mms RIJNSTREEK weeckelykse cRonycke Gemeenteraad van Hazerswoude ZATERDAG 25 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN JUBILEUM-TENTOONSTELLING KANARIE- EN VOLIèREHOUDERS- VERENIGING. Het moet voor de Alphenaar P. Verkade, lid van de thans jubileren de afdeling van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers, de eerste Alphen- se Kanarie- en Volièrehoudersver- eniging „De Vogelvrienden", een gro te voldoening zijn geweest, toen hij kort geleden op de te Amsterdam ge houden landelijke tentoonstelling, waar de bijna 225 afdelingen ieder het neusje van de zalm hadden inge zonden, voor de derde maal achtereen de hoofdprijs van de bond kreeg toe gekend aan zijn inzending eigen kweek. Dit is in de geschienis van de bond, die ruim 11000 leden telt, een unicum. Voor de heer Verkade bete kent dit een uitzonderlijke onder scheiding. Immers aan dit succes ligt een uitgebreide wetenschap op het gebied van de kweek van vogels ten grondslag, want de heer Verkade heeft dit succes bereikt met telkens andere vogels. Een vogel, die eens een prijs heeft behaald, was tegelij kertijd voor verdere expositie in lan delijk verband uitgesloten. De heer J. H. Noordzij, voorzitter van de in heel Nederland verbreide Bond van Vogelliefhebbers, wijdde in zijn toespraak die hij vrijdagavond tijdens een korte bijeenkomst, ter opening van de jubileumtentoonstel ling in hotel „Centraal" te Alphen a. d. Rijn, hield, uitvoerig aandacht aan het bovengenoemd feit, dat hij be langrijk noemde voor de bond, de af deling en niet in het minst voor de succesrijke Alphense vogelkweker Verkade. Wat de jubileumtentoonstelling, die hij opende, betreft, herinnerde spr. aan het schuchtere begin van de af deling, tien jaar geleden. Nu is zij uit-, gegroeid tot een behoorlijke afdeling van bijna 60 leden, welke een kern vormen van goede vogelliefhebbers, die er zijn mogen. Voordat de heer Noordzij aan het woord kwam, sprak de heer P. H. S. Meereboer, voorzitter van de pl. afd., een kort welkomstwoord tot de be langstellenden, inzonderheid tot de bondsvoorzitter en de districtscom missaris, de heer W. Langenberg tc Boskoop, alsmede de keurmeesters J. Broekhuizen te Alphen a. d. Rijn, die de kleurkanaries en de parkieten be oordeelden en de voornoemde dis trictscommissaris W. Langenberg, die de tropische vogels aan 'n keuring on derwierp. Voorts verwelkomde spr. de vele afgevaardigden van zuster verenigingen, zowel van Alphen a. d. Rijn als uit de streek. De heer Meereboer releveerde het tien-jarig bestaan van de afdeling, dat omstreeks 12 maart zal worden gevierd, bij gelegenheid van welk lustrum tot en met zaterdagavond een tentoonstelling is ingericht, uit sluitend met vogels van leden. Het houden en kweken van vogels noemde spr. de edelste vorm van vrijetijdsbesteding. Deze hobby is voor ons radio en televisie tegelijk. Vervolgens richtte spr. zich tot de heer R. Verkade, het oudste lid en mede-oprichter van de afdeling, wie hij de eer gaf de kunst eigen te zijn om de vogels te verstaan. Zonder dat zou hij zeker het mooie succes op de bondstentoonstellingen niet hebben bereikt. Dit verheugt ons want dit is een eer voor Alphen a. d. Rijn en in het bijzonder voor de „De Vogel vrienden", concludeerde spr. De heer W. Langenberg sprak een propagandistisch woord voor de bond, die 11.000 leden telt en een mooie liefhebberij propageert en beschermt. Hij bemoedigde de afdeling om op de ingeslagen weg voort te gaan. Alvorens de heer Noordzij de expo sitie voor