uw geld terug HARPOL HARPOL Geen compromis voor stichting chr. school voor slechthorenden Vita Nova hield jaarvergadering Oude Couranten DINSDAG 21 JANUARI 195S DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Renlespaarbrieven van de Er rijn Rentespaarbrleven van f 25.-. f 100.- en f 500.-. Na 13 jaar is de waarde verdubbeld Zij zijn ver krijgbaar bij alle banken, kassiers en commissionairs. De stukken van f25.- zijn ook te koop aan alle post kantoren. Zie voor tussentijdse mogelijkheden tot aflossing en aflosbaarstelling het prospectus. NATIONALE WONING BOUWLENING 1957 DE LIJDENSWEG VAN EEN PLAN Vóór de Leidse raad omstreeks half tien 's avonds aan het structuurplan toekwam, hebben de leden uitgebreid gesproken over twee voorstellen van de 30 nummers rijke agenda. Men hield een middag- en avondvergadering. ruim 100.000 gulden moest kosten en het ontwerp-Van Dijk (60.000 gul den) ter beoordeling aan TNO te Delft voorgelegd. B. en W. stelden thans aan de raadsleden voor vol gens advies van TNO voor het ont- vverp-Deerns te stemmen. De heer Van Dijk zette gisteravond uiteen aan de hiand van data welke lijdens weg zijn plan gemaakt heeft. Een jaar heeft hij op een nader advies van het adviesbureau moeten wach ten. Hoe het zij Deerns is er naar zijn inzicht niet in geslaagd ant woord op zijn bedenkingen en voor al over de hoge kosten te geven. Deerns heeft een globaal plan inge diend dat vele vraagtekens bevatte. Deze wijze van begroten houdt een groot gevaar in en alleen hierom al acht hij dit onderzoek naar zijn plan niet tevergeefs. A. van Dijk (KVP; noemt data Naar aanleiding van het verzoek van de Stichting Christelijk Ortho- paedagogisoh Instituut tot stichting van een school voor slechthorende en spraakgebrekkige kinderen merk te de heer Drijber (WP) op, dat dit een compromis-school moet worden; dus géén christelijke, katholieke of cpenbare. De heer Meester (P. v. d. A.) vroeg zich af of een gesprek tussen gemeente en de drie richtin gen in het onderwijs niet tot een gezamenlijke stichting kan leiden. De heer Van Dijk (KVP) achtte geen termen aanwezig om de cijfers van de Vereniging voor Christelijk on derwijs in twijfel te trekken. Als dit initiatief doorgaat heeft het zin. De aantallen die genoemd werden z(jn zo groot, dat men aan de Chris telijke vereniging ruim baan kan ver lenen. Oe tijd zal leren of het initi atief zich ook naar andere richtin gen in het onderwijs zal uitbreiden. Planning. De heer Woudstra (Prot. Chr.) zei dat hier sprake is van planning 0 van het ministerie van onderwijs. Landelijk gezien was er in Leiden plaats voor een christelijke school voor slechthorende en spraakgebrek kige kinderen. Wethouder Van Scnaik betoogde, dat niet alléén slechthorenden maar ook spraakge- brekkigen tot de school toegelaten zullen worden. Indien men dit in aanmerking neemt zal het aantal kinderen zeker voldoende blijken. Voor de tweede maal aan het woord deed de heer Drijber (VVP) mede namens de heer Meester (P. v. d. A.) ihiet college het voorstel tot nader overleg aan te 'houden. Jaloezie De heer Woudstra (Prot. Chr.) zei dat er uit het voorstel enige ja loezie blijkt tegenover het initiatief van Prot. Christelijke zijde. Een ge lijk initiatief viarn andere zijde zou zeker door zijn fractie zeker gesteund worden. De statuten van de stich ting sluiten de mogelijkheid van een compromis-sChool uit. Met de stemmen van P. v. d. A. (met uitzondering van de lieer Van de Burgh) WD en CPN voor en die van de overige fracties en de wethouders tegen werd het voorstel van de-heer Drijber met 20 tegen 16 stemmen verworpen. Het B. en W. voorstel tot stichting vna de school werd vervolgens aanvaard. Verwarming. De heer Van Dijk (KVP) heeft ongeveer een jaar geleden naast een ontwerp voor een oliestook-in- stallatie in het stadshuis een eigen ontwerp, dat aanmerkelijk minder geld moest kosten ingediend. Dit ontwerp maakt de stookgelegenheid geschikt voor kolen, zowel als olie- stook. Op voorstel van de raadsle den Van Iterson, Ten Broek en Ha- gens werd en 't ontwerp-Deerns, dat VOORSCHOTEN AANLEG EN VERBETERING KON. JULIANALAAN GEGUND De Provinciale Waterstaat van Z.