RIJNSTREEK DUINSTREEK Installatie pastoor B. Oudijk aan de Groenendijk „Golden Rock Steelband" gaf muzikale show op oliedrums Scherp Scooterrijder overleden Na IG jaar vredesverdrag ondertekend MAANDAG 20 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN AUTO OP GLADDE WEG OMGESLAGEN Zaterdagmorgen omstreeks 8 uur reed de heer H. P. H. wonende te Alphen aan den Rijn, met.zijn per sonenauto waarin nog vier personen waren gezeten, over de Herenweg in de richting van Leimuiden. Het ge zelschap was op weg naar Amster dam. Ter hoogte van de Ridderbuurt te Alphen aan den Rijn begon het achterdeel van de auto, waarschijn lijk door gladheid van het rijdek van de weg te glijden. De heer H. stuurde bij, doch zijn auto kwam toen nog meer op het linker gedeel te van de rijweg, waar hij, om een lantaarnpaal te ontwijken tegenstuur gaf, echter zonder het beoogde resul taat. Integendeel de auto gleed nog meer naar links, botste toen tegen een betonnen rand, die diende als af scheiding van een z.g. ventweg, en sloeg om op de linkerzijde van de wagen. Het avontuur liep voor de inzittenden vrij gunstig af, want men liep geen letsel van betekenis op. De auto evenwel werd over de hele lin kerzijde zwaar beschadigd. BOSKOOP VERKENNERS VIERDEN 12 H-JARIG BESTAAN. Zondag hebben de r.k. verkenners van Boskoop op feestelijke wijze het feit herdacht dat 12 y, jaar geleden een begin werd gemaakt met de ver kennersbeweging onder de jongens. Vrijdagavond werd een voorberei dende avondwake gehouden. Zondag werd om 9 uur een plechtige H. Mis opgedragen, waaronder door het jon genskoor een speciale St. Joriscantate werd gezongen. Na deze H. Mis volg de de vlaggenparade en 'n gezamen lijk ontbijt, 't Spreekt vanzelf, dat de vele belegde broodjes zeer snel in de jeugdige magen waren verdwenen. Pastoor Lauwrier feleciteerde de thans bloeiende verkennersbeweging in Boskoop, waarbij hij hopman G. van Vliet niet vergat, omdat deze al die jaren zijn beste krachten aan de verkennerij heeft gegeven. Ook hop man C. v. d. Meer, die, als ver kenner begonnen, alle rangen door liep, werd in de gelukwensen betrok ken. Namens de financiële commissie sprak de heer J. Mens, die hopman Van Vliet een horloge aanbood. De heer Th. Pannebakker sprak namens de jongenssoos en jongens koor. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een bloemstuk en een gra- mofoonplaat. 's Middags werd het feest voortgezet in het r.k. vereni gingsgebouw aan de Rozenlaan, waar voor zeer veel belangstelling bestond. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de oud-aalmoezenier kapelaan Zondag, afgevaardigden van de Mr. Van Daalgroep te Boskoop en afge vaardigden van verschillendé groe pen verkenners uit de omgeving. Door hopman Van Vliet werd het ver haal van St. Joris met de draak voor gedragen, waarna de drumband van d^ verkenners zich lieten horen. Door de welpen werden enkele welpen dansen uitgevoerd, hetgeen zeer goed werd gedaan. Door de verkenners werden demonstraties gegeven in boksen, schermen, yakardraaien en ropespinning, welke demonstraties die goed werden uitgevoerd, bijzon der in de smaak vielen. Cursus E.H.I.O. De beste EHBO- er zal ongetwijfeld voor puzzels ko men te staan, als van hem of haar hulp in oorlogstüd wordt gevraagd. Dit onderwerp had de volle aandacht van de B.B. in Boskoop. Om ook in oorlogstijd paraat te kunnen zün, heeft de leiding van de Boskoopse B.B. gemeend een cursus Eerste