ft Scholen in nieuwe winkels van Leiden zuidwest Scherp Leidse Postzegelverzamelaars LWKLGAT P itofl W. Zwart verlaat na 27 I jaar „De Natuurvriend" voorzitterschap De Garibou-eskimo's van de Hudsonbaai DONDERDAG 23 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Noodplan van wethouder Van Schaik: De scholennood in Leiden is groot, zo groot, dat de wethouder van onder wijs, de heer J. van Schaik, overweegt om nieuwe winkelpanden, die in Leiden Zuid-West gereed komen in te richten als klassen voor het kleuter en lager onderwijs. Zo zijn er bijv. onderhandelingen gaande om enkele nog niet verhuurde panden in Leiden Zuid-West in te richten als schoollokalen, die een of twee kleuterklasjes zullen bevatten. De kosten van de huur van deze panden (ƒ300.per pand per maand) en van de inrichting zouden voor rekening van de gemeente komen. Omdat er gesproken wordt van urgentie, menen wij, dat winkelpanden, van het winkelcentrum aan de 5 Mei-laan (5 Mei-plein) die over enkele maanden gereed komen, voor deze gedaantewisseling in aanmerking komen. OUDERAVOND. Problemen, die door bovenstaande plannen duidelijk getekend worden, werden gisteravond besproken in een Onderwij sa vond voor de ouders van de leerlingen van de Leonardusparo- chie in het St. Leonardushuis. Kou, sneeuw en modderwegen heb ben gisteravond de meeste ouders van leerlingen van de St. Leonardus- scholen niet kunnen weerhouden om naar „Huize Leonardus" aan de Haag- weg te trekken. Het was dan ook voor het bestuur van het oudercomité een grote teleur stelling de ouders te moeten medede len dat de toegezegde spreker pater J. Aarnink S.J. om zeven uur had la ten weten dat hij in Breda vastzat in de sneeuw en daardoor verstek moest laten gaan. Maar op pastoor van Schalen is nog nooit tevergeefs een beroep gedaan. En na de opening door de voorzit ter de heer L. van Hamersveld trad hij welgemoed voor het forum van zijn parochianen en behandelde op eenvoudige, door helderheid uitmun tende wijze de vraag die door pater van Aarnink deze avond gesteld zou worden: „Zijn onze kinderen slechter dan de jeugd van de vorige genera tie". In een duidelijk, goed opgezet betoog, bewees spr. niet alleen dat deze vraag ontkennend beantwoord moest worden, maar gaf de ouders ook enkele zeer behartenwaardige lessen mee over de opvoeding van de kinderen in het gezin. Plannen. Hierna gaf drs J. Wiertz. secretaris van het r.k. schoolbestuur in Leiden, een korte uiteenzetting over de moeilijkheden bij de bouw van de nieuwe lagere school en kleuterscho len in plan Zuid-West. Na een kort woord over de taak en doel van het schoolbestuur, waarbij hij een duidelijker beeld gaf van de moeilijkheden bij de aanvraag en bouw van nieuwe scholen, liet spre ker enkele kleine lichtpuntjes zien: de r.k. scholen in plan Zuid-West. Allereerst de toezegging dat van de nieuwe gereformeerde school aan de Obrechtstraat welke in april ge reed zal komen, er minstens twee, misschien wel drie lokalen aan het r.k. schoolbestuur zullen worden toe gewezen, waarvan er een als kleuter klas zal worden ingericht. De pot. Tenslotte zal er bij de waarschijn lijke nieuwe verdeling van de rijks- scholen-„pot" in februari ook Leiden weer een deel toevallen, waaruit dan misschien een drieklassige noodschool in Zuid-West gebouwd zou kunnen worden. Al met al waren dit enkele verheu gende feiten, waaruit tevens duide- POTLOOD en GEEST No. 516 Horizontaal: 1. spijstafel, 3. hoofdstad van Tibet, 8. in het jaar des Heren (afk. Lat.), 9. stad in Ita lië ten W. van Bologna, 10. sneeuw val in de bergen, 12. oude lengte maat. 13. wiersoort. 