$LmacAT &>yMa$TAD Economisch plan voor Sowjet-blok Zware regenval in Irak Scherp BUISMAN Bronzen onderscheidingen bij de Lichtfabrieken Alcohol, een gevaarlijke brandstol op de weg GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 6 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 TERREIN-VERLICHTING ACAD. ZIEKENHUIS De Rijksgebouwendienst te 's-Gra venhage heeft het bedrijfsvaardig aanbrengen van terreinverlichting ten behoeve van het Academisch Zie kenhuis te Leiden gegund aan de -N.V. Croon en Co te Rotterdam voor 24.750,—. K.A.B. wijk Herensingel Het bestuur van bovengenoemde wijk deelt mede, dat men donderdag a.s. 9 januari een aanvang zal maken met de tweede serie klaverjaswed- strijden voor dames en heren in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen aan de Oude Singel, aanvang 8 uur. K.A.B. Hartebrug Zaterdag 18 januari a.s. geeft de K.A.B. Hartebrug een grote feest avond in het St. Antonius clubhuis. Opgevoerd wordt het toneelspel „De rode Beul", een spel in 3 bedrijven, gebracht door de toneelver. „Liefde voor Toneel" uit Leiderdorp. Het stuk speelt zich af op Sardinië. Na afloop is er een gezellig samenzijn met medewerking van het dansorkest The Lucky Stars o. 1. v. Wim Strijk Burgerlijke Stand Geboren: Manci dr van P. Fland' rijn en I. Sari; Jan Peter zn van C. H. Frederiks en F. Eenkhoorn; Al- bert zn van C. A. Abspoel en J. van Leeuwen: Jacobus Petrus Gerardus zn van C. J. C. van Geijlswijk en C. M. G. de Haas; Peter zn van J. C. van Evert en L. J. Zadelaar. Overleden: W. R. Weise 62 jr man J. P. C. Wennekers 79 jr man; M. Barthen 77 jr echtgenote van J. J. Roman. Volgens radio-Boedapest stellen de landen van het communistische blok een gemeenschappelijk 15-jarenplan op voor de coördinatie van hun eco nomieën. Radio-Boedapest haalt een bericht aan van het officiële orgaan van de Hongaarse commur itische partij vol gens hetwelk het plan de periode tus sen 1960 en 1975 zal bestrijken. De communistische landen afzonderlijk zouden eigen ontwerpen maken, die later tot een gemeenschappelijk plan zouden worden samengevoegd. Als gevolg van zeer zware regen val zijn honderden huizen in twee dorpen ten noordoosten van Bagdad ingestort. Men gelooft, dat ten min ste tien personen onder het puin de dood hebben gevonden. In Saadiyah werden 4.00 mensen dakloos door het instorten van 750 huizen en in Jelawla werden 150 huizen verwoest. De dorpen liggen op een afstand van ongeveer hon derd km van Bagdad. In Chanaqin aan de grens met Perzië werden verscheidene honder den mensen dakloos, doodat meer dan honderd huizen door overstro mingen werden verwoest. en bal onder leiding van Henny Boes. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Hoge- boom, Frans van Mierisstraat 2. J. Ruiten, Bakkerkorfstraat 3, Antonie, Jan Lievenstraat 33, Huigsloot, Mus sen broekstraat 21A, Spierings, 1ste Binnenvestgracht 12, mevr. De Vrind, Vaartkade 8. Voor Leiderdorp zijn kaarten verkrijgbaar bij Kok, Ko ningstraat 63, café Witte Huis, Zoe- terwoude Hoge Rijndijk. H. ZAALBERG NAM AFSCHEID De heer H. Zaalberg nam zater dagavond afscheid van de H.C.W. nadat hij dertig jaar in dienst van het bedrijf is geweest Hij was fra- ser en schaver in de bankwerkerij en heeft thans de pensioengerech tigde leeftijd bereikt. Hij werd zaterdagmorgen harte lijk toegesproken door de voorzitter van de kern, de heer C. Pouw, die hem een enveloppe met inhoud na mens het personeel aanbood en de heren H. Laman, namens de Stalen Band, Blom, chef van de bankwer kerij en J. de Groot die sprak na mens het technisch personeel. Goed toneel voor KAB-wijk St. Petrus De K.A.B.