Pitmanschool Leidse brandweer in actie Stormschade allerwegen en kleine uitslaande brand De in nood verkerende schepen DINSDAG 7 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De brandweer heeft het druk ge had, gisteravond, vannacht en ook vanmorgen. Op de eerste plaats heeft men te maken met de tientallen ge vallen van stormschade, die dikwijls gevaar brengen voor bewoners van bedreigde panden en de voorbijgan gers. De Bilt meldde de Leidse brandweer, dat er sprake is van stormkracht 10 volgens de Beaufort- schaal, dat wil zeggen dat de wind waaide met een snelheid van onge veer 22 meter per seconde en de aan duiding „zware storm" op haar plaats is. De brandweer spoedde te hulp o.m. naar de Walraven van Halstraat, waar een bouwkeet ernstige schade ondervond, naar de Da Costastraat, waar een schutting omwaaide, naar Rapenburg, naar Mare 66, waar bij de firma „Flim" de winkelruit was ingewaaid, waardoor enige TV- en radiotoestellen beschadigd werden, naar de Oude Vest, waar een stuk zink gevaar opleverde, naar Heren gracht en vele andere plaatsen in de stad, waar dakpannen en schoorste nen gevaar opleverden. Bovendien kreeg de brandweer nog te maken met een kleine uitslaande brand aan de Kloksteeg 19, in het restaurant „Warung Djawa". In een zolderkamer van dit pand was brand ontstaan, vermoedelijk door toedoen van een onbeheerde, brandende pe- troleum-kachel. Houten dakbeschie ting en meubilair raakten in de brand. De brandweer kon de vlam men, die al buiten het huis oplaaiden, snel blussen met twee nevelspuit- stralen. De schade wordt geschat op ongeveer 600 gulden. Op de Herengracht bleek vanmor gen een schoorsteenpijp niet bestand tegen de stormkracht en plofte tus sen de daken van de omliggende hui zen. Ook hier deden zich geen per soonlijke ongevallen voor en de ma teriële schade bleef zeer beperkt. In de Julianastraat hing de Hol landse helderheid aan de mast. Een PLANTSOEN 65 - TEL. 26558 Typen Steno in 4 talen Boekhouden Duits Engels Frans Nederlands Spaans Advertentie ondefinieerbaar stuk wasgoed vloog hier door de lucht en vestigde zich indiscreet op des buurmans televisie antenne. Het beeldscherm zal van avond evenwel geen onverwachte as pecten bieden, want de brandweer bemoeide zich er mee en verwijderde een en ander fluks. Het transformatorhuisje van de S.L.F. op het Schuttersveld bood he denmorgen groot gevaar. De deuren waren kapot gewaaid en konden niet meer worden gesloten. De school jeugd werd hier door een politiepost beschermd tegen de dodelijk gevaar opleverende stoppen en draden, wel ke zo maar voor het grijpen waren. De deuren zijn thans weer gerepa reerd. LEIDSE HOOGLERAREN IN INTER-UNIVERSITAIRE COMMISSIE Bij beschikking van de minister van O. K. W. is een inter-univer- sitaire commissie benoemd voor de vaststelling van het werkprogramma van de kernreactor ten behoeve van het hoger onderwijs en met het oog op de vraagstukken van onderwijs en wetenschap, welke daarmee ver band houden. Tot leden van deze commissie, die onder voorzitterschap staat van prof. dr R. Kroning, con rector en hoogleraar in de theoreti sche natuurkunde aan de technische hogeschool te Delft, zijn benoemd prof dr E. Havinga, hoogleraar in de organische Chemie en prof dr A Querido, hoogleraar in de inwendige geneeskunde (plaatsvervangend). Bij K. B. is met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Leidse