- Holland te 's-Gravenhage, heeft, het verrichten van grondwerken, weg verhardingen en het maken van een duiker van gewapend beton, ten be hoeve van da aenleg en de verbete ring van het wegvak Koningin Ju- hanalaan-Wijngaardenlaan-Spoorweg overgang en het maken van een rij- verdubbeling, gedeelte Schoolstraat en Koningin Julianalaan te Voorscho ten gegund aan het Aannemingsbe drijf Gebroeders Schouls N.V., Ka- naalweg 171 te Leiden voor 316.720. Naar wij vernemen zal met dit om vangrijke werk spoedig een aanvang worden gemaakt. SASSENHEIM Sikkens Lakfabrieken nv In de gisteren gehouden buitengewone al gemene vergadering van aandeel houders der Sikkens Lakfabrieken NV te Sassertheim weird benoemd tot mede-directeur van de Vennoot schap de heer ir. A. van Driel, tot dusverre plaatsvervangend directeur der NV. Bijval. De heer Mester (P. v. d. A.) vond ev.eneens de procedure in het onder zoek naar beide plannen niet be vredigend. TNO had de kans moe ten hebben een onbevooroordeeld advies te geven. Daarom was het niet nodig geweest dit instituut van tevoren over de stand van zaken in te lichten. Dit was bovendien een zaak van de raad. Een hoofd van dienst van de gemeente had hier buiten moeten blijven. De heer Van Dijk heeft de ge meente een dienst willen bewijzen. Hij is echter niet in deze geest be handeld. Ook de heer Woudstra trof enige merkwaardigheden in de pro cedure aan. Wethouder Jongeleen antwoord de o.m. dat hij steeds geprobeerd heeft gang te brengen in het on derzoek. Het spijt hem dat de heer Van Dijk het nóg niet met het plan Deerns eens is, ondanks het advies van TNO. In zijn repliek zei de heer Van Dijk nog, dat hij op verzoek van an dere raadsleden het onderzoek naar het hoge bedrag van het adviesbu reau Deerns heeft ingesteld. De neer Hagens (VVD) betoogde, dat de heer Van Dijk als raadslid het volle pond heeft gekregen. Zijn plan is aan alle kanten bekeken. Het voor stel 103.000 beschikbaar te stellen voor de centrale verwarming in het stadhuis werd* vervolgens z.h.st. aangenomen. De heer Van Dijk wenste geacht te worden tegenge stemd te hebben. UITBREIDING ZUIDWEST 5. Bij behandeling van het door de dienst gemeentewerken o.l.v. de di recteur ontworpen plan van de uit breiding in Leiden Zuid-West 5 aan de Voorschoterweg maakte de heer Meester de opmerking dat hij geen bezwaar maakt tegen het doodlopen van straten, die loodrecht op de Churchilllaan zijn geprojecteerd. Wethouder Jongeleen zegde toe, dat men de moeilijkheid voor het aanleg gen van een verbindingsweg zal be studeren. Het uitbreidingsplan werd daarna aangenomen. Wat lezers schrijven VERZEKERD VAN DE WIEG TOT HET GRAF. Als arbeider van een textielfabriek zonder werk moet ik 17 a 18 dagen wachten op de eerste uitkering. Een arbeider is er op ingesteld, dat hij wekelijks zijn loon ontvangst. Wan neer hij 17 a 18 dagen moet wachten, wordt dat funest voor hem en zijn gezin. Is die lange wachttijd wel no dig? Waarom na 7 dagen niet uitbe taald. Vergelijking met een ambte naar gaat hier niet op; die staat op maandloon. Wordt het niet eens tijd dat dit be kend gemaakt wordt? De meeste ar beiders kunnen geen 18 dagen