DUINSTREEK RIJNSTREEK Korevaargaraoe Scherp 2kmesJe™,huió7 RECHTZAKEN Marktberichten ZATERDAG 11 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 HILLEGOM Bus tegen luxe auto Uit de Raadhuisstraat kwam een kleine vrachtaiuto in de richting van de Hoofdstraat, tegelijkertijd naderde vanuit de richting Leiden een luxe auto waarvan de bestuurder dacht dat de vrachtautobestuurder niet op tijd zou stoppen, ofschoon hij daar toe verplicht was omdat hij een voor- rangsweg naderde. Daarom stopte hij nogal onverhoeds en dit had tot ge volg, dat een bus van N.Z.H.V.M. die dicht achter de auto reed niet meer kon voorkomen dat de bus de ach terkant van de auto flink raakte. De vrachtautobestuurder kon dit al les rustig bekijken, want deze had op tijd voor het doorgaande verkeer gestopt. De justitie zal nu moeten uitmaken wie hier schuldig is. Oversteken is gevaarlijk Een wielrijder, die het verkeer had laten passeren, dat de Brouwerlaan in een van beide richtingen inreed, dacht dat de baan vrij was en stak over, maar voordat hij de overkant had be reikt werd zijn rijwiel aan de ach terkant geraakt en gekraakt. De schade werd onderling geregeld. Geb.: J. de Lange en M. van de Stolpe d; J. de Haas en A. E. Kor- tekaas d; D. Boon en J. Sekema d; D. C. W. Rooth en G. Blokker d; J. S Uitendaal en A, H. vam Haaster d; J. van der Ben en M. Aangeenbrug z; J. W. Lammerse en C. M. Pauw z. Ondertr.: S. J. van Maris en C. Ph. M. Kroon; St. M. van der Aarts en C. C. Seijssener; J. C. Lijten en C. P. M. van der Eist; W. Krieger en A. J. Jongejan; J. Blokker en J. Boogerd; LJ. A. Warmerdam en J. A. van Ger- ven. Getr.: G. van der Most en E. van de Water. DE KWAKEL Kath. Vrouwengilde. Het R.K. Vrouwengilde heeft in de grote zaal van Leenders donderdagavond weder om voor haar leden een contact- en ontspanningsavond georganiseerd. De belangstelling was ditmaal niet zo groot, doch het gure weer en mede de omstandigheid dat er ook deze avond voor de LTJ een avond was georganiseerd, zal wel parten hebben gespeeld. Van veel belang zou wezen als de verenigingen meer onderling contact met elkaar opnamen. Men zou dan gevrijwaard blijven van half gevulde zalen. Mevrouw De Rooy Willems sprak een kort openings woord tot de aanwezigen en bracht dank aan de medewerkers van de Ne derlandse huisvrouwenvoorlichtings- dienst, in samenwerking met welke deze avond werd gehouden. Doordat het wat laat was geworden, kwam de openingsfilm te vervallen. Er werden demonstraties gegeven met de Tornado melkkookpan. terwijl Van Wijk een show gaf met gebreide mo dellen. Tijdens de pauze kon men ge nieten van de geurige Honig's soe pen, terwijl hierna een film werd ver toond van Drietex' moderne was- methode, waaraan een reductiebon was verbonden. Als laatste volgde een muziekfilm van het Bachkoor van Bethlehem. Na afloop dankte de voor zitster met een kort woord en sprak de hoop uit, dat de v#lgende maal de toeloop .groter zou wezen. LEIDSCHENDAM Woningbouw. Het bouwen van 24 flatwoningen aan de Beethoven- laam, wordt onder architectuur van architect J. Liplaa te 's-Gravenhage voor eigen rekening uitgevoerd door de fa. A. Brandwijk en Zn. te Slie- drecht. Geboren: Johanna M. C. d. van J. A. Remeijsen en A. M. J Koelman; Nicolaas A. z. van J. C. Nieuwen- broek en A. C. van der Meer; Jaco- mina M. d. van J. W. de Ruyter en A. M. van Kampen: Gerardus N. M. •z. van P. T. Hilgersom en G. C. van Schie; Petronella B. M. d. van