Pitmanschool '$maGAT ttfojL£UW$TAD DE LEIDSE BIOSCOPEN Gemeente geeft ruim baan aan particulier initiatief OPRUIMING Z.W. VULPENNEN VULPENKLINIEK Toenemende werkloosheid door seizoeninvloeden Een zeer fraaie en fleurige „Walzertraum" Melk weer een cent goedkoper ZATERDAG 11 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT Wethouder Jvan Schaik in Leids jeugdparlement, Gisteravond hield het Leids Jeugd, parlement in de Trouwzaal van het Leids Stadhuis 'n bijeenkomst, waar in de leden ditmaal in groter getal opgekomen luisterden naar een uiteenzetting over gemeentelijke on- derwijs-, kunst-, sport- en jeugd, zaken door wethouder J. C. v. Schaik, die een gelijknamige portefeuille in de gemeentelijke huishouding be heert. De heer J. van Zonneveld leidde de wethouder in. Hij memoreerde, dat dit de eerste zitting was in 't nieuwe jaar, dat door de verkiezingen een belangrijk jaar beloofd te worden 1958 is voor het jeugdparlement een lustruimjaar het 10-jarig bestaan hoopt men op vrijdag 13 juni te ge denken. Hij begroette daarna de wethouder „in zijn eigen huis". „Onderwijs" is uitgebreid. Wethouder van Schaik begon zijn inleiding met ziijn gebied in het ge meentebestuur te omgrenzen. De aanduiding „onderwijs" dekt in genen dele meer de taak, die de wet. houder thans heeft. De omschrijving van de taak heeft de omvang van een waslijst. Om een duidelijk beeld te geven van het werk van „onder wijs" besprak hij hoe een zaak „aan hangig" gemaakt wordt. De geschie. denis van de Leidse Jeugdactie was zijn leidraad Duidelijk bleek na de oorlog het belang van een Centrale die al het jeugdwerk zou coördineren. Vele besprekingen werden aan het jeugdwerk in Leiden gewijd. Vele bedenkingen vooral in confessio nele kringen moesten worden overwonnen. In een reglement wer den de taken duidelijk omschreven, maar de gemeente trad naar de ach tergrond toen de besprekingen met succes waren bekroond. De overheid liet het aangeven van de weg geheel aan particulier initiatief over. Slechts over de besteding van de subsidie wenste zij goed ingelicht te worden In dit verband merkte hij op, dat de overheid het particulier initiatief gaarne ruim baan geeft. B. en W.'s visie wijkt hierin niet sterk af van de raad. Hoewel het dikwijls lijkt of er tussen het college en de overige raadsleden een ernstige controverse Functionarissen van culturele- kunstzaken wonen geregeld vergade ringen bij van de verenigingen die zich hiermee bezighouden; dit geldt ook voor sportzaken. Ook door en quêtes stelt het gemeentebestuur zich op de hoogte van het cultureel leven in Leiden, hoewel deze vorm van contact in den beginne met enig wantrouwen door de verenigingen werden bezien. Subsidies werden dikwijls verhoogd naar aanleiding van deze enquêtes. Ook bereikte men een betere verdeling over het seizoen van uitvoeringen. Deze gang var zaken maakte het mogelijk, dat het toonkunstkoor groeide en nu zelf; kan optreden in het programma van het Holland-festival. In scholen heeft het gemeentebestuur kunstwerken laten aanbrengen; met beeldhouw werken wordt hier en daar het stads beeld verfraaid. Een monument ter ere van Piet Paaltjens wordt op dit moment vervaardigd. Verfraaiing van de trouwzaal was een wens van de wethouder zelf, die vond dat de zaal een weinig deprimerend werkte op de trouwlustigen, die haar be traden. Hij liet zien hoe een