universiteit om onder wijs te geven in de fenomenologische methode, de conflictspsychologie en de pastorale psychologie: dr. J. H. van den Berg, thans buitengewoon hoog leraar. KANTONECHTER TE LEIDEN. Alfabetische voordracht. *Ter voorziening in de vacature van kantonrechter te Leiden is door de ar rondissementsrechtbank te 's-Gra- venhage een lijst van aanbeveling op gemaakt, waarop in alfabetische volg- I orde zijn geplaatst: rar. R. de Bruyn, advocaat en procureur te 's-Graven- hage, tevens kantonrechter-pl.v. al daar; mr. C. P. Hierneiss, advocaat en procureur te 's-Gravenhage, tevens kantonrechter-plaatsvervanger en waarnemend-griffier bij het kanton gerecht te 's-Gravenhage en mr. W. de Koning, griffier van het kanton gerecht te Leiden, tevens kantonr.- pl.v. aldaar. De benoeming geschiedt door de Kroon. 40 jaar bij Belastingen, Leiden In het gebouw der Invoerrechten en Accijnzen aan de Langebrug, vond gistermiddag, in tegenwoordigheid van vrijwel het gehele personeel en vele ambtenaren van andere belas tingdiensten, w.o. de directeur van 's Rijks belastingen te Utrecht, de heer H. A. Cadée, vergezeld van de commies-secretaris ter Directie de heer Stegeman, de herdenking plaats van het veertigjarig ambtsjubileum van commies-secretaris W. van Lo- chem, chef de bureau aan de Inspec tie te Leiden. Namens de jubileumcommissie wer den de heer Van Lochem en zijn echtgenote hartelijk welkom geheten door de heer De Grijs, waarna! het hoofd der Inspectie, de heer L. H. Bodde Bouman, als eerste spreker het woord voerde. Hij schetste de ambtelijke loopbaan der jubilaris, daarbij de nadruk leg gend op diens veelzijdige kennis, welke de dienst ten goede is geko men. Spr. memoreerde in het bijzon der de afgelopen 6H jaar, geduren de welke tijd de heer Van Lochem te Leiden werkzaam is geweest en waarin hij hem leerde kennen als een zeer bekwaam ambtenaar met daarbij een grote belangstelling voor het verenigingsleven der Leidse be lastingdienst. Namens de administra tie van 's Rijks Belastingen wenste hij de jubilaris geluk met het berei ken van deze mijlpaal en bood hij hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan. Voorts gewaagde commies-tit. Wes terhout van de bijzondere activiteiten van de jubilaris t.a.v. de huisvesting in het gebouw, waardoor veel inter ne verbeteringen tot stand kwamen. Namens het personeel der Inspectie bracht hij dank voor de prettige wij ze waarop dhr. Van Lochem aan zijn afdeling leiding wist te geven. Commies Valentgoed sprak namens de ontvanger en het personeel van het ontvangkantoor. Voor 'de uitste kende wijze van samenwerking tus sen de onderlinge diensten bracht ook hij zijn hartelijke dank. Namens de controlerende ambte naren der Omzetbelasting uitte hoofdcontroleur G. Warnar zijn waardering voor de wijze, waarop de jubilaris zijn veelzijdige taak van chef de bureau vervult en sprak daarna nog een persoonlijk woord. Verificateur J. v. Diggelen voerde het woord namens de ambtenaren van de actieve dienst en sprak zijn erkentelijkheid uit voor de prettige samenwerking die mede de handel ten goede is gekomen. Bij ontstentenis van de 2e voorzit ter sprak de heer Devilee als secre taris der personeelsvereniging „De Sleutelring", van welke vereniging de jubilaris het voorzitterschap be kleedt. Namens de vereniging bood hij de