Imam tibymam Nieuwe Foto koopjes Contributie verhoogd, prestatie-bekers voer J. v.d. Veer en mej. G. Kraan 1/Gfjy (Ills IEDERE DAG JAN WOLFSLAG Eerste jubileum bij de N»E.M- Gemeenten zijn in feite rechteloos „Liefde voor toneer1 speelde voor KAB-Hartebrug: T.I.G. Leiden kwam met een luchtig blijspel Tentoonstelling „De Bonte Duif" MAANDAG 20 JANUARI 1958 PAGINA 3 HET ZIJN ER NU ZES Enige tijd geleden naakten wij melding van het markante feit, dat een Leidenaar, nl. de heer De Graaf, Voldersgracht 25 Chinchilla's ging kweken. Hij heeft voor twee beestjes, de helft van een loterij-prijs van 10.000 gulden besteedt. Wij vernemen thans, dat de beestjes het in hun kooien op de zolder zeed goed maken. Uit de vele aanmeldingen is een keuze gemaakt en wordt een pro gramma geboden, waarin jongeren en ouderen U laten zien en horen, wat met enthousiasme en toewijding be reikt kan worden. Een deskundige jury zal, in tegen woordigheid van uitvoerenden en toehoorders, het gebodene na afloop beoordelen; een kritiek, waarin de amateur zo nodig kleine aanwijzin- De heer De Graaf kan zich thans de gen of raadgevingen zullen worden gelukkige bezitter noemen van zes Chinchilla's, die als zij volwassen zijn, duizend gulden per stuk waard zijn. Het zal echter nog wel enige tijd duren voor de heer De Graaf vol doende vellen heeft voor een gehele bontmantel, want daar zijn uiteraard enige honderden vellen voor nodig. Zij moeten trouwens op een bont veiling in Amerika verhandeld wor den, want in Nederland zijn nog niet voldoende Chinchilla-kwekers, die tezamen genoeg vellen kunnen leve ren voor een Chinchilla-mantel. In Waalwijk is een kweker erin geslaagd honderd van deze kostbare beestjes te kweken. Inbrekers in de kast. Zaterdagavond tussen vijf uur en half elf is er ingebroken in een wo ning aan de Haagweg. De onbekende bezoekers klommen het huis binnen via het balcon aan de achterzijde. Ze wisten schijnbaar of dachten al thans te weten waar „het geld" te vinden was, want ze beperkten hun speurtocht tot de slaapkamer, waar de belangstelling zich voorna melijk richtte op de muurkast en de linnenkast Uit de eerste werd een bedrag van 57 gulden ontvreemd. ,,d' Oprechte Amateur". In de kleine zaal van de Stads gehoorzaal zal de afdeling Leiden van de stichting ,,d' Oprechte Amateur" op zaterdag 25 januari a.s. om 8 uur •de eerste van een serie openbare avonden te geven. Tijdens deze avond zal men kennis kunnen maken met de resultaten van de vrije tijdsbestedings van de leden der stichting. Agenda Leiden MAANDAG 20 JANUARI Club de Limetz. Over zaken doen en zakenreizen. „Royal". Doezastraat 8 uur nam. KJV,B.-wijk St. Petrus en Lode- wijk. Culturele avond. Inleiding door pastoor W. E. Blok over Gespreks- avonden en Credo Pugno. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur nam. DINSDAG 21 JANUARI „Vita Nova" g.a., Leiden. Algeme ne Jaarvergadering. Stadsgehoorzaal 9.30 uur v.m. K. O.-filmstudiekring. Filmvoor stelling. Filmzaal Academiegebouw, 8 uur nam. „Het Masker af", lezing door W. Hornman, Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. St. Agneslyceum. Viering 10-jarig bestaan. Plechtige H. Mis in Heren singelkerk te 9 uur v.m., waarna ge zamenlijk ontbijt St. Agneslyceum. Opvoering „Adam in Ballingschap". St. Anto- nius-clubhuis. R.K. E.H.B.O., afd. Leiden. Aan- vangscursus. R.K. Lyceum St. Bona- ventura, Mariënpoelstraat, 8 u. nam. WOENSDAG 22 JANUARI Verbum Dei (Plantage 16). Lezing voor niet-katholieken. „Heiligverkla ring" door kapelaan H. W. A. Brans. De Natuurvriend. Ledenvergade ring. Steenschuur 6. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Leidse Postzegelverzamelaars. Ver gadering. Kleine Burcht, 8 uur nam. K.A.V.-Herensingel. Maandelijkse bijeenkomst, Maria Gijzensteeg, 8 u. nam. St. Agneslyceum. Opvoering „Adam in Ballingschap". St. Anto- nius-Clubhuis. Volkenkundige lezing. Eskimo- rendierjagers in Canada, door mr G. van den Steenhoven, Rijksmuseum v. Volkenkunde, Steenstraat la, 8 uur nam. DONDERDAG 23 JANUARI R.K. E.H.B.O., afd. Leiden. Ver volgcursus. R.K. Lyceum St. Bona- ventura, Mariënpoelstraat, 8 u. nam. TENTOONSTELLINGEN. Boerhaavezalen (Vrouvvenkerkrt. 12): Tentoonstelling van tekeningen, de school voor esthetische vorming. Werkdagen 2-5 en 7-9 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1958). Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v. d. Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland, Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN. De fims in de week van 1724 januari zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Het net", volwassenen. Lido: „De laatsten zullen de eer sten zijn", strikt volwasse nen. Luxor: „Bloedig conflict", 14 jaar. Trianon: „De grote bluf", 18 jaar. Rex: „Quantez, de dode stad", 14 jaar. (Donderdag-cyclus „De verovering van de Mount gegeven om de geleverde prestatie zo mogelijk nog te verbeteren. Belangstellenden zijn welkom. De door de afdeling Leiden van de Katholieke Werknemende Midden stand voor a.s. woensdag georgani seerde feestavond, kan door bijzon dere omstandigheden niet doorgaan. Reeds gekochte kaarten kunnen bij de bekende adressen worden ingewis seld. COLLECTES ST. ELISABETH- VERENIGING De collectes voor de St. Elisabeth- vereniging in de St. Lodewijk- en St. Petrusparochies heeft in de St. Petruskerk opgebracht 1874.- en in de St. Lodewijkskerk 685.te za- men dus een bedrag van 2559. De dames van de St. Elisabeth- vereniging zijn zeer erkentelijk voor de hen bij hun werk geschonken bij dragen. Credo Pugno. De Credo Pugno-bijeenkomst van dinsdag 21 januari kan door omstan digheden geen doorgang vinden. Foto ciné Breesiraat 123 - Haarl.str. 102 (Advertentie) Een bijzonder jubileum werd za terdagmiddag gevierd in de cantine van de HCWNEM, bijzonder om dat dit 't eerste jubileum was, dat in de geschiedenis van de Nederlandse Electro Maatschappij werd gevierd. De NEM bestaat n.l. 26 jaar, dus de kans, dat er in het afgelopen jaar zilveren jubilea gevierd zouden wor den, was nog niet groot. De jubilaris was de heer W. v. d. Reijden, die 25 jaar in dienst was bij de NEM als koperslagerautogeen lasser. Het jubileum was groots op gezet, de recreatiezaal was versierd met palmen en de heer v. d. Reijden met echtgenote werd een grootse hulde bereid. De eerste spreker was de bedrijfsleider Van de NEM de heer Leupe, die de jubilaris de jongeren ten voorbeeld stelde. De twee spreker was de waarne mend voorzitter van 't onlangs onge richte jubileumfonds, de heer C. Mooten, die in een lang gedicht zijn gevoelens vertolkte. Namens het ju bileumfonds bood hij een groot aquarium met standaard als