14. voornaam woord, 15. verbinding van twee stukken goed, 17. Surinaamse pad, 19. aardrijkskundige aanduiding, 20. biersoort, 21. bijwoord, 22. moeras- plant, 24. heeft een dier, 26. voeg woord, 27. bekend dier, 28. boom- loot. Verticaal: 1. gem. in Drente 2. meisjesnaam, 3. inwendig lichaams deel, 4. vaarwel, 5. afkorting van selenium, 6. weekvinnige vis, 7. bastaarduitgang, 9. vrijgevig, 11. rivier in Nederl., 14 roofvogel, 16. grote hartslagader, 17. zonder enige verhevenheid, 18. vertegenwoordi ger, 20. karakter, 21. boom, 22. voer tuig, 23. boom, 25. water in N. Brab. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 515 Horizontaal: 1. bravour, 6. mee, 7. kam, 9. on, 10. kop, 12. do, 13. Terek, 15. roep, 16. kort, 17. neder, 19. ijs, 21. rol, 22. te, 23. kat, 25. por, 26. Moga don Verticaal: 1. ben, 2. re, 3. voor, 4. uk 5. rad 6. Moerdijk, 8. mortier, 10.' keper, 11. pekel, 13. ten, 14. kor, 18. Dora, 20. Sam, 22. tor, 24. To, 25. Po. lijk de activiteit van het r.k. school bestuur bleek. De voorzitter dankte hartelijk zo wel pastoor van Schalen als drs Wiertz voor deze zeer leerzame en be langwekkende avond. Na de pauze vertoonde dr J. van Iersel een aardige reisfilm over Noord-Amerika, waarbij hij een pret tige beschijving gaf van land en volk. Na een dankwoord aan dr van Iersel sloot de voorz. deze leerzame avond. Burgerlijke Stand Geboren: Leontina Elisabeth dr van N. G. Mens en K. M. Zwaan; Pieter Gerardus zn van A. C. Buik stra en P. C. Hoogervorst; Jan Hen drik zin van H. C. Koetsier en P. Ho- gewoning; Johannes zn van J. Fran se en A. van der Holst; Adrianus zn van G. H. Schouten en W. P. H. Krijgsman; Jolanda dr van B. J. Leget en A. A. G. Labordus; Marijt- je Anna Lourentia dr van J. G. Ver hoeven en L. Rhijnsburger; Lou rentia Anna Marijtje dr van J. G. Verhoeven en L. Rhijnsburger; Erik zn van P. de Haan en A. A. M. van Eijk; Erwin Jilles Matheus zn van F. J. van Houten en A. M. C. van Deursen; Arie Albert zn van J. P. Mieremet en D. C. de Groot. Overleden: J. Pasma 72 jr man; J. van der Bretggen 26 jr man. VOOR U, ALS N GEEN KVP-LED BENT. Vandaag is de KVP-Leiden met haar ledenwerf-actie begonnen. De propagandisten trekken langs de deur. Zij komen u vragen of u „ook van de partij" zult zijn en omdat van u ver wacht wordt, dat u partij kiest, kunt u hen niet onverrichterzake wegstu ren. Want partij kiezen doet u niet al leen in het stemhokje met het rode potlood in de hand. U doet het door van geloofsgenoten partijgenoten te worden. Nag vanavond bij u aan de deur. De sneeuw en bemodderde wegen zijn niet in staat geweest de op komst van de leden der Leidse Ver eniging van Postzegelverzamelaars te beïnvloeden. De zaal van de „Kleine Burcht" was geheel gevuld gister avond toen de voorzitter, de heer D. J. Meiboom, de algemene jaarlijkse vergadering opende, waarbij hij in zijn woord van welkom dank bracht voor het grote medeleven met 't wel m DE SNEEUWPLOEGEN DOEN WAT ZIJ KUNNEN De mannen van de sneeuwruim- ploegen staan op het ogenblik voor een zware taak. De sneeuw blijft maar vallenden het lijkt soms onbe gonnen werk om hiertegen afdoende te werk te gaan. Leiden beschikt over 5 ruimploegen, in totaal zo'n kleine dertig man en dat is voor een stad met meer dan 90.000 inwoners beslist ontoereikend. Mi reeft dus bij deze afdeling van de gemeente reiniging met een groot personeels tekort te kampen en losse krachten ziijin moeilijk te krijgen. Als we dan nagaan wat door dit handjevol men sen momenteel verricht wordt, dan kan het ons niet verbazen, dat er bij deze gemeentelijke instantie nog geen enkele klacht is binnen gekomen Burgemeester Van Kinschot overhandigde oorkonde Een tik met de voorzittershamer beëindigde gisteravond 27^ jaar on afgebroken voorzitterschap. Een voorzitterschap vol bruisende en vi tale krachten saamgebundeld in de persoon van de heer W. Zwart. 