ALLES MOET STUK Nieuwe actie van Bescherming Bevolking Zaankanter kreeg foto van Nasser DONDERDAG 16 JANUARI 1... DE LEIDSE COURANT „Meer vrouwen in de B.B." Dinsdag en woensdag werd op de stafschool van de Bescherming Bevol king te Barneveld een conferentie ge- houden over de taak van de B.B. in geval van oorlog, h De conferentie werd gehouden als voorbereiding tot een speciale actie, K die de stichting bevordering bescher ming bevolking in februari en maart zal gaan voeren onder het motto: „Meer vrouwen bij de B.B.". Volgens de oorspronkelijke opzet waren voor de B.B. 200.000 personen nodig. Hiervan zijn er thans 167.000 aanwezig, waarvan er 116.000 volledig zijn opgeleid. Het behoeftecijfer is in- li middels gestegen tot 242.000 en er moeten in de naaste toekomst boven dien nog 7.000 plaatsen worden bezet in de nieuwe a.b.c.-dienst. Zo zijn steeds meer mensen nodig op het thuisfront en zal het moeilijk worden steeds een beroep te blijven doen op de mannelijke bevolking. Gelukkig blijken de vrouwen r— waarvan men over een veel groter „voorraad" beschikt, dan van de man nen elke functie in de B.B. te kun- j nen vervullen. Nu reeds vervullen 34.500 vrouwen in de BB een functie, hiervan zijn 7,5 duizend vrouwen in de medische h dienst en de sociale verzorging, zodat 27 duizend vrouwen op andere plaat sen in de organisatie werkzaam zijn. Hiervan zijn 20.000 in de 9.137 blok- ploegen, die in elke stad of dorp de eerste stoot moeten opvangen. In de commandoposten, waarvan er meestal ondergronds 150 in wer king zijn, zijn ruim 2.000 geoefende vrouwen in dienst. Door de nieuwe actie van de stich- I ting krijgt de Nederlandse vrouw de gelegenheid te tonen bij nood in geen enkele functie van de hulpverlening te willen en te kunnen ontbreken, zo zei de heer Verwayen. Dit laatste werd getoond bij de de monstraties op dinsdag van de medi sche dienst in Nijmegen, van de ver bindingsdienst in Eist, van de dienst der sociale verzorging in Arnhem en bij de demonstratie die woensdag door de blokploegen uit Hilversum en Barneveld en door de vrouwelijke brandweer uit Den Haag op een fa brieksterrein in Barneveld werden gegeven. Ter gelegenheid van de twee-daag se persbijeenkomst in de stafschool van de BJ5. te Barneveld op een fa brieksterrein aldaar een demonstra tie gegeven door vrouwen van de BJS.-blokploegen uit Hilversum en Barneveld en van de vrouwelijke brandweer uit Den Haag. De foto toont de Haagse dames in actie. De 67-jarige heer J. Kemeling uit het Noordhollandse dorpje Wormer heeft een persoonlijke nieuwjaars wens ontvangen van de Egyptische president Nasser. Deze groet ging vergezeld van een foto met de hand tekening van de president. Deze „onderscheiding" heeft de heer Kemeling te danken aan een brief welke hij eens naar Nasser ge stuurd heeft met het verzoek hem postzegels te zenden; hij heeft die j postzegels per omgaande ontvangen. De Zaankanter heeft ook al eens een postzegelzending van de Paus en van Grace Kelly thuis gestuurd gekregen. WINST AJt.U. 31 PCT LAGER. De Algemene Kunstzijde Unie heeft over 1957 een nettowinst behaald van 17,4 miljoen tegen 25,2 miljoen over 1956, hetgeen een daling bete kent van meer dan 31 procent De omzet lag met f 219,4 miljoen circa 6 1/3 procent boven die van 1956. De kosten stegen echter met ruim 9 pro cent Door de aanzienlijke dividendver laging van de Amerikaanse dochter maatschappij, American Enka, zijn de ontvangen dividenden en interest van deelnemingen in vergelijking met 1956 met ruim 3 miljoen gedaald tot 8,2 miljoen. Daarbij kwam nog dat de belastingen met meer dan 2 mil joen zijn gestegen tot f 14,8 miljoen. Garnalen van Wadden verdwenen Het zier er, tot grote ongerustheid van de Harlinger en Makkumer gar- oalenvissers, die in Harlingen mark ten, naar uit, dat de garnalen op de Wadden en in de Noordzee boven de Waddeneilanden zijn weggevist. De gehele opbrengst van de beide vissersvloten, is de laatste dagen de 500 kilo garnalen niet te boven ge gaan. Wanneer men de hoge pel- en ver voerkosten giaat omslaan over de vangst, dan moeten deze garnalen minstens 2.per ons gaan kosten. Men denkt er niu ernstig over, de vangst van garnalen in het gebied stop te zetten om doodvissen te voorkomen. 