescendoMorskwartier 21, De Dan.Minerva 23. Morskw. De Dan. 11, MinervaCrescendo 12, Morskwartier—Minerva 10, De Dan. Crescendo 3—2. Crescendo le prijs. Daar De Danaïden gelijk stonden met Minerva werden er strafworpen geno men; toen ging Minderva met een 2e prijs huiswaarts. Afdeling II: Morskwartier 2De Dan. 2 0—2, Fluks 2—De Dan. 3 0—2, Fluks 2De Dan. 3 02, Fluks 2Morskw. 2 10, Dan. 3De Dan. 2 24, De Dan. 2Fluks 2 11. Eerste prijs: De Da naïden 2; 2e prijs De Danaïden 3. De Australiër Herb Elliot heeft voor 8000 toeschouwers op de sintelbaan van het „Olympic Park" te Melbourne de mijl gewonnen in de tijd van 3 min. 59.9 sec. Halverwege de race verwij derde Elliot zich van zijn concurrenten en met ongeveer 25 meter voorsprong passeerde hij als eerste de eindstreep. Elliot, die 19 Jaar is, is de vierde Australische atleet, die de myi aflegde binnen de vier minuten. De Tsjech Emil Zatopek heeft te San Sebastian voor 25.000 toeschouwers een wedstrijd over 12 km. gewonnen in 39 mn. 45.3 sec. Na 2 km. nam Zatopek de leiding. De Fransman Hammoud Ameur passeerde hem daarna, doch hij behield de eerste positie slechts korte tijd. Want Zatopek verhoogde het tem po opnieuw en liet Ameur en de rest van het veld weer achter zich. Met 40 meter voorsprong op genoemde Frans man ging de Tsjechische lokomotlef als eerste door de finish. Ameur werd 2de in 39 min. 55.3 sec. en Jurek (Tsj.-Sl.) bezette met 40 min. 31.9 sec. de derde plaats. De Brit Allan Perkins Was fa voriet voor deze wedstrijd, doch hij bracht het niet verder dan een vierde plaats in 40 min. 32.1 sec. Spanje won met 27 punten het landenklassement. Na afloop van de race verklaarde Zatopek, dat dit één van de laatste wed strijden zou zijn, waaraan hij deelnam voordat hij zich voor goed uit de ac tieve sport terug zou trekken. U weef niet half hoe lekker die van Douwe Egberts isf GEWICHTHEFFEN L.K.V. OP NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN Zondag jl. heeft de ploeg van L.K.V. deelgenomen aan de Nederlandse kam pioenschappen gewichtheffen 2e klasse ln Tegelen. Er werden bijzonder goede resultaten geleverd, een groot succes voor trainer S. StokkeL De uitslagen zijn: W. Devilee 2e prijs met een totaal fj0ep van 215 kg H. Zirkzee 4e prijs met een totaal van 257 ix kg. Beiden zijn reeds jeugdkampioen van Nederland. Verder J. J. de Romijn 4e prijs met een totaal van 275 kg.; H. v. d. Hoed 3e prijs met een totaal van 280 kg.; J. van Kampen 2e prijs met een totaal van 292 kg. Nieuw Ned. record voor Mary Kok Tijdens de internationale zwemwed strijden in Bremen hebben de Neder landse zwemsters het afgelopen week end enkele prachtige resultaten ge boekt. Mary Kok bracht op de 400 m. vrije slag het Nederlands record op haar naam met de prachtige tijd van 4.56.2 en Ada den Haan nam fraai re vanche voor haar nederlaag van oktober door de Duitse Wiltrud Urselmann in de zeer goede tijd van 2.48.5 te ver slaan. De Duitse recordhoudster nam na de start de leiding en behield deze tot ongeveer 125 meter. Daarna kwam Ada den Haan met haar prachtige soe pele slag naar voren en vooral bij de keerpunten, die door de Eindhovense zwemster veel beter werden genomen, werd steeds iets van de achterstand in gelopen. Op de laatste baan was de Duitse zwemster niet meer in staat een succesvolle aanval in te zetten. Een opvallend resultaat was ook de 1.12.9, waarmee Greetje Kraan als eer ste zwemster van de Robbenploeg op. de 4 x 100 meter wisselslag de rugslag aflegde. Merkwaardig, dat zij haar rug- slagserie in 1.13.7 won. De voornaamste uitslagen van beide dagen waren: Heren: 100 m. vrije slag: 1. Bauman (Duitsl.) 