Sociale verzekeringswetten DUINSTREEK ,De stemmens© v Aetherklanken Vragen over raket-basis RECHTZAKEN Wilt U iets weten? MAANDAG 6 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Ingaande 1 januari 1958 werden enige wijzigingen van kracht aan gaande de sociale verzekeringswet ten. Wij laten ze hier volgen, v.z.v. ze ons met zekerheid bekend zijn. Ziekenfonds voor bejaarden. De bejaarden, die verzekerd zijn ingevolge het ziekenfondsen'besluit, betaien tot dusverre, indien hun in komen niet hoger was dan 2508, per jaar, J 0.do premie per week en indien het een inkomen betreft van 2508,tot 3618,— 1.10 per week. Met ingang van 1 januari 1958 zijn deze bedragen resp 0.67 en 1,34 per week. Verplicht verzekerden. Tot dusverre betaalden deze ver zekerden een premie van 2,1% (de werkgever betaalde eveneens 2,1%) Van 1 januari 1968 af moet de ver plicht verzekerde 2,2 betalen en de werkgever 2,2%. Vrijwillig verzekerden Sommige ziekenfondsen hebben aan de Ziekenrondsraad toestemming gevraagd de premie met ingang van 1 januari 1958 te mogen verhogen. Verscheidene ziekenfondsen achten een verhoging van de premie niet verantwoord, en willen de hogere kosten betalen uit hun reserves. Afwachten wat de raad beslist is hier de boodschap. De werkloosheidverzekering. De helft van de verschuldigde pre mie werd tot dusverre betaald door het rijk, een vierde door de werkge ver en een vierde door de werkne mer. De premie voor de werkloosheids verzekering bedraagt sedert 1 januari 1&57 1,6% van het loon, waarvan het rijk dus 0.8% betaalt en werkgever en werknemer ieder 0.4%. Ingaande 1 januari 1958 zal de pre. mie worden teruggebracht tot 1.2%. waarvan voor rekening van het rijk komt 1/3, voor rekening van werk gever 1/3 en voor rekening van werknemer eeneens 1/3. Het rijk be taalt dan het zelfde als werkgever en werknemer 0.4%, zodat deze verla ging voor werkgever en werknemer geen verlichting betekent. Kraamgelduitkeringen. Zoals wellicht reeds bekend, wor den sinds 1 augustus 1957 de kraam gelduitkeringen van 55.voor de verplicht verzekerden bij een zie kenfonds niet meer uitgekeerd door de bedrijfsverenigingen, maar door de ziekenfondsen. Verplicht verze kerden kunnen bij gezinsuitbreiding een formulier bij de bode of op het kantoor van het ziekenfonds verkrij. gen, dus niet meer bij de werkgever. Het formulier dient door de kraam vrouw en door de echtgenoot te wor den ondertekend. De uitkering heeft TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 19.3023.00 Gijsbreght van Aemstel, treurspel en De Bruiloft van Kloris en Roosje, zangspel. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Pianorecital. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Metropole ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.30 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 V. d. kind. 15.00 Mezzo- sopr., piano en fluit. 15.30 V. d. zie ken. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Jazz- muz. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Amateursuitz. 18.55 Paris vous parle 19.00 V. d. kind. 19.05 Gitaarspel. 19.25 Carillonspel. 19.45 Toneelbe schouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Operafacetten. 22.55 Ik geloof, datcaus. 2^.00 Nws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 New York calling. 23.2124.00 Gram HILVERSUM n, 298 M, 7.00—24.00 KRO 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit kal. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw 9.45 Lichtbaken. 