Hebt u al Mstaclies legen de alschalling van zwarte lonen van de NATIONALE WONINGBOUWLENING 1957 gekocht 't Hoorntje Huis uitgebrand Smalfilmers Benzinestations beter beveiligd Het is net Pat OVERPEINZING Vragen over de werkloosheid Lange reeks van diefstallen opgehelderd De prijsstop voor melk De PTT knapte het op ZATERDAG IJ JANUARI 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 (t/m a.s. woensdag nog verkrijgbaar ronder bijberekening van rent Hard tegen hard in de bouwwereld Onrust niet gezakt maar werk hervat In Den Haag en andere delen van het land hadden de werkgevers in de bouwvakken besloten, de lonen te saneren. Men zou zich houden aan het „tariefstelsel" in plaats van aan de z.g. conjunctuurionen. Deze stap heeft, naar wij vernamen, niet de instemming van de bona fide vakbe weging. Die is namelijk van mening, dat, zo er gesaneerd moet worden, overleg een eerste vereiste is. ring te tekenen, dat ze in normaal tempo zouden doorwerken. Tot nog toe zijn er geen ongere geldheden voortgekomen naar aan leiding van de harde maatregelen. Buiten de bouwbedrijven ziet de po litie erop toe, dat werkwilligen niet door de ontslagen kameraden gemo lesteerd worden maar zij heeft nog niet behoeven op te treden. Tot deze rigoureuze ontslagmaatre gel hebben de zes grootste Haagse bouwbedrijven hun toevlucht geno- men, toen zij bemerkten, dat linkse elementen de leiding hadden geno- men van de langzaam-aan-actie. ZEEHOND GEVONDEN. Op het Scheveningse strand bij de Kwartellaan is op een golfbreker een jonge zeehond aangetroffen. De po litie heeft het dier, dat licht gewond was, overgebracht naar het Dieren park Wassenaar. Dit overleg heeft niet plaats gehad. Een deel van de ontslagen arbeiders Het schijnt, dat aannemers, die tot kan weer op het werk terugkomen, sanering over gingen, handelden op j wanneer zij de nieuwe loonregeling advies van het college van rijksbe-1 zonder verzet aanvaarden. Dit is hun middelaars, zonder dat dit college op j gisteren aangezegd, na een bespre- ic BotrA^on king met de vakorganisaties. Geen ontslag: toch de laan uit Honderd van de vijfhonderd man personeel van de N.V, Koninklijke Fabriek F. W. Braat, de grote fabriek van stalen ramen etc., hebben van de directie van het bedrijf toestem ming gekregen om voorlopig acht uur per week te gaan wandelen of ander plezierig werk te gaan doen, terwijl ze wel betaald zullen worden, alsof ze een 48-urige werkweek had den volgemaakt. De directie van de fabriek heeft dit besluit genomen in de verwach ting, dat de produktie van stalen ra men die onder invloed van de be stedingsbeperking tijdelijk wat is af genomen over een maand weer normaal zal zijn. enigerlei wijze in contact is getreden met de werknemersorganisaties. Deze situatie, vraa<gt om een spoe dige oplossing, temeer waar na ja renlange besprekingen over een CAO nog steeds geen overeenstemming is bereikt over de lonen. Nu er op aanraden van het col lege van rijksbemiddelaars eenzij dige maatregelen genomen worden, achten de vakbonden de tijd rijp om zich te beraden over de te volgen ge dragslijn. Zelfs stakingen. In enkele Haagse bouwbedrijven is gisteren een Langzaam -aan-actie begonnen, welke 24 uur zou duren. In Amsterdam begon men zelfs een staking op een bouwwerk. In ingewijde kringen oordeelt men het „tekenend" voor de ontwikkeling van deze onaangename geschiedenis, dat de saneringsactie van de aanne mers in één dag tijd is overgeslagen naar Amsterdam. De staking in Am sterdam is namelijk het gevolg van de mededeling door de directies, dat met ingang van de nieuwe loonweek weer de officiële tarieven zullen gel den, terwijl ook belastingen zullen worden ingehouden, hetigeen zoals bekend, de laatste jaren niet gebrui kelijk was. 40ró Van de stakers be- hoort tot de EVC. Ze zullen vandaag moeder, die allen reeds te bed la- het werk hervatten. j gen toen de heer Noujoks onraad be- In Den Haag heeft de actie van de speurde, werknemers inmiddels een meer| De benedenkamer