geopend verklaarde, heeft hij de drie hoofdprijzen uitgereikt. De heer C. J. Heins uit Rijnsaterwou- de kreeg voor zijn inzending kleur kanaries, eigen kweek de hoofdprijs, een beker van de bond De beker, die beschikbaar was gesteld door hét ge meentebestuur van Alphen a. d. Rijn, werd uitgereikt aan de heer P. Ver kade als eerste prijs voor de door hem ingezonden exoten eigen kweek. Het bondskruis, alleen te winnen met vogels van eigen kweek viel de heer P. H. S. Meereboer, de afdelings voorzitter ten deel voor een inzen ding parkieten. De keuring had het volgende resul taat: Kanaries, eigen kweek: le prijs C. J. Heins, Rijnsaterwoude; 2. D. C. Verhoef; 3. idem; 4. C. J. Heins. Open klasse: 1. C. J. Heins; 2. P. v Rijn, Leimuiden; 3. C. J. Heins; 4. C. v. d. Linden. Kleine exoten, eigen kweek: 1. H. Minderman. Open klasse: 1. P. de Jong; 2. D. v. Leeuwen; 3. D. Gielen. Grotere exoten, eigen kweek: 1. P. Verkade; 2. idem. Open klase: 1. R. v. Leeuwen; 2. Verkade; 3. idem. Exoten, paren: 1. R. v. Leeuwen; 2. L. Koopman; 3. J. W. Redegeld (naloting). Bastaarden, eigen kweek: 1. E. Ke tel. Open klasse: 1. D. Gielen. Grotere soorten: 1. J. Wybenga; 2. R. v. Leeuwen. Parkieten, eigen kweek: 1. P. H. S. Meereboer; 2. idem; 3. idem; 4. J. v. d. Panne. Open klasse: 1. J. v. d. Panne; 2. P. H. S. Meereboer. Kampioen van de expositie: P. Ver kade. Geboren: Hermina Grada, dr v. C. Kooren en A. M. Boogerd; Annelies Marleen, dr v. J. C. den Hertog en L. Eikelenboom; Cornelis, zn va A. Ver- rij en P. Groenewoud; Margriet, dr v. T. C. Rodenburg en H. Alblas; Ma ria Anna, dr v. J. Westmaas en C. Ram; Henriëtte, Elisabeth, dr v. J Kist en M. V. Reinshagen; Wilhelmus Johannes, zn v. L. Rombouts en C. Lemmerman; Jacob Hendrik, zn v. L. Domburg en T. Griffioen: Pieter, zn v. C. Wittebol en N. Ambagtsheer; Angela Francisca, dr v. F. D. Dumas en A. C. Kempff; Jolanda, dr v. W. E. van Leeuwen en G. Hartman; Mar- I tinus Cornelis, zn v. A. Oskamp en A. Voorsluis. Ondertrouwd: Johannes A. v. Wijk 25 jr en Johanna van Eek 23 jr. Getrouwd J. J. Huisman en L. P. Zweistra. Overleden: Simon Visser 72 jr; An- tonius J. v. d. Linden 74 jr; Johanna Okkerse 90 jr, wed. van A. Bruines; Willem van Beerschoten 73 jr; Pieter van Harselaar 8 mnd; Johannes v. d. Breggen 26 jr; Klaas van Leeuwen 72 jr. BOSKOOP Dammen. Voor de competitie van de Goudse districtsdambond behaal den het le en 2e team van „Boskoop" een overwinning. De uitslagen wa ren: Schoonhoven 1Boskoop 1: A. MeskerJ. Schoemaker 11; M. DroogT. A. Venema 02; W. de HarstW. D. v. Es 11; C. van OostromD. v. Wijk 11; D. de Jong Jr.J. Mesman 11; D. VeerE. J. Hoogerbrug 02; L. RietveldJ. van Tol 11; H. J. v. LoonH. Glazen- borg 11; J. SluismanH. C. Trimp 0—2. Totaal 8—12. Boskoop 2Schoonhoven 2: W. A. v. OtterlooJ. Schilt 02; C. A. MetselaarL. de Toom 11; M. Vuyk P. de Jong Sr 2—0; D. Lankhuyzen H. Driel 0—2; J. v. Es—T. Kok 2—0; D. W. de ZeeuwB. de Toom 20. Totaal 75. BODEGRAVEN Doktersdienst Voor het komen de weekeinde zal de medische dienst worden waargenomen door dr. D. Ragay, Noordstraat, tel. 2030 en zr. N. de Groot, Pr. Hendrikstraat, tel. 2599. Schaken. In de voorbije dagen moesten alle teams van de Bode- graafse Schaakclub voor de compe titie aantreden. Het eerste team speelde met drie invallers tegen de Alphense schaakclub. De voorlopige uitslag is 2yïy in het voordeel van Alphen. De drie afgebroken par tijen staan echter zeer gunstig voor Bodegraven zodat redelijkerwijze verwacht mag worden dat de