10.00 V. d. kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luis tert. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.35 Chansons. 14.00 Piano recital. 14.25 Gram. 14.30 Wij vrou wen van het land. 14.40 Gevar. pro gr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen over zee. Bezoek aan een dorpsschool in Nederlands Nieuw-Guinea, door M. Ch. E. Coreelmont. 18.00 Lichte muz. 18.2C Pol. caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Katechismus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 En gij zult het aanschijn der aarde vernieu wen. 22.05 Fluit, viool en clavecim- bel. 22.35 De radiodokter. 22.45 Avondgebed en lit leal. 23.00 Nws. en weerber. 23.1524.00 Nouveau- té's. plaats op de dag van ontvangst van de aanvraag door middel van een postchèque of in contanten aan de loketten. In het laatste geval moet het bewijs van inschrijving worden meegebracht. Minder bekende bepalingen. De invaliditeitswet kent de volgen de verstrekkingen: 1) als rechten, a) invaliditeitsrente, b) ouderdoms rente, c) weduwenrente, d) wezen rente en 2) als mogelijkheden: ge nees- en heelkundige behandeling, (daaronder begrepen verpleging in een ziekenhuis) ter voorkoning van een blijvende invaliditeit Voorts een eventuele gezinstoelage naast de ge nees- en heelkundige behandeling. De gezinstoelage bedoeld onder 2) kan ten behoeve van het gezin van een in een inrichting opgenomen verzekerden, die niet in het genot is van een invaliditeitsrente, worden verleend ter hoogte van maximaal 3/3 van de invaliditeitsrente, waarop de verzekerde eventueel aanspraak zou kunnen maken. De gezinstoelage, waarop uiteraard geen recht bestaat, wordt slechts in uitzonderingsgevallen verleend in dien aan de volgende voorwaarden is voldaan: a) de verzekerde moet 150 premiën in rekening kunnen brengen, d.w.z. dat er minstens 150 zegels moeten zijn geplakt. b) de echtgenote moet invalide of tenminste 60 jaar oud zijn, of c) de verzekerde moet een of meer kinderen hebben, die nog geen 16 jaar zijn. Ga derhalve bij u zelf te rade en vraag in voorkomende gevallen in lichtingen aan de Raad van Arbeid, leid. ORDE VAN DE KRUISHEREN Zaterdag heeft onder leiding van de magister-generaal der Kruisheren mgr. dr. W. v. Hees, een vergadering van de Belgische pro-provinciaal en de priors van Achel en Diest met de Nederlandse prior-provinciael en definitoren plaatsgevonden, waarbij ook de prior-provinciaal der Kruis, heren in de Ver. Staten aanwezig was. Deze laatste verblijft enkele dagen in Nederland op doorreis naar Nieuw-Guinea, waar hij een onder zoek zal instellen naar missionerings- mogelijkheden voor de Amerikaanse Kruisheren. Het is de eerste maal dat de drie provinciaals op het generalaat bijeen komen, na de verdeling der Orde in provincies in juli 1957. De parlementaire defensiecommis sie voelt zich kennelijk niet helemaal gerust over wat er tot nu toe is mee gedeeld over het aanleggen op Ne derlands grondgebied van Ameri kaanse afvuurbasissen voor raketten. Leden van de vijf grootste fracties der Tweede Kamer hebben daarover vragen gesteld aan de ministers mr J. M. A. H. Luns en ir C. Staf. Luitenant-generaal b/d M. R. H. Calmeyer (c.-h.), dr C. L. Patijn (Soc.), drs H. A. Korthals (Lib.)", de heer A. E. M. Duynstee (Kath.) en mr A. B. Roos jen (a.