Hulp In Oorlogstijd (EHIO) te moeten or ganiseren. Uitgaande van de afd. Boskoop van de EHBO werd een bijeenkomst belegd. Het hoofd van de zelfbescherming, de heer v. Mee- telen zette het doel uiteen en toonde daarbij duidelijk het nut van de EHIO die hopelijk nimmer nodig zal zijn aan. Er kan evenwel, als dit nodig zou blijken, een belangrijke taak door EHIO-ers in de blokploe- gen worden vervuld. Het Kringhoofd van de B.B. te Al phen a. d. Rijn, de heer A. Ros, licht te deze gelegenheid verder toe, daar bij inzonderheid stilstaande bij de taak, die de toekomstige gediplo meerde EHIO-ers wacht. Dit werd door spr. aan de hand van verschil lende voorbeelden verduidelijkt. Hierna werd een aanvang gemaakt met enige theoretische aanwijzingen en de bezichtiging van het beschik baar gestelde oefenmateriaal. DE KAAG Uitvoering „Vondel. Toneel vereniging „Vondel" gat zaterdag avond in de Jeugdherberg een op voering van het toneelstuk „De Val strik" van mr. H. M. Planten. Dit stuk spelde zich af in de werkkamer van de bekende schrijver van vele sensatie- en griezelverhalen Edgar Winters. Het werd door de weinige medespelenden voortreffelijk ge bracht, daar zij zich geheel in hun rollen inleefden. Toch willen wij Gerard Zwetsloot en Gré Penning de Vries een extra Pluim geven voor hun goede spel. Ondanks het ruwe weer was de zaal nog vrij goed bezet, en de aan wezigen hebben dan ook een goede avond gehad, waarin zij genoten hebben van een goed gespeld toneel stuk. ZOETERWOUDE Toneelavond KAJ. Voor een volle zaal voerde de toneelclub van de KAJ de klucht in drie bedrijven „Het Verliefde Trio", van Herman de Vries op. De regie was in handen van de heer C. van Rijt, die het vrolijke stuk tot een groot vermaak van het publiek wist te brengen. Wegens het mooie spel verdienen alle spelers lof; de grootste bewondering ging uit naar Kees en Dora. Kapelaan Wil mink opende en sloot de avond met een opwekkend woord, de hoop uit sprekende, dat de KAJ in de toe komst nog vele vrolijke avonden zal mogen brengen en dat niemand spijt zal hebben „De sprong in het heel al" van de radio gemist te hebben. De muzikale medewerking ver leende de heer W. Opdam; prettige muziek bij deze avond passende. De grime werd verzorgd door de heer J. H. van der Ploeg. Zondagmiddag is de nieuwbenoem de pastoor J. B. Oudijk te Hazers- woude-Groenendijk op plechtige wij ze geïnstalleerd. Om ongeveer 2 uur arriveerde de pastoor per auto, vergezeld van de kapelaan het kerk- en armbestuur en zijn familie, aan de kerk. Hier werd een erehaag gevormd door wel pen, verkenners, leden van het jon genskoor „De Groenvinken" en de putaties van de verschillende vak- en standsorganisaties. Aan de ingang van de kerk werd de nieuwe pastoor opgewacht door deken Juffermans, die hem door een haag van bruidjes, die in de kerk was opgesteld, naar het hoogaltaar leidde. In de kerk hadden plaats genomen pater Dionysius, provinciaal der On geschoeide Carmelieten, de burge meester van Hazerswoude, de pas toors van de Michaël-kerk aan de Rljndyk en van Meerburg, de zeer- eerw. pater Andreas, de weleerw. heer J. de Jong. Nadat de deken de benoemings brief had voorgelezen en het Veni Creator was gezongen, volgde de plechtigheid van de eed-aflegging dooi de nieuwe pastoor en de instal latie door overreiking van de sleu tels der kerk, missaal, kelk en gewa den en het leiden van de nieuwe pas toor naar preekstoel, biechtstoel, doopvont