-wijk St. Petrus en St. Lodewijk bood zaterdagavond in de grote zaal van De Burcht haar leden de eerste feestavond van het tweede gedeelte van haar winterseizoen aan. Deze jonge parochiële afdeling van de K.A.B. heeft met deze avond be wezen dat zij bij het vaststellen van haar programma niet alléén gezellige avonden wil bieden maar ook voor stellingen waarvan men „iets méé kan nemen". De voorzitter, de heer C. J. van Leeuwen, wenste de vele opgekomen POTLOOD en GE EST No 542. Horizontaal: 1. hoofd deksel, 3. stof, veel gebruikt in gas maskers, 8. slede, 9. plundering, 10. nabootsing, 12. telwoord (Fr.), 13. bloeiwijze, 14. afkorting van man gaan, 15. boom, 17. berrie, 19. rund, 20. Europeaan, 21. in loco (afk.), 22. lijn 24. dorp in N. Brab. bij Roosen daal, 26. lidwoord, 27. Eng. provincie in Achter-Indië, 28. schel. Verticaal: 1. viskorf met deksel, 2. vogel, 3. akelig, 4. zwaardvis, 5. ra dio-omroep (afk.), 6. godin der 'eeuwige jeugd, 7. voorzetsel, 9. voeg woord, 11. riviei in Nederl., 14. tij ding, 16. verzekeringsbrief, 17. stad in Zwitserland, 18. vlaskam, 20. des gelijks, 21. meisjesnaam, 22. plaats in België. 23. gem. in Gelderl., 25. stoomschip (afk.). Oplossing morgenavond. Agenda Leiden MAANDAG 6 JANUARI Leidse Amateurfotografen. Excur sie Tentoonstelling dr Erich Salo- man. Prentenkabinet, Kloksteeg 25, .8 uur nam. DINSDAG 7 JANUARI R.-K. Technische School „Don Bos- co". Ouderavond. Snreken met de leraren, inleidingen en toneelspel door de leerlingen. Boerhaavelaan 44, 7 uur nam. R.K. E.H.B.O. Aanvangscursus R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat, 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Leger. Toneel gezelschap „Het Masker". Blijspel „Doe niet zo gek". Cantine Doelen,. 8 uur nam. K. O. „Bezoek aan een klein pla neetje". Toneelgroep .Theater", Leid- Schouwburg, 8 uur nam. WOENSDAG 8 JANUARI K.V.P.-Statenkring Leiden. Verga dering. „De Harmonie", Breestraat, 8 uur nam. Mij. voor Toonkunst. Trio Pasquir. Grote zaal Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. DONDERDAG 9 JANUARI Veren, van Zeeuwen. Toneelavond „En de boer ploegt voort", Den Burcht, 8 uur nam. A.K.W.V. Lezing door pater dr R. C. Kwant, Gulden Vlies, 8 uur nam. R.K. E.H.B.O. Vervolgcursus R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat, 8 uur nam. K.A.B. Herensingel. Klaverjasdri- ve. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel, 8 uur nam. VRIJDAG 10 JANUARI Leids Jeugdparlement. Over On derwijs, Kunsten, Jeugd- en Sport zaken. Trouwzaal Stadhuis, 7.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie (v. d. Werffpark 1). Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Boerhaavezalen (Vrouwenkerk- steeg 12): Tentoonstelling van teke ningen, de S'.nool voor esthetische vorming. Werkdagen 25 en 7—9 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkundë: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1953). