Prov. Staten van Zuid-Holland beschouwen vóór en tegen van belastingverlaging ,De stemmeni*ouet*V Verlaging is morele plicht Voorzitter bedrijfsvereniging bezorgd over teruggang van de bouwnijverheid Baan-verdubbeling en fiets-tunnel bij Ursula-kliniek Spoorwegen moeten Leidse koek gaan verkopen Roofoverval opgehelderd De spanning stijgt in de raad van Lith WOENSDAG 8 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 K.V.P.: Geen provinciehuis? Na de rede van de commissaris van de koningin in Zuid-Holland mr. J. Kiaasesz, waarin hij aandacht vroeg voor de problemen inzake Randstad, Deltaplan, de plannen Wilsveen en Rijens, alsmede wegen- en bruggen bouw, werden door de ln het gebouw van de Tweede Kamer vergaderende provinciale staten algemene beschou. i wingen gehouden over de begroting 1958. De heer H. v. Es (P.v.cLA.) verzette zioh tegen een voorgestelde belasting verlaging. Deze verlaging behelst het terugbrengen van de opcenten op de hoofdsom voor de grondbelasting van zestig op vijftig waardoor de provin cie 914.000,minder uit deze bron zal ontvangen. Spreker grondde zijn bezwaar op het aantal taken dat de provincie te verrichten heeft. Bovendien, aldus spreker, is de verlaging per inwoner zo gering, dat men deze amper zal merken en niet zal waarderen. Jür. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Jfannerucn (ix.V.F.) wees op ae omsianmg ueaen en somoere ver- wacniuigen, waarmede net aantal op centen in i^-ib op een maximum van zesug werd georacüt. Deze verwacnun&en zijn onjuist gemenen. Wij neouen thans bij ge- zonue imancieie omstanoigueuen ue moreie pncnt aeze extra ueiiing on- geuaan te matten ornaat ze op onjuiste gronuen op ae contrtouaoeien zjju ge- tegu. tiet zijn juist de eigenaren van beuouwdc en onueoouwue eigendom men, ene zoiiuer compensatie in toe nemende mate zwaaruer zijn belast, onucr anaere aoor gemeenten en wa ter sc nappen. lie recutvaaruigneid eist deze verutging, aiaus jnr. van i>ispen. De heer J. wnscnut (A.K.) bieek eveneens van mening, dat de belas tingverlaging aiieszins verantwoord is. uok hieia hij een pleidooi om zes percent dividend op ae aandelen van de provinciate elektriciteitsvoorzie ning m de kostprijs te doen bereke- n6llc heer ir. F. W. C. Blom (V.V.D.) constateerde, dat het in het gewest Zuid-Doliand naar verhouding goed gaat, ornaat er overscnotten op het budget zijn cn omdat de vooruitzien- ten met siecht zijn. De voorgestelde belastingverlaging acht hij alleszins redelijk. Voor het door gedeputeerden opgestelde pro gramma is geld voldoende, zodat net niet nodig is geld voor latere pro gramma's te reserveren. Spreker bleek het eens met het voornemen om het voorstel een tijdeiyk provinciehuis te bouwen (a 1,2 miljoen gulden) voorlopig terug te nemen. De heer D. van der Kwaak (CHU) bleek van mening, dat de herindeling van de gemeenten met kracht moet worden doorgezet. Hij beschouwde de kapitaalvoorzie ning in heden en toekomst van de lagere publiekrechtelijke organen in verhouding tot de inv es termgen van rijk en bedrijfsleven, waarbij hij grote ongerustheid uitsprak over de positie van provincies en gemeen ten. Ook deze spreker stond achter de voorgestelde belastingverlaging. Het S.G.P.-lid A. Vlasbom deed na een principiële beschouwing over de taak van Gedeputeerde en Provin ciale Staten in het licht van Gods Woord, uitkomen, dat hij zich vere nigen kan met het belastingvoorstel. Sprekende over de politieke sa menwerking van C.H.U. en A.R. in enige gemeenten voor de a.s. raads verkiezingen, zei de heer Vlasbom, dat deze „politieke vrijage tot aan de Geen maatregelen tegen NS Op desbetreffende vragen van het Tweede Kamerlid de heer Vonde ling, heeft de heer Algera, minister van Verkeer en Waterstaat, schrif telijk geantwoord, dat het hem be kend