jubilaris een boekenbon aan. De heer Van Norden, bestuurslid van de bond van administratief per soneel van 's Rijks Belastingen bood namens deze bond zijn hartelijke ge lukwensen aan, welke hij vergezeld deed gaan van een kistje sigaren. Nadat nog werd gesproken door het jongste personeelslid der Inspec tie, de heer A. Jansen, werd door de KOUDEKERK Woningbouw in het uitbreidingsplan. Het architectenbureau van H. A. Maaskant te Rotterdam heeft-, na mens de N.V. Bouwfonds Nederl. Gemeenten te 's-Gravenhage, het bou wen van een woning in het uitbrei dingsplan geggund aan de fa. J. I. van Bennekom, Rijndijk te Hazers- woude. LEIMUIDEN Loop der bevolking. Op 1 jbn. 1957 telde de gemeente 2667 inwo ners. In 1957 werden geboren 73 kinderen en vestigden zich 146 per sonen, terwijl 19 inwoners overleden en er 113 de gemeente verlieten. Op 31 december'1957 telde de gemeente 2754 inwoners. Een vooruitgang dus van 87 zielen. L.T.J. Zaterdagavond kwamen de leden van de L.T.J. bijeen voor een vergadering in het parochiehuis. Voorzitter Nic. v. d. Salm wenste allereerst allen een zalig nieuwjaar. Wanneer de activiteit niet minder is dan het vorig jaar is hij tevreden. Vervolgens bracht hij verschillende cursussen onder de aandacht, nl. de algemene landbouwpolitieke cursus op 22, 23 en 24 januari in Huize Vijverduin te Bloemendaal, de coöp. cursus op 27, 28 en 29 januari en de kadercursussen op Ons Erf te Berg en Dal van 1318 januari, 27 januari1 februari en 38 febr. en tot slot nog de bezinningsdagen van L.T.J. op 26, 27, 28 en 29 jan. in het retraitehuis te Noordwijker- hout. Het bestuur deed ook nog een oproep om in de vorm van decla matie of voordracht mee te werken op de jaarlijkse karnavalsdag op 6 februari. De uitgestelde bestuursver kiezingen brachten geen verrassin gen. De aftredende leden Nic. v. d. Salm en Arie Rijkelijkhuizen werden bij acclamatie herkozen; eerstge noemde blijft de voorzittershamer hanteren. De voorzitter hield een korte inleiding waarin het verschil van stads- en dorpsleven naar voren kwam. Nadat de geestel. adv. pater Poel, de leden had toegesproken, werden nog enkele huishoudelijke zaken be sproken, o.a. de toneeluitvoering met het toneelstuk De Klomp en de Goudvis op woensdag 15 januari. RIJNSATERWOUDE Loop der bevolking. Op 1 jan. telde de gemeente 803 zielen, in 1957 werden 27 kinderen geboren en er vestigden zich 28 personen. Negen inwoners overleden, terwijl er 59 de gemeente verlieten. Het aantal in woners per 31 december 1957 be droeg dus 790. De gemeente ging dus met 13 zielen achteruit. T.T.V,R.T.C. Het 2de heren team van RTC besloot vrijdagavond de eerste helft van de competitie met een klinkende overwinning van 100 op Baronie. Door deze overwinning klom ze drie plaatsen op de rang lijst en is gekomen op de 5e plaats. Het eerste herenteam van RTC staat er op de helft van de strijd ook goed voor. In de 2e klas van de NTTB is de stand aan de kop als volgt: 1. Sparklers, Roelofarendsveen, met 18 pnt. uit 10 wedstrijden; 2- TSB, Den Haag 17 uit 10; 3. RTC 16 uit 10. Het derde herenteam draagt momen teel de rode lantaarn, maar toch ach ten we ze in staat in de 2de helft wel enkele punten te bemachtigen. De dames van RTC staan wel op de eerste plaats, maar worden op de voet gevolgd door PIT '54 uit Zoeterwoude. Deze week is het pro gramma als volgt: het 3e gaat naar