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto's van Erich Salomon. Werk dagen van 25 uur (t.m. 18 jan.). Dienst der Apotheken. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Van Driesum, Mare 110. tel. 20406; Zuider-apotheek, Lammenschansweg 4, tl. 23553; apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 310 januari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Bambi", alle leeftijden. Lido: ..The prince and the show girl", volwassenen. Luxor: „Voor wie de klok luidt", volwassenen. Trianon: „Ariane", 18 jaar. Rex: „My gun is quick", 18 jaar. GEM. AANKONDIGING SLUITING GEMEENTE-ARCHIEF Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat in verband met werkzaamheden aan het Gem een te-Archief de lees zaal met ingang van 7 januari 1958 tot nadere aankondiging voor het publiek gesloen zal zijn. Men heeft de mond vol van koffie die pas lékker smaakt met BUISMAN. Extra fijne smaak en geuren boven dien besparing op dure koffie. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje Buisman wonderen. leden en belangstellenden een Zalig Nieuwjaar en een vruchtbaar vereni gingsjaar toe, waarbij hij op de mede werking van allen vertrouwde. Hij heette de vertegenwoordigers van de K.A.B., K.A.V. en wijkbestu- ren van harte welkom. Spreker beval de culturele avond op 20 jan. in de belangstelling aan. Op deze avond zal de G. A. een korte inleiding houden over gesprekavon- den en het parochiële Credo Pugno- „De gouden kooi". Hierna kwam de K.A.B.-toneelver. „Nut en Vermaak" uit Warmond voor het voetlicht met „De Gouden Kooi", waarin beschreven wordt hoe een oudere vrijgezel, die goed in de slappe was zit, na een door hem ver oorzaakt outo-ongeluk trouwt met het veel jongere slachtoffertje van dit ongeluk, een arbeidersmeisje, dat terwille van. hem breekt met haar vroegere verloofde. Vanzelfsprekend geeft dit aanlei ding tot allerlei verwikkelingen en roddelarij in de familie van het meisje en van de rijke compagnon, waarvan er diversen vermoeden, dat het meisje hem genomen heeft om het geld. Hoewel er vanzelfsprekend zwakke momenten waren in het spel van en kele spelers, heeft „Nut en Vermaak" de wyk-K.A.B. een zeer onderhou dende avond bezorgd, niet in het minst door het prachtige, volkomen echt doorleefde spel van Jaap, de oude vrijgezel, en van zijn tegen- speelstei-, zijn jonge vrouw Trees, die kans zag zich tot grote hoogte op te trekken aan het spel van haar echtgenoot. Ook het spel van de jaloerse, maar zeer juist voelende tante Da. moet gememoreerd worden. Het is wel heel jammer, dat het jonge publiek, waaraan het bestuur meestal na zo'n avond nog gelegen heid tot dansen biedt, niet zoveel be grip en wellevendheid kon opbren- ten rustig te luisteren naar dat ge- eelte, dat speciaal voor de leden en belangstellenden is georganiseerd. In ieder geval is het bestuur van de wijk-K.A.B. er in geslaagd zijn leden een mooie avond te bezorgen en het zal voor een groot gedeelte aan de belangstelling en medewerking der leden liggen of het op de ingeslagen weg kan voortgaan. Zaterdag herdachten de heren Th. Brugman en K. Kuyvenhoven, werk zaam aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit, het