over-i bruggen, gevolg: armoede, ruzie, on enigheid. Een werkwillige arbeider behoort wekelijks zijn uitkering te' ontvangen. Of beter nog loon. Het is' toch geen straf-systeem. Dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend Ph. J. LEVARHT. Naschrift redacte: Het blijkt, dat een dergelijke overbruggingsperiode alleen by bedrijfsverenigingen voor komt, ofschoon sommige daarvan een voorschot verlenen. Het is zeer ge wenst, dat in ieder geval een voor schot wordt verleend, indien het ad ministratief onmogelijk is binnen een week tot uitkering over te gaan. NE UW JAARSREDE VAN DE BURGEMEESTER. (Vervolg). De eerste stappen werden gedaan om in het voorjaar gereed te zijn met de inrichting van een klein museum, dat gewijd is aan het verblijf van de Pilgrim Fathers in deze gemeente. Sprekend over het nieuwe jaar zei de burgemeester o.m.: „Men behoeft geen profeet te zijn om nu reeds te voorspellen, dat de opsomming van in 1958 gereed gekomen werken aan zienlijk kleiner zal zijn". Mag men aannemen, dat met kunst en vliegwerk de bouw van de woning wetwoningen is gewaarborgd, dan zal toch nog bezien moeten worden of kapitaal gefourneerd kan worden voor de verwerving van de nodige gronden en de aanleg van de vereis te straten. Afgezien hiervan staat het er met de financiering van de particuliere bouw niet bepaald roos kleurig voor. De bestedingsbeperking is bepaald desastreus voor de scholenbouw, om over de oprichting van gebouwen voor andere belangrijke cultuuruitin gen nog maar te zwijgen. Verkeer. Een ander aspect wordt gevormd door de verkeersvraagstukken. Elke insider weet, dat het steeds toene mende verkeer vraagt, neen schreeuwt om veel geld verslindende doorbraken, dempingen, nieuwe ringwegen, bredere en sterkere brug gen, enz. Ook hieraan kan voorlopig niet meer worden gedacht. De heren, die zo lichtvaardig de gemeenten be schuldigd hebben, zullen spoedig be merken aan welke hoogst urgente zaken deze gemeenten gewend waren hun gelden te besteden. Spr. voelde de vraag rijzen, óf de gemeenten wel kunnen spreken van hun gelden. Nog onlangs, n.l. bij de debatten in de Tweede Kamer over de tijdelijke belastingverlaging, heeft men weer kunnen merken, dat de gemeenten in feite rechteloos zijn Van zekere zijde wenste men de be lastingverhoging terecht of ten on rechte, dat doet er hie*- niet toe zoveel mogelijk te beperken. De zwakste schapen, n.l. het Gemeente fonds en het Provinciefonds, werden uitgekozen om als slachtoffer te die nen. En de regering was ongelukki gerwijze maar al te spoedig geneigd deze keus te volgen. De vermindering van de storting in het Gemeente- en het Provinciefonds werd aangenomen met 6962 stemmen, dus met slechts 7 stemmen verschil. En hiermede is het weer duidelijk, aldus de burge meester, dat de rechtszekerheid van de zgn. lagere organen nog ver te zoeken is. Hij besloot met de wens, dat ook in 1958 Gods zegen ons aller arbeid mag bekronen! Burgerlijke Stand Geb.: Ronald Edwin, z. v. D. Osse- voort en M. Tijsen; Maria Agnes, d. v. W. G. van der Steeg en W. Hop penbrouwer; Petronella A. M., d. v. J. B. J. Hogenboom en J. A. P. Strijk; Willem F. A., z. v. W. F. A. Dene kamp en J. Andriessen; Alexandra S. J., d. v. J. A. M. Feije en C. A. van der Hoeven; Maaike J., d. v. J. P. Bouterse en H. v. Rijswijk; Willem, z. v. H. Bakker en J. W. v. Egimond; Wouter J., z. v. W. Schouten en H. Kanbier; Willem J. z. v. A. Smit en A. C. A. Borg; Emmanuelle E. L. d. v. J. L. Commandeur en D. L. Le Bail; Johannes J., z. v. G. Wagemaker en A. Zirkzee; Hendrik J., z. v. J. Brakels en N. de Blieck; Cornelis M., z. v. R. Zuurmond en M. Gouweloos; Esther