27^2 Jaar mocht hij het presidentschap voeren over de aquarium- en terra riumvereniging „De Natuurvriend". Aan deze laatste tik ging eerst een koor van sprekers vooraf en werden vele woorden van dank gesproken voor het vele werk dat de heer Zwart voor zijn vereniging gedaan heeft. Deze ledenvergadering van de Na tuurvriend, die als voornaamste punt tussentijdse verkiezing van een voor zitter op de agenda had staan, werd gehouden in 't gebouw van de Loge, Steenschuur 6. Hoewel nog meer leden van deze tcch grote vereniging blijk van hun belangstelling hadden mogen geven was de zaal goed gevuld en kon de vergadering geanimeerd plaats vin den. Het was tevens de eerste verga dering van het nieuwe jaar en de scheidende voorz. maakte daar dank baar gebruik van om enkple hoogte punten van de Natuurvriend in 1957 te memoreren, waarbij als hoogte punt de grote tentoonstelling Aqua Hortus aangehaald werd, waarmee Leiden een zeer goede beurt gemaakt heeft. Als reden van zijn aftreden ver klaarde de heer Zwart; Nu ik een maal 60 ben, vond ik het voor mezelf goed, dat iemand anders mijn plaats inneemt, voordat de tijd komt, dat men zegt: „gaat 'ie nu nog niet weg?" De heer C. Borghart, door het be stuur candidaat gesteld, werd door plechtige overdracht van de voorzit tershamer tot voorzitter gekozen. Hij logenstrafte zijn eerste speech als voorzitter de woorden van zijn voor ganger met te zeggen zich eerst goed gerealiseerd te hebben of hij wel in staat was de heer Zwart als voorz. te vervangen alvorens zich beschik- baar te stellen, 't Is moeilijk om iemand, die werkelijk goed voor zijn taak was, jn de voetsporen te treden. Als eerste officiële daad bood hij de oud-voorzitter het Erevoorzitter- schap aan. Als „man in 't gouden lijstje" zal de heer Zwart zijn mede werking blijven geven aan de ver eniging die hij groot gemaakt heeft. Oorkonde Een bijzonder aspect kreeg de ver gadering na de pauze toen de burge meester van Leiden, jhr mr F. H. van Kinschot, erelid van De Natuur vriend, de heer Zwart de oorkonde van het Erevoorzitterschap overhan digde. In zijn geestige toespraak ging de burgemeester terug tot 1919 toen hij gelijk met de heer Zwart in op leiding lag als wachtmeester der hu zaren en zij zelfs 6 wekfn lang een zelfde wachtmeesterskamer deelden. Nadat nog vele dienstherinneringen opgehaald werden, onder grote hila riteit der aanwezigen en spr. de heer Zwart om zijn kwaliteiten als per soonlijke vriend en bekwaam voor zitter prees kon men eindelijk over gaan tot de overdracht der oorkonde Van de leden kreeg de heer Zwart voorts een boekwerk „Geschubde Exoten" geschreven door A. v. d. Nieuwenhuyzen en H. C. Oskam, welk boek dit jaar nog uitgegeven moet worden en waarvan de heer C. Borghart een „dummy" los had kunnen krijgen. Ook mevr. Zwart werd niet vergeten, haar werd een bouquet rose anjers aangeboden voor de steun, die zij haar man al die ja ren gegeven had. Prof. v. d. Honaard, directeur van de Hortus, kreeg ook een dankwoord aan te horen voor al zijn medewerking aan de Natuur vriend betoond. Het was al laat toen de heer Zwart de aanwezigen dankte voor de avond, die voor hem onver getelijk zal blijven. Foto; De burgemeester overhandigt de oorkonde. Op de achtergrond de heer C. Borghart, de nieuwe voor zitter. over niet te berijden straten. Met dit eigen personeel is gisteren een begin gemaakt met de Haarlemmer straat en vandaag gaan de 5 ploegen weer verder en zo komen thans on der het sneeuw-mes de Koorevaar straat, het Gangetje, de Doezastraat en de Donkersteeg. Bovendien wordt met alle inspanning gewerkt om het veeterrein voor morgen zoveel mo gelijk sneeuwvrij te krijgen. Gisteren hebben de