en sacristie. Hierna hield de deken een toe spraak, waarin hij terugdacht aan de overleden voorganger van nieuwe pastoor, pastoor Hennekens er. aan de ijver en toewijding, waar mee deze zijn pastoorsambt heeft uit geoefend. Hij vroeg de parochianen veel en dringend te bidden voor de zielerust van hun overleden herder Vervolgens richtte h\j zich tot de nieuwe pastoor met een felicitatie met zijn benoeming. Hij verzekerde de parochianen, dat ook deze pastoor met grote ijver zal zorgen voor hun zieleheil en vroeg van hen volgzaam heid en gehoorzaamheid; dezelfde gehoorzaamheid, die hun pastoor had moeten tonen, toen hij deze benoe ming ontving en wist, welke grote zorgen hem hier zouden wachten Met Tantum Ergo en zegen met het Allerheiligste werd de plechtig heid besloten. KONINGIN BIJ DEBARKATIE De koningin bracht vanmorgen ook een bezoek aan de repatrianten van Indonesië aan boord van de „Captain Cook". Zij sprak de opvarenden over de scheepsomroep toe. In een der sa lons onderhield zij zich vervolgens met verschillende families. Omstreeks elf uur ging zij een kijkje nemen bij de debarkatie. FEEST IN HET ST. AGNES- LYCEUM TE LEIDEN Bij gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Sint Agnes-lyceum voor meisjes aan de Oude Vest te Leiden, verkeert de hele school een week lang in feeststemming. In het zeer uitgebreide feestpro gramma komen onder meer voor een drietal opvoeringen van Vondels drama „Adam in Ballingschap", voor het voetlicht te brengen door leerlin gen van de school. De voorstellingen vinden plaats op dinsdag, woensdag en donderdagavond a.s. Per abuis werd in hèt programma niet opge nomen, op welk uur de voorstellin gen beginnen. We vernemen thans, dat de aanvang is bepaald op 8 uur. Voor de Instuif van Bodegraven POTLOOD en GEEST Inprovisatie en ritme Toen H. M. de Koningin in 1955 de West bezocht, speelde daar voor haar een orkest, dat een voor onze oren vreemdsoortige muziek voortbracht. Hare Majesteit was erg onder de indruk en vroeg tot driemaal toe een verzoeknummer. Dit orkestje was „De Golden Rock Steelband"; zij produceerde muziek uit olievaten. Op dat moment kwam een Neder lander op de gedachte dit ensemble een tournee door ons land te laten maken en daardoor de band tussen West-Indië en het moederland te ver stevigen. Doormiddel van particulier initiatief deed zich eind vorig jaar de mogelijkheid voor het orkest in Hol land te introduceren. Dit was met enige moeilijkheden gepaard gegaan, aangezien de bandleden zich drie maanden uit hun werkkring moesten losmaken. Twee weken geleden begon de tournee met een bezoek aan So.es t- dijk. Voor de tweede maal werd de koningin vergast op de exotische mu ziek, welke 8 jongelui uit St. Eusta- tius uit hun metalen instrumenten weten te toveren. Na uitzendingen voor radio en televisie en een zeer succesrijk optreden in enkele beken de gebouwen, wist het Instuif-bestuur van Bodegraven de Steelband te con. tracteren ondanks de drukbezette tournee. Gistermiddag om twee uur stond de combo aangetreden in het verenigingsgebouw, dat alras daverde van luide bijval. De vertolking van de Zuid-Amerikaanse muziek was dan ook voortreffelijk, zelfs boven alle verwachting na het zien van der gelijke eenvoudige slaginstrumenten. Het begon in Trinidad. De vreemdsoortige instrumenten werden op toevallige wsjze ontdekt of liever uitgevonden in Trinidad, door een jongeman dié een beschuit- blik in een