4 NEDERLANDERS HOOGLERAAR NAAR BASOETLAND. Vier Nederlanders zullen deel gaan uitmaken van het hoogleraren- corps der nieuwe Katholieke Univer siteit Pi us Xn in Basoetoland, Afrika. Zij hebben met drie Duitsers, twee Engelsen, een Oostenrijker, een Ier, een Zwitser een Columbiaan en een Indiër geantwoord op de oproep van ht Contact Centrum der Internatio nale Katholieke Missie-organisaties te Rome. Het zijn de heer Zeylema- ker met echtgenote uit Amsterdam, die natuurwetenschappen gaat do ceren; de heer Meys en echtgenote uit Maastricht, die aardrijkskunde onderwijst, de heer Crijns met echt genote uit Brunssum voor psycholo gie en tenslotte de heer Van Loe- nen met echtgenote uit Gouda voor de economische wetenschappen. Zij zullen 1 maart a.s. hun werkzaam heden aanvangen. Het is wel zeker, dat volgend jaar opnieuw enige Nederlanders het professorencorps van de Pius XII-universiteit zullen versterken. Besprekingen met enige candidaten zijn daarover gaande. 10 PCT. DIVIDEND ROTTERDAMSCHE BANK. De commissarissenvergadering van de Rotterdamsche BANK N.V. heeft besloten aan de aandeelhoudersver gadering voor te stellen evenals ver leden jaar een dividend van 10 pet. uit te keren. In deze historisch te noemen ver gadering waren aan de wand van de raadzaal twee meter grote gekleur de kaarten opgehangen, één van het door b. en w. ter aanvaarding voor gestelde structuurplan voor „de Leidse agglomeratie" en een tweede met het in behandeling komend plan, nader voorgesteld door Leiden. Er was een ongekende belangstel ling; de publieke tribune was haast te klein om plaats te bieden. Bij de aanvang van de vergadering sprak burgemeester H. J. J. A. Smeets een nieuwjaarsrede uit, die wij morgen zullen publiceren. De heer J. Doorepaal beantwoord de deze rede met de bevestiging van de wens tot eendrachtige samenwer king bij de voor 1958 te verwachten moeilijkheden met wederkerige goe de- wensen tot de burgemeester, in- zonder voor zijn dochter die in In donesië verblijft Mevr. Neuwahl-Sanders was met kennisgeving afwezig. Bij de mede delingen is een ministerieel bericht, dat de rijksbijdrage voor 1957 met 80.000 is verhoogd. Van de r.k. woningbouwvereniging is een verzoek ingekomen om na de eerste garantstelling tot een bedrag van 25.000 voor de plaatsing van lavetten en wasmachines in de laat ste bouw ook een garantie te ver lenen van het restant ad 31.000, waafvoor de gelden met een rente voet, zoals toegestaan, van 4J4 pet verkregen zijn. Toegestaan. Van het bestuur van de r.k. sport vereniging „Meerburg" is een ver zoek ingekomen tot het aanleggen van een sportveld. In dit adres wordt uiteengezet, dat de positie van de sinds 1929 bestaan de vereniging met 100 leden precair is door het ontbreken van een sport veld waardoor in 1957 niet aan de competities kon worden deelgeno men. Langer op non-activiteit staan zal gehele uitschakeling tengevolge hebben. De benodigde grond is nu aanwezig, door de bestedingsbeper king is de aanleg onmogelijk gewor den en het bestuur van Meerburg wijst nu op de mogelijkheid om dit werk als werkloosheidsobject te la ten uitvoeren door de Ned. Heide Maatschappij. De voorzitter deelt mede, dat b. en w. nog geen gelegenheid hebben gehad een preadvies uit te brengen, doch dat zij dit nu spoedig zullen doen. De voorzitter