eind uitslag op 5 y24 y, zal komen. Bo degraven II ontving het sterke Ha zerswoude I, dat aan de top van de ranglijst prijkt. Ook hier wist Bo- reft, ondanks de invallers, een gun stig resultaat te boeken. De voorlo pige uitslag is 5-3. De twee afgebro ken partijen staan gewonnen voor Bodegraven; een einduitslag van 6-4 ligt in het verschiet. Het derde team speelde tegen Oude Wetering. Hier was Bodegraven overtuigend de sterkste. Met liefst 8-2 trok Oude Wetering aan het korste eind. Ook de invallers wisten hun partij tot winst te brengen. Loop der Bevolking. Voor het eerst is het getal van de bevolking van Bodegraven boven 8000 geste gen, terwijl inmiddels de 8100 is be reikt. Op 31 dec. 1956 bedroeg het aantal inwoners 7930. Een jaar later was dit 8099. Een stijging dus van 169 personen. Deze toename werd in hoofdzaak veroorzaakt door het ge boorteoverschot. In 1957 werden 193 kinderen geboren, terwijl er 67 over leden. Een overschot van 126 perso nen. Ook was er een vestigingsover schot van 43 personen, daar 366 ver trokken en 409 werden ingeschreven. Het vrouwenoverschot steeg van 112 tot 113. In totaal wonen er in onze gemeente thans 4106 vrouwen en 3993 mannen. HAZERSWOUDE Woningbouw Het bouwen van 8 eengezinswoningen en 20 etage woningen aan de Burgemeester W&rnaiarkade, onder architectuur van architect J. Dekker alhier, is gegund aan de firma Groen en Breg- man te Benthuizen. KOUDEKERK Bloedtransfusie. Voor de Bloed transfusiedienst van het Ned. Rode Kruis verzamelde men te Koudekerk 119 flessen en aan de Rijndijk 77. Klaar-over! De tot verkeersbri- gadiertjes opgeleide leerlingen van de Chr. Nat. School zullen a.s. maandag in functie treden, nadat zij in een of ficiële bijeenkomst zijn geïnstalleerd. Nieuws van de Alphense bouwpastoor Kan er in één week nog iets ge beuren? De aannemer van de nood kerk is hier geweest om de plek te bekijken waar hij zijn bouwketen zal neerzetten. Ook over de bouw van de school zijn belangrijke besprekin gen geweest en er is een goede kans dat we met september deze school in gebruik kunnen nemen. Nu sneeuwt het en ligt alles in de greep van de winter, als dat nog lang gaat duren is dat een rem op Ie werkzaamheden en zal het nog span nen of de kerk met Pasen in gebruik kan worden genomen. Hoe staat het met het schilderij van Maria van Altijddurende Bijstand? Er is deze week niets voor binnen ge komen. We staan dus nog steeds op 20.Een goed schilderij komt nog altijd op 250. Donderdagavond j.l. heeft de R.K. Middenstand van Alphen aan den Rijn een prachtige ciborie aan de Pius-parochie geschonken, een rijk bezit. Deze ciborie is vervaardigd door de firma H. v. d. Heyden te Bo degraven. Tevens werd ook nog aan geboden een relikwie-houder, voor de relikwie van de H. Pius X. Hartelijk dank aan _e gevers. A, GROEN. Bouwpastoor. Giro t.n.v. R.K. Kerkbestuur H. Pius X, Alphen aan den Rijn: 664172. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De raad komt maandag a.s. des n.m. te 8 uur bij een. Griet- en Vriesekoopsepolder. Stemgerechtigde ingelanden van de Griet- en Vriesekoopse polder kwa men in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. de Vries. Besloten werd tot het aangaan van een rekening-courant-overeen komst voor het jaar 1958 met een maximum crediet van 6000. De heer Straathof wees er op dat het goed zou zijn om wat geulen in de berm van de weg te steken, zodat bü regenweer er minder water op de weg blijft staan. De heer van Beijeren zou gaarne zien dat het damwand van