LOONSTATEN Wat lezers schrijven geschikte personen mei en kruidenierszaak Del.ï.J „WIEKUSTDE MUMMIE" y. E.H.8.0. «Meerburg» ADVERTEERT IN DIT BLAD ZATERDAG 11 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT Toen de kleine Charlie nog maar nauwelijks vier jaar was, leerden zijn vader en moeder hem zingenden dan sen. Al £auw stond hij naast zijn ouders op het toneeL Vader zong ko mieke liedjes, moeder legde zich als soubrette meer toe op een kunstzin niger genre en de kleine Charles bui telde daar vrolijk doorheen. Zijn pad ging overigens niet over rozen; zijn vader stierf aan de gevolgen van de drankzucht, zijn moeder werd ziek en dus kwam Charlie in een weeshuis te recht. Toen mama weer beter was nam zij haar zoon weer bij zich en vond haar broodwinning in 't naaien van blouses en intussen gaf zij haar zoon toneelles. Toen Charles Chaplin tien jaar was stierf zijn moeder. Nie mand bekommerde zich om de kleine knaap, die i^u moest zorgen, dat er iedere dag tenminste een droge korst brood was om het leven te rekken. Hij sjouwde met kisten op de markt van Covent Garden, en amuseerde het publiek, dat voor de theaters wachtte met vreemde akrobatische toeren en het zingen van straatlie deren. 's Nachts sliep hij op een bank in Hyde Park. Een vreemd begin voor een artist, die er in zijn leven in geslaagd is vele miljoenen op zijn bankrekening te verzamelen. Maar wel 'n goed begin voor een man, die uit de wrangste levensverhalen een lach weet te wrin gen, die een nieuw soort humor creëerde, voor de man, die voor een cent geboren, nooit een dubbeltje zal worden. Een variété-agent op Cha ring Cross interesseerde zich voor hem. Hij liet hem zijn straattoneel tjes voorspelen en voorspelde hem daarna, dat hij nog eens een groot ko miek zou worden. De feiten gaven hem gelijk. Al spoedig veroverde hij het hart van het publiek. Het lachte zich slap om de elfjarige knaap, die de rol van Billy in het to neelstuk „Sherlock Holmes" een ge heel nieuwe gestalte gaf. Ook in een onbetekenend bijrolletje in een blij spel trok hij de aandacht. Een criti cus schreef: „London is een nieuw genie rijker geworden". Charlie was helemaal niet content met deze gang van zaken. Hij wilde aan het toneel ernstige rollen spelen zoals zijn moeder hem dat geleerd had. Met tragische gedichten onder de arm begaf hij zich van de ene im presario naar de andere. Hij droeg ze met veel gevoel voor, maar het enige wat hij bereikte was, dat de ma nagers tranen van het lachen huil den. Charlie legde er zich toen maar bij neer, dat hij geen persoon van ge wicht in de wereld der dramaturgie zou worden, hij nam een baantje aan als arbeider in een glasfabriek. Dit had het einde van een opmerkelijke carrière kunnen betekenen en de we reld zou aanmerkelijk minder ge lachen hebben, indien hij niet in deze fabriek de eerste dag de beste al met zijn hand te dicht bij het vuur kwam. Hij moest naar het ziekenhuis, toen hij zich weer meldde aan de fabriek bleek, dat hij ontslagen was. Van ar moede trok hij weer met de toneel groep mee. Hier leerde hij, dat het publiek het hardst lachte om de zwijgende clow nerieën die hij maakte. Men kon ook niet overal z'n Londense cockney accent verstaan. Van die tijd stamt zijn gewoonte om zo weinig mogelijk te "spreken en zijn handen en benen het werk te laten doen. Het is een gewoonte, die hem vooral bij 't op treden voor