M., d. v. A. M. v. Heugten en J. M. van den Broek; Robert, z. v. F. Vink en P. T. Nagtegaal;'Rudolf W., z. v. H. Plomp en A. G. W. van Dam; Johan G., z. v. H. J. Bethe en H. G. Eijgendaal; Niels K. C. z. v. H. Neuwahl en A. E. M. Sanders. Getr.: J. T. A. M. Hendriks en M. v. Hagen; G. Bregman en A. C. den Held; F. A. van den Eijnden en E. M. B. Witthaus. Overl.: L. J. Boesberg, 58 jr. wed. van A. C. den Boer; J. Hijneman, 75 jr. wed. van G. v. Loenen; P. Ouds hoorn 79 jr. man; J. M. v. Seters 11 dagen, zoon; B. Kret, 71 jr. man; M. Wassenburg, 72 jr. wed. van B. Kret; B. van den Anker, 79 jr. man; G. van der Laan, 82 jr. man; S. H. v. Reije- ren, 67 jr. echtgenote van A. C. den Ouden; N. v. Steijn, 70 jr. man; A. P. H. v. Loon, 3 dagen, zoon. De coop, vereniging voor kunst matige inseminatie „Vita Nova" te Leiden hield vanmorgen in de Foyer van de Stadsgehoorzaal haar negen de algemene jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging over het algemeen op 'n gunstig jaar kan terugzien. Het le dental werd verder uitgebreid en vertoonde een vooruitgang van 819 naar 850, dus 31 nieuwe leden. Wer den er in 1956 14.354 dieren geïnse- mineerd, in 1957 waren dit er 14.735. GEM. AANKONDIGING KANDIDAATSTELLING VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STATEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op 11 febr. a.s. de kandidaatstelling voor de ver kiezing van de leden van de Provin ciale Staten plaats vindt. Op deze da tum kunnen van 9 uur v.m. tot 5 uur n.m. bij de voorzitter van het hoofd stembureau of diens plaatsvervanger, ter gemeente-secretarie van Leiden, lysten van kandidaten worden inge leverd. De tot invulling bestemde formu lieren voor de lijsten van kandidaten en de formulieren voor de schrifte lijke verklaring van bewilliging in de kandidaatstelling zijn van heden af ter gemeente-secretarie van Leiden, afd. Bevolking c.a., kosteloos ver krijgbaar. 5541 Leiden, 21 januari 1958. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. (Advertentie) Het totale bevruchtingscijfer steeg van 92,9 naar 93,6. Het efficiëntiege- tal liep vooruit van 1,43 tot 1,40 en het bevruchtingscijfer na de eerste inseminatie steeg van 72,3 tot 73,8, een kleine verbetering dus. Van de verenigingen in Nederland had Vita Nova het afgelopen jaar op 1 na het hoogste bevruchtingscijfer. Hoewel de kosten nogal wat geste gen zijn kon de begroting volledig worden gerealiseerd. Herkozen werden de heer H. W. Heykoop te Leiderdorp, de heer J. Groot, lid van de Raad van Toe zicht en de heren W. C. v. d. Geest uit Oud-Ade en J. P. Rotteveel te Lisse, resp. als lid aankoopkommis sie zwartblaar en zwartbont. CULTURELE AVOND GING NIET DOOR De culturele avond, welke gehou den zou worden voor de K.A.B.-wijk St. Petrus- en St. Lodewijksparochie, gisteravond in de Jacobazaal van de Grote Burcht en waarbij pastoor W. E. Blok het woord zou voeren over gespreksavonden en Credo Pugno, heeft geen doorgang kunnen vinden. R.-K. ALMA MATER KINDERKOOR Morgen woensdag 22 januari be gin het Alma Mater Kinderkoor weer op de gewone tijden, want mijnheer Dekker is weer beter. Voor de kinderen, die voor het eerst komen de kleinen t/m 8 jaar om 2 uur, de groteren om kwart voor drie in de gymzaal van de Maria- school, Haarlemmerstraat, ingang Ursulasteeg. Alle kinderen op tijd present. We beginnen met vrolijke liedjes. R.-K. Harmonie De muzikanten van de R.