bepaalde vorm trachtte te slaan. Hij bemerkte opeens, dat hij twee verschillende, doch zuivere tonen uit het voorwerp kreeg. Na veel experimenteren bereikte hij tenslotte het resultaat, dat hij een melodietje op het blik kon spelen. Hij vervaardigde nog enkele instru menten en zo ontstond de eerste .Steelband". De klank werd later vervolmaakt, doordat men zware olievaten ging gebruiken. Deze manier van musiceren werd ook overgebracht naar het eilandje St. Eustatius (Golden Rock), waar Bambo James, een lasser, instrumen ten ging vervaardigen. Deze jonge man paarde een litgesproken muzi kaal gehoor aan een groot vakman schap. Deze combinatie werkte zo voortreffelijk, dat het geluid van zijn „olievaten" volmaakt zuiver klonk. Hij verzamelde een zevental muzi kale jongelui om zich heen en zo ontstond eind 1952 de „Golden Rock Steelband". Het instrumentarium bestaat uit twee „melodiepannen" (met elk 28 tonen), twee „altpannen" en een „bariton". De drums hebben negen toonhoogten. Dit orkest wordt gecom pleteerd met de „tambour" (een haringvaatje met opgespannen geite- vel) en de onmisbare maracca's. Door muzikaliteit, gevoel voor ritme en ongelofelijke ijver is dit orkest er in geslaagd, de beste „Steelband" van West-Indië te worden. Jong Bodegraven heeft dus kennis kunnen maken met deze Antilliaanse cultuurvorm en het dient gezegd, dat het enthousiast reageerde op de ge voelige improvisaties en het harmo nische samenspel welke de jonge kleurlingen (1828 jaar) ten beste gaven. Wij kunnen niet anders dan bewondering hebben voor de presta ties van Bambo James en zijn man nen en het mag dan ook geen ver bazing wekken, dat zij in Heerenveen na hun optreden op de schouders van het publiek de zaal door gedragen werden. Gemiste kans. Helaas lieten verscheidene instui- vers verstek gaan, zodat de zaal slechts half gevuld was. De heer Kienhorst, een der organisatoren van de tournee, sprak hier in zijn openingswoord zijn bevreemding over uit, omdat de band overal in den lande uitverkochte huizen heeft ge trokken Het lofwaardige initiatief van het instuifbestuur 'ond onvol doende weerklank en wij betreuren het, dat de absente leden een mooie kans voorbij hebben laten gaan, te genieten van een voor Bodegraven unieke gebeurtenis. HAZERSWOUDE De 26-jarige ongehuwde timmer man J. van der Breggen uit Alphen J aan den Rijn, die zaterdagmorgen, zoals wij reeds meldden, te ongeveer kwart over zeven op de Rijksstraat weg LeidenUtrecht onder de ge meente Hazerswoude met zijn scoo ter op 't gladde wegdek slipte waar bij hij onder een auto van de PTT uit Leiden terecht kwam en een schedelbasisfractuur opliep, is enke-! Ie uren na aankomst in het Acade-, misch ziekenhuis te Leiden overle den. No. 513. Horizontaal: 1. een duif zo zwaar als een zwaan, uitgestorven vogel op Mauritius, 4. slotwoord van liturgische gebeden, 7. muzikaal toneel, 9. verzameling van levende wilde beesten, 10. spitse bek van een vogel, 11. achting, 15. land in Europa, 18. plaats in het N. van Abbessinië, 19. plaats in de schouwburg, 20. ge bogen. Verticaal: 1. juffrouw, 2. dag der week, 3. familielid, 4. vlaktemaat, 5. geloofsheld, 6. kneep, 8. ik (Lat.), 12. vlug, 13. voor, 14. gem. in N. H., 16. gem. in Gelderl., 17. rivier in Neder, land. Oplossing morgenavond. Tussen Japan en Indonesië Vandaag, bijna 16 jaar na de aan val van Japanse strijdkrachten op het toenmalige Neder lands-Indië, is in Djakarta het