democra tische staat de kunst haar kansen geeft, zonder veel drukte, zonder er zich op te beroemen. Sprekend over de afdeling onder wijs beschreef hij de historie van de Mytylschool voor spastische kinde ren. Dank zij deze school kregen vele kinderen die een zware last voor de ouders waren, een nieuwe kans. Na de pauze beantwoordde de wet houder enkele vragen, het bleek o.m. dat de H.T.S. (hogere technische school) niet voor 1960 aan bod zal komen waarna de heer Van Zon. neveld de spreker bedankte om zijn onderhoudende en leerzame uiteen zetting. Feest in het r.-k. lyceum te Leiden Twee zilveren jubilea Maandag 13 januari a.s., is het groot feest in het r.k. Lyceum „Sint Bonaventura" aan de Mariënpoelstr. te Leiden. Men herdenkt er dan het zilveren jubileum van de heer L. A - 5 T*-ï Hagemeyer, leraar Duits, en van mej. A' ter Haar- die eveneens 25 iaar aan het geval. Wethouders immers al- de sch00, verbonden 2ai zijn. Des morgens wordt het feest inge zet met een Hoogmis in de kapel van de school, waarna aan een feestelijk ontbijt de leraren met hun dames met de leerlingen verenigd zullen zijn. Tijdens dit ontbijt vindt de hul diging van de jubilarissen plaats. Des avonds om half acht zal de toneelgroep van Je school, bestaan de uit jongens- en meisjesleerlingen in het Sint Antonius-clubhuis aan de Mare een opvoering geven van het spannende toneelspel „De Spook trein". dus de heer Van Schaik zijn zelf raadsleden die door hun collegae zijn aangewezen. Contact met burgerij. Ook het werk van de ambtenaren is minder zuiver „ambtelijk" en meer „in het leven staand" géwordén. PLANTSOEN 65 TEL. 26558 Typen Steno in 4 talen Boekhouden Duits Engels Frans Nederlands Spaans BIOSCOPEN. De films in de week van 1017 ja nuari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Voor zonsondergang", 14 jaar. (Donderdagcyclus: „I Vi- telloni (De nozems) 18 jaar). Lido: „Razzia op Montmartre", 14 jaar. Luxor: „Voor wie de klok luidt", volwassenen. Trianon: „Een koning in New York", alle leeftijden. Rex: „De misdaad van kapitein Stuart", 14 jaar. WOENSDAG 15 JANUARI a.s. 9 uur start onze (zonder weerga) w.o. Parker, Swan, Waterman, tegen SPOTPRIJZEN! Ziet onze étalages. De voorraad is zeer beperkt. BREESTRAAT 145 - TEL. 23211 (Advertentie) GA 8 Leiden meldt: De geregistreerde arbeidsreserve is gedurende de vorige week opnieuw gestegen. Op 4 jam. 1958 waren 1043 mannen en 148 vrouwen als werk lozen ingeschreven tegen 974 mannen 143 vrouwen op 28 december 1957 een toename dus van 69 mannen en „ST. ANTONIUS" OVER DE VASTE LONEN IN HET BEDRIJF Op de eerste bijeenkomst van het nieuwe jaar, a.s. dinsdagnacht in café ,.De Kroon" aan de Nieuwe Rijn, zal het nieuwe vraagstuk,, dat dit jaar de Bond van hotel-, café-restauran geëmployeerden „St. Antonius" za bezig houden, onderwerp van be spreking zijn. De bondsvoorzitter, de heer J. J. v. d. Veer, al dan n.l. spreken over „Vaste lonen voor het bedienings personeel in de Horecabedrijven. In grote lijnen hebben wij aan het eind van november hierover reeds een en ander medegedeeld. Het af delingsbestuur hoc.