de stomme film goed van pas kwam. Zijn eerste contact met de film vond plaats in een kleine bio scoop in de buurt van het Victoria- station. Dat was in 1912 en de film beperkte zich in die dagen nog slechts fot het vertonen van gebeur tenissen als het uitstappen bij trei- en en bloemencorso's. Het ging meer om de nieuwigheid van de film. Char lie Chaplin vermaakte zich hevig om de onnozele gezichten van de toe schouwers bij een bloemencorso, die onbewogen in de lens staarden. Toen al kreeg hij het idee, dat men eigtn- lijk alleen maar komische films moest maken. Hij vergat deze voorstelling, werd bekender, kwam op een tournée, door de gehele wereld met dé troep van Fred Karno, waarvan ook zijn broer Sidney Chaplin deel uitmaak te, ook in Amerika terecht. Hier kreeg hij van zijn New Yorkse agent een telegram, dat een ommekeer in zijn leven bracht, een filmmaat schappij te Hollywood zocht een ver vanger voor een komiek, die con tractbreuk had gepleegd. Gage 15 dollar per week. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden Gehoorteaankondiqingep Chaplin placht te ontvangen, lywood was de filmindustrie nog maar een bescheiden bedrijfje, dat zich voor de vuist weg op het maken van films toelegde. Eén uur voor men met de opnamen begon bedacht de regisseur een verhaaltje; er werd véél aan het toeval overgelaten en de spelers deden maar zo wat. Als hun iets zots inviel, brachten zij het idee dadelijk in toepassing. Het was een omgeving waar een artist als Chaplin zich thuis kon voelen. Zijn eerste optreden viel niet in goe de aarde. Hij moest een Engels gentleman voorstellen met monocle en lange pandjesjas, die allerlei flau we grappen uithaalde. Het was ze ker geen rol, die Charles „op het lijf geschreven was". Het „lag" hem niet en de filmmensen waren teleur gesteld in de grappenmaker. Zij ga ven hem een laatste kans in een an dere filmklucht, die een paar hon derd meter verder werd gedraaid: „Olijven en hun olie", een film van drie kwartier waarin hij tijdens een autorace grappig heen en weer moest lopen. Nu het er op aan kwam liet Chaplin niets aan het toeval over: hij leende een broek van de komiek Ar- buckle; de humorist Ford Sterling l zorgde voor een paar enorme schoe nen, de vader van Minta Durfee trok hem zijn jas.aan en zette hem zijn hoedje op. Een ander leende zijp bamboestokje. Zo werd de filmfiguur geboren, die een triomftocht over de wereld zou maken, Charley, Chariot lag op de tong van bijna alle wereldburgers. Het heeft geen zin de successen te noemen,die Chaplin naar het top punt van zijn roem bracht Zijn gage werd steeds verhoogd, maar nog niet hoog genoeg, tot Sidney Chaplin er zich mee bemoeide. Hij wist door te zetten, dat zijn broer een gage kreeg van 10.000 gulden per week en een tantième van 150.000 gulden per jaar. En dat in een loopbaan van drie jaar voor een jongeman van nauwelijks 26 jaar. Chaplin werd zijn eigen fa brikant. De film „The Kid" bracht hem twee en een half miljoen dollar op. Zelfde bedragen of meer ont ving hij voor „Goldrush", „The Cir cus", „City Lights", „Modern Times", „The great dictator", „Monsieur Ver- doux" en „Limelight". Roem kreeg hij evenveel als dollars. Shaw noemde hem het enige genie, dat de film heeft voortgebracht. Een bewogen typisch filmster ren-leven heeft Chaplin tot heden doorgemaakt. Hij is enige malen ge scheiden. Zijn laatste huwelijk ge