ge schenk aan, tevens een enveloppe met inhoud, die de heer v. d. Reyden in staat zal stellen planten en vissen voor dit aquarium te kopen. Mevr. v. cL Reijden kreeg bloemen. De voorzitter van de Stalen Band, de heer H. Laman, bood hem een fruit mand aan. In de directiekamer werd de jubilaris vervolgens toegesproken door de directeur, de heer Stokman, die namens de directie een enveloppe met inhoud aanbood. Jubilaris met vrouw, commissie en directie ble ven daarna in „In den Vergulden Turk", nog enige tijd gezellig bijeen. Nieuwjaarsrede voorzitter Leidse Raad: „De Rode Beul" Precies op tijd opende de voor zitter, de heer J. Hogeboom, de feest avond welke de K.A.B.-Hartebrug haar leden op zaterdag 18 januari aanbood. Hij heette de talrijke aan wezigen hartelijk welkom, speciaal de afgevaardigden van de zuster organisaties en ook de leden van de toneelvereniging „Liefde voor To neel" uit Leiderdorp, die op deze avond zou opvoeren het toneelspel „De Rode Beul". Ook vestigde spr. nog de aandacht op het foldertje van de Retraiteclub, dat aan alle aanwezigen was uitge reikt, alsmede op hedenavond te hou den avond van de K.A.B.-St. Petrus parochie, waar Pastoor Blok zal spre ken over het Credo-Pugno-werk. Later op de avond zagen wij nog Pater van Swelm O.F.M., die als geestelijk adviseur van deze K.A.B.- afdeling blijk van belangstelling gaf. Inhoud. Het toneelspel voerde de aanwezi gen naar het Italiaanse eiland Sar dinië, waar de vendetta nog hoogtij vierde, maar waar de pastoor van Or- gosole, Don Carello, in samenwer king met een stijfkoppige, maar doodeerlijke boer, Pietro Fillipini, trachtte deze afschuwelijke traditie van bloedwraak tot een einde te brengen. Maar voordat op Kerstavond 1952 vijftig familiehoofden plechtig, met de hand op het kruis, de vendet ta afzweren is er heel wat gebeurd en heeft de dochter van Fillipine, de mooie Bianca, haar keus kunnen ma ken tussen Tomaello, de verwaande en jaloerse luitenant van de Carabi- nierie, en Carlo Mion, bijgenaamd „De Rode Beul", de leider van de vogelvrij-verklaarden. Dan heeft de grootvader van Bianca, een tachtig jarige grijsaard, door een wel heel onverwachte bekentenis, ophelde ring gebracht in een moord, die de gehele opzet van de goede pastoor dreigt te doen mislukken. En als Bianco en Carlo en de pastoor met alle dorpsgenoten onder het gebeier van de klokken naar de nachtmis gaan, straalt de zilveren ster van Bethlehem boven Orgosole en komt er vrede op aarde, ook voor oeze ruwe, maar eerlijke en diepgelovige eiland bewoners. Spel. Het spel werd vlot over het voet licht gebracht en alle spelers komt een woord van lof toe voor hun pres tatie, welke grote concentratie van allen vergde. Mej. van Rijn, als Bianca, kon een geboren Italiaanse zijn; de heer Van der Geer gaf een prachtige dorps pastoor; de heer Romijn heeft de moeilijke rol van de luitenant der ca rabinieri uitstekend vervuld, terwijl ook de heer Kok als titelrolspeler een goede vertolking gaf. Van de andere spelers, er waren er in totaal twaalf, speelde de een sterker dan de ander, maar allen hiel den goede tred met de reeds genoem den, zodat het geheel ook voor „Lief* de voor Toneel" een succesvolle avond werd. De grime van de heer Ad. v. d. Panne was goed verzorgd en ook de costumering en de aankleding van het toneel schepten de goede sfeer rond de gebeurtenissen, die zich in dit to neelspel afspeelden. De voorzitter dankte dan ook na afloop de spelers en de heer Wim Nljhof die de spelleiding had, terecht i hartelijk voor het gebodene, waar mede de aanwezigen door een luid applaus, na elk bedrijf reeds, stemden. Na een vlot getrokken verloting en een gezellig samenzijn onder lei ding van de heer Henny Boes en het dansorkest „The Lucky Stars" o.l.v. Wim Strijk, kwam het einde van deze K.A.B.