deelt, naar aanleiding van de in de vorige vergadering ge stelde vraag omtrent de capaciteit van de rioolbemaling van het nieuwe woongebied mede, dat de gemeente architect gerapporteerd heeft, dat deze niet te klein is voor het gehele gebied. De heer Van der Ploeg merkt op, dat in de vorige vergadering naar aanleiding van de gemaakte nood- lozing in de Zwetpolder is medege deeld, dat tengevolge van de grote regenval de inrichting te zwaar be last en defect is geraakt. De voorzitter wil, nu de bemaling weer in bedrijf is, afwachten of de capaciteit voldoende zal blijken. De heer Van der Ploeg dringt aan op een rapport van een onpartijdige ex pert. De voorzitter zegt toe in de vergadering van b. en w. deze zaak in bespreking te nemen. De heer C. van Leeuwen bespreekt het lozen in de Zwetpolder zonder kennisgeving aan het polderbestuur. Ook hieromtrent zal de voorzitter een onderzoek instellen. Van de Citosa is bericht ingeko men, dat om technische redenen in de komende wintermaanden de ge vraagde dienst van half elf n.m. nog niet ingevoerd kan worden. Door bijzondere diensten.voor me terscontrole in verband met opge treden lekkages bij de waterleiding door de gemeentebode is de oud bode Th. C. Berg voor enige tijd weer in tijdelijke dienst aangesteld. De verlichting van de nieuwe Pro- vincialeweg wordt besproken en kan door het ontbreken van een geld lening en het niet-verkrijgen van provinciale subsidie, niet tot stand komen, althans zeker niet op korte termijn, terwijl binnen enkele dagen de opritten opengesteld zullen wor den. De heer Van der ploeg wijst op de slechte situatie en stelt voor een noodverlichting te maken. Hiertoe zullen b. en w. contact opnemen met de Stedelijke Lichtfa brieken, waartoe een blanco crejdiet wordt toegestaan. „De Leidse agglomeratie" De voorzitter leidt nu de behan deling van het structuurplan in met de mededeling, dat het preadvies dat als „vertrouwelijk" tot 15 januari een dag vroeger aan de pers ter publi catie is gegeven. B. en w. brengen nu als volgt e«h nader advies uit. Na de verzending van ons pre advies eft voorstel met betrekking tot het structuurplan Leidse agglo meratie namen we kennis van het voorstel van b. en w. van Leiden, dat zij het, in verband met het schrij- van van Ged. Staten van 16 decem ber 1957 (ook aan Zoeterwoude ge richt) nodig hebben geacht de ziens wijze aan de raad te kennen om trent de inzichten, welke bij hun college leven ten aanzien van de vorm en omvang van een structuur plan voor de Leidse agglomeratie gericht op een ontwikkeling gedu rende circa 25 jaren. Daaruit blijkt, dat zij de woon buurten, die zij oorspronkelijk in Zoeterwoude hebben geprojecteerd (capaciteit 30.000 inwoners), met an dere in het noorden (buiten Zoeter woude) ontworpen wijken, zonder meer noodzakelijk achten omdat men er van uitgaat, dat omstreeks 1980 de Leidse agglomeratie ruimte moet bieden aan pl.m. 220.000 inwoners. Mede houden zij er rekening mee, dat er ook nog een overschot van de Haagse agglomeratie moet wor den opgevangen, zodat het college komt aan een getal van 250.000 inwoners. Ook achten b. en w. van Leiden de geprojecteerde industrieterreinen ontoereikend; ook de gronden ten z.o. van de Ommedijkseweg willen zij als industrieterrein in hun plan betrekken, terwijl zij handhaven een recreatiegebied tussen Vliet en Rijks weg 4A. Resumerende is het voorstel van b. en w. van Leiden, voor wat Zoe terwoude betreft, samen te vatten als volgt: Het gedeelte der gemeente gelegen tussen Rijksweg 4B, Rijksweg 4A en het Rijn- en Schiekanaal wordt aan gewezen als recreatiegebied, met uit zondering van een klein gedeelte in het noorden van dit gebied, dat evenals het gebied van Rijksweg 4B als tuingrond wordt aangewezen- In de Grooten Polder zijn 3 