schiedde met Oona O'Neill, de dochter van de schrijver en nobelprijswinnaar Eugène O'Neill. Uitlatingen van Charley Chaplin over Rusland hebben geleid tot een omvangrijk onderzoek naar eventueel on-Amerikaans gedrag. Chaplin koos de wijste partij en het hazepad. Hij vestigde zich in een kasteel aan het Meer van Genève. Amerikaanse auto riteiten lieten hem weten, dat hij zich eerst officieel tot hen moest wenden, indien hij zie weer in Ame rika wilde vestigen. Chaplin schreef terug, dat.hij er geen moment over dacht Europa te verlaten. In de film: „Een koning in New York", krijgt Chaplin de kans pij len van spot op het Amerika van McCarthy af te schieten. WAAROM IN NEDERLAND NIET Noordwijk, 9 januari 1958 Naar aanleiding van de redevoe ringen, gehouden voor Radio en Te levisie te Hilversum, opgenomen in uw blad van hedenavond, zou ik gaarne deze voor mij voor de hand liggende vraag willen stellen. Waarom kan men in Nederland niet zelf zijn woning bouv/en? In Duitsland heb ik gezien, hoe hele families samenwerkten in hun vrije tijd, vol enthousiasme aan hun eigen woning. Gezien de nood die spreekt uit de woorden van de Minister en de Bis schop: „Het volk moet een extra.prestatie leveren" en „dat ons volk alle krach ten inspant en alle middelen gebruikt om aan die nood tegemoet te komen" vraag ik U, is dit geen middel, om aan dezen nood tegemoet te komen? Hoogachtend, abonné P.V. Hout- Triplex- en Boardhandel zoekt in alle plaatsen rondom Leiden met veel relaties, ook bij particulieren, om op pro visiebasis orders en bestellingen aan te nemen. Kennis van hout, maten, enz. enz. is wel gewenst, maar niet noodzakelijk. Volledige inlichtingen onder no. 5226 aan bureau van dit blad. Te koop: aan de rand van Den Haag. zeer gunstig ge legen met daaromheen gesaneer de melkwijk. Omzet win- kelverkoop 1800.- per week. Omzet melkwijk 2000 1. per week. Zonder contanten onnodig te re flecteren. Br. onder no. 5169 bur. v. d. blad. op 12 januari, in Café RUSTOORD RIJpwetering Aanvang 8 uur. Na afloop gezellig samenzijn. Gevraagd een net meisje of flinke werkster, voor enkele dagen per week. Mevr. Kieft. Charbonlaan 11a, Sassenheim. tel. 7425. ADVERTEERT IN DIT BLAD REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! M. v. Rijn. Noordeinde 116 Roelofarendsveen. Zondag a.s. DANSEN van 7.30 tot 11.30 uur, bij J. A. DE RIJK UITHOORN Toegang uitsluitend r.k. HOOCMADE Zondag 12 januari geeft de r.k. blindenbond „St. Odilia" haar jaarlijkse uitvoering. Opgevoerd wordt: „Een zeeman ging passagieren" Zaal v. d. Ploeg. Aanvang 8 uur. Na afloop DANSEN Gevraagd: flink meisje liefst voor d. erf n.. in ge zin met kinderen. Mevr. v. Rijssel. Pr. Bernhardl. 45. Oegstgeest. Heiefaontjea PERSONEEL 2 Gevraagd: een r.k. aan komende boerenknecht, goed kunnende melken, voor terstond of tegen 1 mei. bij J. Th. Versteeg en. Weipoortseweg 61. Zoeter- woude. 2 Biedt zich aan: een all-round chauffeur, 23 jr. Senegen alle werkzaamhe- en te verrichten. J. de Elzen. Weipoortsejve» 91. Zoeterwoude. 2 Meisjes gevraagd voor alle afdelingen. Wasserij Meerzicht, Veerstraat 20. Oude Wetering. 2 Net meisje, r.k. 19 jr. zoekt leuke werkkring. Op alle dagen, behalve op woensdag-. donderdag- en vrijdagmiddag. Br. onder no. 6382 bur. v. d. blad. 2 Voor direct of later ge vraagd. in klein gezin, een jong meisje. Modern huis met oliestook te Oegstgeest Event, ook 4 ochtenden p. week. Tel. 30836. 