buitenwegen met sneeuw schuivers en al het beschikbare ma riaal een beurt gekregen en zo gaat het maar door. Het is een machte loze positie, welke deze ruimers be kleden; vandiaag halen ze de sneeuw bij karrevrachten weg en morgen ochtend kan weer van voren afaan worden begonnen. Buitentraining Docos De leden van de voetbalvereniging Docos wordt medegedeeld, dat de buitentraining op het terrein aan de Boshuizerkade hedenavond geen doorgang vindt. Grondwerken aan Leidse firma gegund Na een gehouden aanbesteding is te Krimpen aan de IJssel, door de Technische dienst der Krimpener Waard, het bouwrijp maken van ter reinen aldaar, gegund aan de laag ste inschrijver de fa. J. Visser en Zn Lage Morsweg 11 te Leiden voor 179.555. -— De repetitie van het kerkkoor St. Leonardiusparochie gaat heden avond niet door. en wee der vereniging. De secreta ris, de heer G. M. Minnema, die nu ruim een maand ziek is, moest ver stek laten gaan. De voorz. wenste hem een spoedig herstel toe. Mevrouw Klaassen nam daarom zijn plaats in. De agenda werd vervolgens afge werkt met ballotage van een aantal nieuwe leden en enige mededelin gen over filatilistisch nieuws, Ver volgens vernam men het verslag van de administrateur der rondzending dat een overzicht gaf van de werk zaamheden in het afgelopen jaar en een gunstig resultaat had. Voor de jeugdafdeling was het afgelopen jaar, aldus de heer Van Kampenhout, een goed jaar geweest. Een 40-tal jongens en zelfs meisjes bezochten de bijeen komsten. De voorz. dankte de heer v. Kampenhout en zijn medewerkers voor de goede zorgen aan de jeugd besteed. Nadat nog verslagen van de ruilbeurs en de veilingcommissie wa ren gelezen, waaruit een vooruitgang viel te constateren, kon de voorz., na dank gebracht te hebben aan de resp. samenstellers overgaan tot het punt bestuursverkiezing. Daar er geen te- gencandidaten waren gesteld en na dat vanuit de vergadering was voor gesteld, het bestuur zij acclamatie te benoemen, werd de rondvraag aan de orde gesteld, waarvan enige leden gebruik maakten die naar genoegen door de voorzitter werden beant woord. De volgende vergadering werd vastgesteld op 26 februari a.s., terwijl de aandacht nog werd geves tigd op de ruilbeurs, welke gehou den wordt op vrijdag 14 februari a.s. De nu volgende veiling had een vlot verloop, waarna de vergadering werd besloten met onderling ruilen van K.A.V.-Herensingel hield jaarvergadering Openbare bestuursvergadering Al was het woensdagavond ook heel slecht weer, in de parochiezaal aan de Maria Gijzensteeg in. Leiden heerste toch een gezellige drukte op de maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Herensingel-parochie van de K.A.V. De voorzitster, mevr. Van Dam Borst, opende de vergadering met het K.A.V.-gebed, waarna zij allen hartelijk welkom heette. De geestelijk adviseur was tot zijn spijt verhinderd, de avond bij te wo nen. Als resultaat van een wervings actie, is het aantal leden thans opge lopen tot 225. Er waren verschil lende nieuwe leden op de vergade ring aanwezig en daarom zette de voorz. nog eens het doel van de KAV uiteen. Ze spoorde de leden aan heel veel voor elkander te doen. Om de leden te laten zien, hoe het er op een bestuursvergadering toe gaat, namen een achttal dames plaats op het to- nèel dat voor enige tijd de huiska mer van mevr. Pont-Bemelman moest Volkenkundige lezing te Leiden Het was echt weer, gisteravond, om nu eens te gaan luisteren naar 'n Vol kenkundige Lezing over de Caribou- eskimo's, die in de ijzige landstreken van Canada leven. Mr. G. van den Steenhoven, die in het Rijksmuseum voor Volkenkunde sprak over „de Poolbewoners" waaronder hij één zomerseizoen lang geleefd heeft, had daardoor stellig niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Hij maakte na een welkom door dr. P. H. Pott, de directeur van het museum, een onderscheid in eskimo's die leven op Groenland en die leven in Canada, ten westen van de Hudsonbaai. Hij beperkte zich tot een kleine groep van de laatsten, bij welke stam njj een onderzoek had gedaan naar de bestaande rechtsvormen. Evenmin als een. „standsverschil", een familie naam, of het begrip „grondbezit" be staat er enige vorm van autoriteit en het is daarom moeilijk aan te nemen dat er geen anarchie heerst. Mr. van Steenhoven heeft gevon den, dat enige vorm waaronder de wet werd gehandhaafd, de talloze taboes waren, waardoor het leven werd beheerst. Degene, die overtre ding van deze ongeschreven wetten Vóór honderd 'aar Uit de Leydsche Courant van Donderdag 13 januari 1858. Parijs Het plan van de inge nieur De Gamond, om Engeland, en Frankrijk door middel van een ondergrondse tunnel te ver hinden, is, naar men verneemt, niet alleen door den keizer maar ook door ene tot het on derzoek daarvan benoemde com missie uitvoerbaar geacht en aanbevolen. Burgerlijke Stand: Bevallen: C. H. Rietbergen geb. Alexander, D. M. A. C. Keereweer geb. Ei kerbout, D. H. Questroo geb. Bon, D. H. Lardé geb. Klaren Z. J. van Wijk, geb. Verhey, Z. A. Taffijn geb. Langezaal D. M. Hagemans geb. Planken Z. S. Jacobs, geb. Kolpa D. M. J. J. Simon Thomas geb. Bal lot, D. M. J. Leget geb. Kors- wagen D. M. Griffioen geb. Van Zijp D. C. Borgerding geb. van der Wilk D. M. Kap- tein geb. Onderwater P W. Stikkelorum geb. Van Velsen D. J. Eggink geb. Bink Z. tweel. H. C. Langeveld geb. Martijn Z. G. Wijsman geb. Kuiper Z. levenl. straft is de Grote Geest, de Bescher mer van de Caribou. Bovendien worden eskimo's, die zich niet loyaal heben gedragen tegenover andere stamleden, binnen de perken gehouden door de spot, die in zeer verfijnde en vaak pikante liederen en dansen over zijn hoofd wordt uitgestort. De „aangevallene" tracht zich te verweren door ook de ander te bezingen maar hij zal het duel verliezen, als zijn coupletten niet boeiend genoeg zijn. Het enige overwicht dat er bestaat binnen de families is een zeker patri archaal verband. De kinderen blij ven de vader zien als de grote jager, die hen in moeilijkheden van raad kan dienen. Hierbij dient aangete kend, dat het moreel onder de eski mo's slechts te beïnvloeden is door prestaties. Een goed jager is een goed mens. De cultuur van de 400 leden sterke stam van de Caribou-eskimo's die slechts zeehonden jagen ten be hoeve van de leervoorziening is sterk eenzijdig en geheel gericht op het rendier. Godsdienst, emotie, economie, zang en dans, ja, zelfs de namen van de maanden in het eskimo-jaar hebben betrekking op het rendier. Dat alles is zeer begrijpelijk, wanneer men weet dat het rendier de enige bron van voedselvoorziening is. Men eet er driemal daags rendier en blij ven de beesten weg, dan verkom mert men in hongersnood en armoe de. Spreker toonde eigen lichtbeelden over het barre land. waarin de Ca- ribou-stam leeft en een gouverne mentsfilm over een stam uit een na burig landschap. In zijn commentaar hierbij stelde hij het onbegrip van de Canadese overheid ten aanzien van de eskimo-bevolking aan de kaak en sprak hij als zijn mening uit. dat beschaving slechts ter hand genomen kan worden met hulp van missie en zending, die reeds dertig jaar onder hen werken. Het maatschappelijk bestaan van de eskimo's, die in vele opzichten nog in het stenen tijdperk leven, mag niet op korte termijn veranderd wor den. Men moet hen waarden schen ken, die in hun ogen gelijkwaardig zijn aan hun huidige (geestelijke en stoffelijke) bezit. BIOSCOPEN. De fims in de week van 17>24 januari zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Het net", volwassenen. Lido: „De laatsten zullen de eer sten zijn", strikt volwasse nen. Luxor: „Bloedig conflict", 14 jaar. Trianon: „De grote bluf', 18 jaar. Rex: „Quantez, de dode stad", 14 jaar. (Donderdag-cyclus „De verovering van de Mount voorstellen, waar een bestuursverga dering gehouden werd. Na haar opening, verzocht de voor zitster de secretaresse, mej. R. Juffer mans, het jaarverslag over 1957 voor te lezen. Bij ontstentenis van de penning- meesteresse, mevr. Van Gervende Laaf werd het financieel verslag uit gebracht door mevr. PontBemel- man. Dan was de beurt aan mevr. Wijs manVan Dinter, die een overzicht gaf over het beheer van het wedu- wenfonds in 1957. In dat jaar werd aan de weduwen 60.uitgekeerd. Daar mevr. Wijsman door omstandig heden verhinderd is, langer het be heer over het fonds te voeren, werd in haar plaats benoemd mevr. Kok Van Egmond. De kasnaziensters mevr. Vogele- zang-Huibers en mevr. Van Belkum- Van der Zon, verklaarden boeken en t bescheiden van de afdeling en van I het weduwenfonds in orde te hebben bevonden. Aan mevr. Driessen-Van Dijk werd verzocht of zij in het komend jaar de krant wilde verzoeken verslagen en aankondigingen in de agenda op te nemen. Nadat de voorzitster had gesloten, stapten de dames weer terug in zaal Maria Gijzensteeg. Daar werden nog enige mededelin gen gedaan en werd een nieuw lid, mevr. Weber-Post, dat als bestuurs lid candidaat gesteld was, door alle leden, op een na, gekozen. Mevrouw Arts-Bakker werd een taart ovèrhan. digd voor het aanbrengen van de meeste nieuwe leden. Hierna bedankte de voorzitster alle j bestuursleden voor het vele werk. dat zij in het afgelopen jaar hebben verzet en bleef men nog een uurtje gezellig bijeen om door sjoelen of kaarten een kansje te wagen op een van de aardige prijzen, die beschik baar gesteld werden. Agenda Leiden DONDERDAG 23 JANUARI R.K. E.HJB.O., afd. Leiden. Ver- volgcursus. R.K. Lyceum St. Bona- I ventura, Mariënpoelstraat, 8 u. nam. i K. O.-concert. Residentieorkest. J Soliste Elise Corfaloi. Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. Forumavond voor kath. jongeren. Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. Chr. Lyceïsten Vereniging. School- uitvoering. Schouwburg, 8 uur nam. Lissone Lindeman. Voorlichtings- avond emigratie. Den Burcht, 8 uur nam. VRIJDAG, 24 JANUARI. .LT.B.-Leiden. Feestavond. Stads gehoorzaal, 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde. Huishoude lijke avond, 't Gulden Vlies, 8 uur nam. Leidse Smalfilmliga. Jaarvergade ring. Smit Röntgen, Herengracht. 8 uur nam. Lustrumviering St. Agneslyceum. Culturele middag. St. Antoniusclub- huis, 2 uur nam. K. O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en Kale Halzen", Schouwburg, 8 uur nam. ZATERDAG, 25 JANUARI. „d'Oprechte Amateur". Uitvoe ring. Sadsgehoorzaal, 8 uur nam. K. O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en Kale Halzen", Schouwburg, 8 uur nam. Kon. Mij. v. Toonkunst. Openbare les. Muziekschool. Rapenburg 22, 3.30 j uur nam. Endegeest. „De Vokale Vuurslag". Ontspanningsgebouw Endegeest, 8 u. nam. ZONDAG, 26 JANUAR. R.K. Instuif Herensingel. Dans avond Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. St. Agneslyceum. Viering tweede lustrum. Slotbal, Foyer Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. R.K. Damesgymsnastiekvereniging. „Groen-Wit". Uitvoering. Stadsge hoorzaal, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v. d. Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1958). De avond- en nachtdienst van de i apotheken wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, en te Oegstgeest: apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2