-feestavond, waarop be stuur en leden met voldoening mogen terugzien. Zaterdagavond gaf de bouwvereni ging „Haagwegkwartier" in het club huis van de speeltuinvereniging „Westerkwartier" Ten Katestraat een feestavond. Te 8 uur heette de voor zitter de heer Schroder de aanwezi gen, hartelijk welkom. Hij vond het jammer dat het ledental in de laatste tijd teruggelopen was; de vereniging voor een dansje. De burgemeester van Leiden sprak hedenmiddag om twee uur als voorzitter van de raad zijn nieuwjaarsrede uit. Hij memoreerde de Cambridge- week en zei O.m. dat het nuttige in ternationale contacten legde, ter wijl het Rijnsbuirgs bloemencorso, met de daaroij georganiseerde ten toonstelling daiizenaen waaronder veie buitenlandse toeristen, naar Leiden heeft gebracht. Het aantal vacatures bij de diverse diensten en bedrijven lag in het af gelopen jaar nog steeds boven het normale aantal, hetgeen ten nauwste verband hield met de situatie op de 0iToeios markt. De in 1957 ingetreden werkloos- iieid, welke een gevolg is van de zich steeds duidelijker aftekenende doorwerking van de bestedingsbe perking, heeft vraag en aanbod op de arbeidsmarkt thans weer enigs zins in evenwicht gebracht, hetgeen ook van gunstige invloed was op de personeelsvoorziening bij verschil lende gemeentediensten. Recordjaar woningbouw. Het jaar 1957 is op het gebied van de woningbouw voor Leiden evenals voor het gehele Land een recordjaar geweest. Er kwamen 348 woningwetwoningen en 334 premie woningen, totaal derhalve 682 wo ningen voor bewoning gereed. Helaas bleef de heersende woningnood ech ter groot. In de loop vain het jaar werd voorts rijkssicun toegezegd voor 592 woningen, namelijk voor 377 wo ningwetwoningen en 215 premiewo ningen. Investeringsmoeilijkheden zijn er oorzaak van, dat dit aantal bedui dend beneden het opgestelde bouw plan ligt. De woningwetbouw is door de regering sterk aan banden ge legd terwijl de krappe kapitaalmarkt in het bijzonder een zeer ongtinstige invloed heeft op de particuliere bouw. De mogelijkheden voor de woning bouw zullen zich in de toekomst meer en meer richten op zuidwest, doet zoveel voor zijn leden. Hij wees op de jaarlijkse autotochten voor ouden van dagen en invaliden, die gewaardeerd worden. Met muziek van „The Rhythm Boys" onder lei ding van de heer Nico Muusse en een mooi programma van het cabaretge zelschap Rolé's cabaret uit Rotter dam, die met leuke schetsen grote bijval oogstten. Het was reeds 12 uur toen de stoelen opzijgezet werden De Bataven hielden jaarvergadering Gistermorgen waren 'n 50-tal Bataven present in de kapel aan de Pelikaan straat, waar rector Vester de H. Mis op droeg als inzet van de jaarlijkse bijeen komst en waarin allen ter communie gingen. Na de H. Mis werd het gezamen lijk ontbijt gebruikt in de zaal aan de Maria Gijzensteeg. Da voorzitter, de