A. W. van Veen en J. M. Rombouts; Ber- nardus N. J. M. z. van L. T. Hooy- mans en B. E. J. Schrader; Jan C. z. van J. C. van den Houte en N. Lems. Ondertrouwd: Leonardus C. van Heijningen te Schiedam en M. J. van der Meule; Adrianus W. Veelenturf en Mathilda J. M. de Vet. Getrouwd: Karei P. etersen en Pe tronella A. van der Lee. Overleden: Janna Fokkens oud 70 j. echtgenote van E. Kriege; Louis W. Muller oud 70 j. echtgenoot van F. M. Bijsterveld N00RDWIJK Bonte avond Melodia. Het ac cordeonorkest „Melodia", onder lei ding van haar dirigent, de heer H. Doove, heeft zich in de loop der ja ren een goede naam verworven en weet deze ook op goede wijze te handhaven. Het beste bewijs hiervan is het uitstekend geslaagde optreden in hotel Royal voor leden en dona teurs. De muzieknummers werden afgewisseld door een praatje en een liedje van Arie Westgeest, enkele schetsjes door leden van het orkest en andere attractieve nummers, zo dat gesproken kan worden van een kunstvolle en aangename avond. Ge zien het grote succes bij dit eerste optreden kan men ervan verzekerd zijn, dat a.s. donderdagavond bij het tweede optreden in Royal wel geen plaats onbezet zal zijn. Bridgecompetitie. De uitslag van de parencompetitie van de brid geclub Noordwij k, gespeeld in Café Flora, is als volgt: 1. v. Kampen Kaptein; 2. echtpaar Rijnbende; 3. echtpaar Den Haan; 4. H. v. d. Voort A v. d. Holst; 5. L. v. d. Holst— J. Vink; 6. Marianov. Egmond; 7. De WinterBakker; 8. Hoogervorst Beugelsdijk. Dammen. Voor het eerst nam de damvereniging „Noordwijk" deel aan het Vierdorpentournooi, waarbij het tevens gaat om het kampioen schap van de bollenstreek. Deze eer ste strijd werd aangebonden tegen Hillegom, bij een stand van 108 in het voordeel van Noordwijk, moest de partij J- WeijersK. Terveen worden afgebroken. Als Terveen kans ziet om het ontbrekende puntje op zijn naam te zetten, is deze in zet voor Noordwijk succesvol. Tafeltennis. De tweede helft van de competitie heeft de r.k. tafel tennisclub TOV in haar hoogste ge lederen met succes ingezet. Het 1ste damesteam won met 82 van Avan ti, het le herenteam bond PTT uit Leiden aan zijn zegekar en wist hierdoor het ongeslagen record te handhaven. Het 2e team verloor ech ter met 64 van Reflex. Het pro gramma voor de komende week is: woensdag TOV 2Sparkler 2; zater dag TOV 3Batswingers 8. Uitwed strijden: maandag SparklerTOV 1 (dames), Reflex 2TOV (heren). Medische dienst. De zondags dienst zal worden waargenomen door dr. J. van Nes, tel. 2405. De Duin rand-apotheek is geopend van 121 uur en van 56 uur. Voor spoed gevallen doorlopend. Loop der bevolking. De aanwas van de bevolking in onze gemeente is in 1957 slechts gering geweest. Het aantal bewoners per 1 januari 1947 bedroeg 18.087 en per 1 januari 1958, 18.175, alzo een vermeerdering van 88. De grootste oorzaak van deze geringe aanwas moet gezocht wor den in het feit, dat er 140 personen meer vertrokken dan er zich vestig den. Het gedetailleerde overzicht luidt als volgt: geboren 175 mann. en 194 vr. pers., totaal 369. Over leden 47 mann. en 94 vr., totaal 141, geboorte overschot 228. Ingekomen 353 mann. en 654 vr., totaal 1007 Vertrokken 445 mann. en 702 vr., to taal 1147, vestigingstekort 140. Het totaal aantal inwoners per 1 januari 1957 was 8517 mann. en 9570 vr., totaal 18.087 en per 1 jan. 1958 8553 mann. en 9622 vr., totaal 18.175. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat onze gemeente 1069 meer vrouwelijke dan mannelijke bewoners telt, hetwelk hoofdzakelijk neerkomt op de be woonsters van Sancta Maria. N00RDWIJKERH0UT BOUW ULO-SCHOOL GEGUND Architect A. A. Wiesman te Utrecht heeft namens het R.K. Schoolbestuur het bouwen van een u.l.o.-school in het uitbreidingsplan na onderhandse aanbesteding gegund aan de laagste inschrijver de firma G. A. Baaten te Leidsdhendam. Loop der bevolking Bedroeg het aantai inwoners van Noord wij - kerhout op 1 januari 1957 10030, een jaar later was dit aantal gestegen met 227 personen en kwam op 10257. Een jaar geleden waren er 1094 man nen meer dan vrouwen. Thans be draagt de mannelijke meerderheid 1099. In 1957 werden 231 baby's ge boren, 3 minder dan in 1956. Er moesten in dat jaar 87 overlijdens akten worden ingeschreven. Het aantal nieuwe vestigingen bedroeg 551 personen en 468 personen ver trokken uit Noord wij kerhout. Er werden in totaal 89 huwelijken ge sloten er behoefden geen echtschei- dingsvonnissen te worden ingeschre- G. VERBERG Korevaarstraat 43 Leiden. Tel. 23730 Advertentie baan met twee parallelwegen krij gen. De spoorwegovergang zal worden herzien en krijgt een hoofdrijbaan met een parallelweg; de overweg zal worden voorzien van halve bomen en tussen de spoorwegovergang en de Wijngaardenlaan wordt een nieuw wegdek aangelegd. Het verkeer van uit Wassenaar naar Voorschoten is thans nog genoodzaakt voor het laat ste deel gebruik te maken van de oude Papenlaam; bovendien is de uit. monding van deze Papenlaan op de provinciale weg door Voorschoten voor *t verkeer niet van gevaar ont bloot. De nieuwe toestand zal dan ook een aanzienlijke verbetering beteke nen. Medische zondagsdienst. Dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 2527. Voor de zuster, Gezondheidscentrum, Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. VOORHOUT Doktersdienst. Zondag 12 jan. a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. J. v. Nes, Sassen- heim, teL 7118 en dr A W. Bots, Voorhout, tel. 7393. De zondagsdienst gaat in zaterdags 3 uur n.m. WARMOND Doktersdienst. Zondag 12 jan. a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. J. v. Nes, Sassen- heim, tel. 7118 en dr A. W. Bots, Voorhout, tel. 7393. De zondagsdienst gaat in zaterdags 3 uur n.m. POTLOOD en GEEST Oplossing no. 507. Horizontaal: 1. neep, 3. spijs, 5. ram, 7. Bober, 9. hor, 11. teems, 13. per, 15. ree, 16. nadir, 18. sta, 20. agent, 22. Eli, 23. edel, 24. sein. Verticaal: 1. noch, 2. pro, 3. smeer, 4. soos, 6. abt, 7. Breda, 8. Reest, 10. opa, 12. met, 14. rigel, 16. Nice, 17. rel, 19. aren, 21. nis. 0EGSTGEEST Bouwopdracht aan Oegstgeestse firma Het architectenbureau W F. van Bodegraven en Ir A. H. A. Koets te Amsterdam heeft namens de woningbouwvereniging „Eigen Haard" te Amsterdam, het bouwen van 328 woningen in Slotervaart ge gund aan de firma Voordouw en Hoogstraten alhier en Muis en de Winter N.V. te Rotterdam. SASSENHEIM Doktersdienst. Zondag 12 jan. as. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. J. v. Nes, Sassen- heim, tel. 7118 en dr A. W. Bots, Voorhout, teL 7393. De zondagsdienst gaat in zaterdags 3 uur n.m. Geb.: Rob z. v. H. le Mair en A. K. Vis. Getr.: J. G. van der Horst en C. M. C. Langeveld. VOORSCHOTEN Omlegging verkeer aanbesteed De aanleg van het nog ontbrekende gedeelte van de nieuwe verbinding Voorschoten Wassenaar is thans aan. besteed en zal nog dit jaar worden uitgevoerd, aldus de ANWB. Het betreft hier het gedeelte tus sen de spoorwegovergang en het kruispunt van de Wijngaardenlaan, die de traverse door Voorschoten vormt De Wijngaardenlaan wordt provinciale weg en zal een hoofdrij- WASSENAAR Groot Oranjebal met „The Dixie land Pipers". Dit jaar zal voor het eerst ter gelegenheid van de ver jaardag van onze kroonprinses HKH Prinses Beatrix op vrijdag 31 jan. a.s. een groot „Oranjebal" worden georganiseerd in het Verenigingsge bouw aan de Kerkstraat, door de Wassenaarse oranjevereniging. Het bekende dansorkest „The Dixieland Pipers" onder leiding van Eric Krans zal de dansmuziek verzorgen. Deze avond, welke van 8 uur tot 1 uur zal duren, zal voorts worden geleid en opgeluisterd door de bekende Was senaarse internationale variété-artist Nichols, die met nieuwe nummers en attracties zal optreden. In verband met de grootte van de zaal zal een zeer beperkt aantal kaarten beschik baar worden gesteld, die in voorver koop verkrijgbaar zullen zijn. Parkeerterrein op Duindigt. - Voor de aanleg van een parkeerterrein op de tot de renbaan Duindigt behoren de grond is het nodig, een deel van de Zijlwatering ter plaatse te dem pen. B. en w. hebben^ in verband hiermee de. eigenaren van Duindigt mevr. Burgerhout-Jochems en mr. H. Jochems voorgesteld, het be nodigde perceel te kopen. Het meet 2415 m2. en b. en w. hebben een verkoopprijs vastgesteld van 25 cent per m2., met welke prijs de eigena ren akkoord zijn gegaan. Aan de raad wordt voorgesteld, tot verkoop over te gaan. Geboren: Petrus Florentius Johan nes zn van J. M. de Koek en V. E. M. Nieboer. Petronella Centina dr v. H. v. Dijk en A. Blom. Ellen Marga- retha dr van K. Donkers en J. M. Dekker. Veronica Maria dr van J. N. C. T. va nder Erve en M. M. Ro- henkohl. Elisabeth Gerardina Maria dr van J. D. Hendriks en A. J. Laar man. Brigitta Hendrika dr van A. P. Parlevliet en A. P. C. Knijnenburg. Ergelbertus Adrianus Maria zn van G. A. Bakker en E. J. T. van Leeu wen. Ondertrouwd: I. J. G. Alons en F. A. J. van Duinen. J. G. Zandvliet, Oegstgeest en C. H. M. van den Berg B. H. Kühne, Voorburg en M. Kraay. Gehuwd: G. F. van Citteren en L. Bouma. B. J. A. C. M. Heijmeijer en J. C. M. Jurgens. A. C van der Pauw en G. S. van Hemert. J. Konijn en W. Kramer. Overleden: A. W. van Ruiten 83 jr. J. A. Eversen 81 jr. M. H. H. Splitter 64 jr. E. D. van Minos 61 jr. F. J. Smulders 58 jr. H. C. Verdouw 57 jr. Z0ETERMEER „Kunst en Vriendschap". In het Spaarbankgebouw hield het Fanfare corps Kunst en Vriendschap haar jaarvergadering waarvoor van de zijde der leden grote belangstelling bestond. De voorzitter, de heer Ver- meij sprak hierover zijn grote tevre denheid in zijn welkomstwoord. Van onenigheden in de vereniging is dan ook allerminst sprake. De vereniging is kerngezond en floreert best. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer Brinkma, werd onder dank zegging aanvaard. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren Vermeij en M. v. Vliet herkozen. In de be- staande vacatures werd voorzien door 1 de verkiezing van de heren P. Riet kerk en C. Hokke. Na bespreking werd besloten de jaarlijkse uitvoe ring te doen plaats vinden op woens dag 12 februari a^. Ook werd beslo ten lid te worden van de Ned. Unie voor harmonie- en fanfaregezelschap pen. Aan het te houden concours te Baarn op Hemelvaartsdag zal worden deelgenomen. Op een vraag uit de vergadering of het corps zich niet meer aan de ingezetenen moet