bleek in lichter- „hardhandig" verloop gekregen. Ruim laaie te staan, zodat de familie het 800 bouwvakarbeiders, die deze week huis ijlings moest verlaten, begonnen waren met hun langzaan- In de Steynstraat te Vlaardingen is tegen middernacht in korte tijd een woonhuis geheel uitgebrand. Het huis werd bewoond door de heer Nou joks met echtgenote, kind en schoon- wegens ziekte van de spreker zal de aangekondigde demonstratie van 8 mm smalfilm met geluid op woensdag 15 januari a.s. tot later datum moeten worden ver schoven. Foto Ciné JAN WOLFSLAG BREESTRAAT 123 HAARLEMMERSTRAAT 102 (Advertentie) aan-actie werden hier voet ontslagen. op staande Alleen al bij het semi-gemeente- Er kon niet meer dan een televi sietoestel worden gered. De brand weer had het vuur binnen een kwartier geloofd, maar toen was het huis al uitgebrand. De inboedel was verzekerd, het huis was eigendom lijke bouwbedrijf n.v. HABO, en de'van de gemeente en stond op de no- aannemer B. Meyer, diie op het voor malige duinterrein „Duttendel" hon derden woningen zet, zijn 230 werk nemers van de bouw verjaagd, na dat ze geweigerd hadden een verkla- GROTE BELANGSTELLING VOOR 39e RAI-TENTOONSTELLING Van de zijde van de exposanten bestaat grote belangstelling voor de 39e Rai-tentoonstelling van perso nenauto's, die van 13 tot en met 23 februari a.s. in het Rai-gebouw te Amsterdam wordt gehouden. Ruim 190 exposanten (bij de laat ste tentoonstelling van personenau to's (min 1956 waren het er 175) zul len hun artikelen tentoonstellen: auto's, combinatiewagens, ambulan ces, kampeerwagens, onderdelen en garageuitrusting. Niet minder dan 64 verschillende merken automobielen worden ge- exposeerd: 20 uit Engeland, 15 uit West- en Oost-Duitsland samen, 12 uit de Veren. Staten, 9 uit Frankrijk, 4 uit Italië, 2 uit Zweden en 1 uit Tsjecho-Slowakije en Nederland. SPECIALE KLUIS Nu het overvallen van benzinesta tions een nationale hartstocht begint te worden, gaan de depothouders langzamerhand aan hun veiligheid en het geld denken. Om hen een weinig te hulp te komen heeft een Haarlems metaalbedrijf een speciale kluis ontworpen, die de schade van een overval tot wat kleingeld be perkt. Het is een kluis, die volgens het aloude spaarpot-principe is ge-! bouwd. In de kluis is een gleuf, waardoor de pompbediende een me talen doos kan werpen, waarin zich het geld bevindt. Alleen kan hij dan beschikken over wat wisselgeld. De sleutel van de safe bewaart de em ployé, die twee i aal per dag het ontvangen geld komt ophalen. De overvallers zullen wel geen tijd ge noeg hebben om een kluis open te breken. Dus men zou kunnen zeggen, dat het product van deze Haarlemse maatschappij inderdaad voldoende is tegen roofovervallen. De politie is er dan ook vol waar dering over. Het kan haar taak slechts verlichten. minatie voor afbraak wegens sane ring van dit stadsgedeelte. Kennismaking verzocht via een ui De 20-jarige tuindersïkneoht Her man de Boer in De Rijp (N.H.) had onlangs voor de grap in een grote bijna geheel doorgesneden ui, een briefje gestopt waarin stond: „Ik ben gek op lieve meisjes, zoek ken nismaking, ben een knappe verschij ning, sportief enz. Hierna volgde zijn naam en adres. Gisteren ontving hij uit Assen delft een brief, waarin het.verzoek zo spoedig mogelijk een briefje te sturen aan een Assendelfts meisje, dat zich als volgt aandiende: „Heb de ui ontvangen, ben iets ouder dan u heb blond krullend haar en ben uiterst sportief. Zend mij uw foto opdat we de kennismaking kunnen voortzetten. En nu wacht men af in De Rijp en in Assendelft of deze ui tranen van geluk zal brengen. Auto in vaart gereden EEN DODE De heer Niessen uit Someren is vanochtend om het leven gekomen nadat de door zijn zoon bestuurde personenauto nabij sluis negen in de Zuid Willemsvaart was gereden. Drie mannen van de technische dienst van de PTT, zagen 't ongeluk gebeuren. Een hunner, de 17-jarige B. Allards uit Stiphout, sprong ge kleed te water en redde de bestuur der. Pogingen om cok dt vader te- redden mislukten. „BLAUWE ENGEL" ONTSPOORDE Vlak voor het station Bedum bij Groningen is gistermiddag de diesel- elektrische trein Groningen-Delfzijl, die om half vier uit Groningen was vertrokken, uit de rails gelopen. Het voorste gedeelte kwam. op het ene spoor te rijden en het achterstuk op de andere rails, zodat „De Blauwe Engel" dwars over het perron tot stilstand kwam. Dit ongeval beperkte zich tot materiële schade. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Het treinverkeer tussen Gro ningen en Delfzijl was ernstig ge stagneerd tot 's avonds 8 uur. Voor een totaal uitverkochte en thousiaste zaal van jongens en meis jes is gisteravond in Krasnapolsky te Amsterdam de 17-jarige H-B.S.'er Piet Sybrandy uit Enkhuizen door «en jury uitgeroepen als de Neder landse Pat Boone. Om geheel in stijl te blijven kwam Piet juist als de echte Pat Boone in zijn nieuwste film „april love", als pikeur gezeten op een eohte sulky voor de zaal inrijden achter een van de beste renpaarden uit de stal van een paardenbezitter uit Halfweg. Drie avonden achtereen heeft een deskundige jury jongelui van 16 tot 24 jaar voor ziah laten zingen in de stijl, die Pat Boone beroemd heeft gemaakt. Er bleven vier finalisten over die gisteravond in Krasnapolsky hun stem lieten horen. Tweede in dit concours werd de 18-jarige kantoorbediende Wim Re- court uit Amsterdam, die de titel kreeg: Amsterdamse Pat Boone. Derde werd Kees Vanos en vierde Henny van der Graaf, beiden uit Amsterdam. Alle finalisten ontvingen lang speelplaten van Pat Boone en Piet Sybrandy kreeg bovendien een pick up installatie. Slachtoffer ongeval door vader gevonden De heer O. uit Wichmond (Over ijssel) deed donderdagavond een vre selijke ontdekking, toen hij op de fiets van zijn werk naar huis terug keerde. Op de Vierakkerstraat vond hij zijn zoon, die zojuist het slacht offer was geworden van een aanrij ding met een motor. De 12-jarige knaap was op de fiets door een mo torrijder aangereden en op slag ge dood. De motorrijder lag bewuste loos een eind verder op de weg. De vader van het slachtoffer was de eerste getuige van het ongeluk. De motorrijder Z. uit Wichmond werd met een zware hersenschud ding in het ziekenhuis opgenomen. Hij kon nog niet verhoord worden Van de toedracht van dit ongeluk is dus nog niets bekend. (VOOR DE ZONDAG ER KLOPTE IETS NIET., woordig, en zij vergeten daarbij zelf ook geen engelen geweest te zijn (en nog niet). Wü houden niet van lastige en vervelende kinderen een pak slaag, dat weten we uit ervaring!, kan daar op het juiste moment héél goed voor zijn. Wij houden ook niet van zoete kinderen. Wanneer we een plaat van de Heilige Familie" zien, waarop de jonge Jezus ijselijk braaf tussen zijn brave vader en moeder staat, klopt er iets niet Er klopt iets niet tussen zo'n Heilige Familie-plaat en het evan gelie van morgen. De jonge Jezus 12 jaarl moet een zeer ondernemend en ook al zelfstandige knaap geweest zijn. Hij wés een bizonder kind. Dat vonden ook de geleerden in Jeru salem met wie hij in debat was getreden. Dat bleek ook uit het ant woord, dat hij zijn bezorgde ouders gaf. Het was dus vast en zeker niet zo'n akelig zoet ventje als de H. Familie-plaat het wil doen geloven. Hij wist precies wat hij wilde, een flinke jongen, die hoegenaamd niet bleu of bang was. Tegenwoordig vinden alle ouders hun kinderen zeer bizonder. Hoe kleiner het gezin hoe genialer het kind! En van de weeromstuit gaan ook de volwassen-wordende kinderen zich zeer bizonder vinden, en weigeren zij aan hun ouders te ge hoorzamen. Wanneer we die ouwerwetse H. Familieplaat opgeborgen hebben, kunnen jongelui het gedrag van de jonge Jezus bewonderen. Deze zelfbewuste jongen die op 12-jarige leeftijd reeds had kunnen optreden als de Messias schikte zich naar de wens van zijn ouders, bleef zorgen als kostwinner voor zijn moeder en trad >oen pas in het openbare leven. Er is niets van bekend, maar men kan er staat op maken, dat zijn