2 Welk r.k. meisje wil bii mij 2 dagen per week ko men werken. Br. onder no. 5205 bur. v. d. blad. 2 B.z.a. winkelbediende in een kruideniersbedriif of comestibles. 18 jaar. Br onder no. 6378 bur. v. d. bl of tel. K 1761—1564. 2 Gevraagd zo spoedig mogelijk r.k. huishoudster bij oude heer met dochter die haar werkkring bui tenshuis heeft. Br. onder no. 6385 bur. v. d. blad 3? Biedt zich aan: chauf feur. In het bezit van BE- CE- en PE-riibewiis. Br aan G P. PaardeVr»rw.pr Noordbuurtspwep 32 Zoe terwoude. tel. 221 (K 17151 2 HuishoudeliiVe hul" eevraaed voor hele of hal ve dagen. Mevr. v. d Drift. E"de?festerstr^* wee 24a Oegstgeest. telef 32154 2 De Knittax breit in enkele uren wal anders wekenlang moesi duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht pa tent en ontelbare natro nen Inheriting en Var dei Spek Haarlemmerstr 196a Leiden tel K 1710—23214 2 Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denkliniek Donkerstees 3 2 c.v N. Bakkei Hzn. Roeiofarendsveen K 1713 487 in Groententeeitver gunningen en Sierteelt vergunningen 2 Dames polshorloges. Edêl-doublé 17 st. Anker, onbr. veer schokvrij (In- cabloc). In" de onovertrof fen EWE Anker kwaliteit. Geen 79.50 slechts 57.50. „De Goedkopere Zaak". S. v d. Water en Zn.. Haar lemmerstraat 207. ST Wegens vertrek te koop aangeboden mooie luxe kachel, nog geen winter gestookt, gekost hebbende 150.- nu 75.- met plaat. Br. onder no. 6351 bur. v. d. blad. 2* Wegens vertrek te koop 2 moderne vloerkleden, merk Excellent. dubbel gebonden, groot 230x160 cm. en 190x130 cm., mooie kleuren, samen 150.- Br. onder no. 6351 bur. v. d. bl. 2* Aangeboden: bloemis- terijverg. A en B.. koude of warme kas. koop of huur. J. Elstgeest. Zuid einde 99A, Roelofarends veen. Tel. K 1713—291. 2 Aangeboden: Volkswa gen in prima staat. A. S. Schalkers. Voorstraat 87. tel. K 1718—2420. Katwijk aan Zee. 2* Hardboard kopen kunt U overal maar.U koopt het voordeligst bij Hout handel De Burcht. Dat weet iedereen. U daagt het best bii Kantebeen. Hoogl. Kerkgracht, hoek Nieuwstraat. ««NACBOIirEN 2 Accordeon, gitaar, mandoline banjo trompet sax klaiinet en drumcur sus Instrument lirect mee naar huis en aan het eind» van de cursus uw »igen dom Vraagt gratis ore pectus Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5 tel. 24358. 2 Een „getypte" brief dwingt respect af. mits U een eoede schrijfmachine heeft. Wij verkopen uit sluitend eerste klas mer ken en demonstreren vrij blijvend. Hees kantoorma chines. Hogewoerd 92 tel 31983. Accu's voor alle doel einden. Tevens reparatie en revisie van alle merken onder schriftelijke garan tie. Handel en industrie korting Accu-service Groenen Nieuwe Rijn 106 Tel. 23140. Leiden. 2 Te koop: 2e hands da mes-, heren, en kinderrii wielen Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen Dubbelebuurt 11. Rijns- burg tel K 1718—29"-7 2* Pako-prints Het foto succes van dit jaar: ver rrote afdrukken 7x7 en 7x10 20 cent 9x9 23 cent 9x13 25 cent Fotoreobrt Fotoh N v d Horst Doe Steeds de eerste met hel nieuwstel 2 Chic fraai driezitsbank- stel met tien kussens van 675.- nu 345.-. Twee clubfauteuils met 4 stoe len van 325.- nu 175.-. Vier clubfauteuils van 325.- nt 195.- (alles hie- per modern). Nieuwen- burg. Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 2* Alt op de Mare. Gedu rende de tweede helft van januari is er wat te han delen met brommers, rij wielen. motorrijwielen, motorcarrier. alles ge bruikt, alleen contant. 2 Faut., radio's, badk.. schrijfm., fraaie clubfau teuils. 6 mahonie stoelen met damastbekleding, bu reaux salontafels. radio- en t.v.-tafels, gasfornuizen, telmachines, linnenkasten stoelen, ledikanten, spira len. divans, enz. Nieuwe Rijn 60. let speciaal op 60. tel. 22150. 2" Kousenreparatie. 5 ct. per ladder. Kasteel. Meer burgerstraat 13. (H. Rijn dijk) Leiden. 2 Gebr. houten waren huisonderbouw voor 1000 ramen met ijzeren goten in goede staat 800 eenrui- tersramen z.g.a.n. met teak houten lijsten. Vol autom. Am. oliebrander voor ke tel tot 85 m2 v.o. in prima staat Te bevr. Fa. v.h. A. v. d. Bos C.V., Veursewee 287. Voorschoten. teL 2660 Aid. Xoeterwoude-Lelderdorp organiseert een Begincursus v. E.H.B.O. op woensdagavond, aanvangende 15 januari a.s. 8 uur. Cursusgeld 17.50 waarvan 2.50 bij aanmelding te voldoen. Lesboekje en examengeld zijn hierbij inbe grepen. Aanmeldingen bij: G. A. v. d. Pluijm, Hoge Rijndijk 91, Zpeterwoude. Mevr. W. D. Hoogeboomv. Vliet, Berkenkade 20, Leiderdorp, tel. 20383. Prijs 10 cent per stuk. Bij qrote re afname reductie Nieuwste model. N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32-34 - LEIDEN 2* Aangeb.: enige Hoover wasmachines. Niet van nieuw tc onderscheiden Geen 330.- maar f 175. met wringer. 1 jaar garan- tie. v. d. Burg, Rapenburg 57. tel. 26556. 2 Te koop: 4 kilo vroege suikeroeulen. oogst 1957. J. M. Hoogenboom. Past. v. d. Plaatstraat 35. Riip- wetering. 2 Autohoezen, kappen, pyama's complete bekle dingen. sponsrubber zit tingen. asbakken spiegels jashaken. bloemvaasjes. armsteunen zonnekleppen rubbermatjes, vloermatten kaplak, ruiten, sloten, tochtrubbers. Th. v. Kuijk, Autobekleder. Morsstraat 46. tel. 30552. loeiden. 2 Tuin- en bloemzaden Soortecht en hoge kiem kracht Bii vroegtijdige be stelling 20% korting- Vraagt >nze nieuwe prijs courant W. Segaar Cz Zn Zaadhandel. sederi 1887 Diefsteeg 8. Leiden 2 Rolfilro of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar toch fotograferen dank zii de rolfilm- en fliislamoies automaat van fotohande. N v. d Horst Doezastraa" 39 tel 24702 2 V.W. zig-zag naaimach. van de „Victoria" Werke A. G. Neurenberg (Did.), sinds 1886 en de Carson als gewone nuishoud naai machine. lopen soepel en geluidloos. Uw adres: Rooyackers. Leemanstraat ooyackers Leiden. tel. 31324. 2 Rooyackers en naaima chines een begrip, prima kwaliteit, voordelig vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd ziin Naai- tel 31324 2 Kinderriiwielen f 25. goedkoper. Door aankoop van enorme partii kinder rijwielen. jongens er meisjes met remnaaf in 5 kleuren. Volle garantie Thans 56.—. alleen con tant. Fa Dusoswa. Turf markt 2 Leiden Kerkstr 48. Noordwijk: Zeeweg 1 Katwijk/Zee. 2 1958 de nieuwe Solex, direct leverbaar. Noe mooier nog solider, nog krachtiger. Gebr Huisman Hogewoerd 66-68. Eigen financiering. Tel. 31292 2 Wasmachine? f 393.— met sneldroger merk Al ba Lien onverwoestbaar eaat een mensenleven me de. Enkele beschadigd machines bHaneriik goed kcroer Ook op eemakke liike beta linksvoor «'a*r den. Firma Dusoswa. Turf markt 2 te Leiden Kerk straat 48 Noordwlik Zee weg 1. Katwiik/Zee 2 Te koop: 5 deuren met lood en 4 kleine raampjes ƒ25.-- 3 stel overgordijnen 3 m. lang ƒ8.50 per stel: keukenstoelen 10.