S LëUTCLGAT èéy&msm Sarah was dronken Een nieuwe minister in zijn nieuwe milieu Scheep De kamernood in studentensteden GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 14 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT Sarah Churchill de 43-jarige dochter van sir Winston is gisteren te Los Angelos in Californië gearres teerd op verdenking van dronken schap. De politie nam haar thuis in hech tenis op een klacht van een telefoon maatschappij dat miss Churchill dronken was en onwelvoeglijke taal tegen een telefoniste had uitgeslagen. Zij werd geboeid naar het politiebu reau gebracht. Daar raakte zij slaags met een der agenten, die er met ge scheurde kleren van af kwam. Na acht uur is zij tegen borgstel ling van 50 dollar op vrije voeten ge steld. Een repetitie van een televisiespel, waar de actrice in mee speelde moest door de arrestatie worden uitgesteld. Zij heeft een contract met de Na tional Broadcasting Corporation. De ze maatschappij heeft na het gebeur de een verklaring uitgegeven waarin wordt gezegd dat miss Churchill eni ge tragische maanden achter de rug heeft. GESTRAND NEDERLANDS SCHIP VERLOREN. Het 400 brt metende Nederlandse schip „Iduna", dat vóór Kerstmis in de buurt van Kristiansand in Noor wegen gestrand is, kan niet geborgen worden. Het schip is nu geheel stuk geslagen en zal waarschijnlijk voor de sloop verkocht worden. De lading is gelost en de bemanning is gereed voor de thuisreis. VEEL BOTSINGEN BIJ KNIPPER- BOLLEN. Uit vergelijkende cijfers, opge maakt door de Amsterdamse ver keerspolitie, blijkt dat het ïantal tele scoopbotsingen van auto's op die plaatsen in de hoofdstad, waar in juli j.l: knipperbollen zijn geplaatst, meer dan verdrievoudigd is. Kennelijk houden vele bestuurders, die voet gangers tot iedere prijs op deze over steekplaatsen voorrang willen verle nen, soms te snel in, zodat achterop komend verkeer op elkaar botst. Statistisch bezien zouden de knip perbollen in Amsterdam tot nu toe dus hun doel voorbij geschoten zijn. In 5 maanden na de plaatsing waren er 58 telescoopbotsingen op deze plaatsen tegen slechts 14 in de 5 maanden voor 1 juli j.l. Het totaal aantal verkeersongevallen steeg van 72 tot 113. Gevangene gevlucht en gegrepen Vanmorgen, waarschijnlijk tijdens het luchten, heeft de 18-jarige mon teur L. K. uit Schiedam, die opge sloten zat in het huis van bewaring te Rotterdam, kans gezien te ont snappen. Op een gegeven ogenblik wist hij het dak te bereiken en via enkele andere daken op de zolder te komen van een bij het huis van bewaring behorende dienstwoning. Hij verschool zich hier. Inmiddels was er alarm geslagen en trokken bewakers er op uit om te trachten de jongeman op te sporen. Ook de Rotterdamse politie ver scheen ten tonele met enige radio wagens. De omgeving werd afgezet en het zoeken begon. Na enige tijd vond men de jongen op de zolder. Hij is weer in het huis van bewa ring opgesloten. Maandagmiddag was de nieuwe minister van landbo uw, visserij en voedselvoorziening voor het eerst aanwe zig tijdens een vergadering van de ministerraad in de Treveszaal in Den Haag. (V.l.n.r.) de nieuwe minister dr ir A. Vondeling, de heer J. G. Suurhoff, minister van sociale zaken en volksgezondheid en prof. dr J. Zijlstra minister van economische zaken. V A f* Ü&J/ (ks SPAARBANK der Filmvoorstelling voor de jeugd Voor het jeugdwerk „In de Vro- lijcke Arke" wordt donderdagavond