is, dat de N. V. Nederlandse Spoorwegen de pachtsommen voor kleine percelen teelgrond gebracht heeft op 0.03 per vierkante meter in landbouwgebieden en op 0.05 per vierkante meter in de gebieden van de grote steden. De oude pachtsom men bedroegen sinds jaren ƒ0.01 en 0.02 per vierkante meter. Het is de minister eveneens bekend dat voor de landbouwgronden van de slechtste kwaliteit 0.01 per vier kante meter wordt gerekend. De door de N. S. verpachte percelen zijn ech ter teelgronden, welke het karakter hebben van volkstuinen. Een verge lijking van de pacht voor deze per- stembus" lijkt op een gezamenlijke „reis naar Kampen", waarna men echter ieder verder zijn eigen weg gaat. Dr B. van den Tempel (P. v. d. A.) stond afwijzend tegenover de voorge stelde belastingverlaging. Bij geringe verschuivingen zal het overschot verdwijnen, terwijl het stijgen van di verse lasten in 1958 voor de hand ligt. Bij moeilijkheden is van het Rijk niet veel te verwachten. Bovendien, aldus dr. Van den Tempel, zal de be lastingverlaging in hoofdzaak ten goede komen aan mensen met grote een forse aanpak van een dringend noodzakelijke verbetering van de Schielandse hoge zeewering. Dr. M. P. A. Meissen (K.V.P.) ver klaarde o.m., dat de begroting moge lijkheden te over biedt voor een te rugkeer naar de realiteit, dat wil zeggen een normaal aantal opcenten op de grondbelasting. De heer J. Emmens (P. v. d. A.) hield een breed pleidooi voor het bouwen van waterzuiveringsinstalla ties. De waterverontreiniging in di verse delen van de provincie hangt nauw samen met bemalingsvraag stukken. Mevrouw F. J. van GelderDroste (P. v. d. A.) vergeleek de steun, die de provincie geeft aan het culturele leven met andere provincies. Zij con stateerde een achterstand en bleek van mening, dat, mede gezien de ont JET wikkeling, van Randstad en Deltaplan lan nroJw I de subsidiëring minstens op het te- eeeft belan&en van de provincie genwoordige niveau gehandhaafd s moet worden en in de naaste toekomst Ir. G. Plantema (P. v. d. A.) vroeg1 uitgebreid. Pleidooi voor ruimere vergunningen-politiek Te weinig vitaminen, te veel snoepgoed Eind december j.L stonden bij de Bedrijfsverenigingen voor de Bouwnijverheid 22.000 werklo zen Ingeschreven. Eind december 1956 waren het er 6000. In het laatste kwartaal van 1957 werd 7,5 miljoen gulden werkloosheid- uitkering uitbetaald, tegen 1,8 miljoen in het laatste kwartaal 1956. Deze cijfers zijn vandaag ge noemd in de nieuwjaarsrede van de heer J. Dura, de voorzitter van de raad van bestuur bouw bedrijf waarin negen onder nemersorganisaties samenwer ken de oorzaak voor deze gang van zaken vatte de heer Dura samen in de constatering, dat de bezuiniging zoals hij de bestedingsbeperking wilde noemen teveel wordt gezocht op het gebied van de vitaminen van het Nederlandse volk en te weinig op dat van het snoepgoed, te veel in de investeringen en te weinig in de consumptieve sfeer. Hij vroeg zich in verband hiermede af, of het niet verantwoord geacht moet worden onder de huidige om standigheden de teugels op het gebied van de vergunningspolitiek te laten vieren. De heer Dura acht het niet juist dat bouwvakarbeiders tot werkloosheid worden gedoemd, dan- wel verwezen worden naar werk verschaffingsobjecten, omdat er een urgentieprogramma bestaat. Alle naar' zijn mening gevaarlijke optimistische geluiden ten spijt acht hij het daarom alleszins verantwoord de huidige ernstige moeilijkheden in het bouwbedrijf, die naar het zich laat aanzien nog groter zullen wor den, te bestrijden met de wel be schikbare, produktieve middelen, lie ver dan door werkloosheidsuitkerin gen en werkverschaffing. Propaangas oorzaak van ontploffing De brand in de woning van de heer H. P. Boer te Ter Apel, waarbij drie kinderen om het leven kwamen, is ontstaan door een ontploffing van propaangas. Dit gas was in de nieuw aangebrachte gasleidingen gespoten om deze te beproeven. Het is nog niet bekend hoe dit gas kon ontsnappen en bij kleine hoeveelheden de woning kon binnendringen. In de keuken van de woning brand de een kachel, deze heeft het gas doen ontploffen. Gifgas dreigde in V.U.