de ver- gaderbakken waarin het vuil in de toch kan bezinken wat lager werd. Als dit gebeurt dan zal het water niet zo hoog in de sloten blijven staan. De voorzitter zegt toe, het ge meentebestuur die deze vergader- bakken verzorgt, hierop te wijzen. In verband met de restauratie van de molen besloten ingelanden van de Brote Heilige Geestpolder tot het aangaan van een rekening-cou rant-overeenkomst met een maxi mum crediet van 10.000. NIEUWVEEN Veilig Verkeer. In zaal Bosman werd de eerste lesavond gehouden van de derde verkeerscursus georga. niseerd door de afdeling Nieuwveen van het Verbond Voor Veilig verkeer. De opkomst voor deze cursus was vrij behoorlijk. Circa 25 personen ga ven zich op en gezien de slechte wegen zal de belangstelling de vol gende lesavond nog wel wat groter zijn. Burgemeester B. Kammenga gaf van zijn belangstelling blijk om deze eerste lesavond bij te wonen. De burgemeester wees nogmaals op het grote belang van een gedegen kennis van de verkeersregels en hoopte dat deze cursus ten volle mocht slagen. Deze cursus zal circa 8 a 9 les- avonden omvatten, waarna een klein examen het geheel zal afsluiten. RIJNSATERWOUDE Gemeenteraad. De raad komt woensdag 29 jan. a.s. des n.m. 8 uur in vergadering bijeen. Ter behande ling van o.a. het volgende punt: voorstel van b. en w tot het verkla ren dat de in standhouding van o.l. school wordt bevorderd. TTV RTC Het 2e herenteam speelde deze week tegen PIT uit Zoeterwoude. Met een 9-1 nederlaag keerde de PIT-spelers naar huis te rug. De dames waren wel erg strijd lustig. Sparkler 2 uit Roelofarends- veen en Slagvaardig 1 uit Hazers woude werden beiden met 10-0 ver pletterd. Het 3e herenteam verloor met 7-3 van Avanti 1 uit Hazersweu- de. Het programma voor de komen de dagen is als volgt: Het 3e heren team komt in Leiden uit tegen Scyl- la 5. Dezelfde ploeg speelt maandag 27 jan. thuis tegen Sparkler 4. Het 2e herenteam eveneens maandag 27 jan. thuis tegen Sparkler 3. Het le herenteam speelt zaterdagmiddag thuis om half vijf tegen Sparkler 1 van Roelofarendsveen. R0EL0FARENDSVEEN KA.B. VIERDE VASTENAVOND De toneelclub van de K.A.B. heeft in de loop der jaren al heel wat uit voeringen mogen verzorgen, waarbij zij zich de vastenavond-uitvoering wel tot een zeer gewaardeerde tradi tie heeft weten te maken. Met de op voering van het door W. E. Wout ge schreven blijspel „Rozenwater en Appelbloesem in dameshoeden" heeft zij zich zelve wel overtroffen. Een stuk waarin het verhaal zelve wei nig terzake doet, maar men zich hoofdzakelijk concentreert op de hu mor vervat in het joodse dialect van de beide firmanten Eli Appelbloe sem en Jozef Rozenwater. Een ver tolking die doet denken aan het be kende „Pctasch en Perlemoer", waar in regisseur Herm. Hoogenboom en C de Koning deze beide figuren op werkelijk markante wijze tot leven wisten te brengen. Een genre, dat geen nadere be schrijving behoeft, maar waarin de spitsvondige humor met de meest kostelijke situaties de zaal tot „brul len" dwingt. Temeer daar de omlijs ting van deze eeuwig kijvende com pagnons met hun zeer gevatte op merkingen het geheel voortreffelijk completeerde. Ongetwijfeld zal dit succes het hotel „De Vier Heemskin deren" hedenavond bij de heropvoe ring te klein doen zijn, daar men deze kostelijke avond niet mag mis sen. Bij afwezigheid van de voorzitter, sprak penningm. C. Boeker het wel komstwoord. Hierin sprak hij de wens uit en hij richtte zich daar bij speciaal tot de jongeren. dat ook de vergaderingen zich in een ge lijke belangstelling zouden mogen verheugen. De heer Boeker sprak ook het sluitingswoord, waarin hij dank bracht aan de toneelclub voor deze amusante toneelavond. Pater Houtsma mocht als geestelijk advi seur een inleiding houden op de ver loting. welke gehouden werd voor het zeer sympathieke doel om aan een ziek kind van een K.A.B.