56.3 sec.; 2. Voell (idem) 58.0 sec.; 3. Magyar (Hong.) 58.8. 200 m. vrije slag: 1. Baumann 2.06.3; 2. Bleeker (Duitsl.) 2.08.9. 100 m. vlinderslag: 1. Trumpek (Hon garije) 1 02; 2. Zippelius (Duitsl.) 1.05.4. 400 m. vrije slag: 1. Bleeker 4.40.9; 2. Baumann 4.48.7. VAN DE ENGELSE VELDEN Op de lijst van kanshebbers voor de F.A.-cup kwam tot zaterdagmiddag Scunthorpe United als outsider voor met een notering van 2000 tegen 1.... Hoe die notering thans is, wordt niet gemeld, maar vast staat, dat Scunthorpe via een huzarenstukje sterk in de achting van de voetbalwe reld is gestegen. De derde divisieclub uit Lincolnshire behaalde namelijk een sensationel 31 zege in de uit wedstrijd tegen Newcastle United. „One of the biggest shocks for years", zoals een der Londense avondbladen het uitdrukte. De machtige eerste di visieclub, die sedert de oorlog drie maal cupwinnaar werd en ook nu weer tot de favorieten behoorde, haal de de laatste zestien niet. Andere opvallende verrichtingen van derde divisieclubs waren de ge lijke spelen van Darlington bij Chel sea (33) en van York City in de thuiswedstrijd tegen Bolton Wande rers (00). Bijna had Darlington de club op wier terrein het Nederlands elftal in 1907 met 122 werd verslagen de prestatie van Ccunthorpe geëven aard. Op het veld van Chelsea ston den de Darlingtonners op een gege ven ogenblik met 30 voor en de Londenaren hebben alles en alles moeten geven om zich nog van een replay te verzekeren. Zes tweede di visie clubs, Cardiff, Liverpool, Bristol City, Stoke City, Sheffield United en West Ham, gaan naar de volgende ronde en slechts twee ploegen uit di visie I, Manchester United en Wolver- hampton Wanderers, kwamen zater dag zover. Het was met de velden droevig ge steld en algemeen was men van me ning, dat het in twee jaar niet zo slecht was geweest. Er werden twee cupwedstrijden, tien league-ontmoe tingen en dertien Schotse leaugeu- wedstrijden afgelast. Wolverhampton speelde een prach tige partij voetbal tegen Portsmouth en iedereen was er van overtuigd, dat de Wolves zich met dit spel zonder moeite een weg naar Vtonbley zul len banen. Het was naffcan het uit stekende doelverded®n van de Portsmouth-keeper ^prichards te danken, dat de scorrtot vijf doel punten beperkt bleef. Ook de doel man van Ipswih speelde een helden rol in een ongelijke strijd, die door Manchester United met 20 werd ge wonnen. De uitslagen luiden: Bristol RoversBurnley 22; Cardiff CityLeyton Orient 41; ChelseaDarlingon 33; Fulham Charlton Athletic 11; Liverpool Northampton Town 31; Manches- tr UnitedIpswich Twon 2—0; New castle: Un— Scunthorpe United I3; Notts County—Bristol City 12; Stoke CityMiddlesbrough 31Tot tenham HotspurSheffield United 03; West Bromwich AlbionNot tingham Forest 33; West Ham Uni tedStockport County 32; Wolver hampton WanderersPortsmouth 5—1; York CityBolton Wanderers 0—0. 100 m. schoolslag: 1. Rademacher 1.12.4; 2. Kunsagi (Hong.) 1.13.7. Dames: 100 m. vrije slag: 1. Greetji Kraan (Ned.) 1.05.6; 2. Astrid Sander son (Ned.) 1.06.7; 3. Haase (DuitsL) 1.06.8; 4. Tine Tenkink (Ned.) 1.06.8. 400 m. vr(je slag: 1. Mary Kok (Ned.) 4.56.2 (Ned. record); 2. Judith de Nijs (Ned.) 5.01.3; 3. Jans Koster (Ned.) 5.12.0. 100 m. schoolslag: 1. Wiltrud Ursel mann (Duitsl.) 1.18.9; 2. Ada den Haan 1.20.6. 