-r.) vestigen de aandacht van de beide bewindslieden op de berichten, dat de Nederlandse regering zich met die van enige an dere NATO-landen in beginsel be reid zou hebben verklaard deze ba sissen op eigen territoir te doen aan leggen, terwijl dit door andere re geringen. zoals die van Noorwegen en Denemarken, zou zijn afgewezen. De regering wordt gevraagd, of deze voorstelling van zaken juist is en zo niet, of zij dan wil uiteenzetten tot welk resultaat de Atlanische top conferentie in dit opzicht heeft ge- Uil I BQQM i beweging geopend, in tegenwoordig- y heid o.m. van de gemeente-secreta- T ris J. A. M. Pijnenburg en ds. A. H. Wederom gebroken -- In de Smits Medc door de gewaardeerde nacht van vrijdag op zaterdag ont- beschikbaarstellinff van tentoonstel- dekte de exploitant van het restau-1 pesemxDaarstelling van tentoonstei- rant, Treslong, dat er vreemde be zoekers in de keuken van het restau rant waren geweest. Er bevonden zich bloedspatten op de vloer en gor dijnen en er was een ruit stuk. Na onderzoek bleek er een ijzeren geld kistje verdwenen met een inhoud van ruim vijf duizend gulden. De politie heeft de zaak in onderzoek. In het pakhuis van de firma Willemsen aan de Stationsweg bleek iemand zich toegang te hebben ver schaft door het verbreken van een ruit, waardoor hij de schuifdeuren kon openen en vrije toegang had tot het pakhuis. Hier werd wel wat over hoop gehaald maar niets vermist. N00RDWIJKERH0UT Vogeltentoonstelling. Voor het eerst in haar korte bestaan heeft de plaatselijke vogelvereniging „De Ko- libri" het aangedurfd een vogelten toonstelling te organiseren. En met veel succes. Door de medewerking van praktisch alle leden en in het bijzonder de ijver en het doorzet tingsvermogen van de tentoonstel lingscommissie was er in het afge lopen week-einde in het Jeugdhuis aan de Langevelderweg een aller aardigste collectie tropische vogels bijeengebracht, waarover de keur meester van de Bond van Nederl. Vogelliefhebbers bijzonder tevreden was. De tentoonstelling werd zaterdag middag, na een korte inleiding van de voorzitter der vereniging, de heer C. J. van Zeist, door een jonge ver kenner van de kortelings opgerichte Bostreno-groep der Ned. Padvinders- WERD ER WEL OF NIET GESLAGEN? „Een overigens onbekende zaak is nu geworden tot een bulldozer, die maar doorduwt en allerlei slachtof fers maakt. Als U te ver bent gegaan, kom er dan op terug. De wereldbol draait er wel om door, ook al zou er wel geslagen zijn", zei de president van het Haags gerechtshof tegen de twee broers uit Leiden, beiden be- tonvlechter. Zij waren in eerste in stantie vrijgesproken van meineed, maar de officier van justitie was in hoger beroep gegaan. Alles draaide om de vraag of er in de vroege morgen van 21 juli 1956 in een bouwkeet van de firma Pana. gro in het Staelduinse Bos te 's-Gra- venzande bij een ruzie een klap zou zijn gegeven aan de molenbaas K. O. Ter zitting van het Haags gerechts hof verschenen toen de Leidse be- tonvlechters, de bazen van het werk, als getuige. Zij waren ook in de bouwkeet geweest en zij hadden niet gezien dat er geslagen was. De pro cureur-generaal liet toen de beton- vlechters op vermoeden van meineed onmiddellijk arresteren. Door de Haagse rechtbank werden ze vrijge sproken o.m. op de getuigenis van D., die onder ede verklaarde niet ge stompt te hebben. Nu was de meineedzaak in hoger beroep. De kroongetuige van de ver dediging, de man die geslagen zou hebben, was niet ter zitting versche nen. Daarom werd deze zaak aange houden tot 21 februari. Deze wel of niet gegeven klap heeft dus reeds voor de vijfde maal een zitting tot gevolg. lingskooien door reeds langer be staande zusterverenigingen en de medewerking van de aquariumver eniging „Nhaplavis" was het Jeugd huis