een filmvoorstelling gegeven voor alle leden en belangstellenden. Ver toond wordt de film „Heidi", die door de Katholieke filmkeuring is geclas sificeerd voor all leeftijden. De aan vang van de film. die gedraaid wordt in het gebouw Lange Pieterskerk- koorsteeg, is gesteld op half acht. Leidse Spaarbank In de maand december 1957 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 831.233, en terugbetaald 1.180.470. POTLOOD en GEEST No 509. Horizontaal: 1. hoofd deksel, 4. bergweide, 6. heeft men bij vele kaartspelen, 9. voorzetsel, 11. vlaktemaat, 12. voire excellence (sfk.), 13. muzieknoot, 15. slede, 16. gem. in Gelderl., 17. Rom. munt, 18. bekende afkorting, 19. voorzetsel, 20. gebod, 22. oude lengtemaat, 24. ge waagde toer met een vliegtuig, 26. roem, 27. telwoord. Verticaal: 1. voor, 2. geheel de uwe (afk. Lat.), 3. stichter v. de orde der Premonstratensen, 4. bijwoord, 5. vermoeid, 7. hangt aan de mast, 8. water in Friesland, 10. vaartuig, 12. tegenstelling van oorlog, 14. zijtak Donau, 15. vaarwel, 19. lied, 20. sint (afk.). 21. meisjesnaam. 23. roem, 24. afkorting van selenium, 25. voorzet sel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 508. Horizontaal: 1 Rhens, 5. die, 6. oor, 8. ma, 9. top, 11. os, 13. Ulm, 15. pet, 16. Adana, 17. els, 19. sol, 21. Ne, 22. Ede, 24. Ot. 25. bel, 27. pek, 29. aster. Verticaal: 1. r.i2. het, 3. nop, 4. s.o., 5. dal, 7. roe, 8. muzen, 10. Oland, 12. stelt, 14. mas, 15. pas, 18. leb, 20. ook, 22. els, 23. Epe, 26. e.a., 28. er. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 210 en het aantal afbetaalde boekjes 186. Op 6.359 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd 131.078 bijgeschreven. Er werden 584 spaar busjes ter le diging aangeboden met een geza menlijke inhoud van 14.939. Het tegoed der 40.231 inleggers be droeg aan het einde der maand 27.650.256 (inclusief rente). Bejaardensociëteit parochie Herensingel In verband met de werkzaamheden aan de zaal Maria Gijzensteeg kunnen de bijeenkomsten niet op donderdag 16 januari beginnen. De eerstvolgen de bijeenkomst is op 23 januari a.s. Restauratie gemeente-archief De directeur van gemeente-werken heeft namens b. en w. het restaure ren van het gemeentelijk archiefge bouw aan de Boisotkade gegund aan de fa J. Bekooy alhier. Bouw expeditieruimte gegund Namens Bron's Plasticeerinrichting, Middelstegracht 71, is het verbouwen van een kantoor tot expeditieruimte aan de Middelstegracht gegund aan de firma J. Arbouw alhier. PROF. GALESTIN HOOGLERAAR TE LEIDEN Bij K.B. is met ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbe geerte aan de Leidse Universiteit: prof dr Th. P. Galestin. Prof. Galestin, die tot dusverre buitengewoon hoogleraar aan de ge meentelijke universiteit te Amster dam was, zal de in september 1957 vacant gekomen leerstoel van prof. dr F. D. K. Bosch gaan bezetten. Prof. Galestin werd op 5 juni 1907 te Batavia geboren. Na het gymna sium te De^ Haag te hebben door lopen, studeerde hij Arische letteren aan de Leidse universiteit. In 1932 legde hij het doctoraal examen af Na enige tijd in Ned. Indië gewerkt te hebben was hij van 1938 tot 1948 in Nederland verbonden aan het In stituut voor de Tropen te Amsterdam als conservator. In 1946 volgde zijn benoeming aan de Amsterdamse uni versiteit tot buitengewoon hoogle raar in de kunstgeschiedenis van Oost-Azië, in het bijzonder die van