200 m. schoolslag: 1. Ada den Haan 2.48.5; 2. Wiltrud Urselmann 2.49.6; 3. Rita Kroon (Ned.) 2.58.8. 100 m. vlinderslag: 1. Atie Voorbij (Ned.) 1.11.6; 2. Jopie Troost (Ned.) 1.16.3; 3. Ada den Haan (Ned.) 1.17.4. 100 m. rugslag: 1. Greetje Kraan (Ned.) 1.13.7; 2. Rini Dobber (Nederl.) 1.14.3; 3. Helga Schmidt (Did.) 1.14.8. 4 x 100 m. wisselslag: 1. Robben (Greetje Kraan. Atie Voorbij, Rita Kroon, Astrid Sanderson) 5.04.6; H.D.Z. (Rini Dobber, Ria de Vries, Jopie Troost en Tine Tenkink) 6.07. De wedstrijden werden door de Duitse T.V. uitgezonden en gistermiddag door de N.T.S. gerelayeerd, zeer tot genoe gen ongetwijfeld van duizenden kijkers, die door het slechte weer hun gebrui kelijk zondagmiddaguitstapje misten. Jammer was het evenwel, dat het programma buiten de schuld van de N.T.S. natuurlijk enkele malen werd onderbroken door interviews van Duitse omroeper met diverse winnaar^, waarbij het gesproken woord voor Ne derland niet doorgegeven werd, zodat men slechts enkele „stom-sprekende" figuren op het scherm zag. Temeer jam mer was dit tijdens het mooie nummer figuurzwemmen van een damesploeg uit Duisburg. Tijdens zwemkampioenschappen van Victoria in Shepparton, 160 km. Melbourne gelegen, heeft onze landge note Cockie Gastelaars de 110 yards vrije slag gewonnen in de matige tijd van 1 min. 8 sec. Niettemin verbeterde de Schiedamse zwemster daarmee het record van Victoria. PAARDESPORT JAMIN WON „PRIX D'AMERIQUE" De „Prix d'Amerique", de eerste dra verij in het seizoen 1958 geldend voor het Europees kampioenschap voor dra vers, gehouden op de banen van Vin- cennes bU Parijs is gewonnen door het Franse paard „Jamin", toebehorend aan mevr. Olry-Roederer en gereden door pikeur F. Riaud. De draverij, die gedoteerd was met in totaal 15 miljoen francs 150.000) aan prijzen, waarvan 80.000 gulden voor de winnaar, ging over 2600 meter. De winnaar legde de afstand af in 3 min. 28.1 sec., km.-tijd 1.20.Het Italiaanse paard „Jariolain" van stal Malgar en gereden door pikeur Zamboni, klasseer de zich uit het veld van 14 paarden tweede (3.29.7). De Ierse pikeur Charles Mills, die met het Franse paard „Joli Veinard D" voor de Fransman Desoubeaux reed, kwam als derde over de eindstreep. Het paard werd echter uitgeschakeld wegens ga lopperen. Charlie Mills, die de baan echter niet had willen verlaten, kreeg daarvoor een boete van 10.000 frans (100 gulden). Door de diskwalificatie van „Jolie Veinard D" legde „Infante II" van de Fransman Deloison met pikeur Simo- nard beslag op de derde plaats (3.32.3). De toto keerde winnend 28 francs uit en voor de plaatsen 14, 43 en 30. COMPETITIE N.T.T.B. De resultaten van de afgelopen week end gehouden wedstrijden zijn: Hoofdklasse, groep A: NedlloydPo- vac 100, Quick—Wibo 37, Luck Raek—Sparta 2 6—2, VTV—Wifra 3—7; BatswingersWibo 2 46, MaasstadScylla 28, OTTCSparta 0—10. Overgangsklasse F: DOS 2Batswin gers 2 1—9, DOS—USV 3—7, Treffers Treffers 2 82, ATTCVriendensch. 46, Wibo 4Salamanders 10—0. MAASSTAD—SCYLLA 2—8 Scylla is de tweede helft van de com petitie in de Hoofdklasse beter gestart dan de eerste helft. Drie maanden ge leden werd in Leiden op vrij gemak kelijke wijze van de Rotterdammers verloren. Sedertdien heeft Scylla zich van die slechte start vrij behoorlijk we ten te herstellen en afgelopen zaterdag werd deze opgaande lijn verder door getrokken. In de returnwedstrijd te Rotterdam lieten onze stadgenoten er geen twijfel over bestaan wie de sterk ste was. Weliswaar werd het Scylla wel iets makkelijker gemaakt door