vertonen werd be sloten om tweemaal per maand een mars door het dorp te maken en enige openluchtconcerten te geven. Als laatst punt werd besloten de muziektent te verbeteren als de geld. middelen zulks veroorloven. Het deed de voorzitter genoegen te kun nen mededelen, dat de belangstelling voor het fanfarecorps groot is. Niet minder dan 12 nieuwe leden hebben zich aangemeld. Onder leiding van de energieke dirigent van het corps, die er nog lang niet aan denkt afscheid te nemen van deze bloeiende vereni ging, gaat Kunst en Vriendschap zich klaar maken voor de jaarlijkse uit voering. In de gehouden bestuurs vergadering werden de functies als volgt verdeeld: voorzitter de heer Vermeij; secretaris P. Rietkerk, Mo lenstraat 64; penningm. C. Hokke; commissarissen S. Adegeest en M. v. Vliet. Feestmiddag Ouden van Dagen. Gistermiddag werd in de grote zaal van Ons Genoegen een feestmiddag gegeven voor de Ouden van Dagenden. van Zoetermeer. Deze middag werd A ^iï^uip^ienUy^rde1^1 V OOT honderd iaar zamenbjke Vrouwenver. van' Zoeter meer omvat. Dat deze middag een groot succes is geworden is mede te danken aan de heer A. v. Fraassen, die geheel belangeloos voor deze middag zijn zaal ter beschikking stelde aan het V.V.H. en aan fabrie ken en instellingen, die voor de nodige versnaperingen en tractaties hebben gezorgd. De vrouwelijke verenigingen heb ben het zich als een eretaak aange rekend, alles in het werk te stellen om deze middag te doen slagen. De voorzitster van 't V.V.H. heette de bejaarden, die in groten getale waren opgekomen hartelijk welkom en gaf een korte uiteenzetting over het doel en werk van het V.V.H. Hierna was het woord aan mevr. A. D. v. Velzen-Peterse, die als een ge boren conferencière de verschillende programmapunten aankondigde en het verloop van de middag regelde. Het zou ondoenlijk zijn alle pro gramma punten te behandelen. Vol doende zij op te merken, dat elke Vrouwenvereniging het beste heeft gegeven, wat zij geven kon. Het was een middag van ernst en humor, die door de bejaarden zeer op prijs ge steld werd. Als te doen gebruikelijk werd er ook een gratis verloting ge houden, waarvoor vele prijzen waren aangekocht. Na afloop van de middag heeft de voorzitter van de Bond van Ouden van Dagen hartelijk dank ge bracht voor de gezellige middag, waarover nog lang gepraat zal wor- Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 11 Januarij 1858. Amsterdam. In de gewone vergadering van de Kon. Acade mie van wetenschappen bragt de commissie voor de daling van den bodem van Nederland rap port uit over eene in haar han den gestelde brief van den hoofd-ingenieur Begerinck, om trent eene nabij Katwijk te plaatsen getij-meter. 's-Gravenhage. De gezond heidstoestand van Casragas blijft steeds gunstig. Op 20 Nov. is aldaar de Riga binnengeko men met een transport van 50 man troepen. De bevelhebber had veel te klagen gehad over het gedrag dier manschappen. Eenigen der militairen zijn voor den krijgsraad getrokken wegens poging tot vergiftiging, door luciferskopjes in de thee. oabyderm-zeep Advertentie. ALPHEN AAN DEN RIJN Beb.: Jan Johannes z. v. W. v. d. Stouwe en H. C. van Schaik; Willem z. v. W. Koppe en G. van Stuiven- berg; Cornelis Adrianus z. v. C. de Haan en L. de Vries; Gerardus Adri anus z. v. T. Keijzer en A. G. de Jong; Gerarda Alida d. v. C. Slof en J. Bouer. ondertr.: Jacob J. Huisman 52 jr. en Lena P. Zweistra 49 jr. Getr.: A. C. van Gog en