herschapen in één grote volière vol zingende en snaterende vogels, temidden waarvan in een geïmpro viseerd vijvertje in volle rust een paar tamme eendjes hun rondjes zwommen. Dè door verschillende sympathiserenden bijeengebrachte prijzen vielen als volgt ten deel: Parkieten: le prijs C. J. v. Zeist; 2e pr. Th. Verwer; 3e pr. Th. Ver- wer. Groot tropisch: P. Hulsebosch, le prijs; C. J. van Zeist 2e prijs; G. Bon 3e prijs. Zebravinken: le pr. J. van Stijn; 2e prijs C. J. van Zeist; 3e prijs M. Bon. Kleurkanaries: le prijs en erekruis van de Bond van Ned. Vogelliefheb bers M. Bon; 2e pr. J. v. d. Burg; 3e pr. N. van den Berg. Klein tropisch: le, 2e en 3e prijs G. Bon. Prijzen voor de mooiste vlucht: le prijs J. van Stijn, 2e pr. G. Bon. Prijs voor de mooiste vogel ver wierf G. Bon met een blauwfazantje. NOORDWIJK PROVINCIALE PLUIMVEE- EN KONIJNENTENTOONSTELLING Onze Noordwijkse pluimvee- en konijnenfokkers hebben een flinke slap vooruit gedaan. Vorig jaar begon men met een clubtentoonstelling, thans heeft deze betrekkelijk kleine vereniging een Provinciale Show ge organiseerd, die er in alle opzichten zijn mocht. Het vinden van een ge schikte expositieruimte is steeds een grote moeilijkheid bij een dergelijk evenement. Dank zij de welwillende medewerking van de directie kreeg bet bestuur de beschikking over de grote pakschuur van de N.V. S. A. van Konijnenburg aan de Schiestraat, een werkelijk ideale gelegenheid, uitstekend verlicht en zo ruim, dat tussen de hokken brede paden kon den worden gehouden, waarop het publiek de geëxposeerde dieren kon bewonderen. Ongeveer tweehonderd dieren wa ren door de leden en liefhebbers uit de provincie ingezonden. Het was de bloem uit hun konijnenhokken en de kwaliteit overtrof ver de kwanti teit. De keurmeesters voor de konijnen, de heren A. v. d. Broek uit Rotter dam en A. v. d. Klink uit Gouda, hadden een uiterst moeilijke taak. Uren lang waren zfj bezig om het werkelijk prachtige materiaal des kundig te bèoordelen. De hoenders werden gekeurd door de heer Holle mans uit Den Haag. Wij zagen een mooie collectie Vlaamse Reuzen in alle kleuren, waaronder een fraai exemplaar van het weinig voorkomende blauwe ras. Kampioen in deze klasse was een prachtig wit exemplaar van de heer A. A. de Voogt v. d. Straaten uit Noordwijk met een gewicht van 14 pond. Verder de zo moeilijk op kleur te fokken Lotharingers en Hollanders, de levendige Rijnlanders en blauw- I ogige Weners, de fraaie Rex met hun fluwelen huidje in vele kleuren en de alleraardigste dwergrassen als Pooltjes en Kleurdwergen. Kampioen van de show werd een jonge witte Rex-voedster van de heer H. Josië uit Rhoon, die het praedi- caat „uitmuntend" verwierf. Ter opluistering was er een fraaie volière van de heer Th. G. van Went, met parelhoenders, pauwen en Hol landse kuifhoenders van de heer P. Barnhoorn. De voorzitter, de heer J. L. van Bohemen, opende deze Provinciale Show. Hij was de directie van de N.V. S. A. van Konijnenburg bijzon der dankbaar voor het beschikbaar stellen van de tentoonstellingsruimte. Ook dankte hij de dames en heren, die prijzen beschikbaar gesteld had den, waaronder de ereprijs van het Squadron Valkenburg voor de beste Havanna. De uitslag van de keuring luidt als volgt; Vlaamse Reuzen: wit, ram, oud, 1 ZZG, van Ph. Visser uit Rhoon; idem wit, ram, jong, 1 ZZG van A. A. Voogt v. d. Straaten uit Noord- wijk, (kampioen in deze klasse); idem wit, voedster, jong, 1 ZZG A. A. de Voogt v. d. Straaten. Franse Hangoor: grijs-bont, ram, jong, 