-laboratorium Het laboratorium van de Vrije Universiteit aan de De Lairessestraat tc Amsterdam is gisteren getuige ge weest van grote consternatie. Bij het overtappen van het zeer giftige bo- riumtrifluoride van een grote cylin der in een kleinere, bleek er een hoeveelheid van dit gas te ontsnap pen. Men deed deze ontdekking eerst toen een van de omstanders, een hoofdassistent, onwel werd. Men heeft aanvankelijk geprobeerd, celen met die voor landbouwgronden afsluiters van de gasflessen dicht te van welke soort ook, is in verband met het verschillende karakter dezer gronden niet wel doenlijk. In de door de N. S. verhoogde pachtprijs is medebegrepen een dekking van haar kosten voor 'ae administratie, de uit gifte van de kavels, de inning der pachtsommen enz. Het gaat om plm. 13.000 gevallen, t.w. plm. 8000 verpachtingen aan derden en plm. 5000 gevallen van gratis beschikbaarstelling aan per soneelsleden van de N. S., die gehuwd zijn of als kostwinner worden aan gemerkt, aldus de minister. De veronderstelling dat het hier in hoofdzaak huurders betreft met kleine inkomens, is juist, gezien het hierboven medegedeelde meent de minister echter, dat van tweeslachtig heid in het beleid niet kan worden gesproken. Hij ziet dan ook geen aan leiding tot het doen van stappen bjj de directie van de N. S. draaien. Dat lukte echter niet en in allerijl moesten toen studenten en laboratoriumpersoneel de werkruim te verlaten. Het vergiftige gas dat het lokaal instroomde, was zwaarder dan de lucht en vormde derhalve ook een groot gevaar voor de beneden het laboratorium gelegen verdieping, die eveneens snel ontruimd werd. Ook trok men alle ramen open om het giftige gas te laten ontsnappen. Dt brandweer ging, voorzien van gas- en zuurstofmaskers, het labora torium binnen en hees door een van de vensters de lekkende cylinders naar het dak. Daar werd de overtap- leiding platgeslagen. Eerst toen kon den de gasflessen deugdelijk worden afgesloten. Bij het onderzoek bleek, dat er in de overtapleiding een lek zat. Voor zover kon worden nagegaan, onder vond niemand nadelige gevolgen van het ontsnapte gas. Liever gedeeltelijke stillegging. DRIE WETSONTWERPEN AANVAARD IN DE EERSTE KAMER De Eerste Kamer heeft gisteren na enig overleg drie wetsontwerpen goedgekeurd, die in oktober van dit jaar door de Tweede Kamer al aan genomen zijn. Het zijn het wetsont werp, dat mogelijk maakt contant een boete te betalen tot tien gulden aan de agent die een bekeuring uitdeelt; het voorstel aan de Neder- RIJKSWEG DOOR WASSENAAR In de rijksweg tussen Den Haag en Wassenaar zullen nabij het die renpark „Wassenaar" ter hoogte van landse Antjllen een garantie te^verle- de kruising met de Houtlaan en de i _.i Raaphorstlaan, een baan ver dubbe ling en een voetgangers- en wielry- derstunnel worden aangebracht, al dus verneemt de A.N.W.B. Verder wordt de mogelijkheid overwogen de Raaphorstlaan te ver beteren. Reeds geruime tijd geleden heeft de A.N.WH, zich tot de Rijks waterstaat gewend wegens de moei lijkheden die herhaaldelijk op deze rijksweg voorkomen nabij de Eiken laan, die toegang geeft tot de St. Ursulakliniek en St. Jacobusstich- ting te Wassenaar. Tijdens de be zoekuren wordt het verkeer daar nen voor de lening van tien miljoen en het bevriezen van nbrmale uitke ringen aan gemeenten en provincies op het peil van 1957. De belasting wetten, die de vorige week in d« Tweede Kamer werden behandeld komen ir de senaat de