D. Koren; J. Th. de Jeu en M. J. van Dijn; W. Wigigemansen en W. van Leeuwen; J. Boksel en N. M. v. d. Gaag; P. W. van Klaveren en W. J. Verkade. Overl.: Wilhelmina J. Zijerveld, 46 jr; Jan Sonneveld, 82 jr. Volleybal. De Volleybalwed strijd voor de competitie, tussen NVC I (Noordwijk) en PSVA II (Alphen aan den Rijn) eindigde in een 2-2 stand. De games zijn 3-15, 15-7 9-16, 15-18. LEIDERDORP Geb.: Johanna Cornelia, d. v. P. J. Andrik en C. F. Gressie; Jeroen, z. v. A. Colijn en C. C. v. Duijn. Getr.: A. Ba velaar en A. M. Turk. OverL: Paulus Zwaan, 49 jr. echt genoot van M. v. Tol. NIEUWKOOP Gezellige feestavond van de LTB Gisteravond had de LTB zijn jaarlijkse gezellige samenzijn, dat evenals vorig jaar voorafgegaan werd door een toneeluitvoering van de LTJ en LTM. Na het succeg van toen, waren we benieuwd, hoe ze het er deze keer af zouden brengen. Opgevoerd werd een vrolijk blijspel „Papa mag het niet weten" van Bert Peets in drie bedrijven, 't Is een echt leuk en vlot gespeeld stuk waarom telkens hartelijk gelachen werd. In dergelijke vrolijke toneel stukjes komen natuurlijk altijd al lerlei schromelijke vergissingen voor en misverstanden, die het publiek wel door heeft, maar die de spelers nog niet snappen en die aanleiding geven tot allerlei koddige situaties De aanwezigen hebben zich kostelijk vermaakt. Zondagavond geeft de to neelgroep een heropvoering voqt het publiek. Wie eens een zorgeloze en amusante avond wil hebben, ver- zuime niet deze voorstelling, die we van harte aanbevelen, te gaan zien. Men zal er geen spijt van hebben. De heer Van Geens had wederom de regie in zijn kundige handen, terwijl de grime van de heer v. Heeke keurig was verzorgd. Redder gehuldigd In augustus van het vorige jkar reed de auto van een Rotterdamse tandarts langs de Korte Ziende in de vaart. De heer Joh. Vork uit Noorden, die tevens reserve wachtmeester is van de rijkspolitie en die juist op dat mo ment passeerde, heeft zich bij het redden van de inzittenden zeer kor daat gedragen. Gisteravond werd hij op het groepsbureau alhier, in het bijzijn van burgemeester M. P. van der Weyden door overste Van Gorkum uit den Haag voor zijn moedig optre den gehuldigd en werd hem een oor konde met een tevredensverklaring overhandigd. Scbaken, NieuwkoopBoskoop H] De overwinning op Boskoop ni is niet zo gemakkelijk behaald als sommigen, overmoedig geworden na de vorige successen, wellicht ge dacht hadden. Even had het er de schijn van, dat de Boskopers een voudig onder de voet gelopen zou den worden, want binnen een half uur hadden Vijfhuizen, Teunissen en De Troy hun tegenstanders W. Nieuwerf, C. Slingerland en W. J. Spaargaren vry gemakkelijk van het bord gespeeld. Maar anderhalf uur later kon er nog van alles gebeuren. Weliswaar forceerde Joop Schuur man met groot overwicht van vrij pionnen een keurige winst tegen L. Brand, maar de dokter kreeg de ge wenste aanval niet verloor de kwa liteit en moest toen tegen P. Slin gerland al spoedig de vlag strijken. Tegelijkertijd ploeterde P. Ver- kley moeizaam rond door een zware stelling, struikelde en verloor zijn party tegen W. Geers. Ook Ruiter- man ging het niet best, toen hij een voor de hand liggende voortzetting verzuimde, daarna een loper verloor en daarmee de partij tegen T. v. d. Nieuws van Alphens bouwpastoor Uit Oegstgeest een giro van 20 er nog twee mooie cingels en uit Al phen 2.50. Heel hartelijk dank aan de weldoeners. Pastoor, u moet