1 ZZG van J. van Scherpen- zeel uit Leimuiden; idem ijzer grauw, ram, jong. 1 ZZG van P. Hommel uit Katwijk a. d. Rijn. Weners: wit, ram, oud, 1 ZZG van L. v. d. Plas uit Katwijk; idem, wit, voedster, oud, 1 ZZG van J. Steen voorden uit Noordwijk; idem, wit, j ram, jong, 1 ZZG van L. van der Plas uit Katwijk. Rijnlanders: ram, oud, 1 ZZG van J. Kort uit Rijnsburg (kampioen van de tekening-rassen); idem voedster, jong, 1 ZZG van J. Kort uit Rijnsburg. Havanna's: ram. oud, 1 ZZG van J. Steen voorden uit Noordwijk; idem voedster oud, 1 ZZG van J. Steen voorden uit Noordwijk (kampioen van de middenrassen). Alaska: ram, oud, 1 ZZG van J. P. v. d. Hoek uit Leimuiden. Gouwenaar: voedster, oud, van D. Bedijn uit Noordwijk, 1 ZZG. Deilenaar: ram, jong, 1 ZZG van J v. Scherpenzeel uit Leimuiden. Rex: bruin, voedster, oud 1 ZZG van L. Smeltink uit Noordwijk; idem bruin, voedster, jong, 1 ZZG van Jac. Klinkenberg uit Noordwijk; idem, wit, ram, jong, 1 ZZG van L. Parle- vliet uit Katwijk; idem, wit, voedster jong, U van H. Josië uit Rhoon. Tan: ram, oud, 1 TZG van Th. van Schie uit Noordwijk; idem, voedster, oud, 1 ZZG van Th. van Schie uit Noordwijk. Hollander: bruin-grijs, ram, oud, 1 ZZG van G. J. H. VI. Bosch uit Katwijk a. d. Rijn. Klein Zilver: geel, ram, jong, 1 ZZG van Jac. v. d. Burg uit Noord- wiikerhout. Pool-roodoog: ram, oud, 1 ZZG van Chr. Smelting uit Noordwijk (kam pioen van de dwergrassen); idem voqdster, oud. 1 ZZG van Óhr. Smel tink Lzn. uit Noordwijk. Kleur dwerg: zwart, voedster, jong, 1 ZZG van P. Hommel uit Katwijk. Nummer 1 van de grote hoenders v/as een Barnevelder hen van mevr. v. d. Hoek uit Leimuiden. Bij de Krielhoenders behaalde een witte Hollandse Krielhen van F. v.d. Mark Jr. uit Leiden de le prijs. VOORSCHOTEN MOOIE UITVOERING VAN ST. LAURENTIUS Zaterdag- en zondagavond gaf de Harmonievereniging St. Laurentius haar traditionele jaaruitvoeringen. De muziekvereniging had voor deze avond een mooi muziekprogramma vastgesteld. Onder de eminente lei ding van de dirigent, de heea L. Th. Jansen, speelde de harmonie een drietal marsen: The Great Little army, Trafalgar en de Eratomars. Een mooie vertolking werd gegeven van de ouverture „In het land van de Indra", van Paul Lincke. De muziek van de poesta weerklonk in de Hon gaarse dansen 5 en 6 van Joh. Brahms en het spaanse karakter van de Espanawals van Waldteufel kwam zeer goed tot haar recht. Goed was ook de vertolking van Der Vo- gelhandler een operettestuk. De post koets van Jos Cleber kreeg algemene bijval. Na de muziekuitvoering kwam de drumband aan de beurt. Het was de heer Lelyveld, die de avond opende en de donateurs en donatrices een hartelijk woord van dank toe sprak voor de finantiële steun, die de harmonie in het afgelopen jaar had mogen ondervinden. De Harmo nie heeft juist nu een extra steuntje nodig, want het is hard nodig, dat het instrumentarium vernieuwd wordt. Het bestuur wil gaarne de giften in ontvangst nemen. De heer H. Zon neveld mocht op deze avond een pre sentje in ontvangst nemen voor het feit, dat hij reeds 25 jaar aan de har monie zijn beste krachten heeft ge geven. Zy'n echtgenote werd op deze avond eveneens letterlijk in de bloe men gezet. Het was de heer J. den Hollander, die de dank van de har monie over bracht aan haar dirigent de heer L. Th. Jansen. Na het muzi kale gedeelte volgde een ontspan ningsprogramma, dat verzorgd werd door een amateur cabaretgezelschap o.l.v. Pinego. De tropical Islanders zorgden voor Hawaiianmuziek, Pine go goochelde er