DUINSTREEK Oogstdankdag L.T.B. -L.T.J.-L.T.M. Oegstgeest - Warmond - Sassenheim LEUNE VRIJDAG 10 JANUARI 1958 DF LE1DSE COURANT PAGINA 5 HILLEGOM ZINK WOEI VAN HET DAK. Toen de loodgieter L. alhier bezig was met werkzaamheden en aan het dak van de nieuwe Julianaschool ont glipte aan de handen van een der werklieden een stuk zink. Dit werd door de krachtige wind opgenomen en kwam op het schoolplein terecht waar een aantal, schoolkinderen speelde. De 8-jarige de J. kreeg het stuk zink op zijn hoofd en pols waar door hij een diepe snijwond aan zijn hoofd kreeg en aan zijn pols. Een pees werd doorgesneden. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. Een zwervende jongen. Toen donderdagavond door de politie een 15-jarige jongen werd aangehouden omdat hij op een fiets zonder licht reed, werd het door hem geuitte ver haal nogal fantastisch gevonden en vond de politie daarin aanleiding hem mee te nemen naar het bureau. Na ingewonnen inlichtingen in zijn woonplaats, Den Haag, bleek dat hij daar werd vermist. Hij was thuis weggelopen omdat hij een standje had gekregen vanwege het feit, dat hij de school, waar hij volgens zijn ouders alle dagen trouw de lessen volgde, reeds geruime tijo niet had bezocht. Aanrijding. Een vrachtauto die op de Stationsweg langzaam in de richting van het station reed, werd gepasseerd door een wielrijder en een bromfietser, die naast elkaar de^£ manoeuvre uithaalden. Juist toen zij naast genoemde vrachtwagen waren gekomen, stak deze zijn lin ker richtingaanwijzer uit en reed meteen naar links tegen de wielrij der op en deze op zijn beurt raakte de bromfietser. Deze laatste kwam met zijn hoofd op de punt van een hek terecht en beliep een hoofdwon de; de wielrijder kreeg een klap van het stuur tegen zijn buik en klaagde over pijn. Gelukkig waren zij dicht bij de woning van dokter Wijkmanr, die ze in zijn woning zodanig op knapte, dat zij naar hun woning konden worden vervoerd. KATWIJK Bevolking. Per 1 januari 1.1. tel de de gemeente 27933 inwoners. Op I januari 1957 bedroeg dit aantal 27143 zodat het aantal inwoners in 1957 is toegenomen met 790 perso nen. Over de beide dorpsdelen ver deeld waren deze cijfers: voor Kat wijk aan Zee 21013 en voor Katwijk aan den Rijn 6920. Med. dienst. Voor de patiënten van de doktoren E. E. van der Laan, J Bergman en H. M. Hueting wordt de zondagse dienst van Katwijk, Val kenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter E. E. van der Laan, Ra penburg 1, tel. 2810. KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd. Voor het Nederlands Associatiediploma Boekhouden is geslaagd de heer J. A. W. v. d. Ak ker alhier. Hij werd opgeleid door de R.-K. Handelsavondschool! LEIDSCHENDAM De zondagsmissen in de St. Jozef kerk. Pastoor Buys heeft j.l. zon dag medegedeeld dat er verandering zou komen in de tijden waarop op de winter-zondagen het mishoren kan plaats hebben. Uit een nader over leg met parochianen heeft pastoor Buys van het voornemen afgezien. De H.H. Missen zullen zoals voorheen plaats hebben om 7 u., 8.15, 9.30 en II uur. Daar gebleken is dat de Mis van 11 uur overbezet is zal voortaan ook nog om 12 uur een H. Mis ge lezen worden zodat met ingang van a.s. zondag 5 H.H. Missen gelezen zullen worden. LISSE RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand december 1957 is op het postkantoor te Lisse bij de Rijkspostspaarbank ingelegd een bedrag van 50.141,91 en uitbetaald ƒ53.501,54. Doktersdienst. Dr. J. M. v. Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. N00RDWIJKERH0UT Accordeonorkest Melodia. Het Noordwijkse accordeonorkest „Melo dia" heeft zijn jaarlijks concert weer gegeven in hotel v. d. Geest. Onder leiding van de heer H. Doove hebben de jeugdige accordeonisten weer een uitgebreid en gevarieerd programma ten gehore gebracht en bewezen, dat het zeer wel mogelijk is om lichte muziek op een zeer populair instru ment als de occordeon serieus te be oefenen. Een aantal bekende melo dietjes op het gehoor leren spelen lijkt ons niet zo'n kunst, maar om in zo'n accordeonorkest te spelen, waar bij men muziek moet kunnen lezen en alle aanwijzingen van de dirigent stipt moeten worden opgevolgd en men zich geen enkele vrijheid in het rithme kan permitteren, dat vergt heel wat meer. Maar dat heb ben de jongelui er gedurende het jaar kennelijk voor over gehad, want wat zij tijdens het concert presteer den, mocht gehoord worden. Het or kest trad gedurende de avond drie maal op, eerst met 6 nummers en na de pauze nog tweemaal met telkens 2 nummers en mede dank zij de be kwame leiding van de heer Doove werden ook de moeilijke nummers als Hochzeit der Winden en het 2e num mer na de pauze, waarvan de naam bij de aankondiging helaas niet goed verstaan kon worden, zeer goed ge speeld. Het helaas deze keer weinig talrij ke publiek toonde zich zeer inge nomen met de prestaties van het or kest en toonde zijn bijval ondubbel zinnig. De muzikale nummers werden door enige schetsjes, ten tonele gebracht door enkele leden van het orkest met medewering van de heer Crama. Met dwaasheden wisten de spelers de lachspieren danig los te werken. Een zeer geslaagde afwisseling bo den ook de Electric Boys uit Leiden met hun stoere acrobatiek. Deze po tige en tevens lenige lieden met hun vaak gedurfde toeren, welke zij zo rustig en vol zelfvertrouwen zonder enige overdrijving naar de show uit voerden, zijn evenals het orkest ze ker een volle zaal waard. Arie Westgeest, vroeger dé man van de Melodia-avonden, kwam enke le keren voor het doek met een praatje en een liedje. Bridge-nieuws Na de tweede ronde is de stand in de onderlinge competitie van de bridge-club „Het Juiste Bod" als volgt: Groep A: 1. D. ZoetendaalG. Gistermorgen 9 uur was de paro chiekerk van Warmond gevuld met leden van de L.T.B., L.T.J, en L.T.M. van Oegstgeest, Warmond en Sassen heim. De plechtige H. Mis werd op gedragen door de kapelaans der drie parochies. Kapelaan Loos hield de predikatie, waarin hij uiteenzette hoe zich de dank uitte van de zo nauw aan de natuur verbonden land- en tuinbouwmensen. Bij de offerande werden op een versierde baar de offergaven, bestaande uit land- en tuinbouwprodukten naar voren ge bracht. Deze zullen worden uitge deeld aan zieken en bejaarden van Oegstgeest. De geldelijke offers wor den verdeeld over de parochies. Onder de H. H„ Mis naderden al len ter H. TafeL Om half elf vond in hotel „De Zon" een feestelijk ontbijt plaats. De heer Vergeer, distr. voorz. van L.T.B. sprak woorden van welkom aan de zeer velen die aan de uitnodiging ge hoor hadden gegeven. Spr. was dank baar over het afgelopen jaar al was er ook wel reden tot kritiek. Wij moeten verder zien dan onze eigen kring. Een groot deel van de wereld bevolking lijdt gebrek. Daarom moe ten wij dankbaar zijn dat wij ons eigen brood kunnen verdienen. Da gen als deze leggen een hechtere band en geven ons weer energie. Samen kunnen wij veel bereiken. Nieuw. Rector Vester sprak hierna over het onderwerp „Een nieuwe tijd, een nieuwe mens". We leven in een gees telijke crisis. Men wil vrij zijn» zon der gebondenheid. Men zegt, dat wij in een periode van verval leven. Het is niet waar. De jeugd zoekt naar nieawe waarden en naar herwaarde ring van oude waarden. Hierbij moe ten de ouderen hen de helpende hand toereiken en hen terzijde staan. De ouderen moeten durven het goede van deze nieuwe tijd te erkennen en