Dolfijn 3. Het 2e gaat dinsdagavond naar Lisse tegen DEC '56. Het dames team gaat naar Hazerswoude om te spelen tegen Slagvaardig. Het 1ste herenteam moet naar. Den Haag om uit te komen tegen Batswingers 5, aanvang half drie. ZEVENHOVEN ONTSLAG AMBTENAAR. Het door de heer L. G. L. Lemkes alhier ingestelde beroep bij het amb tenarengerecht te 's-Gravenhage in zake het aan hem per 1 oktober 1957 verleend eervol ontslag wegens onge schiktheid voor de dienst is op he den door dit gerecht verworpen, zo dat dit verleend ontslag blijft ge handhaafd. Loop der bevolking. Het aantal inwoners dezer gemeente bedroeg op 31 december 1956: 1300 waarvan 662 mannen en 638 vrouwen. In de loop van 1957 werden in deze gemeente geboren: 17 jongens en 22 meisjes, terwijl alhier overleden 2 mannen en 2 vrouwen, waardoor het bevolkingscijfer werd: 677 mannen en 658 vrouwen. Door vestiging en vertrek in deze gemeente in de loop van 1957 is in het bevolkingsaantal vanzelfspre kend wederom wijziging gekomen en wel als volgt: in 1957 zijn van uit Zevenhoven vertrokken: 32 mannen en 38 vrouwen, terwijl in genoemd jaar in dezelfde gemeente zich heb ben gevestigd: 19 mannen en 29 vrouwen, zodat het totaal aantal in woners per 31 december 1957 alhier bedroeg: 1313. waarvan 664 mannen en 649 vrouwen. Het door belanghebbende ingestel de beroep zowel tegen ontslag als ambtenaar ter secretarie, als waar nemend-secretaris en als administra teur van het gemeentelijk woning bedrijf werd door het ambtenarenge recht ongegrond verklaard. Geboren: Arie Kornelis zn van P D. van Lithde Geus; Caroline Francisca dr van J. A. Detmers— Berben; Theresia C. M. dr van B. P. Straathofvan Egmond; Adrianus P. L. zn van J. G. Vergeerde-Boer; Johanna M. dr van F. B. Bekman Belt; Gerardina S. dr van F. G. van VeenPijnaker; Abraham zn van C. Kammeraad—Corts; Matthias H. zn van M. RietveldPietersen; Francis- cus A. zn van J. N. Bosvan Klink. Ondertrouwd: Johannes C. A. van der Stam 23 j., te Alkemade en Anna C. Bon 26 j.; Petrus L. de Groot 24 j, en Alida C. Bosman 22 j. Getrouwd: Petrus M. de Groot, te De Kwakel. en Martina J. Hassing; Willem Meijer 39 j., te Breukelen, en Hendrika Eveleens 31 j.; Petrus J. van Weerden te Ouder-Amstel, en Helena A. C. Janmaat. Z0ETERW0UDE- LEIDERPORP E.H.B.O. De afdeling Meex-burg van de Kath. Nat. Bond voor EHBO organiseert voor de bewoners van Zoeterwoude Hoge Rijdijk en Leider dorp een cursus van 26 lessen in de eerste hulp bij ongelukken. De aanvang van de cursus is ge steld op 15 januari a.s. en zal gege ven worden in de R.K. school Hoge Rijndijk 80 onder leiding van dokter Sijen te Leiderdorp. Opgave voor deelname kan ge schieden bij mevr. Hoogeboomv. Vliet, Berkenkade 20 te Leiderdorp en G. v. d. Pluim, Rijndijk 90 te Zoeterwoude. „St. Odilia". Zondagavond was er een grote propaganda-feestavond in de grote zaal van het parochie huis Meerburg aan de Hoge Rijndijk, ook toegankelijk voor de reeds tal rijke donateurs van de blindenbondè Pastoor Kouwenhoven sprak een kort openingswoord; hij was ver heugd, maar toch ook wel wat ver wonderd over de zo grote belang stelling voor dit mooie doel. De heer v. Schaik, bestuurslid van de bond, was dankbaar voor de gro te belangstelling en spoorde allen aan trouwe steunpilaren van le bond te blijven, omdat er nog zoveel te doen is voor de blinde lotgenoten. Hij vroeg