^t, dat de leden voor 'dit vraagstuk hun volle belang stelling zullen tonen en het rekent dus op een grote opkomst. HOE WORDT MEN ZEND- AMATEUR De „Veron" hield gisteravond weer haar maandelijke bijeenkomst in Re- hobo th. Ing. Roorda gaf een uiteenzetting van het doel van zend-examencom- missie nl. of de toekomstige zend amateur de gevraagde stof voldoen de beheerst. De examencommissie 5 vrouwen. Deze stijging kan vTijweli bestaat uit technische ambtenaren geheel worden toegeschreven aan van de P.T.T. en uit Veronleden. seizoeninvloeden. Om een machtiging te krijgen moet De vraag naar mannelijke arbeids- men het een en ander weten van de krachten heeft zich gehandhaafd op electro- en radiotechniek en tevens 74. Dit uitzonderlijk lage aamtal aan- moet men de bepalingen kennen van vragen wijst evenals het aanbod op de Nederlandse- en internationale een minder gunstige werkgelegen- wetgeving op het gebied van de heid. radio-telegrafie en -telefonie. Het aantal aanvragen om vrouwe- Na de pauze organiseerde ing. lijke arbeidskrachten vertoont een Roorda een soort examen, waarna lichte stijging n.l. van 195 tot 128 op de voorzitter, de heer Van Weerlee, 4 januari. met dankwoorden sloot. #/t Onderhoud militaire gebouwen. De genie te 's Gravenhage heeft onderhoud van militaire gebouwen in de dienstkring Leiden gedurende een jaar gegund aan C.V. Aann. Be drijf Proper te Oegstgeest voor 142.470.— KAB-Hartebrug. De KAB-Hartebrug kondigt weer een grote feestavond aan. Aan de circulaire ontlenen wij dat het feest, op zaterdag 18 jan., om 8 uur te be ginnen, gevierd wordt met een toneel stuk met 'n minder feestelijke naam: De Rode Beul". „Liefde voor toneel" uit Leiderdorp, zal dit blijspel, dat zich in Sardinië afspeelt, op de plan ken brengen. Het moet een prachtig stuk zijn en na afloop ervan kan men naar har telust dansen. Aan de zaal, het St. Antoniusclubhuis, zijn van 9 tot 12 uur kaarten verkrijgbaar en voorts bij de volgende adressen: J. Hoge- boom, Frans van Mierisstraat 2; J. Ruiten, Bakker Korfstraat 3; A. An- tonie, Jan Lievensstraat 33, H. Hen- goloot,, Mussenbroekstraat 21a; A. Spiering, 3de Binnenvestgracht 12; mevr. de Vrind, Vaartkade 5. Voor Leiderdorp: Kok, Koningsstraat 63, Café Witte Huis. Casino. „Voor Zonsondergang". De wereld moge dan al een tranen dal zijn, het is naar onze mening te gennatuurlijk, dat iemand, die zijn reis door dit ondermaanse naar men selijke maatstaven nog niet heeft voltooid, naar de dood verlangt. Het is zeer zeker on-christelijk, wanneer aan dit verlangen niet de zekerheid \an een beter hiernamaals ten grond slag ligt. Een verlangen naar de eeuwigheid is zeker niet de drijfveer, die de groot-industriëel Mathias Clausen er toe brengt, zijn laatste wilsbeschik kingen te dicteren aan Inken, één van zijn typisten. Het meisje weet opeens, dat het haar taak is, haar chef van zijn ongelijk te overtuigen en zijn zwaarmoedigheid te doorbre ken. Zij weigert derhalve verder te schrijven en dat prikkelt „mijnheer", zo, dat hij haar tot zijn secretaresse zei.oemt. Langzamerhand komt er een tedere verhouding tussen Clausen en zijn secretaresse, waardoor de ver houding-met de familie er niet beter op wordt. De reactie van Inken is een poging, de intriges te ontkomen door Clausen te verlaten. Hij, daarente gen, "'ordt geërgerd door de weer stand en vecht door wanneer men juist verwachten zou, dat hij nu zou toegeven aan zijn zwaarmoedigheid. I-ïet leven betekent dus weer iets voor hem. Maar dan wil men hem onder curatele stellen en dat breekt hem. Hij wordt door een beroerte getroffen. De kinderen zien nu hun fout in. Ze worden beschaamd door