woon wij ken met recreatiegebied geprojec teerd, terwijl het industrieterrein is doorgetrokken tot de grens der ge meente Hazerswoude en de rest dei- gemeente agrarisch blijft. Wij stellen echter voor te beslui ten zoals in ons preadvies en voor stel van 30 december 1957 en 8 januari 1958 is omschreven, conform bijgaand ontwerpbesluit. Het besluit hiertoe is reeds door ons gepubliceerd. De voorzitter toont aan, dat het plan van b. en w. van Leiden als dit werkelijkheid zou worden teveel landbouwgronden aan Zoeterwoude zou onttrekken, weshalve het struc tuurplan „de Leidse agglomeratie", zoals door de werkcommissie voor gesteld, aanvaard moet worden, wat inhoudt dat het plan van b. en w. van Leiden verworpen wordt De voorzitter van de r.k. fractie, de heer Van der Ploeg, hoiidt een breedvoerige beschouwing en ziet in dit structuurplan een geheel andere opzet dan in het plan, dat enkele jaren geleden is behandeld. Het zal bij realisatie, die gerekend wordt opl 25 jaren, het karakter van Zoeter woude belangrijk wijzigen; er is ge dacht aan een uitbreiding van een normale groei van de bevolking tot 10.000 zielen in het dorpsgedeelte. Grote offers Het staat er zo simpel in het pre advies, maar een aantal landbouw bedrijven ten oosten van de Noord - buurtseweg en het Watertje moeten verdwijnen. Dit betekent voor de betrokkenen een heel groot offer. Desondanks menen wij, dat dit de oplossing is die het grote geheel van landbouwgronden het minst schaadt en de dorpskom op de meest ge schikte wijze uitbreidt. Door de aanwijzing van het indus triegebied het geheel tussen Meer burgerwatering, de H. Rijndijk, Am- medijk en spoorlijn maakt woning bouw voor de H. Rijndijk, buiten het bestaande plan, niet meer mogelijk. Spr. vraagt inzicht voor de be woners van de H. Rijndijk. Leiden en onze gehele omgeving moet in dustrieruimte hebben; genoemd ge bied is door ligging uitstekend ge schikt Bij weigering van onze me dewerking zou van hoger hand in gegrepen worden. Dit probleem is al veel open baar en binnenskamers bespro ken; een ander plan, dat voorzag in de bouw van honderd woningen is afgestuit op de ontoelaatbaarheid, woningen in de onmiddellijk nabij heid van een industriegebied te bouwen. Omtrent de bestemming van het gedeelte: grens Leidschendam tussen Vliet en Rijksweg 4A zegt spreker, dat deze planning wel aannemelijk is. Het vraagt ook weer een belang rijk offer aan landbouwgronden. De ontwikkeling van Leiden maakt ech ter het maken van recreatie-oorden voor de grote ontwikkeling in het zuiden van de stad noodzakelijk. Dit plan is echter nog een com promisplan waaruit de punten waar omtrent geen overeenstemming kon worden bereikt, geschrapt kunnen worden. Bij nader preadvies krijgen wij kennis van de mening van het ge meentebestuur van Leiden, om de in een eerder gemaakt plan vastgestel de woonkern in de Grooten Polder te handhaven. Hoewel hierover deze avond nog geen beslissing behoeft te worden genomen, meent spr. tegenover de uitgesproken noodzakelijkheid door Leiden te moeten stellen, dat deze noodzakelijkheid aangetoond moet VERMISTE ALKMAARSE MEISJES TERECHT. De twee meisjes uit Alkmaar, die sinds 6 januari spoorloos verdwenen waren, mogelijk „op weg naar Egyp te" zijn inmiddels aangehouden. De 19-jarlge L. Buter is aangehouden door de kinderpolitie in Den Haag. Het andere meisje, Anneke de Jong, was op weg naar Alkmaar en is door de politie aldaar aangehouden. NIEUWE STUDfENTENKWARTlER KERKMUZIEKSCHOOL UTRECHT Op woensdagavond heeft mgr. B. J. Alfrink aartsbisschop van Utrecht het niduwe studentenkwartier der R.K. kerkmuziekschool te Utrech* plechtig ingezegend. Aan de inzegening ging een offi ciële ontvangst van de genodigden in de kapel vooraf, met een plech tig lof tot besluit. nog 1 