het terugtrekken van Schuller, die door stu die verhinderd is aan de tweede helft van de competitie mee te doen. Verkerk startte zeer verrassend met een overwinning op De Mey. Hij liet hierbij zeer goed verdedigend spel zien wat voor zijn tegenstander uiteindelijk toch te machtig bleek (219 1621 2022). De nog te onervaren Stas, in valler voor Schuller, kon eveneens niet aan een nederlaag ontkomen. Tegen v. d. Bogaard had hij blijkbaar zijn tactisch kruit verschoten en door onbe suisd aanvalsspel incasseerde hij een onnodig grote nederlaag (21—7 21—7). Dit toonde nog eens overduidelijk aan, dat Verkerk verdedigend een vrij las tige tegenstander is, maar hij diene zich wel te realiseren, dat z'n aanval slechts van een beperkte kracht is. Desondanks deed het prettig aan te zien, dat hij nu eens brak met de traditie slechts nul of één partij te winnen. Van Zoelen en Van der Voort deden wat van hen verwacht werd en won nen resp. drie en twee partijen. Alleen in De Mey moest laatstgenoemde, bij de stand 17, zijn meerdere erkennen. Het dubbel was toen nog slechts een formaliteit (17—21 17—21). De eind uitslag werd daardoor bepaald op 28, in tegenstelling tot andere berichten, waarin van 19 werd gesproken. De stand luidt nu: Sparta 815, Wi bo 2 813, Smash 79, Batswingers 8—8, Scylla 8—8, PSV 7—6, Maasstad 8—3, OTTC 8—1. A.s. zaterdag om 7 uur speelt Scylla aan het Galgewater tegen Batswingers (Den Haag), welke wedstrijd gezien de stand van beide teams zeer interessant kan worden. R.K.T.T.V. „SPARKLER" Het tweede damesteam verliet de on derste plaats door een 82 overwinning op Slagvaardig 2. R. Koot won 3 par tijen, J. Hogenboom en R. Koek won nen elk 2 maal en het dubbelspel. Het eerste herenteam verloor met 73 van RTC. Alleen B. v. d. Meer won 2 partijen en het dubbel. Th. Koot en invaller P. v. d. Meer konden geen overwinning boeken tegen de oude team genoten de gebr. Bouwmeester. Na deze eervolle nederlaag heeft TSB de leiding en daarna volgen RTC en Sparkler met 1 verliespunt meer. Het derde heren team won met 82 van Steeds Vooruit 2. H. Akerboom *von 3 partijen en Joh. l'Ami en Touw won nen elk 2 partijen en het dubbelspel. Het eerste juniorenteam won met VERKORTING WERKTIJD METALLURGISCHE INDUSTRIE De in Arnhem gevestigde Hollandse Metallurgische Bedrijven gaan van hun drieploegen. op een vierploegen- dienst over. Zowel de ondernemings raad als de vakorganisaties stemmen met deze verkorting van de werk tijd en met de erbij behorende over. brugglngsregeling in, aldus de directie der vennootschap. De directie deelt voorts mee, dat tengevolge van de teruggang in de wereldconjunctuur en in het bijzonder door de situatie op de internationale metaalmarkt en de daaruit voortgevloeide tinrestrictie rekening moet worden gehouden met 'n verminderde grondstoffenaanvoer. Het ligt echter niet in de bedoeling door ontslag tot een kleinere perso neelsbezetting te komen. Men wil de moeilijkheden nu opvangen door de werktijden in dit continuebedrijf om te zetten. 