-lid een reis naar Lourdes te kunnen berei den. Het duo Turkvan Zanten ver zorgde het muzikale gedeelte, waar bij zij vooral een werkzaam aandeel hadden in het gezellig samenzijn tot besluit van deze vastenavondviering. Kaartavond N.KJ.B. De door de N.K.J.B. georganiseerde kaartavon den zijn thans wel tot een grandioos succes uitgegroeid, want deze keer werden alle records gebroken door dat niet minder dan 204 deelnemers aan deze wedstrijd deelnamen. Be grijpelijk dat na het welkomstwoord van voorz. H. van Veen de Pancra- tiuszaal trilde van de spanning toen de ruim 1600 speelkaarten over de tafels circuleerden. De organisatoren werden door dit grote geal deelne mers voor een zware taak gesteld en het was dan ook half drie in de nacht aleer de kilo's carbonade van eige naar konden verwisselen. De uitsla gen waren; Win naars ronde: 1. Nic. Huigsloot en Sjors Koek; 2. Tinus Wesselman en Thijs v. d. Veer; 3. Cees van Klmk en Nic. v. d. Wereld; 5. Leo van Klink en Theo v. Haestrecht; 6. Koos ver del en Ger Huigsloot; 7. Koos Bak ker en Toon Straathof. Verliezersronde: 1. A. v. d. Wereld en Hein Bakker; 2. Joop Zwartjes en T.V. dat is een aerdigh dingh en leuck om naer te kyeken. We sien op meenigh wooninghdack T.V. antennes pryeken. So'n kyekkast is in meenigh huys de laetste tyd verscheenen al is veel aevond-werrecklust daermeede oock verdweenen. Men sit en schouwt de aevond langh naer al die lichte beelden. En als ick eens myn buurman vraegh of hy sich niet verveelde so uuren langh te kyeken naer dat flickeren en trillen, dan seght myn buurman prompt: wel man, ick sou niet aers meer willen. Het leeven is een schouwtooneel, al in een kast gevanghen, en 't ghantse lieve huysgesin siet men er rondom hanghen. Aen beesighheyd wordt niet gedacht, men sitter maer te sitten, en als het kyeken is gedaen is 't tyd om te gaen pitten. Men siet er dansen op de maet en veele geckighheeden. Dat yeder huys syn cruysjen heyt, die spreuck van langh geleeden gaet altyd op, al magh het syn dat aldrae alle huysen beswaerd en opgetoorend syn met televisiecruysen. In Leyderdorpe wierd dees weeck de quart-miljoenste kast geplaetst in huyse Hellemink. Maer Holland was in last als ick daer so het prentjen sie dat in de crant verscheen en docht ick: Ay, wat geck gedoe, waer moet dat all' toch heen? Vier lieve, jonghe deerentjens die ginghen daer te keer. Setten de boel op stelten daer en sonder blieken liet de heer des huyses sulx maer toe. Het was een feest, jae, al te mal, en uytgesonden werd het oock. Het was een geck geval. Ick ben jaeloers op Hellemink, die dat moest ooverkoomen. Ick, Horstendael, ick hebbe sulx wel nimmer mooghen droomen dat sulcke lieve meysjens myn so oock eens plaeghen ginghen. Er synder vast, neemt van myn aen, wel veel beroerder dinghen. Maer ach, voor arme cronyqueurs is sulx niet wegh geleyd. Voor hen is't spreeckwoord al te waer, dat immer heyt geseyd: wie als een duyt gebooren is, nooyt eene gulden wordt want voor een televisiekast kom'k altyd geld te cort. 