dag DODELIJK ONGEVAL TE RIJSWIJK Gisteravond is de 43-jarige machi- nezetter E. A. Jansen uit 'sGraven- hage, toen hij van zijn werk in Delft per fiets op weg was naar huis, op de Kleiweg onder Rijswijk veronge lukt. Toen hij linksaf de Huis te Landelaan in wilde rijden, werd hij gegrepen door een hem achterop rij dende auto, bestuurd door II. E. uit Rijswijk. De heer J. overleed ter plaatse. DE SITUATIE IN HET HAAGSE BOUWBEDRIJF. Bij drie van de zes grote maat schappijen op bouwgebied in Den Haag wordt op het ogenblik nog door een gedeelte van het personeel ge staakt. Deze drie werken liggen al len in de nieuwbouwwijken in de om geving van Bouwlust, in de rjchting van Loosduinen. Bij de firma Meijer staakt nog on geveer 40 man, bij de Habo ongeveer 75 en bij de firma Van Wijnen 128. Op alle andere bouwplaatsen is het werk volledig en op voorwaarden, die reeds vorige week werden gesteld, hervat. (Advertentie) worden. Het rapport van het E.T.J. moet worden afgewacht en spreker verwacht, dat de agrarische commis si e van de commissie van uitbrei dingsplannen de mening, die inhoudt dat de Grooten Polder naast het plan Watertje groen moet blyven, zal on dersteunen. Wanneer wij ons eerste plan voor de Grooten Polder aanhouden, zal dit naar schatting 6 a 7000 mensen huis vesten. Verdere tegemoetkomingen zijn van ons niet te verwachten en spr. herhaalt dat nieuw gerugge- steund zal worden. Spr. wraakt de passage, gesproken door wethouder Van der Kwaak in de zitting der Provinciale Staten, omtrent grenswijzigingen. Hoewel spr. niet gelooft, dat de heer Van der Kwaak Zoetermeer in het oog had, en het bekend is, dat grens wijzigingen alleen worden toege staan als natuurlijke omstandigheden dit eisen, waarschuwt spr. op qui- vive te blijven: een gewaarschuwd man telt voor twee. Spreker zegt: Als wij met andere gemeente rond de tafel gaan zitten, dan moeten wij kunnen rekenen op fair-play van alle betrokkenen, dan moet er een sfeer van onderling ver trouwen zijn. Hoewel dit niets verandert aan het aangeboden plan, meent spreker dit toch even te moeten uiten. De heer Van Vliet zegt, dat het Leidse plan een wrange nasmaak heeft en waarschuwt: wees op uw hoede. De voorzitter dankt voor de eens gezindheid waarmede het voorstel van b. en w. wordt ontvangen, in- zonder voor de belangrijke beschou wing van de heer Van der Ploeg. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van b. en w. aanvaard. B. en w. stellen voor de grond bij de Geerbrug te verpachten voor de som van 200. De heer Onderwater acht deze pacht te hoog en stelt voor de huur te bepalen op 50,Het voorstel van b. en w. wordt ver worpen met 8 tegen 2 stemmen (de beide wethouders) waarmede het voorstel-Onderwater is aangenomen. Besloten wordt tot aangaan van een rekening-courant van 100.000 en een kasgeldlening ad 1.700.000 bij de Bank van Ned. Gemeenten. Het voorstel van b. en w. tot het 0EGSTGEEST Aquariumvereniging „Natuur in Huis". De leden der vereniging hebben gisteravond het genoegen ge smaakt de gast te zijn van de heer J Visser, Hogewoerd 131, te Leiden, teneinde zijn prachtig aquarium te bespreken. Ze meenden, dat het wel licht een der mooiste aquaria uit de stad is. Prettig was het, te mogen constateren, dat alle vragen door de heren Visser en Gijzenij werden be antwoord, hetgeen de discussie ani meerde. Rijk aan ervaringen gingen de leden naar huis, zodat de vereni ging kan spreken van een geslaagde avond. Gemeenteraad. De raad verga dert op woensdag 22 januari te 19.30 uur. Agenda o.a.: voorstel van b. en w. inzake het structuurplan voor de Leidse agglomeratie; idem inzake het ontwerp-uitbreidingsplan Oegst- geestNoord-Oost met bijbehoren de bebouwingsvoorschriftenidem om opnieuw te verklaren, dat de her ziening van het