iets concreets vra gen, dan weten de mensen waar hun geld aan besteed wordt; dit is een goede raad van een pastoor in ruste. En hij heeft gelijk! En weet u nu wat ik zo graag zou willen hebben in de kerk? Een mooi schilderij van Maria van Altijdduren de Bijstand. De devotie tot de H. Moeder Gods onder deze titel is diep ingeworteld in de harten van ons katholieken. Zo velen hebben bij haar troost gevonden, zovelen bidden nog even bij haar voordat zij de kerk verlaten en weer naar huis gaan. Ja dat is toch wel een gave waard. Ik zie het al hangen achter in de kerk. Een schilderij, een geschenk van velen uit het Rijnland, waar de Moeder van altijddurende bijstand zo vurig wordt vereerd. Nieuws over de bouwvergunning is er nog niet maar we geven de moed niet op. Misschien is de ver gunning er al als U dit leest! Hartelijk dank aan allen. A. GROEN, bouwpastoor Berg. D. v. d. Laan echter kwam met zijn tegenstander P. v. d. Tol na zeer behoedzaam spel van weers kanten remise overeen. Ook P. de Rooy kon na een zwaar beleg de vij andelijke stelling niet doen kapitule- ren, daar zijn tegenstander D. Lonk huizen telkens net weer de enig juiste zet kon vinden en ook dit werd remise. Zo werd de eindstand 54 voor „De Nieuwkoopse Toren De partij van Jan Verwey aan het eerste bord tegen Th. Radder wordt opgestuurd, maar is voor Verwey minstens remise, waardoor in ieder geval de wedstrijd voor Nieuwkoop, zy het moeizaam, gewonnen is. De laatste wedstrijd tegen Bos koop 2, eveneens thuis, op 27 febr. zal wellicht beslissend zijn voor het kampioenschap. Geboren: Antonius Johannes zn v. A. W. van Tol en M. T. Hoogervorst. Antonia Petronella Maria dr van L. T. v. d. Helder en C. Kwakkenbos. Petrus zn van A. v. d. Wilk en B Kranenburg. Yvonne Helena dr van G. Sanders en T. Kranenburg. Johan nes Petrus zn van L. J. Kranenburg en W. Hunink. Gehuwd: M. Hoogerwerf 26 jaar te Kamerik en A. M. de Beer 21 jr. Z0ETERW0UDE Een Europa-straat? Nieuwe provinciale weg) Nu de nieuwe provinciale weg, vanaf Cronestein tot aan de Miening gereed gaat komen en binnen afzien bare tijd in gebruik zal worden ge nomen zal aan deze straat een naam gegeven moeten worden. B. en w. wij zen in het desbetreffend voorstel op een schrijven van de minister van Binnenlandse Zaken van 29 dec. 1957, waarbij de aandacht wordt gevestigd op de resolutie Raadgevende Verga dering van de Raad van Europa waarbij een beroep wordt gedaan op alle gemeenten, te tonen dat zij de idee van Europese eenheid voorstaan. Hiervan kan worden blijk gegeven door de naam „Europa" te verlenen aan een plein of straat. B. en W. kunnen zich met de in de resolutie neergelegde gedachte volko men verenigen en stellen voor ge noemde straat de naam te geven van „Europastraat". Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergadert op woensdag 15 januari a.s. n.m. kwart voor acht. De agenda bevat o.m. behandeling van het ontwerp structuurplan voor „de Leidse agglomeratie". Voorts o.a.: Voorstellen van B. en W. tot verhu ren van grond aan J. Slingerland; het toekennen van een huurcompensatie aan het gemeentepersoneel over 1958 afwijzend te beschikken op een ver zoek om subsidie van het bestuur van opvoeding; het geven van de naam „Europastraat" aan de nieuwe pro vinciale weg; intrekking van het raadsbesluit van 27 nov. 1956 waarbij medewerking werd verleend tot de bouw van 29 woningwetsaanvra^en door de R.K Woningbouwvereniging en het verlenen van