-K. Har moniekapel worden vanavond om 8 uur weer in de zaal van de Maria Gijzensteeg verwacht. DR A. A. KAMPMAN UIT LEIDEN werkdagen van 10—12 en 2—4 uur. NAAR TURKIJE Zon- en feestdagen 24 uur. Naar wij vernemen is dr A. A. Kampman, directeur van het Neder lands Instituut voor het Nabije Oos ten te Leiden in het raam der Neder lands-Turkse culturele betrekkingen uitgenodigd in 1958 een aantal colle ges en voordrachten in Turkije te ko men geven. Zijn colleges zullen handelen over de rol de Nederlanders in het Otto maanse rijk, waarbij hij inzonderheid het diplomatieke materiaal uit het archief van de ambassadeur Calkoen uit de eerste helft der 18de eeuw zal behandelen, met welks publicatie hij belast. In april en mei 1956 gaven prof. dr A. W. Byvanck en mevrouw dr L. Byvanck, privaat-docente te Leiden, voordrachten en colleges te Ankara en Istanbul over de Etruriers, de Ro meinse archaeologieën de keizermo- zaieken te Ravenna. Dr. Kampman gaf in april- mei 1957 tijdens een reis door het Nabije Oosten voordrachten aan de universiteiten te Beirut en Damascus, alsmede te Teheran en Is tanbul. Het ligt in de bedoeling de uitzending van Nederlandse geleer den naar Turkije en het Nabije Oos ten te stimuleren. De avond- en nachtdienst van de apotheken wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, en te Oegstgeest: apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. Casino: „Het net", volwassenen. Lido: „De laatsten zullen de eer sten zijn", strikt volwasse nen. Luxor: „Bloedig conflict", 14 jaar. Trianon: „De grote bluf', 18 jaar. Rex: „Quantez, de dode stad", 14 jaar. (Donderdag-cyclus „De verovering van de Mount Agenda Leiden DINSDAG 21 JANUARI „Vita Nova" g.a., Leiden. Algeme ne Jaarvergadering. Stadsgehoorzaal 9.30 uur v.m. K. O.-filmstndiekring. Filmvoor stelling. Filmzaal Academiegebouw. 8 uur nam. „Het Masker af", lezing door W. Hornman, Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. St. Agneslyceum. Viering 10-jarig bestaan. Plechtige H. Mis in Heren singelkerk te 9 uur v.m., waarna ge zamenlijk ontbijt St. Agneslyceum. Opvoering „Adam in Ballingschap". St. Anto- nius-clubhuis. R.K. E.H.B.O., afd. Leiden. Aan- vangscursus. R.K. Lyceum St. Bona- ventura, Mariënpoelstraat, 8 u. nam. WOENSDAG 22 JANUARI Verbum Dei (Plantage 16). Lezing voor niet-katholieken. „Heiligverkla ring" door kapelaan H. W. A. Brans. De Natuurvriend. Ledenvergade ring. Steenschuur 6. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Leidse Postzegelverzamelaars. Ver gadering. Kleine Burcht, 8 uur nam. K.A.V.-Herensingel. Maandelijkse bijeenkomst, Maria Gijzensteeg, 8 u. nam. St. Agneslyceum. Opvoering „Adam in Ballingschap". St. Anto- nius-Clubhuis. Volkenkundige lezing. Eskimo- rendierjagers in Canada, door rar G. van den Steenhoven, Rijksmuseum v. Volkenkunde, Steenstraat la, 8 uur nam. DONDERDAG 23 JANUARI R.K. E.H.B.O., afd. Leiden. Ver volgcursus. R.K. Lyceum St. Bona- ventura, Mariënpoelstraat, 8 u. nam. TENTOONSTELLINGEN. Boerhaavezalen (Vrouv/enkerkrt. 12): Tentoonstelling van tekeningen, de school voor esthetische vorming Werkdagen 2-5 en 7-9 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1958). Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v. d. Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland. Op Berichten, oprenomen na tips van lexers aan onse redactie, worden gelde lijk beloond. De tipgevers dingen bodendien mee In onse nlenws-maratbon. waarvoor «Ike maand (de komendt drie maanden) een prijs van 25. van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. BRANDJE IN AUTO Gisteravond omstreeks 9 uur ont dekten enige voorbijgangers op de Hooglandse Kerkgracht een verlaten auto waaruit de rook naar alle kan ten naar buiten kronkelde. Hun eer ste werk was de brandweer waar schuwen die even later ter plaatse was. Een geluk bij een ongeluk was het, dat een der voorportieren open was, zodat van binnen een