volgende week aan bod. Eerder in zijn rede had de heer Dura aangedrongen op het scheppen van 'n beter klimaat voor de premie- bouw, die dreigt te stagneren door de huidige stichtingskosten, de hoog te van de premie en de vastgestelde KS33^ÏÏj-r aJ tijd op 4 jaar. Het aantal 3-jangen TOENEMENDE BELANGSTELLING VOOR KLEUTERONDERWIJS. De zojuist door het Centraal Bu reau voor de Statistiek gepubliceer de „Statistiek van het kleuteronder wijs, 1957" is de eerste editie sedert het per l-l-'56 in werking treden der kleuteronderwijswet, aldus deelt het Ministerie van Economische Zaken mede. Vergeleken met 1954 steeg het aan tal scholen met 364 tot 3.793 en het aantal leidsters (voorheen hoofden en onderwijzeressen genaamd) van 9.213 in 1954 tot 10.153. Het aantal leerlin gen daarentegen verminderde in de zelfde periode met 19.000 tot 349.000 (5 pet.). Ondanks deze terugloop van het aantal leerlingen steeg de „belang stelling" (aantal 5-jarige leerlingen per 100 5-jarigen) van 70.7 in 1954 tot 78,4 in 1957, doordat vooral in de noordelijke provincies en Gelder land (Veluwe) een flink stuk van de vroegere achterstand werd ingelopen. De gesignaleerde daling van het aan tal leerlingen werd goeddeels veroor zaakt door demografische factoren (minder omvangrijke geboortegene raties) en vooral ook door het stel- op de hoogte van de huur en de rente, voet De heer Dura zei voorts ondermeer de indruk te hebben, dat veel onder nemers er zelf de oorzaak van zijn, dat de moeilijkheden van hen groter zijn of zullen worden dan nood zakelijk is. Nu de continuïteit van het bouwen is verstoord, vormt het in schrijven tegen prijzen die niet lonend zijn een groter gevaar voor afbraak van het produktieapparaat van het bouwbedrijf dan gedeeltelijke stillegging, zo merkte de heer Dura op. tijd op 4 jaar. Het aantal 3-jarigen bedroeg in 1954 23.000. Het gemiddelde aantal leerlingen per klasse, dat in 1954 nog 40 be droeg, daalde tot 34.4. Het ongesub sidieerd onderwijs omvat nog slechts een fractie van het gehele kleuteron derwijs, het betreft 3 procent van alle scholen met slechts 11/2 pro cent van het totaal aantal leerlingen en leidsters. Het percentage „onbevoegde" kleu terleidsters daalde van 20 in 1954 tot 9 in 1957. Malmö weigerde 7680 kg. tafelkoek Een Leidse exporteur gaf in no vember aan het station in Leiden een zending af, die met de grootste nauwgezetheid werd behandeld. Het waren nl. wafelkoeken en dat is een delicaat product, dat schokkende er varingen meestal niet te boven komt. Hij ging zélf mee om toe te zien, dat aan de 7500 kilogram wafelkoe ken, die helemaal naar Malmö in Zweden moesten, met de nodige zorg werd besteed. In december kwam de zending weer in Leiden aan. De geadresseer de in Malmö (Zweden) weigerde de koeken aan te nemen. Waarschijn lijk was de koekvoorziening in Zwe den op dat moment van dien aard, dat er geen nieuwe koek meer bij kon. Aan de kwaliteit heeft het ze ker niet gelegen, daar kunt u zich zélf van overtuigen, indien u de moeite neemt in Utrecht een, mon stertje te proeven. De exporteur weigerde de goede ren terug te nemen. Hij meende, dat hij in het belang van een eventuele juridische procedure, die ingang zal vinden, beter de koeken niet meer kon aanraken. De Nederlandse Spoorwegen zitten nu echter met ruim 7000 kUo wafel koeken. Nog prima van kwaliteit, maar dat wordt elke dag slechter. Iedere dag drogen de koeken méér uit en gaat er van het „prima kwa liteit" een streepje af. De Nederl. Spoorwegen hebben nu besloten deze koeken op de markt te brengen. Zij boden de koeken dezer dagen per advertentie het Nederlandse publiek aan. Monsters zijn te proeven op het hoofdkantoor (afdeling gevonden voorwerpen?) in Utrecht. Men heeft al diverse aanbiedingen ontvangen, maar de N.S. die overigens meer