't Geluck dat gaet myn deur voorby. Op myn dack geen antenne; en geen vier lieve vrouwtjens oock die myn da ermee verwennen. I> hou me by het oude maer, hoewel (ick wil 't wel weeten), voor eene enckle aevond sou ick Hellemink willen heeten. WILLEM VAN HORSTENDAEL Wout Warmerdam; 3. Theo v. Rijn en Co Droog; 4. Jan Zwartjes en Cors v. d. Meer Thzn.; 5. Arie v. d. Meer en Cees van Beek; 6. Co v. Velzen en Siem van Ruiten; 7. Jan Pouw en Hein Huigsloot. Poedelronde: 1. Piet v. d. Kamp en Piet Stockmann; 2. Gé Kuiper en Wim Hoogenboom; 3. Cees v. d. Zwet en R. van Egmond; 4. Toon Koek en Theo Termeulen; 5. Piet de Jong en Dré van Klink; 6. Co van Emmerik en G. Rietbroek; 7. Herman Hoogen boom en Piet Wesselman. Tafeltennis. Hedenavond om 6 uur wordt in de Pancratiuszaal de wedstrijd Treffers ITreffers II ge speeld voor de tweede competitie helft in de overgangsklasse. RIJPWETERING „De Doorslag". De personeels vereniging van Maarse en Kroon brengt a.6. dinsdag het toneelstuk „De Doorslag" voor het voetlicht, ten bate van de kas, die het comité „ouden van dagen" in staat moet stel len de reisplannen van dit jaar te verwezenlijken. Of ze door kunnen gaan of niet? Dat hangt er van af of deze avond, die nog een gezellig Vastenavondbal ook belooft, zal sla- Onder voorzitterschap van burge meester L. J. den Hollander werd om half acht de vergadering van de raad van Hazerswoude geopend. De heer Kaashoek was afwezig met kennisgeving. Onder de ingekomen stukken be vonden zich o.m. een bericht van verdaging van de goedkeuring van de bedrijfs- en gemeentebegroting 1958 alsmede een machtiging tot het doen van ontvangsten en uitgaven voor voornoemde begroting. In onze vorige editie maakten wij reeds melding van de beslissing op het beroep van het bestuur van de Ver. voor Gereformeerd Schoolon derwijs te Hazerswoude-Dorp tegen het besluit van de raad inzake af wijzing van een aanvrage ex. art. 72 der L.O.-wet 1920 betreffende het naadloos maken van de vloeren der leslokalen. Het beroep is door Gedep. Staten ongegrond verklaard. Het voorstel tot het onbewoon- baarverkliaren van de woningen Rijndijk 66. 68, 70, 72, 74, 76, 78. 80 en 82 alsmede van de woningen Bent 3 en Westzijdeweg lb werd aan genomen. De heer Slootweg infor meerde na hoeveel tijd de wonin gen ontruimd moesten worden. De voorzitter antwoordde, dat dit ieder keer met 6 maanden verlengd kan worden. Tot nog toe zijn wij met het onbewoonbaarverklaren zeer voor zichtig geweest, terwijl andere ge meenten hierin steun trachten te vinden voor meer bouwvolume. De heer F. J. Kouwenhoven zei, dat er toch geen contingentering meer is, zodat de toewijzing van het bouwvolume toch vrij is. De voorzitter antwoordde, dat dit altijd zo geweest is. Indien er enige ruimte in de contingentering was konden gemeenten die met grote plannen kwamen wel eens gehol pen worden. Dit is echter geen usan ce. In verband met de financiële administratie van de Stichting „Sportpark Hazerswoude" werd be sloten deze stichting op te nemen in de overeenkomst betreffende fraude-risico gemeenten ingevolge art. 170, tweede lid Gemeentewet. Voor het onderbrengen van de be nodigdheden voor de B.B. en de brandweer in de Groenendijk was het beslist noodzakelijk dat een nieuw gebouwtje zou worden gebouwd. Thans is het zover dat hiertoe het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. De heer Kouwenhoven vroeg by de bouw aoveel mogelijk de plaatselijke aannemers te betrek ken. De hiermede verbonden grond ruil tussen de gemeente en de heer Speulman werd aangenomen. In verband met het uitbreidings plan Groenestein is ongeveer 90 m2 grond van de heer