vredesverdrag tus sen Japan en Indonesië ondertekend. Tevens is overeenkomst inzake her stelbetalingen ondertekend, die een eind maakt aan zeven jaar onder handelen over dit onderwerp. De Japanse minister van Buiten landse Zaken Aiichiro Fujiyama is zondag in Djakarta aangekomen. Hü werd op het vliegveld begroet door vice-premier Hardi. De Indonesische minister van Bui- lenlandse Zaken, Soebandrio die president Soekarno op een deel van zijn reis heeft vergezeld, is naar Djakarta teruggekeerd om aan de ondertekening deel te nemen. Het verdrag dient om de staat van oorlog tussen de twee landen te be ëindigen. Er is in opgenomen dat Ja pan in een periode van twaalf jaar herstelbetalingen za. doen in pro- dukten en diensten, tot een waarde van bijna 850 miljoen gulden. Krachtens het verdrag zal Indone sië afstand doen van alle andere herstelbetalingen. Japan zal geen aanspraken laten gelden, voortvloei end uit acties die door het vroegere Nederlands Oost-Indië of door de In donesische republiek genomen zijn met betrekking tot Japanse schepen tussen 1 september 1939 en 2 sep tember 1945. Japan doet tevens afstand van enige aanspraken en schulden met betrekking tot Japanse krijgsgevan genen en burgerlijke geïnterneerden in handen van het vroegere Neder lands Oost-Indië of de Indonesische republiek. KATWIJK Geboren: Henriëtte J. dr v. W. B. Meijers en M. A. J. Oosthout; Anne- mieke dr v. L. Haasnoot en M. Dub beldam; Steven zn v. W. Klugt en G. E. Beltman; Engelina Catharina dr v. J. A. Bertram en C. J. de Lange; Marja H. dr v. M. van Rijn en N. Zandbergen- Jacob zn v. T. van der Plas en L. Groen; Josephina J. dr v. W. Rarvie en J. C. Buster; Maartje M. dr v. P. van Beien en M. Ouwe hand; Anthonia dr v. P. Ouwehand en B. M. Kün. Petronella dr v. D. van Duyn en I. Knip. Ondertrouwd: Th. M. Boere en M. Ketting; B. L. Lammens en J. A. Ouwehand; W. A. Krösschei en T. Dompeling; H. Twigt en G. Mulder; A. Kouprie en A. B. Borsboom; J. Korrubel en N. Blinxma. Overleden: W. Haasnoot 66 jr echtgen. van A. H. van Leeuwen; G. Harteveld 84 jr; J. van Duyvenvoor- de 68 jr echtgen. van C. Varkevisser; M. Harteveld 90 jr. LISSE (De Engel) Ouderavond KAJVKAJ. De traditionale ouderavond van de KAJ en de VKAJ werd dit jaar gehou den op zondagavond 19 jan. De voorzitter, de heer P. Rewijk, opende deze avond met een welkomst woord bijzonder tot de Eerw. Broeders en Zusters, die ieder jaar op deze avond aanwezig zijn. Het toneelgezelschap heeft een geslaagde keuze gedaan met het blijspel „Op 'n mooie dag in mei", een blijspel in 3 bedrijven door Rosita Peters. Velen van de spelers stonden voor de eerste maal op de planken, maar door het goede spel was dit nauwelijks te merken. Na tuurlijk was het niet volmaakt, maar zij kunnen best voor de dag ko men. Gré van der Poll als Tante Fie en Leny Trompert als Riekie Jansen hadden een prijs van 25000 in de loterij gewonnen en mochten de bloemetjes voor 14 dagen buiten zetten. Zü hadden beiden kamers in hotel Venzicht gehuurd. De hotel eigenaar dacht lont te ruiken en vermoedde, dat Tante Fie de doch ter van de minister was en zü werd door de hoteleigenaar dan ook zeer hoffelijk bediend. Toen de 14 dagen om waren, bood de baas de rekening aan tante Fie aan en deze kwam toen tot de ontdekking dat ze in een verkeerd hotel verzeild geraakt waren. Zij kon de rekening niet be talen. Enfin, hoe dat al zo gaat in een hotel. Daar komen meerdere gas ten en