te waarderen. De jeugd streeft naar zelfstandigheid Dit is goed en ge zond In al het nieuwe zit ook het goede. Zelfs de „Rock and Roll" is goed De zelfstandigheid wordt hier in uitgeleefd. Zeker kan men overal excessen in zoeken en vinden. De jeugd vraagt niet om inmenging b.v. NIEUWKOOP Kleuterbureau De voorberei dende werkzaamheden voor een Wit Gele Kruis-kleuterbureau zijn nu geëindigd en op Vrijdag 17 janu ari a.s. zal de eerste zitting worden gehouden in het wijkgebouw van het groene kruis. Het bureau wordt geleid door mevr. N. Bremer-Stein- der. Per keer zullen de wijkzusters 15 kinderen oproepen. Voorlopig ko men in aanmerking de kinderen tot 4 jaar, aangezien oudere kinderen meest naar de kleuterschool gaan en onder toezicht staan van de school arts. Indien de ouders het nodig achten, zullen ook kleuters boven 4 jaar een oproep kunnen krijgen. In Noorden vond de eerste zitting voor het kleuterbureau reeds vorige week plaats. Speeltuinvereniging vergaderde De jeugdige speeltuinvereniging „De Zudde" hield in Sporthotel de Koker zijn eerst ledenvergadering, onder leiding van het voorlopig opgerich te bestuur. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter P. Veenboer de voorgeschiedenis van de speel tuinvereniging en van de motieven, die tot de oprichting daarvan heb ben aanleiding gegeven. Van het gemeentebestuur heeft men een ter rein van 55x35 m. in bruikleen ge kregen, gelegen bij het Gruttoplein langs de Provinciale weg. De plaat selijke industrie is ingeschakeld, die haar volle medewerking heeft toe gezegd voor het maken van allerlei toestellen, alsmede diverse vaklie den voor eventueel metsel- en tim merwerk. De heer Veenboer hoopt, dat ook tal van andere partikulieren hun medewerking zullen verlenen, bij allerlei werkzaamheden, die na de winter te doen zullen zijn, want op 30 april a.s. wil men de speeltuin officieel openen met allerlei aardige attrakties voor de jeugd. Hierna leest de heer K.C. Rommen de notulen voor van de oprichtings vergadering gehouden op 27 juli 1957. Uit het financieel verslag van politie-toezicht. Dan ontstaan er mis standen, zoals indertijd in Amster dam. Spanningen zijn overal, ook in onze gezinnen. We leven nu eenmaal in een atoom-, radar- en kunstmanen tijdperk. Vroeger en nu. Deze spanningen moeten echter ge leid worden. Ook vroeger waren er spanningen in de gezinnen. Toen werden deze beleefd in de gesloten heid van het gezin. Nu door de ver anderde tijd treden zij ook naar bui ten. 'De jeugd blijft niet meer tussen de veilige huiselijke muren. Het is niet meer zo, dat bv. de pastoor bur gemeester en hoofdonderwijzer alléén de lakens uitdelen. Allen werken wij mede tot geestelijke en sociale ver volmaking. Hoe stond men vroeger tegenover de techniek? Bollenplant- machine, rooimachine, elektrisch mel ken.... onmogelijk! En nu? Wij moeten verder zien; coöpereren, samen opbouwei.. „Uw zonen en dochters kunnen niet allen blijven in uw beroep. Ook zij hebben recht op een toekomst". Het is niet meer zó, dat een boeren zoon, boer moet worden. Zij kiezen ook andere beroepen. Komen meer in contact met anderen en krijgen meer problemen. De ouderen hebben de plicht hen te steunen bij de oplossing van deze problemen. Maar laat ze ge rust zelfstandig him weg zoeken. Tracht hen in deze nieuwe tijd te be grijpen. Er is vernieuwing op alle ge bied. Ook in kerk en godsdienst. Al wat van goddelijk oorsprong is kan niet worden gewijzigd, wel wat van kerkelijke oorsprong is. Daarom ver nieuwing in vastenwet, huwelijks mis, Paasviering, Avondmis enz. Ook op sociaal gebied is er veel vernieuwd. Misschien te veel. Men heeft zelf soms geen verantwoorde lijkheid meer door de sociale wetten. Spr. haalde vele concrete gevallen aan en gaf een blik in de naaste toe komst, die beheerst zal worden door atoom, radar, spoetniks e.d. Laten we allen trachten begrip te hebben voor elkander want met elkander onder Gods leiding kunnen we veel bereiken". De heer Vergeer dankte rector Vester voor zijn glashelder en dik wijls vlijmscherp betoog. H. van Gerven zorgde tijdens deze ochtend voor gezellige pianomuziek. Nel Ruigrok speelde op haar accor deon de „Succeswals". Avondviering in Oegstgeest. Om 8 uur opende de L.T.J.