lustig op los en de heer A. Boogaard stak met alles de gek, zelfs met de goochelaar en de doelman van het Nederlandse elftal. Verder werd het geheel gecom pleteerd door een tweetal jongelui, die enkele liedjes „zongen" en aan elkaar praatten, het duo Ger Buiten- hoff en de heer John Meijer, die het zelfs presteerde om in zijn eentje een harmoniegezelschap te imiteren, nadat hij eerst allerlei andere ge luiden had laten horen. Een verlo ting met als hoofdprijs een overge bleven vet Kerstkonijn van 12 pond en 3 ons vond ook nog gretig aftrek. Aanbesteding. Door de provin ciale waterstaat van Zuid-Holland werd aanbesteed bestek 19: het ver richten van wegverhardingen en het maken van een duiker van gewapend beton ten behoeve van de aanleg en verbetering van het wegvak Koningin JulianalaanWijngaardenlaan-spoor- wegovergang en het maken van een rij baan verdubbeling in een gedeelte van de Schoolstraat en Koningin Ju lianalaan. Er waren 26 inschrijvers, welke van hoog naar laag als volgt inschreven: N.V. Aannemingsmaat schappij D. Monshouwer, Heerjans- dam 448.500; C.V. Aannemingsbe drijf voorheen A. Dobbers, Malden ƒ387.900; N.V. Westlandse Wegen bouw, Rijswijk ƒ384.400; firma D. v. d. Steen, Nieuwerbrug aan de Rijn, 382.000; Aannemingsmaatschappij P. C. Zanen N.V., Heemstede 379.700; W. Jansen, Haarlem ƒ379.000; Reefs Aannemings- en Handelsmaatschappij N.V., Oldenzaal 378.000; A. Versloot, Bodegraven 377.400; H. Oudenes en H Turkenburg, Alphen aan de Rijn 377.400; N.V. van Splunder's Aan nemingsmaatschappij, Ridderkerk ƒ369.000; J. Mens, Lisse ƒ368.000; A. van Halem en Co., Schipluiden 365.000; J. Koole, dir. N.V. N.E.C.U., Rotterdam 364.400; L. Zoetemeyer Brielle ƒ364.000; N.V. Aannemings bedrijf P. Stogter en Zn. Ammerstol 362.000; L. P. van der Geer, Leiden 361.900; A. Th. Stuifzand, Leiden ƒ359.400; C. M. Deerenberg en Gebr. van Wijk, Alphen aan de Rijn 358.024;; C. A. Langeveld, Alphen a. d. Rijn 356.300; firma S. van 't Verlaat en Co., Giessendam ƒ355.300; N.V. Aannemingsbedrijf N.B.M. Zaandam 374.500; N.V. Aannemings bedrijf B. Smallegange, Aerdenhout ƒ339.730; Steenma's Aannemingsbe drijf N.V. Utrecht 338.000; N.V. Aan nemingsmaatschappij voorheen J. M. Strijland, Uithoorn ƒ333.000; N.V. v.h. Aannemingsmaatschappij De Moei en Hermes, Alkmaar ƒ330.000 en tenslotte Aannemingsbedrijf Gebr. Schouls N.V., Leiden 316.720. De gunning werd nog aangehouden. VOORHOUT UITVOERING ST. CAECILIA De R.K. muziekvereniging gaf in het Parochiehuis een uitvoering voor donateurs en leden. De avond werd geopend met een trommelsolo en een mars. Hierna sprak voorzitter P. v. d. Geer een welkomstwoord. Hij herinnerde aan het succes op het laatst gehouden bondsconcours in 1957, wat vooral te danken was aan de leiding van directeur Th. Jansen. Hij liet hierna de prachtige lauwerkrans zien en vroeg aan de burgemeester deze op het vaandel te willen bevestigen. De burgemeester complimenteerde vervolgens de heer Jansen en het gehele corps. De voorzitter deelde nog mede, dat uit het Anjerfonds een gift was ontvangen van 750. voor het aanschaffen van een nieuwe saxofoon. Hierna werd een zeer gevarieerd muziekprogramma afgewerkt. Na de pauze werd door de studen ten van het filosoficum uit Warmond een cabaret vertoond op een echte studentenmanier. Het begon met de intocht per autobus van zingende studenten, die door de conferencier aan het publiek werden voorgesteld. Een trio liet enkele populaire wijs jes horen. Het hoogtepunt van dit cabaret was de opvoering in 3 be