G. J. Groen in ge bruik genomen door de gemeenten Thans stellen B. en W. voor dit stukje grond te ruilen voor een an der stukje grond waarbij ook de heer Groen gediend is. Met alge mene stemmen werd aldus besloten. Riool-lozing van „Groenestein" De lozing van het rioolwater in het uitbreidingsplan Groenestein ge schiedt thans op het binnenwater van de Groenendijkse polder. Op een punt geconcentreerd lozen 22 wo ningen en de school in de sloot na bij de uitrit van de heer Wesselingh. De door het bestuur van de Groe nendijkse polder aan de gemeente verleende vergunningen tot lozing van het rioolwater werd in verband met de grote verontreiniging van het polderwater ingetrokken met in gang van 1 januari 1958. De eenvoudigste vorm van lozing is het maken van een pompstation dat het rioolwater via een perslei ding naar de Rijn voert. Het station zal dan worden geplaatst bij de dam van de Molenlaan. Ook het hoog heemraadschap van Rijnland is be reid de daartoe vereiste vergunning te verlenen. De kosten van de rio- pompstation 4806.— en de pers leiding 1900.bedragen. Aldus werd door de raad besloten. Het verzoek om verhoging van de vergoeding van reiskosten ingevol ge art. 13 der L.O.-wet 1920 van B. van der Meij werd ingewilligd. Ver volgens werd besloten tot verhuur van de tuingrond naast de Gashou der aan de Gemene weg. alshiede van ae opbrengst van de vruchtbomen aan resp. A. Plaizier en A. de Kort voor de tijd van 3 jaren. De aanvrage van het bestuur van de Ver. tot stichting en instandhou ding van een school met de Bübel aan de Rijndijk om medewerking ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 voor het aanschaffen van enige stoelen en een tafel t.b.v. het hand- werkonderwijs wordt ingewilligd. De aanvrage van het bestuur van de R.K. Kleuterschool in het West einde om beschikbaarstelling van constructiemateriaal, vloerbedekking en een kachel werd ingewilligd. Vervolgens werd besloten tot toe kenning van de 2% loonoompensa- tie en verhoging van de kinderbijslag in verband met de huurverhoging over het eerste halfjaar 1958. Voor de commissie tot wering van schoolverzuim op het Dorp en de Rijndijk werden resp. herbenoemd de heren; N. van den Bosch, P. A. Fase, L. A. J. Jacobs. E. van Klave ren, J. C. Windhorst, Ant. Harkes, C. A. van Dam, A. Demoed, Th. Ver- kleij, S. G. Boomsma, A. C. Koot, J. Th. Wesselingh, B. den Braver. Deze benoeming geldt tot 1 januari 1961. In verband met het voorstel tot wijziging van de begroting 1957 vroeg de heer de Boer of de uitgave van 1500 voor straatverlichting als een uitgave op de gewone dienst ge bracht kan worden. De heer van Klaveren vroeg of het bedrag van 2500 voor Instituut Stad en Landschap een jaarlijks te rugkerende post is. De voorzitter antwoordde, dat dit niet het geval is doch alleen indien er werk voor wordt verricht. De heer de Boer vroeg of de uit gave voor het bouwrijpmaken van Rhynenburch en Groenestein tot een bedrag van 23000.terugkomt uit de gewone dienst. De voorzitter zei, dat dit verdisconteerd is met de verkoop van de grond. Vervolgens werd aan de agenda toegevoegd het verlenen van een grond- en bouv/voorschot aan de bouwvereniging Volksbelang voor de bouw van 6 woningen in Rhynen burch. Het ingekomen schrijven van de ver. ziekenverpleging en wijkver pleging om grond beschikbaar te stellen voor de stichting van een wijkgebouw nabij de N.H. kerk werd in handen van B. en W. gesteld om advies. De heer Van Rijn vroeg om het nu direct te behandelen, terwijl de heer