moeder niet onverzorgd achterbleef. Drie jaar later, toen Hij op het kruis hing te sterven, regelde Hij het zo, dat Johannes Moeder Maria bij zich in huis nam. Zo handelt een flinke en goede zoon van zijn moeder. En deze jongeman was God. Het lid van de Tweede Kamer de heer Andriessen heeft aan de minis ters van sociale zaken en volksge zondheid en van volkshuisvesting en bouwnijverheid schriftelijk vragen gesteld over de nieuwjaarsrede van de voorzitter van de raad van bestuur bouwbedrijf, waarin deze cijfers geeft omtrent het bij de bedrijfsvereniging voor de bouwnijverheid aantal inge schreven werklozen op eind decem ber 1956 en 1957 en de gedane werk loosheidsuitkeringen, welke cijfers waren: Eind december 1956 6.000 werklozen; eind december 1957 22.000 werklozen, uitkeringen laatste kwar taal 1956 1.8 miljoen, uitkeringen laatste kwartaal 1957 7.5 miljoen? Hij vraagt welke maatregel ge- namen moeten worden om het aantal werkloze bouwvakarbeiders, anders dan door tewerkstelling op aanvul lende werkgelegenheidsobjecten, te verkleinen. ARCHITECT J. KOLDEWEY t De bekende architect, de heer Ber nard Koldewey, is na een langdurige ziekte in het ziekenhuis St. Antoni- ushoeve te Voorburg overleden. Hij werd 62 jaar. De plechtige Requiem mis wordt zaterdag a.s. opgedragen, waarna bijzetting van het stoffelijk overschot in het familiegraf. Voor wie de klok luidt 2 dieven en 3 helers aangehouden De diefstal van een oude Friese klok is twee Amsterdammers, die ver dacht worden van een reeks grote diefstallen, noodlottig geworden. Met de aangifte der ontvreemding van deze klok door de eigenaar de pa troon van een der twee mannen had het uur van hun arrestatie gesla gen. Voorts heeft de recherche drie helers van de gestolen goederen aan gehouden. De buit der diefstallen be draagt ongeveer 10.000 gulden. Alle gearresteerden, die geen onbekenden voor de politie zijn, hebben bekend en zijn voor de officier van justitie ge leld. Een aannemer in timmerwerken uit de Jan Steenstraat te Amsterdam deed bij de recherche aangifte van de diefstal van de klok, die in een kist stond opgeslagen in zijn werkplaats. Hij verdacht hiervan zijn 26-jarige knecht. Bij een onderzoek in zijn wo ning trof de recherche, die dus de klok had horen luiden maar nog niet wist waar de klepel hing, niet de klok maar wel een grote hoeveelheid bevestigingsmateriaal voor televisie antennes, alsmede in het dressoir een lap stof aan. Overwerk. Het materiaal bleek afkomstig van een fabrikant uit de St. Willibrordus- straat, waar 'n broer van de timmer man als machinebankwerker werk zaam was. De rechercheurs arresteerden toen de broers, die hardnekkig ontken den het materiaal te heben gestolen. De machinebankwerker, die met dé bezorging van het materiaal bij de verklaarde, dat hij dit thuis had op geslagen om het dan vandaar later aan de klanten te bezorgen. Zijn pa troon echter achtte het volstrekt on mogelijk, dat zijn knecht zoveel ma teriaal overdag ongezien uit het be drijf had kunnen meenemen. Bij het onderzoek kwam aan het licht, dat de gebroeders over twee valse sleutels van het bedrijf beschikten. De bank werker had op een dag de sleutels uit het jasje van een collega wegge nomen, deze ijlings laten namaken, en toen de originele sleutels weer in de zak terug gedaan. Snijders „gesneden". In de avonduren gingen de mannen met hun eigen auto naar het maga zijn en haalden er gedurende enkele maanden voor een waarde van 5.000 a 6.000 gulden aan materiaal weg. De recherche slaagde er in, ongeveer de helft hiervan bij twee helers in be slag te nemen. De rest zal wel op de Amsterdamse daken staan. De ge vonden lap stof bleek afkomstig te zijn van een inbraak in een kleerma kerij in Oost, waar begin december j.l. voor 3.000 gulden aan lappen stof, costuums en regenjassen was gesto len. Ook daar was het tweetal op simpele wijze binnengekomen. Enkele dagen voor de inbraak had de tim merman namelijk een nieuw slot op de deur van de kleermakerij