onderzoek kon worden ingesteld. Hier bleek, dat de voorzitbank vlam had gevat en het kapok met schuimrubber waarmee de bank was bekleed geheel wegschoeide. Nadat de brandweer deze bekleding had ver wijderd konden de overige vuurres- ten met 'n nevelstraal worden be dwongen. De vermoedelijke oorzaak van het brandje was (natuurlijk weer) een sigarettenpeuk. De wagen was een huurauto en afkomstig uit Nootdorp. VOORAANSTAAND Gistermiddag omstreeks vij f uur is weer eens gebleken, dat het ge vaarlijk is, 'n vooraanstaande positie in te nemen. Dit werd ondervonden door de winkel van de heer C. Vermeulen aan de Bilderdam te Leimuiden. Doordat het pand met een hoek vooruit staat, is het vooral voor grote auto's zeer moeilijk de erachter lig gende brug over de Drecht op te draaien. Een grote trailer uit Alblas. serdam, die dit toch zou proberen, raakte met het achterstuk van de laadbak de gevel van huis met het gevolg, dat hij een raam en een ge deelte van de muur meenam. Het bleek nodig de rest van de gevel te stutten. Ingez. door J. G. J. Verdonk. Bilderdam 6 Leimuiden reinigt en ontsmet Uw toilet! Het naarste werkje wórdt nu voor U gedaan! Wat is Harpol? Het nieuwe, zelfwerkende rei nigingsmiddel in poedervorm ▼oor Uw toiletpot. Ruikt aan genaam. Speciaal gemaakt om U dat riaarite van alle werkjes uit handen te nemen! Wat doot Harpol? Reinigt Uw toiletpot beter èn ge makkelijker dan U het ooit zelf zou kunnen! Want Harpol rei nigt zonder dat U behoeft te boenen. Ook daar waar U met de borstel niet bij kunt: in de onbereikbsre S-bocht van Uw toiletpot. Harpol ontsmet en verwijdert alle aanslag! Wat biedt Harpol? Altijd een schone, frisse toilet pot OntsmetOnaangename lucht verdwenen! Aanslag ver wijderd Om trots op te zijn. En't geeft zo'n veilig gevoel! Ook met 't oog op Uw bezoek. Hoe gebruikt U Harpol? Oh, zo simpelStrooi *s avonds wat Harpol in de toiletpot. Spoel 's ochtends door. Dat is alles 1 in Uu/ toilet is bet toppunt van bygiine en helderheid. f 1.45 per grote bus Rackltts N.V., Da Bilt 3T Net meisje gevraagd voor de huishouding. Mevr. Vlasveld. Doezastr. 22. Leiden. 2" Laat door ons uw ma tras ovei trekken Weer als nieuw terug in een dag 2- oersoons vanaf 26.50 1- Dersoons vanaf f 19 50 De Kleine Winst Haarlem merstraat 51 3T Te koop gevraagd: oud ijzer en draaisel, oude ma chines oude kachels, haar den en fornuizen, baden geiisers. zink. lood koper aluminium, accu's, kabels, garage- en fabrieksoorui- mingen. Castelein. Heren- steeg 9. tel. 23092. Leiden. 3? „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver, en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen. Het adres- voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat no. 16 tel, 26854. 3? Gevraagd te Warmond. Meisje voor 2x per week. Goed loon. Br. onder no. 5561 bur. v. d. blad. 2* Wilt U ook rijles ne men? Ga dan geliik naar een goede riischool. In Leiden en omgeving zijn f N O P -rüsoholen. Woensdag markt. Uit verkoop bij Japie. Dames slips 0 65. Damescamiso- les met kant van 1.98 nu 1.59. Gemoltonneerde di rectors tot 54 van ƒ2.98 nu 1.98. Kindergoed 0.69. Hoek Stadhuisplein. Japie. Wij ruimen de dames kousen, volledig gemin derd. op voor f 1.49- fan- tasiehiel f 1.98. Dames heren- en kinder onder goed in een verrassend la ge prijs 't Blijft een feit. v d. Bosch brengt kwali teit. De Goedkope Wol- kraam. •n pakken van 5 K.G. a f 0.75 verkrijgbaar aan ons bureau: PAPENGRACHT 32 - LEIDEN Voor Olouwdtuftwetfi ROUWCIRCULAIRES ROUWKAARTEN ROUWDANKBETUIGINGS- KAARTEN BIDPRENTJES EOT 0-8IDPRENT JES N.V. De Leidsche Courani PAPENGRACHT 32 LEIDEN

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3