feit dat zij veertig jaar geleden in dienst traden van de Lichtfabrieken. Ter gelegenheid van dit jubileum reikte de burgemeester, Jhr Mr F. H. van Kinschot hun ten Stadhuize de eremedaille in brons van de Orde van Oranje Nassau uit met een har telijke toespraak, waarbij hij hen dankte voor de zovele jaren met toewijding verrichte diensten. De directeur der Lichtfabrieken, de heer Ir. Y. Ykema, sprak hij ver volgens in zijn kamer toe, waarbij hij er op wees, dat ook arbeid op een bescheiden plaats in het bedrijf een onmisbare schakel is in het gro te geheel en in het bijzonder, als men deze arbeid vervult op een wijze als met beide jubilarissen het geval is. Hij wenste beiden geluk met on derscheiding en jubileum en over handigde daarna de oorkonde en de gratificatie van het gemeentebe stuur. De chefs van beide heren uitten eveneens hun waardering voor wijze waarop zij zich tot krachten hebben ontwikkeld, die men niet gaarne zou missen. De Personeelsvereniging bood, bij monde van haar voorzitter, aan bei de jubilarissen een herinnering aan deze dag aan. In de intieme kring van perso neelsleden, waarmee zij dagelijks samenwerken, werden zij vervolgens gecomplimenteerd en uiteraard gin gen de sympathieke toespraken ver gezeld van enige attenties. De heren Brugman en Kuyvenho ven dankten allen voor de blijken van hartelijkheid en collegialiteit. Vele personeelsleden wensten hen daarna geluk met hun onderschei ding en hun jubileum. De postduiven van „De Vriendenclub" In het clubhuis van de speeltuin vereniging „Oosterkwartier" heeft de Leidse postduivenvereniging „De Vriendenclub" zaterdag en zondag haar jaarlijkse show gehouden, die beide dagen aller aandacht trok. Ingezonden waren pl.m. 250 vogels en kèurmeester I. Gimbrère, uit Haar lem roemde het ingezonden materiaal, waardoor vele liefhebbers in nunten- tal gelijk bleven en slechts een klein onderdeel de uiteindelijke beslissing bracht. De hofdbekroningen waren: Mooiste vogel van het geheel: L. Gijsman. Mooiste oude doffer: H. van Kla- veten. Mooiste pude duivin: W. Vijlbrief. Mooiste jonge doffer: L. Gijsman. Mooiste jonge duivin: W. Vijlbrief. d. Luit 362; 2. W. Vijlbrief 3613. P Warmerdam 3611/2; 4. C. Braun 361 y5. J. J. Mulder 3611/2 pnt. De overige uitslagen waren: Klas 1: oude doffers boven 500 km., alle kleuren: 1. H. v. Klaveren 91)4; 2. W. J. Mark 91 pnt. Klas 2: oude duivinnén boven 500 km., alle kleuren: 1. C. Gijsman 91; 2. C. Castelijn 91 pnt. Klas 3: oude doffers van 300500 k.m., alle kleuren: 1. J. Jansen 91; 2. J. Beekman 91; 3. W. Verhaar 91; 4. R. Pet 91; 5. H. v. d. Luit 91; 6. L. Gijsman 90 1/2 pnt. Klas 4: oude duivinnen 300500 km., alle kleuren: 1. C. Vlaardinger- broek 91; 2. J. J. Mulder 91; 3. W. Vijlbrief 90 J4 pnt. Klas 5: oude doffers 65300 km., alle kleuren: 1. J. v. Leeuwen 91; 2, P. Marks 91; 3. W. Vijlbrief 91 pnt. Klas 6: oude duivinnen 65300 km,, alle kleuren: 1. P.