geen medelijden, maar wel me deleven. De toneelvereenlging O.D.I. van Noordwijkerhout kwam voor het voetlicht met de opvoering van het bekende spel van de Zee, in 4 bedrij ven „Op loop van Zegen" van Heyeo- mans (al meermalen is hiervan een verslag gegeven) en ook hier had O.D.I. succes. Men was ten volle te vreden over spel en décor. Het was een succesvolle avond, ook betreffen de de aanwerving van nieuwe dona teurs. Een betere regeling, voor wat be treft het tijdschema is wel gewenst. Wat meer op tijd beginnen, schijnt men nog te moeten leren. voorzitter der Jubileumcommissie, de heer J. Benjamins, aan de jubilaris namens het gehele personeel een polshoitoge aangeboden. De heer Van Lochem dankte ten slotte alle spekers voor de tot hem gerichte toespraken en aangeboden cadeaus. Hierna maakten alle aanwezigen van de gelegenheid gebruik de jubi laris met zijn echtgenote persoonlijk te complimenteren. Ter gelegenheid van het feit, dat het 2 januari j.l. 25 jaar geleden was, dat de heer A. van Ravenzwaay, thans bedrijfsleider van het Leidse filiaal van de Hema, in het „Hema- gezin" werd opgenomen, vond er gis teravond in het St. Antoniusclubhuis aan de Mare een feestelijke bijeen komst plaats, waarbij het de jubile rende chef niet aan hulde en blijken van waardering heeft ontbroken. De heer Van Ravenszwaay voert eerst sinds acht maanden in Leiden de scepter: voor dien was hij in Haarlem werkzaam en het spreekt dat ook uit die stad een groot con tingent Hema-personeel de avond bij woonde. De directeur van de Hema, de heer J. J. C. J. E. Buchwaldt, die als eerste spreker het woord voerde, had bijzon dere waardering voor de plichtsbe trachting en het organisatietalent van de jubilaris, wiens devies al deze jaren was geweest „verantwoorde lijkheid gedurende 24 uur van de dag". Spreker wees vervolgens op de prachtige staat van dienst van de heer Van Ravenszwaay. Vóór 25 jaar bij de Amsterdamse magazijndienst te werk gesteld, werd hem in 1941 de leiding van het Hilversumse filiaal toevertrouwd, om in 1947 in gelijke functie te Haarlem te worden be noemd. Sinds april is de jubilaris te Leiden werkzaam. Namens de direc tie bood de heer Buchwaldt de jubile rende chef een enveloppe met inhoud aan, waaraan het vererend getuig schrift van de Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel (met bijbehorende draagmedaille) werd toegevoegd. De heer J. van Buuren, die namens de groepenchefs gelukwensen en een vulpenset aanbood, had eveneens grote bewondering voor de persoon en het werk van de jubilaris. De heer E. Droger, sprekende namens de 27 bedrijfsleiders, stelde centraal, dat de heer Van Ravenzwaay maar één tijd kent en dat is de juiste. Een Perzisch tapijt was het geschenk, waarmee deze waardering tastbare vorm werd gegeven. In gelijke geest voerden ten slotte nog het woord de heer G. de Jong, indertijd medewerker van de heer Van Ravenzwaay in het Hil versumse filiaal, de heer L. Leef- lang namens het Dubbeltjesfonds, de heer B. Kiphard uit Haarlem, die er o.a. op wees, dat oude liefde niet roest en mej. A. de Haas namens het filiaal Leiden. Ook zij deden hun woord van gelukwens met de aanbie ding van een geschenk, dat in een originele vorm werd aangeboden, ge paard gaan. Na zo veel woorden van dank en waardering, waarvoor de heer Van Ravenzwaay zich zeer erkentelijk toonde, bleef men nog