heer H. Mentink, sprak zijn tevredenheid uit over de grote opkomst, waaruit de belangstelling bleek van de leden voor hun vereniging. Daarna ging men over tot de orde van de dag en werden de ingekomen stukken behandeld. Van het N.O.C. was een schrijven ontvangen, waarin de sport verenigingen werden verzocht medewer king te verlenen aan de loterij, die ten doel heeft de kosten te bestrijden voor de voorbereidingen op de uitzendingen naar de Olympische Spelen in 1960 te Rome. Ook de Bataven zullen hieraan hun volle medewerking geven. Tevens stelden de heren H. Mentink, J. Berbee, G. Zandbergen en M. Spadon, alsmede mevr. v. d. Heiden zien beschikbaar voor een functie in de L.A.C.-commis- sies, die eerstdaags zullen worden sa mengesteld door de afd. Leiden van de KNAU, met het doel de atletiekbe- oefening in het algemeen te propageren. De notulen van de vorige alg. ledenver gadering en de buitengewone ledenver gadering werden goedgekeurd. Het bleek, dat de aanwezigen zich in grote lijnen met het bestuursbeleid kon den verenigen, waarover het bestuur zich verheugde, doch desondank» gaarne zou zien, dat er van de kant van de leden ook wat initiatief kwam. Daarna gaf de secretaris het verslag over 1957, welk jaar zich kenmerkte door grote moeilijkheden, o.a. door het aftreden van bestuursleden en finan ciële zorgen, welke nog in de hand ge werkt werden door een ledental-daling. De training bleek eveneens een zor genkind te zijn geweest, waarin voor het moment een kleine verbetering is gekomen. Het verslag van de penningmeester gaf een beeld van de financiële situatie, die niet rooskleurig genoemd mag wor den, want er werd in 1957 een klein ver lies geleden. Vervolgens ging men over tot de be stuursverkiezing. Aftredend en herkies baar waren de heer H. Mentink, mej. R. de Winter; aftredend eq niet herkies, baar waren mej. A. Gieske en de heer P Reizevoort Tevens was candldaat ge steld mej. J. Dorland. Gezien er geen tegencandidaten waren, werden de heer H Mentink, mej. R. de Winter en mej J Dorland bij acclamatie herkozen en gekozen. Bij de T.C. deed zich hetzelfde voor; aftredend en herkiesbaar waren hier mevr. v. d. Heiden en M. Spadon, aftre dend en niet herkiesbaar waren de he ren J. Schoo, A. Gieske en mej. A. Gieske. Eveneens bij acclamatie wer den hier herkozen mevr. v. d. Heiden en de heer Spadon, en gekozen de heren G. Gussenhoven en T v. Resteren, als mede mej. R.de Winter. De voorzitter sprak hierna nog een v/oord van waardering en dank voor de genen, die het bestuur en T.C. gaan ver laten, van wie enkelen eerstdaags naar Canada zullen emigreren. Voor deze personen zal over enige weken een spe ciale afscheidsbijeenkomst worden ge houden. Daarna werd een voorstel tot verho ging van de contributie met 0,05 aan de orde gesteld, die, tegen alle verwach tingen in, met practisch algemene in stemming, werd aanvaard, Vervolgens ging men over tot uitrei king van de prestatie-bekers, die bij de heren toegekend werd aan J. v. d. Veer. en bij de dames aan mej. Gerda Kraan De beker van verdienste werd toegekend aan de heer M. Spadon. Het wedstrijdprogramma omvat voor 1958, 7 grote wedstrijden, te weten op 2 be.r Nat. Bosloop, 18 mei 27-jarig be staan van de Bataven, dat wordt ge vierd met een 6verenigingskamp, tussen Hermes (Utrecht). VIF (Hilversum) Olympus (Alkmaar). MSV (Noordwijk). S L. (Wassenaar) en de Bataven; 15 Juni: Dualmeet ALO (R'dam)Bataven: 13 juli Int. Region r-k. wdestrijden: 24 r.ug. Dualmeet „de Zwaluwen", AV '40 en de Bataven: 7 sept Regionale baan- wedstrijden en 25 okt. de Singelloop. Ten slotte kwam de uniforme wed- striidkleding nog ter sprake, waarvan een model getoond werd. dat de instem- ming had van de vergadering. Het merendeel van de aanwezigen toonde voor een rood trainingspak de meeste interesse. De vergadering werd door de voorzitter gesloten met de chr. groet. GEWICHTHEFFEN L.R.V. BOEKTE SUCCES. Onder grote belangstelling werden zondag in Den Haag de jeugdkampioen schappen van Nederland verwerkt, waar bij de Leidse Krachtsport Vereniging L.K.V. een groot succes wist te boeken. K. Devilee. jeugdkampioen 1957 pro longeerde zijn titel (210 kg) terwijl H Zirkzee de titel half zwaar wist te ver overen (252'.^ kg). Voor S. Stokkel en zijn fraai resultaat. daar de laatste fasen van de bebou wing in de plannen „Rodenburger polder en „Noord" thans in uitvoe ring zijn of in het laatste stadium van voorbereiding verkeren. De algemene gezondiheidstoestand van de Leidse bevolking, die an- groeide tot rond 95.200 inwoners, was in het afgelopen jaar goed te noemen. Het aantal gevallen van kinderverlamming bleef dit jaar ge lukkig beperkt tot drie. Belangrijk is, dat in het kader van de preven tieve gezondheidszorg een begin kon worden gemaakt met de vaccinatie tegen deze ziekte. De in het najaar heersende A- griep was oorzaak van een mas saal maar kortstondig ziektever, zuim. Het aantal sterfgevallen tengevolge van dexe ziekte was gering. Een verheugend verschijnsel was, dat bij het bevolkingsonderzoek op tuberculose bleek, dat het aantal ge vallen van actieve tuberculose we derom is gedaald. Het scheepvaartverkeer liep de laatste maanden enigszins terug. De vraag naar ligplaats voor woonsche pen neemt nog jaar'ijks toe. Na de grote aanvoeren in 1956 liep het aantal op het Openbaar Slacht huis aangevoerde slachtdieren enigs zins terug. Dit was eveneens het ge val met de hoeveelheid ingevoerd vlees. Criminaliteit. De criminaliteit vertoonde weinig verandering. Interessant was de dief stal van cobalt-staafjes uit het Ka- merlingh Onnes-laboratorium. Bin nen 24 uur na de aangifte van de diefstal, werd de gevaarlijke buit door de recherche achterhaald. De personeelsbezetting van het po litiekorps bleef ook in 1957 beneden de toegestane sterkte. De werving van nieuw personeel leverde, ondanks een ruimer aanbod, niet voldoende geschikte krachten. In vergelijking met 1956 viel een geringe stijging van het aantal verkeersongevallen te constateren. Het aantal dodelijke on gelukken vertoonde gelukkig een sterke daling. Wordt vervolgd. De Leidse toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" heeft zijn bezoe kers gisteravond in de grote Stads gehoorzaal een vrolijke avond be zorgd. De keuze van het humoristi sche, pretentieloze stuk en het goede spel van de tonelisten hebben hier aan meegewerkt. Het toneelstuk in vijf bedrijven: „De vader, de moeder, de dochter, enz. van Wim Bischot liet ons kennismaken met een Parijse fa milie die te kampen heeft met het dienstbodenvraagstuk. Zonder het publiek één moment met werkelijk diepgaande problemen te vermoeien, laat de toneelschrijver