verstand hebben van spoorboekjes DIJKGRAAF VAN DELFLAND ZEVENTIG JAAR. Op vrijdag 10 januari bereikt de dijkgraaf van het hoogheemraad schap Delfland te Delft, mr. dr. Th. F. J. A. Dolk, de pensioengerechtig de leeftijd van zeventig jaar. Hij zal echter zijn ambtsperiode, welke op 1 augustus a.s. eindigt, uitdienen en eerst daarna afscheid nemen. De heer Dolk is directeur van de Unie van Waterschapsbonden in Den Haag. Nog een verdrinkingsgeval deed zich voor te Gouda, waar iemand aan de Da Costakade een bejaarde man voorover in het water zag lig gen. Hij waarschuwde de politie en een dokter maar het slachtoffer bleek reeds te zijn overleden. Het was de 71-jarige G. de Pater uit Schoonhoven die met zijn vrouw aan de Dacostakade was gelogeerd. Men vermoedt, dat ooi; hier de storm oorzaak was. dan van spoorkoekjes vonden deze nog niet aannemelijk. Intussen heeft de Leidse afzender het er niet bij laten zitten hij spreekt de Mal- möse firma gerechtelijk aan. Bekentenis na bedrog De gisteren door ons vermelde roofoverval op het tankstation te Hoofddorp, waarbij drie jongelieden de pompbediende in het toilet op sloten en er met 400,kasgeld in een opvallende lichtblauwe Vaux- hall vandoor gingen, is al bijna tot klaarheid gebracht. Een van de da ders, de Haagse glazenwasser F. A. K. (21) heeft zich bij de politie gemeld en zijn daad bekend. Bovendien heeft hij de namen genoemd van zijn me deplichtigen. Verder bekende hij ook enkele andere diefstallen welke het „edele trio" in dezelfde nacht ge pleegd heeft. De politie was de daders reeds op het spoor geweest, doordat de pomp bediende, de heer Tuin, het nummer van de Vauxhall onthouden had. De beschrijving en het autonummer klopten met de in Den Haag ont vreemde auto van een Haarlemse dame. De politie had deze wagen in Den Haag zien rijden maar zij raak te hem tijdens de achtervolging weer kwijt. Na de overval en enkele kraakjes op automaten in Den Haag was het drietal naar een café in Rotterdam gegaan waar zij de buit zouden ver delen. Twee van hen gingen naar buiten om het geld uit de auto te halen. Zij zijn echter niet terugge keerd. De 21-jarige glazenwasser maakte zich hierover zo kwaad, dat hij een agent aanhield, met het ver zoek hem naar het hoofdbureau van politie te brengen. Daar legde K. een volledige bekentenis af. De Rotter dams politie neemt aan, dat het tweetal niet lang meer voortvluchtig zal blijven, zij kunnen elk ogenblik gearresteerd worden. Zal men raadslid tóch aanvaarden? Onder druk van het beroep, dat het gemeenteraadslid van het Maas dorp Lith, de heer Smeets, heeft ge daan komt de raad van die gemeen te morgenavond weer bijeen. Men zal dan beslissen, of de heer Smeets die, hoewel tot raadslid gekozen, door de Raad wordt geweerd toch zal worden geaccepteerd. Tot nu toe hield de gemeente hardnekkig vast aan zijn besluit van 6 december, dat de heer Smeets niet kon worden toegelaten omdat 'n bij komstigheid aan zijn geloofsbrie ven niet in orde bevonden werd. Ge deputeerde Staten hebben dit be sluit van de raad vernietigd maar niettemin blijft men onvermurwbaar en heeft de banneling een plaatsje toegewezen gekregen op de publieke tribune. Dat was de reden voor de heer Smeets, die tien procent van de stemmen op zijn naam wist te trek ken, om bij de Kroon een beroep schrift in te dienen. De grote tegenstander van de ban neling is de jonge, felle burgemees ter Van der Laarschot, die met de wet in de hand bewijzen kan, dat de 67-jarige ex-belastingconsulent niet tot de raad toegelaten kan worden. Hij hanteert dat wapen waarschijn lijk alléén omdat hij allerminst is ingenomen met de scherpe critiek, die de heer Smeets zonder ophouden over de hoofden van de plaatselijke overheid pleegt uit te storten. Het „raadslid zonder portefeuille" zegt, niet