Indonesië. Op uitnodiging van de Sticusa on dernam hü in 1953 een tweede stu diereis naar Java en Bali, terwijl hij in 1957 een studiereis naar India ge maakt heeft. De spaarbank voor iedereen. (Advertentie) GROTE UITBREIDING LEIDSE UNIVERSITEIT Eén ding is in het nieuwe Leidse structuurplan zeer belangrijk: de enorme uitbreiding van de gebouwen voor de Leidse universiteit. Achter S het academisch ziekenhuis is een I strook grond aangewezen, die zich uitstrekt tot aan de Rijn ten noorden van Rhijnhof en in noordelijke rich ting loopt tot aan de Rhijnzichtweg Dit gebied wordt op de kaart zie elders in dit blad aangegeven door zwarte vierkantjes. De zwarte ruiten geven het gebied aan, dat ge reserveerd wordt voor bijzondere be bouwing, zoals ziekenhuizen, ge stichten en scholen. ONTSLAGEN IN LEIDSE TEXTIELINDUSTRIE In de Leidse wolindustrie worden rog steeds meer arbeiders ontslagen als gevolg van de voortvretende be stedingsbeperking. Thans is bekend geworden, dat de Leidse Wolspinnerij ontslag heeft aangevraagd voor 30 van haar arbeiders. BALANS VAN DE KANTONRECHTER De kantonrechter van Leiden heeft zijn balans over het jaar 1957 opge maakt. In het jaar 1957 heeft hij 7832 personen veroordeeld tegen 8507 in 1956. In civiele zaken werden 905 uit spraken gedaan tegen 995 in 1956. In totaal zijn 992 requesten opgemaakt ter uitvaardiging van een dwangbe vel. In 1956 waren dat er 1450. VOOR DE KANTONRECHTER Niet gestopt op bevel van de politie Een koopman uit Leiden, had 5 nov. 1957, toen een agent van politie hem wilde aanhouden, omdat hij te Leiden met een auto reed, zonder licht, niet gestopt, maar was doorge reden. De officier van justitie eiste 10.en 20.boete of 4 en 8 dgn. De plv. kantonrechter mr De Koning veroordeelde hem tot 10. 50.boete of 4 en 25 dgn. De Nederlandse studentenraad is van mening, dat er nog geen sympto men zijn, die wijzen op een afnemen van de kamernood in de studenten steden. Dat in Delft nog een aantal kamers beschikbaar is, wijt de raad aan het feit, dat er altijd wel een aan tal kamers beschikbaar is en blijft, dat qua grootte, voorzieningen en lig ging niet voldoet aan minimumeisen. Met het toenemen ven het aantal studenten begint, aldus de raad, in al le universiteits-steden een achteruit gang merkbaar te worden van de kwaliteit der aangeboden kamers. Het staat volgens de raad vast, dat het aantal spoorstudenten hierdoor stijgende is en dat door het bouwen van studentenhuizen en studenten flats het gebrek aan geschikte kamers slechts ten dele zal kunnen worden opgeheven. Op verzoek van de kapitein van de Nederlandse kustvaarder „Carpe Diem" is vanmorgen de sleepboot „Nestor" van het bureau Wijsmuller te IJmuiden naar zee vertrokken, om de kustvaarder bij te staan die op 85 mijl n.w. van IJmuiden met twee uit gelopen lagers ronddrijft. De kapitein heeft de assistentie van de sleepboot „Holland" van Terschelling afgewe zen, maar die van de „Nestor" aan vaard. Het is een nieuw schip van 500 ton, dat in 1957 gebouwd werd. De „Nestor" zal de „Carpe Diem" naar IJmuiden brengen. Agenda Leiden DINSDAG, 14 JANUARI. R.K. E.H.B.O.: Aanvangscursus r.k. lyceum Mariënpoelstraat, 8 uur n.m. St. Eloy. Adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Bel. Oude Singel 236. 7.30 —8 uur nam. K.V.P.-afd. Leiden. Ledenvergade ring i.v.m. gemeenteraadsverkiezingen Jacobazaal „Den Burcht", 8 uur nam. Liederavond Jan Stipdonk. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. WOENSDAG, 15 JANUARI. Leidse Bond v. Volkstuinverenigin gen. Propaganda-filmayond. „Den Burcht", 8 uur nam. K.A.B. Gewestelijke Kring Leiden. 3e Kaderforumavond winterprogram. „Leven of worden geleefd". Gebouw v. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Ledenvergadering, Gul den Vlies, 8 uur nam. K. O. Toneelgroep „Theater", Grote Hanzen en Kale Halzen, Schouwburg 8 uur nam. Archeologische lezingen. „De ge schiedenis van het leven op aarde", mej. G. E. de Groot, Rijksmus. v. Geologie en Mineralogie, (Garen- markt 8 uur nam. DONDERDAG 16 JANUARI K.A.V.-stad. Jaarvergadering. „De Harmonie", Breestraat. 8 uur nam. Leidse Schouwburgvereniging. Le denvergadering. Schouwburg, 4 uur nam. In de Vrolijcke Arke. Filmvoorstel- VERTROKKEN C. G. van Dooremaal en fam., van Breestraat 54 naar Rotterdam, Eline Verestraat 55; W. Joziasse en fam., van De Sitterlaan 68 naar Oegstgeest, Ha- zenbosch 2; H. Otten en fam., van War- monderweg 25 naar Groningen, Troel- stralaan 40a; E. S. Tan en fam., van Zoeterwoudsesingel 43 naar 's-Graven- hage, Ary Schefferstraat 133; E. H. van der Weg en fam., van a.b. woonschip Haagweg tegenover 190 naar Pijnacker, p.a. Overgouwseweg 4; J. K. Zierfuss en fam., van IJsselkade 25 naar Oegst geest, Hazenboslaan 4; H. Niepoth en fam., van Levendaal 166b naar Leider dorp, Kastanjelaan 25; C. H. van Ale- wijk geb. Wijling en fam., van Haar lemmerweg 15 naar Haarlem, Rijksstr.- weg 628 III; H. Vreeken en fam., van Rijnsburgerweg 121a naar Zaandijk, Plataanweg 54; M. Z. Lawalata en fam., van Langebrug 2a naar Vlaardingen, v. Boisotstraat 71; M. L. J. Ouwerkerk en fam.. Jan van Goljenkade 9 naar Rot terdam, Coolhoven 54e; J. M. Wijnbeek, van Steenstraat 13 naar Oegstgeest, Ha zenboslaan 16; S. A. Jansen geb. Van Kempen en fam., van Oude Rijn 100 naar Oegstgeest, Rijnzichtweg 124; J, Schouten en fam., van Evertsenstraat 27 naar Haarlem, Nieuw-Guineastraat 114; P. J. Tap en fam., van Wolsteeg 6 naar Amsterdam, Jac. Obrechtstraat 69; J. W. Tap en fam., van Wolsteeg 6 naar Amsterdam, Jac. Obrechtstraat 69; U. Verstrijden en fam., van v. d. Waals straat 43 naar Vlaardingen, Boisotstraat 67; H. M. Silvester en fam. van Park straat 45 naar Veldhoven. Teullandstr. 28; H. van Iterson geb. Flanderhijn en fam., van Cathrijnestraat 1 naar Schoon hoven, 's-Heerenbergstraat 31a; S. de Leeuw en fam., van Buys Ballotstr. 28 naar Oegstgeest. .Mauritslaan 3; M. E. van Gorkom geb. Van Duijn en fam., van Herensteeg 20a naar Ede (Gld.), Goudsbloemstraat 41 I; G. J. C. Met selaar en fam., van Bakh. Roozenboom- straat 34 naar Oegstgeest, Hazenboslaan 30; N. G. Mol en fam., van Lammen schansweg 131 naar Katwijk, Pr. Mar grietlaan 27; J. de Jager en fam., van Zijlstraat 7 naar Arnhem, Rijnstraat 63; J. M. de Haas geb. Ouwerkerk van Oranjegracht 115 naar Amsterdam. Ves- puccistraat 81 II; C. Erades geb. Boom. van Snoeck Hurgronjestraat 29 naar Delft, Simonsstraat 37; J. W. van Dijk, van Langebrug 19 naar Eindhoven, Pe likaanlaan 4; A. E. M. Brokx, van Nieuwsteeg 31 naar Delft, Julianalaan 41; F. G. A. ten Siethoff, van Zeeman laan 5 naar 's-Gravenhage, Kruisbek laan 8: C. A. Bernard, van Hoge Rijn dijk 204 naar Katwijk. Drieplassenweg 17; J. Hemrica, van Lijsterstraat 11 naar 's-Gravenhage, Monsterseweg 53d; D. Gjaltema, van Witte Singel 27 naar Marum, Kruisweg A 71; C. A. M. Schlemper geb. Meijs, van Tasmanstraat 90 naar Oegstgeest, Juffermansstraat 4; J. Laban, van Kaiserstraat 34 naar Rot terdam, Van Speijkstraat 127; G. M. Snellen van a.b. woonsch. Morssingel, naar Rijswijk (Z.