uitbreidingsplan voor de gehele gemeente wordt voorbe reid; idem tot het verstrekken van voorschotten aan de woningbouw vereniging „Buitenlust" voor de uit voering van bouwplan IX; idem tot onteigening van diverse gronden; idem tot verlening van subsidie aan medisch-opvoedkundige bureaus. STQMPWIJK Stompwijkse Boys Donderdag 16 januari a.s. wordt de training voor het le en 2e elftal weer hervat. Aan vang des avonds, 8.15 uur, o.l.v. Th. v. d. Meer. geven van de naam Europastraat wordt gewijzigd in Europaweg, om dat aan deze weg geen woningen ge bouwd worden. Aangenomen. Met intrekking van een raadsbe sluit waarbij medewerking werd ver leend voor 29 woningwetwoningen, wordt besloten tot 12 woningen. Waterleiding los van Leiderdorp B. en w. stellen voor een over eenkomst aan te gaan tot het ge zamenlijk leggen van een toevoerlei ding voor de waterleiding in Leider dorp. De bijdrage voor deze leiding met inbegrip van een zinker door de Rijn komt voor 17/30 of 117.000 voor rekening van Zoeterwoude. De heer C. v. Leeuwen maakt be zwaar: Zoeterwoude heeft alleen maar „ja" te zeggen tegen Leiderdorp en vraagt behandeling in geheime zitting. Na heropening een uur later stelt de heer Van Leeuwen, om niet langer door Leiderdorp de wet voor te laten schrijven, voor, een eigen hoofdbuis door de H. Rijndijk te leg gen. Dit voorstel wordt met 8 tegen 2 (de wethouders) aangenomen. De aankoop van grond van W. C. de Groot wordt in afwachting van een desbetreffend rapport aangehou den tot nader overleg. De verbetering van de Zuidbuurt- seweg vanaf het Graalhuis tot de Geerbrug wordt onderhands opge dragen aan de firma L. T. v. d. Geer te Leiden voor 16.345. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt, waarna de vergade ring werd gesloten. IN DE UITVERKOOP OOK DE CENT Dat wij bij een uitver koop soms een vreemde in druk van het prijsbeleid krijgen is een bekend ver. schijnsel, wij nemen het graag op de koop toe. In de Sleutelstad weten ze in het opruimingsconcert aar dig hun partijtje mee te blazen, getuige alles-moet- stuk prijzen waarbij som mige handelaren in foto grafische artikelen zich het dolst gedroegen door lang niet onaardige camera's voor minder dan twee dubbeltjes van de hand te doen. Maar wat we te horen kregen uit Utrecht spant wel de kolderkroon. Naast de normale spotkoopjes waren er lokmiddelen uit gestald, welke een over nachting in het portiek al leszins de moeite waard maakten; een op te lopen fikse verkoudheid zou eigenlijk de pet niet mo gen drukken. Zo werden in de Domstad gesigna- een idem-toestel gewaar werd ten bedrage van een halve cent. Nadat ze waren bijgeko. men uit de eerste verdo ving zoiets gaat je niet in de koude kleren zitten dachten drie Utrechtse leerd: een stoel voor een gulden en een horloge voor vier gulden, maar dat was nog niets. Elders puilden de ogen uit bij het zien van een radiotoestel voor 10 cent en de adem stokte, toen men in een hoekje jongelui: die moeten we hebben. Ze hadden natuur lijk geen halve centen en daarom namen ze een ge woon wettig betaalmiddel ter waarde van een cent en zaagden die doormid den. Hierop stormden ze dinsdagavond omstreeks acht uur naar de bewuste winkel en gingen behaag lijk in het portiek liggen wachten op het eerste zon negloren. Ze waren niet alleen de eersten, maar ze kwamen bovendien in het bezit van een radio voor een halve cent en zoiets mag toch wel in de krant, vinden wij. De winkelier wist overigens van gekkig. heid helemaal niet meer wat hij deed en had in de zelfde etalage een toestel geplaatst met het op schrift: „een gulden toe"., maar dit apparaat zal wel in de tijd van Edison gesi tueerd moeten worden Nog twee weken, dan is de epedemie weer achter de rug.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5