zijn figuren op het toneel typisch menselijke dwaasheden uithalen, die veel stof tot lachen bieden. De vader is een „Doorsnee'-gezins- hoofd, die zich snel door de vrouwen logica van vrouw en dochter uit het lood laat slaan, de zoon beziet de problemen rond de dienstbode met jong cynisme. Het blijkt dat de dienst bode, die zich als een meisje van het platteland aandient van geheel an dere structuur is, uiterlijk zowel als innerlijk, dan men verwachtte en dat brengt moeilijkheden, vooral als te gen het eind van het vierde bedrijf de echtgenoot van de pseudo-dienst- maagd zich meldt. De spelers hebben de luchtig-dwa- ze intrige goed aangevoeld. Dit is op Burgerlijke Stand Geb.: Stevine dr v. A. Visscher en M. Slootweg; Hendrik zn v. J. Lan- geveld en A. van Zwieten; Pieter zn v. P. de Graaf en A. Straathof; Al- bertus Josephus Maria zn v. A. M. Gussenhoven en A. J. M. A. van der Zijden; Franciscus Johannes zn v. W. P. G. van der Zalm en B. van Ger- ven; Johannes Hendrikus Gerardus zn v. G. H. Does en L. C. J. Leurs; Michiel Pieter Giulio zn v. B. Hob- belink en P. A. R. C. Belloni; Har- men zn v. H. Krijgsman en D. A. Haasnoot; Tineke Margrietha dr. v. G. Jelsema en T. A. Tiemens; Elida Maria Pieternella dr. v. J. Broos en J. van Beek; Wilhelmus Johannes zn v. W. J. Ooms en N. Bloemendaal; Tanja dr. v. T. G. Bos en P. H. Kersteman. Overl.: J. W. N. Ketel, 29 jr, man; J. J. Huisman, 65 jr, man; G. J. van Rheenen, 69 jr, man; N. Te Water,, 72 jr, man; J. Bronsgeest, 70 jr, echt-' genote van N. Smittenaar. H. Gauger 3 maanden, zoon. Ondertr.: A. Gieske en E. B. Lam- boo; N. T. P. Wijfje en M. E. van Steenbergen; M. P. J. Bergers en A. A. A. Titulaer; F. Beij en C. de Tom be; B. Boon en T. Schellingerhout; A. de la Rie en J. Sloos; H. B. van Ginkel en E. Wassenaar; D. R. Wil kinson en J. M. Dekhuijzen; J. T. Goei en S. G. Liem; C. van den Hoek en E. M. Boerdam; B. L. A. van Kes- teren en J. M. Paddenburg; J. A. M. Kruse en J. M. de Greeff; M. Meijer en E. Bosma; B. L. Banke en G. M. Swierstra. FEESTAVOND PERSONEEL HERINGA EN VAN WIJK Zaterdagavond vond in de grote zaal van „Den Burcht" de kontact avond plaats, welke was georgani seerd voor de werknemers der twee Leidse wolfabrieken, die onlangs tot een fusie zijn overgegaan, n.l. He ringa en Van Wyk. Het was even over achten toen de voorzitter, de heer L. Gijsman een geheel gevulde zaal een hartelijk welkom kon toespreken. Het woord was hierna aan Haags Ambtenaren-cabaret „Schots en Scheef", dat de aanwezigen vermaak te met enkele leuke sketches en lied jes. Dat de sketches i de smaak vie len bleek wel uit het applaus en het daverend gelach, vooral om de grap pige mimiek der spelers. Als gast trad op de Haagse gooche laar Roel de Vries, die de aanwezi gen enkele geslaagde goocheltrucj°s liet zien. De heer L. Gasman bracht het Ambtenaren-cabaret hartelijk dank namens alle aanwezigen. Hij bood de dames een mooi koeket bloemen aan. de eerste plaats te danken aan het spel van de vader (Ton Arendsen) die wellicht een weinig onder de invloed van Cees Laseurs Doorsnee- vader, uit zijn rol haalde, wat er in zat. Ook de jonge Nico van Tilburg gaf als de zoon leuk spel te zien. De moeder (J. Mosselman—Boom) en de dochter (Anneke Jonk) vulden dit spel goed aan. al hadden zij beiden meer moeite met de juiste