het meisje, dat zichzelf wegcijfert om Clausen in zijn betreurenswaardige toestand te laten voelen, dat hij niet overbodig is, zolang hij (en zij) leeft. Mits zij enig gerijpt inzicht hebben, kunnen veertienjarigen van deze goedgespeelde film gaan genieten. Luxor heeft de film „Voor wie de klok luidt", gemaakt naar het ver haal van Hemingway, geprolongeerd. Voor volwassenen. Lido. Een spannende film wordt gebracht in „Razzia op Montmartre", waarin een jong meisje betrokken wordt in een gangstersaffaire. Het meisje (Danny Carrel) is er eigen lijk zo'n type voor: slecht op school, alleen denkend aan fuifjes en ver liefdheid, komt ze bij vergising in een complot terecht om te traenten een uit de gevangenis ontslagen ben deleider te ontdoen van zijn verover de 200 miljoen francs 'n behoor lijk bedrag overigens! Inplaats van belager van de bendeleider, wordt zij echter zijn hulp, hetgeen natuurlijk heftige strijd tengevolge heeft en waarbij zich ook weer twee nieuwe partijen voordoen. Waarom overigens de held van de film hier het onder spit moet delven, is ons onbegrijpe lijk. Overigens, het geheel boeit van begin tot einde en is tevens aardige ontspanning. Er zit verder geen kwaad in deze rolprent, zodat wij haar boven 14 jaar kunnen keuren. Trianon. Als men Charlie Cha plin in de film „Een koning in New York" ziet, ervaart men, dat de gro te clown eigenlijk de strakke leiding van een kundig regisseur mist. Char lie was onovertroffen in zijn zielige clownerieën van het mannetje, dat steeds in de verdrukking zit, als ko ning heeft hij moeite het spelpeil van een goede acteur te bereiken. Toch kan het publiek ook in deze rolprent lachen om de zotte invallen, die de geniale clown uit de mouw heeft geschud. De persiflages op te levisie en film bijvoorbeeld zijn kos telijk. Hij neemt op meesterlijke w(jze een loopje met de „voorfilms" in de bioscoop en neemt en passant de TV-camera op de hak. Het loopt echter fout met zijn film als hij re dekunstig wil gaan moraliseren. Hij legt een kleine jongen woorden in de mond over „absolute macht en strijd tegen on-Amerikaanse activi teit", die hij zelf graag gezegd zou hbeben, maar op aeze ogenblikken herkent Charlie zich zelf niet meer, en ook de toeschouwer zoekt hem te vergeefs. Het verhaal speelt zich af rond een gevluchte koning (Chaplin zélf), die in de Verenigde Staten in de maalstroom van het Amerikaanse le ven terechtkomt. Nadat hij ongeveer alles heeft meegemaakt wat er in dit hoogtoerige land te beleven is, ver laat hij het opgelucht. Het moet ons van het hart, dat Chaplin vooral in ernstige scènes, waarin tranen ver goten worden, niet de juiste actie weet te vinden. Het is een film voor alle leeftijden. Rex. De befaamde Amerikaanse regisseur Cecil B. De Mille heeft we derom een product het licht doen zien: „De misdaad van kapitein Stuart". In technicolor zien wij de kaperspraktijken van sommige Ame rikanen in het midden van de vorige eeuw, waardoor de zeeën rond de nog jonge staat onveilig worden gemaakt. Kapitein Stuart, gespeeld door John Wayne-kom-maar-op, is aanvankelijk zelf slachtoffer van op buit begeerde lieden, onder wie zich een „achtens waardig" advocaat bevindt die in feite aan het hoofd van een corrupte troep staat. Het kan niet uitblijven, dus komt er een zeer knap meisje met een zwak voor het scheepsbedrijf in het leven van