drijven van het drama Sneeuw witje." Enige goede gymnastiekoefeningen oogstten veel applaus. Een tweetal studenten zong een paar liederen van Pater Aimé Duval. Besloten werd met enige reis-perikelen" en een paar liedjes. Het spontane applaus was wel een bewijs dat dit alles gewaardeerd werd, wat trouwens voorzitter P. v. d. Geer in zijn dankwoord eveneens onderstreepte. WARMOND Raadsvergadering De raad de zer gemeente komt donderdag 16 januari a.s. bijeen. Als enig punt op de agenda staat vermeld: „Prae-ad- vies van Burgemeester en Wethou ders betreffende structuurplan voor Leiden en omgeving". Aangezien dit een onderwerp is dat van groot be lang is voor de toekomstige ontwik keling dezer gemeente twijfelen wy er niet aan of dit punt zal de grote belangstelling der ingezetenen heb ben, vooral van hen die bij deze ont wikkeling groot belang hebben. Tafeltennisvereniging „Steeds Voor uit" De uitslagen van de afgelo pen week waren: Dames: Treffers 2Steeds Voor uit 2 7—3. Heren: Steeds Vooruit 2Den Burcht 5 19; Steeds .Vooruit 3 R.T.C. 3 100. Het programma voor de komende week luidt: Al de teams beginnen nu aan de 2e helft van de competitie. De plaat sen die de verschillende teams op de ranglijst innemen, zijn niet onver dienstelijk. Er zijn twee teams die nog een ernstige gooi kunnen ma ken naar de bovenste en tweede plaats. Echter zullen deze teams dan steeds volledig uit dienen te komen. Het programma luidt: Dames: maandag 6 januari te Warmond Steeds Vooruit 1Tactiek 1. Het tweede damesteam heeft deze week nog rust. Heren: maandag 6 januari te War mond Steeds Vooruit 1Netbal 2. Ook het tweede herenteam heeft de ze week rust. Maandag 6 januari te Warmond Steeds Vooruit 3Avanti 1. Nogmaals wordt er bij de dames en heren die competitie spelen op aangedrongen dat de thuiswedstrij den uiterlijk moeten aanvangen om 7.45 uur. Wederom zijn er moeilijk heden geweest met het gemeentebe stuur. De zaal moet uiterlijk om 10.30 uur schoon en leeg zijn. Werkt hieraan allen mede. Z0ETERMEER Het architectenbureau Dekker en v. d. Sterre te Leiderdorp, heeft, na mens de Ned. Herv. Gemeente, het restaureren van de fundering der toren van de kerk gegund aan de fa. L. Woudenberg te Ameide voor 69.800. Vraag: F. J. te V.: De bladeren van mijn ficus krullen, wat is er tegen te doen? Antwoord: dit krullend blad van uw Ficus is waarschijnlijk te wij ten aan water of voedselgebrek. Staat de plant misschien al enkele jaren in een kleine pot, zodat er bij na geen grond meer aanwezig is? In de zomer heeft een Ficus veel voedsel en water nodig en daarom is het goed om de 8 of 14 dagen een lichte overbemesting te geven met Pokon of Asef. Nu in de winter moet dit echter nagelaten worden. Ook moet met het verpotten en in een grotere pot zet ten gewacht worden tot maart-april. Geef dan een pot, die een of twee nummers groter is dan de oude pot en pot deze dan weer op in een niet te lichte, voedzame grond, b.v. 1 deel verteerde bladgrond, 1 deel ver teerde koemest en 1 deel verteerde kleizodengrond of zeer goede tuin grond. Denk er vooral om op het gaatje in de bodem van de pot een potscherf te leggen voor een goede afwatering. Daarna zal het krullen van het blad, een treurhouding, wel over gaan. Zet de Ficus nu in een ver warmde kamer, volop in het licht en matig gieten met water op ka mertemperatuur. Vraag P. G. J. R.: Hoe luidt het adres van Johnny Kraaykamp? Antwoord: het adres luidt: Kin kerstraat 151, Amsterdam West. (72)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6