-voorz. Theo v. d. Plas de avondviering, die gehouden werd in het parochiehuis van Oegstgeest. Het verheugde spr., de pastoor van Oegstgeest en de bur gemeester van Warmond met echt genote te mogen verwelkomen. Ook besturen van standsorganisaties uit de drie afdelingen waren aanwezig. Hierna werd het toneelstuk „Het gebeurde op 'n avond" gebracht door eigen leden. Dat het in de smaak viel bleek aan de angstige spanning in de zaal. Vooral de dames waren er „goed" in. Kees Vergeer hield hierna een korte inleiding over de jonge boer en z'n toekomst. Mej. Beb van Moorsel sprak een propaganda-woord over de Lourdesvaart. Een zanggroepje van de L.T.M. bracht vrolijke liedjes met gitaar en accordeons. De jeugdige Agnes Heemskerk verraste de zaal met eni ge vlotte pianostukjes. Nel Ruigrok bracht een eigen compositie op de accordeon. Na de pauze volgde het kolderstuk „Papa strijkt de vlag" waarin de wij ze les verwerkt was, dat een vader geen man voor z'n dochter behoeft te zoeken. De lachspieren werden zwaar op de proef gesteld. Vooral het tweede bedrijf, waarin de beide schoonzoons in spè een prima creatie gaven, werd onbedaarlijk gelachen. Allen gaven vlot spel te zien. Toon v. Moorsel, de diocesaan voor zitter van de L.T.J., sprak op z'n be kende vlote wijze over de „Nood der wereld" en onze plicht om te-helpen waar wij kunnen. Hierna bracht hij dank aan alle medewerkers van deze avond, vooral aan de regisseur, de heer P. G. v. d. Kraan, die zo ont zaggelijk veel tijd aan dit jeugdwerk besteedt. Na een vlotte verloting gen tot deze zo-vruchtbare vergade- volgde een gezellig samenzijn o.l.v. ring. „The Sunstar Combo" tot één uur. de heer A. Spek vernemen we, dat de vereniging reeds 128 contribu erende leden en 43 donateurs telt. De inkomsten van juli af bedroegen 622,25. De uitgaven 118,37, zodat er reeds een hoopvol batig saldo is van 503,88. Tot leden van de financiële com missie werden benoemd de heren W. F. Verschuur en Th. J. F. Teunis- sen. Hierna werden uitvoerige de voor gestelde statuten en het huishoude lijk reglement besproken en tenslot te vastgesteld. Van 1 april tot 1 ok tober zal in de toekomst de speel tuin geopend zijn en wel voorlopig van 9 u. tot 6 u., uitgezonderd op de zondagen. Dan wordt een definitief bestuur gekozen. Dit bestaat nu uit: P. Veenboer, voorzitter, K. C. Rommen secretaris, A. Spek penningmeester en A. A. de Troye, W. Verhage Wz. C. C. van Koert en mevr. Breedijk. Er zal gezocht worden naar een be kwaam persoon, hetzij mannelijk of vrouwelijk, die voor het dagelijkse toezicht zal zorgen. Tot 1 maart zal iedere ingezetene nog lid kunnen worden zonder meer, wie na 1 maart lid wil v/orden, be taalt 2.50 inleggeld. Al is het de bedoeling de speel tuin na 1 oktober te sluiten, toch zal het, bestuur in de toekomst trachten ook in de wintermaanden diverse attrakties te organiseren. Over een enkel punt bestond nogal verschil van mening, doch aangezien het be stuur op speeltuingebied nog over geen enkele ervaring beschikt, zal men naar bevinding later tot een definitief besluit trachten te komen. Het ziet er naar uit, dat het be stuur, voor een groot deel bestaande uit