-Markt 91; 2. H. Mulder 90 >4 pnt. Klas 8: oude doffers, onbevlogen, alle kleuren: 1. W. Vijlbrief 91; 2. C. Vlaardingerbroek 91: 3. C. Castelijn 91 pnt. Klas 8: oude duivinnen, onbevlo gen, alle kleuren: 1. W. Vijlbrief 91: 2. J. van Leeuwen 90 1/2 pnt. Klas 9: jonge dofferse bevlogen, Melkprijs in Leiden één cent omhoog Met ingang van vandaag is in Leiden de prijs van flesenmelk en melkproducten in flessen met één cent verhoogd. De prijs van losse melk (ook karnemelk) en de prijs van halve-liter-flessen, die al hoger lag dan die van de literflessen, ge handhaafd. De gesaneerde melkhandelaren in Leiden hebben dit besluit na rijp be raad genomen, omdat zij van me ning zijn, dat de winstmarge te laag is. In nauwelijks één jaar tijd steeg de melkprijs van 24 tot 36 cent, terwijl de winstmarge gelijk bleef. De omzet daalde onder invloed van deze prijsstijging, de winst daalde dus eveneens, terwijl de melkhandelaren van'Leiden sinds de melksanering met extra-lasten zijn bezwaard door de z.g. uitkoopkosten. Dit zijn de hoofdelijk omgeslagen kosten, die moeten worden betaald in verband met het opheffen van onrendabele melkzaken. De sociale lasten van de bedrijven met personeel zijn e -n- eens verzwaard. Bij 5it besluit kunnen wij aante kenen, dat naar gevoelen van de meeste melkhandelaren de sanering voor hen financieel nog géén voordeel brengt. Wel hebben zij, dank zij de sanering, meer tijd voor zaak en ge zin gekregen, en dat is ook veel waard. En wat de ongunstige financiën be treft: men dient rekening te houden met de genoemde prijsstijgingen, die ook zonder sanering een ongunstige invloed op de inkomsten van de melk handelaar uitgeoefend zouder hebben. Ook de melkhandel in ve andere grote plaatsen in Nederland is tot de prijsverhoging overgegaan. BI. band; BI. kras; Zw. kras. 1. L. Gijsman 91J4; 2. L. Gijsman 90 1/2; 3. C. van Cleef 30 1/2; 4. A. de la Rie 90 1/2; 3. C, Gijsman 90 1/2 pnt. Klas 10: Jonge duivinnen, bevlo gen, BI. band; BI. kras, Zw. kras: 1. H. v. d. Luit 90 )42. J. J. Mulder 90 1/2; 3. P. Warmerdam 90 1/2 pnt. Klas 11: Jonge doffers, bevlogen, bont en niet genoemde kleuren: 1. H. v. d. Luit 90)4; 2. A. Verhaar 90 l/;2; 3. C. Gijsman 90^ pnt. Klas 12: jonge duivinnen, bevlogen, bont en niet genoemde kleuren: 1. W. Vijlbrief 90 2. C. Braun 90 1/2; 3. L. Bax 90 4. W. Mark 90 pnt. Klas 13: jonge doffers, onbêvlo- gen, alle kleuren: 1. B. Devilee 90 1/2 pnt. Klas 14: jonge duivinnen, onbevlo gen, alle kleuren; 1. J. Beekman 89)4 pnt. Klars 15: Late jonge doffers, alle kleuren, minstens 3 oude pennen: 1. J. Beekman 89 pnt. Kla3 16: Late jonge duivinnen, alle kleuren, minstens 3 oude pennen: 1. C. Braun 89)4 unt. BRIDGECLUB SANS A TOUT. Uitslagen viertallencompetitie. Zwart: team Eling wint van team Tielke- meijer met 47 p.; team Bra kei wint van team Winterkamp met 34 p.; team Vissers wint van team Kukler met 14 p. Rood-Groen: team Iluijs wint van team Jonkers met 29 p.; team Ber nard wint van team Niehot met 83 p.; team Stikvoort wint van team Al- tink met 22 p.; team De Haas Sr. ge lijk met team v. d. Zeeuw; team De Haas 2 p. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Maandag 6 Januarij. Berlijn, 29 December. Vol gens berigt uit Petersburg heeft de Keizer aan den adel in die provincie, op een ingediend ver zoek, mede verlof gegeven om eene commissie te benoemen, ten einde maatregelen te nemen tot afschaffing der lijfeigenschap op gelijke wijze als zulks reeds voor drie provinciën is bepaald. Burgerlijke Stand: Bevallen: C. Zuurdeeg, geb. Van Es, Z. H. P. Trel, geb. Van Kleef, Z. M. A. Keyzer, geb. Wouters, D. C. van Zijp, geb. v. Beek, D. J. M. Keyzev geb. Neute boom, D. M. iberse, geb. Tijssen, D. M. van Begeren Bergen en Henegouwen, geb. Kortekaas, D. E. van der Blij, geb. Kasteele, D. J. H. Werter, geb. Kniest, Z. E. J. Bavelaar geb. Vijlbrief, Z. E. Massaar, geb. Weerlee, Z. J. C. Bey, geb. Roelofsma, Z. C. A. Goddijn, geb. Van Berkel, D. levenl. S. M. A. Meintser, geb. Van de Poel, Z. NIET BEZORGING Bij eventuele NIK! BEZORGING van De Leidse Courant geliev*" O te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 aui (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij bunnen dan trachten IJ alsnog een exemplaar te doen toekomen DE ADMINISTRATIE De commissie Leiden van de Ver eniging Alcoholbestrijding bij het Snelverkeer (VAS) schrijft o.m.: Uit de cijfers met betrekking tot het aantal wegverkeersongevallen blijkt, dat de weggebruiker zich niet ge draagt zoals het moderne wegverkeer dat van hem verlangt. In de laatste tien jaren gebeurden er niet minder dan 800.00 verkeersongevallen, waar van ruim 12.000 met dodelijke afloop en bijna 300.000 personen kregen zwaar lichamelijk letsel. Achter deze cijfers gaat een zee van ellende en verdriet schuil. Dat is heel erg. Maar erger is, dat 8 pet. van de verkeers ongevallen niet behoefden plaats te vinden, als we maar met z'n allen „moderne" weggebruikers waren ge weest. Want alle groepen weggebruikers maken onbewust of bewust verkeers- fouten. Zij die dat bewust doen, zijn de gevaarlijksten. Een ernstige, bewuste verkeersfout is het gebruik van alcohol enkele uren vóór en tijdens het besturqp van een voertuig. Het „moderne" weg verkeer laat dit niet meer toe. Zijn ge compliceerdheid, zowel in de soor ten van voertuigen, als in verschil lende snelheden waarmede zij zich voortbewegen, eist, dat we in onder delen van seconden een juiste- keuze kunnen maken. Sommigen menen, dat, als_ zij wat gedronken hebben, zij beter rijden dan wanneer ze nuchter zijn. Dat is onjuist. Zij rijden niet beter, maar minder geremd. Doen met hun voer tuig dingen, die zij, als zij absoluut nuchter waren, zeker niet zouden doen. Zij verkeren in de beruchte euphorisohe toestand,, dat wil zeggen: zij overschatten hun kunnen en on derschatten de gevaren. Daarom zegt een „moderne" weggebruiker: Alcohol en snelverkeer zijn vijan den. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 26 TJtt. 26 DEC. K. T. Bos en fam. van Zoeterwoudse- weg 110 naar Bunschoten, Ponsstr. 16; F. P. G. Bar en fam. van St. Buysing- str. 17 naar 's-Gravenhage, Sportlaan 1138; T. A. Bierman en fam. Stationsweg 31 naar Nederlandse Antillen; R. C. Spruis geb. Hilhorst en fam. Lage Rijn dijk 65 naar Katwijk, te Brittenstr. 2c; T. M. Dijke geb. van Putten en fam. van Aarstr. 5 naar 's-Gravenhage, Ilons- holredijkstraat 58; A. M. van der Werff en fam. van le Binnenvestgr. 24 naar Verenigde Staten v. N. Amerika; J. Remmers en fam. van Hoogl. Kerkgracht 20 naar Oegstgeest, Karei Doormanlaan 3; A. le Maitre en fam. van Uiterstegr. 162 naar Vlaardingen, Kortedijk 87; J. M. Brouwer geb. Goddijn en fam. van Hof laan 153 naar Zutphen, Wellestr. 8; W. A. Schoonderbeek en fam. van Hof- laan 87 naar Warmond, Julianastraat 9; C. Visser van Breestr. 