-: eiken kastje 12.50: he ren bo'iker f 12.50; 4 huis kamerstoelen 20.-. F. v. d. Pluym. Janvossenst. 51. 2 Een Simplex dames bromfiets te koop aange boden. in prima staat zijn de. Te bevr. bij W. Hooii- mans. Papelaan 117. Voor schoten. 2 Pliilishave bot? Wij 1 omen thuis slijpen. Nieu we uitvinding. Vlijmscherp Als nieuw scherend. Slechts 1.Niet tevre den. niet betalen. Geen verkoop bii deze cnauete. Br. onder no. 6381 bur. v. d. blad. TE HUUR auffeur. Customline en Consuls Garage v d. Pijl. Stompwiik tel 1916K 1761 2 Aa bruidjes wil ver huren 1ste klas bruids-- toiletten. compl m sluier, handschoenen en tasie. ook bont en maraboe- capes Hygiënische ver zorging Bespreek vroeg tijdig Fa J J Sloos en Zn Stille Riin 11 Telef 20868 2 Verhuur zondet chauf feur 4-5-6 oers All risk- verzekering De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billiike tarieven Werkhoven's 1-_xe auto- 3 erhuur Van t Hottstraat 11 Leiden tel 22300 2 Stipdonk's autoverhuur Het nieuwste materiaal met radio. Ford Consul. Opel Record. Morris Mi nor. Billijk tarief. Hoog landse Kerkgracht 30. tel. 31608. GEVRAAGD 2 Pension. Heer (bank employé) zoekt zit slaank. met volledig oension (weekenden afwezig) oer 1 of 15 febr a.s. Br met opgaaf van prijs etc onder no 4780 bur. v d. blad. 2 4-oers Lloyd 1956 van oarticulier te kooo aange boden 600 e.c luchteckoel' 27000 km gelopen, en in en uitwendig in onberisne liike ste-'t B°"r verbruik 1-18K. Bel. 48. o jaar Br onder no. 6360 bur. v. d. blad. 2 Te kooo: nieuwe ski broek. ongebruikt. Lanee slanke maat f 35.- en be- •kleed rotanstoeltie f 35 - Prins BernhaMioe 8 Oegstgeest. tel. 23270. 2 Te koon: Electr. was- machine met wr'nper. jp orima staat merk Hoover wegens aanschaf «m'-n machine orijs f 100 - Te hevr. tussen 17 en 19 mi üninses Marpriefi^ow -jr "schoten. te*- K 1717 2976. 2 Dames! Permanent v a f 6.-: wassen en waterpnl ven f2-- haarverven f6 Rii Tfcon Zwetsloot TTof «5o*rj«»1?st 187. VqoqoIop De Kaag" tel. K 2534—217. 2 Huishondjes. Klein soort pracht diertjes 10 eld p. stuk. Kemeerond. Ten nissen. L. Raamsteeg 45. Leiden. 2 Te koop of ruilen teeen accordeon, snel motorrij wiel 500 c.c. k.k.. Tel. K 1712332. Te bevragen bii de agent P. Wortman. Rjjpwetering. 2 Gevraagd: allerhande timmer- en metselwerk Lisserdiik 303 tel 3003 Lisse oost Abbenes 2 Te koop gevraagd: een goed onderbouden houten roeiboot, licht in gewicht. Br met oriiannpaaf aan C. J. v. Graas. W. v d. Vel- denwee 13. tel. 123. Lei- muiden. 2 Echtpaar zonder kinde ren beiden b.b.h.h zoekt vrije kamers m. keuken. Br. onder no. 6372 bur. v. d. blad. DIVERSEN mennnleiding har.delscor- '•esDondentip -.preekvaar- dieheid Cambridge bpoedi'Dleiding Emigran ten Ver'alineei. W Ver boog Leraai Enpels oeë- died Tolk Vertaler Prof Cert Camhridee Univer sity Steensohuui 18 tui den Telef top 25335 2 Magnus bindt uw Illus- straties weer in twee ste vige banden vanaf f 8 50. Gave afleveringen Lanee Raamsteeg 31. Leiden, tel. 31591 2 Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amivedi- mevr J Brons geest Zeemar.laan 57 tel. 2298? oelpt kosteloos- dier of eieenaai opsporen Ami- vedi nepmt eeen dierer op 2 Verenieinvsfeest? Ge zellige avond? Dan zaal- nrojectie met peluidsfilms. prlma verzorgd met tus- sen-muziek. Inlichtingen: A. G. Ober. Hooglandse Kerkkoorsteeg 5. Leiden. Tel. 24134.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 9