zeer toevallig ook de minis ter en diens dochter en haar vrien din. De dochter van de minister was die dag verloofd met Kees Roter (Siem v. d. Poll) en deze verloving werd dezelfde dag al weer verbro ken. U weet precies hoe dat gaat in een tonelstuk. Alles komt weer langs vele omwegen op de pootjes terecht en het einde komt dan ook met een blijde Kees Roter en een zeer blijde dochter van de minister (Ina van Dongen) en een nog blijdere tante Fie en Riekie Jansen, want de re kening werd voor hen betaald. De twee matrozen die zich voorhielden als de lijfwacht van de pseudo doch ter van de minister, tante Fie, wer den goed vertolkt door Herman Langkemper en Jan Grimbergen. Een bijzonder woord van lof gaat uit naar mej. Gré van der Poll, die de rol van tante Fie prima ten to nele bracht. De voorzitster dankte het gezelschap voor het spel en reik te de dames een ruiker narcissen over. Tot 12 uur was er nog gelegen heid tot dansen, waar een overvloe dig gebruik van werd gemaakt. Uitvoering „Con Amore". Zater dagavond om precies acht uur open de de voorzitter, de heer J. v. d. Peet, de feestavond van de plaat selijke mondorgelclub „Con Amore". Dit was de eerste uitvoering van deze vereniging. Spr. gaf eerst een uiteen zetting wat nu eigenlijk „Con Amo re" betekende en omschreef dit als met „vol vuur steeds voorwaarts". Hij was blij, dat velen gehoor hadden ge geven aan de uitnodiging, want de zaal was tot de laatste plaats toe ge vuld. In de laatste jaren is deze club uitgegroeid tot een grote bloeiende vereniging, gezien ook de vele jeug dige leden, die zich als lid kwamen aanmelden. Alvorens „Con Amore" enige stukjes ten gehore bracht, dankte de geestelijk adviseur, kape laan van Oisterwyk, alle medewer kers o.a. de heer P. Hoogervorst, die als accordeonist voor deze avond werd toegevoegd en de heer J. Mens voor de gratis vervoerde benodigd heden. N. deze woorden kwam „Con Amore" op de planken onder leiding van directeur Th. Hogervorst en opende met de herkenningsmelodie „Con Amore". Vervolgens werd door de jeugdige spelers ten gehore ge bracht „Langs Berg en Dal", en door de oudere leden o.a. de Zigeunerba ron, Calypso en de Postkoets. Na dit optreden dankte de kapelaan „Con Amore". Hü was bhj, dat er in onze parochie zoiets mogelyk was en dat dit een prachtige ontspanning voor onze jongens en meisjes was. Hy deed een oproep aan alle aanwezigen om deze vereniging te blyven steunen, daar de instrumenten op 600 a 700 per jaar komen. Hü hoopte dan ook, dat velen gebruik zouden maken van de verloting, die als een kleine tege moetkoming diende voor de dekking der kosten. Hierna kwam de' toneel vereniging R.A.O. uit Dordrecht voor het voetlicht met het stuk „De doch ter van de baas". Dit stuk viel bij de aanwezigen uitstekend in de smaak, daar er veel gelachen werd. Na dit optreden dankte de voorzitter, de heer J. v. d. Peet, het gezelschap voor het prachtige spel en bood de dames een ruiker narcissen aan. Nog even werd er gedanst en toen keerden al len voldaan huiswaarts. N00RDWIJKERH0UT Oprichting van een hockeyclub. Op initiatief van enkele hockey-en- thousiasten, onder wie de heer Kipp, die voor zijn vestiging in onze ge meente leider van een hockeyclub in Bergeijk (L.) was, wordt dit spel nu ook in Noordwykerhout geïntrodu ceerd. Reeds hebben zich verschillen de liefhebbers aangemeld, maar nog lang niet voldoende. Voor deze mooie sport moeten veel meer jongens