5 naar Velsen, Lijsteriaan 33; H. F. Insinger, Pieters- kerkstr. 12 naar 's-Gravenhage, Gentse straat 175; M. H. Houffelaar geb. van Dorp van Nieuwsteeg 37a naar Voor burg, Veenkade 27; A. J. Prins van Nieuwsteeg 31 naar Amsterdam, Wol- venstr. 18 lil; W. C. Godschalk, Hoge Morsweg 56 naar Ooegstgeest, Duiven- voordestr. 43; R. H. Schotanus van Hof- laan 179 naar Vlissingen, Pr. Hendrik- weg 40; P. Verhaart van Fruinlaan 18 naar Delft, Noordeinde 50; E. M. L. J. Gerritsen van Witte Singel 84 naar Heu- i, Rijksweg 253; C. J. Baas van dr. Lelylaan 45 naar Schiedam, v. Marum- str. 25c; H. S. Durgaram van Johan de Wittstr. 44 naar Oegstgeest, Fred. Hen driklaan 7; W. Mulder van Aloëlaan 16 naar Rijswijk ZH, Ben. Spoorlaan 187; J G. Mokkenstorm van Piet Heinstraat 15 naar Appingedam, Westersingel 66; B. Roest van Langestr. 200 naar Bever wijk,. Relweg 59; S. Hoorn geb. Zand- vxiiet van Ververstr. 14b naar 's-Gra venhage, de la Reyweg 379; G. van Ree- nen, van Breestr. 139 naar Amsterdam, Schimmelstr. 14 I; A. H. Smits van Hoge Rijndijk 85 naar Rotterdam, Faassen- str. 28a; J. Kloots van de Sitterlaan 29 naar Canada, J. J. M. Schmidt van 3 Oc- toberslr. 45a naar Gouda, Lange Tien de weg 26; K. Pannen, H. de Grootstr li naar Delft, Koornmarkt 35; H. A. den Dopper van Vreewijkstr. 6 naar Brazilië; C. A. J. Kofman van Haag- weg 5 naar Zeist, Duinweg 20; P. Krzyszpien van Akkerhof 15 naar Lei derdorp, Dr. de Bruynestr. 12; G. L. G. Stalpaert van Rijnsburgerweg 10 naar België; N. G. de Groot van Rijnsbur- germeg 10 naar Kook aan den Zaan, Leegwaterstr. 15; J. van den Dop geb. Bodijn van Clarensteeg 18a naar Haar lem, Cronjéstr. 92; A. W. Zijder veld van Hooigracht 11-29 naar Utrecht, Rietstr. 36; R. B. Bosschart van Hooigracht 11-29 naar Onstwedde, Emmastr. Edisonflat 20; A. E. den Hertog van Lombokstr. 5 naar Rotterdam, Benthuizerstr. 61b; M. B Baudoin geb. Douwes van Hoflaan 66 naar Ned. Nieuw Guinea; J. Stikke- lorum van Timorstraat 10 naar Utrecht, Bisschoplaan 6 bis A GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 26 T.M. 1 JAN. 1958 N. Klomp geb. Leonhardt en fam. on derwijzeres, Titus Brandsmal. 180; A. Thomas geb. Klouwen en fam., Surln- gastr. 6; L. van Delft en fam. chauf feur. Maredijk 22; V. J. D. W. Martini en fam.; caféhouder, Langebrug 71; T. K. Oei en fam., Oppenheimstr. 115; J. H. Clausen en fam., landmeetk. ambte naar, Vijf Meilaan 11; J. B. J. Hogen- boom en fam., radiomonteur, a/b ws t:o: Zijlsingel 75; W. G. van Leeuwen en fam., tandarts, Vijf Meilaan 47, F. H. J. Merkus en fam. a.b. ws. t.o. Su- matrastr. 66; L. A. Truijers en fam., stoffeerder, Hoofstr. 62; J. H. Swaak geb. Plateringen en fam., Oude Singel 160; C. L. Stevens en fam., toonkunstenaar, Vijf Meilaan 25; P. H. van Veen en fam. werkvoorbereider, Oppenheimstr. 23; P M. Willemsen—van Gulik en fam., woongen. woonwagenkamp; E. Parmen- tier, verpleegster, Witte Singel 103; E. M. Brocaar geb. van Eigen, kantoorbedien de, Vijf Meilaan 21; H. H. J. Hoogen- dorn, Herensingel 31; A. E. Nieboer geb. Zijlstra, hulp i. d. huish., Oude Sin gel 76; H. Snoeken, Rapenburg 131; C. Laven geb. Stikkelorum, Dahliastr. 3; R. Blekxtoon, Morsweg 66; M. M. van der Heijden, serveerster, Calandstr. 