jeugdige huisvaders, de zaken flink zal aanpakken en dat de speel tuin voor deze gemeente veel schone beloften inhoudt. Aan het einde van de geanimeerde besprekingen dankte voorzitter Veenboer allen, die door hun opbou wende suggesties hebben bijgedra- BIOSCOPEN. De films in de week van 1017 ja nuari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Voor zonsondergang", 14 jaar. (Donderdagcyclus: „I Vi- telloni (De nozems) 18 jaar). Lido: „Razzia op Montmartre", 14 jaar. Luxor: „Voor wie de klok luidt", volwassenen. Trianon: „Een koning in New York", alle leeftijden. Rex: „De misdaad van kapitein Stuart", 14 jaar. Keizer 226 pt.; 2. P. Kaptein—K. v. Kampen 215 pt.; 3. R. BakkerG. van Leeuwen 202 pt.; 4. Echtpaar Bodar 200 pt.; 5. K. van Wieringen Th. de Lincel 198 pt. Groep B. 1. Dames Zoetendaal van Leeuwen 216 pt.; 2: W. v. d. LindenP. Brama 198 pt.; 3. Echt paar Kroon 183 pt.; 4. Mej. Kroon— J. Smit 177 pt.; 5. F. BroekhofP. Meijer 173 pt. Zondagsdienst doktoren. In het komende weekeinde wordt de medi sche dienst waargenomen door dokter A. v. d. Lugt, Beukenlaan 26, De Zilk, tel. K. 2520—5707. NOORDWIJK Bouw rioolzuiveringsinstallatie Het Architectenbureau van Bruggen, Drexhage, Sterkenburg en Bodon te Rotterdam, heeft, namens de dr. mr. W. v. d. Berghstichting, het bouwen van een rioolzuiveringsinstallatie op de terreinen van de sitichting gegund aan L. C. v. d. Marel's bouwbedrijf te Katwijk aan Zee. Uitbreiding Hotel de Zeeleeuw. Arch. J. van Tubergen, heeft namens dhr G. van Rhijn, het uitbreiden van hotel „De Zeeleeuw" aan de Ko ningin Wilhelminaboulevard gegund aan L. C. v. d. Marel's Bouwbedrijf te Katwijk aan Zee. SASSENHEIM DIRECTIE SIKKENS' LAK FABRIEKEN In een buitengewone vergadering van Sikkens' Lakfabrieken komt de benoeming van een tweede directeur aan de orde. Als nr. 1 is op de voor dracht geplaatst ir. A. van Driel, tot heden plaatsvervangend directeur. TONEELUITVOERING K.A.V. Het was gisteravond voor de twee de maal sedert de oprichting der K.A.V. te Sassenheim, dat een to neeluitvoering werd gegeven. Dit maal had men het toneelspel „Blan ke handen" van Anjoël Valo geko zen. De presidente van de plaatselijke K.A.V. heette de aanwezigen, onder wie het bestuur van de KAB van Sassenheim en Noordwijkerhout, van harte welkom. Het afgelopen jaar was voor de plaatselijke K.A.V. een goed jaar. Het ledental ging flinL omhoog, doch men wil nog verder Spr. deelde mede, dat er een wer vingsactie is georganiseerd. Degene, die het grootste aantal leden van net land werft, krijgt een gratis reis naar Lourdes, Deze actie duurt tot 28 maart a.s. Terugkomende op het toneelstuk kan worden geconstateerd, dat het goed werd gespeeld. Het was geen blijspel of klucht integendeel soms kon men hier en daar een traan zien wegpinken. Het speelt zich af in een ziekenhuis in de werkkamer van de hoofdzuster. Haar zusje en de ver loofde van haar enige broer werken ook in hetzelfde ziekenhuis. Het zusje is een nogal jaloers en opvlie gend wicht. Er komt een nieuwe ver pleegster bij, Irma Schoonhoven. Ze is getrouwd en haar man zit gevan gen, verdacht van verduistering. Op een gegeven moment komt er bericht binnen, dat de enige broer van de hoofdzuster en dus ook de verloofde van een der andere zusters, een ern stig ongeluk is overkomen. De toe stand is critiek en het is zuster Ir ma, die steeds haar bloed afstaat om hem in leven te houden. De ver houding tussen zuster Irma en de andere zusters wordt steeds beter behalve met zuster Rosemarie, een zusje van de hoofdverpleegster. Zij beticht haar van vele dingen o.a. dat het niet uit naastenliefde doch uit berekening is dat ze steeds bloed af staat voor haar broer. Tenslotte