Kouwenhoven verzocht om in de volgende raad met een voor stel te komen. Tegen direct hande len had de voorzitter bezwaar, aan gezien B. en W. het nog niet beke ken hebben. Wethouder van Dam verzocht om op korte termijn de zaak te bezien. De heer Slootweg wilde eerst een voorstel van B. en W., ter wijl de heer de Boer zich hierbij aansloot. Besloten werd het ver zoek om advies in handen van B. en W. te stellen. By de rondvraag vroeg de heer Slootweg enige inlichtingen over diverse dingen van oud-Ha2erswoude die zich op het raadhuis bevinden. De heer van Klaveren vroeg of de gemeente verplicht is lid te zijn van Stad en Landschap. Hij vond dat het particulier initiatief wordt gedrukt. Na een uitgebreide toelichting door de voorzitter over de werkzaamhe den van het instituut was vragen steller tevreden gesteld. De heer Kouwenhoven vroeg nog eens naar de knipperbollen op het Dorp bij de splitsing Geoneneweg. De voorzitter zei, dat dit nog even wordt aange zien i.v.m. de max. snelheid van 50 km. De heer van Rijn vroeg aandacht voor de brug Loeteweg naar Copie- rekade. De voorzitter zei een onder zoek toe. gen. Laten wij hopen, dat „De Door slag" de doorslag zal geven. (Zie ad vertentie). W0UBRUGGE Geslaagd De heer F. C. Kroes slaagde voor het cand. examen tro pische landbouw aan de Hogeschool te Wageningen. ZOETERWOUDE AUTOBOTSING Gistel-middag kwart voor vijf kwam de gemeente vrachtauto op de Nieuwe weg, rijdende in de richting Weipoort in botsing met de veeauto van de heer v. Diemen van de Hoge Rijndijk. De oorzaak lag waarschijnlijk in het slechte zicht door de sterke mist. De beide auto's reden met een kalme vaart van niet meer dan 30 km. Toen de chauffeur van de gemeenteauto de tegenligger opmerkte was het hem niet meer mogelijk voldoende uit te wyken en was de aanrijding onver mijdelijk. De chauffeurs bleven on gedeerd maar de materiële schade aan beide auto's was belangrijk. 'nBtVffcfar/s fetaa#:. 0EGSTGEEST Woningbouw aan de Prinses Irenc- laan. Het bouwen van 21 wonin gen aan de Prinses Irenelaan onder architectuur van het architectenbu reau Jansen en De Haan te '-Graven- hage, wordt voor eigen rekening uit gevoerd door de fa. M. de Raad Zn. te Noordwijk. Ouderavond R.K. Jongensschool. Dinsdag 28 januari om 3 uur zal drs P. Stolker, psycholoog te Leiden, in het Parochiehuis alhier een voor dracht houden over het onderwerp „Sexuele voorlichting aan onze kin deren". Het oudercomité neemt aan dat deze materie ieders belangstel ling heeft en hoopt van harte dat alle ouders van de parochie door hun aan wezigheid de avond zullen doen sla gen. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen, zowel monde ling als schriftelijk. Marktberichten KATWIJK a.d. RIJN, 24 jan. Groen te. Kroten 5.00—8.50 p. 100 kg., boerenkool 20.0050.00; gele kool 5.209.40, tode kool 6.7011.40, groe ne kool 12.3015.00, breekpeen 7.50 14.50, knolselderie 11.0020.00, uien 18.40—18.50, prei 24.00- -27.00, spruiten A 84.00—90.00, spruiten B 48.00—54.00, witlof 35.00—55.00; was peen export 18.0033.00, waspeen binnenland 21.5034.00, binnenland b 10.0014.50. Aanvoer waspeen 46.000 k.g. waarvap 20.000 kg voor ex port. LEEUWARDEN, 24 jan. zuivel. Gouda volvet 1.93—1.93; Edammer 40 -f 1.78—1.80, broodkaas 40 -f- 1.81—1.82. Stemming goed. VINKEVEEN, 24 jan. Groente. Boerenkool 35 ct, prei 33—34 ct, wit lof A 55 ct, witlof A II 49—57 ct, wit lof B II 4451 ct per kg; peterselie 3035 ct, selderij 12—37 ct per bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3