lange tijd in feestelijke stemming bijeen. Het wa ren hierbij o.a Henny Mieremets Rhytme Combi's en Crochet een goochelaar van formaat die voor veel afwisseling zorgdroegen. Burgerlijke Stand Geb.: Ferdinand zn v. J. Ravens- bergen en W. Gordijn; Johanna Hele na Elisabeth dr. v. W. Wernars en J. Nieuwveen; Frans Hendricus zn v. H. C. Sparnaaij en G. Eickhoff; Frits Cornells zn v. H. Sparnaaij en G. Eickhoff; Hans zn v. G. Rietkerk en A. van Hooidonk; Dick Elias zn v. G. Mieremet en E. Beij; Johannes Bernardus zn v. J. B. Mulder en E. van Hoven; Louiza dr v. N. M. Am- meraal en J. L. den Haan; Peter An- dré zn v. H. F. van Oosten en J. Beij; Hendrik Cornelis zn v. N. van Leeu wen en M. v. d. Linden; Jeannette dr v. H. W. Alferink en M. A. H. Faes; Dirk zn v. J. Harteveld en G. J. Ravensbergen; Pieternella dr v. M. H. Sliggers en P. Onvlee; Jacomina Clara dr. v. A. Sierag en C. A. Ouwer- sloot; Alida dr. v. A. Dietz en E. Kukler; Sylvia Yvonne dr van C. van Berkel en C. A. Bavelaar; Eli sabeth Renée dr v. W. G. den Dub belden en J. E. Hanselman; Jacobus zn v. C. de Bruin en B. C. C. Waas dorp; Cornelia Maria dr. v. C. A. Vromans en C. M. F. van Harteveld; Ellen dr v. J. Panek en A. Goslinga. Overl. J. Switters, 84 jr, man; F. M. M. Groenewegen, 13 dagen, zoon; O. P. Bakker, 2 maanden, zoon; C. Zwaan, 78 jr, echtgenote v. P. van Weerlee; C. A. Zirkzee, 84 jr, man; S. Nieuwenburg, 56 jr, man; J. de Wit, 60 jr, man; D. Paauw, 5 jr, zoon; C. van der Klaauw, 40 jr, man. Getr.: J. J. van der Wiel en C. P. T. Elshof; A. van der Waals en S. M. Bavleaar. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN Gedurende de laatste kalenderweek van het jaar 1957 is de geregistreerde arbeidsreserve in Leiden en aangren zende gemeenten toegenomen met 127 mannen. Op 30 december 1957 waren 974 werkloze mannen geregis treerd, waarvan 24 mannen waren tewerkgesteld in een object voor aan vullende werkgelegenheid. Eind de cember 1956 waren 344 werkloze mannen ingeschreven. De stijging van de werkloosheid is deels een ge volg van de minder gunstige conjunc tuur en kan voorts worden toege schreven aan seizoeninvloeden. Vooral de werkgelegenheid in de textielindustrie ontwikkelt zich min der gunstig. Ook de arbeidsmarkt in de sector bouwnijverheid vertoont een dalende tendenz. De spanningen op de arbeidsmarkt zijn thans geheel verdwenen, de vraag naar arbeidskrachten is dan ook op nieuw afgenomen tot 74, waarvan 37 aanvragen betrekking hebben op jeugdige personen. Laatste berichten Bemanning van Capellaomgekomen Aangenomen schijnt te moeten worden dat de kustvaarder „Capella" vanochtend met man en muis is ver gaan. De „Neptune" van de Marine- luchtvaartdienst zou, volgens nog on bevestigde berichten behalve wrak hout ook een vol water zijnde sloep hebben waargenomen. De reddings boot „Brandaris" werd omstreeks kwart over twaalf vanmiddag naar de plaats waar de sloep drijft gediri- jé/I STRAAT- EN RIOLERINGS WERKEN GEGUND. De dir. van Volkshuisvesting heeft namens de woningbouwver. „Eens gezindheid", het maken van straat- en rioleringswerken in de Meerbur gerpolder gegund aan de fa. J. Be- kooy te Leiden. Crescendo. Door werkzaamheedn in de gym zaal gaat de training voor de aspi ranten van de r.k. korfbalclub „Cres cendo" niet door. Bouw autoboxen opgedragen. Het bouwen van autoboxen aan het Uarechtse Jaagpad namens H. Teske, wordt naar eigen ontwerp gedaan door de fa. C. Guijt, alhier. Agenda Leiden DINSDAG 7 JANUARI R.