Tito wil van topconferentie neutralen Fuchs zet door Wapenzending voor Algerijnse rebellen onderschept GERDING 2e Prijs op hondenshow te Leiden voor oud-minister Manshoit MAANDAG 20 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Amsterdam heeft rijwielstallingen onder water Op het Damrak te Amsterdam opereert op het ogen blik een oud-ijzer-visser. In zijn soort een bekende ver schijning in het Amsterdamse stadsbeeld, die, naar hij vertelde aan de fotograaf, die hem tijdens zijn bezigheid vereeuwigde, per uur 12 tot 15 fietsen van bijna nie uw tot volkomen vergaan ophaalt uit de wateren rondom het Centraal Station. Vorige week viste hij zelfs een complete en berijdbare scooter uit het niet zo frisse nat op. De foto toont de man aan het werk, naast een klein deel van zijn vangst aan het Damrak. Steun voor Soekarno Zaterdag is te Belgrado van ge woonlijk betrouwbare zijde verno men, dat president Tito streeft naar het houden van een „topconferentie" door leiders van neutrale landen, met het doel te komen tot een gemeen schappelijk dringend verzoek der „neutralen" aan de blokken van Oost en West, om onderhandelingen over de nog hangende internationale vraagstukken te beginnen. Het Zuidslavische plan zou voor zien in bijeenkomsten van de rege ringshoofden van Zuid-Slavië, India, Indonesië, Birma en Egypte en mo gelijk ook van Afghanistan, Ceylon en nog andere landen. Het is nog niet geheel duidelijk, of de Zuid-Slavische autoriteiten ook vertegenwoordigers van Europese neutrale staten,, als, Oostenrijk en Zweden, voor de voorgenomen be sprekingen willen uitnodigen. De „conferentie der neutralen" zou er bij de grote mogendheden op aan dringen plechtig te verzekeren, dat zij in haar internationale betrekkin gen geen geweld zullen gebruiken en dat zij haar bewapening niet verder zullen uitbreiden. Alle leden van de ploeg van dr. Fuchs hebben bevestigend geant woord op de vraag, of zij van plan zijn de reis van de Zuidpool door het witte continent voort te zetten. Dr. Fuchs en zijn elf metgezellen zijn de eersten, die ooit de tocht van de Weddell-zee over land naar de Zuidpool hebben gemaakt. President Tito heeft dit denkbeeld vrijdagavond jl. ook met president Soekarno van Indonesië besproken; deze stemde ermee in. De regering van Nieuw-Zeeland heeft meegedeeld, dat zij niet akkoord gaat met de uitbreiding van de ter ritoriale wateren door Indonesië. Amerika, Nederland, Engeland, Ja pan, Australië en Frankrijk hebben dit al eerder verklaard. HET VERGAAN VAN DE „PAMIR" De raad voor de scheepvaart te Lübeck heeft vandaag vastgesteld, dat de viermastbark „Pamir" is ver gaan tengevolge van een onjuiste ma noeuvre met de zeilen, het verschui ven van de lading en vermindering van de stabiliteit van het schip door het binnendringen van grote hoeveel heden water door de bovenbouw van het schip, die niet overal gesloten was en aan bakboord reeds onder water stond, aldus heeft het Duits persbuerau DP A vandaag gemeld. Afkomstig uit Joegoslavië De Franse torpedobootjager Cas- sard heeft voor de kust van Alge rije een Zuidslavisch vrachtschip aangehouden, dat met wapens voor de Algerijnse opstandelingen aan boord, op weg was naar de Marok kaanse havenstad Casablanca. Men neemt aan, dat de wapens via Ma- hadden Hillary is van plan per vliegtuig t naar Scott-basis terug te keren enj rokko de opstandelingen daar te blijven tot Fuchs depot 7001 moeten bereiken. heeft bereikt. Dan wil hij ook daar heen vliegen om samen met Fuchs de rest van de 1100 km naar Mc Murdo Sound af te leggen. Verwacht wordt, dat Fuchs enkele dagen aan de Zuidpool zal blijven uitrusten. De Nieuw-Zeelanders heb ben uitgerekend, dat hij minstens 48 dagen nodig zal hebben om Scott-ba sis te bereiken. Hillary had vandaar naar de pool 52 dagen nodig. DE IJSKAP OP HET ZUIDPOOL GEBIED De Franse expeditie in Adelie-land heeft vastgesteld, dat de ijskap, waarmede het Zuidpool-gebied is overdekt, op bepaalde plaatsen drie kilometer dik is. De ijskap rust op rotsachtig gesteente, dat op sommi ge plaatsen tot beneden de zeespie gel reikt. Het vrachtschip, de 5814 ton me tende „Slovenija", eigendom van 'n genationaliseerde