gezet en toen en passant gauw een extra sleu tel voor privé gebruik laten maken. De mannen reden op een avond met hun wagen voor en namen de goede ren mee. Ook de heler van de textiel kon worden opgespoord en aangehouden. Toen de timmerman eenmaal begon- De heer Franssen, lid van Tweede Kamer, heeft de ministers van binnenlandse zaken en van so ciale zaken en volksgezondheid schriftelijke vragen gesteld over gasontploffing in Ter Apel, waarbij drie kinderen werden gedood. Hij vraagt of het gebruikelijk is de test op dichtheid van het buizen net te doen met een zo brandbaar gas als propaangas. Indien er geen wettelijke voorschriften bestaan om een dergelijk groot ongeluk te voor komen, zou de heer Franssen graag zien, dat in de lacune wordt voor zien. DR. MANSHOLT COMMANDEUR ORDE VAN DE NEDELANDSE LEEUW. Bij Koninklijk Besluit is oud-mi nister, dr. S. L. Mansholt, benoemd tot Commandeur in de Orde van de Ne derlandse Leeuw. Deze hoge onder scheiding is hedenmorgen door de mi nister-president aan de heer Mans- holt uitgereikt. De besturen der melkhandelaren- verenigingen in Haarlem en omgeving hebben gisteravond en hedenoch tend vergaderd naar aanleiding van de door de ministers van landbouw en van economische zaken afgekondigde prijsstop voor melk in de streken van West-Nederland, waar de bezorging is gesaneerd. De handelaren hadden de prijs voor flessenmelk en melkpro- dukten met ingang van maandag j.l. met één cent per liter verhoogd. Het staat nog niet vast of de oude prijs van heden (zaterdag) wordt ingevoerd. De melkslijters van Naarden en Bussum, die de prijs eveneens van maandag j.l. af met 1 cent per liter hadden verhogd, zijn reeds begonnen deze verhoging aan hun cliënten terug te betalen. „Aan het schattige meisje op de /test aan het kanaal tegenover het ly ceum te Almelo", luidde het op schrift van een brief die de P.T.T. in Almelo moest bezorgen. In de (open) enveloppe zat een foto van een klein meisje op de fiets en er was een ver zoek bijgevoegd aan de PTT om de enveloppe met foto maar op het juiste adres te bezorgen. De brief kwam uitArgentinië. De PTT-mannen voelden zich aan hun eer verplicht dit geval uit te zoeken. Men ging de scholen langs om te vragen of men daar wellicht het meisje kende en na enige dagen had men geluk; op de R.K. meisjesschool aan de Sluiskade werd het kind her kend als een dochter van de familie Zandhuis. Het meisje wist overigens nergens van. Het had deze zomer wel gezien, dat toen zij met haar pop op de Sluis kade >Jiestste" een vreemde pieneer ergens op gedrukt had." Gebleken is, dat een Nederlander, die in Argentinië woont, doch in dc afgelopen zomer in Almelo verbleef, het (hem vreemde) kind zo leuk vond, Heeft ooit het verliezen van een stem geleid tot spanningen welke zich bewegen in de richting van een nationale ramp, zodat verantwoor delijke ministers hun kalmte verlie zen en zelfs de president van de republiek overuren moet maken? Maria Meneghini Callas ergens moeten wij aan kip denken heeft het positief bewezen. De exotische vrouw zong heel normaal haar aan deel in de opera Norma toen ze plots tot de ontdekking kwam, dat haar stem er stiekum vandoor was. Bij het vernemen van dit wereldschok kende bericht verwonderden wij ons niet eens zozeer, want we hadden reeds op Oudejaarsavond aandachtig blikken geworpen naar Maria op het beeldscherm. Het t kwam ons toen voor, dat zij haar L kwaliteiten kunnen slechts in een zeer hoge prijsklasse worden onderge bracht, daar niet van bij bepaalde passages wat méér met de mond trok dan in zulke gevallen gewoon schijnt te zijn; net of ze bang was, dat haar iets zou ontvallen. Een verkouden nachtegaal met een stijve nek, dach ten wij tóen al. En nu staat ze een goed tijdje later voor een uiterst select auditorium en laat me daar nu die guitige stem van donna Callas de laan uitglippen. Maria nog een tijdje gezocht, in de kleedkamer en zo, en bij mevrouw Maxwell, die wel het een en ander van stemmen afweet als