en meisjes, ook van jongere leeftyd warm lopen en zü kunnen zich voor het verkrijgen van inlichtingen don derdagavond om 8 uur in de Patro naatszaal van St. Victor aan de Kerk straat vervoegen, alwaar dan de op richtingsvergadering wordt gehou den. Klaverjascompetitie. De uitslag van de gehouden competitiewedstryd uitgeschreven door V.D.S. is als volgt: 1 C. v. d. Star 5521; 2. J. Nulkes 5356; 3. mevr. v. d. Slot 5027; 4. W. v. d. Star 4934; 5. M. J. v. d. Voorn 4850; 6. W. J. Heemskerk 4842; 7. D. de Hond 4784; 8. C. v. d. Slot 4773. Ondertrouwd: P. Vink en M. M. J. Smit; L. A. van der Meij en H. W. N. van den Burg; J. Kortekaas en C. M. Kortekaas; C. P. J. Guldemond en H. W. Hoogkamer; T. J. Kesseler en A. T. van der Klauw. SASSENHEIM Toneeluitvoering KAB. De KAB heeft ook dit jaar een toneelavond ge organiseerd voor haar leden. De to neelgroep „St. Pancratius" bracht het toneelspel „Wat God verbonden heeftvoor het voetlicht. De heer Kortekaas heette de aanwezigen wel kom, vooral hen die in het afgelopen jaar weer hun beste krachten aan de organisatie hebben gegeven. Het ge ven van een uitvoering vraagt steeds grotere financiële offers. Het is daar om, dat men is overgegaan tot het or ganiseren van een verloting. Het to neelstuk zelf, was een vrij moeilük stuk, zowel voor degenen, die het moesten spelen als voor de toeschou wers. Neemt men het spel onder de loupe, dan kan men vaststellen, dat de hoofdrollen zeer goed werden ge speeld. Vooral het optreden van Jac- quiline Smeets en haar eigen zoon Han in een bepaalde scène was zeer goed. De rol van Jacqueline, voor waar geen gemakkelüke, werd zeer goed vertolkt. Zo ook de rol van Han. De andere hoofdrollen van Albert Smeets, zijn moeder en de verpleeg ster, werden ook zeer goed gespeeld. Een aardig moment was steeds het optreden van een 8-jarig meisje Joke Schrama, die als dochtertje van Jac queline optrad. Een heidei stemme tje en geen plankenkoorts! Het was een stuk waarin een die pe moraal zat. Het geheel was zeer goed verzorgd, ook de decors. Het was een geslaagde avond. Wellicht zal dit ook vanavond en morgenavond het geval zün. VCQRH0UT K.A.B. In zyn openingswoord op de jaarvergadering van de K.A.B. gehouden in café „De Bonte Koe" sprak de voorzitter zün grote erken- telykheid uit jegens allen, die zich Vóór honderd iaar Uit de Leydsche Courant van 20 January 1858. Advertentie. Heden ontsliep in den ouderdom van 56 jaren en 10 maanden, mijn geliefde Echtgenoot Jan Parmentier Sr, diep betreurd door mij, mijne Kinderen en Behuwd-Kinderen en allen die hem van nabij ge kend hebben wed. J. Parmen tier Sr., geb. M. C. Hagemans. De Affaire zal door mij en mijne Twee Zonen op den zelfden voet worden voortgezet, onder de firma van J. Parmentier en Zo nen, in de hoop dat wij het ver trouwen zullen blijven genieten van degenen met wie mijn Echt genoot zoo vele jaren gehandeld heeft, en dat hij zoo ruimschoots van zijne Vrienden ondervond. (Leiden, 8 January 1858). Advertentie. - De Ondergeteken de eene Varkenslagterij geopend hebbende, beveelt zich in de gunst zijner geëerde Stadgenoo- ten en Begunstigers aan. P. van den Berg, Rapenburg, over de Anatomie. voor de belangen der Beweging had den ingezet, in het bijzonder het ka der en de Propagandaclub. De over leden leden werden herdacht. De jongeren werden opgewekt om van zaterdag 8 tot maandag 10 februari een studieweekend te gaan mede ma ken. Heeft men hiervoor