Stuart; doch daar is óók de concurrent-in-de-liefde, een tweede advocaat, maar lang niet zo bedorven als de eerste rechtskundige. De kapitein kan deze rivaliteit in amoureuze zaken heel niet velen en besluit zijn schip, eigendom van zyn medeminnaar, in handen van de ka per-advocaat te spelen. De hieruit voortvloeiende gebeurtenissen zijn buitengewoon spannend en men is zelfs getuige van een gevecht onder water met een kwaadaardige en inkt- spuwende octopus. De film eindigt erg vreedzaam en gelukkig in een droomboot je tussen het groene lover, ergens op een stille vliet. Toegang 14 jaar. \/OOR EEN GEHEEL uitverkochte zaal heeft gisteravond de Hoofd stad Operette het bekende zangspel „Ein Walzertraum" in de Leidde Schouwburg opgevoerd. Dit gezel schap beschouwt zich als de voort zetting van de voormalige Fritz Hirsch Operette en wanneer zy zich ooit de traditie van dit befaamde en semble waardig heeft getoond, dan is het wel in deze opvoering geweest. Er was klank en kleur, en was „Schwung" en vrolijkheid, schitte ring en fleurigheid van toiletten, er was de pittige muziek van Oscar Straus, er was geestigheid, opgewekte dans en een parelende lach. Kortom alle elementen waren aanwezig in een weldadige overvloed. In de loop der jaren is de „Wal zertraum" reeds enige malen in Lei den gespeeld. Het verhaal, dat *>r eigenlijk weinig toe doet, gaat over een Weense luitenant, die tegen zijn zin getrouwd is met een prinses uit het niet bestaande vorstendom Flau- senthurn. Hij voelt meer voor de knappe dirigente van het dansorkest, dat in de slottuin speelt, en het zou op een scheiding zijn uitgelopen als de prinses er niet .in geslaagd was haar man te heroveren mede dank het gezonde verstand van de knappe dirigente. De toestanden aan de hoven van de z.g. „Duodez-für- sten" rondom het jaar 1909 geven na tuurlijk een pracht gelegenheid tot GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris J. A. Dil te Zoeterwoude zijn gister te Lei den geveild: de huizen en erven te Leiden Vollebregtshof 1 en 3 en Vijfde Binnenvestgracht 4, resp. in i bod: 2.550.— 2.350.— en 2.600.— en zijn uit de hand verkocht. Burgerlijke Stand Geboren: Johnny zn van H. Heus en J. C. Selier; Jacobus zn van J. van Duijvenbode en R. van der Mark Jacoba Hendrika dr van J. van Gent en J. H. Mink; Gerardus Mar- tinus zn van M. van der Linden en D. van der Hoogt; Cornelis zn van J. Barnhoorn en M. Vooijs; Johanna dr van G. H. Frisse} en F. M. Kooi; Jansje Margaretha dr van J. Bro- kaar en K. Visbeen; Thomas Fran- ciscus Laurentius zn van J. L. Belt en H. M. Reimerink. Ondertrouwd: C. Woudt en J. M van den Berg; N. Boom en J. A. M. de Boer; G. J. Schoonwater en A. C. Ravensbergen; P. Smit en M Ben; A. Choufoer en W. J. de Ridder.- G. T. Huisman en A. J. Verduin; A. J. Rodenburg en C. C. de Groot; JJ. Siera en A. Colpa; A. Langeveld cn C. M. van den Bergh; N. van der Lin den en A. C. Stijlaart; J. A. Zirk- zee en A. Zandvliet; W. G. Zwetsloot en J. H. H. de Groot; J. B. Smits en C. Stouten; T. W. F. de Roode en E. Eradus; J. Rijsdam en C. v. Weeren; A. J. Zwartelé en M. P. Smeets; J. van der Mark en E. Klinkhamer; J. v. Baaren en W. v. Beyeren Bergen en Henegouwen. Agenda Leiden ZONDAG, 12 JANUARI. „De „Reisduif". Postduivententoon- stelling, Gebouw „Oosterkwartier", Borneostraat. Jeugdtoneel. „Dik Trom en zijn aap", Schouwburg, 2.30 uur nam. MAANDAG, 13 JANUARI. Jubileumviering r.k. lyceum „St. Bonaventura". Na Hoogmis in kapel (9 uur v.m.) feestelijk ontbijt. Jubileumviering r.k. lyceum „St. Bonaventura". Toneel-uitvoering „De Spooktrein", St. Antoniusclubhuis, 7.30 uur nam. K. O.