sterft de broer toch. Er komt echter wel een verandering in de verhou ding tussen de zusters Irma en Rose marie. Had de laatste eerst steeds wat te zeggen, na de dood van haar broer ontwijkt ze zeer opvallend zuster Irma. Op kerstavond bereikt deze verhouding haar hoogtepunt. Rosemarie vertelt wat ze van haar broer heeft gehoord voor hy stierf. Het is niet de man van zuster Irma geweest, die de fraude pleegde, doch hij had het gedaan. Haar echtgenoot zit dus onschuldig gevangen. Het was een stuk waarin naasten liefde en zichzelf wegcijferen de bo ventoon voerden. De opmerkingen van Doortje de werkster werkten soms op de lach spieren der aanwezigen. Zy speelde haar rol zeer goed. Dit wil niet zeg gen, dat de overige speelsters niet goed waren. Integendeel, allen gaven zich geheel, alleen kon men merken, dat sommige nog niet genoeg toneel ervaring hadden. Het publiek dankte met een warm applaus voor dit stuk, hetgeen vol komen verdiend was. VOORHOUT JAARVERGADERING K.A.V. Als alle jaarvergaderingen zo goed bezet zouden zijn als deze vergade ring van de K.A.V. zouden de be- stuurderen toch werkelijk geen rede van klagen hebben; integendeel, het zou hen moed inspreken om hun dik- wijls zo ondankbaar werk met ple zier voort te zetten. Na het zingen van het K^A.V.-lied opende de presidente met een kort woord deze jaarvergadering. Uit het negende jaarverslag bleek, dat het ledental wederom is toegenomen en nu gekomen is op 100. Het overleden lid mevr. Augusti- nus werd herdacht alsook de heer P. Montanus. De financiën waren ge zond. Tegen 'n ontvangst van ƒ719,06 stonden uitgaven van ƒ641,60, zodat er nog e enkassaldo was van 7" 46. De dames de Groot en Hermans wer den bij acclamatie herkozen. De wijkzuster hield een leerzaam betoog over .Gezond ziekenbezoek". Zij zette uiteen, dat ziekenbezoek dikwijls zeer moeilijk is. Men moet van de grondslag uitgaan door met zijn bezoek de zieke een plezier te doen en van zijn medeleven blijk geven. Men moet zich er van bewust zijn. dat een zieke ook het verlan gen heeft om in de gemeenschap te worden opgenomen. Zij zette uiteen hoe dit mogelijk is. Uit deze leerza me causerie bleek duidelijk, dat zie kenbezoek niet eenvoudig is en de gehele persoon opeist. Tijdens de pauze werd het ont werp voor het nieuwe vaandel ge toond. De heer G. Kampman uit Hillegom sprak een propagandistisch woordje over de invaliden bedevaart naar Heiloo. Een film hierover liet zien hoe zo'n bedevaart verloopt. Een kleurenfilm over Keukenhof en Bloemencorso viel zeer in de smaak, terwijl een tekenflimpje ,The Flying Age" de zaal deed schudden van het lachen. WARMOND T.T.V. „Steeds Vooruit". De uit slagen van de afgelopen week waren: Dames: Steeds VooruitTactiek 73. Heren: Steeds VooruitNetbal 2 55. Steeds Vooruit 3Avanti 55. Het pro gramma voor de komende week luidt: dames: maandag te Warmond. Steeds VooruitNetbal 2 en Steeds Vooruit 2 —Treffers 2. Heren: het eerste en 2de herenteam hebben deze week rust. Het 3e herenteam ontvangt maandag in eigen zaal' het Leidse LPSV 3. Hier vol gen de competitiestanden, welke de teams van Steeds Vooruit innemen in deze competitie. Deze standen zijn bij gewerkt tot en met 21 december. Dames, le team, 3e klasse: Unitas 3 10—19; EN 10—18; DSB 2 10—16; Gona 1014; Den Burcht 1011; Net bal 2 10—10; Sportief 4 10—9; Steeds Vooruit 10—7; Te Werve 2 10—6; Bat- swingers 2 10—5; Tactief 10—4; Ava 2 10—1. 2e damesteam. 