financiële moeilükheden, ga dan met het be stuur praten. Veel interesse was er voor het jaarverslag. De financiën waren ge zond, getuige het batig saldo van 480.53. Ook de verslagen van „Herwonnen Levenskracht", Gezinsfonds, Spaar bank, „Cultuur Verheft", Bouwvak ken, Propagandaclub en Kanunnik van Schaikfonds, gaven blijk van eén goed beheer. De g.a. spoorde de leden aan toch vooral meisjes aan te trekken voor de gezinshulp, zodat op aanvragen steeds hulp kan worden gegeven. De bestuursverkiezing bracht geen mutaties. De leden L. B. v. d. Lans en J. van Dam werden winnaars van ?n retraite-kaart. Waarom gaat de bibliotheek nog niet open? werd gevraagd. Omdat er geen mensen zün, die de boeken willen uitreiken, was het antwoord. Hiertoe aangespoord, gaven zich hiervoor enige leden op. Een dans avond voor de leden zal georgani seerd worden. Op woensdag 5 fe bruari a.s. tussen 89 uur 's avonds kan men in café „Welgelegen" hier voor kaarten krijgen tegen een gere duceerde prijs van 75 ct. p.p. WARMOND „St. Agnes" De retraite-vere niging St. Agnes houdt dinsdag a.s. h'Siar algemene jaarvergadering. Het bestuur zal worden uitgebreid met 2 nieuwe leden waarvoor door het bestuur als candidaat zijn gesteld: mevr. M. P. v. d. Zalm-Larvgezaal en mevr. M. C. van Moorsel-van Elk. Er zullen lichtbeelden worden vertoond met gesproken woord en muzikale omlijsting over de Franse priester A'bbé Pierre door pater L. van Elburg OP. uit Schiedam. WASSENAAR Verbouw winkel en werkplaats aanbesteed Door architect ir H. V. Gerretsen te 's Gravenhage is na mens de heer J. J. Westgeest alhier, onderhands aanbesteed: het verbou wen van een winkel en werkplaats aan de Achterweg. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: Pool's Timmer en Metselbedrüf, Wassenaar 77.500; N. van Keppel te Wassenaar ƒ75.400; C. van Laar te Wassenaar 75.250; A. H. Geerdink, Wassenaar 74.900; 2. Schroder, Wassenaar ƒ72.400; Van Bergen Henegouwen en Schip pers te 's Gravenhage 72.800; Boele Van Eesteren, 's Gravenhage ƒ71.600; Remmerswaal en Looyen- steyn, Wassenaar ƒ71.500; Gebr. Niersman, Voorschoten 71.060; C. V. Proper, Oegstgeest ƒ69.365; Fa. Vogels en Zn., Wassenaar f 69.980; M. v. d. Bent en Zn, Joh. de Wittstr. Wassenaar f 63.800. Het werk is aan de laagste inschrüfster de fa. v. d. Bent te Wassenaar, gegund. Geboren: Theodorus Johannes Cor nells zn v. C. L. J. Compeer en A. A. Bellekom; Helena Carolina dr v. H. K. Weber en E. Pletzer; Michiel zn V. A. S. de Bode en G. Goedere; Niels v. B. Overzee en X. Haitsma; Theodorus Johannes Savio zn v. G. I. Albers en J. C. Koek; Elizabeth Bernardina Maria dr v. J. D. Voor ham en J. T. W. M. Kenens; Johanna Cornelia dr v. A. H. M. Kroon en J. A. Fransen; Jan Paul zn v. K. G. J. Fros en I. C. Schophuizen; James Anthony Colin zn v. A. H. G. Hill en S. B. Gibbs. Ondertrouwd: C. van Helden uit Rotterdam en J. H. Pflug; J. H. van Haaster en M. B. H. van der Krofl; N. J, Meijer en A. van Barneveld; H. B. M. Morshuis uit Voorburg en C. M. Kuüper; E. E. Beijer en S. G. Remmerswaal; H. Heins en A. M. Yp- am. Getrouwd: J. van Rün en A. A. J. Kroon; J. L. Lubbe en J. Vermeu len; A. G. Nievaart en A. C. C. Knij- nenburg; J. A. Blomjous er. E. D. Mil- ders. Overleden: Jansse Ham 72 jr; Pieter Hendrik Riemerius Fünje 79 jr; Adriaan Rombach 80 jr; Laurens Jo hannes de Gilde 61 jr; Hendrikus Oos- terveer 89 jr.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2