zonder zelfvoldaanheid, zichzelf te verzetten tegen de „raad huisdictator" en een ergerlijke geld smijterij. Hij rekent iedereen voor, dat hij door het zenden van be zwaarschriften aan de hogere instan ties, de gemeenschap van Lith het afgelopen jaar zowat anderhalve ton heeft bespaard. Voorlopig is de heer Smeets echter uitgerangeerd. Donderdagavond zal men hem weer kunnen treffen op zijn vaste plaats: de publieke tribu- geregeld door een agent van politie, doch ook buiten deze bezoekuren is er verkeer (waarbij ziekenauto's uit het gehele land) dat deze kliniek wil bereiken. Treinramp Woensfel „St.Raphaël" wil straf-kwijtschelding Het orgaan van de katholieke bond van vervoerspersoneel „St. Raphaël", het blad Voorrang" heeft als zijn mening te kennen gegeven, dat er voldoende aanleidingen bestaan om de reeds toegepaste disciplinaire straf in de zaak-Woensel nog eens ernstig in beschouwing te nemen. „Het zou", aldus „Voorrang", „van zielkundige wijsheid en goed begre pen menselijke verhoudingen getui gen, indien de spoorwegleiding de toch wel duidelijk naar voren geko men wenselijkheid tot correctie van het aanvankelijk gevormde oordeel, niet aan het scheidsgerecht zal over laten". Den Haag gaat eigen vuil verbranden Het vervoer van Haags vuil per treinen naar een compostbedrijf in Drente wordt dermate duur, dat het noodzakelijk is, dat voor 1 maart 1962 in Den Haag een vuilverbran dingsinstallatie wordt gebouwd. De kosten worden door b. en w. ge raamd op 22 miljoen gulden. Het college van b. en w. heeft een kosten vergelijking laten maken, waarbij bleek, dat een eigen instal latie per jaar 378 duizend gulden minder zou kosten dan de afvoer per trein. De verbranding zou een jaar bedrag vergen van ongeveer 955 dui zend gulden. B. en w. stellen de ge meenteraad thans voor in principe te besluiten tot de bouw van de in stallatie en ten behoeve van de ont- werpkosten reeds een bedrag van 350 duizend gulden uit te trekken. Mislukt proefverlof „Dit is een ongelukkig voorbeeld van terbeschikkingstelling van de re gering", zeide de officier van justi tie te Arnhem in zijn requisitoir te gen een 29-jarige typograaf, die tij dens proefverlof van terbeschikking stelling had ingebroken. De officier eiste negen maanden gevangenisstraf tegen de typograaf en wenste bijzon dere nadruk te leggen op de eis van daarbij aansluitende terbeschikking stelling, ofschoon dit formeel niet meer noodzakelijk was gezien hij volgens een te Groningen opgelegde straf nog steeds ter beschikking van de regering is. Verdachte is blijkens het psychia trisch rapport verminderd toereke ningsvatbaar. Tijdens proefverlof in augustus j l. bezocht hij zijn ouders te Velp en vernam daar, dat zijn meisje niet meer met hem wilde omgaan. Meteen begon hij in het oude kwaad te ver vallen; hij brak in bij een bierhan delaar te Velp en stal tweeduizend gulden, te Rozendaal verschafte hij zich toegang tot een villa en nam een radiotoestel, en polshorloge en levens middelen weg en te Tiel haalde hij allerlei consumptieartikelen uit een kiosk. Hij opereerde ook in Limburg, waar hy zich geld toeeigende. De officier van justitie gaf uiting aan zijn grote teleurstelling over deze gang van zaken. Uiteraard onverant woordelijk snel, reeds twee a drie maanden na het verstrijke van zijn straftijd te Groningen met proefverlof gezonden. De verdediger zeide in zijn plei dooi, dat het met verdachte, die te werkgesteld was in 'n drukkerij te Gro ningen, goed ging, totdat de andere werknemers er achter kwamen, dat hij een gestrafte was. Toen is bij zijn oude leven weer begonnen. Plei ter vroeg om een korte gevangenis straf en een nieuwe mogelijkheid op een therapeutische behandeling. Uitspraak over veertien dagen. (74)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6