ze na een knots-dollar-fuif van slag af zijn. De stem evenwel bleef weg, maar de rel was er. Eerst sloop hij door de ver ontwaardigde stalles en klom ver volgens via dreigende stola's en an dere sprei-achtige attributen twee-, drie-, vierhoog, zó naar het schel linkje. Moties van Romeins wantrou wen werden kwistig naar het toneel geslingerd, ministers probeerden met een laatste zweem van waardigheid te fluiten en de president zei: „foei". Toen was meteen het hek van de dam en zat heel Italië bóven op de kast. Wég Norma cn weg ook nor men. Meneghini schijnt tóch een zwak voor relletjes te hebben. Eens stroomde in stede van haar norma-le tegenspelers een aantal schuldeisers het podium op: de prima-donna bleef prompt steken in de hoge C en zocht lichtelijk krijsend haar weg tussen de coulissen, de crediteuren demon strerend en als aap achterlatend. Intussen heeft een minder prima donna haar plaats op de Bühne in genomen, mét plankenkoorts, maar dat geeft niet want ze is toch beter dan de rel-lievende Callas zeggen de warmgelopen Romeinen. De schone Callas weet het niet meer. Om de zaak te sussen is ze, vóórdat de Russen zich met het geval gaan bemoeien, snikkend naar de president getogen „stil nou maar, zóóó, 't is al weer goed, hè?" en ze heeft beloofd, beter op haar stem te passen voort aan en bovendien flink „nee" te zeg gen als ze weer eens zin mocht krij gen in een rel. Aan de andere kant is Maria geen katje, dat je zonder handschoenen kunt aanpakken: hoog- [estemd heeft zij haar advocaat op- Iracht gegeven, een aanslag te doen op het zakgeld van de theaterdirectie. De raadsman zal nu allereerst de nodige stappen ondernemen. Het is wel te hopen, dat de man daarbij snel uit de voeten kan. EEK. nen was bU zijn verhoor „schoon j dat hij er een plaatje van maakte, schip" te maken gaf hij tenslotte ook Hij vond het achteraf niet meer dan toe de k'ok van zijn patroon te hebben billijk, dat het meisie daar ook een klanten van de fabrikant was belast, de klok van zijn patroon te hebben I afdrukje van moest hebben. NA STOEIPARTIJ OP SCHOOL OVERLEDEN Het 10-jarig dochtertje Henriëtte van de familie Vossen te Kerkrade dat donderdag van school naar huis terugkeerde en klaagde over pijn in haar hoofd, is vrijdagochtend over leden. Op school had het meisje ge stoeid met vriendinnetjes. MISLUKTE OVERVAL OP KIOSKHOUDER BERECHT. Twee jaar en zes maanden jeugdge vangenis heeft de officier van Justi tie bij de rechtbank te Utrecht, mr; P. Roscam Abbing, gistermorgen ge- eist tegen een 19-jarige varensgezel uit Noordwijk, die terecht stond we gens diefstal van een rijwiel en van versnaperingen uit een kantine. De jongeman was in oktober j.l. ontvlucht uit het rijksopvoedings gesticht te Amersfoort, waar hij na een voorwaardelijke veroordeling was geplaatst. Met een jongere vriend trok hij naar Zeist. Daar ontvreemd de het tweetal een damesfiets en op weg naar Utrecht passeerde het de kantine aan de Oosthoekselaan en de Biltsestraatweg. Door een zijraam klommen de jongens naar binnen, maar er was geen geld te vinden. Daarom besloten ze ie wachten op de kantinehouder om hem bij aankomst neer te slaan. Dit mislukte echter: des morgens kwam de kantinehouder, hij trad echter de kiosk niet binnen. De varensgezel die op wacht achter de deur stond, gaf een slag in zijn rich ting. Kort daarop verlieten de jongens de kantine. De heer Helle voort sloeg onmiddellijk alarm, waarop de adspirant-moordenaar door een melkboer werd gegrepen. Rekening houdend met het reclas- seringsrapport, dat goede leiding voor de verdachte adviseerde, kwam de officier tot de eis van twee jaar en zes maanden jeugdgevangenis. Uitspraak 21 januari a.s. De 11-jarige Agatha Hoogduin uit de Meester Joostenlaan te. Haarlem, die op de Kleine Houtweg fietste, is gistermiddag aangereden door een autobus (van Maarsc en Kroon), komende uit de Rustenburgerlaan. Zij kwam onder de bus en was op slag dood.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5