-K. Technische School „Don Bos- co". Ouderavond. Snreken met de leraren, inleidingen en toneelspel door de leerlingen. Boerhaavelaan 44, 7 uur nam. R.K. E.H.B.O. Aanvangscursus R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat, 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Leger. Toneel gezelschap „Het Masker". Blijspel „Doe niet zo gek". Cantine Doelen, 8 uur nam. K. O. „Bezoek aan een klein pla neetje". Toneelgroep .Theater", Leid se Schouwburg, 8 uur nam. WOENSDAG 8 JANUARI K.V.P.-Statenkring Leiden. Verga dering. ,.De Harmonie", Breestraat, 8 uur nam. Mij. voor Toonkunst. Trio Pasquir. Grote zaal Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. DONDERDAG 9 JANUARI Veren, van Zeeuwen. Toneelavond „En de boer ploegt voort", Den Burcht, 8 uur nam. A.K.W.V. Lezing door pater dr R. C. Kwant, Gulden Vlies, 8 uur nam R.K. E.H.B.O. Vervolgcursus R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat, 8 uur nam. K.A.B. Herensingel. Klaverjasdri ve. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel, 8 uur nam. VRIJDAG 10 JANUARI Leids Jeugdparlement. Over On derwijs, Kunsten, Jeugd- en Sport zaken. Trouwzaal Stadhuis, 7.3U uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineraio gie (v. d. Werffpark 1). Tentoonstel hng geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Boerhaavezalen (Vrouwenkerk steeg 12): Tentoonstelling van teke ningen, de S .nool voor esthetische I vorming. Werkdagen 25 en 79 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Volk van Suriname' (tot 1 maart 1958). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto's van Erich Salomon Werk dagen van 25 uur (t.m. 18 jan.) DE DIENST DER APOTHEKEN TE LEIDEN EN OEGSTGEST De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406, apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De filjns in de week van 3—10 januari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Bambi", alle leeftijden. Lido; ..The prince and the show girl". volwassenen. Luxor: „Voor wie de klok luidt", volwassenen. Trianon: „Ariane", 18 jaar. Rex: „My gun is quick", 18 jaar. geerd door de bemanning van de „Neptune". Men maakt zich in Terschelling enige zorgen over de Nederlandse kustvaarder „Truus" die gisteravond om half acht ter hoogte van het eiland contact heeft gehad met de rederij A. Ansmink in Delfzijl. Het schip was op weg naar Harlingen en Leeuwarden, maar het is niet de Wadden opgegaan. Men heeft in de omgeving van Tex-schelling niets van de „Truus" kunnen ontdekken van morgen en men weet niet waar het schip zich bevindt. Men houdt reke ning met de mogelijkheid dat de „Truus" op open zee de storm af wacht. Wel is aan de gezagvoerder van de „Neptune" van de Marine- luchtvaartdienst en aan de beman ning van de sleepboot „Holland" ver- zocht bij het zoeken naar de „Capel- tevens uit te kijken naar de „Truus". Het lichtschip Texel is door de storm ongeveer een mijl van zijn plaats geschoven, het lichtschip Ter- schellingerbank circa achthonderd meter. SCHELPENVISSER ZOEK Op Ameland maakt men zich be zorgd over het lot van een schelpen visser, die gisteravond nog gezien is op de Waddenzee bewesten 't eiland, bezuiden de oostpunt van Terschel ling. Om de schelpen visser te zoeken is de motorstrandreddingsboot „dr. Van Rietschoten" van de Kon. NZHRM vanmorgen uit Hollum uit gevaren. Spoorwagons door storm op drilt Vanmorgen omstreeks acht uur zijn door de sterke wind aan elkaar ge koppelde wagons van de Nederland, se Spoorwegen aan de Vondelingen plaat te Rotterdam op drift geraakt en met een snelheid van 20 tot 30 km per uur langs de z*g. olielijn te Rötterdam-zuid gereden. Dank zij 't optreden v. d. politie, die meteen na de melding radiowagens dirigeerde naar de te passeren onbe waakte overgangen deden zich geen ongelukken voor. Ook een rangeer der, die op de voorste wagon zat. en niet in staat was af te remmen trachtte met het licht van een zak lantaarn het verkeer te waarschu wen. Lijn werkers van de N.S. die aan de Singel aan het werk waren, hebben tenslotte de wagons tot stilstand we ten te brengen door stenen op de rails te stapelen. Marktberichten LEIDEN, 7 jan. Vette varkens. Aanvoer: 171 vette varkens. Note- ring; (per kg levend gewicht) lichte varkens 1,62—1,65—1,67; zeugen 1,421,46. Handel matig. ROTTERDAM. 7 jan. Vee. Aan voer 2562; weektotaal 4450; 500 vette koeien, 598 gebruiksvee, 240 vette kalveren, 170 graskalveren, 553 nuch tere kalveren. 91 varkens, 65 biggen, 69 paarden, 3 veulens, 259 schapen en lammeren, 14 bokken en geiten. Notering: vette koeien le kwal. 3.00—3.20, 2e kwal. 2.80—3.00, 3e kw. 2.602.75; vette kalveren le kwal. 2.70—2.80, 2e kwal. 2.50—2.70, 3e kw. 2.102.40; graskalveren le kwal. 425, 2e kwal. 300, 3e kwal. f 250; nuchtere kalveren le kwal. 63, 2e kwal. 50, 3e kwal. f 40; biggen le kwal. 40, 2e kwal. 30, 3e kwal. 25; slachtpaarden le kwal. -2.25, 2e kwal. 2.00. 3e kwal. 1.90; schapen le kwal. 95, 2e kwal. 85. 3e kwal. 75; lammeren le kwal. 90. 2e kwal. 70, 3e kwal. 60; kalfkoeien le kwal. 1225, 2e kwal. 1000, 3e kwal. 800; melkkoeien le kwal. 1225, 2e kwal. 1000, 3e kwal. 800; Varekpeien le kwal. f 850, 2e kwal. f 700, 3e kwal. 600; vaarzen le kwal. 875. 2e kwal. 750, 3e kwal. 550; pinken le kwal. f 550, 2e kwal. i 450. 3e kwal. f 350. Overzicht: vette koeien aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als gis teren; vette kalveren aanvoer aan merkelijk groter, handel stug. en wat lager in prijs; graskalveren aanvoer korter, handel redelijk, gedrukte prijzen; biggen aanvoer minder han del slepend, prijzen onveranderd; siachtpaarden aanvoer iets groter, handel kalm, prijzen als vorige week; veulens aanvoer als vor. week, han del traag, niet hoger in prijs; schapen aanvoer als vorige week, handel traag,'niet hoger in prijs; melk- en kalfkoeien aanvoer tamelijk, handel goed, prijzen constant; varekoeien aanvoer kort, handel redelijk, prijs houdend; vaarzen en pinken aanvoer matig, handel tamelijk, prijzen sta biel. BODEGRAVEN, 7 jan. Kaas. - Aangevoerd 29 partijen. Prijzen 2,08— 2,22. Handel kalm. TER AAR, 6 jan. Groente. Wit lof 1 0.64—0.71. idem 2 0.48—0 61, idem stek 0.05—0 24, glasandijvie 0 61—0 69, prei 0.11—0 25, spruiten 0.480.60 boerenkool 0 080.13, was- peen 0.16, alles per kg; sla 0.03—0 04, knolselderij 0.08—0.21, per stuk; sel derij 0.050.06 per bos; boerenkool 0.80—1.10 per kist. VINKEVEEN, 6 jan Groente. Andijvie 66—78 ct. boerenkool 27— 34 ct. prei 16—24 ct, witlof A II 57— 63 ct, idem B I 61 ct, idem B II 48 "9 ct, per kg; peterselie 20—23 ct, selderij 1520 ct, per bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3