Zuidslavische re derij, is naar Aran overgebracht en daar gelost. Honderdvijftig ton wa pens, verpakt in 3000 kisten werden van boord gehaald. Een grote gewa pende macht stond in de haven van Oran gereed, terwijl de „Slovenija", onder escorte van twee Franse tor pedoboot jagers, afmeerde. Niemand werd tot het haventerrein toegelaten, terwijl de lading van boord werd ge haald. De Franse autoriteiten in Algerije hadden kennelijk een tip gekregen over de lading die het vrachtschip vervoerde. Er werd een grote hoeveelheid ra ketten en grote granaten in de „Slo venija" aangetroffen, die kennelijk bedoeld waren om de versperringen in Oostelijk Algerije te vernietigen. Overval bij Orléansville. Tijdens een gevecht bij Orléans ville in Algerije zijn 28 Franse mili tairen gesneuveld. Zij waren over vallen door Algerijnse rebellen die zich in Franse uniformen hadden gestoken. Vijf Fransen worden nog vermist. De overval had donderdag plaats ën werd pas zaterdag bekend. Overstromingen in Algerië. Na twee dagen van stortregens hebben overstromingen in het oos telijk deel van Algerië 47 mensen levens geëist, aldus is zondag uit Al giers gemeld. Vier personen worden vermist. Nabij Constantine werden door overstromingen langs de rivier de DE TWEEDE KUNSTMAAN WEER TE ZIEN Nadat de tweede kunstmaan ge durende enkele weken in Nederland niet waargenomen is geweest, is hij op zondagavond 19 januari door een aantal personen waargenomen en wel 's avonds om drie minuten over half acht. Hij was vrij helder en hij bewoog zich met een matige snelheid langs de hemel. Vanavond, 20 januari, is hij om 18.43 uur te zien op zestig graden hoogte in het noord-oosten. Morgen, dinsdag 21 januari, ver schijnt hij eerst om 17.52 uur laag in het noord-oosten en daarna om 19.31 uur op matige hoogte in het zuid westen. Hij beweegt zich van noord west naar zuid-oost. Bij een bomaanslag te Sidi Bel Abbes in het westen van Algerië zijn vier Europese vrouwen gedood. Er werden 42 personen gewond. Ver scheidene van hen zijn er ernstig aan toe. Meer dan honderd mensen zijn, volgens de jongste berichten, in de Peruaanse provincie Ecusco door een overstroming om het leven gekomen. De overstroming was een gevolg van dijkbreuk. De eerste raapstelen werden vrijdag aan de veiling Westerlee aan gevoerd door de heer W. J. van der Ende uit De Lier. Ze brachten V/i ct. per bos op. voor Kantoorinrichting voortaan... BREESTRAAT'11 (Advertentie). De foto laat het keuren van de her dershonden zien. (Foto; „De Leidse Courant' Prachtige honden in Stadsgehoorzaal Gisteren daverde de Stadsgehoor zaal weer van het hondengeblaf en het applaus van de talrijke honden liefhebbers die de grote zaal geheel vulden. Om 11 uur opende de voor zitter dr. ir. P. G. Lindenberg de clubmatch met een woord van wel kom tot de keurmeesters en de leden, die met hun fraaiste honden inge schreven hadden. Hij dankte de heer :en mevrouw Smits, die voor de Orga nisatie van deze dag bergen werk hadden verzet en die ongetwijfeld zouden zorgen voor een vlot verloop van dit hondenfeest. Onder de aanwezigen merkten we op de oud-minister van Landbouw, dr. S. L. Manshoit wiens, dochtertje een mooie Cavelier-King-Charles had in gezonden, de beschermheer van de K.V. Rijnland jhr. mr. F. H. van Kin schot, burgemeester van Leiden met echtgenote, en verder de Consul-gé- néral van Monaco, de heer Jean Rey. In een vlot en goed getimed tempo werden 128 honden voor de keur meesters geleid, terwijl mevr. P. Gon- Roemmel 300 primitieve woningen drex0_iVes Browne door de mikro- weggespoeld. Hier kwamen tien mensen om het leven. Te Guelma verdronken boerderij veertien personen. Neerlands eerste vliegster, me vrouw Beatrix de Rijk is na een langdurige ziekte in een ziekenhuis te 's-Gravenhage overleden. Mevrouw de Rijk werd in Soerabaia geboren. Zij behaalde, als eerste vrouwelijke Nederlander op 6 oktober 1911 haar vliegbrevet in Frankrijk. foon de typische rasmerken van de honden, die tot een veertigtal ver schillende rassen behoorden besprak. Zelfs een leek op rashondengebied moest wel geïmponeerd worden door de grootte-, vorm- en kleurverschei- denheid der hondenrassen. De