-H.), Karei Doorman laan 195; R, van der Woude, van a.b. woonschip Morssingel, naar Rijswijk (Z.-H.), Korel Doormanlaan 195; J. J. Muuse, van Nieuwe Rijn 54 n. Utrecht, Bosboomstraat 1; G. van der Woude, van Breestraat 85 naar Voorburg, Kon. Julianalaan 115; C. Mol, van Rijnsbur gerweg 10 naar Zutphen, Coehoornsin- gel 3- J. Korrubel, van Oude Heren gracht 9a naar Rijswijk (Z.-H.), Wilge kade 16; H. J. W. Verweij, van Noord einde 52 naar Amsterdam, Kijkduinstr. 28 II; S. H. A. van der Gaag geb. Du bois, van Plantsoen 9b naar 's-Graven hage, Reinkenstraat 24; H. J. van Ale- wijk, van Tesselschadestraat 17 naar Haarlem. Rijksstraatweg 628 III; C. A. L. H. Casteren van Cattenburch. van Rijn- en Schiekade 28 naar Heemstede. Van Merlenlaan 1; A. G. Bizot. van Leliestraat 28 naar Utrecht, Berkelstr. 112; L. J. van der Meij, van Evertsen straat 40 naar Voorburg, Van Halewijn- laan 296; A. M. Rijke, van Vreewijk- straat 11 naar de Verenigde Staten van Noord-Amerika; S. de Groot, van Rijns burgerweg 86 naar Wij denes, D 5; G. van der Ploeg geb. Matheijsen, van Ban. kastraat 4 naar Woubrugge, Kerkstraat 33; M. Hoekstra geb. Van der Bent, van Kneppelhoutstraat 24 naar Veenendaal. Middellaan 45; W. N. Koolmeest, van Waardgracht 126 naar Rijnsburg. Brou werstraat 43; J. Sturm, van De Sitter laan 68 naar Oegstgeest, Hazenboslaan 2; E.' Landkroon geb. Van der Linden, van Lammenschansweg 66 naar 's-Gra- venhage, Verwoldestraat 118; L. G. Landkroon, van Duinhof 30 naar Den Haag. Verwoldestraat 118; P. van Wei zen, van Lammenschansweg 15 n. Dor drecht. Reeweg 34; J. M. Bosch geb. Heezen, van Johan de Wittstraat 3 naar Arnhem. Hommelseweg 424; A. Biere, van Witte Singel 27 naar Amsterdam, le Helmersstraat 104; L. V. Himpe, van Rijnsburgerweg 18 naar België; J. P. de Winter, van De Genestetstraat 92 n. Wassenaar, v. Z. v. Nijeveltstraat 116; H. F. A. M. Walenkamp, van Rijnsbur gerweg 43 naar Venray, Leunseweg 2; E. N. Heemskerk, van Morssingel 9 naar Leeuwarden, Pelikaanstraat 30; M. W. de Nie, van Kort Rapenburg 19 naar 's-Gravenhage, Oranjeplein 24; T. Brink man, van Koninginnelaan 67 naar Eind- hove, Jonckbloetlaan 13; H. J. Haas, van Rijnsburgerweg 108 naar Amsterdam, Prinsengracht 101 huis; H. Bakker, van Morsweg 30a naar Barneveld, Stations straat 19; E. Wagtendonk geb. Teske, van Doezastraat 5 naar Voorschoten. Fred. Hendriklaan 13; D. Pattiapon, van Kooipark 1 naar Vlissingen. a.b. Prins Hendrikweg 40; W. T. C. D. Cornet, van Const. Huygenslaan 21 naar Oegstgeest, Rhijngeesterstraat 155; H. A. van den Berg geb. Van Puffelen, van Zuidsingel 30 naar Delft, Vlamingstraat 2; E. van Velzen, van v. d. Waalsstraat 66 naar Alphen aan den Rijn,. Pr. Hendrikstraat 69; J. W. van Esveld, van Rapenburg 4 naar Amsterdam, J. Verhulststraat 111 huis. GEVESTIGD J. Esselink geb. Roman en familie. Brederodestraat 34; C. D. van Rooden en fam., bouwkundig ambtenaar. Vijf Meilaan 13; H. Verstraten en familie, techn. ambt. S.L.F., Diemeistraat 18; A. C. J. Kraakman en fam., wachtmeester Rijkspolitie, Bernhardkade 26; W. C. M. van den Bosch, inkoper, Oppenheim- straat 39; P. W. Woittiez en fam.. Hooi gracht 51; P. Eras en fam., militair. Irenestraat 