4e klasse: RTC 814, Pit '54 813, TOV 911, Slagvaardig 810, Sparkler 89, Steeds Vooruit 2 7—8, Avanti 2 8—8, Treffers 2 8—5, Slagvaardig 2 81. Sparkler 2 81. Heren, le team, 2e klasse: BBM 0—14, Netbal 2 813, Steeds Vooruit 810, Gona 7—8, Den Burcht 2 7—6, MVO 8—5, ATTC 2 7—4, Sportlef 3 7—4, GEB 4 8—4. Heren, 2e team, 4e klasse: Den Burcht 5 917, ATTC 3 915, Baronie 913, Steeds Vooruit 2 9—11, Scylla 6 10—10 Pit '54 2 9—9, LPSV 2 9—9, Reflex 4 9—5. Dec. '56 8—3, RTC 2 8—3, Spark ler 3 93. Derde herenteam, 4e klasse: Reflex 3 10—18, Steeds Vooruit 3 8—13, Slag vaardig 9—13, Avanti 9—11, TOV 4 9—9, Den Burcht 6 9—8, Scylla 5 9—8, Sparkler 4 9—7, LPSV 3 8—3, Dolfijn 3 9—3. RTC 3 9—3. WASSENAAR Postzegelclub groeide in ledental. In Huize Den Deyl heeft donderdag avond de Postzegelclub Wassenaar de jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer W. A. M. Melis. De secretaresse en direc trice van de rondzendingen, mevr. D. Waalkens-v. d. Goes, gaf een overzicht over het afgelopen vereni gingsjaar. Daaruit bleek, dat het le dental met 13 is gegroeid tot 92. In de rtmdzendingen kwamen 520 boek jes voor, waaruit voor een bedrag van ƒ2900 werd verkocht. Penning meester W. v. d. Worp kon melding maken van een batig saldo van 468 gulden. In verband met de steeds stijgende kosten zal echter het vol gend jaar aan een contributieverho ging niet te ontkomen zijn. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat inplaats van de heren Melis en R. B. Ronde gekozen wer den de heer H. v. Woerden als voor zitter en de heer F. W. J. Surink als lid. De vojf.'zitter sprak hartelijke woorden van dank tot secretaresse en penningmeester, die tezamen het leeuwendeel van het werk voor de club verrichten. Tenslotte kreeg de heer N. F. He neman het woord voor een bespre king van de kwaliteit van sommige pakketten zegels, die hier en daar te koop werden aangeboden. Op bij zonder geestige wijze maakte spreker duidelijk hoe met dit soort pakketten postzegelverzamelaars bij de neus genomen worden. Jongen aangereden. Op het trot toir voor de openbare ulo-r ri aan de Doormanlaan werd de arige Cornells C. uit de Narcislaa.. aange reden door een 16-jarige bromfiet ser uit Leiden, die met zijn brommer de stoep was opgereden. De jongen liep een beenfractuur op en is per» ambulance-auto overgebracht naar het academisch ziekenhuis te Leiden. Verkeerspedagoog krijgt lokaal in Openbare School. Door de ope ning van de nieuwe openbare lagere school bij Deyleroord is in de open bare school in de Van Zuylen van Nijeveltstraat een lokaal vrij geko men. B. en w. stellen de raad voor, dit lokaal geschikt te maken als les lokaal voor de verkeerspedagoog; leerlingen van zoveel mogelijk alle lagere scholen zullen daar verkeers- onderwijs ontvangen. Om het onder wijs op de school niet te storen, stel len b. en w. de raad voor, een aparte toegangsdeur naar het verkeerslokaal te laten aanbrengen. De kosten van de te treffen voorzieningen met inbegrip van het plaatsen van een veertigtal rijwielstandaards wor den geraamd op 2475. Aan de raad is voorgesteld dit bedrag beschik baar te stellen. Doktersdienst. Gedurende het a.s. weekend wordt de doktersdienst in spoedgevallen waargenomen door de artsen: dr. R. S. ten Cate, Burcht plein 9, telef. 3027 en dr. H. D. Boer, Wittenburgerweg 188, telef. 9124. Apothekersdienst. Van vrijdag avond 6 uur tot de volgende week zaterdag wordt de apothekersdienst waargenomen door de Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, telef. 