21; J. A. Hassfeld, matroos, Noordeinde 2a; M. C. A. Klinkenberg, econoom, Rijns burgerweg 161; J. E. A. Boucique, arts, Rijn en Schiekade 115d; C. P. Bakker, tariefcalculator, G. Kasteinstr. 106; R Volk, mach. bankwerker, Boshuizerkade 103; E. P. Schouten, Johan de wittstr. 14; W. E. Bernadina, de Sitterlaan 62a; E. Luiten geb. Rasmussen, Pieterskerk gracht 9; M. A. J. G. De Liagre Böhl, Groenhovenstr. 18; A. Cramer, verko per, Witte Rozenstr. 55; E. Dijkstra, chauffeur, v. Limb. Stirumstr. M; l. Brandts Buys, secretaresse, Zoeterwoud- sesingel 11; E. M. Jahn geb. Kodwelsz, Oppenheimstr. 105; H. D. A. Zagwijn, verpleeghulp, Herengracht 33-35; F. IJff Rapenburg 36; C. van den Berg, Celebesstraat 47; C. A. M. Molenschot Rijnsburgerweg 11; H. H. L. Pröpper Rapenburg 79; R. G. M. Sybesma geb. Knol, Morsweg 36; A. F. E. Scheller geb. Haneveld, hulp i.d. huish., Groen- hazengracht 29; J. G. Lorist, schrijfma chinemonteur, Haarlemmerweg 52; J. W van Reigersberg Versluys, Haagweg 52; R H. J. Landegent, militair da Costa- straat 100; E. C. Bijl geb. Slack, Oppen heimstr. 71; C. Lotte, betonijzervlechter Borgerstr. 5; A. L. E. Amstelveen, Jan v Houtkade 24; A. W. Knijf, militair, Merelstr. 36; E. H. van Dam, Witte Sin gel 88; M. Kapteijn, Rapenburg 57. Laatste Berichten BEN GOERION GESLAAGD? Daar de vijf partijen van de oude Israëlische regeringscoalitie Ben Goerion machtiging hebben gegeven een nieuwe regering te vormen, kan men de Israëlische regeringscrisis als opgelost beschouwen. Ben Goerion zal morgen zijn nieuwe vijf-partijen- M-egering aan het parlement voor stellen. DE BUITENGEWESTEN EN DE ACTIE OM NIEUW-GUINEA Het socialistische dagblad „Pedo- man" in Djakarta schreef vandaag, dat „het volk veronderstelt, dat het- jzij de communistische partij, hetzij de Darul Islam tot ondergrondse ac- itiviteit zal overgaan, wanneer de I president weg is". J Het blad meldde tevens, dat de mi litaire commandanten van Zuid- en Midden-Sumatra critiek hebben ge leverd op de centrale regering voor de methoden, welke in de strijd- om West-Irian werden gebruikt. In een onderhoud met een redac teur van het dagblad „Suara Anda- I las", dat in Midden-Sumatra ver- schijnt, zeide de afgezette militaire J commandant van Noord-Sumatra, ko- I lonel Simbolon, dat de centrale re gering zich in een politiek avontuur heeft gestort onder de druk van de zich te buiten gaande communisti sche groep in Djakarta. IN AMSTERDAM 55 VERKEERS ONGELUKKEN DOOR DE GLADHEID De Amsterdamse politie heeft za terdag 55 verkeersongelukken gere gistreerd, ^aarvan de gladheid van de weg de oorzaak was. Vele men sen moesten met gebroken ledema ten in een ziekenhuis worden opge nomen omdat zy met een motorrij wiel of een bromfiets slipten en ten val kwamen. Ook de auto's onder vonden veel hinder van het gladde wegdek. In de Woestduinstraat wilde een automobilist remmen om enkele kinderen over te laten steken. De wagen slipte echter, reed het trot toir op en kwam tegen de gevel van een huis tot stilstand. Drie kinderen werden hierbij gewond. Een 7-jarig meisje raakte bekneld tussen auto en gevel en moest met hoofdwonden in het Wilhelmina gasthuis worden op genomen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2