100 van Avanti. Het tweede Junioren team speelde 55 tegen Reflex. Het programma luidt: Dames: 27 Jan.: SparklerSlagvaardig. Heren: 1 febr.: DHC 2—Sparkler, 27 jan.: RTC 2— Sparkler 3, RTC 3Sparkler 4, 30 jan.: Sparkler 4Scylla 5. Junioren: 1 febr.: Treffers 3Sparkler, Dec. '56Spark ler 2. ZEILEN W.V.A. „AMSTERDAM" 40 JAAR Als we hier iets schrijven óver de Watersportvereniging „Amsterdam", die dit voorjaar haar veertigjarig bestaan herdenkt, dan doen we dit niet omdat wij menen, dat Amsterdam tot onze vaste •lezerskring behoort. Verre van dat. Maar de jubilerende vereniging komt altijd trouw met andere verenigingen op de Westeinderplassen en daar zijn de zei lers uit onze lezerskring genoegzaam bekend. De geschiedenis van de W..VA. „Am sterdam" is heel groot, niet om de 40 jaren, die zij telt, doch wel om al het geen zich in die jaren in de boezem der vereniging heeft afgespeeld. Wat dat allemaal geweest ls, kan men lezen in het fraaie verzorgde jubileumnummer der vereniging, waarin het „wel en wee" ten voeten uit getekend staat en dat verlucht is met tal van aardige foto's, ook uit de oude tijd, waarvan „Bella Vista" en „Opoe-toren" getuige nis afleggen. Voor Insiders is het onge twijfeld belangrijk met de schrijvers in de historie terug te treden, voor out siders is het een welkome gelegenheid nader met de vereniging kennis te ma ken- De artikelen van voorzitter J. D. Luder, ere-voorzitter C. Visser en oud- voorzitter J. Dragt geven daar alle ge legenheid toe, maar daar zijn nog heel wat meer bijdragen in dit fraai ver zorgde nummer, die de W.V.A. „Am sterdam" tekenen in haar oude en nieuwe vorm, in haar oude en in haar nieuwe home. Van harte proficiat aan de jubileren de vereniging, die zo talloos velen het grote genot van de watersport heeft doen deelachtig worden! „FRIESE SKUTSJES" NAAR DE WESTEINDERPLASSEN? Een watersportorganisatie uit Zuid- Holland heeft de centrale commissie voor Skutsjes (S.K.S.) verzocht om de acht a tien Friese beurt- en vracht schepen, die ieder jaar in augustus op de Friese meren hun spectaculaire wed strijden houden, ook eenmaal te laten starten op de Westeinderplassen of het Brasemermeer. Een beslissing werd nog niet genomen. Tijdens de vergadering werd inderhaast berekend, dat de kos ten tenminste 10.000 gulden zullen zijn, gezien de afstand en de extra dagen, die de schippers moeten vrijmaken. De wedstrijden voor deze zomer zijn weer vastgesteld op aaneensluitende data (2 t/m. 14 augustus, uitgezonderd de zondagen). Gestart wordt te Grouw, Eernewoude. Drachten, Veenhoop (twee maal), Staveren, Sneek, driemaal op het IJsselmeer en éénmaal op de Flues- sen en de Langweer der Wielen. DAMMEN OM HET PERS. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Te Utrecht is zaterdag het tournooi voortgezet om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland met het spelen van de partijen uit de derde ronde. De uitslagen luiden: S. Boer— O. Drenth 0—2; D. J. Jurcka—J. M. Bom 02; B. DukelJ. J. de Vries 11; J. H. de KluyverW. F. van der Sluis 0—2; W. Roozenburg—ir. G. E. van Dijk 1—1. Gisteren werd de vierde ronde ge speeld. De uitslagen luiden: Van der SluisAnderson 11; De VriesDe Kluyver 11; Bom—Dukel 1—1; Drenth Jurcka 11; Keiler—Boer 20. Na vier ronden heeft Van der Sluis de leiding met 6 punten, gevolgd door Keiler met 5 punten. BILJARTEN BUYS NED. KAMPIOEN 1ste KLASSE KLEIN BILJART 38/2 Het biljarttournooi om het Neder lands kampioenschap eerste klasse klein biljart 38/2, dat te Assen is geh"uden, ls gevtfonnen door de Hagenaar P. Buys. Het eindklassement luidde; alg. m.pnt. brt. h.s. gem. 1- Buys 10 95 157 24.51 2. Vincent 10 131 195 18.14 3. Egbars 9 119 143 19.93 4. Agema 7 127 103 17.48 5. Horsten 6 111 85 17.47 6. Ostman 6 125 100 14.84 7. v. Hinthum 4 112 188 16.99 8. v. Gils 4 118 121 16.00 Buys promoveert. Het gen 'delde van Ostman (14.84) betekent een halve de gradatie.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6