2402. Vijftien jaar trouwe dienst. Na mens de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen is aan de heer Gerard de Greef een medaille met oorkonde uitgereikt wegens 15-jarige trouwe dienst bij mevr. M. van der Wel- Swarttouw, te Wassenaar. Marktberichten LEIDEN, 10 jan., Vee Aanvoer: 26 melkkoeien; 300 vette koeien; 32 vare koeien; 47 vette kalveren; 73 nuchtere kalveren; 1428 vette lam meren; 40 varkens (zeugen); 520 schrammen; 604 biggen; 6 geiten. Totaal 3076. Notering: Melkkoeien 8501000; vette koeien: schoon gew. 2.553.10; vare koeien: 600800; vette kalve ren: lev. gew. 1.80—2.60; nuchtere kalveren: lev. gew. 1.201.50; vette lammeren: 6590; zeugen (drach tige): 225300; schrammen: 60—95; biggen: 3744. Handel: melkkoeien rustig, vare koeien stil, vette koeien goed, vette kalveren traag, nuchtere kalveren I kalm, vette lammeren zeer traag, 1 zeugen, schrammen en biggen rede ly k. Kaas Aangevoerde partijen: II Goudse, le kwal. ƒ2.122.20; 2e kw. ƒ2.032.11. Handel matig. Groente Andijvie 3158; kroten 1018; kroten gekookt 20—25; boe renkool 17—30; rode kool 7—12; gele kool 811 groene kool 13; witte kool 5—9; prei 10—23; stoofsla 15—17; spruiten A 3555; spruiten B 2453; waspeen 15—16; witlof 15—56, alles per 100 kg. Knolselderij 1518; sla A 6.40—10.80; sla B 3.10—8.30. per 100 stuks. Selderij 38; uien 1—18, per 100 bos. LEIDSCHENDAM. Groente Sla A 780—960; sla B 360—620; sla C 300 310; stoofsla 1517; boerenkool 13 15; selderij 45; winterpeen 11 12; prei 12—16. Polshorloges, 21 st. An ker, waterdicht, schokvrij anti-magnetic 39.50. Per week 1.50. Crediet-Ser- vice. Rijn en Schiekade 58 tel. 31067. U koopt als con tant. Volledige garantie. Ruime keüze Anker Merk- horloges. 2* Heeft U mooie platen van kalenders enz.? Laat ze smaakvol en vakkundig omlijsten bij ..Rembrandt" Keuze uit vele soorten lijsten. U slaaet zeker bij: ..Rembrandt", Haarl.straat 208—223. Leiden. 2" Nieuwe babybox met verhoogde vlonder 18.75- Plastic boxkleed 7.95: Kinderstoel 17.25. Hoog landse Kerkgracht 40. tel. 22287. 2* Nieuw. Service-dress en overjas K.Lu. aangebo den. maat 49. Te bevr. Oude Herengracht 22. Lei den. 2* Iedere woensdag en zaterdag markt verkrijg baar de heerlijke oliebol len en appelbeignets van Melle de Vries, Oliebollen- kraam, Botermarkt b.h. Gangetje. WINTERJASSEN.... f 29.50 JEKKERS I 25.00 Costuums en Pantalons voor SPOTKOOPJES JANVOSSENSTEEG 67 TEL. 22415—32256 2* Aangeb.: Pfaff hand naaimachine in zeer goede staat met garantie. Prü- 85.-. Singer handnaaima chine in prima staat met garantie. Prijs ƒ45.-. He renstraat 23. Leiden, tel. 32027. Aangeboden per 1 febr. in nieuwbouw bij toren flat: een vrije etage op le verdieping, bestaande uit 1 kamer met sl^aokamer en 1 zit-slaapkamer: op 2e verdieping: een zit-slaap kamer. Br. onder no. 6354 bur. v. d. blad. 2* Zaterdag markt. Katoe nen dames onderjurken tot 50, kanten schouderband en 20 centimeter broderie- strook van ƒ8.98 nu ƒ3.98. Dames pettycoata met leu ke strook ".98. Koren brugsteeg over Muziek handel Servaas. Japie. 2* Er biedt zich aan een bekwame tuindersknerht. Br. aan de agent v. d. blad i J. G. Luijnenburg. Hva- 1 cinthstraat 11. Voorscho- I ten. 2* Gevraagd een net j meisje van 9—5 uur. za terdags vrii. of een werk- i ster voor 4 dagen p. week. i Knonoers. Narcisstraat 1. Voorschoten. i Gevraagd: huishoudster bij heer alleen, in Leiden leeftijd 60 tot 65 ir. Geen huwelijk. Tegen inwoning. Brieven onder no. 6358 bur. v. d. blad. 2* Strijkplank f I' j Ex tra zware kwaliteit, mp' garantie Een nlank von. uw leven Grote maat 136t 30 cm Luxe uitvoering. De hoogte is in 2 standen verstelbaar I V A.. Haar lemmerstraat 48 Nova Noordeinde 43. Leiden. 21 Aangeboden: beneden huis b.d. Herenstraat Gro te kamer, suite en serre. 2 slaapkamers, tuin. schuur enz. Gevraagd: huis met 3 slaapkamers. mag ook nieuwbouw zifn. Br. onder no. 6357 bur. v. d. blad. 2* Spoed vertrek. Dames soortfiets met terugtrap rem prima 85.-. Heren soortfiets met licht enz. ƒ65.-: Erres radio 3 golfb. prima spelend 75.-. Slee stofzuiger 125 V. ƒ25.-. Alexamlerstraat 7.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3