16a; L. C. C. Heemskerk geb. Van der Meer en fam., Hyacinthen- straat 16a; W. van Dijk en fam., hoofd- insp. rijksbelasting, Warmonderweg 25; A. Schoehuijs en fam.. kraandrijver, Wiardi Beckmanstraat 38; L. van Iter son geb. Verburg en fam., Wiardi Beck manstraat 29; J. B. Tebrugge en fam., Verdamstraat 24; J. H. R. Schoen en fam., arts, Stationsweg 31; S. C. M. van Eede geb. Van Eede en fam., Ka- naalweg 40; D. J. Benschap, leerling verpleegster. Rijnsburgerweg 10; F. B. G. Karhof. Pieterskerkgracht la; P. Ka merling, Piet Paaltjenspad 7; L. T. M. van Vugt, Hoge Rijndijk 81; C. J. Joos- ting geb. Vink, Burggravenlaan 251; P. J. Edelaar, kunstschilder, Noordeinde 2b; J. Wanninkhof, chauffeur, Diefsteeg 1; C. Colijn, betonijvervlechter, Prinses Wilhelminastraat 45; E. Keymans geb. Brenner, Hoflaan 70; C. H. M. Wintjes geb. Gransbergen, huishoudster, Van der Waalsstraat 51; E. de Lange geb. Be- zemer, verpleegster a.b. w.s. Haagweg; H. D. Halliday. zendeling, De M. van Streefkerkstraat 34; A. H. Postma geb. Steenhouwer, Nieuwe Rijn 94; S. M. Blonk, electr. monteur, Kruisstraat 11; A. L. van der Burg, leerling-verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; A. Moerland. Piet Paaltjenspad 8; D. G. Hovestad, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; N. Ja cobs geb. Groot, Diemeistraat 14; M. T. Aarts, Piet Paaltjenspad 6; J. E. M. Bakker, Schelpenkade 34; J. Brussé, in strumentmaker, Bernhardkade 31; C. Hartman, instrumentmaker, Morsweg 30a; J. J. Baas, leerling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. Hendriks, leer ling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E. H. Gotz van der Vet, leerling-verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; A. Wamstee- ker. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E. W. Mooijman geb. Hulshoff Pol, maat schappelijk werkster, Zoeterwoudsesin gel 104; A. G. Voorhoeve. Rijnsburger weg 101; F. J. Smit, radiotechnicus, Wiardi Beckmanstraat 34; C. J. van Schaik. gezinsverzorgster, Gerard Brandtstraat 1; H. J. Koolmoes, blok vormer. Krauwelsteeg la; J. Hendriks, ass. rijksuniversiteit, Jan van Goijen- kade 38; E. Bock, secretaresse. Kanaal- weg 40; W. A. van Rossen geb. Roele- veld, Kortenaerstraat 102; T. A. Sies- werda, Rapenburg 51; J. Bakhoven, Lo- rentzkade 13; M. S. Salomé geb. Voor hagen, Witte Singel 57a. Vóór honderd iaar Uit de Leydsche Courant van Dinsdag 14 Januarij 1858. Parijs De heer de Tholozan is door den minister van buitenl. zaken benoemd tot lijfarts van de sjah van Perzië, inplaats van de overleden doctor Cloquet. Deze laatste is vergiftigd door de inlandsche geneesheren, om dat zij naijverig waren op de kunde .van den vreemdeling, in wien de sjah alleen zijn ver trouwen stelde. Men zegt, dat de heer Cloquet de vijfde geneesheer is, door hen op deze wijze uit den weg ge ruimd. De voordeelen aan genoemde betrekking verbonden zijn aan zienlijk: 60.000 fr. bezoldiging, vrije woning, paarden, rijtuigen en een harem van 12 vrouwen, 6 blanke en 6 zwarte; natuurlijk is men niet verpligt dit laatste voorrecht aan te nemen. Het is echter te verwachten, nu de be schaving in Perzië van dag tot dag grote vorderingen maakt, dat de gevaren aan genoemde betrekking verbonden, mede zullen verminderen. lang „Heidi" (alle leeftijden). Lange Pieterskerkkoorsteeg 15, 19.30 uur nam. VRIJDAG 17 JANUARI Gen. Nederland-Engeland. „Those angry young men" by Eric Gillett. De Doelen, 8 uur nam. R.K. E.H.B.O. Jaarvergadering. Ja- coba-zaal „Den Burcht", 8 uur nam. „St. Christoffel". Ledenvergade ring. „De Harmonie", 8 uur nam. De avond- en zondagdienst van de apotheken te Leiden wordt tot zater dagmorgen 18 januari 8 uur waar genomen door de Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Ha venapotheek, Haven 18, tel. 20085. TENTOONSTELLINGEN. Boerhaavezalen (Vrouwenkerkrt. 