kampioenen. Een der hpogtepunten van de mid dag vormde de parade der kampioe nen. Niet minder dan 33 honden, die op een grote tentoonstelling kam pioenschappen hadden gewonnen, dongen mee naar de schoonheidsprijs. Onder luid applaus kon burgemees ter Van Kinschot de fraaie beker over handigen aan mevr. F. Backx Ben- nink uit Reeuwijk, die met haar na tionaal en internationaal kampioen Bobtail „Reeuwijk's Charming Mas- terpiede" met algemene stemmen deze ereprijs verwierf. De apotheose van deze dag was de keuring voor de „Beste Hond" van de clubmatch. Na lang en rijp beraad van drie keurmeesters werd als win naar uitgeroepen de exellente Cocker Spaniel van mrs, Patricia Rey uit Den Haag in close finish met een juweel van een Foxterrier uit Engeland ge- importeerd door mevr. H. Visser- Kraayenzang, Den Haag. De uitslagen. Dogachtigen: 1. Boxer, van de heer D. L. Onderwater, Voorschoten. 2. Nieuw Foundlander van dr. H. G. Ruhaak, Oegstgeest. Herdershonden: 1. Collie, mevr. M. van Veen, Scheveningen. 2. Bobtail, mevr. W. A. van Meggelen baronesse van Knobelsdorff, Den Haag. 3. Duit se Herder, de heer E. Gevers, Breda. 4. Bearded Collie, mevr. J. C. van KrevelenSimons, Den Haag. 5. Welsh Corgi (Cardigan), mevr. C. A. v. Noortwijkvan Dam, Wasenaar. 6. Border Collie, mej. S. Leman, Lei den. 7. Lakense Herder, de heer Th. Jephanion, Leiden. Jachthonden: 1. Cocker Spaniel, mrs. Patricia Rey, Den Haag. 2. Poe del, mej. N. L. v. d. Kasteele, Wasse naar. 3. Golden Retriever, mevr. C. v. Crevelvan Oss, Den Haag, 4. Basset Artésien Normand, mevr. P. Gon- drexonIves Browne, Den Haag. 5. Dalmatische hond, de heer W. K. Busser, Wassenaar. Windhonden: 1. Afghaanse Wind hond, mevr. E. TullenersBoers, Loosdrecht. Keesachtigen: 1. Chow-Chow de heer A. A. Kuysten, Oegstgeest. Pinchers: 1. Duitse Dwergpinch mej. P. H. Lek, Leiden. 2. Doberms Pinscher, mevr. G. Hoogerheide, Li der dorp. Terriers: 1. Foxterriers, mevr. VisserKraayenzang, Den Haag. Schotse Terriers, mevr. C. C. v Buur enVeenenbos, Leidschendé 3. Cairnterrier, mevr. C. gravin v Zuylen van Nijevelt, Wassenaar. Ierse Terrier, mevr. G. M. van B tingha WichersThomson, Den Ha; Dameshondjes: 1. Dwergpoed mej. N. L. v. d. Kasteele, Wassena: 2. Cavalier King Charles Spani Z.Exc. dr. S. L. Manshoit, Wassena; 3. Pekingees, mevr. B. Pfeiffer—v; Riet,, Den Haag. 4. Japanse Spani; mevr. B. .Pfeiffervan Riet, D Haag. Kampioensklasse: 1. Bobtail, me; M. F. BakxBennink, Reeuwijk. Dwergpoedel, mej. N. L. v. d. Ka teele, Wassenaar. 3. Dashond, de he P. Huurman, Laren. 4. Welsh Co: (Pembroke), mevr. H. Spitze:' Schill, Wassenaar. 5. Mopshond, r vrouw W. A. van Meggelen barone van Knobelsdorff, Den Haag. 6. S! terrier, mevr. E. de Jongv. d. Brc Den Haag, 7. Cairnterrier, mevr. gravin van Zuylen van Nijevelt, "W: senaar. 8. Basset Griffon Vende mevr. P. GondrexonIves Brow Den Haag. 9. Basset Artésien No mand, mevr. P. GondrexonIv| Browne, Den Haag. 10. Dalmatiso hond, mevr. C. M. J. Oppelaar, V< burg. 11. Golden Retriever, mevr. van Crevelvan Oss, Den Haag. Boston Terrier, mevr. L. Peereboa VollerRademaker, Den Haag. Shih Tzu, mevr. J. R. de Jongh Wildschut, Wassenaar. Beste hond van de clubmatch: Cocker Spaniel, mrs. Patricia Bo Den Haag. 2. Foxterrier, mevr. VisserKraayenzang, Den Haag. Dwergpoedel, mej. N. L. v. teele, Wassenaar. 4. Chow-Chow, heer A, A. Kuysten, Oegstgeest. Collie, mevr. M. van Veen, Schen ningen. 6. Boxer, de heer D. L. derwater, Voorschoten. föe eetóte atie uit de „zwate pjj,p"-ty.ti Koning Bhumipol van Thailand opende tentoonstelling i ~T"~V:- T In grote tankwagens gaat de eerste olie uit de Sahara door het woeste landschap naar Philippeville, de Franse havenstad aan de Middellandse Zee, vanwaar het transport verder gaat naar de raffinaderijen in Frankrijk. Koning Bhumipol van Thailand, gefotografeerd tijdens de rede waarmee hij de jaarlijkse Roode Kruis-tentoon stelling in Bangkok opende. Naast hem staat koningin Sirikit, die tevens presidente van het Tha^andse Rood' Kruis is. Op de achtergrond, rechts, prins Chula en zijn echtgenote, prinses Elizabeth, een Engelse van geboord

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6