medewerking voor de bouw van 12 woningen; voor stel met betrekking tot het leggen van een gemeenschappelijke aanvoer- leiding voor de drinkwatervoorzie ning van Leiderdorp en Zoeterwou- de; bespreking verbetering Zuid- buurtseweg vanaf het Graalhuis tot de Geerbrug; voorstel van B. en W. tot aankoop van grond van W. C. de Groot voor woningbouw. HAAGSE POLTIERECHTER. ONDER DRANKINVLOED. .Een week gevangenisstraf vorderde de officier van justitie bij de Haagse politierechter tegen de niet-versche- nen landarbeider uit Rijnsburg, die onder drankinvloed in Katwijk op een bromfiets had gereden. Het vonnis van de politierechter luidde: een week voorwaardelijke ge vangenisstraf met drie jaar proeftijd en 40, boete of tien dagen. LOPER LIEP MET 400.— WEG. De officier van justitie bij de Haag se rechtbank eiste donderdagmiddag acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk en voor- waardelij ke terbeschikkingstelling van de regering met toezicht tegen een 23-jarige machinaal houtbewerker uit Oegtgeest. Deze had in september j.l. als loopknecht bij een firma te Leiden een bedrag van 400, dat hij geïnd had, niet afgedragen maar was er van in een hotel gaan logeren. De verdachte had namelijk ruzie met zijn ouders gehad en had het huis moeten verlaten, zodat hij geen dak boven zijn hoofd had. Een rapport vermeldde dat verdach te meestal met ruzie uit zijn baantjes was vetrokxen. Hij laat zich in het algemeen niet veel zeggen. Verdach- tes denkvermogen is traag. Hij is op de grens van debilitas mentis, en ver minderd toerekeningsvatbaar. Aldus het rapport. Verd.'s raadman schetste de om standigheden waaronder verdachte de feiten had gepleegd. Hij was hui verig voor een voorwaardelijke terbe schikkingstelling. De officier van jus titie merkte nog op, dat in januari vo rig jaar verdachte voor soortgelijke feiten is veroordeeld. Uitspraak 23 januari. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 jan. Groente Waspeen export 23.00 37.00; waspeen binnenland A 34.50 waspeen binnenland B 10.0017.00; gele kool 6.508.10; groene kool 7.30 10.80; boerenkool 14.9015.10; rode kool 6.4013.00; spruiten A 34.00 58.00; spruiten B 15.0023.00; uien 7.5015.00 p. 100 kg. Uien geschoond 60.00; kroten 9.0012.50; knolselde- rie 17.0020.00. Aanvoer waspeen 50.000 k.g. R.A.VEEN, 10 jan., Bloemen Freesia's 4155; Blauwe Druifjes 13 24; Narcissen: Early Glorie 3243; Fortuna 3839; Carlton 3243. Tul pen: Krelage 4159; Wintergold 39 63; Rose Copland 85111; v. d. Eerden 8389; Sulpter Triumph 68 92; Scarlet wonder 4757; White sail 5884; Hillegarde 5063; Crown Imperial 5364; Early Queen 44 Pyquante 98107; Preludium 70 I Lustige Witwe 7690; Paris 1.00; Christmas Gold 4952 per bus. Am. Anjers 1222 per stuk. TER AAR, 10 jan. Groente Wit lof 1 0.42—0.55; idem 2 0.28—0.42; idem stek 0.040.18; glasandijvie 0.47 0.63; idem B 0.32; spruiten 0.35 0.48; idem B 0.210.28; uien 0.07 0.08; idem nep 0.03; kroten 0.03; prei 0.22 alles per kg. Knolselderij 0.12 0.19 per stuk. Selderij 0.07 per bos. Boerenkool 0.800.90 per kist. VINKEVEEN, 10 jan., Groente Andijvie 5357 ct per kg; prei A II 1719; waspeen A II 16; witlof A I; witlof All 49—61; witlof BI 56—58; witlof Bil 4256; peterselie 1326 ct per bos; selderij 1228. LEEUWARDEN. 10 jan. Zuivel Gouda Volvet 1.90—1.91, Edammer 40+ 1.74—1.75, Broodkaas 40+ het Ned. Centrum van onderwijs en 1.761.77. Stemming goed.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2