12): Tentoonstelling van tekeningen, de school voor esthetische vorming. Werkdagen 2-5 en 7-9 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling ..Volk van Suriname" (tot 1 maart 1953). Rijksmuseum Jeologie en Minera logie (v d Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto's van Erich Salomon Werk dagen van 25 uur (t.m. 18 jan.). BIOSCOPEN. De films in de week van 1017 ja nuari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Voor zonsondergang", 14 jaar. (Donderdagcyclus: „I Vi- telloni (De nozems) 18 jaar). Lido: „Razzia op Montmartre", 14 jaar. Luxor: „Voor wie de klok luidt", volwassenen. Trianon: „Een koning in New York", alle leeftijden. Rex: „De misdaad van kapitein Stuart", 14 jaar. Marktberichten ROTTERDAM, 14 jan. Vee. Aan voer 2790 stuks vee. Weektotaal 4806. 520 vette koeien, 710 gebruiksvee, 155 vette kalveren, 167 graskalveren, 687 nuchtere kalveren, 102 varkens, 111 biggen, 73 paarden, 3 veulens, 240 schapen en lammeren, 24 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 300—320, 2e kw. 2.70—295, 3e kw. 250270; vette kalveren 280290, 260280, 220250; graskalveren 450 300250; nuchtere kalveren 6350 40; biggen 4030 -25; slachtpaar- den 230200—190; schapen 10085 5r< lammeren 95--7C60; kalfkoeien 1250—1100--800; melkkoeien 1250 1100800; varekoeien 850700600; vaarzen 880780580; pinken 375 475375. Handel: vette koeien aanvoer ta melijk, handel lui, prijzen vooral niet hoger dan gisteren; vette kalveren aanvoer korter, handel vlot, stijver in prijs; graskalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, iets vaster in prijs; nuchtere kalveren aanvoer groter, handel stroef, prijzen onver anderd; biggen aanvoer even meer, handel traag, prijzen vooral niet ho ger; slachtpaarden als vorige week, handel kalm, beste jonge paarden ruim prijshoudend, 2e en 3e kwaliteit onveranderd; schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel stroef, prijshoudend; melk- en kalf koeien aanvoer als vorige week, han del redelijk, prijzen le kwal. iets stij ver, verder onveranderd; varekoeien aanvoer even ruimer, handel kalm. prijshoudend; vaarzen en pinken aan voer redelijk, handel iets levendiger, ruim prijshoudend. LEIDEN, 14 jan. Vette varkens. Aanvoer 194 vette varkens. Notering: zware geen notering, lichte 162166, zeugen 140—145; handel i-edelijk. Pri ma's 1 cent boven notering. R'VEEN, 13 jan. Bloemen. Blau we druifjes 1621. Narcissen Early glorie 3450, Fortuna 3342, King Alfred 5455, Carlton 36- -43. Tulpen Rose Copland 921.10, Krelage 37— 5, White Sail 5985, Hillegarde 51 62, Lustige Witwe 81—1.00, Golden Harvest 86—1.03, Wintergold 5265, v. d. Eerden 7588, Sulpter Triumph 6874, Scarlet wonder 4352, Pi- quante 9098, Paris 7186, IJello Gem. 7679 King of the Red 5053 ct. per bos. Am. Anjers 1223 per stuk. BODEGRAVEN, 14 jan. Kaas. - Aanvoer 33 partijen. Notering 2.10 tot 2.30 per kg. Handel kalm.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2