voordracht van de tekst; zij konden niet altijd de goede toon vinden. Jenny Wille- brand deed het aardig als de dienst bode; zij had overigens de moeilijk ste rol omdat zij in de loop van het stuk van dienstbode in de huid van het verwende kind-vrouwtje moest kruipen. Verdienstelijk spel zagen wij ook van de zakenrelatie (C. G. Harte- veld) de actrice (M. BoomSchild) en De Man (Piet Horrée). Als wy betogen, dat het stuk ge slaagd is, prijzen wij ook de verdien sten van de heer Arentsen als de re gisseur van dit stuk. terwijl tenslotte ook het kapwerk van v. d. Pijl, Ben ring en Bakvis genoemd moet wor den, Volgens traditie werd deze avond met muziek en dans besloten; J. Al- phenaar als kundig balleider, het Ballroom-orkest van Cor Vincourt en The Cornets o.l.v. N. Blankenstijn warén hiervoor verantwoordelijk. De hoofdbekroningen waren: beste vogel van het geheel: N. Oudshoorn 92yi p.; beste oude doffer: W. Wol- ters 92 p.; beste oude duivin: N. Oudshoorn 91J/$ p.; beste jonge dui vin: W. Nagtegaal 92 p. De overige uitslagen waren: klas 1: Oude doffers 500 km en hoger: 1. H. Sterk; 2. W. Wolters; 3. Jac. Kreke laar; 4. P. Fasel; 5. F. Bink. Klas 2: oude duivinnen 500 km en hoger; 1/2 N. Oudshoorn; 3. W. Nagtegaal; 4. H. Sterk; 5. W. Wolters. Klas 3: oude doffers 300 km en hoger: 1. W. Wolters; 2. N. Oudshoorn; 3. W. Siera Klas 4: oude duivinnen 300 km en hoger: 1/2. Jac. Krekelaar; 3. N. Oudshoorn (Z.E.V.). Klas 5: oude doffers 100 km en hoger: 1. H. Sterk; 2. W. Wolters; 3. W. Wolters (Z.E.V.) Klas 6: oude duivinnen 100 km en hoger: 1. W. Siera; 2. H. Sterk; 3. H. Sterk (Z.E.V.Klas 7: jonge doffers 100 km en hoger: 1/2. N. Oudshoorn; 3. H. Sterk; 4. W. Nagtegaal; 5. Jac. Krekelaar; 6. W. Nagtegaal. Klas 8; jonge duivinnen 100 km en hoger: 1. W. Nagtegaal; 2. P. Fasel; 3/4. N. Oudshoorn. R f METSELAAR GEDOOD DOOR VAL VAN DAK. Een val van ongeveer elf meter maakte vanmorgen een 46-jarige met selaar uit de Hectorstraat te Rotter dam, toen hij uit de dakgoot van een pand aan de Randweg viel. Hij kwam met het hoofd op een wiel van een handwagen terecht en moet op slag gedood zijn. De metselaar was bezig met het verwijderen van puin van het dak. De hijsstelling waarmee hy dit deed, is bezweken toen de man er, naar vermoed wordt, op leunde. Marktberichten LEIDEN. 30 jan. Groente. An dijvie 7591. kroten 68, kroten, gekookt 1620, boerenkool 1831, rode kool 7—12, gele kool 9—10, groene kool 7—17. witte kool 7—9. prei 46—53, stoofsla 2939, spruiten A 43—60, idem B 23—63. uien 11—20, waspeen 1824, winterpeen 1415, witlof 3967 alles per 100 kg. knol selderij 9—15. sla A 13.50—15.00, idem B 0.6018.70 alles per 100 stuks. Selderij 11—14 per 100 bos. ROTTERDAM 20 jan. vee. Aan. voer: 2044. Vette koeien 1134, var kens 910. Vette koeien 300320, 270 —290, 250—270. Varkens 162. 160, 158. Vette koeien korter zeer kalm De gezellige contactavond werd, iste kwal. prijshoudend. 2e en 3e zoals gebruikelijk, besloten met een 'WÊÈÈÏêKÊM dansje, welke onder leiding stond van dansleraar Van Wijk. De dans muziek werd gespeeld door „The Rythme Makers" o.l.v. W. Mark. kwal. niet geheel prijshoudend, en kele prima's boven notering. Varkens groter lager vooral bij afloop enige prima's boven notering, zware varkens van 155157.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3