-cursus. „De Godsdiensten der mensheid". Rijksmuseum v Volkenkunde, 8 uur nam. K. O. Amsterdamse kunstmaand orkest. Soloviolist. Wim Stenz. Stads gehoorzaal, 8 uur nam. Leidse Amateurfotografen. Leden vergadering. De Doelen 8 uur nam. DINSDAG, 14 JANUARI. St. Eloy. Adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Bel. Oude Singel 236. 7.30 8 uur nam. K.VJ\-afd. Leiden. Ledenvergade ring i.v.m. gemeenteraadsverkiezingen Jacobazaal „Den Burcht", 8 uur nam. Liederavond Jan Stipdonk. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. WOENSDAG, 15 JANUARI. Leidse Bond v. Volkstuinverenigin gen. Propaganda-filmavond. ,Den Burcht", 8 uur nam. K.A.B. Gewestelijke Kring Leiden. 3e Kaderforumavond winterprogram. „Leven of worden geleefd". Gebouw GEM. AANKONDIGING KIEZERSREGISTER De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat van heden af een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezersregister kan verkrij gen, waaruit hij kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. v. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Ledenvergadering, Gul den Vlies, 8 uur nam. K. O. Toneelgroep „Theater", Grote Hanzen en Kale Halzen, Schouwburg 8 uur nam. Archeologische lezingen. „De ge schiedenis van het leven op aarde", mej. G. E. de Groot, Ryksmus. v. DONDERDAG 16 JANUARI KA.V.-stad. Jaarvergadering. „De Harmonie", Breestraat. 8 uur nam. Leidse Schouwburgvereniging. Le denvergadering. Schouwburg, 4 uur VRIJDAG 17 JANUARI Gen. Nederland-Engeland. „Those angry young men" by Eric Gillett. De Doelen, 8 uur nam. Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. Dit weekend 11—12 ja nuari, zal de dienst worden waarge nomen door: dr Dijkstra, De Jong, Mastenbroek, Veldhuyzen, Van Win gerden. Doktersdienst Oegstgeest. dr. H. Varekamp en J. H. Meissner. Dienst der apotheken Avond-, nacht- en zondagsdienst van de apo theken. Leiden: Geopend: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Haven apotheek, Haven 18, tel. 20085. Oegstgeest: Geopend apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, telef. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Boerhaavezalen (Vrouvvenkerkrt. 12): Tentoonstelling van tekeningen, de school voor esthetische vorming. Werkdagen 2-5 en 7-9 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1958). Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Klokstoeg 25): Foto's van Erich Salomon Werk dagen van 2—5 uur (t.m. 18 jan.). BRAND OP SCHIP Gistermiddag te half vier is in de roef van het motorvaartuig „Hoop op Welvaren', toebehorende aaiv*de weduwe De Jager te Maarssen, brand uitgebroken. Het schip, dat met stukgoederen geladen was, be vond zich op dat moment op de Lek vlak bij de scheepswerf van de firma Van Loon onder Groot Ammers. De brandweer uit deze gemeente was snel ter plaatse en slaagde er in, in korte tyd het vuur te doven. De schade is belangrijk. Het schip is verzekerd. Lizzi Schöffmann en Jan Handerson in „Ein Walzertraum". allerlei grappen en kwinkslagen, welke aan het duo Otto Aurich en Frits Steiner wel toevertrouwd zijn. IJ ET SUCCES van deze opvoering lijkt ons ditmaal vooral gelegen te zijn in het stemmenmateriaal. Het gezelschap was extra versterkt door de medewerking als gast van Lizzi Schöffmann, een Weense operette ster van opmerkelijke grootte. Zij heeft een prachtige stem, maar wat voor een operette zo mogelijk nog meer waarde heeft: zij acteert ook buitengewoon knap en danst als de beste. Haar duet met Fritz Steiner was heel grappig en moest door en kele toegiften verlengd worden. Haar rivaal in de operette Rosy Parrish, als de prinses, gaf haar wei nig toe; ook zij was uitstekend op dreef in haar liedjes en acteerde met raffinement. Beide dames werden gesecundeerd door Jan Handerson, de jeune premier van het gezelschap, die zichzelf deze keer overtrof en zijn partij met enthousiasme mee zong. En dan waren er natuurlijk de „oude getrouwen", die aan het geheel de prettige sfeer van de operette ga ven, zoals Claire Clairy (die weer duchtig op de grote trom sloeg), Her man Valsner, Marga Graf, Walter Fein, Ad Heerings en vele anderen. Het orkest was onverwacht gehan dicapt door plotselinge ziekte van de dirigent Wilhelm Rettich. In zijn plaats dirigeerde Carlo Nini en door de medewerking van alle orkestleden zal men in de zaal weinig van de ver andering gemerkt hebben. De décors en costuums waren uiter mate goed Verzorgd, zodat het geheel die schittering vertoonde, welke bij de operette-sfeer onontbeerlijk is. Na afloop een langdurig applaus aan alle medewekenden. Ook in Leiden: Na besprekingen met mclkhande- laren in andere plaatsen, zoals Haar. lem, die onlangs de prijs van de fles- senmelk per liter met één cent heb ben verhoogd, heeft de gesaneerde melkhandel te Leiden besloten voorlopig prijsverhoging met één cent op literflessen melk en melk- produkten ongedaan te maken. Zij doen dit overeenkomstig het advies van het hoofdbestuur van de landelijke organisatie van melkhan delaren, die thans met de minister van Economische Zaken besprekingen voert over de winstmarge op melk en melkprodukten. Zij nemen ook in aanmerking, dat de minister op 10 januari een prijzenstop op consump- tiemelk en melkprodukten heeft af* geroepen. De huisvrouwen zullen dus weer de prijsbetalen, die op 31 december j.l. in rekening werd gebracht. Dit besluit geldt alleen voor Lei den en dus niet voor de niet-gesa- neerde buitengemeenten. Nieuwbouw Stationsweg Leiden, aanbesteed De architecten J. J. Splinter Jr. en R. van Straten tc Leiden, hebben namens de N.V. Het Motorhuis Mors singel 1B te Leiden onderhands aan besteed: het bouwen van een werk- plaats, magazijn en showroom met 6 galerijwoningen aan de Stations weg te Leiden. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: fa. Bik en Bree- develd te Leiden 472.000; N.V. Aanneming Maatschappij „Panagro" te Warmond ƒ462.500; N.V. Wer- ninks Beton Maatschappij te Leiden 436.855; A. C. v. d. Oever te Leiden 418.620; Gebr. Zitman te Zoeter woude 408.000; H. Korswagen en Zn. te Leiden ƒ403.800; fa. Jac. van Riet te Leidén 402.000; M. v. d. Bent en Zn., Wassenaar, ƒ389.000; Voordouw en Hoogstraten te Oegst geest ƒ371.500; A. Ph. Kuyl, Voor schoten, ƒ368.230; fa. Gesman en Zoetemeyer, Alphen aan den Rijn, 362.890; D. Versloot, Nieuwerbrug a. d. Rijn, ƒ361.900; N.V. Ingenieurs Bureau voor Bouwnijverheid, Haagse Schouw, Oegstgeest, ƒ350.900. De gunning is nog aangehouden.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3